جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5612


ضعف هاي آشکار تيم منصوريان در هفته اول

ستاره برزيلي به درهاي خروجي هدايت شد
بارتومئو: نيمار رقم فسخ قراردادش را بپردازد و برود

تاج:
اگر حق پخش محقق نشود، با مشکل روبرو مي شويم


خبرنامه


خبـــرنامه


 ضعف هاي آشکار تيم منصوريان در هفته اول 

 
استقلال فصل را با شکست آغاز کرد تا براي اولين بار در تاريخ ليگ برتر طرفدارانش را با شوک باخت زودهنگام روبرو سازد.بعد از تابستان پرهياهو و نقل و انتقالات جالب توجه همه طرفداران استقلال خود را براي شروع رويايي ليگ هفدهم آماده کرده بودند. حتي مصدوميت و محروميت چند بازيکن جوان و کليدي هم از انتظارات آنها کم نکرده بود چون استقلال به اندازه کافي بازيکن سرشناس در ترکيب خود داشت که بتوانند از عهده صنعت نفت در آبادان بربيايند، گرچه اين طور نشد و اين تيم پرستاره و مدعي از سفر به برزيل سوغاتي جز شکست چيزي نداشت.

عليرضا منصوريان و شاگردانش در آبادان در حالي به صنعت نفت باختند که در طول 90 دقيقه بازي با هر استراتژي و چيدماني توپ را به چرخش در آوردند نتوانستند مقاومت ميزبان را بشکنند.با نگاه به چيدمان استقلال مي توان به يک واقعيت مهم پي برد، واقعيتي که بسياري از طرفداران استقلال و منتقدان کادر فني اين تيم مدت هاست به آن پرداخته و هشدارهاي لازم را به عليرضا منصوريان دادند.چپ و راست استقلال در آبادان اصلا نمره قبولي نگرفت به خصوص زوج سرشناس سمت راست که از بازيکنان باتجربه و سابقا ملي پوش ايران بهره مي برد و روي کاغذ وزن سنگيني نسبت به حريف داشت. زوج خسرو حيدري و وريا غفوري نه تنها انتظارات را برآورده نکردند بلکه نشان دادند هنوز براي تبديل شدن به زوجي رويايي نياز به تلاش و همت بيشتري دارند.در جناح چپ هم زکي پور جوان که در کنار حسن بيت سعيد و بعد هم شجاعيان نتوانستند يک بار هم حرکت منجر به ايجاد موقعيت مناسب گلزني خلق کنند.

اين واقعيت که تيم مدعي قهرماني براي رسيدن به اهداف و آرزوهايش در ليگ پرفشار نياز به چپ و راست هاي خوب و موثر دارد يک بار ديگر براي منصوريان و دستيارانش تکرار شد تا بيشتر به ضعف هاي موجود در اين دو پست کليدي استقلال پي ببرند. البته هنوز ابتداي ليگ است تازه هفته اول سپري شده و مسلما با پتانسيلي که در استقلال و بين بازيکنان حاضر در اين دو پست ديده مي شود اين ضعف مي تواند برطرف شود تا استقلال همه عوامل براي ايستادن در بين مدعيان قهرماني را داشته باشد.


 ستاره برزيلي به درهاي خروجي هدايت شد
 بارتومئو: نيمار رقم فسخ قراردادش را بپردازد و برود 

 
سرمربي تيم فوتبال اسپانيا ستاره برزيلي‌اش را در پي درگيري با مدافع پرتغالي‌ خود اخراج کرد.

بر اساس ادعاي روزنامه «آس» اسپانيا، ارنستو والورده، سرمربي تيم فوتبال بارسلونا پس از ماجراي ستاره برزيلي تيمش با مدافع پرتغالي و جديد اين تيم در تمرينات تيمش، نيمار را از اردوي آبي‌واناري‌ها اخراج کرده است.

درگيري نيمار با بازيکن جديد زماني به وقوع پيوست که سمدو براي تصاحب توپ از نيمار روي او فشار آورد و مهاجم برزيلي هم واکنش تندي به هم‌تيمي‌اش نشان داد. با اينکه سِمدو حرکتي نکرد و از محل دور شد، اما نيمار دست بردار نبود و قصد داشت به سمت هم تيمي‌ پرتغالي‌اش برود که با مداخله سرخيو بوسکتس قائله تا حدودي خاتمه يافت.

بر اساس گزارش «آس» پس از اين حرکت بود که والورده اقدام به اخراج نيمار از محل تمرين تيمش مي‌کند و همين واکنش بعدي نيمار را در پي داشت. اين مهاجم 25 ساله به هنگام ترک زمين کاور خود را از تنش خارج و به زمين پرتاب کردن و سپس توپ‌هايي که سر راهش بود را شوت زد.

خوسپ ماريا بارتومئو، رئيس باشگاه بارسلونا هم در گفت‌وگو با شبکه تلويزيوني «ESPN» در مواجه شدن با پرسشي در مورد آينده ستاره برزيلي تيمش که گفته مي‌شود پيوستنش به پاري‌سن‌ژرمن خيلي نزديک است، اظهار داشت: ما مي‌خواهيم نيمار از ما پيروي کند، اما شرط و شروطي وجود ندارد. او اگر مي‌خواهد از بارسلونا برود، رقم فسخ قرارداد را بپردازد و برود. هنوز در اين مورد با نيمار صحبتي نکرده‌ايم. زماني که به بارسلونا بازگرديم با او در مورد آينده‌اش صحبت خواهيم کرد. با پولي که (از طريق فروش نيمار) نصيب‌مان خواهد شد، تيم قوي‌تر خواهد شد.راديو «مونت کارلو» فرانسه هم مدعي شد، آينده نيمار قطعاً در پاريس خواهد بود. اين شبکه راديويي خبر داد توافق بين ستاره برزيلي بارسا و پاري‌سن‌ژرمن بر سر عقد قراردادي پنج ساله حاصل شده و ستاره پرحاشيه اين روزهاي آبي‌واناري‌ها روز دوشنبه يا سه‌شنبه فرايند انتقالش به PSG را کامل خواهد کرد.


 تاج:
 اگر حق پخش محقق نشود، با مشکل روبرو مي شويم 

 رئيس فدراسيون فوتبال گفت: راهبرد ما در موضوع حق پخش تلويزيوني همان راهبرد وزير ورزش و جوانان يعني برد - برد است.به گزارش آفرينش، مهدي تاج در گفت‌وگو با پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان در مورد روند پيگيري موضوع حق پخش تلويزيوني ورزش ‏اظهار داشت: قبلا صدا‌وسيما کلا به مايل جلسه و نشست در مورد حق پخش با فدراسيون نبود، ولي خوشبختانه با مذاکرات دکتر علي عسگري و دکتر سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان باب جلسه و گفت‌وگو در اين مورد باز شده است و به نتايج خوب و اميدوار کننده رسيده‌ايم.

وي ادامه داد: اين موضوع جاي خوشحالي دارد و از اين بابت شخصا از سلطاني‌فر براي ورود به مسئله حق پخش و گفت‌وگو با رئيس سازمان صداو‌سيما براي کمک به حل اين موضوع تشکر ويژه مي‌کنم.رئيس فدراسيون اضافه کرد: رويه ما در موضوع حق پخش تلويزيوني راهبرد وزير ورزش و جوانان يعني برد - برد است و تلاش مي‌کنيم تا قبل از سال جديد ميلادي اين موضوع حل شود.تاج گفت: البته مجلس هم در اين مورد ورود کرده و قبلا جلساتي در مجلس شوراي اسلامي با مسئوليت آقاي مطهري داشتيم،اما اين موضوع هنوز به ‏نتيجه جدي نرسيده است. ‏

رئيس فدراسيون فوتبال اضافه کرد: اگر حق پخش تلويزيوني براي فوتبال محقق نشود تيم‌هاي تراکتورسازي، پرسپوليس و استقلال ‏که تا 31 ژانويه مهلت دارند دچار مشکل خواهند شد و بعد از آنها تيم‌هاي ديگر کشور هم با مشکل مواجه خواهندشد. ‏وي ادامه داد: کمک‌هاي دولت به ورزش به طور کلي از طريق صدا‌وسيما و حق پخش تلويزيوني است. بعضي‌ها فکر مي‌‌کنند ما پول مجدد مي‌خواهيم در صورتي که اعتقامان اين است که حق پخش، از حقوق شناخته شده فوتبال در دنيا است و ما اگر ‏بتوانيم فقط همين موضوع را حل کنيم، بسياري از مشکلات ورزش حل خواهد شد. ‏

تاج در مورد ميزان حق پخش تلويزيوني کنوني و عدد 23 ميليارد توماني که زماني به فوتبال پرداخت شده بود گفت: البته آن عدد 23 ميليارد در مقايسه با نيازي‌هاي فوتبال، زمانه‌اش به عهد باستان بر مي‌گردد! و صحبت امروز حق پخش تلويزيوني خيلي بالاتر از اين رقم هاست براي اينکه فوتبال کشور شاداب و خودکفا بتواند فعال و سرزنده باشد و با موفقيت‌هاي خود دل مردم را شاد کند.


 خبرنامه  

 حضور نيکخواه بهرامي در ليگ چين

کاپيتان پيشين تيم ملي بسکتبال به تيم جيانگسو چين پيوست.

صمد نيکخواه بهرامي در فصل آينده در تيم جيانگسو تونگشي چين بازي خواهد کرد.

گفتني است به جز نيکخواه بهرماي بازيکناني مثل مهدي کامراني و حامد حدادي هم سابقه بازي در ليگ چين را دارند.

چيني‌ها دست به دامن ايران و کي‌روش

لطفا پيروز شويد!

رسانه‌هاي چيني اميدوارند که تيم‌ ‌ملي ايران بتواند با پيروزي در دو بازي خود شانس صعود چين به جام جهاني را افزايش دهد.

تيم‌ ‌ملي فوتبال چين شانس ناچيزي براي صعود به جام جهاني دارد. با اين حال آنها هنوز دست از تلاش بر نداشته‌اند. مي‌توان اين برداشت را داشت که سرنوشت صعود پرجمعيت‌ترين کشور جهان در اختيار مردان کارلوس کي‌روش است.

چين در صورتي به جام جهاني صعود خواهد کرد که ايران هر دو بازي خود را پيروز شود و چين بتواند دو بازي پاياني خود را با برد به پايان برساند.

به همين خاطر روزنامه‌ اسپورت چين نوشت: متاسفانه آن طور که شنيده شده است، کارلوس کي‌روش قصد دارد با تيم دوم خود در دو بازي پاياني شرکت کند و اين خبري ناگوار براي فوتبال چين است، چون در اين صورت اگر ايران در دو بازي خود پيروز نشود، ديگر بايد با جام جهاني وداع کرد که البته خود فوتبال چين مسئول اين شکست خواهد بود نه سرمربي‌اي که مي‌خواهد تيم مورد نظرش را به زمين بفرستد.

تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران بايد بعد از بازي با کره جنوبي در خانه به مصاف سوريه برود.

پاسخ ساکت به اظهارات منصوريان

مدير تيم‌هاي ملي نسبت به اظهارات عليرضا منصوريان واکنش نشان داد.

پس از اظهارات علي‌رضا منصوريان در نشست خبري و حمله به محمدرضا ساکت به خاطر محروم کردن بازيکنانش، مديريت تيم‌هاي ملي اظهار کرد: مربيان در رده‌هاي مختلف بايد به قوانين جاري توجه ويژه‌اي داشته باشند و حداقل يک بار به شکل جدي مقررات داخلي را مطالعه کنند. براي مثال رييس کميته انضباطي حدود يک ماه قبل موضوعي را به صورت دقيق درباره مقررات مصوب و لازم الاجرا در زمينه حضور بازيکنان دعوت شده به تيم‌هاي ملي مطرح کرد اما اين موضوع از ديد بسياري دور ماند و اين، خود باعث اتفاقات بعدي شد.

ساکت افزود: اراده فدراسيون فوتبال،حمايت جدي از تيم‌هاي ملي است. قرار نيست تيم‌هاي ما در عرصه‌هاي بين المللي دچار چالش شوند. در سه ماه تابستان، 2740 نفر به مرکز ملي فوتبال مي‌آيند تا در اردوهاي ملي شرکت کنند. همه اين‌ها در راستاي اين است که فوتبال ملي در کنار باشگاه‌ها موفق باشد. فدراسيون فوتبال نگاه قانوني نسبت به موضوعات دارد و اگر پيش‌تر اغماضي شده مورد انتقاد قرار گرفته است. لذا بنا به تصريح هيات رييسه فدراسيون، کميته انضباطي قاطعانه اجراي آيين نامه را اعمال مي‌کند.

اظهارات ساکت درحالي مطرح مي‌شود که علي‌رضا منصوريان مدعي شد که حکم محروميت بازيکنان استقلال غيرقانوني بوده و محمدرضا ساکت "تعمدا" نامه باشگاه استقلال خطاب به کميته انضباطي را به دست حسن‌زاده نداده است؛ ادعايي که با سکوت ساکت همراه شد و بايد ديد در روزهاي آينده اين ماجرا به کجا کشيده مي‌شود چرا که استقلالي‌ها معتقدند که بازيکنان تيم تراکتورسازي به دليل ارسال نامه مشابه، محروم نشده‌اند.

چين تايپه ، ميزبان مسابقات فوتسال قهرماني آسيا

کميته فوتسال آسيا، کشور چين تايپه را به‌عنوان ميزبان مسابقات فوتسال قهرماني آسيا در سال 2018 انتخاب کرد.

پس از جلسه اخير کميته فوتسال آسيا که در حاشيه مسابقات فوتسال قهرماني باشگاه‌هاي آسيا برگزار شد، کشور چين تايپه به‌عنوان ميزبان مسابقات فوتسال قهرماني آسيا در سال 2018 انتخاب شد. همچنين مسابقات قهرماني زنان آسيا نيز در کشور تايلند برگزار مي‌شود.

عباس ترابيان در گفت‌وگو با تسنيم با اعلام اين خبر گفت: ما اين خبر را حدود 20 روز قبل گفتيم که برخي‌ها گفتند اين خبر دروغ است. من 14 سال در اين کميته کار کرده‌ام. کميته فوتسال چنين تصميمي گرفت و بايد در کميته اجرايي هم تأييد شود که به احتمال بسيار زياد اين اتفاق رخ مي‌دهد.

اسماعيل‌پور:

قهرماني در جام باشگاه‌ها اهميت زيادي براي ما دارد

بازيکن گلزن گيتي‌پسند از اهميت ديدار با چومبوري در فينال فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا گفت.

در ديدار نهايي رقابت‌هاي فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا دو تيم گيتي‌پسند ايران و چومبوري تايلند بايد به ميدان بروند. احمد اسماعيل‌پور يکي از برترين بازيکنان ايران که افتخارات زيادي در کارنامه فوتسالي خود دارد، قبل از اين بازي از انگيزه‌هاي بالاي خود با سايت AFC سخن گفت و اظهار کرد: پيروزي سختي در مرحله قبل برابر الريان داشتيم. خيلي‌ها شايد ما را مدعي قهرماني بدانند ولي سال به سال سطح اين رقابت‌ها بالاتر مي‌رود و اين به اين معني است که هر سال قهرماني سخت‌تر مي‌شود. موفقيت‌ هيچ وقت آسان به دست نمي‌آيد و مي‌دانيم که براي موفقيت بايد در مسابقه با بهترين توان خودمان به ميدان برويم.

اسماعيل‌پور که پيش از اين در سال 2012 توانسته بود عنوان آقاي گلي اين رقابت‌ها را به دست بياورد گفت: من آن سال را به ياد مي‌آورم و يکي از بهترين خاطرات فوتسالي من است. تيم و همه جوانبي که همراه خود داشت فوق‌العاده عمل کردند و البته نتايج خوبي هم کسب کرديم. با اين حال زمان گذشته است و اکنون بايد به زمان حال فکر کرد. من گروهي که الان با آن در گيتي‌پسند بازي مي‌کنم را خيلي خوب مي‌دانم.

او در پايان صحبت‌هاي خود گفت: ما اگر مي‌خواهيم بهترين شويم، بايد بتوانيم تمام قهرماني‌هاي موجود را به دست بياوريم و به تيم ناگويا که سه قهرماني دارد برسيم و اين الان شانس خوبي براي ما است.


 خبـــرنامه 

 قول دمبله براي ماندن در دورتموند

ستاره فرانسوي بورسيادورتموند قول داد که به پيشنهاد بارسلونا فکر نکند و در اين تيم زردپوش آلماني بماند.

عثمان دمبله، ستاره فرانسوي خط هافبک بورسيادورتموند تا سال 2021 با اين تيم آلماني قرارداد دارد ولي عملکرد درخشان او در فصل گذشته باعث شد که خيلي از تيم‌ها از جمله بارسلونا خواهان جذب او شوند.

عثمان دمبله 20 ساله که يکي از استعدادهاي ناب فوتبال اروپا است و از تيم رن راهي دورتموند شد، درباره شرايط خود پيش از شروع فصل جديد بوندسليگا، گفت‌: صادقانه بخواهم صحبت کنم، من اصلا به پيشنهادات فکر نمي‌کنم و دوست دارم که تمرکزم روي کار خودم باشد. من از اين که در دورتموند هستم خوشحالم و حضور در اين تيم را براي خودم افتخار مي‌دانم.

دمبله فصل گذشته شش گل براي تيمش به ثمر رساند و 12 پاس گل هم براي هم تيمي‌هايش فراهم کرد. اين بازيکن که توانايي بازي با هر دو پاي خود را دارد، در ادامه درباره وضعيت اوباميانگ، ‌اضافه کرد: من خيلي خوشحالم که او قصد دارد در جمع ما باقي بماند. اوباميانگ مثل برادرم است و خوشحالم که او را در فصل بعد در بورسيادورتموند داريم چرا که او يک مهاجم گلزن است و هر تيمي آرزوي داشتن چنين بازيکني را دارد. بازي در کنار او باعث مي‌شود که سطح فوتبال خودتان هم بهتر شود.

دورتموند که توانست عنوان قهرماني جام حذفي فوتبال آلمان را به دست بياورد، در بازي‌هاي پيش فصل چندان خوب ظاهر نشده است. اين تيم که در حال‌ حاضر هدايت آن را پيتر بوژ بر عهده دارد، بايد چندي ديگر در سوپر کاپ فوتبال آلمان به مصاف بايرن مونيخ برود.

افضل:

چونبوري را به خوبي آناليز کرده‌ايم

سرمربي تيم فوتسال گيتي پسند ايران گفت که بازيکنان اين تيم، آماده مصاف با چونبوري در فينال جام باشگاه‌هاي آسيا هستند.

عليرضا افضل پيش از مصاف تيمش با چونبوري تايلند در فينال جام باشگاه‌هاي آسيا که امروز (يکشنبه) برگزار مي‌شود، گفت: بازي خيلي حساس يعني فينال را پيش رو داريم. چونبوري، حريف ما يکي از بهترين تيم‌هاي اين دوره از رقابت‌هاست. حريف از تيم‌هاي خوب و منظم اين دوره است و بازيکنان و مربي بسيار خوبي دارد. چونبوري خيلي خوب بازي مي‌کند، به خوبي تاکتيک مي‌زند و کار گروهي اين تيم عالي است. بازيکنان ما هم از لحاظ فني، تکنيکي و کارهاي گروهي آماده هستند و اميدوارم از لحاظ روحي و رواني هم مقابل چونبوري آماده باشند.

وي درباره شکست گيتي پسند در فينال سال 2013 جام باشگاه‌هاي آسيا مقابل چونبوري اظهار داشت: ما به گذشته فکر نمي‌کنيم و با فردا کار داريم. اميدوارم بازي خيلي خوب و بدون استرسي داشته باشيم و سربلند از زمين خارج شويم.

سرمربي گيتي پسند در پاسخ به اين پرسش که چه شناختي روي چونبوري دارد،‌ با بيان اينکه نماينده ايران همه بازي‌هاي حريف را آناليز کرده است، خاطرنشان کرد: ما از بازيکنان اين تيم شناخت داريم. دو بازيکن چونبوري پيش‌تر شاگرد من بوده‌اند و تلاش مي‌کنيم اين دو را از کار بيندازيم. اميدوارم به خوبي از نقاط ضعف حريف استفاده کنيم و به پيروزي برسيم.

افضل با اشاره به غيبت ويتور هوگو، بازيکن تأثيرگذار گيتي پسند در فينال که در بازي مقابل الريان قطر اخراج شد، گفت: اميدوارم بازي خوب، جوانمردانه و تماشاگرپسندي را به نمايش بگذاريم. تلاش مي‌کنيم مقابل چونبوري بازي خوبي به نمايش بگذاريم و با جام به ايران بازگرديم.

مصدوميت، دغدغه جديد تيم پورموسوي

با مصدوميت سه بازيکن تيم فوتبال فولاد خوزستان، تعداد مصدومان اين تيم براي ادامه ليگ برتر بيشتر شد.به گزارش تسنيم، مهدي رحيم‌زهيوي در بازي با پرسپوليس از ناحيه کشاله مصدوم شد و براي بازي با نفت تهران شرايط مبهمي دارد. وضعيت مصدوميت او امروز يا فردا مشخص مي‌شود.

ايوب والي هم که از ناحيه هميسترينگ دچار آسيب‌ديدگي شده است تا يک ماه نمي‌تواند تيمش را همراهي کند. اين در حالي است که علي‌اصغر عاشوري هم مصدوم شده و احتمال شکستگي استخوان روي پاي اين بازيکن وجود دارد. قرار است ميزان مصدوميت والي هم تا فردا مشخص شود.

گفتني است که شيرزادي، زليکاني، مريدي و گلزاري هم مصدوم هستند و تعداد مصدومان فولاد به عدد هفت رسيده است.

رم آخرين پيشنهادش براي خريد محرز را ارائه داد

باشگاه رم براي سومين و آخرين بار شانس خود را براي جذب هافبک الجزايري لسترسيتي امتحان کرده است.

مونچي مدير ورزشي باشگاه رم اعتراف کرد که اين باشگاه آخرين پيشنهاد خود را براي خريد رياض محرز به لسترسيتي ارائه کرده است و اگر اين بار هم پيشنهادش رد شود به سراغ گزينه‌هاي بعدي مي‌رود.

روز جمعه گزارش شد که جالوروسي بعد از رد شدن 2 پيشنهاد اولش، آماده است پيشنهاد سوم خود براي خريد بهترين بازيکن ليگ برتر در فصل 16-2015 را به 40 ميليون يورو افزايش دهد.

مونچي در اين خصوص اظهار داشت: ما فقط روي جذب يک بازيکن تمرکز نداريم. منطق مي‌گويد که ما بايد گزينه‌هاي متفاوتي داشته باشيم. در مورد محرز همه چيز علني شده است اما در مورد ساير گزينه‌هاي‌مان وضعيت اينگونه نيست.

مديرورزشي سابق سويا ادامه داد: ما دو پيشنهاد به لسترسيتي ارائه کرده‌ايم که دومي منصفانه بود. اگر پيشنهاد جديدمان به نتيجه نرسد، تلاش‌مان براي جذب محرز متوقف مي‌شود. نمي‌توانم گفت گه چند درصد احتمال دارد محرز به رم بيايد، اين قرارداد يا منعقد مي‌شود يا نه. محرز يکي از گزينه‌هاي ماست نه تنها گزينه‌‌مان و اين هم صحت دارد که اين آخرين پيشنهادمان براي خريد اوست و پس از آن به سراغ گزينه‌هاي ديگر مي‌رويم.

تبعات مصاحبه جنجالي

منصوريان به کميته اخلاق احضار شد

سرمربي استقلال بعد از مصاحبه جنجالي عليه ارکان فدراسيون فوتبال به کميته اخلاق احضار شد.عليرضا منصوريان بعد از شکست برابر صنعت نفت آبادان مصاحبه بسيار تندي عليه محمدرضا ساکت، مهدي تاج و البته ساير ارکان فدراسيون فوتبال انجام داد که اين موضوع باعث شد کميته اخلاق او را احضار کند.منصوريان بايد به زودي در کميته اخلاق پاسخگوي ادعاهاي خود که در مورد بخشيده نشدن بازيکنان استقلال به دليل عدم حضور در اردوي تيم اميد انجام داد، باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي