جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5613

مدير مرکز جذب وزارت بهداشت خبر داد؛
دانشجويان علوم پزشکي بورسيه هيأت علمي مي‌شوند


جزئيات آزمون «رشته عکاسي» در گروه هنر آزمون سراسري اعلام شد


بيش از 2 هزار رشته درسي بازنگري شد


خبرنامه


نگاهي ديگر


ميز خبر


 مدير مرکز جذب وزارت بهداشت خبر داد؛
 دانشجويان علوم پزشکي بورسيه هيأت علمي مي‌شوند 

 رئيس مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت گفت: چهارمين فراخوان جذب بورسيه داخل دانشجويان مقطع دکتري تخصصي در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي منتشر شد.

دکتر سيدعلي حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اين فراخوان به منظور جذب 100 تا 120 نفر از دانشجويان دکتري تخصصي (PhD) در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي به شکل بورسيه اعلام شده است.

وي افزود: دانشجويان دکتري تخصصي دانشگاههاي علوم پزشکي که شرايط لازم را دارند مي‎توانند براساس نياز دانشگاهها که اعلام شده است در اين فراخوان شرکت کنند.

حسيني يادآور شد: جذب هيات علمي به صورت بورسيه در چهارمين دوره فراخوان جذب دانشجويان دکتري در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي درراستاي تأمين نيروي انساني متخصص موردنياز و مأموريتهاي واسپاري شده به دانشگاههاي مناطق آمايشي کشور انجام مي‎گيرد.

رئيس مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت اضافه کرد: ثبت‌نام به صورت متمرکز و اينترنتي به آدرس http://edd.behdasht.gov.ir بوده و ملاک ثبت‌نام متقاضيان در فراخوان، گرفتن کد رهگيري است.

داوطلبان چهارمين فراخوان جذب بورسيه داخل دانشجويان مقطع دکتري تخصصي در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي بايد داراي شرايط عمومي و اختصاصي باشند.

شرايط عمومي شامل اعتقاد به مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي و قانون اساسي، تدين به يکي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي، داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران، عدم محکوميت به محروميت از استخدام دولتي و سابقه محکوميت کيفري و جزايي، عدم اعتياد به دخانيات، موادمخدر و روانگردان و تاييد صلاحيتهاي داوطلبان درشوراي بورس و هيأتهاي اجرايي جذب دانشگاهها، هيأت مرکزي جذب و شوراي اجرايي بورس وزارت بهداشت طبق مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي است.

شرط اختصاصي شرکت داوطلب داوطلبان پذيرش متقاضي در مقطع دکتري تخصصي (Ph.D.) در رشته‌هاي موردنياز علوم پايه پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي (صرفاً رشته‌هاي جامعه‌نگر، مواد دنداني) و تمامي رشته‌هاي تخصصي داروسازي است. متقاضيان بايد در آزمون سراسري دکتراي تخصصي پذيرفته شده باشند.

درخصوص رزمندگان، جانبازان، همسران و فرزندان جانباران بالاي 50 درصد ، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي عمل خواهد شد.

حداکثر سن براي داوطلبين جهت استفاده از بورس داخل 35 سال است.

به سقف سني ايثارگران شامل رزمندگان با بيش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، جانبازان بالاي 25 درصد، آزادگان بالاي 3 سال اسارت، فرزندان جانبازان بالاي 50 درصد، فرزندان شهدا و آزادگان با بيش از 3 سال اسارت، همسران شهدا و جانبازان بالاي 50 درصد حداکثرتا 5 سال افزوده خواهد شد.

درخصوص داوطلبيني که از توانايي علمي خاص برخوردار هستند با درخواست دانشگاه و تأييد شوراي اجرايي بورس وزارت متبوع، شرط سني تا سقف 40 سال قابل افزايش خواهد بود.

تمامي دانشجويان پس از گذراندن حداقل يک نيمسال تحصيلي مي‌توانند در فراخوان شرکت کنند و تا پايان نيم سال ششم اين امکان براي همه متقاضيان شرکت در فراخوان وجود دارد.

عنوان رشته متقاضي بايست با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقيقاً مطابقت داشته و پذيرش موارد مشابه ممنوع است.

دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره‌هاي حضوري دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور و موسسات تابعه در اولويت پذيرش و جذب
هستند.

براي مستخدمين کشوري (کارمند رسمي و پيماني وزارتين علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامي و هر سازمان دولتي ديگر) در صورت پذيرفته شدن در فراخوان بورس، صدور حکم بورسيه مشروط به ارائه استعفاي پذيرفته شده به دانشگاه مربوطه است.

متقاضياني که قبلاً تعهد خاص به يکي از دانشگاههاي علوم پزشکي و موسسات تابعه سپرده‌اند مي‌توانند فقط در فراخوان بورس همان دانشگاه شرکت کنند. اين متقاضيان در صورت موافقت دانشگاه محل تعهد خاص مي‌توانند در فراخوان ساير دانشگاهها نيز شرکت کنند.

شرط معدل مقاطع تحصيلي قبلي متقاضيان براي شرکت در فراخوان در دوره کارشناسي ارشد حداقل 16 و براي دوره دکتري حرفه‌اي حداقل 15 است.

در هر دانشگاه / دانشکده در شرايط مساوي، اولويت استفاده از تسهيلات بورس با متقاضيان بومي و نخبگان و استعدادهاي درخشان براساس آيين‌نامه است. متقاضيان بورس مجاز به انتخاب يک دانشگاه خواهند بود.

چنانچه در هر يک ازمراحل پذيرش يا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي محرز شود، مراحل طي شده کان لم يکن تلقي شده و در صورت صدور حکم بورسيه، حکم صادره لغو و بلا اثر مي‌شود.


 جزئيات آزمون «رشته عکاسي» در گروه هنر آزمون سراسري اعلام شد 

 
سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعيه‌اي جزئيات، زمان و مکان برگزاري آزمون رشته عکاسي در گروه هنر آزمون سراسري 96 را اعلام کرد.براساس اين اطلاعيه، پرينت کارت آزمون عملي رشته عکاسي در گروه هنر آزمون سراسري، 48 ساعت قبل از تاريخ برگزاري آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قابل دريافت خواهد بود.محل و زمان رفع نقص و برگزاري آزمون عملي و تخصصي اين رشته از تاريخ 21 تا 25 مرداد براساس جدول مندرج در اين خبر است و داوطلبان بايد از ساعت 8 صبح در محل برگزاري آزمون حضور داشته باشند.

همچنين داوطلبان بايد از عکس‌هاي شاخص خود چند نمونه پرينت تهيه و در جلسه‌ آزمون به همراه داشته باشند.


 بيش از 2 هزار رشته درسي بازنگري شد  

 مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و تحصيلات تکميلي وزارت علوم از بازنگري بيش از 2 هزار رشته درسي خبر داد و گفت: در يکي دوسال اخير مجوز 250 رشته محل نيمه حضوري و مجازي دانشگاه پيام نور صادر شده است.

عبدالرحيم نوه ابراهيم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به همايش اخير توسعه آموزش و برنامه‎ريزي درسي دانشگاه‌ها و تصميماتي که دراين همايش اخذ شد، گفت: تلفيق کارگروه‌هاي برنامه‎ريزي و گسترش آموزش عالي درراستاي هماهنگي و ارتباط بيشتر و رصد و نظارت بر روند عملياتي شدن برنامه‎هاي درسي در دانشگاه‌ها صورت گرفت.

وي توسعه هدفمند آموزش عالي و توجه به ماموريت‎گرايي را از محورهاي برنامه‎‏ريزي جديد وزارت علوم اعلام کرد و گفت: درهمين راستا با توجه به ماموريت دانشگاه پيام نور براي آموزش نيمه حضوري و مجازي، در يکي دوسال اخير مجوز 250 رشته محل نيمه حضوري و مجازي به اين دانشگاه ارايه
است.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و تحصيلات تکميلي وزارت علوم افزود: از ديگر محورهايي که بر روي آن تمرکز شد، بازنگري برنامه‎‏هاي درسي و هدايت آنها به سمت ارايه واحدهاي کارآفريني و کارآموزي در برنامه‎هاي درسي جديد بود.

وي برنامه‎ريزي متناسب با بازار کار را از اولويتهاي وزارت علوم براي توسعه آموزش عالي عنوان کرد و افزود: دراين همايش عنوان شد که با برنامه‎ريزي از توسعه بي‎رويه برخي از رشته‎‏هايي که کارايي نداشته، جلوگيري کرده و به سمت رشته‎هايي که بيشتر موردنياز هستند به ويژه در گروه علوم پايه حرکت کنند.

نوه ابراهيم افزود: از 3 هزار رشته موجود تاکنون بيش از دو هزار رشته بازنگري شده است.


 خبرنامه 

امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي كارداني دانشگاه علمي كاربردي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت‌نام متقاضيان پذيرش دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر ماه سال 1396 منتشر شد.

در اين اطلاعيه آمده است؛

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در پذيرش دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر ماه سال 1396 مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در پذيرش دوره مذكور از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان از روز دوشنبه مورخ 2 مرداد 96 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 9 مرداد پايان مي‌پذيرد.

لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل مي‌باشند، مي‌توانند در پذيرش مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند. گزينش دانشجو در هر يك از كدرشته محل‌هاي تحصيلي براساس معدل كل مندرج در گواهينامه معتبر ديپلم، نوع ديپلم و سهميه‌هاي آزاد، شاغل، ايثارگران، بومي بودن و با توجه به صلاحيت‌هاي عمومي داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمي - كاربردي و مصوبات مربوط صورت مي‌گيرد. بديهي است براي هر يك از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام توسط پذيرفته شده به مركز آموزشي ضروري مي‌باشد.

شرايط ثبت‌نام:

داوطلب متقاضي شرکت در پذيرش بايد يکايک اقدامات زير را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org.

2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و مطالعه آن.

3- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان، براي تهيه كارت اعتباري.

تبصره- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان و پرداخت مبلغ 200.000 (دويست هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دريافت اطلاعات كارت اعتباري (شماره سريال 12 رقمي) اقدام نمايند.

4- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.

داوطلب بايد پس از مطالعه دفترچه راهنماي پذيرش در اين دوره و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط پذيرش، با مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايد.

لازم به توضيح است كه دفترچه راهنماي پذيرش دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر ماه سال1396 و همچنين نحوه ورود به سايت براي ثبت‌نام و اقدامات لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان سنجش آموزش كشور در زمان مقرر قرارداده شده است.

دانش‌آموزان سال آخر متوسطه که حداکثر تا تاريخ 31شهريور96 موفق به اخذ مدرک ديپلم خواهند شد مجاز به انتخاب کدرشته محل مي‌باشند. اما چنانچه داوطلبي احتمال مي‌دهد که تا پايان شهريورماه سال جاري (1396) موفق به اخذ مدرک ديپلم نمي‌شود، موکداً توصيه مي‌شود ثبت‌نام ننمايد. بنابراين چنانچه داوطلبي در يکي از کدرشته محل‌هاي انتخابي پذيرفته گردد ولي تا پايان شهريورماه سال 1396 موفق به دريافت گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه نشود قبولي ايشان ملغي و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.

تذكرات مهم:

1) مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.

2) مسئوليت صحت كليه مندرجات تكميل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.

3) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغيير نمي‌باشد، بنابراين داوطلب بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به‌كار گيرد.

4) در هر مرحله از پذيرش (ثبت‌نام، پذيرفته‌شدن، حين تحصيل در دانشگاه و ...) مشخص شود داوطلب حقايق را كتمان نموده يا واجد شرايط و ضوابط مندرج در اين دفترچه نمي‌باشد، از ادامه تحصيل محروم خواهد شد.

5) داوطلب مي‌بايست پس از پايان ثبت‌نام الكترونيكي (اينترنتي) از كليه صفحات، پرينت تهيه نموده و نزد خود نگهدارد.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‎نام، ابتدا فرم پيش‎نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‎نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه نرم‌افزاري ثبت‎نام وارد نمايند. ضمناً راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم‎افزاري ثبت‌نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند بديهي است در صورت مشاهده هر گونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن قبولي وي كان لم يكن تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

نـكات و توصيه‌هاي‌ مـهم‌:

1) اگر از طريق كافي‌نت اقدام به ثبت‌نام مي‌نماييد، تأكيد مي‌شود كه تمامي مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامي را شخصاً انجام دهيد و يا بر انجام امور مربوط، در كافي‌نت نظارت مستقيم داشته باشيد.

2) توصيه‌ مي‌شود داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و كدپيگيري 16 رقمي يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.

3) به داوطلبان توصيه مي‌شود در انتخاب كدرشته‌ محلهاي انتخابي خود دقت لازم را مبذول فرمايند. پس از دريافت كد پيگيري 16 رقمي در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح و يا جابجايي ترتيب اثر داده نخواهد شد.

5) هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، سايت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

6) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان مي‌توانند در ساعات اداري با شماره تلفن‌هاي: 42163-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمايند و يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.


 نگاهي ديگر 

 بهترين دوست!

راستگوترين، بي‌توقع‌ترين، مفيدترين و هميشگي‌ترين رفيق براي هر کسي کتاب است.

مارک تواين؛ نويسنده و طنزپرداز آمريکايي (1910-1835)


 ميز خبر 

 مهندسي در صدر؛

آمار توليد علم در رشته‌هاي دانشگاهي

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) آخرين وضعيت توليد علم در رشته‌هاي دانشگاهي و ميزان استناد به آنها را براساس استانداردهاي جهاني تشريح کرد.

به گزارش خبرگزاري آنا از اداره روابط عمومي و همکاري‌هاي علمي بين‌المللي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقاني گفت: «بررسي پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم آي.اس.آي (ESI-ISI) نشان مي‌دهد که رشته‌هاي وابسته به حوزه‌هاي مهندسي، رياضيات و کشاورزي بالاترين سهم از مقالات برتر دنيا را به خود اختصاص داده‌اند. در سال 2016 ميلادي ايران 2.4درصد از مقالات برتر دنيا را توليد کرد، اما سهم رشته‌هاي موضوعي مختلف در اين زمينه متفاوت است.»

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) ادامه داد: «يک درصد از مقالات دنيا 18درصد از استنادهاي کل را دريافت مي‌کنند که اين مقالات در واقع توليد علم برتر دنيا را تشکيل مي‌دهند.

مقالات برتر در بازه 10 سال اخير توسط پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم آي.اس.آي به صورت دو ماه يک‌بار روزآمد و اعلام مي‌شود، از همين رو تعداد اين مقالات هميشه تغيير مي‌کند و ممکن است يک مقاله در يک دوره زماني در دسته مقالات برتر قرار گيرد و در يک دوره ديگر از اين فهرست حذف شود. اساسا مقالات پر استناد يا مقالات برتر به دليل اهميت آن به عنوان شاخصي براي کيفيت علم تلقي مي‌شود.»

او افزود: «مقالات برتر به جهت استنادهاي بيشتري که دريافت مي‌کنند مقالات برتر يا پراستناد ناميده مي‌شوند. استناد به مفهوم استفاده است و مهمترين شاخص سنجش ميزان مرجعيت علمي همين استنادها هستند.»

سرپرست ISC در ادامه گفت: «بر‌اساس آخرين اطلاعات مستخرج از پايگاه شاخص اساسي علم (ESI-ISI) پژوهشگران کشور در توليد علم برتر در حوزه‌هاي وابسته به مهندسي 502 مقاله برتر در 10 سال اخير توليد کرده‌اند.

بعد از اين حوزه، پژوهشگران حوزه شيمي قرار دارند که با توليد 192 مقاله برتر بيشترين تعداد مقالات برتر کشور را توليد کرده‌اند. پژوهشگران حوزه‌هاي فيزيک و رياضيات نيز هر کدام با توليد 110 و 103 مقاله برتر در جايگاه‌هاي سوم و چهارم کشور در اين زمينه قرار گرفته‌اند.

حوزه‎هاي علوم کشاورزي، علوم مواد، پزشکي باليني، علوم رايانه، داروشناسي و سم‌شناسي، علوم گياهي و دامي، زيست‌شناسي و زيست‌شيمي، زمين‌شناسي، محيط‌شناسي و بوم‌شناسي، علوم اجتماعي، کليات، بيولوژي مولکولي و ژنتيک، ايمني‌شناسي، روانشناسي و روانپزشکي، علوم اعصاب و رفتار، علوم اقتصاد، علوم هوا و فضا و ميکروبشناسي به ترتيب بيشترين تعداد مقالات برتر کشور را توليد کرده‌اند.»

وزير علوم خبر داد؛

راه‌اندازي دومين پارک فناوري تخصصي پزشکي در آينده‌اي نزديک

وزير علوم، تحقيقات و فناوري از راه‌اندازي دومين پارک علم و فناوري تخصصي پزشکي در آينده‌اي نزديک خبر داد و گفت: براي احداث پارک تخصصي کشاورزي که پيشنهاد آن از طرف استاندار البرز ارائه شده است، دانشگاه تهران بايد پيشقدم شود.

‌به گزارش ايسنا، دکتر محمد فرهادي در افتتاحيه نخستين پارک علم و فناوري تخصصي آي‌.تي کشور که در گرمدره البرز برگزار شد، اظهار کرد: وظيفه اين پارک برندسازي، جذب شرکت‌هاي بزرگ و ايجاد يک شبکه اساسي متشکل از پژوهشگران، توليدکنندگان، صادرکنندگان و... است.

فرهادي افزود: اين پارک قطعا در بهبود محصولات و بالابردن سطح استاندارد محصولات آي‌.سي‌.تي کشور نقش اساسي دارد.

وي درخصوص ارتباط بين صنعت و دانشگاه نيز گفت: در اين زمينه گام‌هاي اساسي برداشته شده و در اين دولت اقدامات مهمي صورت گرفته است.

فرهادي در ادامه آماري از پارک‌هاي علم و فناوري کشور ارائه و تصريح کرد: تعداد اين پارک‌ها از 33 پارک در سال 92 به 42 پارک در سال جاري افزايش يافته است.

وي افزود: مراکز رشد نيز از 146 مرکز در سال 92 به 179 مرکز در سال 96 رسيده است.

وزير علوم با بيان اينکه تعداد کل شرکت‌هاي دانش بنيان کشور به سه هزار و 500 شرکت رسيده است، ادامه داد: سال 92 فقط 11 شرکت در درون پارک‌هاي علم و فناوري مستقر بود، اما در حال حاضر اين تعداد به هزار و 126 پارک رسيده است.

وي در خصوص اشتغال در اين حوزه نيز اعلام کرد: هم اکنون تعداد شاغلان فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان به 30 هزار نفر رسيده است.

وزير علوم خاطرنشان کرد: ميزان صادرات محصولات دانش‌بنيان نيز هم اکنون به 525 ميليون دلار رسيده است. همچنين فناوري‌هاي خلق شده از 727 مورد در سال 92 به دو هزار و 870 مورد در سال جاري رسيده است.فرهادي با بيان اينکه ميزان قراردادهاي شرکتهاي دانش‌بنيان در سال 92 فقط پنج ميليارد تومان بود، گفت: اين رقم به سه هزار و 800 ميليارد دلار در سال جاري رسيده است.وزير علوم، تحقيقات و فناوري در پايان از راه‌اندازي دومين پارک علم و فناوري تخصصي پزشکي در آينده نزديک خبر داد و گفت: براي احداث پارک تخصصي کشاورزي که پيشنهاد آن از طرف استاندار البرز ارائه شده است، دانشگاه تهران بايد پيشقدم شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي