جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623


نفس‌هاي درياچه اروميه بار ديگر به شماره افتاد

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه:
اکثر ساختمان‌هاي احداثي در اروميه داراي تخلف است

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي:
آذربايجاني‌ها 50 ليتر آب بيشتر مصرف مي‌کنند


خبــر


در استان


 نفس‌هاي درياچه اروميه بار ديگر به شماره افتاد 

 اروميه- صديقي

درياچه اروميه تابستان امسال روزهاي سختي را پشت سر مي‌گذارد با اين حال مسئولان احياي درياچه اروميه باز هم خبرهايي اميدبخش از احياي آن مي‌دهند در حالي که برخي پروژه‌هاي مرتبط با آن مثل سد چپرآباد در چهار سال گذشته اعتبارات مصوب خود را دريافت نکرده‌اند.

درياچه اروميه اين روز‌ها حال ‌وروز خوبي ندارد، گرماي سوزان، کاهش بارش‌ها و بي‌مهري دولت همه دست به دست هم داده‌اند تا درياچه اروميه روزهاي سخت دو سه سال اخير را تجربه کند.

نخستين سال احياي درياچه اروميه، خداوند به‌واسطه نزول باران روي مدعيان احياي درياچه اروميه را سفيد کرد و نور اميد را در دل مردم حوضه آبريز درياچه تاباند به‌طوري که در آن سال بارش‌ها در حوضه آبريز درياچه اروميه به‌ويژه در استان آذربايجان غربي در 40 سال اخير بي‌سابقه اعلام شد.

امروز که دو سال و چند ماه از نخستين روز احياي درياچه اروميه مي‌گذرد مسئولان ستاد احياي درياچه اروميه در صحبت‌هايشان گاهي خبرهاي اميدوارانه و گاهي نگران‌کننده مي‌دهند اما آنچه از وضع درياچه اروميه برمي‌آيد به نظر مي‌رسد اين درياچه بايد سال‌ها سختي بکشد تا شايد براي بار ديگر به‌مانند درياچه شود.

درياچه اروميه نسبت به سال قبل وضع نامطلوبي دارد

دبير ستاد احياي درياچه اروميه در رابطه با آخرين وضعيت اين درياچه گفت: با توجه به اينکه در حال حاضر آب درياچه اروميه از آبهاي منطقه‌اي تأمين مي‌شود و از آنجايي که امسال با کاهش 39درصدي بارندگي‌ها روبه‌رو هستيم اکنون آبي پشت سد‌ها وجود ندارد که وارد درياچه اروميه شود.

عيسي کلانتري اظهار کرد: دماي هواي حوضه آبريز درياچه اروميه يک و نيم درجه سانتي‌گراد نسبت به سال قبل گرم‌تر شده است. دو عامل کاهش بارندگي و افزايش دما سبب شده است تا ارتفاع آب درياچه اروميه نسبت به سال قبل 18 درجه کاهش يابد اما نسبت به چند سال قبل از وضعيت بهتري برخوردار است.

وي تصريح کرد: در حال حاضر پروژه‌هاي تأمين آب از زاب، اقدامات تصفيه فاضلاب‌ها، طرحهاي مربوط به افزايش بهره‌وري آب و نيز اقدامات لازم براي کاهش آب کشاورزي در حال انجام است، بر اساس برنامه‌هاي احياي درياچه اروميه، بايستي سالانه 8 واحد درصد از مصرف آب در حوزه کشاورزي کاهش يابد که امسال به‌سبب نبود آب به‌صورت طبيعي اين کاهش مصرف انجام مي‌شود.

کلانتري بر اين باور است و مي‌گويد: احياي درياچه اروميه عملاً ثابت شده است چنانچه دولت در طول سالهاي بعدي همراهي‌هاي لازم را در رابطه با اجراي برنامه‌هاي احيا انجام دهند در سال 1403 به تراز اکولوژيک درياچه دست خواهيم يافت. مدير دفتر تلفيق و برنامه‌ريزي ستاد احياي درياچه اروميه نيز در اين باره گفت: انتظار مي‌رود در انتهاي سال آبي که مصادف با شهريورماه است سطح درياچه اروميه به 1700 کيلومترمربع برسد که تا قبل از آغاز به فعاليت ستاد احيا نيز تقريباً همين‌قدر بود.

درياچه اروميه تابستان امسال روزهاي سختي را پشت سر مي‌گذارد

مسعود تجريشي گفت: تابستان امسال هواي آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي 2 درجه سانتي‌گراد نسبت به ميانگين 40 سال گذشته افزايش يافته به‌طوري که جزو 3 استان کشور از نظر افزايش دما هستند و اين امر سبب شده تا تبخير آب درياچه با شدت بيشتري انجام شود.تجريشي بيان کرد: بارش‌ها نيز امسال نسبت به سال قبل 34 درصد کاهش يافته که همه اين پديده‌ها سبب شده تا درياچه اروميه تابستان امسال روزهاي سختي را داشته باشد.

وي بيان کرد: کاهش بارندگي‌ها و افزايش دما از يک سو و تخصيص نيافتن اعتبارات احياي درياچه اروميه از سوي ديگر سبب شده است تا امسال طبق برنامه پيش‌بيني‌شده عمل نشود.مدير دفتر تلفيق و برنامه‌ريزي ستاد احياي درياچه اروميه خاطرنشان کرد: پرداخت اعتبارات احياي درياچه اروميه از طريق اوراق و اسناد خزانه سبب شد تا سردهنه‌سازي‌ها و پروژه‌هاي کاهش مصرف آب در بخش کشاورزي به‌موقع اجرا نشود.وي تصريح کرد: با توجه به تحقيقاتي که توسط کار‌شناسان و صاحب‌نظران درياچه اروميه انجام گرفته است درياچه اروميه بعد از احيا به حالت 30 سال گذشته بازنمي‌گردد.

احياي درياچه اروميه نياز به زمان دارد

مدير دفتر تلفيق و برنامه‌ريزي ستاد احياي درياچه اروميه گفت: آبهاي موجود در حوضه آبريز درياچه اروميه نمي‌تواند پاسخگوي اين درياچه باشد، ما هرچه در مصرف آب نيز صرفه‌جويي کنيم نمي‌توانيم درياچه قبلي را داشته باشيم.تجريشي افزود: با افزايش و کاهش دما، با تغيير در ميزان بارندگي‌ها و برخي تغييرات ديگر درياچه اروميه تر و خشک مي‌شود اما از بين نمي‌رود، به‌طوري که بعد از اتمام اين درياچه، مانند قبل پليکان‌ها در آن شنا مي‌کنند، آرتمياي درياچه احيا مي‌شود، مردم مي‌توانند در آن شنا کنند و غبارهاي نمکي نيز از بين مي‌رود.

امسال سطح درياچه اروميه به 2 هزار و 600 کيلومترمربع رسيده است و شاهد هستيم که آرتميا و پليکان‌ها به اين درياچه بازگشته‌اند، اين نشان مي‌دهد که مراحل احيا با موفقيت طي مي‌شود ولي احياي آن نياز به زمان دارد.اداره‌کل هوا‌شناسي آذربايجان غربي نيز در هفته اخير خبري با تيتر «افزايش سرعت تبخير در درياچه اروميه با گرم‌تر شدن هوا» انتشار داد و اعلام کرد: تراز درياچه اروميه نسبت به مشابه سال قبل 26 سانتي‌متر کاهش يافته است.


 رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه:
 اکثر ساختمان‌هاي احداثي در اروميه داراي تخلف است 

 اروميه- يزدان پناه

رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه با اشاره به تخلفات صورت گرفته در حوزه ساختمان در اين شهر گفت: در اروميه اغلب ساختمان‌هاي احداثي داراي تخلف است و به ماده 100 ارجاع داده مي‌شوند.

ميرعلي محمدي با اشاره به مشکلات عديده حوزه ساخت و ساز در شهر اروميه اظهار داشت: موضوع ساخت و سازهاي شهري با توجه به وضعيت رکود مسکن در کشور به عنوان يک مقوله مهم در مديريت شهري مطرح است که براي واکاوي هر چه بهتر آن ابتدا بايد با ارگان‌هاي دخيل در بحث ساخت و ساز آشنا شويم. وي گفت: سازمان‌ها و ادارات دست‌اندرکار در حوزه ساخت و ساز شهري به دو دسته دولتي و نيمه دولتي يا خصوصي تقسيم مي‌شوند که معاونت امور عمراني استانداري و اداره کل راه و شهرسازي به عنوان دو ارگان دولتي تاثيرگذار در حوزه ساخت و سازند.

محمدي افزود: شوراي اسلامي شهر، شهرداري و سازمان نظام مهندسي سه ارگان ديگر دخيل در حوزه نظارت بر ساخت و ساز در شهر‌ها هستند که هر کدام با توجه به اساسنامه سازماني مي‌توانند نقش قابل توجهي در برون‎رفت از وضعيت نابسامان فعلي در حوزه عمران شهر را ايفا کنند. رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر اروميه عنوان کرد: در دوره چهارم شوراي شهر سعي کرديم تا رابط خوبي بين مردم و سازمان‌هاي درگير در امر ساخت و ساز باشيم تا به نحوي بتوانيم با ايجاد تعامل بين مردم و اين سازمان‌ها براي برطرف کردن مشکلات در حوزه ساخت و ساز گام برداريم. وي در ارتباط با برخي از ضعف‌ها و کاستي‌هاي قانون نظام مهندسي ساختمان اظهار داشت: اين قانون و حسن اجراي آن بايد پاسخگوي نيازهاي مردم باشد به گونه‌اي که با اجراي صحيح و بدون تبعيض بتوان نقش مهندسي را در پروژه‌هاي مختلف نمايان کرد.

محمدي با اشاره به تخلفات صورت گرفته در حوزه ساختمان گفت: در اروميه اغلب ساختمان‌هاي احداثي داراي تخلف هستند و به ماده 100 ارجاع داده مي‌شوند، اين تخلفات از سوي مردم ولي بهدست اين 5 ارگان صورت مي‌گيرد و در اين بين برخي موارد سبب کاهش کيفيت نظارت و اجرا شده و نارضايتي مردم و ديگر ارگان‌ها را در پي دارد.


 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي:
 آذربايجاني‌ها 50 ليتر آب بيشتر مصرف مي‌کنند 

 تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي گفت: يک‌هزار و 500 فقره انشعاب در استان ميزان مصرف آب‌ آنها در وضعيت بحراني و بيش از حد آب است در صورت عدم تجديد نظر در مصرف آب توسط مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفي آنان خواهد شد.

عليرضا ايمانلو در نشست بررسي وضعيت آب در شهرستان بناب و استان آذربايجان‌شرقي از آغاز عمليات اجرايي طرح تصفيه‌خانه فاضلاب شهرک وليعصر(عج) بناب خبرداد و اظهار داشت: استاندارد سرانه مصرف آب در دنيا 110 ليتر است که اين رقم در کشور 150 ليتر و در استان ما 190 ليتر است.

وي با بيان اينکه از يک‌ميليون و 203 هزار فقره انشعاب آب در 60 شهر استان، 18 درصد اين انشعابات بالاي استاندارد مصرف مي‌کنند،گفت: يک‌هزار و 500 فقره انشعاب در استان ميزان مصرفي آب‌ در وضعيت بحراني و بيش از حد مصرف است که در صورت عدم تجديد نظر در مصرف آب توسط مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفي آنان خواهد شد.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي با بيان اينکه آهنگ مصرف آب در کشور مناسب نيست؛ تأکيد کرد: جا دارد فرهنگ‌سازي لازم در اين بخش صورت گيرد.

مدير شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي، مصرف سرانه آب در استان براي هر نفر در شبانه‎روز را 190 ليتر دانست و گفت: ميانگين استاندارد مصرف سرانه 150 ليتر بوده و آذربايجاني‌ها 50 ليتر در شبانه‌روز بيشتر مصرف مي‌کنند. وي اضافه کرد: براي اينکه مشکلي براي تامين آب آشاميدني مردم تبريز به وجود نيايد، بايد متوسط سرانه مصرف آب به 150 ليتر در شبانه‌روز و مطابق الگوي طرح شده، برسد.

ايمانلو در ادامه به صرفه‌جويي در مصرف آب و رعايت الگوي مصرف تاکيد کرد و از شهروندان درخواست کرد توصيه‌هاي شرکت آب و فاضلاب استان را جدي بگيرند تا درخصوص آب مصرفي دچار مشکل نشوند.وي به همشهريان در خصوص عدم اسراف آب شرب بهداشتي و صرفه‌جويي در خصوص اين مايه حيات گفت: آب ارزشمندترين عطيه الهي، مهم‌ترين عامل تداوم حيات موجودات زنده و رکن اصلي توسعه پايدار است.

ايمانلو اضافه کرد: فقدان يا کمبود اين مايع حيات‌بخش موجب اختلال در زندگي شهروندان و بروز نابساماني‌هاي فراوان مي‌شود. ايمانلو با اشاره به اينکه کيفيت آب شرب بناب مطلوب است؛ گفت: به يقين مي‌گويم که کيفيت آب بناب از آب مرکز استان آذربايجان‌شرقي نيز بالاتر است. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر آذربايجان‌شرقي تاکيد کرد: از ظرفيت بسيج و ساير مجموعه‌ها براي آموزش استفاده صحيح از منابع آبي بهره مي‌بريم در عين حال از مسؤولان رسانه ملي مي‌خواهيم با در نظر گرفتن جديت بحران آب در شرايط فعلي، از طرق مختلف با پخش اطلاعيه‌هاي متعدد مردم را به استفاده بهينه آب و صرفه‌جويي در استفاده از آن دعوت کنند. ايمانلو بر ضرورت مساعدت مسئولان رسانه ملي در اين زمينه تأکيد کرد.


 خبــر 

 رشد 22 درصدي جابجايي مسافر در چهارماهه سال 96 اداره کل راه‌آهن هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديرکل راه‌آهن هرمزگان ميزان تردد مسافر در سال جاري توسط حمل و نقل ريلي را 335 هزار و 33 نفر اعلام کرد و گفت: اين رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 22 درصد رشد داشته است.

محمد پوفخري با اشاره به رشد 22 درصدي تردد مسافر در سال 96 گفت: در چهارماهه نخست سال جاري 336 هزار و 33 نفر مسافر از ناوگان ريلي راه‌آهن هرمزگان بهره‌مند شده‌اند که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته 273 هزارو 861 مسافر بوده که يکي از عوامل موثر در افزايش تعداد مسافرين در مدت ياد شده همه روزه شدن قطارمسافري بندر مشهد و بالعکس از اول سال جاري مي‌باشد.

اصلاح و توسعه بيش از 700 متر شبکه آبرساني در شهر قائمشهر

ساري-رقيه سامع

مدير امور آبفاي شهري قائمشهر از اصلاح و توسعه بيش از 700 متر شبکه آبرساني در اين شهر طي يک ماه اخير خبر داد.

مهندس عبدالرضا سعيدي، با اعلام خبر بالا افزود: در اين مدت525 متر اصلاح شبکه و 225 متر توسعه شبکه آبرساني در سطح شهر قائمشهر انجام شد.

وي، با اشاره به استاندارد سازي 40 فقره انشعاب، بهسازي و نصب منصوبات چاه شماره 7 و تعميرات و رنگ‌آميزي چاه شماره 20 در اين شهر افزود: 346 مورد اتفاق شبکه اعم از شکستگي، ترکيدگي و جابجايي و.... نيز گزارش و نسبت به رفع آن اقدام شد.

مدير امور آبفاي شهري قائمشهر به عمليات لايروبي فاضلاب تصفيه‎خانه شهرک يثرب اشاره و تصريح کرد: در اين مدت محوطه ايستگاه آبرساني مخزن و تاسيسات اين تصفيه‎خانه نيز شست و شو، نظافت و پاکسازي شد.

وي در پايان از اجراي فاز دوم ساخت آزمايشگاه و سايت مخزن آب ژاول در دو نقطه در مخزن و ايستگاه پمپاژ اين امور خبر داد.

نشت‌يابي بيش از 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت

ملارد- برزگر

معاون بهر‎ه‌برداري شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب استان تهران از نشت يابي بيش از 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت خبر داد.

محمدرضا شمسايي‎فر با اعلام اين خبر گفت: درراستاي اهداف مديريت مصرف و کاهش آب بدون درآمد، بالغ بر 50 کيلومتر شبکه آبرساني شهر صفادشت مورد نشت‎يابي قرار گرفت.

او افزود: در اجراي عمليات نشت‌يابي 49 مورد نشتي شبکه و انشعاب آب، تعداد 55 مورد شير نامرئي همچنين 5 مورد شيرهاي غير هم سطح شناسايي و اصلاح شد.

معاون بهره‌برداري آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران با بيان اين که اقدامات موثري در مناطق تحت پوشش درخصوص حذف شبکه‎هاي موازي صورت گرفته گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 19 کيلومتر از شبکه‎هاي موازي آبرساني از مدار بهره‎برداري خارج شده‎اند.

به گفته شمسايي‎فر با اجراي رفع نشت شبکه آبرساني شهر صفادشت و حذف شبکه‎هاي موازي در ساير مناطق تحت پوشش اين شرکت حجم قابل توجهي از هدررفت آب کاهش يافته است.

تلاش دستگاه‎ها براي حفظ شأن پاويون ايران در نمايشگاه هاي جهاني

اصفهان-راعي

نشست هم‌انديشي هفتمين نمايشگاه و کنفرانس تجهيزات و خدمات پزشکي عمان با حضور عضو هيأت رييسه اتاق بازرگاني و رئيس کميسيون حمايت از سرمايه‎گذاري و توسعه روابط بين‎الملل اتاق بازرگاني، مديرکل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‎گذاري استانداري اصفهان، مديرعامل شهرک سلامت، مديرعامل شرکت نمايشگاههاي بين‌المللي استان اصفهان و برخي از فعالان صنعت پزشکي و گردشگري در محل شهرک سلامت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مديرعامل شرکت نمايشگاههاي بين‎المللي استان اصفهان نيز گفت: برگزاري پاويونهاي جمهوري اسلامي ايران در برخي نمايشگاههاي مهم جهان در رسته‎ها و شاخه‎هاي مختلف، همواره بخش مهمي از فعاليت شرکت نمايشگاههاي اصفهان بوده و اين شرکت در سال جاري نيز براي چهارمين سال متوالي، به عنوان نماينده انحصاري مرکز نمايشگاهي عمان اکسپو و با مجوز رسمي سازمان توسعه تجارت، پاويون ايران را در هفتمين نمايشگاه و کنفرانس تجهيزات و خدمات پزشکي عمان، برگزار مي‎کند.

وي اظهار داشت: کشور عمان از نظر ارتباطات سياسي و اقتصادي با ايران در جايگاه بسيار خوبي قرار دارد و نگاه دولت جمهوري اسلامي ايران نيز بر توسعه اين روابط است؛ از اين رو حضور در نمايشگاههاي اين کشور فرصت مناسبي است تا فرصتهاي تجاري ايران شناسانده شده و دستاوردهاي کشور به عمان که دروازه ورود به بازار شمال و شرق آفريقا، هند و بسياري از کشورهاي خاورميانه است، وارد شود.

محققيان تصريح کرد: نمايشگاه اصفهان اولين شرکتي است که به بازار عمان ورود کرده اما متأسفانه زماني که يک بازار جديد ايجاد مي‎شود، رقبا به جاي تلاش براي تقويت و حفظ آن، با برخي رفتارهاي غير حرفه‎اي، اين بازار را تخريب کرده و به منافع ملي آسيب مي‎زنند.

مراسم توديع و معارفه مدير امور آبفاي شهر صفادشت برگزار شد

ملارد- برزگر

مراسم توديع و معارفه مدير امور آبفاي شهر صفادشت برگزار شد.

در اين مراسم که با حضور معاونت، مالي و پشتيباني، بهره‎برداري و مدير دفتر روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب استان برگزار شد، ضمن تقدير از زحمات حسين شاه بيگي، طي حکمي از سوي مديرعامل شرکت محمد براتي به عنوان سرپرست امور آبفاي شهر صفادشت معرفي شد.


 در استان 

 مديرکل اداره استاندارد يزد اعلام کرد:

رسانه‌ها نقش مهمي درگسترش پويش "کالاي استاندارد ايراني مي‎خرم" دارند

يزد-اکبرخيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزدگفت: رسانه‌ها نقش تاثيرگذاري در توسعه وترويج فرهنگ استاندارد خصوصا گسترش پويش"کالاي استاندارد ايراني مي‌خرم" در سطح جامعه دارند.

محمد حسين ماجدي اردکاني،که به مناسبت روز خبرنگار در يکي از دفاتر سرپرستي روزنامه‎هاي کشوري در استان يزدحضور يافته بود اظهار داشت:تروريستهاي کور دل طالبان در سال 1377 محمود صارمي،خبرنگار دلسوز خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران را در مزار شريف افغانستان به شهادت رساندند با اين گمان که خواهند توانست اورا از صحنه خبر و دنيا محو نمايند ولي غافل از اين بودند که شهيد صارمي و ديگر شهداي عرصه خبر،تا ابد مشعل فروزان عرصه فرهنگ و اطلاع‎رساني جامعه خواهند بود.

وي ادامه داد: رسانه‎ها پل ارتباطي ميان مردم و مسئولان هستند و براحتي قادر خواهند بود جريان اطلاع‌رساني را از بالا به پايين و همچنين بالعکس برقرار نمايند، ضمن اين که اصحاب رسانه مي‎توانند با نقد سازنده و منصفانه خود،مسئولين را در جهت خدمت‎رساني بيشتر ياري کنند،چرا که نقد سازنده موتور محرکه توسعه جوامع و به تبع آن استان خواهد بود.

مدير کل اداره استاندارد استان تصريح کرد:همانگونه که همگان مطلع هستند، در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ استفاده از کالاي استاندارد و ايراني،سازمان ملي استاندارد ايران با راه‎اندازي کمپين 'من کالاي استاندارد ايراني مي‎خرم 'مصمم است تا با ابزار و تواناييهاي موجود و جلب حمايت مديران دستگاه‌هاي دولتي و صنعتي، فعالان اقتصادي،دانشگاهيان،،ورزشکاران،هنرمندان،رسانه‌هاي ديداري و شنيداري استان واقشار مختلف مردم قدمي در جهت حمايت از توليد کالاي استاندارد ايراني و از همه مهمتر تحقق شعاراقتصاد مقاومتي،توليد و اشتغال بردارد.

ماجدي اردکاني در پايان گفت: خوشبختانه به تبع سازمان ملي استاندارد ايران، طرح ملي پويش" من کالاي استاندارد ايراني مي‌خرم "در سطح استان همزمان با سراسر کشور،مدتي است که آغاز به کار نموده و مطمئن هستيم با همت مردم و مديران توسعه‌گراي استان و تلاش مضاعف اصحاب رسانه و مطبوعات اين منطقه،بزودي شاهد فراگير شدن اين پويش در سطح استان يزد باشيم.

مشارکت شهرداري و شرکت توزيع برق در اجراي زميني شبکه برق 20 کيلو ولت فشار ضعيف خيابان شريعتي

اراك -الهام فراهاني

اجراي زميني شبکه برق 20 کيلو ولت فشار ضعيف خيابان شريعتي حدفاصل خيابان جنت تا خيابان فجر با مشارکت و همکاري شهرداري اراک و شرکت توزيع برق ناحيه شرق اراک، با احداث کانالي در حدود 500 متر و اجراي عمليات کابل‌کشي و ايمن‌سازي به انجام رسيد.

اين پروژه در ادامه طرح تعريض خيابان شريعتي و به منظور جمع‌آوري تيرهاي برق موجود در معابر اين خيابان و نيز بهبود وضعيت مبلمان شهري اين خيابان انجام شد.در اين پروژه اقداماتي چون 1000 مترمکعب خاک‌برداري، 190 تن ماسه‌ريزي و 50 تن آجرچيني توسط شهرداري اراک صورت پذيرفته است. اقدامات اداره برق نيز شامل نصب کيوسک کامپکت 630کيلوولت آمپر، 1800متر احداث شبکه فشار متوسط زميني و 500 متر احداث شبکه فشار ضعيف بوده است.گفتني است اين پروژه با بودجه‌اي در حدود 240 ميليون تومان انجام پذيرفت و از مشخصات بارز اين پروژه مدت زمان اجراي آن است که در طي دو روز به صورت کامل انجام شد.

اخذ رتبه يک بيمارستان حضرت زهرا(س) اصفهان در ارزيابي اعتباربخشي ملي

اصفهان-راعي

از ميان 1000 بيمارستان فعال در کشور ، بيمارستان حضرت زهرا(س) اصفهان يکي از بيمارستان‌هايي است که در ارزيابي اعتباربخشي ملي رتبه درجه يک را کسب کرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در سال گذشته نسل سوم اعتباربخشي در سراسر کشور آغاز شد و تحول بسيار بزرگي در اداره بيمارستان‌ها ايجاد کرد. اعتباربخشي بهترين و مؤثرترين روش براي ارتقاء کيفيت و کميت اداره خدمات در حوزه سلامت و درمان است و موجب بهتر شدن نتايج درمان و پيشگيري از خطاهاي ارائه‌دهندگان خدمات پزشکي در بيمارستان‌ها مي‌شود. هدف از اعتباربخشي افزايش رضايت بيماران است که با 903 سنجه تنها ابزار سنجش و ارزيابي عملکرد بيمارستان‌هاست. در واقع وقتي بيمار وارد بيمارستان مي‌شود مراقبت‌هايي که از وي به عمل مي‌آيد بايد مطابق استاندارهاي جهاني و منابع علمي باشد. شايان‌ذکر است اصفهان يکي از 10 مرکز پايلوت کشوري براي پياده‌سازي اعتباربخشي نسل سوم است و اين برنامه بسيار خوب اجراشده است. يکي از بيمارستان‌هايي که طبق شاخص‌هاي تعيين‌شده براي راستي آزمايي و سيستم اعتباربخشي رتبه درجه‌يک کشوري را کسب کرده بيمارستاني در شمالي‌ترين و محروم‌ترين منطقه اصفهان يعني بيمارستان حضرت زهرا(س) واقع در خيابان زينبيه است.

بهره‌برداري از پروژه‌هاي منطقه 14 شهرداري با حضور شهردار اصفهان

اصفهان – محمد راعي

با حضور مديران شهري و اعضاي شوراي شهر و معتمدان محلي پروژه‌هاي منطقه 14 شهرداري اصفهان در قالب شصت و هفتمين برنامه از سري برنامه هاي "هرهفته، چند افتتاح" با اعتبار 630 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، شهردار اصفهان در حاشيه مراسم افتتاح پروژه‌هاي منطقه 14 با اشاره به آغاز عمليات اجرايي خيابان حدفاصل ميدان فرزانگان تا بزرگراه شهيد اردستاني گفت: احداث اين خيابان يکي از آرزوهاي شهروندان شمال شرق براي کاهش بار ترافيکي سه‌‎راه نقشينه است.دکتر مهدي جمالي‌نژاد با اشاره به اينکه بايد سرانه فضاي سبز منطقه 14 افزايش يابد در همين راستا بوستان فضائلي و ايمان براي آرامش و نشاط شهروندان احداث شد، گفت: عمليات اجرايي اين 2 بوستان در سال جاري آغاز و کمتر از 6 ماه به پايان رسيد.شهردار اصفهان با اشاره به اينکه خيابان شهيد شاکري نيز براي کاهش ترافيک منطقه اجرا شد، ادامه داد: نوسازي و بهسازي خيابان عمان ساماني نيز اجرا شد.جمالي نژاد با بيان اينکه بايد آسفالت معابر براي تردد روان شهروندان و بهبود سيماي شهر انجام شود، خاطرنشان کرد: درهمين آسفالت معابر منطقه 14 شهرداري اصفهان انجام شد.وي به آغاز عمليات اجرايي خيابان حدفاصل ميدان فرزانگان تا بزرگراه شهيد اردستاني گفت: احداث اين خيابان يکي از آرزوهاي شهروندان شمال شرق براي کاهش بار ترافيکي سه راه نقشينه است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي