جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5620

سلطاني‌فر:
مي توانيم در المپيک 2020 مدال هاي بيشتري کسب کنيم

جديدترين رنکينگ فدراسيون جهاني اعلام شد
عاشورزاده، برترين تکواندوکار ايراني دنيا


خبرنامه


خبـــرنامه


 سلطاني‌فر:
 مي توانيم در المپيک 2020 مدال هاي بيشتري کسب کنيم 

 
وزير ورزش و جوانان گفت: تعامل و کار ما بر اساس ضوابط و مسائل قانوني است و باور من اين است که با استفاده از ظرفيت همه دلسوزان و دست اندرکاران ورزش کشور در همه وزارت خانه ها و دستگاه هاي دولتي، مي توان از امکانات موجود استفاده بهينه کرد و ضريب بهره وري را بالا برد.

به گزارش آفرينش ، مسعود سلطاني فر که به مناسبت روز خبرنگار به ديدار رئيس و کارکنان مرکز روابط عمومي و پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان رفته بود در گفت و گوي با اين پايگاه در مورد انتخاب مجددش توسط رئيس جمهوري به عنوان وزير ورزش و جوانان دولت دوازدهم صحبت کرد.

وي در اين باره گفت: خدمت کردن در دولتي که برخاسته از راي قاطع مردم در يک انتخابات حماسي است، افتخاري بزرگ محسوب مي شود. اين که انسان در موضع خدمتگزاري و باب الحوائجي مردم قرار مي گيرد توفيق بزرگ و ارزشمندي است و اميدوارم در اين راه سربلند باشيم. با همگرايي همه جانبه مي توانيم گره هاي مختلف ورزش کشور را باز کنيم.

سلطاني فر در مورد برنامه هاي وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم گفت: همان طور که در اين هشت ماه گذشته توفيق داشتيم در محورهاي مختلف در جهت اصلاح امور قدم هايي را برداريم، ان شاء الله بتوانيم در چهار سال آينده نيز گره هاي مختلف ورزش کشور را با کمک همه همکاران وزارت، همچنين اعضاي محترم دولت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، رسانه هاي مختلف، پيشکسوتان، قهرمانان و همه دلسوزان عرصه ورزش باز کنيم.

وزير ورزش و جوانان با بيان اين که در حال حاضر ثبات و آرامش خوبي در عرصه ورزش کشور به وجود آمده، ادامه داد: تعامل و کار ما بر اساس ضوابط و مسائل قانوني است و باور من اين است که با استفاده از ظرفيت همه دلسوزان و دست اندرکاران ورزش کشور در همه وزارت خانه ها و دستگاه هاي دولتي، مي توان از امکانات موجود استفاده بهينه کرد و ضريب بهره وري را بالا برد.

سلطاني فر با تاکيد بر توسعه ورزش همگاني و قهرماني، اظهار داشت: بايد در عرصه ورزش همگاني، گشايش بيشتري را براي حضور همه مردم فراهم کنيم و همچنين در عرصه ورزش قهرماني بتوانيم دستاوردهاي دولت يازدهم را در دولت دوازدهم توسعه دهيم.

وزير ورزش و جوانان همچنين با تاکيد بر توسعه ورزش بانوان، افزود: در بخش ورزش بانوان بايد در همه ابعاد چه در بخش حضور بانوان در سمت هاي مديريتي در ستاد و صف و چه در بخش حضور بانوان در مسابقات بين المللي قدم هاي اساسي تر و بيشتري برداريم.

وي همچنين به توسعه ورزش روستايي و عشايري و ورزش جانبازان و معلولين تاکيد کرد و افزود: در همه اين موضوعات برنامه هاي مفصلي را به مجلس شوراي اسلامي ارائه کردم که ان شاءالله در جلساتي که در کميسيون ها و فراکسيون هاي مجلس و همچنين مجامع مختلف استاني و تخصصي داريم بتوانيم با تشريح اين برنامه ها و بحث و تبادل نظر با نمايندگان محترم به يک چارچوب مناسبي براي پيشرفت و توسعه ورزش کشور، سلامت جامعه و افزايش غرور ملي دست پيدا کنيم.

وزير ورزش و جوانان همچنين در خصوص رويدادهاي مهم بين المللي ورزشي که پيش روي ورزش کشور است، توضيح داد: ما در کنار رويدادهاي بين المللي که در رشته هاي مختلف به صورت عادي از جمله حضور در مسابقات آسيايي و جهاني داريم در دولت دوازدهم سه رويداد بزرگ و مهم پيش رو داريم. اولي جام جهاني فوتبال روسيه است که ما صعودي مقتدرانه، زودهنگام و تاريخي داشتيم و فرصت اين را داريم که با بسيج امکانات و برگزاري اردوهاي مختلف، بازي هاي تدارکاتي و پشتيباني مناسب، بتوانيم حضور آبرومندي در جام جهاني داشته باشيم.

سلطاني فر ادامه داد: رويداد بعدي بازي هاي آسيايي 2018 اندونزي است که حدود 3 ماه بعد از جام جهاني برگزار مي شود. از الان در حال برنامه ريزي براي حضور آبرومند در جاکارتا هستيم و در نهايت تمام توان خود را با همکاري فدراسيون هاي مختلف معطوف حضور مقتدرانه در المپيک 2020 ژاپن خواهيم کرد.

وزير ورزش و جوانان عنوان کرد: اميدواريم به گونه اي برنامه ريزي شود که در المپيک علاوه بر 4 رشته اي که تا کنون در آن صاحب مدال شديم بتوانيم در 2 الي 3 رشته ديگر هم مدال بگيريم چرا که معتقديم پتانسيل آن وجود دارد. از همين الان جلساتي با روساي فدراسيون هاي مذکور، مديران تيم هاي ملي و مسئولان کميته ملي المپيک داشته ايم و به اميد خدا در المپيک 2020، هم تعداد مدال ها و هم رشته هاي مدال آور ما افزايش خواهند داشت.

سلطاني فر در خصوص عدم صعود تيم فوتبال اميد به المپيک در 44 سال اخير گفت:‌ متاسفانه گره اي در کار تيم اميد که در دو سه دوره اخير امکانات خوبي هم در اختيارشان بوده افتاده است. فکر مي کنيم به اميد خدا با برنامه ريزي که انجام خواهد شد و رايزني هايي که با فدراسيون فوتبال شده به گونه اي تدارک ببينيم که تيم المپيک ما در المپيک توکيو حاضرباشد.


  جديدترين رنکينگ فدراسيون جهاني اعلام شد
 عاشورزاده، برترين تکواندوکار ايراني دنيا 

 جديدترين رنکينگ جهاني تکواندوکاران اعلام شد.

فدراسيون جهاني تکواندو رده‌بندي جهاني تکواندوکاران در ماه "آگوست" را اعلام کرد، امتيازات اين رنکينگ تا پايان مسابقات ماه "جولاي" 2017 لحاظ شده است.

در اين رنکينگ امتيازات سال 2013 به طور کل از جدول رده‌بندي حذف و از امتيازات 2014 و 2015 به ترتيب 75 و 50 درصد کسر شده است. همچنين با اعلام رنکينگ ماه جديد، 25 درصد از امتياز ماه قبل در سال 2016 کسر خواهد شد.در آخرين رنکينگ اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني تکواندو، آرمين هادي‌پور در وزن 54- کيلوگرم در رده سوم جدول رده‌بندي قرار گرفت، فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن 58- کيلوگرم کشورمان همچنان جايگاه دوم را در ميان تکواندوکاران جهان در اختيار دارد، ميرهاشم حسيني نماينده وزن 63- کيلوگرم کشورمان که پس از رقابت‌هاي قهرماني جهان و با کسب مدال نقره اين مسابقات جايگاه سيزدهم را به خود اختصاص داده بود، همچنان در اين رده قرار دارد، ابوالفضل يعقوبي نيز جايگاه دوازدهم وزن 68- کيلوگرم قرار دارد.

مسعود حجي زواره در وزن 74- کيلوگرم با يک پله صعود در رده پنجم جدول است، مهدي خدابخشي در رده پنجم وزن 80- کيلوگرم قرار دارد، احمد محمدي در وزن 87- کيلوگرم رده بيست و چهارم و سجاد مرداني در وزن 87+ کيلوگرم رده چهارم را در اختيار دارند.

اما در گروه زنان ناهيد کياني در وزن 49- کيلوگرم رده 42 را به خود اختصاص داده است، طيبه پارسا در وزن 57- کيلوگرم در رده 64 قرار دارد، کيميا عليزاده در وزن 62- کيلوگرم همچنان رده هجدهم را در اختيار دارد و در وزن 67- کيلوگرم مليکا ميرحسيني با 4 پله صعود جايگاه 94 را کسب کرده است.

زهرا پوراسماعيل در وزن 73- کيلوگرم بدون هيچ تغييري جايگاه يازدهم را به خود اختصاص داده است و اکرم خدابنده در وزن 73+ کيلوگرم در رده شانزدهم قرار دارد.


 خبرنامه  

 تاييد فهرست 25 نفره پرسپوليس براي يک چهارم ليگ قهرمانان آسيا

25 بازيکن پرسپوليس که براي حضور در مرحله يک چهارم ليگ قهرمانان آسيا معرفي شده بودند، مورد تائيد قرار گرفتند.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، 25 بازيکن از سوي باشگاه پرسپوليس براي حضور در مرحله يک چهارم ليگ قهرمانان آسيا به کنفدراسيون معرفي شدند و مراحل ثبت نام آنها در موعد مقرر صورت گرفت که تائيد اين بازيکنان انجام و مجوز بازي آنها براي حضور در مرحله بعدي اين رقابت‌ها صادر شد.

گفتني است؛ باشگاه پرسپوليس با پايان بازي‌هاي بشار رسن در عراق، نام وي را هم وارد اين فهرست خواهد کرد.

دعوت 18 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتسال

سرمربي تيم فوتسال ايران اسامي 18 بازيکن را جهت حضور در اردوي تيم ملي اعلام کرد.

سيدمحمدکاظم ناظم‌الشريعه، سرمربي تيم ملي فوتسال کشورمان اسامي 18 بازيکن دعوت شده به اردوي تدارکاتي اين تيم را که از 21 تا 23 مردادماه در مرکز ملي فوتبال برگزار مي‌شود، به شرح زير اعلام کرد:

عليرضا صميمي، حميد احمدي، محمدرضا سنگ‌سفيدي و مرتضي عزتي از مس سونگون ورزقان تبريز، محمد شجري، مسلم اولادقباد و مهدي جاويد از تأسيسات دريايي، سپهر محمدي، علي‌اصغر حسن‌زاده، احمد اسماعيل‌پور، ابوالقاسم عروجي، سعيد احمد عباسي از گيتي پسند اصفهان، سجاد بندسعدي از ارژن فارس، قدرت بهادري و علي اسعدي از فرش‌آراي مشهد، عليرضا رفيعي و شهاب طالبي از ملي حفاري اهواز و مرتضي فراهاني از مقاومت البرز.

ليورپول به دنبال جذب مدافع منچستر

طلسم چندين ساله شکسته مي شود؟

قرمز‌هاي مرسي سايد به دنبال جذب مدافع رقيب ديرينه خود يعني منچستر هستند.

باشگاه ليورپول براي تقويت خود در ليگ جديد انگليس قصد دارد تا لوک شاو مدافع منچستريونايتد را به خدمت بگيرد.

همچنين گفته مي‌شود يک بازيکن جوان ديگر منچستر در آستانه جدايي از اين تيم قرار دارد.کمرون بورثويک جکسون بازيکن جوان شياطين سرخ به صورت قرضي به تيم ليدز يونايتد خواهد پيوست.

اگر اين اتفاق بيفتد طلسم عدم جذب بازيکن ليورپول و منچستر پس از سال ها شکسته خواهد شد.

رقابت‌هاي بسکتبال کاپ آسيا- لبنان

امروز، آغاز جدال آسمان خراشان ايران

تيم ملي بسکتبال ايران رقابت‌هاي خود را در کاپ آسيا ازامروز( چهارشنبه ) با ديدار مقابل هند شروع مي‌کند.

مسابقات بسکتبال کاپ آسيا به ميزباني بيروت پايتخت لبنان شروع مي‌شود و روز نخست اين رقابت‌ها با برگزاري چهار ديدار به پايان مي‌رسد. بلندقامتان ايران که طبق قرعه کشي در گروه A با تيم‌هاي هند، سوريه و اردن هم گروه شدند از امروز به مصاف حريفان خود مي‌روند و اولين بازي خود را برابر هند انجام مي‌دهند. ملي‌پوشان کشورمان تاکنون هفت بار مقابل هند به ميدان رفته‌اند و در تمام بازي‌ها موفق به شکست اين تيم شدند. برنامه ديدارهاي تيم ملي در مرحله مقدماتي به شرح زير است:

چهارشنبه هجدهم مرداد : ايران – هند، ساعت 16 (به وقت محلي)، ساعت 17:30 (به وقت ايران)

جمعه بيستم مرداد: ايران – سوريه، ساعت 21 (به وقت محلي)، ساعت 22:30 (به وقت ايران)

يکشنبه بيست و دوم مرداد: ايران – اردن، ساعت 18:30 (به وقت محلي)، ساعت 20 (به وقت ايران)

ثبت قرارداد مهاجم برزيلي استقلال خوزستان

مهاجم برزيلي تيم فوتبال استقلال خوزستان قراردادش را با اين باشگاه ثبت کرد.

باشگاه استقلال خوزستان با بازيکن برزيلي تيم کلوريدا به نام جونيور به توافق رسيد و قراردادي به مدت يکسال با اين بازيکن امضا کردند.

در همين راستا جونيور راهي هيئت فوتبال خوزستان شد و قرارداد خود را ثبت کرد.

هافبک اينتر به دنبال بازگشت به فيورنتينا

هافبم تيم فوتبال اينتر به دنبال بازگشت به تيم سابق خود است.

استفان يووتيچ که در تيم فوتبال فيورنتينا توانست عملکرد خوبي را از خود نشان دهد مورد توجه اينتر قرار گرفت و به اين تيم ملحق شد اما حالا خبر مي‌رسد که اين بازيکن به دنبال بازگشت به جمع بنفش‌ها است.

وکيل يووتيچ در تلاش است تا بستر حضور وي در فيورنتينا را فراهم کند. گفتني است مارسي هم يکي ديگر از تيم‌هاي است که به اين بازيکن علاقه دارد.

باراني بازي با ذوب‌آهن را از دست داد

هافبک تيم فوتبال پيکان نمي‌تواند تيمش را در ديدار مقابل ذوب‌آهن همراهي کند.محمدصادق باراني، هافبک دفاعي تيم فوتبال پيکان از ناحيه کف پا مصدوم است و با غيبت در تمرينات، مشغول درمان مصدوميتش است.باراني در بازي بعدي تيمش برابر ذوب‌آهن قادر به همراهي پيکاني‌ها نخواهد بود، اما تلاش مي‌کند در ديدارهاي آتي به ميدان برود.

بازي پيکان تهران - ذوب‌آهن اصفهان در چارچوب هفته سوم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور از ساعت 20:30 روز جمعه هفته جاري در تهران برگزار خواهد شد.

آمادگي اسدي براي ديدار با پديده

کاپيتان صنعت نفت آبادان از ديروز به تمرينات تيمش اضافه شد و به بازي با پديده مي‌رسد.به گزارش تسنيم، مرتضي اسدي که در جريان ديدار صنعت نفت آبادان - استقلال تهران دچار مصدوميت شده و ديدار هفته دوم آباداني‌ها را هم از دست داده بود، از ديروز (سه‌شنبه) به تمرينات تيمش برگشت.کشاله ران کاپيتان نفت آبادان دچار پارگي مختصر شده بود، اما او پس از چند روز استراحت، حالا وضعيت بهتري دارد.بدين ترتيب اسدي مشکلي براي ديدار مقابل پديده ندارد و در اين ديدار نيز مي‌تواند صنعت نفت آبادان را همراهي کند.


 خبـــرنامه 

 توران به دنبال بازگشت به اتلتيکو مادريد

يک نشريه اسپانيايي از تمايل هافبک ترک‌تبار بارسلونا براي بازگشت به تيم سابقش خبر داد.

نشريه مارکاي اسپانيا نوشته است که آردا توران از نيمکت نشيني در بارسلونا خسته شده است و نسبت به بازگشت به تيم سابقش اتلتيکو مادريد تمايل دارد.

اتلتيکو مادريد به دليل محروميت يک ساله فيفا در نتيجه عقد قرارداد با بازيکنان خارجي زير سن قانوني تا ماه ژانويه سال 2018 از جذب بازيکن جديد محروم است اما مي‌تواند با بازيکنان مورد نظرش قرارداد داخلي ببندد و تا پايان محروميتش براي استفاده از آنها صبر کند. يکي از بازيکناني که اين باشگاه مد نظر دارد، مهاجم سابقش ديه‌گو کاستا مهاجم چلسي است که از فهرست بازيکنان اين تيم حذف شده است.

اکنون اما نشريه مارکا نوشته است که اگر روخي بلانکو به آردا پيشنهاد بدهد به اين تيم برگردد او قطعاً‌ موافقت خواهد کرد.

توران که در فاصله سال‌هاي 2011 تا 2015 براي اتلتيکو مادريد توپ مي‌زد، تابستان دو سال پيش به بارسلونا پيوست اما او هرگز به ميان بازيکنان اصلي ترکيب ثابت بارسا راه پيدا نکرد و اکنون ارنستو والورده، سرمربي جديد کاتالان‌ها هم روي او به عنوان بازيکن ترکيب اصلي حساب نمي‌کند و همين موضوع سبب شده است که او به بازگشت به اتلتيکو مادريد فکر کند.

مارکا اما در همين حال نوشته است که با وجود رغبت آردا براي بازگشت به پايتخت اسپانيا، تيم قرمزوسفيدپوش اين شهر تمايلي به جذب او ندارد چون جايي در برنامه‌هاي سرمربي تيم ديه‌گو سيمئونه نخواهد داشت. به اين ترتيب به نظر مي‌رسد که آردا در صورت تمايل به ترک نوکمپ براي پيدا کردن فرصت‌هاي بيشتر براي بازي کردن، بايد ساير پينشهادهايش از جمله آنهايي که از چين يا گالاتاسراي دريافت کرده است، فکر کند.

کريم ماندني است

نام انصاري‌فرد در فهرست اروپايي المپياکوس

نام ملي‌پوش ايراني با وجود اخبار رسانه‌هاي ورزشي يونان مبني بر انتقال قرضي‌اش به پانيونيوس در فهرست بازي آينده المپياکوس در ليگ قهرمانان اروپا قرار گرفته است.

بسنيک هاسي، سرمربي آلبانيايي تيم المپياکوس اسامي بازيکنان ديدار مرحله بعدي ليگ قهرمانان اروپا برابر تيم ريجکا کرواسي را اعلام کرد که نام کريم انصاري‌فرد نيز در ميان آنها قرار دارد.

نام کريم انصاري‌فرد در رديف اول بخش مهاجمان تيم المپياکوس به همراه امانوئل امنيکه و محمد بن قرار گرفته و به يوفا ارسال شده است.

پيش از اين رسانه‌هاي ورزشي يونان خبر از انتقال احتمالي و قرضي کريم انصاري‌فرد به تيم سابقش يعني پانيونيوس با توجه به عدم بازي در تيم المپياکوس داده بودند.

ديدار رفت تيم‌هاي المپياکوس يونان و ريجکا کرواسي چهارشنبه هفته آينده در ورزشگاه کارايسکاکي شهر آتن برگزار خواهد شد.

ايران‌پوريان:

چاره‌اي جز شکست دادن استقلال نداريم

از ديد مدافع تيم فوتبال تراکتورسازي سرخپوشان تبريزي در ديدار مقابل استقلال تهران چاره‌اي جز کسب پيروزي ندارد.

محمد ايران‌پوريان درباره شرايط فعلي تراکتورسازي و شروع ضعيف اين تيم در ليگ برتر با دو شکست پياپي به تسنيم گفت: واقعيت اين است که ما از لحاظ فني در اين دو مسابقه مشکل خاصي نداشتيم و توانستيم موقعيت‌هاي زيادي را روي دروازه پرسپوليس و استقلال خلق کنيم. همه ديدند که تراکتورسازي چه فرصت‌هايي را از دست داد و ما به هيچ عنوان در اين دو بازي مستحق باخت نبوديم. با اين حال بايد تلاش کنيم تا در مسابقات بعدي اين دو شکست را جبران کنيم.

وي در ادامه تأکيد کرد: ما مي‌توانستيم در مقابل پرسپوليس به پيروزي برسيم و الان موقعيت بهتري داشته‌ باشيم. متأسفانه به چيزي که شايسته‌اش بوديم نرسيديم. البته بايد اين را هم بايد درنظر بگيريم که خوب بازي کردن و ايجاد موقعيت گل مهم نيست و ما بايد فرصت‌ها را تبديل به گل کنيم تا بعداً حسرت نخوريم.

مدافع تيم فوتبال تراکتورسازي همچنين يادآور شد: ما قبل از شروع فصل نتوانستيم بازيکن بگيريم و با اين شرايط بايد کادرفني از بازيکنان جوان در تيم‌هاي پايه استفاده مي‌کرد. بازي‌هاي ليگ هم نياز به تجربه دارد و بازيکنان جوان ما نياز به زمان دارند تا بتوانند تجربيات بيشتري به دست بياورند. به‌هرحال براي اينکه ما در آينده نتيجه بگيريم نيازمند زمان هستيم.

ايران‌پوريان از آمادگي تيمش براي تقابل با استقلال تهران در هفته سوم ليگ برتر ياد کرد و گفت: ما بازي سختي در پيش داريم و طبيعتاً استقلال هم با توجه به اينکه تا حالا بردي به دست نياورده است، براي پيروزي قدم به زمين مي‌گذارد. آنها تيم باکيفيتي دارند، ولي تراکتورسازي هم تيم کوچکي نيست. اين درست است که در ورزشگاه آزادي بازي مي‌کنيم، ولي چاره‌اي جز شکست دادن استقلال در ورزشگاه آزادي نداريم.

وي در پايان تصريح کرد: از هواداران تراکتورسازي مي‌خواهم که تيم ما را حمايت کنند. ما شرمنده هستيم که در دو بازي شکست خورديم، ولي تلاش مي‌کنيم که خيلي زود آنها را خوشحال کنيم.

پيکان قيد مدافع استقلال را زد

قيمت بالا، مانع بزرگ جذب مگويان

باشگاه پيکان حاضر نشد مدافع مازاد استقلال را به خدمت بگيرد.باشگاه پيکان تمايل داشت هراير مگويان را به خدمت بگيرد، اما اين بازيکن خواسته مالي داشت که مورد موافقت پيکاني‌ها قرارنگرفت.

مگويان که از ليست استقلال کنار گذاشته شده است براي مذاکراتش با پيکاني‌ها خواستار يک ميليارد و 200 ميليون تومان شده بود در شرايطي که اين باشگاه فقط حاضر بوده و هست که نيمي از اين مبلغ را به مدافع ارمني بدهد.

اين مدافع ارمنستاني يک فصل ديگر با باشگاه استقلال قرارداد دارد که رقم آن حدود يک ميليارد و 400 ميليون تومان است. به همين خاطر او تصميم دارد همچنان بدون تيم بماند و پولش را به طور تمام و کمال از باشگاه استقلال بگيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي