جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5612


توزيع كارت و برگزاري «آزمون کارداني به کارشناسي» در هفته جاري


سامانه ويژه يادگيري دانشگاهي رونمايي شد

براساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه؛
مهلت مجدد مصاحبه دکتري دانشگاه آزاد آغاز شد


25 هزار دانشجوي غيرايراني در کشور مشغول به تحصيل هستند


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 توزيع كارت و برگزاري «آزمون کارداني به کارشناسي» در هفته جاري 

 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با تشريح جزئيات برگزاري آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از برگزاري اين آزمون در پايان اين هفته خبر داد.دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 96 تمامي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي اعم از دولتي و غيردولتي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي براي 20 کد رشته امتحاني که پذيرش آنها با آزمون مي‌باشد در بعدازظهر روز جمعه 13 مرداد ماه جاري در 74 شهرستان و 83 حوزه امتحاني برگزار خواهد شد.

وي در ادامه تصريح کرد: فرايند برگزاري آزمون فوق راس ساعت 15 آغاز مي‌شود و درب‌هاي ورودي آزمون ساعت 14:30 دقيقه بسته خواهد شد و لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب‌هاي محل برگزاري آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: لازم است داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون پرينت کارت شرکت در آزمون،کارت ملي و يا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند.

در جلسه آزمون به کليه داوطلبان بسته حاوي دفترچه سئوال و يک پاسخنامه نيز داده خواهد شد و در مستطيل بالاي پاسخ‌نامه نام خانوادگي، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحاني هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمينان از صحت مندرجات بسته حاوي دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است اقدام به بازنمودن پوشش پلاستيکي نموده و مشخصات خود را ذيل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء نمايد.

به گفته توکلي، دفترچه آزمون شامل دروس عمومي، پايه و تخصصي مي‌باشد و کليه داوطلبان بايد با توجه به زمان مشخص شده نسبت به پاسخ‌گويي به سئوالات اقدام نمايند. همچنين کليه دفترچه‌هاي سوال آزمون داوطلبان شخصي سازي شده، شماره داوطلبي، نام و نام خانوادگي و نام هر داوطلب بر روي جلد آن درج شده است و اين دفترچه داراي تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C تقسيم مي‌شود.

وي همچنين خاطرنشان کرد: با توجه به اين که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاي کيفي حوزه‌هاي برگزاري آزمون نياز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترين منبع اخذ داده و اطلاعات براي ارزشيابي حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکميل پرسشنامه ارزيابي حوزه‌هاي امتحاني در اين آزمون از تاريخ 13 مرداد ماه تا 20 مرداد ماه 1396 بر روي سايت سازمان سنجش اقدام نمايند.

وي در ادامه تصريح کرد: براساس ضوابط، پذيرش در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته براي 67 کد رشته امتحاني به شرح مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام صورت مي‌گيرد.

همچنين پذيرش در 20 کد رشته امتحاني از 67 کد رشته امتحاني از طريق آزمون و پذيرش در 47 کد رشته امتحاني ديگر از کد رشته‌هاي امتحاني صرفا براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.

به گفته مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور، براي شرکت در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 96 تعداد 91 هزار و 699 داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از اين تعداد 33 هزار و 458 نفر زن و مابقي مرد هستند.

دکتر توکلي افزود: براي شرکت در پذيرش 47 کد رشته امتحاني از 67 کد رشته امتحاني که صرفا براساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) انجام مي‌شود تعداد 9827 داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از اين تعداد 3525 نفر زن و مابقي مرد هستند.

زمان توزيع كارت

وي تأکيد کرد:‌ کارت شرکت در آزمون داوطلبان 20 کد رشته امتحاني که پذيرش در آن‌ها با آزمون است در روز سه‌شنبه 10 مرداد 96 بر روي سايت سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و لذا ضرورت دارد داوطلبان از اين تاريخ تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 12 مرداد 96 با مراجعه به سايت اين سازمان نسبت به مشاهده و پرينت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

زمان اعلام نتايج

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت:‌براساس برنامه زماني اعلام شده فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته 96 براي 20 کد رشته امتحاني که پذيرش براساس آزمون است هفته آخر شهريورماه جاري بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.

دکتر توکلي در پايان خاطرنشان کرد: داوطلباني که علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامي نيز مي‌باشند ضرورت دارد براساس اطلاعيه اين دانشگاه که به طريق مقتضي و در مهلت مشخص شده براي سايت مرکز آزمون دانشگاه مذکور قرار داده مي‌شود با مراجعه اين دانشگاه و براساس شرايط و ضوابط اعلام شده نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه از کد رشته‌هاي مربوط اقدام کنند.


 سامانه ويژه يادگيري دانشگاهي رونمايي شد 

 سامانه ويژه يادگيري دانشگاهي با نام «نويد» توسط وزير بهداشت رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اين سامانه تمام دانشگاههاي علوم پزشکي را بهم متصل مي کند و دانشگاهها مي‌توانند دروس خود را روي آن بارگذاري کنند.

سامانه نويد در همايش معاونان آموزشي دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور رونمايي شد.


 براساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه؛
 مهلت مجدد مصاحبه دکتري دانشگاه آزاد آغاز شد 

 مهلت مجدد مصاحبه دکتري سال 96 دانشگاه آزاد از روز 7 مردادماه در استانهاي البرز، ‌تهران، قزوين و قم آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهلت مجدد مصاحبه دکتري سال 96 دانشگاه آزاد از روز 7 مردادماه آغاز و تا 15 مردادماه ادامه دارد.

تاريخهاي برگزاري مصاحبه دوره دکتري اين دانشگاه به تفکيک استانهاي مختلف اعلام شده است.

هر يک از داوطلبان دعوت شده به مصاحبه اعم از با آزمون و يا بدون آزمون لازم است در زمان مراجعه براي مصاحبه به واحد دانشگاهي هزينه مصاحبه به مبلغ 700 هزار ريال را پرداخت کنند و فيش واريزي را به همراه داشته باشند.

همچنين داوطلباني که در بيش از يک رشته گرايش و در يک يا چند استان دعوت به مصاحبه شده‌اند بايد براي شرکت در جلسه مصاحبه هر رشته - گرايش استان مبلغ 700 هزار ريال را پرداخت کنند.

داوطلبان بايد فرم اطلاعات اوليه را از طريق وب سايت واحد دانشگاهي محل مصاحبه تهيه و تکميل کنند و در زمان حضور در جلسه مصاحبه به گروه تخصصي تحويل دهند.

سوابق پژوهشي و آموزشي فرد که در فرم مذکور درج مي‌شود صرفا با ارائه اصل مدرک معتبر توسط گروه تخصصي قابل ارزيابي است بنابراين به داوطلبان اکيدا توصيه مي‌شود که تمامي مستندات مربوط به سوابق پژوهشي و آموزشي خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند.

باتوجه به اينکه معدل و نمره پايان‌نامه درج شده در زمان ثبت‌نام در دوره بدون آزمون ملاک دعوت به مصاحبه داوطلبان قرار گرفته است بنابراين داوطلبان اين دوره لازم است اصل، تصوير مدرک فارغ‌‎التحصيلي و ريزنمرات تاييد شده خود را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند.

اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب در زمان ثبت‌نام تخلف محسوب مي شود و مطابق مقررات با وي برخورد خواهد شد.

تاريخهاي اعلام شده آخرين فرصت داوطلبان بازمانده از مرحله مصاحبه علمي دوره دکتري تخصصي به منظور شرکت در مصاحبه علمي است و تحت هيچ شرايطي تمديد نخواهد
شد.


 25 هزار دانشجوي غيرايراني در کشور مشغول به تحصيل هستند 

 جشن هشتادمين سالگرد تاسيس دانشگاه تهران با حضور دانشجويان خارجي اين دانشگاه در تالار علامه اميني کتابخانه مرکزي برگزار شد

سرپرست اداره کل امور دانشجويان غيرايراني وزارت علوم گفت: در حال حاضر 25 هزار دانشجوي غيرايراني در کشور مشغول به تحصيل هستند.

به گزارش ايسنا، عبدالحميد عليزاده در جلسه شوراي روابط بين‌الملل دانشگاه کردستان و آيين افتتاح مرکز آموزش زبان فارسي در اين دانشگاه، اظهار کرد: هدف از سفر به کردستان افتتاح مرکز آموزش زبان فارسي به متقاضيان غير فارسي زبان است که از سال گذشته دست‎اندرکاران اين دانشگاه براي عملي کردن آن تلاش کردند.

وي افزود: در پي تلاش دانشگاه کردستان، مجوز افتتاح اين مرکز صادر شد که فعلا فعاليت آن به صورت آموزش متقاضيان غير بورسيه آغاز مي‌شود و پس از سپري شدن 2 سال، با هماهنگي‌هاي لازم اميدواريم شرايط آموزش زبان فارسي به کليه متقاضيان در اين مرکز فراهم شود.

سرپرست اداره کل امور دانشجويان غيرايراني وزارت علوم با اشاره به اينکه در حال حاضر 25 هزار دانشجوي غيرايراني در کشور مشغول به تحصيل هستند، عنوان کرد: افتتاح اين مرکز درراستاي تسهيل فرآيندهاي لازم براي جذب دانشجويان خارجي است که از اهداف کلان نظام جمهوري اسلامي است؛ چراکه در برنامه ششم توسعه بر آماده‏سازي زمينه جذب بيش از 75 هزار دانشجوي خارجي تاکيد شده است.

وي گفت: لازمه رسيدن به اين هدف سه فاکتور اصلي تدوين سياست‌هاي لازم و اسناد بالادستي، زيرساخت‌ها و فرآيندهاي عملياتي است.


 خبرنامه 

 فراخوان مشمولان هيات علمي دانشگاه‌ها در مرداد ماه 1396

سازمان وظيفه عمومي ناجا، تمامي مشمولان عضو هيات علمي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور که برگ آماده به خدمت به تاريخ پانزدهم مرداد ماه 1396 دريافت کرده‌اند، براي اعزام به خدمت فراخواند.

به گزارش خبرگزاري آنا از پايگاه خبري پليس، سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه اي اعلام کرد: تمامي مشمولان عضو هيات علمي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور که برگ آماده به خدمت به تاريخ پانزدهم مرداد ماه 1396 دريافت کرده‌اند، براي اعزام به خدمت فراخوانده شدند.

براساس اين فراخوان، تمامي مشمولان فوق بايد راس ساعت 8 صبح روز يکشنبه پانزدهم مرداد ماه امسال در محل و ساعتي که توسط اين سازمان در برگ معرفينامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.

لازم به ذکر است؛ اين دسته از مشمولان دوره آموزش رزم مقدماتي را در مرکز آموزش شهيد "مدرس" سپاه سپري و پس از اتمام دوره آموزشي، در دانشگاه به کارگيرنده مشغول به خدمت خواهند شد.

افرادي که به هردليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفي مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح نشده‌اند، مي‌توانند به يکي از نزديک‌ترين دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي ( پليس+10 ) مراجعه و پس از دريافت برگ مذکور، براساس اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.

اين فراخوان با اشاره به اين مطلب که عدم حضور به موقع در زمان و محل‌هاي تعيين شده غيبت محسوب مي‌شود، افزود: مشمولان بايد برگ‌هاي مربوط به اعزام به خدمت از جمله برگ آماده به خدمت، برگ واکسيناسيون، برگ معرفينامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارک موردنياز مانند شناسنامه،کارت ملي و... را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

برگزاري آزمون دوره‌هاي کارداني دانشگاه فني حرفه‌اي در هفته جاري

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاري آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني حرفه‌اي در روز جمعه 13 مرداد ماه خبر داد و گفت: نتايج اين آزمون دهه آخر شهريورماه اعلام خواهد شد.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين مطلب اعلام کرد: بر اساس برنامه زماني اعلام شده آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني حرفه‌اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي براي 11 کد رشته امتحاني که پذيرش آنها براساس آزمون مي‌باشد، صبح روز جمعه 13 مرداد ماه سال 1396 در 172 شهرستان و 187 حوزه امتحاني برگزار خواهد شد.

وي در ادامه تصريح کرد: فرآيند برگزاري آزمون فوق ساعت 7:30 صبح آغاز مي‌شود و لذا درب‌هاي حوزه‌هاي امتحاني راس ساعت 7 صبح بسته خواهد شد، لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب‌هاي ورودي ممانعت به عمل مي‌آيد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: لازم است داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون پرينت کارت شرکت در آزمون، کارت ملي و يا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند. در جلسه آزمون به کليه داوطلبان بسته حاوي دفترچه سوال يک پاسخ نامه نيز داده خواهد شد و در مستطيل بالاي پاسخ‌نامه نام خانوادگي، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحاني هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمينان از صحت مندرجات بسته حاوي دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است اقدام لازم براي بازنمودن پوشش پلاستيکي نموده و مشخصات خود را ذيل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء نمايد.

به گفته توکلي، دفترچه آزمون شامل دروس عمومي، پايه و تخصصي مي‌باشد و کليه داوطلبان بايد با توجه به زمان مشخص شده نسبت به پاسخ‌ گويي به سوالات اقدام نمايند. همچنين کليه دفترچه‌هاي سوال آزمون داوطلبان شخصي سازي شده، شماره داوطلبي، نام و نام خانوادگي و نام هر داوطلب بر روي جلد آن درج شده است و اين دفترچه داراي تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C، D، E و F تقسيم مي‌گردد.

وي همچنين خاطرنشان کرد: با توجه به اين که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاي کيفي حوزه‌هاي برگزاري آزمون نياز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترين منبع اخذ داده و اطلاعات براي ارزشيابي حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکميل پرسش ‌نامه ارزيابي حوزه‌هاي امتحاني در اين آزمون از تاريخ 13 مرداد ماه تا 20 مرداد ماه 1396 بر روي سايت اين سازمان اقدام نمايند.دکتر توکلي گفت: براي شرکت در اين آزمون تعداد 198 هزارو 72 داوطلب ثبت‌نام کردند که از اين تعداد 85 هزار 938 نفر زن و مابقي مرد هستند به عبارت ديگر 43.9 درصد داوطلبان ثبت‌نام‎کننده زن هستند.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: براساس ضوابط، پذيرش در دوره‌هاي کارداني نظام جديد براي 42 کد رشته‌ امتحاني صورت مي‌گيرد. پذيرش در 31 کد رشته از 42 کد رشته امتحاني به شرح مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و اطلاعيه منتشره سازمان سنجش آموزش کشور منحصرا براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌پذيرد.

بديهي است که آزمون براي 31 کد رشته مذکور برگزار نخواهد بود و ملاک پذيرش معدل کل ديپلم است.دکتر توکلي خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان متقاضي 31 کد رشته امتحاني جمعا 41 هزار 427 نفر است که از اين تعداد 14 هزار 903 نفر زن و مابقي مرد هستند. به عبارت ديگر 36.86 درصد ثبت‌نام‏کنندگان زن هستند.وي تاکيد کرد: پذيرش در يازده کد رشته امتحاني ديگر از 42 کد و رشته امتحاني براساس نمرات آزمون و مطابق جداول شماره‌هاي 2،1 و 3 مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام مي‌باشد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور افزود: تعداد داوطلبان متقاضي 11کد رشته‌ امتحاني مذکور جمعا 157هزار و 645 نفر مي‎باشد که از اين تعداد 71 هزار و 35 نفر زن و مابقي مرد مي‎باشند. به عبارت ديگر 45.06 درصد ثبت‌نام‎کنندگان زن و مابقي مرد هستند.

به گفته‌ وي، کارت شرکت در آزمون 11 کد رشته امتحاني روز سه‎شنبه 10 مرداد 96 بر روي سايت‌ سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و لذا داوطلبان زيربط ضرورت دارد از اين تاريخ تا ساعت 24روز پنج‌شنبه 12 مرداد 96 به سايت اين سازمان مراجعه و ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون نسبت به دريافت آن اقدام کنند.مشاور عالي سازمان سنجش کشور در پايان خاطرنشان کرد: براساس برنامه زماني اعلام شده فهرست اسامي پذيرفته‎شدگان نهايي آزمون فوق در دهه آخر شهريور ماه 96 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.


 يادداشت 

 چند سوالي كه مي‌توانند برنامه‌ريزي‌هاي‌مان را تغيير دهند

زهرا كيان‌بخت

براي موفق بودن، لازم است پيوسته خود را در مسير تلاش و تحرك نگه داريم. پرداختن زياد به حواشي و دور شدن از هدفهاي اصلي، مي‌تواند باعث شود آنچه را بايد بيش از همه، برايش وقت و انرژي صرف مي‌كرديم، فراموش كنيم و زماني به خودمان بياييم كه زمان و نيروي جسمي و روحي بسياري را براي امور بي‌اهميت به هدر داده باشيم.

يكي از مواردي كه كمك مي‌كند تا همواره در مدار هدفهايمان حركت كنيم، بررسي عملكردمان به صورت روزانه است. اينكه در هر روز چه قدر از زمانمان به طور مفيد استفاده كرده‌ايم و چه مقدار از آن را صرف كارهاي غيرضروري نموده‌ايم، چيزي است كه مي‌تواند ما را به نحوه گذراندن وقت در روزهاي بعد، حساس سازد.

مي‌توانيم هر شب اين سوالات را از خودمان بپرسيم و اگر جواب چندان مطلوب نبود، براي جلوگيري از تكرار آن در روزهاي آينده، فكري كرده و موانع موجود را برطرف كنيم.

-بيشترين زمان‌مان را در روز، صرف چه فعاليتهايي كرده‌ايم و آيا اين فعاليتها، با اهداف اصلي و محوري زندگيمان، تناسب دارند؟ درواقع، اين فعاليتها مي‌توانند ما را به هدفهاي مهم‌مان برسانند؟ يا برعكس، ما را از اهدافمان دورتر مي‌سازند؟

-مطالعه، كليد موفقيت در هر زمينه‌اي است. چه قدر از وقتمان در روز، صرف مطالعه شده است؟ آخرين كتابي كه خوانده‌ايم دقيقا چند روز قبل بوده؟ اگر اين فاصله زياد است و روزها گذشته و ما ديگر كتابي در دست نگرفته‌ايم، لازم است براي ازسرگيري مطالعه و تبديل كردن آن به يك عادت در زندگي روزمره، فكري بكنيم.

-آيا قبل از شروع روز، برنامه مشخصي براي آن نوشته بوديم؟ به چند درصد از كارهايي كه قرار بود امروز انجام دهيم، عمل كرده‌ايم و چند درصد از آنها همچنان بر روي كاغذ باقي مانده‌اند؟ موانعي كه باعث عملي نشدن اين موارد شده، چه هستند؟

-آيا كارهايمان را سريع و منظم شروع كرده‌ايم؟ و يا به دلايل مختلف، بيش از مدت زماني كه لازم است براي يك كار اختصاص دهيم، براي آن وقت صرف كرده‌ايم؟ دليل اين مسأله چه بوده است؟

-چقدر از زمان‌مان به طور كلي صرف امور مثبتي همچون پيشبرد كارها، ورزش، يادگيري‌هاي جديد و مانند آن شده؟ و برعكس، چه ميزان از وقتمان را در شبكه‌هاي مجازي، گشت و گذارهاي اينترنتي غيرلازم، تماسهاي تلفني غيرضروري و... هدر داده‌ايم؟

پاسخي كه به هر يك از اين سوالات مي‌‍دهيم، مي‌تواند براي استفاده مفيد از روزهاي بعدي بسيار اثرگذار باشد.


 ميز خبر 

 کليد نهايي آزمون دستياري دندان پزشکي منتشر شد

مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت کليد نهايي سي‌و‌يکمين آزمون دستياري دندان پزشکي را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاري آنا، مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت در اطلاعيه‌اي آورده است پيرو اعتراضات واصله و بررسي‌هاي انجام شده توسط اعضاي هيئت ممتحنه آزمون، کليد نهايي داوطلبان شرکت‌کننده در سي‌و‌يکمين دوره آزمون دستياري دندانپزشکي اعلام مي‌شود.

سامان‎دهي نحوه دفاع از پايان‎نامه‎ دانشجويان تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد

نحوه دفاع از پايان‎نامه‎هاي دانشجويان تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد به واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اين بخشنامه با هدف ساماندهي امور مربوط به دفاع از پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دانشجويان تحصيلات تکميلي و چگونگي پرداخت شهريه و احتساب سنوات تحصيلي و همچنين رعايت نظم و انضباط، مقررات آموزشي و تشکيل به موقع کلاسها ابلاغ شده است.

اين بخشنامه شامل دانشجويان تحصيلات تکميلي و از نيمسال دوم سال تحصيلي 95-96 به بعد اجرا خواهد شد.

دانشجويان تحصيلات تکميلي موظفند براساس تقويم آموزشي دانشگاه از پايان‎نامه رساله تخصصي خود حداکثر تا شروع نيمسال اول و دوم سال تحصيلي دفاع کنند تا مشمول تمديد شهريه و احتساب سنوات تحصيلي نشوند.

تاريخهاي دفاع دانشجويان به هر عنوان و تحت هيچ شرايطي تغيير نمي‏کند.

در صورت داشتن دليل يا دلايل موجه صرفا براساس اتفاقات پيش بيني نشده نظير حوادث که قصوري از طرف دانشجو نبوده و يا تاييد گروه آموزشي و تصويب در شوراي پژوهشي و فناوري واحد دانشگاهي، استثنائا حداکثر 15 روز به تاريخ هاي اعلام شده اضافه خواهد شد.

همچنين روساي شوراي پژوهش و فناوري استانها بايد ليست اين افراد را به همراه دلايل و مستندات قانوني تهيه و حداکثر يک ماه پس از شروع نيمسال تحصيلي به معاونت پژوهشي دانشگاه اعلام کنند.

دانشجوياني تحصيلات تکميلي که مشکل نظام وظيفه دارند موظفند براساس تقويم آموزشي دانشگاه از پايان نامه و يا رساله تخصصي خود حداکثر تا 30 دي ماه (نيمسال اول سال تحصيلي) و 31 شهريورماه (نيسمال دوم سال تحصيلي) دفاع کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي