جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5612


بزرگداشت هنرمندان در جشنواره بين‌المللي فيلم شهر


احتمال حضور «عرق سرد» در جشنواره فيلم فجر


«بروس ويليس» بازيگر يک فيلم اکشن جديد


بازگشت ستاره سريال «فرندز» به تلويزيون


اعلام زمان برگزاري مراسم تشييع پيکر زنده‌ياد «وحيد نصيريان»


روزهاي پاياني فيلمبرداري «دم سرخ‌ها»


«هت تريک» آماده نمايش


دريچه هنر


ميز خبــــر


ميز خبــــر


 بزرگداشت هنرمندان در جشنواره بين‌المللي فيلم شهر 

 
نشست خبري ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر با حضور سيدعلي احمدي دبير جشنواره در پرديس سينمايي ملت برگزار شد.به گزارش آفرينش؛ در ابتداي نشست احمدي درباره اين دوره از جشنواره توضيحاتي را ارائه کرد و گفت: زمان برگزاري در دور‌ه‌هاي گذشته متغيير بوده و در دوره پنجم تلاش شده که اين زمان را ثابت کنند و درخواست ما هم براي برگزاري اين جشنواره در هفته اول ارديبهشت با توجه به برگزاري جشنواره جهاني فجر در اين تاريخ اتفاق نيفتاد و اين تغيير به ماه خرداد رسيد.

او ادامه داد: نمي‌خواستيم دو سال فاصله بيفتد اما به دليل اينکه در برنامه‌ريزي مجدد کاري موسسه تصوير شهر مي‌خواستيم حتما توليدات موسسه و سازمان فرهنگي هنري شهرداري به جشنواره برسد و اين توليدات تا مرداد ماه آماده مي‌شد، به همين دليل اين زمان را براي برگزاري جشنواره در نظر گرفتيم.

او با تاکيد بر اينکه علاقه‌منديم اين جشنواره تاريخ ثابت داشته باشد، بيان کرد: بهترين زمان براي برگزاري اين جشنواره ارديبهشت ماه است که اميدواريم اين اتفاق در تقويم جشنواره‌هاي کشور رخ دهد.او ادامه داد: همه داورهاي بخش‌هاي مختلف پيش از اين اعلام شده‌اند، به جز سينماي ايران که شامل فريدون جيراني، مازيار ميري، منوچهر محمدي، فرهاد توحيدي، فرشاد محمدي، محمد احساني، فاطمه گودرزي هستند.

احمدي همچنين از برگزاري چهار بزرگداشت و نکوداشت در ششمين دوره جشنواره شهر خبر داد و گفت: در مراسم افتتاحيه بزرگداشت فاطمه معتمدآريا و نکوداشت زنده‌ياد حبيب‌الله کاسه‌ساز برگزار مي‌شود و در مراسم اختتاميه بزرگداشت ژاله علو و و محمود کلاري را داريم.دبير جشنواره درباره برنام‌هاي ويژه اين دوره از جشنواره اظهار کرد: رونمايي از آژانس فيلم تهران که شامل 30 اثر مستند از توليدات موسسه تصوير شهر است. همچنين برگزاري افتتاحيه فيلم «بيست و يک روز بعد» به کارگرداني سيدمحمدرضا خردمندان در روز اول جشنواره برگزار مي‌شود و همچنين تور فيلمبرداري در شهر توسط پيتر جيمز برگزار مي‌شود و کتاب «يک تجربه» که شامل تجربيات 6 فيلمساز است نيز منتشر گرديده است. دو گالري آثار منتخب تبليغات سينماي ايران و 50 فريم عکس به انتخاب عکاسان سينماي ايران از شهر در روزهاي برگزاري جشنواره برپا شده است.احمدي همچنين از ارسال 1690 اثر در بخش ملي و 750 اثر در بخش بين‌المللي خبر داد.دبير جشنواره در بخشي از صحبت‌هايش به اولين نمايش برخي فيلم‌ها نيز اشاره کرد و گفت: فيلم‌‌هاي «فراتر از ابرها» به کارگرداني کان آتيلا تاشکين از کشور ترکيه، «دادگاه داخلي» به کارگرداني ريکاردو مهدف از کشور برزيل، «شرح يک عشق» به کارگرداني فابريزو کتاني از کشور ايتاليا، «سردرگمي» به کارگرداني ياسين بي و داريو از کشور سوئيس، «محلي براي پايان دنيا» به کارگرداني آيدان پريويت از کشور استراليا اولين نمايش خاورميانه خود را در اين دوره از جشنواره فيلم شهر دارند.دبير اين دوره از جشنواره درباره مميزي آثار بين‌المللي توضيح داد: هيچ فيلمي مميزي نداشته و آثاري که انتخاب شدند مطابق با قوانين و شئونات کشور هستند و بدون هيچ دخل و تصرفي هم به نمايش درمي‌آيند.احمدي با ابراز اميدواري از اينکه جشنواره فيلم شهر تقويم ثابتي پيدا کند، عنوان کرد: شهرداري‌ها در تمام جهان حامي هنر و هنرمندان هستند و اميدوارم با تغيير شوراها اين جشنواره هم دستخوش تغيير نشود؛ البته فکر مي‌کنم به اين بلوغ رسيده‌ايم که تغيير مديران، برنامه‌ّ‌هاي فرهنگي و هنري را دستخوش علائق سياسي نکند.دبير جشنواره درباره بخش «محله» نيز گفت: اين بخش از دوره پنجم به جشنواره فيلم شهر اضافه شده است که يکي از بخش‌هاي مورد علاقه خودم است و اميدواريم در دوره‌هاي آتي فيلم محله رونق بيشتري پيدا کند.


 احتمال حضور «عرق سرد» در جشنواره فيلم فجر 

 توليد فيلم‌سينمايي «عرق سرد» به کارگرداني و نويسندگي سهيل بيرقي با بازي باران کوثري، امير جديدي، سحر دولت‌شاهي که از 15 روز گذشته آغاز شده تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.به گزارش ايسنا، سهيل بيرقي که پيش از اين فيلم «من» را ساخته است، به تازگي توليد جديدترين فيلمش را با بازي بازيگراني چون: باران کوثري، امير جديدي، ليلي رشيدي، هدي زين‌العابدين و سحر دولتشاهي آغاز کرده است.سهيل بيرقي نويسنده و کارگردان، کامران حجازي مجري طرح و مدير توليد، فرشاد محمدي مدير فيلم‌برداري،مهدي صالح کرماني صدابردار، ايمان اميدواري طراح چهره پردازي، اميرحسين شجاعي عکاس و مهدي داوري به عنوان تهيه‌کننده در توليد اين فيلم همکاري دارند.پيش بيني مي‌شود جديدترين ساخته‌ي سهيل بيرقي که در تهران مقابل دوربين رفته است در جشنواره‌ي فيلم فجر رونمايي شود.


 «بروس ويليس» بازيگر يک فيلم اکشن جديد 

 بازيگر سرشناس سينماي آمريکا به زودي براي ايفاي يک فيلم اکشن ديگر در برابر دوربين ظاهر مي‌شود.

به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، بروس ويليس بازي در فيلم جديدش را که يک فيلم اکشن با عنوان «تلافي» است روز 7 آگوست در سين‌سيناتي شروع مي‌کند.

«تلافي» به کارگرداني برايان ميلر ساخته مي‌شود.

ويليس آخرين بار همين اواخر در سين‌سيناتي بود تا در فيلم «چپاولگران» بازي کند. اين فيلم سال 2016 اکران شد.

اين بازيگر سال پيش با «محموله گرانبها» نيز روي پرده‌ها رفت که فيلمي به کارگرداني مکس آدامز بود. وي در اين فيلم در نقش اِدي، رييس مافيايي ظاهر شده بود.

بروس ويليس بازيگر 60 ساله آمريکايي آلماني تبار است. او که در راينلاند-فالتز آلمان غربي به دنيا آمده از سال 1980 در عرصه هنري فعال است. اين بازيگر، تهيه‌کننده و نوازنده با ايفاي نقش جان مک‌کلاين در فيلم «جان سخت» به شهرت رسيد. آثار ويليس در مجموع و به طور خالص بين 2.55 تا 3.04 ميليارد دلار آمريکا در گيشه‌هاي منطقه آمريکاي شمالي فروش داشته که از لحاظ پر کردن گيشه هفتمين هنرپيشه نقش اول و هشتمين هنرپيشه نقش مکمل است.


 بازگشت ستاره سريال «فرندز» به تلويزيون 

 خبرآنلاين:جنيفر آنيستون پس از گذشت بيش از يک دهه از پايان سريال «فرندز/ دوستان» با سريالي تازه به عرصه آثار تلويزيوني باز مي‌گردد.

پروژه تازه تلويزيوني جنيفر آنيستون هنوز عنواني ندارد و در مراحل آغازين توليد است.

اين بازيگر پس از پايان سريال «فرندز» در سال 2004 ديگر در هيچ اثر تلويزيوني بازي نکرده بود و تنها گاهي به عنوان چهره مهمان در برخي برنامه‌ها حاضر شده بود. ريس ويترسپون نيز پيشينه حضور در سريال «فرندز»‌ را در کارنامه دارد. او در آن سريال نقش خواهر جنيفر آنيستون را بازي مي‌کرد.


 اعلام زمان برگزاري مراسم تشييع پيکر زنده‌ياد «وحيد نصيريان» 

مهر:مراسم تشييع زنده‌ياد وحيد نصيريان فعال سينماي انيميشن امروز يکشنبه هشتم مرداد ماه برگزار مي شود.خانه سينما ضمن عرض تسليت به خانواده محترم زنده ياد وحيد نصيريان، انجمن فيلمسازان انيميشن ايران و اعضاي محترم جامعه اصناف سينماي ايران به استحضار مي رساند: مراسم تشييع اين هنرمند فقيد ساعت 9 صبح امروز يکشنبه هشتم مرداد ماه از ساختمان شماره 2 خانه سينما (خيابان وصال- تقاطع طالقاني) برگزار مي شود و پيکر وي پس از تشييع در زادگاهش (تبريز) به خاک سپرده خواهد شد.وحيد نصيريان متولد 1350 شهر اهر و فارغ‌التحصيل هنرهاي زيباي تبريز در سال 1368 و در عرصه‌ نقاشي، فيلمنامه‌نويسي و کارگرداني انيميشن فعال بود.وي پنجشنبه شب پنجم مرداد ماه بر اثر ايست قلبي دار فاني را وداع گفت.


 روزهاي پاياني فيلمبرداري «دم سرخ‌ها» 

 فارس:روزهاي پاياني فيلمبرداري فيلم سينمايي «دم سرخ‌ها» به کارگرداني آرش معيريان در تهران انجام مي‌شود، فيلم درباره 2 جوان است که از رفتن به سربازي امتناع مي‌کنند.با برنامه ريزي گروه تهيه و توليد،«دم سرخ‌ها» قبل از جشنواره فيلم فجر راهي اکران خواهد شد.

بنابراين گزارش، اين فيلم يکي از آثار پربازيگر کمدي به شمار مي آيد و در آن از حضور جواد رضويان، بهنوش بختياري، انديشه فولادوند، رضا شفيعي جم، علي صادقي، رضا ناجي، اصغر سمسارزاده، شهره لرستاني، جمال اجلالي، سعيد پيردوست، عباس جمشيدي فر، شهين تسليمي، نگين معتضدي، قاسم ژولي، مجيد ياسر، ماشاا… شاهمرادي زاده و محيا اسناوندي استفاده شده است.


 «هت تريک» آماده نمايش  

 مهر:فيلم سينمايي «هت تريک» به کارگرداني رامتين لوافي با پايان مراحل فني آماده نمايش شد.

اين احتمال وجود دارد که در صورت مهيا بودن شرايط، «هت تريک» قبل از جشنواره اکران شود اما در غير اين صورت اولين نمايش فيلم در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر خواهد بود.

امير جديدي، پريناز ايزديار، ماهور الوند و صابر ابر بازيگران اصلي«هت تريک» هستند.

در خلاصه داستان فيلم آمده است:يه عبارت بيمزه هست که ميگه آدما يه دفعه تغيير نميکنن، اين ماييم که دير به دير نگاشون ميکنيم ... .


 دريچه هنر 

25 نمايش راه يافته به بخش صحنه اي به جشنواره نمايش هاي آييني – سنتي

هيات انتخاب هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني – سنتي، 25 نمايش را به صورت قطعي و مشروط براي حضور در بخش صحنه اي معرفي کرد.

به گزارش ستاد خبري هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني – سنتي هيات انتخاب جشنواره متشکل از هنگامه مفيد ، بهزاد فراهاني و رحمت اميني با ارزيابي 53 نمايش راه يافته به مرحله بازبيني ، 25 نمايش را براي حضور در بخش صحنه اي اين جشنواره معرفي کرد.

نمايش هاي راه يافته به بخش صحنه اي به شرح زير معرفي شده اند:

نمايش "بله ديگ بله چغندر" نوشته و کارگرداني منيژه داوري از تهران

نمايش "بنگاه تئاتر ال" نوشته علي نصيريان کارگردان نسيم تاجي از تهران (مشروط)

نمايش "بهادر" نوشته جواد صداقت کارگردان جواد صداقت –الهام ابني از بوشهر

نمايش "تعبير يک رويا" نوشته خيرالله تقياني پور کارگردان سياوش توده فلاح از نظرآباد

نمايش "جادوي شهرزاد" نوشته شهناز روستايي کارگردان ساسان مهرپويان از تهران (مشروط)

نمايش "خاطرات يک دلقک" نوشته محسن ايرجي – افق ايرجي کارگردان افق ايرجي از اراک

نمايش "خنزرپنزري" نوشته فرهاد نقدعلي کارگردان فرشادمنظوفي نيا از تهران

نمايش "خواستگاران مهري ناز..." نوشته صبوره رنگرز با کارگرداني عطااله کوپال از تهران (دانشگاهي)

نمايش "درخونگاه(کاکاپو)" نوشته عبدالرضا اکبري کارگردان پندار اکبري از تهران

نمايش "راز نقل آخر" نوشته و کارگرداني حسين تفنگدار از تهران (مشروط)

نمايش "رفقا و رقبا" نوشته و کارگرداني روح اله ايرجي از تهران (مشروط)

نمايش "سعدي هملت مي شود" نوشته و کارگرداني حسن عظيمي از تهران (پيشکسوتان)

نمايش "شال و انگشتر" نوشته و کارگرداني عبدالرضا اکبري از تهران

نمايش "شب بازي ملک دارا" نوشته حامدمکملي کارگردان مرتضي نجفي از قزوين

نمايش "صندوق ما، رازداره" نوشته مهدي صفاري نژاد کارگرداني نسيم ياقوتي از تهران (کودک)

نمايش "طرب نامه شهر خيال" نوشته و کارگرداني کيوان نخعي از تهران

نمايش "فلان و چنان حکومت خان جان" نوشته و کارگرداني رضا شاهبداغي از تهران (مشروط-دانشگاهي)

نمايش " قهوه قجري" نوشته محمد چرمشير- آتيلا پسياني کارگردان مليکا رضي و سمانه صدوقي از تهران (کودک)

نمايش " ليلي و مجنون" نوشته و کارگرداني پرويز سنگ سهيل از تهران (پيشکسوتان)

نمايش "ماهرخ" نوشته علي اکبر اصانلو – ساسان قجر کارگردان ساسان قجر از زنجان (مشروط)

نمايش "مضحکه دل انگيز " نوشته و کارگرداني محمدباقر نباتي مقدم از تهران (مشروط)

نمايش "مضحکه شکنجه مارگيرمعرکه پير" نوشته مهدي صفاري نژاد کارگردان امين سالاري از بندرعباس

نمايش "معماي تلخک" نوشته و کارگرداني جواد انصافي از تهران (پيشکسوتان-مشروط)

نمايش "نقد حال" نوشته و کارگرداني هادي حوري از تهران

نمايش "ورا نام تهمينه سهراب کرد" نوشته حسين تفنگدار کارگردان سيد جلال الدين دري از تهران

هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني سنتي با دبيري داوود
فتحعلي بيگي در شهريور ماه 1396 برگزار مي شود.

ابتلاي «آنجلينا جولي» به فلج بل

آنجلينا جولي يکسال پس از جدايي خبرساز از برد پيت، درباره اين تجربه و البته ابتلا به «فلج بل» لب به سخن گشود.

به گزارش خبرآنلاين، آنجلينا جولي درباره جدايي از برد پيت صحبت کرد و از شجاعت فرزندانش در برخورد با اين موضوع تقدير کرد.

بازيگر برنده جايزه اسکار درباره ابتلايش به «فلج بل» نيز صحبت کرد اما درباره دلايل ابتلاي به آن چيزي نگفت. او که از طب سوزني براي غلبه بر بيماري‌اش استفاده کرده است، گفت:«در حقيقت حالا بيشتر احساس زن بودن مي‌کنم. من در انتخاب‌هايم هوشيار عمل کردم و همواره اولويتم خانواده بوده است.من کنترل زندگي و سلامتم را در دست دارم. اين چيزي است که زن را کامل مي‌کند.»

در «فلج بل» عضلات صورت به صورت ناگهاني و به طور موقت فلج مي‌شوند.

او درباره تاثير سبک زندگي بر سرانجام ازدواجش گفت:«سبک زندگي ما به هيچ وجه منفي نبود.مشکل سبک زندگي ما نبود.سبک زندگي ما فرصتي شگفت‌انگيز براي بچه‌هاي ما بود و آن‌ها را به شش فرد معقول و پرتوان تبديل کرد.من به آن‌ها افتخار مي‌کنم.»آنجلينا جولي يکسال گذشته را مشغول ساخت فيلم «نخست پدرم را کشتند» بود.فيلمي که درباره لانگ اونگ يکي از نخستين دوستان جولي در کامبوج و از شاهدان جنايات خمرهاي سرخ است.جولي نخستين بار در کامبوج پسربچه‌اي به نام مداکس را به فرزندي پذيرفت و سپس شهروند اين کشور شد.


 ميز خبــــر 

 «ساعت پنج عصر»،

سيّاره اي ديگر

اميرعلي نصيري، منتقد و مدرس دانشگاه

ساعت پنج عصر روايت يك روز از زندگي مهرداد پرهام (سيامك انصاري) ‌وكيل دادگستري است. او يك صبح زيباي برفي در آذرماه از خواب بيدار شده، موسيقي كلاسيك گوش كرده و خود را براي جلسه كاري و قرار بانكي‌اش آماده مي‌كند؛ غافل از اينكه قرار است، حوادث به گونه‌اي ديگر براي او رقم بخورد.

اين فيلم ادامه دغدغه‌هاي اجتماعي مهران مديري است؛ با غلظت كمتري نسبت به مجموعه دورهمي. او ما را به تجديدنظر در سازوكارهاي اجتماعي زندگي روزمره‌مان وا مي‌ دارد. از فرهنگ آپارتمان‌نشيني و رانندگي گرفته تا مترو سواري، مرده‌پرستي، نابساماني بازار كار و سوءمصرف مواد مخدر. اگر با اين پيش‌زمينه ذهني به تماشاي ساعت پنج عصر مي‌خواهيد برويد كه شاهد يكي از قسمت‌هاي دورهمي يا پاورچين يا ... باشيد، سخت در اشتباهيد. زيباترين سكانس فيلم، مواجهه خود او با مهرداد است.

يكي از موتيف‌هاي فيلم، تماس‌هاي صوتي و تصويري آزاده صمدي (نامزد مهرداد) از فرانسه با مهرداد است. او كه براي تحصيل به پاريس رفته، مدام مي‌خواهد مهرداد را چك كند. در مورد او دو نكته مبهم وجود دارد: اولاً سوءاستفاده از تصاوير موبايلي با چه نيتي انجام شده؟ ثانياً آيا در زندگي واقعي كسي با اين ميزانسن و پوشش و نورپردازي گفتگوي تصويري مي‌كند؟

ساعت پنج عصر اجراي خوب و استانداردي دارد. مهران مديري با اين فيلم كارگرداني در سينما را با گام اول محكم و موفقي شروع كرد. چكيده حرف او در حضور دو شخصيت زن مهربان و زيباروي (پرستار و معاون بانك) است كه به‌قول پرهام «گويي از سياره ديگري آمده‌اند». بايد صبر كرد و منتظر كارهاي بعدي‌اش در سينما بود.


 ميز خبــــر 

 در قالب جشنواره سينمايي شبکه چهار پخش مي‌شود؛

از زندگي ماري کوري تا نبرد محمدعلي کلي

در جشنواره فيلم‌هاي تابستانه اين هفته شبکه چهار بخش هايي از زندگي ماري کوري شيميدان بزرگ فرانسوي، ويليام ترنر نقاش انگليسي، رامانا جان رياضي دان هندي، پاستور کاشف واکسن هاري و محمد علي کلي قهرمان بوکس سنگين وزن جهان به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي شبکه چهارسيما، شبکه چهار سيما تا 11 مرداد ماه فيلم‌هايي در ژانر زندگي نامه را پخش مي‌کند.

بنابراين گزارش، ماري کوري در جبهه جنگ، مردي که بي‌نهايت را مي‌شناخت، آقاي ترنر، پاستور و بزرگترين نبرد محمد علي کلي عناوين فيلم‌هاي سينمايي است که در قالب جشنواره فيلم‌هاي سينمايي شبکه چهار به نمايش درمي‌آيد.«مردي که بي نهايت را مي شناخت» يکشنبه (هشتم مرداد) از شبکه چهار سيما پخش مي‌شود. «آقاي ترنر» نام فيلم درامِ زندگي‌نامه‌ ويليام ترنر نقاش بريتانيايي است که در سال 2014 به کارگرداني مايک لي ساخته شد.داستان فيلم در سال 1826 اتفاق مي افتد که ترنر 51 ساله مي شود و قدم در سربالايي زندگي مي گذارد. او در يک کارگاه در خانه ي امروزي خود در لندن کار مي کند، جايي که مستخدمه اش هانا و پدر پيرش ويليام بزرگ اوضاع را مرتب مي کنند.«پاستور» به کارگرداني الين برونارد، محصول سال 2011 فرانسه است.اين فيلم داستان لويي پاستور کاشف واکسن هاري است.«پاستور» روز سه شنبه 10 مرداد به روي آنتن شبکه چهار سيما مي رود.فيلم سينمايي «بزرگ‌ترين نبرد محمدعلي» به کارگرداني استفن فريزر، چهارشنبه 11 مرداد از شبکه چهار روي آنتن مي‌رود.داستان اين فيلم با بازي دني گلاور و کريستوفر پلامر به بزرگ‌ترين مسابقه محمدعلي کلي، قهرمان بوکس جهان اختصاص دارد.جشنواره فيلم‌هاي سينمايي شبکه چهار به کوشش واحد تامين برنامه شبکه چهار سيما تهيه و آماده پخش مي شود و در ايام تابستان شنبه تا پنجشنبه ساعت 10:30 پخش و ساعت 1:30 بامداد بازپخش مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي