جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5613

فرماندار اروميه:
حاشيه‎نشيني؛ يكي از چالش‎هاي عمده شهرستان اروميه

به مناسبت هفته بهزيستي؛
مرکز اجتماع درمان‎مدار"TC" در ماهدشت استان البرز افتتاح شد

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛
ديدار مديرعامل با فرمانداران شهرستان‌هاي حوزه آبرساني شرکت


در استان


خبــر


 فرماندار اروميه:
 حاشيه‎نشيني؛ يكي از چالش‎هاي عمده شهرستان اروميه 

 اروميه- صديقي

عباس حسن خاني در جلسه شوراي اداري اروميه با اشاره به اشكلات و ايرادات در روشهاي اجرايي انتخابات كشور افزود: اگرچه تخلفات جزيي در انتخابات اخير رخ داده ولي انتخابات در سلامت كامل با حضور بيش از 510 هزار نفر واجد شرايط درشهرستان اروميه برگزار شد.

وي با بيان اينكه در انتخابات شوراهاي شهر و روستاي شهرستان اروميه 478 هزار و 502 نفر شركت كردند گفت: از اين تعداد 2هزار و 51 نفر منتخب اصلي و علي‌البدل در شوراها انتخاب شده كه ظرفيت بسيار خوبي در توسعه شهر است.

حسنخاني اظهار كرد: از 414روستاي برگزاركننده انتخابات اخير آراي 5روستا باطل شده است.

وي گفت: نقش انتخابات درگردش قدرت بين گروهها و جريانات سياسي و نخبگان بي بديل بوده و فرصتي براي رقابتي سالم بين جريانهاي مختلف سياسي را براي رشد و پويايي جامعه فراهم ميكند.

فرماندار اروميه نقش رهبري را به عنوان سكان دار اصلي و ركن اساسي حاكميت برشمرد و اظهار كرد: نقش رهبري در ايجاد تعادل و عدالت در بين گروهها و جريانهاي سياسي بسيار موثر است.

حسنخاني با اشاره به اولويتها و مشكلات اساسي شهرستان اروميه اظهار كرد: اشتغال،مديريت منابع آب، حاشيه‎نشيني از عمده مشكلات شهرستان بوده كه بايد كليه برنامه‎ريزيهاي دستگاههاي اجرايي براساس اين مشكلات انجام شود.

فرماندار اروميه با بيان اينكه نبايد هيچ فرصتي را براي ايجاد اشتغال نبايد ازدست داد تصريح كرد: اشتغال دغدغه مهم كشور و شهرستان بوده كه بايد دراين راستا شوراي سياستگذاري اشتغال در محلات مختلف ايجاد شود.

وي مسأله آب را از مهمترين مسايل داخلي و بين‌المللي دانست و گفت: برخي از كشورهاي همسايه با احداث سد به نقض حقوق بين‌المللي محيط زيست و به ضرر كشور پرداختند.

حسنخاني حاشيه‎نشيني را از چالش‎هاي عمده شهرستان اروميه دانست و با اشاره به 270هزار نفر جمعيت حاشيه‎نشين در شهرستان اروميه افزود: كليه نهادها و متوليان با گسيل امكانات در حل مسايل آموزشي و پرورشي، فرهنگي،اجتماعي ،بهداشتي و خدمات زيربنايي در حاشيه‎هاي شهر تلاش كنند.


 به مناسبت هفته بهزيستي؛
 مرکز اجتماع درمان‎مدار"TC" در ماهدشت استان البرز افتتاح شد 

 کرج - خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان البرز ، به مناسبت هفته بهزيستي و با حضور "دکتر فريد براتي سده" سرپرست مرکز توسعه پيشگيري و درمان سازمان بهزيستي کشور، داريوش بيات‌نژاد مديرکل بهزيستي استان البرز، پازوکي مديرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر استان البرز مرکز اجتماع درمان مدار TC" "در ماهدشت استان البرز افتتاح شد.

در اين آيين سرپرست مرکز توسعه پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور با اشاره به گستره خدمات اجتماعي دولت "تدبير واميد" گفت: مراکز اجتماع درمان‎مدارTC" " در 10 استان کشور فعال شده است.

فريد براتي درآيين افتتاح سومين مرکز اجتماع درمان‎مدار در استان البرز افزود: براي اجراي تکاليف برنامه ششم و طرح تقسيم کار ملي که برعهده سازمان بهزيستي قرار گرفته طرحهاي ويژه‎اي داريم.

وي ادامه داد: در اين زمينه بايد طيف وسيعي از خدمات براي همه آسيب ديدگان از جمله معتادان فراهم شود که اين مهم مورد تاکيد دولت نيز قرار گرفته و شرايط آن را فراهم ساخته است.

براتي گفت: در اين مراکز جامعه هدف بهزيستي بصورت جمعي از يکديگر ياد مي‌گيرند و نظارت متخصصان و کارشناسان اجتماعي نيز براي تغيير شخصيت و رفتار افراد وجود دارد.

وي اضافه کرد: اين مراکز با همراهي تشکلهاي غير دولتي و بخش خصوصي راه اندازي شده و بازدهي بسياري را در زمينه کاهش معضل اجتماعي اعتياد خواهد داشت.

وي خاطرنشان کرد: اصليترين سياست دولت بر روي بحث پيشگيري است و دراين زمينه برنامه‌ريزيهاي قابل توجهي داشته بطوريکه که در مدارس، دانشگاهها، محيطهاي کار، مناطق شهري و روستايي اين سياست با اجراي طرحهاي آموزشي پيش مي‌رود.

سرپرست مرکز توسعه پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي کشور ادامه داد: درتلاش هستيم مراکز اجتماع درمان‌مدار را در ساير استانهاي کشور طي يک برنامه‌ريزي منسجم راه‌اندازي کنيم.

مديرکل بهزيستي استان البرز نيز گفت: سومين مرکز اجتماع درمان‌مدار در البرز مختص مردان بوده و اکنون دو مرکز ويژه مردان و يک مرکز زنان راه‌اندازي شده است.

داريوش بيات‌نژاد افزود: رويکرد اين مراکز تخصصي و حرفه‌اي است و بصورت تيمي در درمان روانپزشکي معتادان کار مي‌شود.

وي خاطرنشان ساخت: با مشاوره حقوقي، روانشناسي باليني، مددکاري اجتماعي به شيوه‌هاي علمي تلاش مي‌شود زمينه ترک و بهبودي سريع معتادان فراهم شود تا کمترين بازگشت به اعتياد را داشته باشيم.


 در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛
 ديدار مديرعامل با فرمانداران شهرستان‌هاي حوزه آبرساني شرکت 

 بهارستان - ذبيح‌ا... اصغري

با هدف گفتگو و تبادل نظر در خصوص انجام و اجراي پروژه‎هاي آب و فاضلاب مديرعامل شرکت با فرمانداران شهرستانهاي حوزه خدماتي شرکت ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش در اين برنامه‎ها که با هماهنگي روابط عمومي شرکت و در محل فرمانداري شهرستانهاي اسلامشهر، بهارستان و رباط کريم انجام شد با حضور مديرعامل شرکت و مديران شهرستانهاي مذکور ضمن بررسي عملکرد و خدمات صورت گرفته درخصوص تامين و توزيع آب آشاميدني شهروندان و مشترکين در شهرستانها و شهرهاي تابعه، مسائل و موارد مربوطه اعم از پروژه‌هاي ناتمام و در دست اجراء و موارد مالي و اعتباري مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

مديرعامل آبفاي جنوب غربي استان تهران ضمن ارائه گزارشي جداگانه به فرمانداران در خصوص انجام و اجراي طرحها و پروژه‎هاي بزرگ و کوچک ابرساني در منطقه جنوب غربي استان تهران در ماههاي اخير پرداخت و خاطرنشان ساخت: منطقه جنوب غربي استان تهران با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان و دهها شهر و شهرک جزو مناطق پر جمعيت و مهاجرپذير استان تهران مي‎باشد که همزمان با خدمات ساير نهادها و ادارات، آبفاي جنوب غربي نيز با هدف تامين و توزيع آب آشاميدني سالم و بهداشتي و همچنين جمع‎آوري و انتقال و تصفيه فاضلاب اقدامات شايان توجهي را انجام داده است.

مهندس ابوالفضل صدرائيه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تامين و توزيع آب شرب و همچنين ساخت و تجهيز تصفيه‏خانه فاضلاب در جنوبغربي استان تهران ياد آور شد: آب آشاميدني شهروندان و مشترکين اين حوزه با استفاده از چاههاي موجود در شهرهاي تابعه و مناطق احمدآباد مستوفي و شمس آباد و همچنين از طريق خط انتقال الغدير با کميت و کيفيت مطلوبي تامين و توزيع مي‌گردد و در خصوص جمع آوري و انتقال و تصفيه فاضلاب نيز در 6 ماهه اخير تصفيه خانه پرند افتتاح و تصفيه‎خانه اسلامشهر نيز در شرف بهره‎برداري قرار دارد که طي چند روز آتي به بهره برداري خواهد رسيد.

مهندس صدرائيه با تاکيد بر اينکه در حال حاضر و در فصل گرم و پيک مصرف آب، آب آشاميدني شهروندان و مشترکين محترم با کميت و کيفيت مطلوبي تامين و توزيع مي‎گردد يادآور شد: متاسفانه مشکل اصلي که موجب نابساماني و به هم خوردن بالانس شبکه آبرساني مي‎گردد وجود انشعابات غير مجاز مي‌باشد که براي مصارف کشاورزي، صنعتي و خانگي مورد استفاده قرار مي گيرد که اميدواريم با حمايت مسئولين ذيربط و ترويج فرهنگ مصرف بهينه از آب شرب، معضل مصارف غير مجاز جمع‎آوري گردد.

گفتني است در اين خصوص فرمانداران شهرستانهاي مذکور نيز ضمن قدرداني از عمليات صورت گرفته و پروژه هاي انجام شده و همچنين قول مساعدتهاي لازم در ارتباط با انجام و اتمام طرحهاي نيمه تمام ، از مدير عامل و کليه عوامل اجرايي آب و فاضلاب جنوب غربي استان تهران تقدير و تشکر نمود.


 در استان 

 شهرداري با تمام توان به استقبال «تبريز 2018» رفته است

تبريز- توفيقي

شهردار تبريز با تشريح اقدامات زيرساختي شهرداري تبريز درخصوص برنامه‌هاي گردشگري شهر گفت: مديريت شهري تبريز با حمايت مديريت استاني و نمايندگان محترم مجلس، درصدد است تا فرصت مهم «تبريز 2018» را به نقطه عطفي براي توسعه اساسي شهر و ارتقاي جايگاه آذربايجان شرقي تبديل کند.

دکتر صادق نجفي در نشست مشترک با استاندار آذربايجان شرقي، مجمع نمايندگان استان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي، با بيان اين مطلب اظهار داشت: شهرداري تبريز با پروژه‌هاي مهم و تحول‌آفرين به استقبال رويداد مهم «تبريز 2018» رفته است. بخشي از اين پروژه‌ها عمدتاً مربوط به حوزه‌هاي عمراني، ترافيکي و زيرساختي بوده و در دو سال گذشته تکميل و به بهره‌برداري رسيده است؛ بخشي ديگر نيز که به صورت مستقيم با مباحث گردشگري در ارتباط است، با سرعت پيگيري مي‌شود.

وي بهره‌برداري از پايانه مرکزي تبريز پس از سه دهه بلاتکليفي را در همين راستا مورد توجه قرار داد و افزود: پايانه تبريز، از زيباترين، مجهزترين و بزرگترين مراکز حمل‌و نقل شهري در کشور است که با وسعت 21 هزار مترمربع و با بالغ بر 80 ميليارد تومان افتتاح شده است.شهردار تبريز ادامه داد: احداث مرکز همايش‌هاي بين‌المللي تبريز و بازآفريني مجموعه تاريخي مقبره‌الشعرا، دو پروژه عظيم شهرداري تبريز است که به زودي، فرصت‌هاي گردشگري و زيرساخت‌هاي فرهنگي شهر را در شرق و شمال شهر متحول خواهد ساخت.شهردار تبريز با اشاره به اقدامات اثرگذار در توسعه فضاي سبز شهر گفت: مجموعه عينالي با تملک 300 هکتار از اراضي مجاور، اجراي پروژه‌هاي جنگل‌کاري سالانه، احدث و آبگيري درياچه 54 هزار مترمکعبي، ايجاد پارک 40 هکتاري حيات‌وحش، توسعه منابع آبي مکانيزه، احداث کانال آبروي 3.5 کيلومتري، کف‌سازي 4 کيلومتري، گل‌کاري‌هاي ماندگار و فضاسازي‌هاي طبيعي به يکي از مهم‌ترين کانون‌هاي گردشگري شمال‌غرب کشور تبديل شده ‌است.وي راه‌اندازي خط هوايي (تبريز - هامبورگ) و سيستم الکترونيکي صدور رواديد در فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز را از اقدامات مهم تبريز در بخش حمل‌و‌نقل هوايي بين‌المللي خواهند.

شهردار اصفهان:

عبور خط مترو از خيابان چهارباغ از استانداردهاي لازم برخوردار است

اصفهان-راعي

شهردار اصفهان گفت: براساس گزارشهاي اخير دانشگاه علم و صنعت، عبور خط مترو داراي استانداردهاي لازم عنوان شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهدي جمالي‎نژاد در مراسم تست ارتعاشات فاز 3 خط يک مترو اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اينکه يکي از بزرگترين دغدغه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي عبور قطار شهري از مسير خيابان چهارباغ و رد شدن خط دوم از زير ميدان امام (ره) اصفهان بود، در صدد رفع اين مشکل برآمديم.

وي افزود: خوشبختانه با برگزاري جلسات متعدد با سازمان ميراث فرهنگي استان و همچنين تهران و پس از رايزنيهاي بسيار با استانداري، مديران شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان اين مشکل مرتفع شد و مسير قطار شهري تغيير کرد.

شهردار اصفهان تصريح کرد: درخصوص خيابان چهارباغ به دليل اينکه مسائل خاصي مد نظر مسئولان ميراث فرهنگي بود از اين سازمان خواستيم افرادي را براي پايش و ارزيابي استانداردهاي لازم عبور اين خط بفرستند.

وي يادآور شد: پس از مشاوره‎هاي بسيار، دانشگاه علم و صنعت به عنوان معتمد ارزيابيهاي سازمان ميراث فرهنگي انتخاب شد.

شهردار اصفهان با بيان اينکه نتيجه ارزيابيها مشکلي در پي نداشته است، گفت: براساس گزارشهاي اخير دانشگاه علم و صنعت، عبور خط مترو داراي استانداردهاي لازم عنوان شد.وي با تاکيد بر اينکه که بيش از يک ماه از اين خط استفاده آزمايشي شده است، خاطرنشان کرد: امروز بازرسان ارزيابي ميراث و دانشگاه علم و صنعت پايش نهايي را انجام مي‎دهند تا قبل از راه‎اندازي رسمي نتايج ارزيابيها اعلام شود.وي همچنين گفت: تاکنون مجموع اين ارزيابيها نتايج خوبي به همراه داشته و امروز مي‎توانيم با خيال راحت خط جديد را افتتاح کنيم.شهردار اصفهان از بهره‎برداري ايستگاه آزادي قطار شهري خبر داد و گفت: ايستگاه آزادي آماده بهره‌برداري است و ظرف يک تا 2 ماه آينده بهره‎برداري خواهد شد.

نگراني ميراث فرهنگي از مترو با عزم مديريت شهري برطرف شد

مديرکل ميراث فرهنگي استان اصفهان گفت: امروز طي آزمايشهايي پايش انجام گرفت و مشخص شد که ارتعاشات به حداقل رسيده و جاي نگراني وجود ندارد و اين عزم را در شهرداري و سازمان قطار شهرداري ديديم که نگرانيهاي دوستان ميراث فرهنگي در اين خصوص برطرف شود.

فريدون الهياري در مراسم تست ارتعاشات فاز 3 خط يک مترو با بيان اين مطلب گفت: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور و سازمان قطار شهري تفاهمنامه‎اي را با محوريت استانداري اصفهان در سال 1391 منعقد کردند که بر طبق آن بايد تمهيداتي درخصوص پيش‎بيني مشکلاتي که در خط يک مترو حدفاصل ايستگاه ميدان امام حسين(ع) تا سي و سه پل رخ مي‎دهد انديشيده شود.فريدون الهياري افزود: بخشي از اين کار مربوط به روسازي، بخشي مربوط به ريل گذاري و بخشي ديگر مربوط به فرش پيو بود که در اين مسير ارتعاشات را کاهش بدهد که اين کار با نظارت انجام گرفت. منتها نکته ديگري که در آن صورت جلسه مطرح شد بحث پايش و مانيتورينگ همزمان در بهره‌برداري بود که اگر اشکالي در ريلها، سازه‎ها و حرکت قطار به وجود بيايد کنترل شود و پيشگيريهاي لازم صورت بگيرد.مديرکل اداره ميراث فرهنگي استان اصفهان عنوان کرد: خوشبختانه در هفته گذشته جلسه اي برگزار شد و مذاکرات خوب و سازنده‎اي در آن صورت گرفت و اين عزم را در شهرداري و سازمان قطار شهرداري ديديم که نگرانيهاي دوستان ميراث فرهنگي در اين خصوص برطرف شود.

وي با اشاره به برگزاري مراسم تست ارتعاشات فاز سوم خط يک مترو اظهار کرد: امروز طي آزمايش هايي پايش انجام گرفت و مشخص شد که ارتعاشات به حداقل رسيده و جاي نگراني وجود ندارد و براساس صحبتي که با دوستان قطار شهري داشتيم هفته آينده همه سنسورها نصب شده و پايش و مانيتورينگ آغاز خواهند شد و با شروع مانيتورينگ و پايش، بهره‎برداري از مترو جاي نگراني براي دوستان ميراث فرهنگي نخواهد داشت.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا مي‎توان اين اطمينان را به همه شهروندان اصفهان بخشيد که ميزان ارتعاشات فاز سوم خط يک مترو به زير صفر رسيده عنوان کرد: بله، طبق آنچه ما مشاهده کرديم ميزان اين ارتعاشات زير حد مجاز است و به يک سوم رسيده است. اما بالاخره مسئله پايش و مانيتورينگ براي ما اهميت دارد و دوستان قطار شهري هم اين مسئله را مطرح کرده‎اند که پايش و مانيتورينگ به صورت کاملا شفاف هم براي سازمان ميراث فرهنگي و هم قطار شهري اصفهان روشن باشد و انشاا... براي شهروندان هم اين امکان را فراهم کنند.


 خبــر 

 هرمزگان؛ رکورددار اولين‎هاي توليد شيلات در کشور

بندر عباس- شهين صادقي

مدير کل شيلات هرمزگان از کسب رتبه اول توليدات شيلاتي کشور توسط شيلات هرمزگان در سال 95 خبر داد.

سيد پرويز محبي افزود: شيلات هرمزگان با توليد بالغ بر 255هزار تن انواع آبزيان توانسته بيش از 43 درصد از توليدات شيلاتي کشور را به خود اختصاص دهد.

وي با اشاره به اينکه در حوزه صيادي استان هرمزگان بالغ بر چهار هزار فروند شناور صيادي با اشتغالزايي بالغ بر 30هزار نفر فعاليت دارند گفت: حاصل تلاش در اين زمينه نيز صيد بالغ بر 240هزار تن از انواع آبزيان بوده است.

مديرکل شيلات هرمزگان با اشاره به سياستهاي شيلاتي مبني بر کاهش صيد و افزايش توليد و پرورش آبزيان درراستاي حفظ ذخاير ارزشمند آبزيان در دريا گفت:خوشبختانه در همين راستا نيز شيلات هرمزگان توانسته با توليد بالغ بر سيزده هزار و 800تن آّبزيان پرورشي گام روبه رشدي در اين زمينه داشته باشد و بالغ بر دوهزار و 600 نفر به صورت مستقيم در اين حوزه مشغول به فعاليت هستند.

محبي با اشاره به اينکه توليد ميگويرورشي هرمزگان در سال 1395 به ميزان 9هزار 900تن يعني 47 درصد از توليد ميگوي کشور با سطح زير کشت نزديک به سه هزار هکتار بوده است گفت:خوشبختانه شيلات هرمزگان در اين رابطه نيز توانسته رتبه اول توليد کشور را به خود اختصاص دهد.

وي با اشاره به اينکه در همين رابطه نيز در سال 95 بالغ بر يک ميليارد و 81ميليون قطعه بچه ميگو در سطح مراکز تکثير استان توليد شده است گفت:اين ميزان توليد 51درصد توليد بچه ميگوي کشور را به استان هرمزگان اختصاص داده است.

محبي با اشاره به گامهاي استوار استان هرمزگان در صنعت پرورش ماهيان دريايي در قفس پيرو تاکيدات مقام معظم رهبري بر اين مهم و به همت دولت تدبير و اميد گفت:خوشبختانه استان هرمزگان توانسته با توليد بالغ بر سه هزار و 990تن ماهيان دريايي در قفس، 45 درصد از ميزان توليد اين مهم در کشور و رتبه اول آن را در سطح کشور را به خود اختصاص دهد.

معاون تخصصي امور اجتماعي بهزيستي استان البرز:

ارائه مشاوره به بيش از هزارو 739 زوج متقاضي طلاق در مرکز امور آسيب‌هاي اجتماعي البرز

کرج - خاکپور

معاون تخصصي امور اجتماعي بهزيستي استان البرز از ارائه مشاوره به بيش از هزارو 739 زوج متقاضي طلاق در مرکز امور آسيب‌هاي اجتماعي استان البرز خبر داد.

سازمان بهزيستي در قالب دفتر امور آسيب‌ديدگان اجتماعي به کودکان خياباني، دختران در معرض آسيب، زنان آسيب‌ديده اجتماعي، افراد مبتلا به اختلال هويت جنسي و زوجين متقاضي طلاق و... خدمات ارائه مي‌دهد

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان البرز دکتر" مهشيد موقر" گفت: استان البرز پس از راه‌اندازي مراکز خدمات اورژانس اجتماعي در شهر کرج بنا به نياز و بالا بودن آمار آسيب‌هاي اجتماعي اقدام به راه‌اندازي مرکز فوريت‌هاي اجتماعي کرد.

"موقر" افزود: در اين راستا اقدام به راه‌اندازي خط تلفن 123 جهت گزارش‌گيري از موارد آسيب‌هاي اجتماعي حاد از قبيل کودک‌آزاري، همسرآزاري، خودکشي، خدمات سيار اورژانس اجتماعي، مراکز مداخله در بحران‌هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي و پايگاه‌هاي خدمات اجتماعي مرکز خانه سلامت دختران، مرکز باروري زنان آسيب‌ديده اجتماعي، مرکز شبانه‌روزي کودکان اجتماعي و غيره کرده است.

معاون امور اجتماعي اداره‌کل بهزيستي استان البرز در ارتباط با آمار خدمات ارائه شده در مرکز امور آسيب‌هاي اجتماعي ا‌‌‌‌عم از فوريتهاي اجتماعي و امور آسيب‌ديدگان اجتماعي در 9 ماهه سال 95 در استان عنوان کرد: تعداد زوجين متقاضي طلاق ارجاع شده به مراکز مداخله طلاق 1739 زوج، کودکان کار و خيابان 133 نفر، بازپروري پنج نفر و خانه سلامت دو نفر بوده که اين تعداد از مراکز تحت نظارت دفتر امور آسيب‌هاي اجتماعي خدمات دريافت کرده‌اند. موقر با تاکيد بر خدمات ارائه شده در مرکز مداخله در بحران‌هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي (فوريت‌هاي اجتماعي) به زنان و دختران در معرض آسيب و آسيب‌ديده‌ اجتماعي، بيان کرد: تعداد افراد ارجاع و اسکان داده شده در مراکز بازپروري زنان آسيب‌ديده و خانه سلامت دختران بسيار پايين بوده است.

درمانگاه خليج فارس در جي‎جيان قشم افتتاح شد

بندرعباس- شهين صادقي

درمانگاه خليج فارس در روستاي جي‎جيان جزيره قشم با هدف توسعه طرح تحول سلامت دولت تدبير و اميد با حضورعلي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي،حميدرضامومني مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

اين مرکز درماني در زميني به مساحت 17هزار متر مربع در دو طبقه با زيربناي دو هزار و 560 متر مربع ساخته شده و در طبقه همکف آن درمانگاههاي عمومي و تخصصي با بخشهاي آزمايشگاهي، دياليز، اورژانس شبانه‎روزي، راديولوژي، فيزيوتراپي، دندانپزشکي و سونوگرافي در يکهزار و 280 متر مربع زيربنا به بهره‎برداري رسيد.

سازمان منطقه آزاد قشم براي آماده‎سازي فاز اول اين مجموعه شامل بازسازي ساختمان، خريد و نصب تجهيزات، فضاسازي و توسعه فضاي سبز حدود 26 ميليارد ريال هزينه کرده و در آينده با ايجاد بخش بستري، اتاق عمل و زنان و زايمان در طبقه اول اين مرکز درماني، خدمات اين مجموعه از درمانگاه به بيمارستان ارتقا مي يابد.

دستگاههاي راديولوژي با قابليت تبديل از آنالوگ به ديجيتال، شش مانيتور علائم حياتي بيمار و متعلقات جانبي آن، يک دستگاه ساکشن، يک دستگاه سونوگرافي پيشرفته با قابليت پرتابل شدن و يک دستگاه الکتروشوک بخشي از تجهيزات نصب شده در اين درمانگاه است.

اين مرکز پزشکي سال 1374 با سرمايه سازمان منطقه آزاد قشم در روستاي جي جيان ساخته شد اما به دليل خسارات ناشي از زلزله در سالهاي 84 و 86، خدمات اين مرکز تعطيل شد و تنها بخش دياليز آن براي ارائه خدمات به 28 بيمار دياليزي در روستاهاي غرب جزيره با 16 دستگاه دياليز فعال بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي