جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5612


سفر وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به آذربايجان غربي براي بررسي وضعيت بيمه کولبرها

معاون وزير در برنامه‌ريزي و امور اقتصادي:
تأمين زيرساخت‎هاي توسعه از اولويت‎هاي مهم وزارت نيرو است

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار تهران:
ميوه‌هاي وارداتي کيفيت مناسبي ندارند


در استان


خبــر


 سفر وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به آذربايجان غربي براي بررسي وضعيت بيمه کولبرها 

 اروميه- صديقي

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفري به آذربايجان غربي وضعيت بيمه کولبرها و وضعيت کار در بازارچه‌هاي مرزي اين استان را مورد بررسي قرار داد.

علي ربيعي در سفر خود به شهرهاي استان از جمله شهرستان سلماس و نيز شهرستانهاي جنوب اين استان اظهار کرد: يکي از مسايل مهم ما بحث کولبري استانها و شهرستانهاي مرزي به ويژه استان آذربايجان غربي است که به منظور بيمه کردن آنها نيز تصميمات جدي اتخاذ شده و امروز به جهت بررسي وضعيت بيمه اين عزيزان در اين استان حضور داريم تا تصميم‌گيريهاي لازم در اين راستا انجام شود.

ربيعي با اشاره به اتخاذ تصميمات جديد توسط هيأت وزيران درخصوص بازارچه‎هاي مرزي اظهار کرد: بخشي از اين تصميمات مربوط به استان آذربايجان غربي است و امروز در بازديدي که با استاندار از بازارچه‏هاي مرزي سطح آذربايجان غربي داشتيم آخرين تصميمات و جوانب بهبود وضعيت اشتغال و کار در اين بازارچه‎هاي مرزي را بررسي خواهيم کرد. وي با اشاره به اعلام بهره‌برداري از چندين پروژه اجتماعي، فرهنگي و رفاهي در سطح استان در حوزه درمان در اين سفر، افزود: امروز شاهد ارتقاي درمانگاه تامين اجتماعي شهرستان سلماس به پلي کلينيک هستيم و دستور جذب نيرو و پزشک ان نيز داده شده است و اميدواريم اين پلي کلينيک مدرن بتواند خدمات بهتري را به بازنشستگان و کارگران تامين اجتماعي عرضه کند.

وزير کار درخصوص دغدغه مردم شهرستان سلماس که برخلاف ديگر شهرستانهاي هم مرز با ترکيه متاسفانه از امرار معاش از طريق اشتغال در مرزها بي‌بهره‌اند، خاطرنشان کرد: در کل سامان بخشيدن به کارهاي مرزي يا در قالب بازارچه‌ها و يا در قالب مناطق مرزي است لذا درخصوص بازارچه‎هاي مرزي بررسي لازم را انجام داده‎ايم و در حال افزايش بازارچه‎هاي رسمي هستيم و استراتژي بزرگ ما اين است که از قاچاق جلوگيري کنيم تا به نحوي شود که مردم محلي با کارهاي کوچک و در حد توان بتوانند امرار معاش
کنند.

ربيعي با اشاره به اقدامات انجام شده براي شهرستان سلماس درخصوص استفاده از ظرفيتهاي مرزي خود،‌ اذعان کرد: لازم به ذکر است که در اين شهرستان نيز همانند ساير شهرستانها کارهاي رسمي را تقويت خواهيم کرد، چراکه کار اي رسمي از جهت اينکه به صورت خرد صورت مي‌گيرد به معيشت مردم کمک مي کند اما کارهاي غير رسمي چون به صورت کلان انجام مي‌شود منجر به قاچاق خواهد بود و ما براي بهبود وضع مردم اين شهرستان مبادلات مرزي در سطح فردي را مدنظر داريم و درصدد تقوبت اين امر خواهيم بود.


 معاون وزير در برنامه‌ريزي و امور اقتصادي:
 تأمين زيرساخت‎هاي توسعه از اولويت‎هاي مهم وزارت نيرو است 

 سنندج- مقصودي

معاون وزير نيرو در ديدار با استاندار کردستان تأمين زيرساختهاي توسعه را از اولويتهاي مهم وزارت نيرو بيان کرد.کردستان دکتر بختيار افزود: تأمين زيرساختهاي توسعه صنعتي به ويژه در بخش انرژي از اولويتها و وظايف وزارت نيرو است و مديران شهرستانها بايد در جهت اشتغال و توسعه صنعتي با کمک وزارت نيرو اين موضوع را در دستور کار قرار دهند.

وي توسعه و اصلاح صنعت آب و برق را نيازمند تأمين منابع و وصول مطالبات دانست و از استاندار و مديران استاني خواست درخصوص وصول مطالبات معوقه آب و برق در جهت اصلاح و بهينه‌سازي شبکه‌هاي موجود همکاري کنند.در ادامه اين جلسه، استاندار کردستان مردم استان کردستان را مردمي شريف و قابل احترام دانست و خواستار توجه بيشتر مسئولين دولت در تخصيص و تأمين اعتبارات ويژه در جهت رفع محروميتهاي استان شد.

عبدالمحمد زاهدي افزود: با توجه به اين که سدهاي زيادي در استان در چند سال اخير احداث شده‌اند، انتظار مردم و مسئولين استان تخصيص منابع آبي مناسب در جهت رفع نيازهاي استان به ويژه در بخش کشاورزي باشد.زاهدي ادامه داد: با توجه به اجراي برجام و رفع موانع سرمايه گذاري، در آينده نياز استان به انرژي بيشتر خواهد شد و وزارت نيرو بايد آمادگي تأمين انرژيهاي لازم را داشته باشد.در ادامه جلسه، مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان گزارشي از وضعيت برق استان ارائه داد و افزود: در حال حاضر طلب شرکت برق از مشترکين خود 49 ميليارد تومان است و خدمت رساني بيشتر مشترکين مستلزم وصول اين مطالبات است.رييس شوراي انسجام‌بخشي مديران وزارت نيرو در استان کردستان در ادامه از آمادگي شرکت توزيع برق براي تأمين انرژي سرمايه گذاران خبر داد.


 رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار تهران:
 ميوه‌هاي وارداتي کيفيت مناسبي ندارند 

 دماوند- صادقعلي

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران با بيان اينکه ميوه‌هاي وارداتي کيفيت مناسبي ندارند، گفت: دولت دوازدهم حامي کشاورزان و باغداران باشد.

حسين مهاجراني در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش درباره وضع بازار ميوه و تره‌بار اظهار کرد: وضع بازار متعادل است و نوسان کاذب در زمينه قيمت‌ها وجود ندارد، ميوه‌هاي تابستانه با قيمت مناسب در بازار عرضه ميشود و در اختيار مصرف‌کننده قرار مي‌گيرد.

وي ادامه داد: قيمت ميوه‌هايي که داخل کشور با کيفيت بالا نسبت به نوع مشابه وارداتي توليد مي‌شود، پايين‌تر است و ميوه‌هاي وارداتي کيفيت مناسبي ندارند.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران با تأکيد بر اينکه قيمت ميوه‌هاي وارداتي در بازار بالاست، تصريح کرد: در نقطه مقابل کيفيت‌هاي اين اقلام پايين است و سلامت اين ميوه‌ها قابل تضمين شده نيست.

مهاجراني با اشاره به اينکه يکي از محورهاي واردات ميوه و تزريق آن به بازار، کشور ترکيه است، اضافه کرد: ميوه‌هاي ترک طعم و کيفيت پاييني دارند و قابل قياس با توليدات داخلي نيست.

وي با بيان اينکه اکنون ديگر واردات ميوه براي واردکنندگان به‌صرفه نيست، تصريح کرد: زيرا قيمت ميوه‌هاي داخلي در قياس با ميوه‌هاي وارداتي پايين است و کيفيت بالاتري دارند و تقاضا در بازار به سمت ميوه‌هاي داخلي است.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران با تأکيد بر اينکه ميوه‌هاي وارداتي که اکنون در بازار به چشم مي‌خورد در گذشته در سردخانه‌ها دپو شده است، اضافه کرد: اين افراد براي اينکه از خسارت جلوگيري کنند، اين توليدات دپوشده را روانه بازار کرده‌اند.

مهاجراني با اشاره به اينکه سيب فرانسه، ليموترش برزيل، آفريقا و ترکيه و انگور شيلي ازجمله ميوه‌هاي وارداتي در بازار است، تصريح کرد: اين اقلام نسبت به سيب و ليموترش و ساير ميوه‌هاي داخلي کيفيت پاييني دارند.


 در استان 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد؛

آبرساني پايدار به مشترکين؛ هدف اساسي شرکت آب و فاضلاب

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جلسه‌اي که با حضور معاون امور آب و آبفاي وزارت نيرو و نمايندگان مجلس در مرکز پايش و راهبري تأسيسات آب و چاههاي فلمن استان اصفهان برگزار شد؛ گفت: وقوع خشکسالي اخير منجر شد که در ده سال گذشته تنها 22 ماه در طول اين مدت در بستر زاينده‎رود آب جاري بوده است و عدم جاري بودن رودخانه زاينده‎رود تأثير بسزايي در آب‎دهي چاههاي فلمن که از اين طريق تغذيه مي‎شوند داشته است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني اعلام کرد: آبدهي چاههاي فلمن و متفرقه حدود 3 هزار و 200 ليتر در ثانيه بوده که هم اکنون اين رقم به 240 ليتر در ثانيه کاهش يافته است. اين درحالي است که چاههاي متفرقه و فلمن يکي از منابعي بودند که نقش بسيار مهمي در تأمين آب شرب مردم در نقاط مختلف داشتند.

وي به ظرفيت آبرساني تصفيه‎خانه آب اصفهان پرداخت و گفت: هم‎‏اکنون آب شرب بيش از 4 ميليون نفر در قالب 56 شهر و 300 روستا از طريق طرح آبرساني اصفهان بزرگ تأمين مي‌شود به گونه‎اي که مي‎توان گفت آب شرب اهالي باغ بهادران در غرب تا انارک در شرق اصفهان که در فاصله‎اي بيش از 400 کيلومتري يکديگر قرار دارند به وسيله سامانه آبرساني باباشيخعلي تأمين مي‌شود. اما لازم به يادآوري است که افق طرح سامانه اول آبرساني اصفهان بزرگ در سال 87 به پايان رسيده است چرا که به دليل ظرفيت محدود تونل اشترجان نهايت ظرفيت آبرساني از تصفيه خانه باباشيخعلي 5/12 مترمکعب در ثانيه مي‎باشد. اين درحالي است که هرساله بر جمعيت اصفهان که در واقع متقاضيان آب شرب هستند افزوده مي‌شود و اين افزايش روزافزون جمعيت نياز آبي جهت تأمين آب شرب را به 5/14 مترمکعب در ثانيه افزايش داده است.

مديرعامل و رئيس هيأت مديره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان کمبود 3 مترمکعب آب در ثانيه را يکي از چالشهاي اساسي تأمين آب شرب مردم استان اصفهان دانست و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر باتوجه به ظرفيت محدود انتقال آب از تصفيه خانه آب باباشيخعلي و نيز کاهش چشمگير آبدهي چاههاي فلمن و متفرقه، آبرساني به مشترکين در حال افزايش اصفهان بسيار دشوار شده است.

مهندس هاشم اميني با بيان اينکه احداث واحدهاي مسکن مهر بي‎تأثير در افزايش جمعيت اصفهان نبوده است گفت: با احداث واحدهاي مسکن مهر در اصفهان آبرساني به جمعيت 100 هزار نفري در برخي از نقاط اصفهان در دستور کار قرار گرفت که اين مهم به رغم محدوديت شديد منابع آبي اجرايي گرديد.

مدير دفتر مديريت استراتژيک و بهره‌‎وري برق منطقه‎اي خوزستان خبر داد؛

نظام مديريت عملکرد پياده سازي مي‌شود‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديردفترمديريت استراتژيک و بهره‎وري شرکت سهامي برق منطقه‎اي خوزستان گفت: نظام مديريت عملکرد در اين شرکت پس از طي مراحل اجرايي طبق برنامه زمانبندي پياده‎سازي مي‌شود.

مديردفترمديريت استراتژيک و بهره‌وري افزود: به منظور طراحي مدل بومي استقرار نظام مديريت عملکرد مطالعات کتابخانه گسترده‌‎اي بر روي مدلهاي ارزيابي معتبرملي و بين‎المللي جهت شناسايي مدل متناسب با الزامات قانوني و نيازهاي شرکت برق منطقه‌‎اي خوزستان صورت گرفته است.

وي ادامه داد: با توجه به اهميت و حساسيت موضوع از 57 مدل علمي معتبر، 19 مدل که بيشترين ارتباط موضوعي و مفهومي به روز داشتند انتخاب و مورد بررسي وتحليل قرارگرفتند.

شمس افزود: به منظور طراحي مدل متناسب با نيازمنديها و الزامات قانوني نظام مديريت عملکرد، بايست معيارهاي متداول در ساير مدلها شناسايي گردد که دراين زمينه معيارها و شاخصهاي کليدي هريک از مدلهاي مرتبط با مقوله ارزيابي عملکرد شرکت برق منطقه‏اي خوزستان شناسايي و در حوزه موضوعي مناسب قرار داده شده است.

وي اظهار داشت: در شرکت برق منطقه‎اي خوزستان مدل پيشنهادي ارزيابي عملکرد سازماني براي درک بهتر و تعيين آنچه که آنها براي دستيابي به تعالي سازماني به آن نيازدارند به کار برده مي‌شود که معيارها يک جاي مشترک را براي ارتباط و تصميم بهترين تجربه‎ها در سازمان ارايه مي‎کند.

اداره کل منابع طبيعي تهران اعلام کرد؛

100هکتار از عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي شميرانات طعمه حريق شد

شميرانات -صادقعلي

در هفته گذشته، دو فقره آتش‌سوزي در عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي بخش لواسانات شهرستان شميرانات، به مساحت حدود 100 هکتار به وقوع پيوست.

به گزارش خبرگزاري آفرينش به نقل از اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران، بابک ميرزاپور، فرمانده يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شميرانات درباره جزئيات دو آتش‌سوزي‌ در شميرانات اظهار داشت: يک فقره آتش‌سوزي در مراتع کند علياي لواسانات به وقوع پيوست که بلافاصله مأموران يگان حفاظت منابع طبيعي به همراه عوامل آتش‌نشاني لواسانات، بخشداري لواسانات و جوامع محلي از روستاهاي کندعليا و بوجان در منطقه حضور پيدا کردند و به مهار آتش پرداختند.

وي افزود: به دنبال اين آتش‌سوزي متأسفانه حدود 36 هکتار از عرصه‌هاي مرتعي اين منطقه که پوشيده از گونه‌هاي گندميان، گون و آويشن بود، به طور کامل سوخت که براساس نظر کارشناسان فني خسارت وارده به اين مراتع حدود 18 ميليون تومان برآورد شده است.

فرمانده يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شميرانات از وقوع آتش‌سوزي ديگري در منطقه سبو بزرگ لواسانات که جزو پارک جنگلي لتيان است، خبرداد و در همين ارتباط خاطر نشان کرد: در پي اين آتش‌سوزي عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي اين منطقه به مساحت حدود 64 هکتار دچار حريق شد و به بخش زيادي از اين عرصه‌ها خسارات جدي وارد شد.

ميرزاپور اظهار داشت: پس از وقوع اين آتش‌سوزي به سرعت اکيپ‌هايي از يگان حفاظت منابع طبيعي شهرستان شميرانات به همراه نيروهاي سرپرستي پارک‌هاي جنگلي تهران، آتش نشاني لواسانات، بخشداري و شهرداري لواسانات، دهياري‌هاي روستاهاي کلان و لواسان بزرگ و همچنين نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و نيروهاي مردمي در منطقه حضور يافتند و پس از چندساعت تلاش بي‌وقفه، موفق به مهار اين آتش شدند.


 خبــر 

 75 پروژه در آبفاي استان داراي اعتبار 1000ميليارد توماني است

اروميه- صديقي

رئيس هيات مديره ومدير عامل شرکت آب وفاضلاب آذربايجان غربي گفت:75 پروژه عملياتي وزارت نيرودر سطح استان آذربايجان غربي وجود دارد که داراي اعتباري بالغ بر 1هزار ميليارد تومان است.

مهندس رسول اکبري درآئين افتتاح تصفيه خانه سردشت که با حضور وزير نيرو در سردشت به انجام رسيد اظهار داشت: دولت سعي و اهتمام ويژه‎اي براي افتتاح پروژه‎هاي دولت در استان را دارد.

مهندس اکبري ادامه داد: در سطح استان 75 پروژه در حوزه وزارت نيرو وجود دارد که داراي اعتبار 1000ميليارد توماني است که اين اعتبارها از منابع مختلف تامين مي‌شوند.

رئيس هيات مديره ومدير عامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي گفت:75 پروژه عملياتي وزارت نيرودر سطح استان وجود دارد که داراي اعتباري بالغ بر 1هزار ميليارد تومان است.

اکبري در ادامه افزود: پروژه‎هاي وزارت نيرو در استان به هيچوجه تعطيل نشده و وزارت نيرو همواره تلاش زيادي براي افتتاح پروژه‎ها در استان انجام داده است.

رئيس هيات مديره ومدير عامل شرکت آب وفاضلاب آذربايجان غربي با بيان اينکه درحال حاظر پروژه‎هاي در حال احداث استان داراي پيشرفت 75 درصدي هستند خاطر نشان کرد: پروژ‌ه‌هاي وزارت نيرو در استان به هيچ وجه تعطيل نشده واين وزارت خانه همواره تلاش زيادي براي افتتاح پروژه ها در استان انجام کرده است.

وي به پروژ‌ه‌هاي مهم عملياتي استان درحوزه وزارت نيرو اشاره کرد وگفت: کلنگ زني تصفيه‌خانه پلدشت که در شش ماهه دوم افتتاح مي‌شود، احداث مدول سوم تصفيه‌خانه درياچه اروميه با ظرفيت 60هزار متر مکعب که داراي پيشرفت 45 درصدي است، افتتاح مدول دوم تصفيه‎خانه خوي، افتتاح فاضلاب نقده با اعتبار بالغ بر 30ميليارد تومان از جمله مهم ترين پروژ‌ه‌هاي وزارت نيرو در استان است.

وي به پروژ‌ه‌هاي مهم عملياتي استان درحوزه وزارت نيرو اشاره کرد وگفت: کلنگ‎زني تصفيه‎خانه پلدشت که در شش ماهه دوم افتتاح مي‌شود، احداث مدول سوم تصفيه خانه درياچه اروميه با ظرفيت 60هزار متر مکعب که داراي پيشرفت 45 درصدي است، افتتاح مدول دوم تصفيه‎خانه خوي، افتتاح فاضلاب نقده با اعتبار بالغ بر 30ميليارد تومان از جمله مهمترين پروژ‌ه‌هاي وزارت نيرو در استان است.

احداث بيمارستان خيريه اميد؛ نمونه واقعي تشکل‎هاي مردم‎نهاد در آذربايجان غربي

اروميه- يزدان پناه

ياسيني معاون فني و عملياتي منطقه در بازديد از بيمارستان خيريه اميد گفت: احداث بيمارستان جنرال اميد توسط انجمن خيريه حمايت از بيماران مبتلا به سرطان در مرکز استان آذربايجان غربي نمونه واقعي تشکلهاي مردم‌نهاد مي‌باشد که مردم اعتماد و اعتقاد قلبي به مسئولين اين انجمن دارند.

ياسيني خاطرنشان ساخت تکميل و راه‌اندازي بيمارستان اميد يکي از افتخارات مردمي استان اذربايجان غربي و حتي کشور بوده و امروز توانسته با بهره‌گيري از تمام ظرفيتهاي پزشکي در خدمت بيماران نيازمند باشد.

وي افزود: سازمانها و بيمه‌هاي درماني مختلف مي توانند با انعقاد قرارداد درماني از خدمات چنين بيمارستان بي‌نظيري استفاده نمايند.

جواد خشابي رئيس هيات مديره بيمارستان اميد ضمن قدرداني از بازديد و کمکهاي نقدي مستمر و ماهانه کارکنان و مسئولين ارشد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي گفت: بيمارستان اميد با ظرفيت پذيرش 150 تخت، يک بيمارستان جنرال با گرايش سرطان تمامي مجوزهاي قانوني خود را اخذ کرده و عملا از 15 مرداد 96 شروع به پذيرش و بستري بيماران خواهد نمود.

فرمانده انتظامي ويژه شرق استان تهران خبر داد؛

کشف بيش از 4 کانتينر پوشاک و پارچه قاچاق در شهرستان دماوند

رودهن- صادقعلي

فرمانده انتظامي ويژه شرق استان تهران از کشف يک انبار قاچاق کالا در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: طي بررسيهاي اوليه از ميزان کالا، بيش از 4 کانتينر پوشاک و پارچه قاچاق در شهرستان کشف شد.

سردارعبدالرضا ناظري در گفت و گو با خبرنگارآفرينش با اعلام اين خبر اظهار کرد: در راستاي اجراي طرح عمليات مشترک ذوالفقار 96 در شهرستانهاي شمالي شرق استان تهران، نيروي انتظامي موفق به کشف انبار قاچاق کالا در شهرستان دماوند شدند.

وي با بيان اينکه اين انبار در رودهن کشف شده و داراي مقادير زيادي پارچه هاي خارجي بوده است، افزود: اکنون همکاران مشغول اقدامات قانوني هستند چرا که بايد ماموران گمرک و تعزيرات سوله ارزيابيهاي اوليه درخصوص ارزش ريالي اين کالاها را انجام دهند.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه اين پارچه‎ها بعضا با مارک ايراني و يا خارجي در بازار عرصه مي‌شود، گفت: مراکز نگهداري و انبارهاي پارچه و ساير منسوجات حتما بايد استاندارد و تحت نظارت سازمانهاي مربوطه باشد.فرمانده انتظامي ويژه شرق استان تهران خاطرنشان کرد: اميدواريم با همکاري بيشتر مردم، ادارات و سازمانها، گامهاي موثري در امر مبارزه با قاچاق کالا برداريم.

کسب تنديس طلايي مسئوليت‎‎هاي اجتماعي توسط شرکت گاز استان اصفهان

اصفهان-راعي

در سومين همايش مسئوليتهاي اجتماعي صنعت نفت کشور(csr)، شرکت گاز استان اصفهان در نخستين دوره حضور خود موفق به دريافت تنديس زرين و لوح سپاس شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين همايش که در روزهاي 27 و 28 تيرماه امسال با حضور وزير نفت و جمعي از مديران ارشد وزارت نفت برگزار شد به صورت ويژه از شرکت هاي شاخص در زمينه مسئوليتهاي اجتماعي با حضور مقام عالي وزارت نفت تقدير به عمل آمد که در حوزه صنعت گاز کشور، شرکت گاز استان اصفهان تنها شرکتي بود که موفق به کسب تنديس طلايي گرديد و به عنوان نماينده شرکت ملي گاز ايران در اين راستا انتخاب و معرفي شد.اظهارنامه مسئوليتهاي اجتماعي شرکت گاز استان اصفهان که به همت اعضاي کميته مسئوليتهاي اجتماعي براي سالهاي 90 تا 95 تدوين شد در خردادماه سال جاري به دبيرخانه اين همايش ارائه گرديد که منجر به دريافت سپاس‌نامه اين همايش و اخذ بالاترين سطح جايزه مسئوليتهاي اجتماعي در وزارت نفت شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي