جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603


جهانگيري: بايد براي بهبود محيط کسب و کار چاره اي اساسي انديشيد

دادستان کل کشور:
فيلتر سايت‌ها و کانال‌هاي فضاي مجازي با دستور شخصي انجام نمي‌شود


خبر


افتتاح نمايشگاه زنده ياد داوود رشيدي در مجموعه تئاتر شهر


سيل در ايلينويز آمريکا‎


سرمقاله

رئيس قوه قضاييه:
تعداد پرونده‌هاي قضايي در کشور بسيار فراتر از استانداردهاي بين المللي است


مخالفت مجدد نتانياهو با آتش‌بس در جنوب سوريه


بشار اسد: جنگ در سوريه به فساد و سوءمديريت در کشور دامن زد


وزير خارجه فرانسه: مبارزه با تروريسم اولويت اصلي است

شمخاني:
همه‌پرسي براي جدايي و انشقاق با تدبير مسئولان عراق همخواني ندارد


عربستان چند شهروند خود را به جاسوسي براي ايران متهم کرد


کرملين: ترامپ با "خرد سياسي" منافشات ديپلماتيک را حل کند


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


  جهانگيري: بايد براي بهبود محيط کسب و کار چاره اي اساسي انديشيد 

 
معاون اول رئيس جمهوري گفت: بايد براي بهبود محيط کسب و کار و از بين بردن بوروکراسي در کشور چاره اي اساسي و جدي انديشيده شود؛ بايد محيط کسب و کار را در کشور بهبود ببخشيم و فعاليت بخش خصوصي را تسهيل کنيم.به گزارش ايرنا، اسحاق جهانگيري در جلسه ستاد فرماندهي اقتصادي با تاکيد بر ضرورت حذف مجوزها و مقررات غيرضروري و دست و پا گير بر سر راه فعالان اقتصادي و بخش خصوصي افزود: تا اراده اي جدي در راس دستگاه هاي اجرايي در اين خصوص شکل نگيرد شاهد اقدامات موثر در اين جهت نخواهيم بود.

وي با اشاره به تلاش ها و اقدامات وزارت امور اقتصادي و دارايي در قالب طراحي و استقرار و توسعه مرکز ملي پايش محيط کسب و کار، کارهاي انجام شده را مثبت و اثربخش ارزيابي و بر ضرورت تداوم و تکميل اين برنامه تاکيد کرد.معاون اول رئيس جمهوري در ادامه اين جلسه با تبريک روز بهزيستي و تامين اجتماعي، اظهار داشت: سازمان تامين اجتماعي وظايف سنگيني بر عهده دارد و به دليل آنکه جمعيت فراواني از کشور در قالب دريافت کنندگان مستمري و دريافت کنندگان خدمات درماني و تعامل با کارفرمايان تحت پوشش اين سازمان هستند، نقش بسيار تعيين کننده اي در بهبود محيط کسب و کار ايفا مي کنند.

جهانگيري از رئيس سازمان تامين اجتماعي خواست از طريق تعامل با اتاق ها و تشکل هاي بخش خصوصي گره ها و موانع موجود در فضاي کسب و کار را شناسايي و فعاليت بخش خصوصي و فعالان اقتصادي را هر چه بيشتر تسهيل کنند.

وي با اشاره به گزارش وزير صنعت، معدن و تجارت مبني بر رشد چشمگير صادرات در برخي کشورها در سال هاي اخير،‌ گفت: ارزيابي ها نشان مي دهد که اين ميزان رشد صادرات ناشي از برطرف شدن موانع پيش روي سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي در اين کشورها بوده که اين موضوع بيانگر اهميت فراوان بهبود محيط کسب و کار است.


 دادستان کل کشور:
 فيلتر سايت‌ها و کانال‌هاي فضاي مجازي با دستور شخصي انجام نمي‌شود 

 دادستان کل کشور اعلام کرد: فيلتر سايت ها و کانال هاي شبکه مجازي از دو طريق دستور قضايي و يا تصويب و دستور کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه انجام مي شود و افراد نمي توانند با نظر شخصي خود اقدام به چنين کاري کنند.

به گزارش روابط عمومي دادستاني کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري گفت: آنچه از ناحيه معاون قضايي دادستان کل در امور فضاي مجازي در خصوص بستن و فيلتر کردن سايت ها، شبکه ها يا کانال هاي فضاي مجازي اعلام مي شود يا با دستور قضايي است که از سوي ايشان به وزارت ارتباطات اعلام مي شود يا با دستور و تصويب کارگروه است که هر دو بايد انجام شود.دادستان کل کشور افزود: جلسات کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه هر دو يا سه هفته يک بار به صورت حضوري و يا حسب مورد و برنامه ريزي صورت گرفته به صورت آنلاين برگزار و تصميمات مربوطه و نظرات همه اعضا در اين جلسات اخذ مي شود.


 خبر 

 «پيام تسليت دكتر جاسبي؛ عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي به مناسبت درگذشت مريم ميرزاخاني»

دكتر عبدالله جاسبي؛ عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، در پيامي، ضمن ابراز همدردي با ملّت ايران، جامعة علمي و دانشگاهي و به‌ويژه، بازماندگان و خانوادة پروفسور مريم ميرزاخاني، درگذشت اندوه‌بار و ناباورانة اين نابغة رياضي را تسليت گفته و براي اين بانوي دانشمند، از درگاه خداوند متعال، طلب رحمت و مغفرت نمودند.

متن پيام ايشان به اين شرح است؛

«إِنَّا للّه وَ إِنّا إِلَيهِ رَاجِعُونَ»

«با نهايت تأسف و تأثر، درگذشت دانشمند برجسته، نابغة نامدار رياضي جهان و استاد مبرّز دانشگاه استنفورد؛ سركار خانم پروفسور مريم ميرزاخاني را- كه ضايعه‌اي جبران‌ناپذير براي جامعة علمي و ملّت شريف ايران است- به خانوادة محترم ايشان، اساتيد، محققان، نخبگان و جامعة علمي كشور، تسليت عرض كرده و از درگاه خداوند متعال براي اين بانوي دانشمند، رحمت واسعة الهي و براي بازماندگان معزّز، صبر و شكيبايي، سلامتي و طول عمر را مسألت مي‌نمايم.

ضمن تكريم و ارج نهادن مجدد به خدمات علمي و پژوهشي اين دانشمند نامدار- كه تا واپسين روزهاي عمر كوتاه امّا پربار و موثرشان، با تحقيق، تدريس و آموزش، نقش بسيار مهمي در پيشبرد مرزهاي دانش، فتح قلّه‌هاي پيشرفت و كسب مدارج عالية علمي براي ايران و ايرانيان، در محافل و مجامع بين‌المللي داشتند- اميدوارم جوانان، آينده‌سازان و بانوان ميهن اسلامي‌مان، ياد و خاطرة پروفسور مريم ميرزاخاني را همواره در دل و جان‌، گرامي داشته و استعداد و پشتكار اين رياضي‌دان نابغه را، سرمشق و سرلوحة تلاش علمي و پژوهشي خود قرار دهند.»

دكتر عبدالله جاسبي

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي

ديلي بيست گزارش داد؛

کشتار غيرنظاميان تحت فرماندهي ترامپ افزايش يافته است

نتايج يک تحقيق نشان مي دهد در طول بيش از 6 ماهي که از ورود ترامپ به کاخ سفيد مي گذرد، شمار قربانيان غيرنظامي حملات ائتلاف با افزايشي چشمگير به 12 نفر به ازاي هر روز رسيده است.

به گزارش مهر، «ديلي بيست» در گزارشي پيرامون حملات هوايي ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش، از افزايش شمار قربانيان غير نظامي از زمان روي کار آمدن دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا خبر داد.

طبق اين تحقيق، از 13 ماه ميلادي جولاي بيش از 2200 شهروند سوري و عراقي جان خود را از دست داده اند که 360 نفر به ازاي هر ماه است حال آنکه اين رقم در دوره رياست جمهوري «باراک اوباما» ماهانه 80 نفر بود.اين به آن معنا است که از زمان روي کار آمدن ترامپ روزانه به طور متوسط 12 شهروند عادي قرباني حملات ائتلاف در عراق و سوريه شده اند.اين آمار از يک سو نشانه اوج درگيري در نبرد آزادسازي موصل و الرقه است و از سوي ديگر مي تواند گوياي کم رنگ شدن اهميت حفاظت از جان غيرنظاميان در دوره رياست جمهوري ترامپ باشد.


 افتتاح نمايشگاه زنده ياد داوود رشيدي در مجموعه تئاتر شهر 


 سيل در ايلينويز آمريکا‎ 


 سرمقاله 

صنعتي كه جدي گرفته نمي‌شود...

زهرا کيان بخت

شايد براي توريسم هم مانند بسياري از موارد انساني ديگر، نتوان مبدأ و نقطه شروع معين و قاطعي در نظر گرفت. سياحت، گشت و گذار و بازديد از ناشناخته‌ها، همواره براي انسان، جذاب و دلپذير بوده است.

اما شايد كمي پيش‌تر از اين، تصور نمي‌شد گردشگري، تا جايي مورد استقبال انسانهايي از سراسر جهان قرار بگيرد كه نه‌فقط به يك صنعت مهم تبديل گردد، بلكه تا جايي سودآوري و پيشرفت براي ملتها به همراه داشته باشد كه نقطه اتكا و پايه پيشرفت اقتصادي برخي كشورها تلقي شود.

در اين ميان، كشورهايي كه در آنها پتانسيلهاي بيشتري براي گردشگرپذير شدن وجود دارد، داراي شانس موفقيت و برد بيشتري در اين زمينه خواهند بود.

اما داشتن پتانسيل تنها يك كفه ماجراست. بخش ديگر، به نحوه بهره‌برداري از پتانسيلها درجهت رونق گردشگري و به وجود آوردن اقتصادي متكي به آن، برمي‌گردد.

رفع كمبودها و استفاده از ظرفيتها در زمينه‌هاي مختلف، به طوري كه نه‌فقط تا حد قابل قبولي، انتظارات مردمان بومي را برآورده كند، بلكه فراتر از آن، افرادي را از مليتها و فرهنگهاي ديگر نيز به خود جذب كند، چيزي است كه مي‌تواند عامل شكل‌گيري اقتصادي پويا و مبتني بر گردشگري باشد.

بر همين اساس، امروز در كشورهاي مختلف، گونه‌هاي مختلفي از گردشگري از قبيل اكوتوريسم، گردشگري تفريحي، گردشگري شهري، گردشگري درماني، گردشگري مذهبي، گردشگري همايشي، گردشگري بازاري، و حتي گردشگري مجازي و انواع مختلف ديگري از گردشگري مورد توجه قرار گرفته است. اما در بازار داغ و پررونق گردشگري جهاني، كه سود اقتصادي، و حتي فرهنگي، اجتماعي، سياسي بسياري را نصيب كشورها مي‌كند، كشور ما در كجا ايستاده است؟

حكايت ما با داستان آن مردي كه در مثنوي نقل شده، بي‌‍شباهت نيست. مردي كه با فقر و تنگدستي زندگي مي‌كرد، در عين حال، گنجي در زير زمين خانه‌اش پنهان بود و او بي‌خبر، و زبان حالش اينكه: «بر سر گنج، از گدايي مُرده‌ام!».

در حالي كه امروز، يكي از نخستين نيازهاي جامعه ما، رفع مشكل بيكاري است و يكي از مهمترين كليدهاي رفع اين مشكل، بسط و توسعه صنعت گردشگري است، هنوز هم اين صنعت در كشور ما در هيچيك از انواع آن، به طور جدي و كارساز مورد توجه قرار نگرفته است.

در همين ارتباط، به تازگي، مديرکل دفتر آمارهاي فرهنگي، بازرگاني و خدمات مرکز آمار ايران اعلام كرده بود هر گردشگر حدود 1200 دلار معادل 30 بشکه نفت درآمد ارزي به کشور وارد مي‌کند كه مي‌تواند براي ما، راه‌حل بسيار مهم و قابل تأملي براي اشتغال‌زايي و عدم وابستگي به درآمدهاي نفت باشد.

با توجه به آنچه مطرح شد، به نظر مي‌رسد كشور ما براي حركت به سمت رشد و پويايي اقتصادي، ناگزير به توجه جدي به صنعت توريسم، در اولويت قرار دادن آن، و رفع موانع اعتلاي آن، مي‌باشد.

zahrakianbakht@yahoo.com


 رئيس قوه قضاييه:
 تعداد پرونده‌هاي قضايي در کشور بسيار فراتر از استانداردهاي بين المللي است 

 
رئيس قوه قضاييه رسيدگي به بيش از 15 ميليون پرونده قضايي در سال 95 را بسيار فراتر از ميزان استانداردهاي بين المللي دانست و گفت: با توجه به کمبود امکانات، اعتبارات و نيروي انساني و در عين حال ارائه ميليون‌ها خدمت سالانه از سوي دستگاه قضايي به مردم، بايد گفت که قضات و کارکنان قوه قضاييه واقعاً کار جهادي انجام مي‌دهند.

به گزارش ايسنا به نقل از اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تسليت ايام شهادت ششمين اختر تابناک آسمان امامت و ولايت حضرت امام جعفر صادق (ع)، تصريح کرد: همه مي‌دانيم که معارف اهل بيت عليهم السلام عمدتاً از طريق امامين همامين صادقين به پيروان و شيعيان آن بزرگواران رسيده است. مزيتي که براي امام صادق (ع) وجود دارد، کثرت شاگردان و اصحاب روات ايشان است که انوار فقهي و معرفتي صادره از سوي آن امام بزرگوار را به اهل آن رسانده اند که براي شيعيان نعمتي بسيار بزرگ است.

رئيس قوه قضاييه ميزان خدمات دستگاه قضايي به مردم را بسيار گسترده و حجيم عنوان کرد و افزود: اين خدمات بايد به شکلي واقعي و ملموس براي مردم اطلاع رساني شود و هفته قوه قضاييه معمولاً فرصتي مناسب براي اين امر است. برهمين اساس از همه کساني که در هفته قوه قضاييه و ماهها قبل از آن براي برگزاري مراسمي شايسته و آبرومند در اين هفته تلاش مي کنند، تشکر مي کنم. همچنين بايد از رسانه هايي که توانستند در طول اين هفته بخشي از خدمات گسترده دستگاه قضايي را به اطلاع عموم برسانند بويژه از رسانه ملي قدرداني کنيم.رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه با اين سطح از اعتبارات، امکانات و نيروي انساني واقعاً بايد گفت که کارکنان دستگاه قضايي کاري جهادي انجام مي دهند، اظهار کرد: دادگستري جمهوري اسلامي در سال 95 به 15 ميليون و 300 هزار پرونده رسيدگي کرده است که اين ميزان بسيار فراتر از استانداردهاي بين المللي است. نظير چنين خدمات گسترده اي در همه مراجع قضايي و سازمانهاي تابعه قوه قضاييه به مردم شريف کشورمان ارائه شده است که اشاره به آنها زمان زيادي رامي طلبد.آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به ايجاد دفاتر خدمات الکترونيک قضايي، اين امر را تحولي بزرگ در ارائه خدمات قضايي به مردم دانست و تصريح کرد: اين طرح، کمبودهايي دارد که اگر اين کمبودها برطرف شود شاهد تحولات بسيار عظيم تري خواهيم بود. امروز بيش از 30 درصد ابلاغ ها به صورت الکترونيکي انجام مي شود که اين کار علاوه بر صرفه جويي در وقت و هزينه مردم و همچنين پيشگيري از برخي مفسده ها، موجب حفظ کرامت و آبروي شهرونداني مي شود که ممکن است درگير يک پرونده قضايي باشند. رئيس دستگاه قضا همچنين با اشاره به ارائه بيش از 70 ميليون خدمت در سال 95 از سوي سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: طرح «کاداستر» تقريباً در شهرها به اتمام رسيده و کارهاي مقدماتي اين طرح در بيرون شهرها نيز انجام شده است. در اين زمينه کارهايي انجام شده که اگر بودجه آن از سالها قبل تأمين مي شد شايد دهها سال پيش به سرانجام رسيده بود اما به هرحال با فعاليت جهادي همکارانمان در سازمان ثبت و ساير بخشهاي مرتبط با وجود کمبود امکانات، امروز اين کار در حال انجام است.


 مخالفت مجدد نتانياهو با آتش‌بس در جنوب سوريه 

 
روزنامه هاآرتص: نخست‌وزير رژيم صهيونيستي موضع خود را در قبال آتش‌بس در جنوب سوريه فاش کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه هاآرتص، بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي بعد از ديدار خود با امانوئل ماکرون، رئيس‌جمهور فرانسه در پاريس به خبرنگاران گفت که تل‌آويو مخالف آتش‌بس در جنوب سوريه است چراکه موجب افزايش حضور ايران در اين کشور مي‌شود.آتش‌بس در جنوب سوريه اخيرا با توافق روسيه، آمريکا و اردن اجرايي شد.از سوي ديگر يک مسئول عاليرتبه اسرائيلي در گفتگو با هاآرتص تأکيد کرد که دلايل موضع اسرائيل به برنامه‌هاي ايران براي گسترش حضور نظامي خود در سوريه برمي‌گردد.اين مسئول افزود: مسئولان ايراني براساس اطلاعات اسرائيل قصد دارند که پايگاه نظامي را براي نيروي هوايي و ناو دريايي خود ايجاد کنند و گروهي از کارشناسان نظامي را به اين کشور بفرستند.اين مسئول گفت: اين مساله مي‌تواند چهره منطقه را به طور کلي تغيير دهد.


 بشار اسد: جنگ در سوريه به فساد و سوءمديريت در کشور دامن زد 

 
سانا :رئيس‌جمهوري سوريه اعلام کرد: فساد در سوريه بايد ريشه کن شود. جنگ در سوريه در افزايش بي‌توجهي و کوتاهي سهيم بوده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، بشار اسد، رئيس‌جمهوري سوريه اعلام کرد که خلل و فساد در کشورش هميشه توانسته قوانين و همچنين نهادها را تحت الشعاع قرار دهد.بشار اسد طي ديدار خود با آمنة الشماط، رئيس کميته نظارت و بازرسي سوريه خاطرنشان کرد که جنگ سوريه در افزايش بي‌توجهي، کوتاهي و سوءمديريت سهيم بوده است.رئيس‌جمهوري سوريه خواهان ريشه کن کردن فساد در کشورش و اجراي قانون در همه حال بدون هيچ استثنايي شد.

وي همچنين تاکيد کرد: عملکرد درست و کارآمد هر موسسه مستلزم منع نفوذ فاسدان به کادرهاي اين موسسات است و برخورد با کوتاهي‌کنندگان و اهمال‌کاران و رويارويي با اين گونه موارد لازم است.


 وزير خارجه فرانسه: مبارزه با تروريسم اولويت اصلي است 

 
اسکاي نيوز :وزير خارجه فرانسه در سفرش به ابوظبي تأکيد کرد که مبارزه با تروريسم اولويت اصلي براي پاريس است.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري اسکاي نيوز، ژان ايو لودريان، وزير خارجه فرانسه در سفرش به امارات با محمد بن زايد آل نهيان، وليعهد ابوظبي ديدار و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي گفتگو کرد.دو طرف درباره تلاش‌هاي صورت گرفته براي مبارزه با تروريسم و خشکاندن منابع آن و حفظ امنيت منطقه گفتگو کردند.در اين سفر لودريان بر حمايت کشورش از ميانجيگري کويت براي حل اين بحران و لزوم برگرداندن آرامش به منطقه تأکيد کرد.وي در کنفرانس مطبوعاتي با عادل الجبير، وزير خارجه عربستان گفت که بحران ميان کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس با قطر بايد در چارچوب خود اين شورا حل شود.لودريان تأکيد کرد که کشورش براي کاهش تنش در منطقه از طريق ايجاد فضاي مناسب براي برگزاري مذاکرات جهت حل سريع بحران تلاش مي کند.


 شمخاني:
 همه‌پرسي براي جدايي و انشقاق با تدبير مسئولان عراق همخواني ندارد 

 معاون اول دبيرکل اتحاديه ميهني اقليم کردستان و رييس دفتر سياسي اين اتحاديه در راس هيئتي بلندپايه با علي شمخاني نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي ديدار و پيرامون آخرين وضعيت تحولات اقليم کردستان عراق و منطقه گفت‌وگو کردند.به گزارش ايسنا، شمخاني در اين ديدار پيروزي بر داعش و آزادسازي موصل را نويد دهنده آينده بهتر براي عراق يکپارچه و غلبه بر فتنه هاي خارجي براي ايجاد انشقاق در اين کشور دانست.

وي افزود؛ عراق امن، باثبات و متحد، تامين کننده امنيت پايدار، ثبات و پيشرفت اين کشور بوده و مجموعه کشورهاي دوست و خيرخواه عراق بايستي پشتيبان اين رويکردباشند.

شمخاني با اشاره به زمزمه هايي مبني بر برگزاري همه پرسي در اقليم کردستان عراق گفت؛ اگر چه ممکن است ظاهر اين موضوعِ جذاب باشد اما در حقيقت موجب انزوا و فشار بر کردهاي عراق و تضعيف کردستان و در نهايت کل کشور عراق خواهد شد.دبير شوراي عالي امنيت ملي خاطر نشان کرد: پيگيري موضوع برگزاري همه پرسي براي جدايي و ايجاد انشقاق در ملت عراق به لحاظ حاشيه‌اي بودن و عدم پاسخگويي به هيچ يک از اولويت‌ها و نيازهاي واقعي مردم، با تدبير و سياست مسئولان عراق همخواني ندارد.

وي با بيان اينکه خواست برخي کشورهاي منطقه و فرامنطقه اي، تضعيف عراق و کشورهاي بزرگ در غرب آسياست تصريح کرد؛ با هوشياري و درنظر داشتن منافع ملي و منافع جهان اسلام نبايد اجازه داد اين طرح هاي استعماري و وارداتي همچون خاورميانه بزرگ محقق شود.


 عربستان چند شهروند خود را به جاسوسي براي ايران متهم کرد 

 يک روزنامه سعودي اعلام کرد که عربستان چند تن از شهروندان خود را به جاسوسي براي سازمان اطلاعات ايران متهم کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه عکاظ، عربستان چند تن از شهروندان خود را به جاسوسي براي سازمان اطلاعات ايران متهم کرده و دادستان عمومي اين کشور به پرونده تحقيق و بازجويي آنان خاتمه داده و آن را به مقامات قضايي ارجاع داده است.

اين روزنامه در ادامه نوشت: سازمان‌هاي امنيتي عربستان چندي پيش چند تن از شهروندان خود را به اتهام دست داشتن با سازمان اطلاعات ايران و جاسوسي براي آن دستگير کرده‌اند و دادستان عمومي عربستان پس از بازجويي و تحقيق پرونده آنان را به مقامات قضائيي ارجاع داده است تا بقيه کارهاي قضايي اين پرونده انجام شود.


 کرملين: ترامپ با "خرد سياسي" منافشات ديپلماتيک را حل کند 

 کرملين اظهاراميدواري کرد دولت دونالد ترامپ با استفاده از "خرد سياسي" و "اراده سياسي" مناقشه ديپلماتيک با مسکو بر سر توقيف دارايي‌هاي ديپلماتيک روسيه در خاک آمريکا را حل کند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، باراک اوباما، رئيس‌جمهور سابق آمريکا در اواخر رياست جمهوري خود دستور به توقيف دو ساختمان ديپلماتيک روسيه و اخراج 35 ديپلمات روسي در ماه دسامبر به سبب آنچه که دخالت آنها در عمليات هکري عليه کمپين انتخابات رياست جمهوري سال 2016 خواند، شد.در عين حال روسيه نيز گفته است: تعداد خيلي زيادي از جاسوس‌هاي آمريکايي در مسکو تحت پوشش ديپلماتيک فعاليت دارند و ممکن است به تلافي اين اتفاق آنها را اخراج کنند.مسکو اعلام کرد که در اين زمينه خيلي چيزها بستگي به نتيجه يک نشست در شهر واشنگتن ميان سرگئي ريابکوف، معاون وزير امور خارجه روسيه و توماس شانون، معاون وزير امور خارجه آمريکا دارد.ديميتري پسکوف، سخنگوي کرملين در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ما هنوز اميدوار هستيم که همکاران آمريکايي ما براي حل اين مناقشه خرد سياسي و اراده سياسي نشان دهند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 
هفتادمين اجلاس هيأت مديره

10تا11 اکتبر 2006، تيان جين، چين

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري اول -1

اقدامات تأمين مالي ممکن

بررسي شود کدام يک از ابزارهاي ارتباطي (وِب،بولتن الکترونيکي، افق هاي IAU) ميتواند موفق ترين جذب اسپانسرهاي معمول را داشته باشد، پيشنهاد اينکه چه کساني ميتوانند اسپانسر باشند، و بهترين راه نزديک شدن به آنها کدام است

شناخت فعاليت هاي جاري وپروژه هاي جديد که ميتواند درمورد يک پايه بهبود هزينه وتوليد هزينه هاي بالاسري مديريت به کار رود.

توسعه، بازاريابي وفروش کالاهاي جانبي اضافه بر پايه فعاليت هاي جمع آوري داده هاي اطلاعاتي وجاري

در توسعه يک چنين استراتژي تأمين مالي، نيازمند بررسي چندموضوع، ازجمله موضوعات زيرمي باشيم:

براي پيداکردن اسپانسر و تبليغات، چه قسمت هايي بايد ابتدا شروع کنند؟ رسانه ها: مطبوعات و مجلات تخصصي؟ شرکت هاي IT ، شامل کارآفرينان تلفن موبايل، ارائه دهندگان خدمات برپايه وب ها، انتشارات؟ بنگاه هاي استخدامي، صنعت گردشگري مراکز تجمع و کنفرانس

چه مقرراتي بايد پيگيري شود تا از منابع مالي بحث انگيز پرهيز گردد؟

چقدر IAU بايستي دراين تلاش سرمايه گذاري کند- در وقت ومنابع مالي دبيرخانه؟

آيا بايستي يک عضو هيأت مديره در راستاي تلاش هاي تأمين مالي باشد؟

ابتکارات اخيرو موفقيت درتوليد درآمدهاي جديد

IAU قادربوده است که حمايت هاي دريافتي از Sida را با پيشنهاد پروژه ها و فعاليت هاي جديد به دو برابر افزايش دهد. اين دريافت ها به خصوص براي کشورهاي درحال توسعه هدف گذاري شده است(در راستاي مأموريت آژانس کمک) ونيازمند استفاده از وقت کارکنان بدون رسيدن به حجمي از وقت که اجازه گسترش کارکنان را درسطح دبيرخانه بدهد باشد.

ما همچنين درآمدها را براي تدارک داده هاي اطلاعاتي به منظور ابتکار منطقه اي (بنياد آسيايي- اروپايي ASEF) تنها با يک افزايش محدود (وبدون تخطي از موافقت خود با شرکت پالگِريومَک ميلان)تضمين ميکنيم.

آزمايش امکان سنجي (وهزينه - مؤثربودن) از توليد وفروش گزارش بررسي جهاني بين المللي کردن آموزش عالي IAU : همچنين جهت گيري هاي جديد، چالش هاي جديد، مشخص خواهد کرد که آيا IAU قادر خواهد بود هزينه توليد اين کتاب را بهبود بخشد. اين هم يک آزمون از بازاريابي و ظرفيت توزيع ما است که کتاب بدون کمک يک انتشاراتي وتوزيع کننده منتشر خواهد شد يا نه.

از تمام پيشنهادات و ارائه کمک هاي مستقيم توسط اعضاي هيأت مديره بايستي استقبال کرد.


 يك نكته از هزاران 

 كم توجهي به بيماري هاي رواني

يكي از اصولي كه در روانشناسي و حتي علم پزشكي به عنوان يك اصل ثابت شده ذكر مي كنند تاثير مستقيم روان بر تن است به اين معني كه اگر روان آزرده و مشكل داشته باشد بطور مستقيم بر روي جسم اثر عميق گذاشته و چه بسا بيماريهايي كه جسمي نبوده بلكه از درون بيمار نشات مي گيرد.

اما در شگفتم از طبيبان كه چرا غافلند از بيماريهاي رواني و فقط زماني كه بيماران جسمي به آنها مراجعه مي كنند از درد جسم سوال مي كنند و از ناراحتي هاي رواني سوال نمي شود.

با اين مقدمه بايد گفت بيماري هاي جسمي فقط در محدوده شخصي مريض است اما بيماري هاي رواني چه فاجعه هايي كه نمي آفريند كه نمونه آن هر روز و هر هفته و هرماه در دنيا و ايران خودمان شاهديم و چه فاجعه هاي غير قابل باور كه از اين بيماران رواني سر مي زند.

پس ضرورت دارد مسئولان سلامت و اجتماعي كشور قبل از اينكه به فكر زدودن درد از بيماران جسمي باشند برنامه اي گسترده براي بيماران رواني داشته باشند تا شاهد اينگونه فجايع كه دل جامعه اي را به درد مي آورد نباشيم.


 ميز خبر 

 انفجار در شرق ترکيه با 17 سرباز زخمي

رسانه هاي خارجي از زخمي شدن 17 سرباز ترک در وقوع انفجاري در شرق ترکيه خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، ارتش ترکيه در بيانيه اي اعلام کرد که روستايي مرزي در منطقه حکاري در شرق اين کشور هدف انفجار مهيب قرار گرفت.بر اثر اطلاعات اوليه، در اين انفجار دستکم 17 سرباز ترک زخمي شده اند که حال 4 نفر از آنها وخيم گزارش شده است.

در ادامه بيانيه گفته شده است که اين انفجار توسط اعضاي گروه «پ ک ک» و در جريان عبور گشتي نظاميان ترکيه در منطقه حکاري به وقوع پيوسته است.

ارتش مصر خودروهاي حامل سلاح به ليبي را منهدم کرد

نيروي هوايي ارتش مصر 15 خودروي حامل اسلحه، مهمات و مواد منفجره را هنگام نفوذ از مرزهاي مشترک با ليبي هدف قرار داده و منهدم کرد. به گزارش ايسنا، در جريان اين عمليات 9 تروريست از پاي درآمدند. همچنين حدود 30 داعشي در حملات هوايي ارتش مصر عليه پايگاه‌هايشان در شهرهاي العريش و الشيخ زويد از پاي درآمده و ده‌ها تن ديگر از آنها زخمي شدند.


 خبــــر 

 ترامپ مشاور ويژه در تحقيقات مربوط به روسيه منصوب کرد

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا از انتصاب يک دادستان فدرال سابق به عنوان مشاور ويژه‌اش خبر داد؛ مشاوري که به گفته رسانه‌هاي آمريکايي قرار است به مديريت مسائل مربوط به تحقيقات مربوط به روسيه بپردازد.

به گزارش ايسنا،‌ به نقل از خبرگزاري فرانسه، کاخ سفيد در بيانيه کوتاهي اعلام کرد، تاي کاب، يکي از شرکا در شرکت حقوقي "هوگان لاولز" در شهر واشنگتن به عنوان "يک عضو کليدي در ميان کارکنان کاخ سفيد" به عنوان مشاور ويژه خدمت خواهد کرد.

حمله خمپاره‌اي به سفارت روسيه در دمشق

منابع دولتي سوريه از هدف قرار گرفتن سفارت روسيه در دمشق خبر دادند اما تاکيد کردند که کسي در اين حمله آسيب نديده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، دو گلوله که گمان مي‌رود گلوله خمپاره باشد به سمت مجتمع سفارت روسيه در دمشق شليک شد که يکي از آنها به ساختمان مجتمع اصابت کرد و ديگري در مکاني نزديک به آن به زمين خورد.گزارشي از تلفات در اين حمله از سوي مسئولان سوري تاييد نشده است.

کشته شدن 4 سرباز پاکستان در کشمير

ارتش پاکستان از کشته شدن چهار سرباز اين کشور در منطقه مورد مناقشه کشمير خبر داد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، ارتش پاکستان اعلام کرد، چهار سرباز اين کشور که سوار بر يک خودروي نظامي بودند، مورد هدف حملات توپخانه‌اي از سوي هند قرار گرفتند.وزارت دفاع هند در واکنش به اين موضوع اعلام کرده که اطلاعي از وقوع چنين رويدادي ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي