جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5603

در خصوص لغو دربي باشگاه بايد جواب دهد
برانکو: در اوکراين با کمبود بازيکن مواجه بوديم

قلعه‌نويي:
با جذب يک مهاجم خارجي تيم ما کامل مي‌شود


خبرنامه


خبـــرنامه


 در خصوص لغو دربي باشگاه بايد جواب دهد
 برانکو: در اوکراين با کمبود بازيکن مواجه بوديم 

 
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تأکيد کرد، مهاجم ملي‌پوش اين تيم تا زمان ديدار مقابل الاهلي عربستان در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به شرايط مطلوب خواهد رسيد. برانکو ايوانکوويچ پس از بازگشت تيمش از اردوي اوکراين، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما اردوي‌مان را تمديد نکرديم. همه چيز طبق برنامه بود و شرايطي عالي در کمپ ديناموکيف داشتيم. زمين و هتل عالي بودند و سه بازي دوستانه کرديم. در اين بين تنها اشکال اين بود که تعداد بازيکنان آن‌طور که مي‌خواستيم نبود و بازيکن کم داشتيم.

وي افزود: در مدت زمان اقامت‌مان در اوکراين وحيد اميري مشکل کمر درد داشت و منشا هم يک کسالت مختصري داشت که اين مشکل نيز به زودي حل خواهد شد.سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در واکنش به گلايه بازيکنان از فشار تمرينات گفت: خب طبيعي است که بازيکنان هميشه از فشار تمرينات گله کنند، اما همه آنها عالي کار کردند. من هيچ گلايه‌اي از آنها ندارم، چون همه عالي بودند. همه عالي بودند و بايد از بازيکنان تشکر کنم و اکنون نيز بايد خودمان را به خوبي براي بازي با الاهلي آماده کنيم.

برانکو در پاسخ به اين سؤال که مهدي طارمي در اواخر اردوي اوکراين به تمرينات پرسپوليس اضافه شد و در خصوص بازگشت او و آيا از شرايطش رضايت دارد يا نه، اظهار داشت: خوشحالم که مهدي برگشت. البته او نرفته بود که برگردد. ما، کادرفني، بازيکنان، باشگاه و همه خوشحال هستيم که مهدي به تيم برگشته است. خود اين بازيکن دوست داشت به فوتبال اروپا برود و اين اتفاق رخ نداد. طبيعي است حالا که ديرتر به تمرينات آمده، کمي براي آمادگي صددرصد نياز به زمان داشته باشد، اما مهم اين است که او به مهم‌ترين بازي ما که ديدار با الاهلي است، مي‌رسد. تا آن بازي ما يک ماه زمان داريم.

وي درباره صحبت‌هاي متناقضي که مبني بر برگزاري سوپرجام، دربي و تعويق اين مسابقات شنيده مي‌شود، تصريح کرد: من از جديدترين اطلاعات خبري ندارم و نمي‌دانم وضعيت مسابقات چگونه است، اما به هر حال ديدار سوپر جام و همين‌طور شروع مقتدرانه در ليگ برتر براي ما بسيار مهم است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تصريح کرد: ما امکان اين را داريم با برتري در سوپرجام يک جام قهرماني ديگر را کسب کنيم و همين‌طور برگزاري دربي نيز بسيار جذاب است، اما دقيقاً نمي‌دانم در حال حاضر شرايط برگزاري اين مسابقات چگونه است.

برانکو در واکنش به طرح اين موضوع که شنيده مي‌شود تبعات شکست در دربي باعث برگزار نشدن آن شده است، با عصبانيت گفت: چرا اين سؤال را از من مي‌پرسيد و بهتر است براي دستيابي به جواب آن از مسئولان باشگاه سؤال کنيد. من در حال حاضر از هواپيما پياده شده‌ام و اطلاعات جديدي درباره اين مسابقات ندارم باشگاه بايد دراين باره جواب دهد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد زمان دقيق حضور بشار رسن، بازيکن عراقي اين تيم در تمرينات سرخپوشان، خاطرنشان کرد: از اين موضوع اطلاع دقيقي ندارم، اما باشگاه به دنبال وضعيت اوست. اين بازيکن چند بازي ديگر بايد در ليگ عراق انجام بدهد و پس از آن به تيم ما اضافه مي‌شود.


 قلعه‌نويي:
  با جذب يک مهاجم خارجي تيم ما کامل مي‌شود 

 
سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن گفت: براي رسيدن به شرايط ايده‌ال همچنان بايد تلاش کنيم و مي‌توانيم روز به روز بهتر شويم.به گزارش آفرينش و به نقل از سايت باشگاه ذوب آهن، امير قلعه‌نويي در خصوص ديدار اين تيم مقابل حريف ترکيه‌اي گفت: در راستاي برگزاري بازي‌هاي دوستانه براي آمادگي هر چه بهتر تيم، با تيم مانيسا اسپور ترکيه روبه‌رو شديم. اين تيم جزو تيم‌هاي شناخته شده ترکيه است که گويا دو سالي است براي صعود به سوپر ليگ ترکيه تلاش مي‌کند. به نظر مي رسيد اين تيم بتواند محک جدي براي تيم ما باشد و به همين دليل با آنها روبه‌رو شديم.

وي اظهار داشت: خوشبختانه کيفيت مانيسا اسپور هماني بود که انتظار داشتيم و بچه‌ها هم بيشتر دستورات تاکتيکي را اجرا کردند. ما از بچه ها خواستيم که از همان ابتدا بازي را به دست گرفته و اجازه ندهند حريف بخواهد حاکم بازي شود که اينگونه هم شد و خيلي زود موقعيت ايجاد کرديم و به گل هم رسيديم.

سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: بچه ها تمرکز خودشان را خيلي خوب روي بازي حفظ کردند و تا پايان بازي تقريبا انتظارات را برآورده کردند. البته ناگفته نماند که براي رسيدن به شرايط ايده آل همچنان بايد تلاش کنيم و مي توانيم روز به روز بهتر شويم.

وي در مورد برنامه تيمش تا آغاز فصل اظهار داشت: بنا داريم چهارشنبه يک ديدار دوستانه ديگر برگزار کنيم و احتمالا روز شنبه هفته آينده نيز در ديداري دوستانه با سپاهان روبرو مي شويم که اين دو بازي پايان کار ما پيش از شروع فصل است. اميدوارم اين دو بازي نيز به ما کمک کند تا به شرايط مطلوب نزديک شويم و ليگ را از مشهد مقدس خوب شروع کنيم.قلعه نويي در پايان در مورد اردوي ترکيه نيز گفت: اردوي بسيار خوبي را پشت سر مي گذاريم. تمرينات منظم و تلاش بچه ها بسيار خوب است و اميدوارم ثمره انتخاب خوب خود را در طول فصل ببينيم.سرمربي سبزپوشان در مورد نقل و انتقالات تيمش هم اظهار داشت: ما ديگر خروجي نداريم و مايل هستيم يک مهاجم خوب خارجي جذب کنيم که اگر اين اتفاق هم رخ دهد تيم ما کامل است.


 خبرنامه  

 اميري:

مشکل مصدوميتم برطرف شده است

مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس تأکيد کرد که اگر باشگاه بخواهد، اين تيم در آلمان مقابل استقلال بازي خواهد کرد.

وحيد اميري پس از بازگشت پرسپوليس به تهران، درباره اردوي اين تيم در اوکراين گفت: اردوي خيلي خوبي بود. به جز مصدوميت خودم، همه چيز عالي بود و تمرينات فشرده‌اي برگزار کرديم. امکانات خوبي در اين اردو داشتيم. من نه، اما بچه‌ها زحمات زيادي کشيدند. اميدوارم امسال فصل را خوب شروع و هواداران‌مان را خوشحال کنيم.

وي با اشاره به مصدوميتش در اردوي اوکراين، خاطرنشان کرد: زماني که ما به اوکراين رفتيم، خواب‌مان تنظيم نبود. من هم در تمرينات روي خودم فشار آورديم . به همين خاطر با ديسک کمر مواجه شدم. الان دو سه روز است که آماده‌ام و با تيم تمرين مي‌کنم.

بازيکن پرسپوليس در مورد شکست‌هاي تيمش در ديدارهاي دوستانه، يادآور شد: اين ديدارهاي دوستانه بيشتر به خاطر مشخص شدن نقاط ضعف تيم است. ما سال گذشته هم چند بازي‌ را واگذار کرديم، اما از آن باخت‌ها درس گرفتيم. اصلاً شايد آن شکست‌ها يک زنگ خطر براي پرسپوليس بود که باعث شد ما به خودمان بياييم.

اميري با ابراز اميدواري از شروع قدرمند پرسپوليس در ليگ هفدهم، خاطرنشان کرد: ما دنبال اين هستيم که شروع قدرتمندي در ليگ برتر داشته باشيم. مي‌خواهيم با ثبت يکي از بهترين شروع‌ها در ليگ برتر، باز هم به سمت قهرماني برويم. تيم خوبي داريم، نفرات خوبي داريم و بازيکنان هم به وحدت تاکتيکي رسيدند.

وي در خصوص لغو دربي آلمان گفت: فکر نمي‌کنم اين موضوع ربط و بستگي به ما داشته باشد. اگر باشگاه بگويد، ما بازي مي‌کنيم، اگر هم نگويد، بازي نمي‌کنيم. ما سرباز باشگاه پرسپوليس هستيم و از آن حقوق و دستمزد مي‌گيريم. ما نمي‌توانيم بگوييم که در اين ديدار بازي مي‌کنيم يا خير. هر تصميمي که باشگاه بگيرد، ما هم از آن تبعيت خواهيم کرد.

انصاري:

بي‌برنامگي دربي اروپايي ما را دچار سردرگمي کرد

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد بي برنامگي‌هايي که براي برگزاري يا عدم برگزاري دربي دوستانه و اروپايي به وجود آمده بود، آنها را دچار سردرگمي کرده است.

محمد انصاري پس از بازگشت پرسپوليس از اردوي اوکراين اظهار داشت: اردوي خيلي خوب داشتم و چند بازي تدارکاتي هم انجام داديم که به هماهنگي بيشتر بچه‌ها کمک کرد. اميدوارم بتوانيم اين فصل هم روند فصل گذشته را ادامه بدهيم.وي در خصوص اينکه اردوي اين فصل پرسپوليس در اوکراين چه تفاوتي با اردوي سال گذشته در اين کشور داشت، گفت: اين اردو هم مانند سال گذشته خوب بود، اما برخي بي برنامگي‌ها که به خاطر دربي دوستانه ما در آلمان به وجود آمد، باعث شد دچار سردرگمي و بي برنامگي شويم. در مجموع اردوي ما خوب برگزار شد.

جدايي توهير از باشگاه اينتر

رئيس اندونزيايي باشگاه اينتر اعلام کرد که ديگر قصد ندارد به همکاري‌اش با آبي‌و‌مشکي‌پوشان شهر ميلان ادامه دهد.

با فروش بخش عمده سهام باشگاه اينتر به گروه سرمايه‌گذاري سونينگ در تابستان سال گذشته، نقش اريک توهير در اين باشگاه کمرنگ شد اما او همچنان رياست باشگاه را برعهده داشت تا الان که اعلام کرد ديگر در اين سمت به کارش ادامه نمي‌دهد چرا که تمام تمرکز او روي کمک به کشورش براي برگزاري بازي‌هاي آسيايي سال 2018 است.

مالک اندونزيايي پيشين نراتزوري گفت: بازي‌هاي آسيايي مرا از رسيدگي به ساير مسئوليت‌هايم باز داشته است. من معمولاً هر ماه به ميلان سفر مي‌کردم اما الان سه ماه است که فرصت نکرده‌ام به آنجا بروم. به همين دليل به مالکان باشگاه گفتم که مي‌خواهم بروم. من يک شريک تجاري لازم داشتم و اينتر هم تيمي است که طرفداران زيادي در چين دارد.

توهير ادامه داد: زماني که پيشنهاد سونينگ ارائه شد، فکر کردم که از نظر مالي پيشنهاد خوبي است اما فقط بحث منافع مالي من در ميان نبود. آنها بودجه باشگاه را هم سه برابر کرده‌اند. فوتبال سراسر فرازونشيب‌‌ است اما مديريت يک باشگاه مانند اينتر نيازمند ثبات است چون اين تيم طرفداران فراواني دارد. من بابت ناکامي‌هاي فصل گذشته ناراحتم اما فوتبال همين است. سونينگ نظر مرا راجع بازيکنان مي‌پرسد اما من مانند قبل ديگر وقت ندارم که با مربيان حرف بزنم و مشورت کنم.

کمراني:

پزشکان از بهبودي کامل کيميا مطمئن شدند

سرمربي تيم ملي تکواندو گفت: کيميا عليزاده در سلامتي کامل از بيمارستان مرخص شد.

به گزارش تسنيم، مهرو کمراني درباره آخرين وضعيت بيماري کيميا عليزاده، اظهار داشت: امروز خدا را شکر کيميا از بيمارستان مرخص شد. بعد از اينکه پزشکان از بهبودي کامل عليزاده مطمئن شدند، او را مرخص کردند. از وزير ورزش و جوانان و وزير بهداشت که از کيميا حمايت کردند، تشکر مي‌کنم. آنها يک کميسيون پزشکي داشتند و بيماري کيميا را به طور کامل کنترل کردند.سرمربي تيم ملي تکواندو بانوان افزود: از دکتر معتمد هم که پزشک کيميا بود، تشکر مي‌کنم. او خيلي زود بيماري کيميا را تشخيص داده و درمانش را آغاز کرد. خوشبختانه کيميا در سلامتي کامل از بيمارستان مرخص شده است.

توافق منچستريونايتد و اينتر بر سر انتقال پريشيچ

باشگاه منچستريونايتد براي به خدمت گرفتن هافبک کروات نراتزوري با اينتر به توافق رسيد.

سايت روزنامه انگليسي «سان» خبر داد باشگاه منچستريونايتد رقم درخواستي 40 ميليون پوندي اينتر براي فروش ايوان پريشيچ را پذيرفته و اين بازيکن آماده حضور در تور پيش‌ فصل من‌يونايتد و شرکت در تست‌هاي پزشکي شياطين سرخ است.اين هافبک کروات که در آستانه پيوستن به منچستريونايتد است، سومين خريد تابستاني ژوزه مورينيو در تابستان جاري پس از جذب روملو لوکاکو و ويکتور ليندلوف خواهد شد. دستمزد هفتگي وي هم 100 هزار پوند تخمين زده شده است.

بر اساس گزارش «سان»، پريشيچ در طول تابستان جاري مدام از سران باشگاه اينتر خواسته تا با جدايي او و پيوستنش به شياطين سرخ موافقت کنند. اين نشريه همچنين مدعي شد که باشگاه منچستريونايتد حتي حاضر نشده آنتوني مارسيال را در جريان اين نقل و انتقال با اينتر معاوضه کند.

پريشيچ 28 ساله که دو سال پيش از ولفسبورگ به اينتر پيوست در دو فصل گذشته در 70 بازي سري A براي نراتزوري به ميدان رفته و 18 گل هم در اين رقابت‌ها به ثمر رسانده است.


 خبـــرنامه 

 مشکل جديد براي آبي پوشان

محسن کريمي جزو سهميه بالاي 23 سال شد

هافبک جوان تيم فوتبال استقلال جزو سهميه‌هاي بالاي 23 سال اين تيم به شمار مي‌آيد

محسن کريمي، هافبک استقلال شهريور امسال بالاي 23 سال خواهد شد، اما استقلالي‌ها در نامه‌اي به سازمان ليگ درخواست کرده بودند که اين بازيکن از ابتداي ليگ با سهميه زير 23 سال وارد ليست اين تيم شود.

فريبرز محمودزاده، مسئول کميته نقل‌وانتقالات سازمان ليگ در اين مورد اظهار داشت: بازيکنان براي قرار گرفتن در سهميه زير 23 سال با توجه به قوانين فيفا بايد متولد 11 دي 73 به بعد باشند و ما نمي‌توانيم قوانين متفاوت با فيفا داشته باشيم. بنابراين، محسن کريمي سهميه بالاي 23 سال است و نمي‌تواند در سهميه زير 23 سال جاي بگيرد.

براي حضور در مسابقات آسيايي

سيچلو 14 بازيکن تيم واليبال اميد را معرفي کرد

سرمربي تيم والبيال زير 23 سال ايران 14 بازيکن خود براي حضور در مسابقات قهرماني مردان آسيا را انتخاب کرد.

رقابت‌هاي واليبال قهرماني مردان آسيا از دوم مرداد به ميزباني اندونزي آغاز خواهد شد و تيم ملي اميد ايران به نمايندگي از کشورمان در نوزدهمين دوره اين رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

در همين راستا، خوان سيچلو، سرمربي تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران، اسامي نهايي 14 بازيکن خود براي حضور در اين رقابت‌ها اعلام کرد.

بازيکنان انتخاب شده از سوي سيچلو براي اعزام به اندونزي به شرح زير است:

فردين قلعه قوند، اسماعيل مسافر، حميد حمودي، رحمان تقي‌زاده، مهرداد شيباني مهر، سليم چپرلي، سهند الله‌ورديان، امين اسماعيل‌نژاد، سعيد جواهري توانا، علي اصغر مجرد، محمد دليري، جابر اسماعيل‌پور، رسول آقچه‌لي، اسماعيل طالبي خامنه.

مهدي نفر (سرپرست)، خوان سيچلو (سرمربي) محمدرضا تندروان، علي فتاحي، وحيد صادقي (مربيان)، رامين تاج‌الدين (آناليزور)، مهدي ابارشي (پزشک) ومحمد هادي قاسمي (بدنساز) و عباس نعمتي (فيزيوتراپيست) اعضاي کادر فني تيم ملي زير 23 سال ايران در مسابقات قهرماني مردان آسيا هستند.

نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا 2017، از دوم تا دهم مردادماه با حضور 16 تيم برتر آسيا در شهر «سورابايا» کشور اندونزي برگزار مي‌شود.

دور مقدماتي اين رقابت‌ها روزهاي دوشنبه تا چهارشنبه دوم تا چهارم مردادماه با 24 مسابقه پيگيري خواهد شد و تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران با هدايت خوان سيچلو در مرحله مقدماتي با تيم‌هاي چين تايپه، پاکستان و عراق در گروه دوم رقابت مي‌کند.

سود مالي پرسپوليس و استقلال از برگزاري دربي دوستانه چقدر بود؟

هيچ‌وقت نه از سوي اسپانسر و نه از سوي مسئولان 2 باشگاه به صورت دقيق گقته نشد که قرار است چقدر پول بعد از دربي دوستانه به سرخابي‌ها برسد.

به گزارش ميزان، اين روز‌ها داستان دربي دوستانه و اسپانسري پرسپوايس و استقلال در کشور آلمان به سوژه روز فوتبال ايران تبديل شده است. دربي که مخالفان زيادي دارد و به نوع برگزاري آن ايرادات زيادي وارد شده است.

حتي نشست خبري اين دربي هم برگزار شد اما در نهايت مسئولان باشگاه پرسپوليس اعلام کردند که برگزاري دربي لغو شده و آنها خودشان را براي بازي سوپرجام آماده مي‌کنند.

بعد از اين بود که اعلام شد باشگاه پرسپوليس در صورت عدم حضور در اين بازي بايد مبلغ 200000 يورو غرامت پرداخت کند. از همان ابتدا هم يک سوال بزرگ در مورد برگزاري دربي اروپايي وجود داشت، اينکه قرار است چقدر پول نصيب 2 باشگاه شود.

در اين ميان مسئله‌اي که مديران و مسئولان 2 باشگاه بار‌ها به آن اشاره کردند، سود مالي سرخابي‌ها از اين بازي است. مديران 2 باشگاه چندبار اعلام کرده‌اند که سود برگزاري اين بازي آنقدر بالا است که مي‌توانند خيلي از مشکلات مالي خود را با آن حل کنند.

البته نکته جالب اينجاست که هيچ‌وقت نه از سوي اسپانسر و نه از سوي مسئولان 2 باشگاه به صورت دقيق گقته نشد که قرار است چقدر پول به سرخابي‌ها برسد. حتي مديران باشگاه‌ها هم نمي‌گويند که در صورت برگزاري اين مسابقه چقدر سود مالي به باشگاه‌هايشان مي‌رسد.

حالا گفته شده که طبق توافق اسپانسر و صداو‌سيما قرار است 50 درصد از سود اين بازي به صدا‌وسيما برسد. سوال اينجاست که چرا اسپانسر و مسئولان باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال هيچ‌وقت به صورت شفاف در مورد سود و آورد مالي دربي اسپانسري صحبت نکرد تا تمام ابهامات آن برطرف شود.

اعلام اسامي بازيکنان تيم ملي فوتسال بانوان

سرمربي تيم ملي فوتسال اسامي 15 بازيکن اعزامي به تايلند را اعلام کرد.

شهرزاد مظفر، سرمربي تيم ملي فوتسال اسامي 15 بازيکن اعزامي به تايلند را به شرح زير اعلام کرد:

فرزانه توسلي، ليلا خدابنده، طاهره مهدي پور، سارا شيربيگي، فرشته خسروي، آرزو صدقياني زاده، فاطمه اعتدادي، نسيم نوازنده، فاطمه پاپي، فرشته کريمي،سهيلا ملمولي، نسيمه غلامي، نسترن مقيمي، فهيمه زارعي و فاطمه ارژنگي.

بازيکنان فوق روز 28 تير ماه وارده اردو شده و روز يکم مرداده ماه به منظور برگزاري سه بازي تدارکاتي (2 بازي با تيم ملي فوتسال بانوان تايلند و يک بازي با تيم ملي فوتسال بانوان ميانمار) تهران را به مقصد بانکوک ترک مي کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي