جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5585

رقابت هاي تکواندو قهرماني جهان- کره‌جنوبي
مصاف نمايندگان ايران با حريفان در روز دوم


خبرنامه


خبـــرنامه


 رقابت هاي تکواندو قهرماني جهان- کره‌جنوبي
 مصاف نمايندگان ايران با حريفان در روز دوم 

 
دومين روز از بيست و سومين دوره مسابقات قهرماني جهان امروز (يکشنبه) برگزار مي‌شود و ناهيد کياني و مسعود حجي‌زواره به عنوان نمايندگان کشورمان بر روي شياپ‌چانگ موجو مي‌روند.بيست و سومين دوره مسابقات قهرماني جهان 2017 از صبح ديروز (شنبه) با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور و برگزاري رقابت‌هاي دو وزن 54- کيلوگرم گروه مردان و 46- کيلوگرم گروه زنان در سالن «تي‌وان آرنا» موجو آغاز شد و به مدت 7 روز ادامه خواهد داشت.

امروز (يکشنبه) و در دومين روز اين مسابقات ناهيد کياني در وزن 49- کيلوگرم و مسعود حجي زواره در وزن 74- کيلوگرم رو در روي رقباي‌شان قرار مي‌گيرند.

ناهيد کياني تکواندوکار وزن 49- کيلوگرم کشورمان که به عنوان اولين نماينده گروه زنان بر روي شياپ‌چانگ جهاني مي‌رود در نخستين گام با «هدي ايت اوآلي» از مراکش ديدار مي ‌کند. در ادامه و در صورت پيروزي مي‌بايست با «ياسمينا عزيز» از فرانسه نايب قهرمان اروپا 2014 و دارنده مدال نقره و برنز گرندپري 2015 مبارزه کند.

ملي‌پوش وزن دوم در ادامه بايد يکي از تکواندوکاران گواتمالا، ‌يونان و اسلووني را شکست دهد تا به جمع 16 نفر پاياني برسد. در اين وزن 48 نفر شرکت کرده‌اند.

مسعود حجي زواره نماينده وزن 74- کيلوگرم گروه مردان نيز در اين رويداد پس از يک‌دور استراحت ابتدا با برنده ديدار «بريان جوزف» از موريس و «مائورو بوسوت تيل» از مالت مبارزه کند. تکواندوکار کشور مالت پيش از اين در مسابقات قهرماني جهان 2015 در وزن 80- کيلوگرم شرکت کرده اما موفق به کسب مدال نشده است. در اين وزن 87 نفر شرکت کرده‌اند.

رقابت‌هاي مرحله نيمه نهايي و فينال وزن 54- کيلوگرم نيز امروز (يکشنبه) از ساعت 14:30 برگزار مي‌شود که آرمين هادي‌پور براي راهيابي به فينال اين رقابت‌ها بايد به مصاف «رامنارونگ ساوکويهار» از تايلند دارنده مدال برنز قهرماني جهان 2015 و مدال نقره قهرماني آسيا در سال 2016 برود.

همچنين مبارزات نيمه نهايي و فينال رقابت‌هاي اوزان 58- کيلوگرم گروه مردان و 49- کيلوگرم گروه زنان روز دوشنبه (5 تيرماه) از ساعت 14:30 تا 16 پيگيري مي‌شود.تيم ملي کشورمان در بخش مردان با هدايت مهدي بي باک (سرمربي)، عليرضا نصر آزاداني و هادي افشار (مربي) و در بخش زنان با هدايت مهرو کمراني (سرمربي) و فاطمه صفرپور و ريحانه فولادي (مربي) در اين دوره از رقابت‌ها حضور پيدا کردند.

اين رقابت‌هاي G12 است که به نفر اول 120 امتياز، نفر دوم 72 امتياز، نفرات سوم 43.20 امتياز در راستاي کسب سهميه المپيک تعلق مي‌گيرد.


 خبرنامه  

 منصوريان:

از روند يارگيري تيم خيلي راضي‌ام

سرمربي استقلال از صبر و حمايت هواداران به عنوان بزرگ‌ترين رمز پيروزي تيمش نام برد و روند نقل‌وانتقالات تيمش را راضي‌کننده خواند.

عليرضا منصوريان در خصوص آخرين مسائل استقلال به سايت رسمي اين باشگاه گفت: از روند يارگيري تيم بسيار راضي هستم. از کميته نقل و انتقالات باشگاه نهايت تشکر را دارم و به جرأت مي‌گويم که آقاي افتخاري به عنوان مديرعامل باشگاه و آقاي دکتر توفيقي دبير هيئت مديره براي جذب بازيکنان بسيار زحمت کشيدند. ما در آرامش و با حوصله کامل يارگيري کرديم.

وي ادامه داد: مديرعامل و دبير هيئت مديره باشگاه شب‌هاي بسياري تا نزديکي صبح مشغول مذاکره و برگزاري جلسه براي جذب بازيکن بودند. ما از همان ابتداي فصل نقل‌وانتقالات به هواداران عزيز اعلام کرديم که به باشگاه اعتماد داشته باشند و با آرامش کامل اجازه دهند ما روند جذب بازيکن را آغاز کنيم. خدا را شکر مي‌کنم که حالا اين اتفاق افتاد. وضعيت روحي و رواني هواداران را به طور کامل درک مي‌کنم، هوادار دوست دارد تيمش در فصل نقل‌وانتقالات سربلند باشد و همين نفرات در داخل زمين باعث سربلندي استقلال و هوادارانش شوند.

سرمربي استقلال گفت: بخش اعظمي از نفرات استقلال قراردادشان تمديد شد و چند بازيکن جديد نيز جذب کرديم که از ميان آنها تعدادي ستاره ليگ بودند و تعدادي هم نفرات خوب دسته اول و تيم ملي جوانان و اميد. با اضافه شدن پژمان منتظري يک نقطه اطمينان بيشتر در خط دفاع استقلال ايجاد شد. پژمان در بهترين زمان ممکن به استقلال بازگشت، يعني در اوج پختگي و به عنوان يکي از ستون‌هاي تيم ملي. ما روزهاي سختي را در فضاي نقل‌وانتقالات گذرانديم و بايد دوباره از مديرعامل و دبير هيئت مديره باشگاه تشکر بسيار ويژه‌اي داشته باشم. همچنين دست هواداراني را که در روزهاي ماه رمضان و قبل از افطار در شرايط سخت در تمرين استقلال حاضر مي‌شوند، مي‌بوسم. مک درموت وقتي اين جو را در کمپ مي‌بيند، از فضاي استقلال لذت مي برد. افتخار مي‌کنم که خودم در 23 سالگي بازيکن استقلال شدم و در اين مکتب رشد کردم و بزرگ شدم، اما اين افسوس هميشه براي من باقي است که چرا در 17 سالگي به استقلال نيامدم.

خاطرنشان کرد: يک قدرداني ويژه نيز از خانواده شفيع‌زاده دارم. هفته قبل به نمايندگي از برادران شفيع‌زاده با آقاي محمد جواد شفيع‌زاده جلسه خوبي داشتم. آنها در تمديد قرارداد اميد ابراهيمي خودشان پيش قدم شدند و بستر را براي باشگاه استقلال فراهم کردند. ضمن اينکه خانواده شفيع‌زاده قول همه گونه حمايت از من و استقلال در طول فصل را نيز دادند و قرار گذاشتيم در اين سال سخت همه جوره از مجموعه استقلال حمايت کنند. ضمن اينکه سال گذشته نيز ما را در روزهاي سخت ياري کردند. به جز خانواده شفيع‌زاده، دوست ديگري هم دارم که به استقلال کمک مي‌کند، اما علاقه‌اي ندارد نام او در رسانه‌ها مطرح شود. نا گفته نماند خانواده شفيع‌زاده نيز هر بار که اسم‌شان را مي‌آورم، بابت اين کار از من گلايه مي‌کنند، اما هواداران عزيز استقلال بايد در جريان محبت‌ها و حمايت‌هاي آنها باشد.

مدافع ارمنستاني استقلال در راه ذوب‌آهن

مدافع ارمنستاني تيم فوتبال استقلال از اين تيم جدا مي‌شود.

هراير مگويان، مدافع ارمنستاني تيم فوتبال استقلال از امروز (يکشنبه) در تمرينات اين تيم شرکت خواهد کرد.

البته حضور مگويان در تمرين به معناي ادامه همکاري او با تيم آبي‌پوش پايتخت نيست. مگويان در فهرست خروجي عليرضا منصوريان قرار دارد و از اين تيم جدا مي‌شود.گفته مي‌شود ذوب‌آهن مقصد بعدي مگويان خواهد بود و اين بازيکن بار ديگر شاگرد امير قلعه‌نويي مي‌شود.

پرسپوليس اول و استقلال دومين تيم‌هاي پرتماشاگر ليگ شانزدهم

تعداد تماشاگران مسابقات شانزدهمين دوره ليگ برتر مشخص شد.

به گزارش آفرينش و به نقل از روابط عمومي سازمان ليگ فوتبال ايران، تعداد ‏تماشاگران شانزدهمين دوره ليگ برتر يک ميليون و 843 هزار ‏نفر بوده که نسبت به دوره گذشته تغيير محسوسي نداشته و ميانگين ‏تماشاگر براي هر بازي 7679 نفر بوده است. ‏پرسپوليس با 988 هزار نفر بيشترين تماشاگر را داشته و استقلال ‏هم با 637 هزار نفر در رده دوم پرتماشاگرترين تيم ليگ قرار گرفته است.با توجه به اينکه ورزشگاه‌ها سيستمي جهت تفکيک تعداد ‏تماشاگران ميزبان و ميهمان ندارد، تعداد تماشاگران براي هر دو تيم ‏محاسبه و جمع نهايي بر دو تقسيم شده است. ‏کمترين تماشاچي را بازي‌هاي نفت تهران با 75 هزار نفر داشت. ‏

هافبک صبا به سياه‌جامگان پيوست

هافبک فصل گذشته تيم فوتبال صباي قم به سياه‌جامگان پيوست.

کيوان امرايي، هافبک فصل گذشته تيم فوتبال صباي قم با عقد قراردادي يکساله به جمع شاگردان اکبر ميثاقيان پيوست.

وي فصل گذشته با صبا به ليگ دسته اول سقوط کرد و حالا قرار است در ليگ برتر هفدهم پيراهن سياه‌جامگان را بر تن کند.

کريمويي:

توافق کنيم، ورزشگاه امام رضا ميزبان بازي‌هاي پديده مي‌شود

مديرعامل باشگاه پديده خراسان گفت: آستان قدس رضوي نگاه ويژه‌اي به ورزش دارد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي باشگاه پديده خراسان، حميدرضا کريمويي با اشاره به برگزاري تمرين تيم فوتبال پديده در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد اظهار داشت: از مدت‌ها قبل جلسات مختلفي را با يوسفي مديرعامل تربيت بدني آستان قدس رضوي داشتيم و در نهايت با موافقت او يک جلسه تمرين را در اين ورزشگاه مدرن و مجهز برگزار کرديم.وي افزود: آستان قدس رضوي همواره نگاه ويژه‌اي را به مقوله ورزش داشته است و پس از افتتاح اين ورزشگاه هم تلاش‌هاي خوبي براي برگزاري بازي‌هاي نمايندگان استان در اين ورزشگاه انجام شده است.

کريمويي ادامه داد: ورزشگاه امام رضا (ع) از همه نظر يکي از استاديوم‌هاي ويژه کشور به شمار مي‌رود و قطعا بايد براي برگزاري مسابقات فوتبال هم هماهنگي‌هاي لازم در اين باره صورت بپذيرد.مديرعامل باشگاه پديده خراسان در پايان گفت: نامه‌نگاري‌هاي استفاده از اين ورزشگاه صورت گرفته است. صحبت‌هاي خوبي با آستان قدس رضوي داشتيم و هيئت فوتبال هم کمک زيادي در راستاي استفاده از ورزشگاه امام رضا (ع) به ما کرد. اگر توافق بر سر مسائلي همچون نحوه و زمان استفاده حاصل شود، اين استاديوم مي‌تواند پذيراي حريفان پديده در ليگ هفدهم باشد.


 خبـــرنامه 

 بيرانوند به شايعات پايان داد:

در پرسپوليس مي‌مانم

دروازه‌بان شماره يک پرسپوليس اعلام کرد در اين تيم مي‌ماند.

به گزارش ميزان، صحبت‌هاي زيادي مبني بر جدايي عليرضا بيرانوند از تيم فوتبال پرسپوليس مطرح شده است.

از فنرباغچه ترکيه در سوپرليگ ترکيه به عنوان مقصد آينده او نام بردند اما حالا دروازه‌بان شماره يک پرسپوليس اعلام کرده در پرسپوليس مي‌ماند.مشخص نيست منتفي شدن لژيونر شدن بيرانوند باعث شده او از ادامه همکاري با پرسپوليس صحبت کند يا مسائل ديگري هم در اين ميان وجود دارد.بايد ديد مسئولان باشگاه پرسپوليس چه تصميمي در خصوص دروازه‌بان اصلي خود که تا سال 1400 با اين تيم قرارداد دارد، خواهند گرفت.

ملي‌پوشان از چهارشنبه در تمرينات پرسپوليس

ملي‌پوشان تيم فوتبال پرسپوليس از روز چهارشنبه در مراحل آماده‌سازي اين تيم شرکت خواهند کرد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، بنابر اعلام برانکو ايوانکوويچ، ملي‌پوشان تيم فوتبال پرسپوليس که در استراحت به سر مي‌برند، بايد از تمرين صبح روز چهارشنبه هفته جاري در تمرينات حاضر شوند.ملي‌پوشان با توجه به حضور در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني که با صعود تيم ملي ايران همراه شد، تعطيلات پايان فصل را ديرتر از ساير بازيکنان آغاز کردند و به همين دليل سرمربي پرسپوليس براي ريکاوري جسمي و روحي اين بازيکنان، آنها را از حضور در هفته اول تمرينات که از سه‌شنبه گذشته آغاز شد، معاف کرد.

غلامپور:

به اخباري نياز داريم و او را به هيچ تيمي نمي دهيم

مربي دروازه‌بان‌هاي تيم فوتبال سايپا گفت: اخباري با باشگاه قرارداد دارد و عضوي از سايپا است و ما به او نياز داريم.

بهزاد غلامپور در گفت‌وگو با ميزان، در مورد شرايط تيم فوتبال سايپا در اردوي سرعين اردبيل اظهار داشت: خوشبختانه همه چيز طبق روال پيش مي‌رود. تمرينات سنگين بدنسازي را انجام مي‌دهيم و اميدوار هستيم از اين اردو با آمادگي کامل بيرون بياييم.وي ادامه داد: خدا را شکر امسال نسبت به 2 سال قبل شرايط بهتري داريم، از همان ابتداي فصل تيم را در اختيار گرفتيم و کارها را انجام مي‌دهيم. زماني که سايپا را تحويل گرفتيم تيم را جوان کرديم و به نوعي يک خانه تکاني بزرگ انجام داديم. مربي دروازه‌بان‌هاي تيم فوتبال سايپا در خصوص آخرين وضعيت محمدرضا اخبار هم گفت:‌ اخباري با باشگاه قرارداد دارد و عضوي از سايپا است و ما به او نياز داريم. با حضور اخباري مشکلي بابت دروازه نداريم.غلامپور در مورد حامد لک هم اظهار داشت: اختيار لک دست خودش است، او بازيکن آزاد است که مي‌تواند براي آينده‌اش هر تصميمي بگيرد. در کل با حضور اخباري، فلاح‌زاده و يک دروازه‌بان جوان مشکلي بابت اين منطقه نداريم.

سايت پانيونيوس باشگاه اعتراف کرد

جذب طارمي از همان ابتدا هم سخت بود

سايت خبري باشگاه پانيونيوس آتن انتقال مهدي طارمي ملي‌پوش پرسپوليس را بعيد دانست.سايت خبري باشگاه پانيونيوس که اين روزها به طور مرتب اخبار مربوط به احسان حاج‌صفي و مهدي طارمي، 2 ملي‌پوش تيم‌هاي سپاهان و پرسپوليس را به نقل از رسانه‌هاي ايراني منتشر مي‌کند در آخرين خبر خود نوشته است: انتظار نمي‌رود که مهدي طارمي تيم پرسپوليس را ترک کند.اين سايت خبري تيم مسعود شجاعي در ادامه آورده است: انتقال مهدي طارمي از همان ابتدا براي باشگاه پانيونيوس سخت بود. رسانه‌هاي ايراني هم به نقل از مديران باشگاه پرسپوليس اعلام کردند که مهدي طارمي اين تيم را ترک نخواهد کرد.باشگاه پانيونيوس که هم‌اکنون مسعود شجاعي را در اختيار دارد ظرف روزهاي آينده به احتمال فراوان احسان حاج‌صفي را نيز به خدمت خواهد گرفت تا در فصل آينده سوپر ليگ يونان با 2 بازيکن ايراني به مصاف حريفانش برود.

بيل:

تشنه کسب عناوين بيشتر براي بزرگترين باشگاه جهان هستم

بال ولزي سفيدپوشان مادريدي تأکيد کرد قصد ترک سانتياگوبرنابئو را ندارد.در حالي که شايعاتي در خصوص احتمال فروش گرث بيل توسط رئال مادريد به منظور فراهم شدن زمينه براي پيوستن کايليان امباپه، مهاجم 18 ساله موناکو به اي تيم بر سر زبان‌هاست، بال ولزي کهکشاني‌ها مي‌گويد قصدي براي ترک سانتياگوبرنابئو ندارد.بيل 27 ساله در تازه‌ترين اظهارنظر گفت: احساس مي‌کنم بهتر از هر زمان ديگري هستم و بي‌صبرانه منتظر شروع فصل جديد هستم. بيشتر از هر زمان ديگري تشنه کسب عناوين بيشتري براي بزرگترين باشگاه و بهترين هواداران دنيا هستم. بال تيم ملي ولز در تابستان 2013 بود که از تاتنهام به رئال مادريد پيوست و در همين مدت 3 بار با اين تيم فاتح ليگ قهرمانان اروپا شده است، هر چند مصدوميت‌هاي فصل اخير باعث شد تا نتواند تأثيرگذاري خود را به طور کامل نشان دهد.

وراتي:

به هر قيمتي حاضر به ترک پاري‌سن‌ژرمن نيستم

هافبک ايتاليايي پاريسي‌ها تأکيد کرد که به ترک پارک دو پرنس در تابستان سال جاري اصراري ندارد.

مارکو وراتي به شايعاتي که درباره آينده اين بازيکن ايتاليايي شکل گرفته است، پاسخ داد و گفت که پاري‌سن‌ژرمن را براي موافقت با فروش او تحت فشار قرار نداده است.وراتي که مدتي است شايعه تمايل دو باشگاه پاري‌سن‌ژرمن و يوونتوس به خريد وي و تمايل او به ترک PSG به دليل ناکامي اين تيم در ليگ قهرمانان اروپا به گوش مي‌رسد، به گاتزتا دلواسپورت گفت: من نيازي ندارم که به هرقيمتي پاري‌سن‌ژرمن را ترک کنم اما اين امسال دوست دارم ببينم که باشگاه بازيکنان قهرمان را مي‌خرد. اگر اين اتفاق رخ دهد من از ماندن در پاري‌سن‌ژرمن خوشحال خواهم شد.

گزارش‌ها حاکي از آن است که ناصر الخليفي، رئيس باشگاه پاري‌سن‌ژرمن و آنترو انريکه، مدير ورزشي اين باشگاه با وراتي جلسه‌اي داشتند تا به او در خصوص بودجه 220 ميليون يورويي باشگاه براي خريد بازيکنان جديد اطلاع دهند. همچنين گفته شده است که وراتي هم قرار است قراردادي جديد با PSG امضا کند که حقوقش را به بيش از 14 ميليون يورو در سال افزايش مي‌دهد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي