جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5614


برگزاري يازدهمين جشنواره بين‌المللي اقوام

مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد؛
خوزستان دومين مصرف‌کننده بزرگ برق در کشور است‏


خبــر


در استان


 برگزاري يازدهمين جشنواره بين‌المللي اقوام  

 گرگان-قهرمان

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان گلستان به برگزاري جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام اشاره کرد و افزود: يازدهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام از 13 لغايت 17 شهريور ماه سال جاري در محل نمايشگاههاي بين‌المللي گرگان برگزار خواهد شد.وي درخصوص شکل گيري روند برگزاري جشنواره فرهنگ اقوام يادآور شد: اين جشنواره نخستين بار در سال 1384 برگزار و پس از آن در تقويم مناسبتهاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور به نام استان گلستان ثبت و درج شده است.کريمي گفت: رايزنهاي اقتصادي 40 کشور هدف گردشگري از آسياي ميانه،خليج فارس و کشورهاي اروپايي در يازدهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام حضور خواهندداشت.

وي در ادامه به معضل ترافيک در مسير جشنواره اشاره کرد و تصريح کرد: مهمترين مسئله‎اي که هر ساله جشنواره اقوام را رنج داده و موضوع بسيار مهمي است معضل ترافيک در مسير نمايشگاه بين‌المللي است که اميدواريم به زودي اين موضوع رفع گرددابراهيم کريمي همچنين درخصوص موضوعات مالي برگزاري يازدهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگ اقوام گفت: درسالي که از سوي مقام معظم رهبري به نام سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نام گذاري گرديده و با توجه به اين مهم در اين دوره تلاش مي‎شود از ظرفيتهاي ساير دستگاههاي اجرايي اعم از وسايل نقليه، مهمانسراها، سوئيتها و... استفاده شود تا بتوانيم با مديريت صحيح تا حدالامکان هزينها را کاهش دهيم.مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در پايان گفت: فرهنگ و تاريخ اقوام نقش بسزايي در شکل گيري هويت و ارزشهاي ملي دارد و با برپايي اين گونه جشنواره‎ها مي‎توان فرهنگ، پيشينه و آداب و رسوم غني اقوام و ملت ها را به نمايش گذاشت.


 مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد؛
 خوزستان دومين مصرف‌کننده بزرگ برق در کشور است‏ 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: خوزستان با مصرف 15 درصد برق توليدي کشور دومين مصرف‎کننده بزرگ انرژي الکتريکي در کشور محسوب مي‎شود.

محمود دشت‎بزرگ در کنفرانس خبري با رسانه‎هاي گروهي افزود: از لحاظ ظرفيت شبکه انتقال و فوق توزيع در بخش پستها با 28069 مگاولت آمپر در رتبه دوم و در بخش خطوط با 8634 کيلومتر مدار رتبه ششم را در بين 16 شرکت برق منطقه‌اي کشور به خود اختصاص داده، همچنين ظرفيت پستهاي انتقال و فوق توزيع دوم و از نظر خطوط شبکه فشار قوي رتبه ششم و ظرفيت منصوبه نيروگاهي رتبه اول را داراست.

وي با اشاره به پيشينه صنعت برق خوزستان اظهارداشت : اولين خط 132 کيلوولت بين شهري در ايران از آبادان به اهواز، اولين خط فشار قوي 230 کيلوولت ايران ، اولين رينگ 132 و 230 کيلوولت شهري ايران، اولين پست GIS در آبادان و اولين گروههاي خط گرم فشار قوي در خوزستان بوده‎اندکه اين نشان از قدمت و پيشرو بودن اين صنعت زيربنايي در استان خوزستان دارد.

دشت‎بزرگ همچنين گفت: اين شرکت مسئوليت انتقال نيروي برق در سطح دو استان خوزستان و کهگيلويه و بوير احمد را در مساحتي بيش از 80 هزار کيلومتر مربع برعهده دارد که حوزه عملياتي آن به 9 ناحيه تقسيم گرديده است.

وي ادامه داد: پيک بار امسال تاکنون در 28 تيرماه با 8220 مگاوات اتفاق افتاده است.

دشت بزرگ با بيان اينکه شبکه برق به هم پيوسته است، گفت: به دليل ذات شبکه برق ارتباط الکتريکي با شرکتهاي برق منطقه‌اي باختر، غرب، اصفهان، فارس و کشور عراق از طريق خطوط 400، 230 و 132 کيلوولت وجود دارد.

وي در بخشي از اين کنفرانس خبري به مقايسه حداکثر بار ماههاي مختلف سال هاي گذشته پرداخت و خاطرنشان کرد: پيک بار سال 95، 29 مرتبه از پيک بار سال قبل و پيک بار امسال نيز تاکنون 15 مرتبه از پيک بار سال گذشته عبور کرده است.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان ادامه داد: زماني که دماي هوا از 48 درجه بالاتر مي رود به ازاي افزايش هردرجه دما 112 مگاوات به مصرف انرژي افزوده مي‎شود.

وي همچنين با اشاره به برنامه‎هاي پيش‎بيني شده جهت کاهش پيک بار اظهار داشت : تغييرساعات کار ادارات تا پايان شهريور ماه به ساعت 14:30، تعطيلي ادارات در ساعت 13 در دماي بالاي 49 درجه و کاهش بار صنايع در زمانهاي اوج مصرف از جمله برنامه‎هايي بودکه جهت کاهش مصرف برق انجام شده است. ضمناً طرح تعطيلي ادارات در ساعت 13 روزهايي که دماي هوا به 49 درجه رسيده باشد به ابتکار اين شرکت از سال 95 با همکاري استانداري خوزستان صورت گرفته و در سال جاري تاکنون به تعداد 21 روز از اين ظرفيت استفاده شده است.

دشت بزرگ در قسمتي ديگر از اين کنفرانس خبري درخصوص واحدهاي جديد نيروگاهي که از سال 93 تاکنون به بهره‎برداري رسيده‏اند، گفت: چهار نيروگاه آبادان (واحد بخار)، خرمشهر(واحدهاي 5 و 6)، ماهشهر و بهبهان در مجموع به ظرفيت 1620 مگاوات وارد مدار توليد شده‏اند.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان ادامه داد: ارزش سرمايه‎گذاري پروژه‏هاي بهره‏برداري شده در سال 95 شامل پستها و خطوط انتقال و فوق توزيع يک هزار و 588 ميليارد و 300 ميليون ريال بوده که شامل 792 مگاولت آمپر ظرفيت پست و 119 کيلومترمدار طول خط بوده است.

وي اضافه کرد: همچنين ارزش سرمايه‎گذاري پستها و خطوط انتقال و فوق توزيع در سال هاي 96 تا 98 در بخش پستها و خطوط 11 هزارميليارد و 554 ميليارد و 200 ميليون ريال است که شامل افزايش 2646 مگاولت آمپري ظرفيت پستها و 1175 کيلومتر مدار مي‎باشد.

دشت بزرگ در بخش ديگري به طلبکاري اين شرکت از مشترکان اشاره کرد و اظهار داشت: اين شرکت در مجموع از 25 مشترک بزرگ بيش از يک هزار و 233 ميليارد ريال طلبکار است که در صورت وصول آنها در اجراي طرحهاي توسعه برق استان عملياتي خواهد شد.

وي همچنين با بيان اينکه گرد و خاک يکي از مواردي است که به شبکه برق خوزستان خسارت وارد مي کند،گفت: از ابتداي سال 96 تاکنون نظر به محدوديتهاي اعمال خاموشي متناسب با شرايط پرباري شبکه پنج پست انتقال و 12 پست فوق توزيع، همچنين تعداد 396 دکل انتقال و فوق توزيع اولويت دار در اين مدت شستشو داده شده
است.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اضافه کرد: پديده گرد و خاک باعث شده که هزينه‎هاي مضاعفي به شرکت تحميل شود از جمله احداث پستهاي برق به صورت سرپوشيده يا GIS، ضرورت شستشوي مستمر تجهيزات در معرض آلودگي و لزوم بازنگري در استاندارد طراحي ويژه تجهيزات براي کار در شرايط آب و هوايي ، ضمناً اعتبارات مورد نياز جهت مقابله با گرد و خاک در کوتاه‎مدت بيش از يک هزار و 648 ميليارد و 714 ميليون ريال است.

وي تصريح کرد: اولويتهاي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان جهت مقابله با گردو غبار در صورت تامين اعتبارات لازم، انجام پوشش عايقي تجهيزات، خريد زنجيره مقره سيليکوني، دستگاه مقره‏شوي همراه با کشنده و شستشوي پستها و خطوط شبکه
است.

دشت بزرگ در ادامه اين کنفرانس خبري فرسودگي و عمر بالاي تجهيزات را نيز يکي از معضلات شبکه برق خوزستان دانست و گفت: از مجموع 464 دستگاه ترانسفورماتور شبکه تعداد101 دستگاه معادل 24 درصد داراي عمر بالاي 30 سال هستند که لازم است تا افق 1404 سالانه حدود 300 ميليارد ريال اعتبار براي نوسازي ترانسها تخصيص يابد، همچنين از مجموع 8634 کيلومتر مدار خطوط شبکه ميزان 3374 کيلومتر مدار معادل 39 درصد داراي عمربالاي 30 سال دارند که لازم است تا افق 1404 سالانه حدود 300 ميليارد ريال اعتبار براي نوسازي خطوط تخصيص يابد.

وي همچنين با اشاره به مصوبه هيئت وزيران درخصوص رفع مشکلات بخش برق استان خوزستان اظهار داشت : طبق اين مصوبه قرار شده جهت طرحهاي توسعه و پايداري شبکه برق خوزستان 15000 ميليارد ريال اختصاص يابد که سهم شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از اين اعتبار 9000 ميليارد ريال است.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان افزود: برنامه سه ساله عملياتي توسعه و پايداري اين شرکت در 13 سرفصل به شرکت توانير ارسال گرديده است.

وي خاطرنشان کرد : عليرغم پيگيريهاي صورت گرفته تاکنون اعتبارات لازم جهت اجرايي شدن مصوبه فوق از سوي سازمان برنامه و بودجه کشور به وزارت نيرو ابلاغ نشده است.

گفتني است در ادامه اين جلسه خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي به بيان سوالات خود پرداختند که مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان به همه سوالات آنان پاسخ داد.

همچنين تورج فتاحي سرپرست دفتر روابط عمومي در ابتداي اين کنفرانس خبري در توضيحاتي به بيان اهميت انرژي الکتريکي و نقش مهم رسانه‌‎ها در فرهنگسازي مديريت مصرف پرداخت.


 خبــر 

 مديرکل امور بانوان استانداري تهران:

راه‌اندازي پايگاه اينترنتي حامي بانو

دماوند- صادقعلي

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري تهران با اشاره به توانمندي زنان به ويژه زنان کارآفرين در رونق اقتصادي خانواده و جامعه، گفت: راه‌اندازي سايت اينترنتي حمايت از محصولات کارآفرينان يکي از راههاي موثر در معرفي و فروش محصولات زنان سرپرست خانوار است.

به گزارش خبرنگارآفرينش ثريا شارقي در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان دماوند که با حضور کارآفرينان و زنان فرهيخته، نمايندگان امور بانوان ادارات، مسئولان شهرستان و روساي سمنها و مراکز مردم نهاد در فرمانداري شهرستان برگزار شد، ضمن گراميداشت دهه کرامت اظهار کرد: اينگونه جلسات را مي‌توان يک ستاد تسهيل کننده در قالب شهرستاني و شهري با هدف رسيدگي به مطالبات کارآفرينان دانست.

وي ادامه داد: طي بازديدهاي صورت گرفته از مراکز کارآفريني شهرستانهاي استان تهران و بررسي مطالبات آنان، مقرر شد جلساتي با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان برگزار شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل، روساي ادارات مربوطه پاسخگو باشند که تاکنون بيش از 70 درصد از مطالبات زنان کارآفرين مرتفع شده است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه زنان در ارائه طرحها و پروژه‎هاي کارآفريني و اشتغالزايي توانمندي بسياري دارند، خاطرنشان کرد: با وجود اين توانمندي، زنان کارآفرين با مشکلاتي همچون ارائه محصولات و فروش آن مواجه هستند که اين مهم با توجه به رکود کشور بيشتر نيز شده است.

شارقي يکي از اقدامات امور بانوان استانداري تهران را ايجاد بستر مناسب جهت ارائه و فروش محصولات زنان کارآفرين دانست و بيان کرد: يکي از روشهاي موثر در بخش معرفي، شناسايي و فروش محصولات زنان کارآفرين، فراهمسازي بستري در قالب سايتهاي اينترنتي است که زنان مي‌توانند کالاهاي خود را ارائه دهند.

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري تهران به مجوز سايت حامي بانو اشاره کرد و گفت: اکنون مجوز اين سايت از وزارت ارشاد گرفته شده و به طور کامل به بخش خصوصي واگذار شده و استانداري تهران و فرمانداريهاي شهرستانهاي استان به عنوان هماهنگ‎کننده، محصولات زنان آسيب‎ديده، بي‎سرپرست، خانمهاي معلول، زنان زنداني و... را جهت فروش در سايت قرار داده که اين مهم تحولي اساسي در درآمد آنان است.

وي همچنين به برگزاري نمايشگاهي با حضور گروهي از تاجران کشورهاي مختلف در نمايشگاه دائمي آفتاب اشاره کرد و افزود: برگزاري اين نمايشگاه و حضور پرشور زنان کارآفرين با ارائه محصولات توليدي مي‎تواند در شناسايي و معرفي قابليتهاي آنان موثر باشد.

اين مقام مسئول به بيمه روستايي براي زنان کارآفرين روستاها و همچنين تهيه کليپي درراستاي معرفي کارآفرينان زن استان اشاره کرد و گفت: زنان توانايي انجام تمامي امور را دارند و مي‌توانند در تمامي عرصه‎ها پيشرفت کنند که اين مهم نيازمند حمايت است.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهري شهرداري اصفهان:

پيش‌بيني 3 خط مترو، سه خط تراموا و 12 سامانه اتوبوس تندرو

اصفهان-راعي

معاون حمل و نقل و ترافيک شهري شهرداري اصفهان گفت: راه‎اندازي 3 خط مترو، سه خط تراموا و 12 سامانه اتوبوسهاي تندرو در مطالعات جامع حمل و نقل شهر اصفهان پيش‎بيني شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا صلواتي در نشست خبري که به منظور تشريح برنامه‎هاي شهرداري اصفهان در حوزه حمل و نقل و ترافيک شهري برگزار شد، با بيان اينکه قرار است در برنامه جامع حمل و نقلي که براي شهر تهيه کرديم سهم حمل و نقل عمومي از عدد 25 درصد فعلي به 50 درصد برسد، افزود: بر همين مبنا تمرکز خود را روي چهار حوزه حمل و نقل پاک، حمل و نقل عمومي، حمل و نقل هوشمند و فرهنگ ترافيکي گذاشتيم.

وي با اشاره به موضوع حمل و نقل پاک اضافه کرد: سعي کرديم ايستگاههاي دوچرخه را بازطراحي و به‌روزرساني کرده و خدمات فني دوچرخه را نيز در اين ايستگاهها بگنجانيم. با اين اقدامات صورت گرفته تراکنش دوچرخه نسبت به قبل 25 درصد بالاتر رفت.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهري شهرداري اصفهان با بيان اينکه با دو هدف پيوسته کردن مسيرهاي دوچرخه موجود و تحت پوشش قرار دادن محدوده مرکزي شهر برنامه‎هاي خود را براي دوچرخه‎سواري شهروندان پيگيري کرديم، گفت: سال گذشته 4 کيلومتر مسير دوچرخه در شهر ايجاد شده که قرار است اين مسير را به 100 کيلومتر مسير مصوب برسانيم.

وي با اشاره به توليد موتورسيکلتهاي برقي در اصفهان، يادآور شد: اين موتور سيکلتها براي نخستين بار توليد داخلي شده و اميدواريم در مردادماه پيش فروش آنها را با همکاري معاونت علمي و فناوري رئيس جمهور آغاز کنيم. قيمت اين موتورها که با ارائه تسهيلاتي خاص براي شهروندان در نظر گرفته مي‎شود بين حدود 6 تا 7 ميليون خواهد بود.

صلواتي بيان کرد: با اقدامات صورت گرفته و همت رسانه‎ها اکنون نماد دوچرخه در سطح کشور به نماد اصفهان تبديل شده و شهرداريهاي ديگر کلانشهرهاي کشور از اصفهان در اين زمينه در حال الگوبرداري هستند.

وي تصريح کرد: براي نخستين بار تبليغ دوچرخه به جاي تشويق مردم به خريد موتورسيکلت و خودرو در اصفهان صورت گرفت که با اين اقدامات حدود 12 ميليارد تومان دوچرخه در شهر فروخته شد که رشد فوق العاده‎اي را نشان مي داد. اکنون نيز در حال اجرايي کردن فاز دوم طرح «بفرماييد دوچرخه» با همکاري ساير نهادها و دستگاهها هستيم.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهري شهرداري اصفهان در ادامه با اشاره به موضوع حمل و نقل عمومي افزود: راه‎اندازي 3 خط مترو، سه خط تراموا و 12 سامانه اتوبوسهاي تندرو در مطالعات جامع حمل و نقل طراحي شده که مسافرگيري خط يک مترو نيز طي چند روز آينده تا ايستگاه ميدان آزادي آغاز و تا پايان سال نيز خط يک مترو تا ايستگاه صفه راه‎اندازي مي‎شود.

برگزاري دوره آموزشي آيين نگارش و مکاتبات اداري در منطقه خليج فارس

بندر عباس- شهين صادقي

دوره آموزشي آيين نگارش و مکاتبات اداري به مدت 400 نفر ساعت آموزش با حضور کارکنان منطقه در سالن آموزش مرکز انتقال نفت مهرآران برگزار شد.

مسئول آموزش منطقه از حضور 25 نفر از کارکنان منطقه در دوره فوق خبر داد و گفت: اين دوره آموزشي با هدف آشنايي هر چه بيشتر کارکنان با انواع نامه‎ها، اصول کلي آيين نگارش و مکاتبات، ضوابط و نحوه تنظيم نامه‌‎هاي اداري و ويژگيهاي يک نامه رسمي تشکيل گرديد.


 در استان 

 افتتاح مرکزآموزش فني و حرفه‌اي خواهران بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

مرکز آموزش فني و حرفه‌اي خواهران بندرعباس با حضور دکتر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و معاون وزير و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور با زيربناي 920 متر مربع به بهره‌برداري رسيد.

اين مرکز بر اساس ماده 27 قانون الحاق تنظيم بخشي از مقررات مالي به موسسه خيريه بيماران خاص با هدف ارائه آموزشهاي مهارتي فني و حرفه‌اي واگذار شد.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان هرمزگان در مراسم افتتاح اين مرکز بيان داشت: يکي از برنامه‎هاي موفق اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان آموزش در جهت توانمندسازي بيماران خاص بوده که براي نخستين بار با هدف توانمندسازي بيماران خاص و خانواده‎هايشان با همکاري خيرين در دفتر موسسه خيريه ابوريحان (بيمارستان شهيد محمدي) بندرعباس آغاز شد .

اسماء کريمي خاطرنشان کرد: اين آموزشها درابتدا در رشته کيف دوز چرمي و پرورش قارج آغاز و بتدريج به ساير رشته‎هاي خياطي و صنايع دستي گسترش يافت. در حقيقت هدف از آموزش، اشتغال بيماران خاص و خانواده آنان بوده و يکي از نکات حايز اهميت آن که به دنبال آموزش و اشتغال، اين افراد علاوه بر کسب درآمد، بدليل تاثيرات مثبت رواني ناشي از کار و فعاليت نياز آنها به داروهاي تزريقي نيز کاهش يافت.

مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران:

موزه دارآباد تخصصي‎تر مي‎شود

شميرانات- صادقعلي

مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران از تخصصي‌تر شدن اين موزه با همکاري خانه زيست‎شناسي ايران، انجمن زيست‌شناسي ايران و دانشگاه خوازرمي خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد نوائيان در جمع خبرنگاران با اعلام تغيير رويکرد و سياستگذاريهاي جديد موزه در عرصه توليد علم و اعتلاي توانمنديها و ظرفيتهاي پژوهشي اظهار داشت: درراستاي فراملي‎سازي موزه دارآباد دو بعد نمايشگاهي و علمي مد نظر قرار دارد.

وي گفت: با تلاشهاي پنج ساله، بخش افزايش سرانه نمايشگاهي با اضافه شدن بخش علوم، موزه گياهشناسي، سالن پروانه‌هاي جديد و ديگر امکانات در مجموعه اجرايي شد و اکنون توسعه بخش علمي موزه در اولويت کاري قرار گرفت.

نواييان با اشاره به اينکه موزه‎هاي سطح کشور در زمينه پژوهش محوري و علم آموزي نياز به تلاش بيشتري دارند خاطرنشان ساخت: کسب دانش در چارچوب کلاس درس، ميز و کتاب جاي گرفته و همواره جدايي علم با عمل احساس مي شود لذا پيرو اين تفکر و درراستاي تعميق و تلفيق علم و تحقيقات با بخش عملي و اجرايي در بستر موزه، همکاري با مراکز فوق شکل گرفت.

مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران- دارآباد- اضافه کرد: با اين همکاري در زمينه ارائه آموزش مشترک به دانشجويان مقطع دکتري و کارشناسي ارشد در رشته‎هاي مرتبط مي‎توانيم موزه را در سنوات آتي به سمت و سوي دانش‎افزايي و تبديل شدن آن به يک موزه مرجع در سطح جهاني حرکت دهيم.

آموزش هنرجويان آذربايجان غربي در 40 رشته صنايع دستي

اروميه- آبروشن

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گفت: در حوزه صنايع دستي کشور 366 رشته موجود است که از اين تعداد در آذربايجان غربي 40 رشته فعال مي باشد و هنرمندان متخصص در اين رشته‎ها آموزشهاي تخصصي را به هنرجويان ارائه مي‎دهند.

جليل جباري توسعه آموزشهاي حرفه‌اي در حوزه صنايع دستي را از سياست کاري اين نهاد برشمرد و افزود: در اين راستا طرحهاي اعطاي تسهيلات کم‎بهره به هنرمندان، بيمه هنرمندان، آموزش اطلاعات و مباحث روز براي شاغلين صنايع دستي و برگزاري بازارچه‎هاي فروش محصولات را اجرا مي‎کنيم.

وي با بيان اينکه ظرفيتهاي موجود درحوزه‎هاي صنايع دستي، گردشگري و ميراث فرهنگي مي‎تواند کمک قابل توجهي در زمينه فراهم کردن فرصتهاي شغلي و ايجاد اشتغال نمايد افزود: برگزاري رويدادهاي فرهنگي و جشنواره‎هاي تخصصي مي تواند در تحقق اين امر مؤثر بوده و به گردشگري استان رونق دهد.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان دامه داد: در همين خصوص نيمه اول ماه جاري سه رويداد مهم فرهنگي - هنري جشنواره منطقه‎اي سفره ايراني، چهارمين نمايشگاه صنايع دستي کشور در اروميه و مراسم مذهبي ارامنه در قره کليساي چالدران برگزار مي‎شود.

جليل جباري در ارتباط با حوزه ميراث فرهنگي گفت: مجوز راه‎اندازي 2 موزه تخصصي سراي هيمن مهاباد و موزه مدرسه اروميه را دريافت کرديم و براي راه‎اندازي موزه تاريخ طبيعي دانشگاه اروميه، اسناد و نسخ خطي، تاريخ طب و ارتقاء موزه دفاع مقدس در حال رايزني هستيم.

وي در حوزه گردشگري نيز با اظهار اينکه گردشگري سلامت يکي از مهمترين پتانسيلهاي استان بشمار مي‎رود که بايد تقويت و مديريت شود افزود: براي تحقق اين امر مجوز فعاليت به 4 آژانس مسافرتي گردشگري استان صادر شد.

ايمن‎سازي کانال آب fc5 شهرستان ملارد

ملارد- برزگر

به گزارش خبرنگار ما به نقل از امير يقين لو معاون فني و عمراني فرمانداري شهرستان ملارد از ايمن سازي کانال آب fc5 در محدوده اين شهرستان خبرداد وگفت:

به منظور جلوگيري از سقوط افراد به داخل کانال و بروز خسارات جاني ومالي 200متر از کانال آبfc5 با فنس، نرده ودال بتني ايمنسازي مي‎شود. يقين‎لو اظهار داشت: کانال آب fc5 که آب موردنياز کشاورزان روستاهاي اين شهرستان و شهرستانهاي هم جوار را تامين مي‎کند از سد کرج سرچشمه گرفته و 12 کيلومتر آن از شهرستان ملارد عبور مي‎کند.

معاون فرماندار ملارد در ادامه با اشاره به عدم توجه شهروندان به تابلوهاي هشداردهنده نظير خطرسقوط وغيره اظهارداشت: برخي از شهروندان به تابلوهاي نصب شده به طول 2 کيلومتر از اين کانال که عمده حوادث در آن رخ مي دهد توجهي نداشته و اقدام به شستشوي وسيله نقليه خود مي‎نمايند که اين امر موجب بروز حوادث من جمله سقوط و غرق‎شدگي مي‎گردد. يقين‎لو گفت: به همين منظور جلسه‎اي با دستگاههاي مرتبط منجمله جهاد کشاورزي، شهرداري ملارد، آتش‎نشاني، نيروي انتظامي و ديگر عوامل برگزار گرديد تا اقدام عملياتي و هماهنگي لازم براي ايمنسازي اين کانال صورت گيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي