جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5620


جزئيات انتخاب رشته متقاضيان تحصيل در دانشگاه آزاد اعلام شد


پاسخنامه داوطلبان کنکور 96 منتشر شد


نرخ شهريه تمام مقاطع تحصيلي دانشگاه آزاد اعلام شد


زمان برگزاري آزمون EPT مرداد ماه دانشگاه آزاد


خبرنامه


يادداشت


نگاهي ديگر


 جزئيات انتخاب رشته متقاضيان تحصيل در دانشگاه آزاد اعلام شد 

 
اطلاعيه مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي درباره جزئيات انتخاب رشته متقاضيان تحصيل در دانشگاه آزاد منتشر شد.كليه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسري که متقاضي تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي هستند مي‌توانند از 19 تا 26 مرداد با مراجعه به سامانه اين مرکز انتخاب رشته کنند.داوطلبان مي‌توانند به نشاني www.azmoon.org مراجعه کنند و با توجه به نمره کل کسب شده در هر زير گروه متناسب با رشته انتخابي و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامي، نسبت به انتخاب 20 رشته/محل اقدام کنند.داوطلبان مي‌توانند علاوه بر گروه آزمايشي اصلي، چنانچه در زمان ثبت‌نام گزينه علاقه‌مندي به گروه هنر و زبان‌هاي خارجه را انتخاب کرده‌اند و در آزمون آن نيز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو يا سه گروه آزمايشي بهره‌مند شوند.داوطلبان در نظر داشته باشند که در صورت تمايل به انتخاب رشته در دو يا سه گروه آزمايشي (گروه آزمايشي اصلي، گروه هنر و يا گروه زبان خارجه) بايد کارت اعتباري جداگانه براي هر کدام تهيه و در سايت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.داوطلباني که رشته/محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته‌هاي با آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي پيدا نمي‌کنند، توجه داشته باشند که بخش اعظم رشته/محل‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي بدون آزمون هستند که درصورت تمايل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.

داوطلبان ابتدا از وجود رشته/محل موردعلاقه خود در دفترچه راهنماي انتخاب رشته اطمينان حاصل کنند و سپس اقدام به خريداري کارت اعتباري دوره مربوطه کنند.

ضمنا نتايج انتخاب رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاداسلامي هفته آخر شهريور ماه اعلام خواهد شد.


 پاسخنامه داوطلبان کنکور 96 منتشر شد 

 پاسخنامه داوطلبان کنکور سراسري سال 1396 به همراه کارنامه اوليه بر روي سايت سازمان سنجش منتشر شد.

پاسخنامه داوطلبان کنکور سراسري سال 1396 براي رتبه‎هاي زير 100 هزار کشوري در گروههاي رياضي، تجربي و انساني و رتبه‎هاي کشوري زير 20 هزار در گروههاي هنر و زبانهاي خارجي بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت.

آزمون سراسري سال 96 در روزهاي پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تيرماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحاني در کشور و 27 حوزه در 23 کشور دنيا با حضور 838 هزار و 972 داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد و از اين تعداد، 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

انتخاب رشته کنکور 96 براي مجازين به انتخاب رشته نيز از روز 19 مردادماه آغاز مي‎شود و تا 23 مردادماه 96 ادامه خواهد داشت.


 نرخ شهريه تمام مقاطع تحصيلي دانشگاه آزاد اعلام شد 

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، بخشنامه نرخ شهريه سال تحصيلي 97-96 براي رشته‌هاي تحصيلي غيرپزشکي و علوم پزشکي از کارداني تا دکتري تخصصي را ابلاغ کرد.

به گزارش ايسنا، متن اين بخشنامه که توسط دکتر فرهاد رهبر به همه روساي واحدهاي مراکز استان (دبيران هيات‌هاي امناي استاني)، روساي واحدها و مراکز آموزشي و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شده است، به شرح زير است:

«با توجه به مصوبه شانزدهمين اجلاس هيات امناي دانشگاه مبني‌ بر تعيين نرخ شهريه دانشجويان، مقرر شد نرخ شهريه شامل شهريه پايه (ثابت) و متغير همه دانشجويان به شرح زير اعمال شود:

1. به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصيل دانش‌آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالي خانواده‌ها، شهريه ثابت و متغير رشته محل‌هاي گروه غيرپزشکي بدون آزمون مقاطع کارداني و کارشناسي که در نقشه جامع علمي کشور داراي اولويت بوده و کمبود دانشجو دارند تا 50درصد کاهش مي‌يابد.

اين کاهش 50 درصدي شهريه براي سال 97-96 بعد از اعمال افزايش تا 10درصدي شهريه اين رشته‌محل‌ها نسبت به سال 95، محاسبه مي‌شود. پيشنهاد دقيق ارقام کاهش يافته شهريه ثابت و متغير هر رشته محل با رعايت شرايط فوق‌الذکر در اختيار رئيس واحد دانشگاهي و تصويب نهايي برعهده کميسيون دائمي هيات امناي استان است.

2. دانشجويان قديم (شامل ورودي‌هاي سال 1395 و ما قبل):

دانشجويان رشته‌هاي غيرپزشکي: (شهريه پايه) براساس شهريه پايه‌اي که هر ورودي در سال 1395 پرداخت کرده است، در سال تحصيلي 97-1396 بدون افزايش در نظر گرفته مي‌شود. (شهريه متغير) نرخ 10درصد افزايش نسبت به شهريه متغيري که هر ورودي در سال 1395 پرداخت کرده است.

دانشجويان رشته‌هاي پزشکي: (شهريه پايه) دانشجويان رشته‌هاي علوم‌پزشکي که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده‌اند، افزايش نمي‌يابد. (شهريه متغير) شهريه متغير دانشجويان رشته‌هاي علوم‌پزشکي که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده‌اند 80 درصد نرخ شهريه اعلامي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي رشته‌هاي خودگردان در سال تحصيلي 97-1396 است که رقم آن متعاقبا از سوي وزارت مذکور اعلام و از سوي سازمان مرکزي دانشگاه ابلاغ مي‌شود

3. دانشجويان جديدالورود (از مهر 1396):

دانشجويان غيرپزشکي: نرخ افزايش شهريه پايه و متغير در کليه مقاطع تحصيلي نسبت به شهريه پايه و متغير پرداختي در سال 1395 به ميزان 10درصد تعيين مي‌شود.

دانشجويان علوم‌پزشکي: شهريه پايه دانشجويان رشته‌هاي علوم‌پزشکي که سال 96 وارد دانشگاه مي‌شوند 10 درصد نسبت به سال 95 افزايش مي‌يابد و شهريه متغير آنها 80 درصد نرخ شهريه اعلامي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي رشته‌هاي خودگردان در سال تحصيلي 97-1396 است که رقم آن متعاقبا از سوي وزارت مذکور اعلام و از سوي سازمان مرکزي دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

4. شهريه رشته محل‌هاي جديد که در واحد دانشگاهي داير شده است و اين رشته‌ها در واحدهاي ديگر همان استان يا استان همجوار موجود بوده‌اند براساس شهريه رشته‌هاي هم‌نام واحد دانشگاهي تعيين شود.

5. شهريه پايه و متغير دکتراي پژوهش‌محور همانند شهريه دکتراي آموزشي و پژوهشي با احتساب 10 درصد افزايش نسبت به سال قبل تعيين شود.

تبصره 1: مجموع اعتبار تخفيفات شهريه براي هر واحد دانشگاهي حداکثر 0.75 درصد شهريه محاسبه شود که نحوه اجراي آن در بخشنامه‌اي متعاقبا ابلاغ مي‌شود.

تبصره 2: در چارچوب مصوبات هيات‌هاي امناي استاني، ميزان و نحوه محاسبه شهريه واحدهاي برون‌مرزي، واحدهاي بين‌الملل داخلي و دانشجويان غيرايراني متعاقبا از طريق اداره کل بين‌المللي دانشگاه، بخشنامه مربوطه ابلاغ خواهد شد.

تبصره 3: در صورت تصويب رشته با عنوان جديد براي سال تحصيلي 97-96 ميزان شهريه آن با بررسي در دبيرخانه کميته شهريه سازمان مرکزي دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، کليه مکاتبات لازم در رابطه با موضوع شهريه لازم است صرفا با دبيرخانه کميته شهريه واقع در دفتر برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ريزي و اموراقتصادي (شماره تماس 47353612-021) صورت پذيرد.

همچنين مسئوليت اجراي بخشنامه با رؤساي واحدها و مراکز آموزشي و نظارت بر حسن اجراي آن برعهده رؤساي واحدهاي مراکز استان (دبير هيات امناي استان) مي‌باشد.»


 زمان برگزاري آزمون EPT مرداد ماه دانشگاه آزاد 

 آزمون EPT در روز جمعه 27 مرداد ماه96 به طور همزمان در شهرهاي تهران، شيراز، تبريز، مشهد، اصفهان، اهواز، آمل،کرمان، رشت، ساري، کرمانشاه و اروميه برگزار خواهد شد و زمان دريافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه 25 مرداد ماه مي‌باشد.

داوطلبان مي‎توانند در صورت تمايل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذيرش به نشاني ENGLISH.IAU.AC.IR نسبت به ثبت‎نام اقدام و همچنين از منابع و بودجه‏بندي سوالات اين آزمون آگاهي يابند.

شايان ذکر است پس از برگزاري آزمون، کليد و سوالات از طريق سامانه ياد شده در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت.


 خبرنامه 

 تمديد مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسي‌ارشد پزشکي دانشگاه آزاد

مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از تمديد مهلت انتخاب رشته محل‌هاي آزمون کارشناسي‌ارشد ناپيوسته رشته‌هاي گروه پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي و دانشگاه‌هاي زيرمجموعه اين وزارت‌خانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري آنا، در برخي از رشته‌هاي اين آزمون؛ محل‌هاي پذيرنده جديد به پذيرش‌هاي قبلي افزود شده است. بنابراين داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل در اين رشته‌ها مي‌توانند از ساعت 12 روز چهارشنبه 18 تا ساعت 24 روز جمعه 20 مرداد ويرايش نهايي خود را انجام دهند.

همچنين افرادي که تاکنون موفق به انتخاب رشته محل نشده‌اند يا نياز به ويرايش انتخاب‌هاي خود دارند مي‌توانند در همين تاريخ انتخاب رشته خود را انجام دهند.

انتخاب رشته محل آزمون ورودي دوره کارشناسي‌ارشد ناپيوسته رشته‌هاي گروه پزشکي (سال تحصيلي 97-96) براي دوره‌هاي روزانه و شهريه‌پرداز وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامي از روز پنج‌شنبه 12 مرداد آغاز شد و تا روز يکشنبه 15 مرداد به مدت 4 روز ادامه داشت.

در اين آزمون با توجه به تعداد زياد داوطلبان و محدوديت ظرفيت پذيرش رشته‌ها در مجموع پذيرش عادي و مازاد، به ترتيب اولويت نمره به تعداد 8 برابر ظرفيت پذيرش هر رشته، افراد مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.گزينش دانشجو در هر يک از رشته‌ها يا مجموعه‌هاي امتحاني آزمون ارشد، از بين داوطلبان همان رشته امتحاني يا مجموعه امتحاني براساس نمره کل تراز به درصد مندرج در کارنامه، سهميه و اولويت انتخاب رشته محل توسط خود داوطلب تعيين شده، انجام مي‌شود.

داوطلبان متقاضي ادامه تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي براي رشته‌هاي مورد پذيرش از طريق آزمون کارشناسي‌ارشد 96 وزارت بهداشت، تابع همه ضوابط تحصيلي از جمله هزينه دوره تحصيل اين دانشگاه هستند.

براساس دفترچه راهنماي انتخاب رشته اين آزمون، در اين دوره ظرفيت پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي 458 نفر است. متقاضيان براي اطلاع از دانشگاه‌هاي پذيرنده و ساير شرايط و ضوابط انتخاب رشته اين آزمون مي‌توانند دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

رشته‌محل‌هاي جديد اضافه‌شده به آزمون کارشناسي‌ارشد پزشکي

فرهادي:

500استاد ايراني از خارج کشور به داخل آمدند

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: 500 نفر از اساتيد ايراني از خارج کشور به داخل آمدند و تدريس کردند و موانع تحصيل دانشجويان خارجي در داخل برطرف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد فرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري صبح امروز در نشست روساي دانشگاههاي کشور که در دانشگاه شهيد بهشتي در حال برگزاري است، گفت: ما در اين دوره شاهد استقرار مديريتهايي بوديم که مورد تاييد دانشگاهها بود. براي حل مساله دانشگاهها و ايجاد فضاي بانشاط فرهنگي از هيچ کوششي دريغ نکرديم.

وي افزود: ما در دوره انتخابات رياست جمهوري به صورت رسمي و ثبت شده بيش از 430 برنامه در قالب سخنراني، مناظره، کرسي آزادانديشي، پرسش و پاسخ برگزار کرديم.

فرهادي اظهار کرد: در ابتداي قبول مسئوليت برنامه‎هاي نماديني درباره سياستهاي کلي علم و فناوري، اقتصاد مقاومتي، دانشگاه کارآفرين و شرکتهاي دانش‎بنيان مورد تاکيد قرار گرفت و ما به اسناد بالادستي توجه ويژه اي داشتيم. سند راهبردي آموزش عالي در آغاز کار تهيه و در تدوين برنامه ششم از اين سند استفاده شده است. همچنين سند گفتمان آموزش عالي تهيه شد.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري ادامه داد: آموزش عالي داراي چهار کالج اصلي بود که کالجهاي اصلي آن برنامه‏ريزي شد همچنين طرح آمايش آموزش عالي که ما با آن در حال حاضر مواجه هستيم گستردگي و پراکندگي آموزش عالي است. اين مسئله نيز بايد ساماندهي شود و گامهاي خوبي در اين خصوص برداشته شده است.

وي در ادامه به طرح آمايش آموزش عالي اشاره کرد و گفت: همه زيرنظامها بايد زير نظر طرح آمايش عالي ساماندهي شوند، همچنين در اين دوره ستاد برنامه اقتصاد مقاومتي تشکيل شد، همکاريهاي علمي و ديپلماسي گسترش پيدا کرد. تفاهمنامه‏هاي زيادي با دانشگاهها منعقد شد که از صفر تا 70 درصد اجرايي شده است و من اعلام کردم فعلا همين تفاهمنامه‏اي که منعقد شده را اجرايي کنند و سپس اگر نياز بود تفاهمنامه جديدي امضا کنند.

فرهادي خاطرنشان کرد: در حال حاضر دوره‎هاي مشترک با دانشگاههاي خارجي به 12 دوره رسيده است، 235 پروژه تحقيقات مشترک داخلي و خارجي منعقد شده است. با اتحاديه اروپا 9.5 ميليون يورو تفاهم منامه داريم، 500 نفر از اساتيد ايراني از خارج کشور به داخل آمدند و تدريس کردند و موانع تحصيل دانشجويان خارجي در داخل برطرف شد.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري در ادامه به برنامه‏هاي فرهنگي در دانشگاهها اشاره کرد و گفت: بيش از دو هزار کرسي آزادانديشي در دانشگاههاي پيام نور، علمي و کاربردي، فني و حرفه اي برگزار شده است. همچنين بيش از هزار کرسي آزادانديشي در دانشگاههاي دولتي برگزار شده است. همچنين در اين دوره کيفيت آموزش عالي مورد تاکيد قرار گرفته است. از توسعه بي‏رويه آموزش عالي به صورت جد جلوگيري شده است. در راستاي تجميع، ادغام و انحلال برخي موسسات برنامه‎هايي اجرا شده است برخي از برنامه‎ها اعلام شده و برخي بدون سر و صدا انجام شده چراکه لازم بوده است.

وي در ادامه افزود: دوره فرصت مطالعاتي در صنعت ايجاد شده شوراي صنعتي راه‏اندازي شده و قرار است کارآموزي اجباري شود. برخي از دانشگاهها مانند دانشگاه صنعتي سهند اين کار را انجام داده‎اند و دانشجويان سه ماه موظف هستند کارآموزي کنند.

فرهادي اظهار کرد: شبکه علمي سراسري شده است و در آينده تمام دانشگاهها به شبکه علمي متصل خواهند شد همچنين در حوزه دانشجويي اقدامات خوبي انجام گرفته که مي‎توان به رتبه‏بندي خوابگاهها تسهيلات وامهاي دانشجويي اشاره کرد.

وي افزود: امسال اعتبار وام ويژه دکتري به 110 ميليارد تومان رسيد که البته اين دانشجويان دکتري آمده بودند و مي‏گفتند: «نه پژوهانه و نه وام فقط حقوق ماهيانه» که ما نيز مي‏گوييم اگر رديفي براي آن اختصاص


 يادداشت 

 تمرين و تكرار؛ كليد طلايي هر موفقيت

زهرا كيان‌بخت

بسياري از ما دوست داريم در زمينه خاصي به سطح بالايي از مهارت برسيم. اگر چنين هدفي به طور جدي در زندگيمان مطرح باشد، احتمالا راهكارهايي را براي دست يافتن به هدف موردنظر دنبال مي‌كنيم.

راههايي مثل مشورت با افراد برجسته در آن زمينه، مطالعه، تفكر و...

اما يكي از مهمترينها براي رسيدن به هر هدفي، كه مي‌توان آن را جادوي موفقيت ناميد، تمرين و تكرار است.

براي رسيدن به هدفها، ممارست و تمرين را فراموش نكنيم!...


 نگاهي ديگر 

 توسط دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان:

سرود رسمي دانشگاه‌هاي فرهنگ و هنر کشور رونمائي شد

اصفهان - محسن راعي

مراسم رونمايي از سرود رسمي مراکز فرهنگ و هنر کشور روز جمعه 13 مردادماه و در مراسم اختتاميه نمايشگاه ربع قرن دستاوردهاي دانشگاه جامع علمي کاربردي کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين مراسم پس از پخش تيزر مربوط به مراحل ساخت اثر و با اجراي هومن سروري با استقبال خوب حضار همراه شد.هومن سروري پس از اجراي سرود ضمن تشکر از حمايتهاي دکتر سلطاني‌فر رياست محترم موسسه آموزش عالي علمي کاربردي فرهنگ و هنر و دکتر مشکلاني رياست محترم دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان نظر مثبت مسئولين و حمايت آنها در شکل‎گيري آثار فرهنگي و هنري را بسيار مهم و موثر دانست

به گفته ترانه‎سرا،آهنگساز و خواننده سرود رسمي دانشگاههاي فرهنگ و هنر،اين سرود يک سال در مرحله توليد بوده و به علت مهم بودن بار مفهومي آن ،بارها به دقت اصلاح گرديده استدر اين مراسم دکتر وحيد احمدي معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري، دکتر اميد رياست دانشگاه جامع علمي کاربردي کشور و دکتر سلطاني‌‎فر رياست محترم موسسه آموزش عالي فرهنگ و هنر و بسياري از شخصيتهاي علمي و سياسي حضور داشتند.

ارائه وام خريد خودرو به اساتيد؛

کارت اعتباري فرهيختگان ويژه اساتيد احيا شد

دبير ستاد رفاهي وزارت علوم گفت: کارت اعتباري فرهيختگان ويژه اساتيد با مبلغ 60 ميليون تومان احيا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبيب سنگ‌تراش دبير ستاد رفاهي وزارت علوم در نشست روساي دانشگاههاي کشور که در دانشگاه شهيد بهشتي در حال برگزاري است، گفت: ما در اين ستاد چهار کار گروه مسکن، تسهيلات رفاهي بانکي، خودرو، گردشگري و بيمه سلامت تشکيل داده‎ايم.

وي ادامه داد: اين چهار گروه مدتي است که فعاليت خود را آغاز کرده‎اند، يکي از کارهايي که قرار بود انجام شود ايجاد کارت فرهيختگان با 50 ميليون تومان اعتبار بود که چون بانک تجارت اعتبار لازم را نداشت محقق نشد. در حال حاضر اين کار احيا شده است و ديسکت 4 هزار عضو هيات علمي به بانک مربوطه براي پرداخت اعتبار اين وام ارائه شده است و از اين هفته به حساب اساتيد واريز مي‎شود.

وي تصريح کرد: با رايزنيهايي که صورت گرفته در دور جديد اعتبار اين کارتها به 60 ميليون تومان خواهد رسيد.

سنگ‌تراش به بخش تسهيلات اشاره کرد و گفت: مذاکرات وسيعي براي صدور کارت اعتباري خارج از کشور انجام شده، از بانکهاي موجود 20 بانک اعلام آمادگي کرده‎اند تا اين کارتها را صادر کنند، يک بانک و يک شرکت براي اين کار انتخاب شده‎اند و متقاضيان از هفته آينده مي‎‏توانند به سايت ستاد رفاهي وزارت علوم مراجعه کرده و اقدامات لازم را براي صادر شدن کارتشان انجام دهند.وي افزود: در بخش خودرو نيز فعاليتهايي آغاز شده است، شرکتهاي داخلي استقبالي از اين طرح انجام نداده‏اند، با شرکتهاي خارجي صحبت کرديم و 90 ميليون تومان وام براي خودرو به اساتيد ارائه مي‎دهيم.دبير ستاد رفاهي وزارت علوم در ادامه به طرح جامع گردشگري اشاره کرد و گفت: امکانات رفاهي دانشگاهها در اين زمينه بايد لينک شود، بر همين اساس در حال طراحي سايتي هستيم که اين امکانات يکي شود و اساتيد با مراجعه به اين سايت، استاني را که مي‎خواهند سفر کنند مشخص کرده و از تمام امکانات آن باخبر شوند.

وي در ادامه به راه‎اندازي سفر عتبات اساتيد اشاره کرد و گفت: هزينه اين سفر بين يک ميليون و 700 هزار تومات تا يک ميليون و 800 هزار تومان است که اساتيد مي‏توانند يک ميليون و 500 هزار تومان آن را وام بگيرند.سنگ‌تراش تصريح کرد: تور مالزي به گردشگري ما اضافه شده است، در روز اول يک هزار و 436 نفر ثبت‏نام کرده‏اند که 1 هزار و 85 نفر آنها اساتيد و 351 نفر آنها همکاران اداري هستند.وي به طرح کارت هوشمند دانشجويي اشاره کرد و گفت: اين کارت 120 نوع خدمات ارائه مي‎‏دهد که در آينده نزديک مي‎توانيم آن را به اساتيد نيز تعميم دهيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي