جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603


صنعت توليد تخم مرغ در استان البرز با رويکرد صادرات توسعه مي‎يابد


فعاليت 30 هزار دريانورد در هرمزگان

نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز:
ايجاد زيرساخت انرژي توسط شرکت گاز آذربايجان‏شرقي در اقصي نقاط استان از نقاط قوت اين شرکت است


در استان


خبــر


 صنعت توليد تخم مرغ در استان البرز با رويکرد صادرات توسعه مي‎يابد 

 کرج - خاکپور

اولين نشست هم‌انديشي درخصوص ارتقاي صنعت مرغ تخم‌گذار استان البرز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي تعاون روستايي استان؛ اولين نشست هم‌انديشي درخصوص ارتقاي صنعت مرغ تخم‌گذار استان البرز با حضور مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار، مدير تعاون روستايي استان البرز، جهاد کشاورزي استان، دامپزشکي استان، صندوق حمايت ايرانيان و ديگر مديران دستگاههاي استان و مديرعامل و اعضاي هيات مديره اتحاديه در محل دفتر اين اتحاديه برگزار گرديد.

در اين جلسه مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار مرغداران ميهن گفت:در بخش طيور اين امور از اوايل دهه 90 در قالب يکسري تفاهمنامه‎ها در دستور کار قرار گرفت که مهياسازي زيرساختها نياز اصلي در اين بخش بود و مهمترين الزام وجود يک ساختار قابل کنترل و نظارت است که بايست توسط متولي آن بخش نظارت انجام شود.

وي با بيان اينکه 1700 واحد مرغ تخمگذار در سطح کشور فعال هستند، اظهار داشت: اين واحدها بايد در سطح کشور با هم از طريق اين سامانه در ارتباط باشند تا يک مرغدار بدون هيچگونه صرف وقت و هزينه و بدون رفت و آمد بتواند به اطلاعات لازم دست يابد.

مديرعامل اتحاديه مرکزي مرغ تخمگذار ميهن گفت: در البرز اين اتحاديه با وجود 4 تعاوني شکل گرفته ولي هنوز مراحل رسمي عضويت آن در اتحاديه مرکزي شکل نگرفته و زماني رسميت مي يابد که به عنوان سهامدار ثبت شود و به عنوان عضو رسمي در تمام مراحل اتحاديه مرکزي حضور داشته باشد.

وي تاکيد کرد که اين اتحاديه بايد تقويت شود و براي دست يافتن به جايگاه واقعيش کمک شود.

در ادامه قنبرزاده مديرعامل اتحاديه مرغداران تخمگذار البرز با بيان اينکه اين اتحاديه در استان البرز از سال گذشته فعال شده، گفت: يکي از مهمترين برنامه‎هاي اين اتحاديه فعالسازي واحدهاي غيرفعال و کنترل بيماري در بين اين واحدها به دليل قرار گرفتن بين 3 استان مازندران، تهران و قزوين است. وي تاکيد کرد: بزرگترين مشکل مرغداران عدم پرداخت بيمه‎ها مي‎باشد که بايد اين بيمه‎ها کارشناسي شود تا به حد ايده‎آل برسد.

وي تاکيد کرد: با توجه به تازه تاسيس بودن اين اتحاديه در استان بايست دست به دست هم دهيم تا بتوانيم مسائل و مشکلات را برطرف نمائيم و براي ارتقاي سطح استان خودمان با برنامه‎ريزيهاي درست و کامل و جامع روز به روز پيشرفت نمائيم تا اين صنعت جايگاه واقعي خود را بخصوص براي صادرات پيدا کند.

قنبرزاده افزود: بيش از 11 درصد جمعيت طيوري و ظرفيت کشور را استان البرز در برگرفته است. يکي از شاخصترين استانها در بحث صادرات تخم مرغ، استان البرز مي‎باشد که با توجه به اين موضوع بايد اقدامات بالقوه به بالفعل تبديل شود.


 فعاليت 30 هزار دريانورد در هرمزگان 

 بندرعباس - شهين صادقي

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: حدود يک چهارم از جمعيت 130 هزار نفري دريانوردان کشور در اين استان فعاليت مي‏کنند.اله مراد عفيفي‎پور در آيين تجليل از 27 دريانورد نمونه استان هرمزگان که با حضور مديران ارگانهاي دريايي و صنوف مختلف درياييان اين استان در بندر شهيد رجايي برگزار شد، با بيان اينکه بيش از 90 درصد تجارت بين‎المللي ايران از طريق دريا انجام مي‎شود، به تبيين ابعاد مختلف اهميت حرفه دريانودي پرداخت و افزود: ايران داراي پنج هزار و 800 کيلومتر نوار ساحلي است که 2 هزار و 237 کيلومتر آن در هرمزگان قرار دارد و اين استان به تنهايي 40 درصد نوار ساحلي و اعتبار دريايي کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته عفيفي‎پور، يک چهارم از جمعيت 130 هزار نفري دريانوردان کشور نيز در اين استان فعاليت مي‎کنند.مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان با اعلام اينکه 9 هزار شناور ثبت شده در اين استان وجود دارد، گفت: از اين تعداد، هفت هزار شناور در آبهاي داخلي و دوهزار فروند ديگر، کشتي‎هايي هستند که در آبهاي بين‏المللي تردد مي‏کنند.مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دريايي و حماسه‎آفريني‎هاي آنان به ويژه در هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: شناورهايي که با پرچم ايران که در آبهاي بين‎المللي تردد مي‎کنند، توانسته‎اند اعتبار کشور ما را در جهان افزايش دهند.

وي اضافه کرد: دريانوردان براساس کنوانسيونها و استانداردهاي آموزشي بين‎المللي، گواهينامه خود را دريافت مي‏‎کنند و ايران جز اولين کشورهايي است که اين استانداردها را اجرا کرده است.عفيفي‎پور با بيان اينکه گواهينامه 90 درصد از 30 هزار دريانورد فعال استان هرمزگان نيز با استانداردهاي جهاني تطبيق داده شده و دوره‏هاي آموزشي آنها را گذرانده‎اند، افزود: توجه به اين استانداردهاي آموزشي باعث شده تا شاهد کمترين حوادث و چالشهاي دريايي در کشور باشيم و دريانوردان ايراني در زمره با کيفيت‎ترين و بهترين دريانوردان جهان قرار گيرند.

وي شغل دريانوردي را از جمله مشاغل سخت در دنيا توصيف کرد و ضمن تأکيد بر ضرورت بهره‎گيري از ظرفيتها براي توسعه فرهنگ دريايي، افزود: دريانوردي ارتباط بين ملتها و کشورها را تقويت کرده و نقش بسزايي در نشان دادن الگوي شخصيتي کشورها و نظامهاي سياسي آنها براي ساير کشورها و ملتها دارد.

عفيفي‎پور در پايان اظهار داشت: رفتار و منش دريانورداني که در آبهاي داخلي و خارجي تردد مي‏کنند، نشان‏دهنده فرهنگ غني و هويت جامعه ايراني- اسلامي است.


 نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز:
 ايجاد زيرساخت انرژي توسط شرکت گاز آذربايجان‏شرقي در اقصي نقاط استان از نقاط قوت اين شرکت است 

 تبريز- توفيقي

نماينده ولي فقيه و امام جمعه معزز تبريز با اشاره به نقش گاز طبيعي در کشور افزود: امروزه مسئله گاز طبيعي يکي از حياتي‏ترين نيازهاي کشور است چنانچه زماني نفت اين نقش را داشت و نقش گاز طبيعي در ايجاد توليد و اشتغال و ارزش افزوده با توجه به قيمت آن غير قابل انکار است.

حجت‏الاسلام والمسلمين آل‏هاشم ايجاد زيرساخت‏هاي گاز طبيعي در استان را يکي از نقاط قوت اين شرکت دانست و افزود: فراهم نمودن اين زيرساخت‏ها در ايجاد اشتغال و توليد بسيار موثر است و اين امر باعث خوشحالي و يکي از اقدامات ارزشمند در استان به حساب مي‏آيد.

نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز افزود: يکي از خيانت‏هاي رژيم گذشته وابستگي اقتصاد به نفت بود که بعد از انقلاب شاهد کاهش اين رويه بوده و مديون مقام معظم رهبري در نامگذاري سال به نام اقتصاد مقاومتي در دو سال پياپي هستيم. وي تصريح نمود: مسئله اشتغال جوانان بايد جدي تلقي شود و از اين طريق است که استعداد جوانان شکوفا و افراد مبتکر و خلاق پا به عرصه مي‏گذارند امروزه ديگر اشتغال پشت ميزنشيني نيست بلکه با ايجاد زيرساخت‏هايي مانند انرژي گاز طبيعي بايد از اين انرژي درراستاي ارزش افزوده و توليد و اشتغال بهره جست.

در ابتداي اين ديدار صميمي مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي ضمن ابراز خرسندي و تبريک انتصاب حجت‏الاسلام والمسلمين آل‎هاشم به سمت نمايندگي ولي فقيه در استان طي سخناني به معرفي ظرفيت‏ها و عملکرد شرکت گاز پرداخت. ولي‏اله ديني گفت: در حال حاضر 100 درصد خانوار شهري و 90 درصد خانوار روستايي با تحت پوشش قرار دادن قريب به يک ميليون 500 هزار مشترک از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند.

وي افزود: در سال‏هاي گذشته دغدغه شرکت گاز استان گازرساني به شهرها و روستاهاي استان براي مصارف خانگي بود و در دو سال اخير اين رويه به سوي گازرساني به صنايع استان درراستاي ارزش افزوده و توليد و اشتغال بوده است به طوريکه در سال‏هاي گذشته بيش از 50 درصد مصارف گاز طبيعي در بخش خانگي مصرف مي‏شد و در سال گذشته از مصرف 9 ميليارد مترمکعب در سطح استان شاهد مصرف بيش از 54 درصد گاز طبيعي در بخش‏هاي صنعتي و نيروگاهي بوديم.

وي خاطرنشان کرد: امروزه در استان صنعتي وجود ندارد که از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند نباشد به غير از مراکزي مانند آسفالت، مرغ‏داري و کوره هاي آجرپزي که به علت پراکندگي و دوري از شبکه گاز امکان گازرساني فراهم نبوده است که اخيرا بيش از 300 مورد از اين قبيل صنايع شناسايي گرديده و عمليات نزديک‏رساني و گازرساني به مراکز مذکور آغاز شده است. وي تصريح نمود: در زمستان گذشته عليرغم برودت بيش از حد هوا با تلاش‏هاي شبانه‏روزي همکارانمان در شرکت گاز با استمرار گازرساني پايدار قطعي گازنداشتيم.


 در استان 

 مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

افزايش مصرف برق در کشور بي‌سابقه بوده است

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: همان گونه که مستحضريد طي روزهاي اخير شاهد افزايش بي سابقه مصرف برق در كشور بوديم به نحوي كه ركورد بي سابقه 55400 مگاوات كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7درصد رشد را نشان مي‌دهد به ثبت رسيد.

اکبر حسن بکلو افزود: با توجه به اينکه 40 درصد از انرژي برق در منازل مصرف مي‌شود، توصيه مي‍‌کنم ضمن استفاده از لامپهايLED و رعايت توصيه‌هاي مديريت مصرف برق، ضمن کاهش 10 درصد از مصرف انرژي برق ما را در ارائه خدمات بهتر ياري نمايند.

وي تصريح کرد: استان آذربايجان غربي قطب کشاورزي است و کشاورزان عزيز استان مي‌‎توانند با تغيير ساعت استفاده از پمپهاي آب، مصرف برق خود را کاهش دهند.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي اظهار داشت: با توجه به اينکه كولرهاي گازي، هزينه برق شما را به شدت افزايش مي‌دهد تا حد امكان از آن استفاده نكنيد و يا در صورت لزوم در ساعات اوج بار از آنها استفاده نكنيد؛ علاوه بر اين موارد به اين نكته نيز توجه كنيد كه براي استفاده از كولر گازي بهتر است كولرهاي داراي آرم استاندارد و با رتبه انرژي بالا انتخاب کنيد، در صورتي كه از يك كولر گازي با رتبه A به جاي كولر با رتبه G استفاده نماييد، بيش از 40 درصد در ميزان مصرف برق صرفه‌جويي خواهد شد.

همچنين موارد ديگري مانند تميزكردن فيلترهاي كولر و نصب سايبان روي كولر مي‌تواند هزينه‌هاي مربوط به كولر گازي را كاهش دهد ولي در هر صورت توجه داشته باشيد كه هزينه كم‌مصرفترين كولر گازي حدوداً 4 برابر هزينه كولرهاي آبي است. بنابراين تا حد امكان سعي كنيد مصرف كولر گازي را به حداقل برسانيد و از كولرهاي آبي که هزينه كمتري نسبت به كولرهاي گازي دارند وانرژي كمتري مصرف مي‌كنند، استفاده کنيد.

حسن بکلو در خاتمه اظهار اميدواري کرد: مردم بزرگوار استان در ساعتهاي پيك برق (فاصله ساعتهاي 12 تا 16 و 19 تا 23) با عدم مصرف همزمان وسايل پرمصرف برقي، ضمن كاهش هزينه‌هاي خود، ما را در ارائه خدمات هر چه بهتر ياري دهند.

معاون حقوقي مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور:

رويکرد نظارت هوشمند در ديوان محاسبات کشور عملياتي شده است

زنجان- سميه مصطفوي

معاون حقوقي مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشوربه اتخاذ رويکردهاي نوين در وظايف نظارتي ديوان محاسبات اشاره کرد و گفت: رويکرد نظارت هوشمند در ديوان محاسبات کشور عملياتي شده است.

صادق منتي‌نژاد طي سفر يکروزه به استان زنجان و در آيين توديع و معارفه مديرکل ديوان محاسبات استان زنجان با بيان اينکه ديوان محاسبات کشور از لايه و پوسته سنتي خود خارج شده است، اظهار کرد: رويکردهاي نوين نظارتي توسط اين ديوان طي سال‌هاي گذشته اتخاذ شده که دلايلي براي آن وجود داشته است.وي از تشکيل کميته مشترک پيگيري مشکلات دستگاه‌هاي اجرايي خبر داد و افزود: رويکرد مچ‌گيري در اقدامات ديوان محاسبات و اين کميته وجود ندارد و قبل از هزينه، ورود لازم صورت مي‌گيرد که اين اقدام به منظور پاس‌داشت از حقوق بيت المال عمل خواهد شد.اين مسئول، اتخاذ رويکرد و سياست هدايت‌گرانه را مورد تاکيد قرار داد و يادآور شد: ديوان محاسبات در کميسيون‌هاي مجلس نيروي ثابتي دارد که در وضع قوانين اعمال نظر کرده و از زمان تصويب تا اجراي قوانين در کشور نقش نظارتي خود را ايفا مي کند.

وي با بيان اينکه چابکي و رواني دستگاه‌هاي اجرايي براي فعاليت نبايد گرفته شود، تاکيد کرد: از مديرکل جديد ديوان محاسبات استان انتظار داريم در زمان تصدي مسئوليت خود، مشکلات مهم استان را گزارش کند تا براي برطرف کردن اين مشکلات براي توسعه استان نقش داشته باشيم.

منتي‌نژاد با بيان اينکه ديوان محاسبات براي تحقق شعار سال تلاش مي‌کند، افزود: براي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي نقش نظارتي مستمر، پيشگيرانه و قاطعانه و نيز هدايت‌گرايانه را مورد تاکيد قرار خواهيم داد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

سياست کلي شرکت کاهش خاموشي‌هاي برق در سطح استان است

اروميه - صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي با بيان اينکه خاموشي‌ها به دو صورت با برنامه و بدون برنامه مي‌باشد، گفت: با توجه به اينکه حوادث عامل بروز خاموشي‌هاي بدون برنامه است، نمي‌توان اين گونه خاموشي‌ها را پيش‌بيني نمود ادامه داد: سياست کلي شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي کاهش خاموشي‌هاي با برنامه برق در گستره استان است .اکبر حسن بگلو خاطر نشان کرد: خاموشي‌هاي برنامه‌ريزي شده خاموشي‌هايي است که با هدف اصلاح، بهسازي و نوسازي شبکه‌هاي برق انجام مي‌شود، گفت: به منظور نيل به اهداف تعيين شده و در راستاي جلب رضايت مشتريان خاموشي هاي با برنامه مديريت و به حداقل ممکن کاهش مي‌يابد.اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: اقدامات اصلاحي بسياري جهت کم کردن خاموشي‌هاي بدون برنامه پيش‌بيني شده که از جمله مي‌توان به تعميرات شبکه‌هاي توزيع، اصلاح و بهينه سازي خطوط، رينگ خطوط، توسعه اتوماسيون و... اشاره کرد.


 خبــر 

 خروج خودرو از منطقه آزاد قشم آزاد شد

بندرعباس - شهين صادقي

مديرکل گمرک شهرستان قشم از تحقق تلاش مستمر مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و نمايندگان اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي براي خروج خودروهاي پلاک قشم به سرزمين اصلي خبر داد.

حسين سعيدي با اعلام اين مطلب گفت: ارائه معرفينامه از معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد قشم و داشتن کارت شهروندي براي صدور گذر موقت خودروهاي پلاک قشم الزامي است.

وي ضمن اشاره به خروج خودروهاي پلاک قشم در ايام نوروز افزود: خودروهايي که از امتياز خروج عيدانه استفاده کرده‌اند نيز مي‌توانند امسال دوباره به مدت يکماه با دريافت گذر موقت در سرزمين اصلي تردد کنند.

مديرکل گمرک قشم در پاسخ به اين که احتمال تردد خودروهاي پلاک قشم در سطح استان هرمزگان امکانپذير مي‌شود، افزود: براي تحقق تردد خودروهاي پلاک قشم و کيش در سطح استان هرمزگان به مصوبه دولت نياز داريم.

وي يادآور شد: شهروندان قشمي براساس موافقت گمرک ايران مي‎توانند با رعايت دو شرط اساسي شامل معرفينامه و کارت شهروندي قشم همانند سالهاي گذشته براي يک بار در سال و به مدت يک ماه با گذرموقت؛ با خروج از قشم در نقاط مختلف سرزمين اصلي تردد کنند.

با حضور وزير نيرو؛

دو پست بزرگ برق 400 کيلوولت در اهواز کلنگ‌زني شد‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

دو پست بزرگ برق 400 کيلوولت با حضور وزير نيرو و جمعي از مسئولان استاني در کلانشهر اهواز کلنگ‌زني شد.

محمود دشت‌بزرگ مديرعامل اين شرکت در مراسم کلنگ‌زني اين پروژه‌ها گفت: پست 132/400 کيلوولت GIS شهيد منفرد نياکي در زميني به مساحت 70 هزار مترمربع با دو دستگاه ترانسفورماتور 200 مگاولت‌آمپر به ظرفيت کل 400 مگاولت‌آمپر در مدت سه سال آماده و به بهره‌برداري خواهد رسيد. وي افزود: همچنين خط 400 کيلوولت ورودي شمالغرب ـ مهزيار با 12 فيدر خروجي 132 کيلو ولت به صورت خط کابلي و هوايي در کنار اين پست بزرگ احداث مي‌شود. دشت‌بزرگ تصريح کرد: هدف از اجراي اين پروژه، افزايش ظرفيت تأمين انرژي کلانشهر اهواز، کاهش بارگيري پستهاي انتقال مجاور و افزايش پايداري شبکه فوق توزيع و کاهش احتمال خاموشي است. وي با اشاره به هزينه اجراي اين پست مهم و استراتژيک اظهار داشت: در مجموع 750 ميليارد ريال اعتبار لازم است تا اين پروژه به اتمام برسد. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان همچنين درخصوص فاز اول پست 132/400 کيلوولت پيروزان نيز گفت: احداث فاز اول پست 400 کيلوولت پيروزان با يک دستگاه ترانسفورماتور به ظرفيت 200 مگاولت آمپر درراستاي طرح دائم در زميني به مساحت 160000 مترمربع اجرا مي‌شود. وي اضافه کرد: همچنين در کنار اين پست خط 400 کيلوولت ورودي مهزيار ـ ميلاد با 4 فيدر خروجي 132 کيلو ولت احداث مي‎گردد. دشت‎بزرگ خاطرنشان کرد: هدف از اجراي اين پروژه افزايش ظرفيت تأمين انرژي کلانشهر اهواز، کاهش بارگيري پستهاي انتقال مجاور و افزايش پايداري شبکه فوق توزيع و کاهش احتمال خاموشي بوده است.

وي افزود: پيش‎بيني مي‎شود فاز اول اين پست مهم در سال 98 با اعتبار 450 ميليارد ريال به بهره‎برداري برسد که هزينه اجراي کامل پست 650 ميليارد ريال مي‎باشد.

در ديدار شهردار تبريز با توليت آستان ميثم تمار(ع) عنوان شد؛

خواهرخواندگي «کربلا و تبريز»؛ نقطه افتخارآميز مودت تاريخي ايران و عراق

تبريز- توفيقي

شهردار تبريز گفت: مردم ايران، از آغازين سال‌هاي بحران عراق در کنار اين کشور بوده‌ و همچنان مصمم است تا نقش برادري خود را در اين راستا، تداوم ببخشد.

دکتر صادق نجفي در ديدار با توليت آستان مقدس حضرت ميثم تمار(ع) در کوفه خاطرنشان کرد: شهرهاي مقدسه عراق، کانون فرهنگي امامان معصوم(ع) و مدفن چهره‌هاي درخشان جهان تشيع و اصحاب صديق ائمه(ع) نظير ميثم تمار است؛ همين امر باعث شده ايرانيان، بيشترين همت را در بازسازي عراق و مراکز مقدس اين کشور داشته باشند.

وي يادآور شد: شهرداري تبريز در سال‌هاي اخير، برنامه‌هاي ويژه‌اي را براي ايفاي نقش فرهنگي و خدماتي در مديريت کربلاي معلي و نجف اشرف به کار گرفته‌است.

دکتر نجفي با بيان اين‌که تبريز، نخستين پايتخت جهان تشيع و از شيفتگان مکتب حضرت اباعبدا...(ع) در طول تاريخ است، خاطرنشان کرد: خواهرخواندگي تبريز و کربلا، از مهم‌ترين و زيباترين جلوه‌هاي مودت فرهنگي دو کشور است.شهردار تبريز متذکر شد: اميدواريم وحدت مردم، دولت و مرجعيت عراق، زمينه‌ مشارکت فعال ايرانيان را در عموم مراکز مقدسه عراق فراهم کند.شيخ خليفه الجوهر، توليت آستان مقدس حضرت ميثم تمار(ع) نيز در اين ديدار، با قدرداني از شهردار تبريز، اظهار داشت: مردم عراق قدردان همراهي و برادري ايران هستند و خدماتي که ايرانيان در تقويت زيرساخت‌هاي آسيب‌ديده عراق ارائه داده‌اند را از ياد نخواهند برد. وي يادآور شد: در سال‌‌هاي اخير، شهرداري تبريز، در مناسبت‌هاي مختلف مذهبي از قبيل عاشورا و اربعين حسيني، مجدانه وارد شده‌ و امکانات خود را در خدمت تسهيل زائران حسيني قرار داده است.

شيخ خليفه الجوهر يادآور شد: برادري تبريز و کربلا به نقطه افتخارآميز ارتباطات دو کشور تبديل شده و به اميد خدا در آينده نيز استمرار خواهد داشت.

خط‌مشي عمومي سازمان نظام مهندسي کشور ترسيم شد

اروميه-يزدان پناه

همزمان با آغاز بيستمين اجلاس هيئت عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان در اروميه، 216امين جلسه شوراي مرکزي، برگزار شد.

در اين نشست که با حضور اعضاي اصلي و علي‌البدل برگزار شد گزارشي از امور جاري، تصويب نظام نامه جامع استانها و خط‌مشي عمومي ارائه شد.

همچنين در اين جلسه بررسي نظام نامه اداره مجامع عمومي استانها مورد بحث و بررسي قرار گرفت و از دستور کار هيئت عمومي خارج شد.

تصويب خط و مشي عمومي شوراي مرکزي از ديگر محورهاي مورد بحث در 216امين جلسه شوراي مرکزي بود.

در بخش ديگري از اين نشست بودجه سال 96 شوراي مرکزي نظام مهندسي ساختمان کشور پس از ارائه گزارش کميته منتخب بودجه مورد بررسي قرار گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي