جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5613

عکسي که کاراته را در راس اخبار قرار داد
ماجراي خيابان خوابي قهرمانان ايران چه بود؟


خبـــرنامه


خبرنامه


 عکسي که کاراته را در راس اخبار قرار داد
 ماجراي خيابان خوابي قهرمانان ايران چه بود؟ 

 
سرمربي تيم ملي کاراته درباره انتشار تصاوير عجيب از استراحت ملي پوشان در ايستگاه قطار لهستان توضيح داد.

تيم ملي کاراته ايران چند روز قبل در بازي هاي جهاني لهستان شرکت کرد و توانست با يک طلا و 4 نقره بهترين نتيجه تاريخ ايران در اين مسابقات را کسب کند. بعد از گذشت چند روز از بازگشت اين تيم، تصاويري از ملي پوشان ايراني در لهستان منتشر شده که به شکل عجيبي روي زمين و کنار ايستگاه قطار استراحت مي کنند.

پس از انتشار اين عکس و حاشيه هاي ايجاد شده شهرام هروي، سرمربي تيم ملي در اين باره گفت: «اين تصوير مربوط به زماني است که ما از شهر ورشو بايد با قطار خودمان را به شهر ورسلاو مي رسانديم. ابتدا ما به اوکراين رفتيم و از آنجا خودمان را به ورشو رسانديم و به خاطر اينکه بازي ها در شهر ديگري بود، مجبور بوديم با قطار به آن شهر برويم. مشکل خاصي نبود و ملي پوشان تا رسيدن قطار مشغول استراحت بودند و اين تصوير آنجا گرفته شده است.»

وي در ادامه از وضعيت اسفبار امکانات ميزبان براي اسکان ورزشکاران خبر مي دهد: «وقتي به شهر محل برگزاري مسابقات رسيديم، ميزبان براي تيم ها محلي را در نظر گرفته بود تا تمام نفرات آنجا اسکان داشته باشند. وضعيت اين محل که شبيه خوابگاه دانشجويي بود، افتضاح بود. به همين دليل فدراسيون تصميم گرفت براي ما محل جداگانه اي را در نظر بگيرد و ما به يکي از بهترين هتل هاي شهر ورسلاو رفتيم، با اينکه تقريبا تمام تيم ها در همان خوابگاه دانشجويي مستقر بودند.»

هروي در پاسخ به اين سوال که قبول دارد خوابيدن روي زمين در شان يک ملي پوش نيست، مي گويد: «بله، اين موضوع را قبول دارم و قهرمانان بايد بيشتر به فکر سلامتي شان باشند. به هر حال بر اثر خستگي چنين اتفاقي رخ داده و فدراسيون نيز در آن تقصيري نداشت. لهستاني ها ميزباني خوبي در اين مسابقات نداشتند.»

اما ماجرا به اينجا ختم نشد و اين عکس واکنش دبير فدراسيون کاراته را هم در پي داشت.

محسن آشوري در اين خصوص اظهار داشت: همانطور که ميدانيد زحمات مربيان و ورزشکاران ما در مسابقات قهرماني آسيا در قزاقستان منجر به قهرماني در چهار رده سني شد و مليپوشان ما با 5 سهميه در بازيهاي جهاني کاراته صاحب يک طلا و چهار نقره شدند. در حالي که ما امروز بايد از اين موفقيت ها مسرور باشيم و جشن شادي برپا کنيم اما متاسفانه انتشار عکسي ناجوانمردانه حلاوت اين شيريني را کمرنگ کرده است.وي افزود: ما براي سفر به محل برگزاري مسابقات کاراته جهاني به کيف اوکراين پرواز کرديم و از آنجا به ورشو لهستان رفتيم. با توجه به اينکه براي رفتن به وروسلاو محل برگزاري مسابقات بايد 40 دقيقه منتظر قطار ميمانديم، ملي پوشان در کنار ايستگاه قطار استراحتي کوتاه کردند. زماني که ما نيز وارد دهکده بازيها شديم با توجه به نامناسب بودن خوابگاه تيمها اجازه استقرار تيم را نداديم و سريعا يکي از بهترين و لوکسترين هتلها شهر را براي ملي پوشان انتخاب کرديم تا شان و منزلت کاراته ايران پايين نيايد.

دبير فدراسيون کاراته تاکيد کرد: من هميشه سعي کردم در تدارک تيمهاي ملي بهترين پوشاک، اردو، محل اقامت و خوراک را براي بازيکنان تيم ملي تهيه کنم تا احترام آنها را حفظ کنم. ما حتي براي يک وعده غذايي مجددا به دهکده بازيها برگشتيم اما باز هم با توجه به کيفيت پايين غذاها به داخل شهر برگشتيم و از بهترين رستورانها براي بازيکنان غذا تهيه کرديم. با توجه به رايگان بودن اقامت تيمها در دهکده مسابقات ما تنها کشوري بوديم که به خاطر شان مليپوشان ايران خارج از دهکده و در هتلي بي نظير اقامت کرديم.

آشوري در پايان خاطر نشان کرد: اقامت در بيرون از دهکده مسابقات هزينه اي سربار براي ما بود اما سياست فدراسيون کاراته در اين است که شان و منزلت ملي پوشان و افتخارآفرينان ايران حفظ شود و بهترين هتل را براي اقامت ملي پوشان انتخاب کرد. اين عکس مصداق بي اخلاقي بود و بي انصافي نسبت به نحوه اعزام و اسکان تيم ملي بود.اما نبايد يک طرفه و صحبت متوليان رده بالاي فدراسيون و تيم ملي را مورد توجه قرار داد و بايد صحبت هاي ملي پوشان تيم ملي کاراته را هم در اين باره شنيد تا به صحت و سقم مطالب گفته شده پي برد.


 خبـــرنامه 

 سانچز در آستانه جدايي از بايرن

هافبک تيم فوتبال بايرن مونيخ به درهاي خروج اين باشگاه نزديک شده است.

تيم فوتبال چلسي، جديدترين تيم خواهان جذب رناتو سانچز، هافبک پرتغالي بايرن مونيخ است و ميلان، اميدوار است بتواند در اين انتقال، پيشتاز باشد. تنها مانع اين انتقال، مبلغ انتقال قرضي رناتو سانچز است. ميلان ميخواهد مبلغ کمتري را براي انتقال قرضي اين هافبک جوان پرداخت کند و به جاي آن، مبلغ بند حق خريد احتمالي را افزايش بدهد.

به هر حال، هر دو تيم همچنان به دنبال پيدا کردن توافقي هستند و به احتمال بسيار زياد، سانچز فصل آينده را در بايرن مونيخ پشت سر نخواهد گذاشت.

زهيوي:

توپي به من نرسيد که گل بزنم

مهاجم تيم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر آماده باشم براي همه تيم ها کري ميخوانم، چون به خودم اعتماد دارم.مهدي رحيم زهيوي در گفتوگو با تسنيم، در مورد شکست فولاد برابر پرسپوليس گفت: ما با تيم کوچکي بازي نداشتيم. هر چند پرسپوليس مثل روزهاي اوج خودش در فصل گذشته نبود، ولي به هر حال در زمين خودش به عنوان قهرمان سال قبل بازي ميکرد. ما هم قبل از اين بازي چند بازيکن تاثيرگذارمان را از دست داديم و چندبازيکن جوان ما هم نتوانستند عملکرد خوبي داشته باشند.

وي با اشاره به عملکرد خودش در اين بازي خاطر نشان کرد: نهايت تلاش خودم را انجام دادم، اما متأسفانه توپي به من نرسيد تا گل بزنم. از دقيقه 70 هم که مصدوم شدم و نتوانستم تيم را همراهي کنم.

زهيوي در خصوص اينکه برخي معتقدند او نبايد براي بيرانوند و پرسپوليس کري ميخواند، اظهار داشت: اگر آماده باشم براي همه تيمها کري ميخوانم، چون به خودم اعتماد دارم. شما ديديد که فصل قبل کري خواندم و گل هم زدم. اين بازي شرايط خاص خودش را داشت و واقعاً توپ به من نرسيد.

مهاجم تيم فوتبال فولاد خوزستان در پايان تصريح کرد: فولاد خوزستان تيم خوبي دارد و هواداران بايد از ما حمايت کنند. شما ديديد که استقلال در نيم فصل اول سال قبل نتيجه نگرفت، ولي در نهايت دوم شد و پرسپوليس هم دو فصل پيش چنين شرايطي داشت. بعضي افراد از فولاد خوششان نميآيد و ميخواهند به تيم ما ضربه بزنند. اميدوارم هواداران فولاد باهوش باشند و با اين افراد مقابله کنند.

برنامه هفته اول ليگ دسته اول اعلام شد

شروع مسابقات از 16 مرداد

کميته مسابقات سازمان ليگ، برنامه هفته اول ليگ دسته اول در فصل 97-96 را اعلام کرد.

سازمان ليگ فوتبال، برنامه هفته اول مسابقات ليگ دسته اول فوتبال باشگاه‌هاي کشور را اعلام کرد. اين در حالي است که محل برگزاري چند مسابقه هنوز مشخص نشده است. همچنين سازمان ليگ پيش‌تر اعلام کرده بود که ليگ دسته اول از روز 15 مرداد آغاز مي‌شود که ظاهراً يک روز به تعويق افتاده است.

دوشنبه - 16 مرداد 1396‏

* نفت مسجد سليمان - ماشين‌ سازي تبريز (ساعت 20:30 - ورزشگاه شهيد بهنام محمدي مسجدسليمان)

* راه‌آهن تهران - شهرداري ماهشهر (ساعت 18 - ورزشگاه متعاقباً اعلام مي‌شود)

* ملوان بندرانزلي - آينده سازان برق جديد شيراز (ساعت 18 - ورزشگاه تختي بندرانزلي)

* گل‌گهر سيرجان - اکسين البرز (ساعت 19:45 - ورزشگاه اختصاصي گل‌گهر سيرجان)

* شهرداري تبريز - مس کرمان (ساعت 18 - ورزشگاه متعاقباً اعلام مي‌شود)

* ايران‌جوان بوشهر - نساجي مازندران (ساعت 20 - ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر)

* خونه‌به‌خونه مازندران - مس رفسنجان (ساعت 18 - ورزشگاه متعاقباً اعلام مي‌شود)

* آلومينيوم اراک - صباي قم‎ (ساعت 18 - ورزشگاه امام خميني (ره) اراک)

* فجرسپاسي شيراز - بادران تهران (ساعت 18 - ورزشگاه متعاقباً اعلام مي‌شود)


 خبرنامه  

 والورده:

رطوبت زياد روي کيفيت ال کلاسيکو تأثير منفي گذاشته بود

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا از عملکرد مردان خود در بازي دوستانه برابر رئال مادريد ابراز خرسندي کرد و ترجيح داد به شايعاتي که درباره آينده مهاجم برزيلي آبيواناريها شکل گرفته است، دامن نزند.ارنستو والورده پس از پيروزي 3 بر 2 بارسلونا برابر رئال مادريد در الکلاسيکوي دوستانه در شهر ميامي آمريکا، به خبرنگاران گفت: امروز کارمان به خاطر گرماي هوا و رطوبت بسيار سخت بود. با اين حال فکر ميکنم که ما عملکرد خوبي داشتيم. بازي را خوب شروع کرديم، دو گل زديم و موقعيتهاي گلزني ديگري هم داشتيم اما به دليل رطوبت زياد هوا، ريتم بازي در بسياري از دقايق ضعيف بود. من در عملکرد تيمم نکات مثبت خوبي ديدم. درست است که در برخي از مقاطع بازي ضعيف بوديم اما تعداد موقعيتهاي گلزني که براي بالا بردن اختلافمان داشتيم بيشتر بود.

والورده که تيمش با کسب سه برد متوالي قهرمان جام قهرمانان بينالمللي آمريکا شد، ادامه داد: از همه بازيهاي تيمم راضي هستم. از اين بازي و شيوه حمايت هوادارانمان راضيام. ميدانيم که بارسلونا در تمام دنيا رصد ميشود اما ما بايد شرايطي که تيم در تمرينات و بازيهايش دارد را هم در نظر بگيريم.

آينده نيمار هنوز مشخص نشده است و احتمال دارد که او پيش از آغاز فصل جديد از بارسلونا جدا شود. والورده در پاسخ به اين سؤال که آيا بدون نيمار از جذابيت لاليگا کاسته ميشود، تأکيد کرد: ما براي تمام نظرها احترام قائليم. من ترجيح ميدهم درباره چيزهايي که قطعي است صحبت کنم. در حال حاضر، نيمار بازيکن تيم ماست و ما روي او حساب ميکنيم. فکر ميکنيم که او بايد در اين فصل هم به ما کمک کند. نميخواهم درباره نيمار شايعهسازي کنم. به نظر من نيمار در همان شرايطي قرار دارد که در چند روز اخير داشته است. اميدوارم که او به همين شيوه به کارش ادامه دهد.

سرمربي سابق اتلتيک بيلبائو درباره وضعيت مسي هم گفت: انتظار داريم وضعيت مسي و کلاً تيممان از اين هم بهتر شود. امروز همه توانستند استعداد اين بازيکنان و نيز بازيکنان رئال مادريد را ببينند، به خصوص مسي که بازيکن خارقالعاده است. هدف ما براي فصل آينده بردن تمام جامه است.

توضيح فدراسيون فوتبال درباره احضار منصوريان به کميته اخلاق

روابط عمومي فدراسيون فوتبال توضيحاتي درباره برخي شايعات و گمانه زنيها پيرامون آرا کميته انضباطي درباره بازيکنان محروم تيم استقلال ارائه کرد.

در پي انتشار برخي مطالب در فضاي رسانهاي، پيرامون وضعيت محروميت بازيکنان استقلال و لغو آن با نظر مسولان فدراسيون، روابط عمومي فدراسيون در اين باره توضيحي ارائه کرد.

بر اين اساس، بار ديگر تاکيد موکد ميشود که روال رسمي و قانوني مربوط به پرونده محروميت بازيکنان استقلال بر اساس ماده 83 آيين نامه کميته انضباطي فدراسيون صورت گرفته که در مجمع عمومي فدراسيون تصويب شده است.

همچنين شايعه ورود مديران و مسولان فدراسيون فوتبال به پرونده کميته انضباطي فوق الذکر؛ تصويب و يا لغو حکم محروميت تکذيب ميشود و تاکيد ميشود که روند مربوط به صدور حکم صرفا از مجراي رکن قضايي فدراسيون فوتبال وفق مقررات و آيين نامههاي انضباطي انجام ميشود.

ضمن اينکه موارد مربوط به اظهارات سرمربي تيم استقلال به کميته اخلاق ارجاع شده است

ميزباني جام جهاني کشتي فرنگي به تهران رسيد

نايب رئيس فدراسيون کشتي گفت: تهران را براي ميزباني جام جهاني کشتي فرنگي در سال 2018 ميلادي به اتحاديه جهاني معرفي کرده ايم.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت فدراسيون کشتي، حميد بني تميم اظهار داشت: ايران ميزباني جام جهاني کشتي فرنگي در سال آينده ميلادي را با موافقت اتحاديه جهاني کشتي کسب کرده است.

وي خاطر نشان کرد: در کنار تهران يک استان ديگر نيز نامزد ميزباني مسابقات است که بهزودي تعيين تکليف ميشود. البته اردبيل و اهواز هم متقاضي ميزباني جام جهاني بودند که نتوانستند طبق جلسه هاي في مابين پيگيريهاي خود را ادامه بدهند

برگزاري آخرين اردوي تيم ملي واليبال بانوان از امروز

آخرين مرحله از اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال بانوان برگزار خواهد شد.

تيم ملي واليبال بانوان براي آمادهسازي جهت حضور در مسابقات واليبال قهرماني زنان آسيا اردوي 8 روزهاي را در ويتنام برگزار کردند.

تيم ملي واليبال بانوان پس از برگزاري 4 ديدار تدارکاتي به تهران بازگشتند و از امروز ( دوشنبه) تمرينات خود را دوباره پيگيري خواهند کرد. اين آخرين مرحله از اردوي تمريني تيم ملي واليبال بانوان است که تا زمان اعزام تيم ملي به مسابقات قهرماني آسيا ادامه دارد.

نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني زنان آسيا 18 تا 26 مرداد سال جاري به ميزباني شهر «مانيل» کشور فيليپين برگزار خواهد شد. 14 تيم در اين رقابتها شرکت دارند و تيم ملي واليبال بانوان ايران در گروه چهارم همگروه تيمهاي تايلند، چين تايپه و مالديو است.

کوتنيو اصلي ترين گزينه جانشيني نيمار

گزينه هاي جايگزيني ستاره برزيلي بارسلونا مشخص شدند که در اين ميان از بازيکنان تيمهاي ليورپول، چلسي و تاتنهام براي جاگزيني اين بازيکن ياد ميشود.

انتقال نيمار ستاره برزيلي بارسلونا به باشگاه پاريسن ژرمن فرانسه اين روزها از صحبتهايش جدي تر از هميشه به گوش ميخورد و در همين راستا گفته ميشود اين بازيکن برزيلي طي يکي دو روز آتي راهه فرانسه خواهد شد تا انتقالش به اين باشگه فرانسوي را نهايي کند.

در همين راستا گزينه هاي جايگزيني نيمار برزيلي مشخص شدند. در صورتي که نيمار از بارسا جدا شود مسئولان اين تيم فيليپه کوتينيو ستاره برزيلي ليوورپول را مد نظر دارند تا به خدمت بگيرند. همچنين دله آلي و ادن آزارد هم ديگر گزينه هاي جايگزيني نيمار هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي