جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

معاون سيما خبر داد:
جلسات 10 ساعته با نمايندگان بختياري‌ها درباره «سرزمين کهن»


احتمال ساخت قسمت دوم "محمد رسول‎ الله(ص)"


«آنتونيو باندارس» به لامبورگيني پيوست


بارپخش«لبه تاريکي» از آي فيلم


«ترور سرچشمه» در ايستگاه پاياني تدوين


«آذر» پروانه نمايش گرفت


هديه‌اي براي دوستداران «علي حاتمي»


دريچه هنر


ميز خبر


 معاون سيما خبر داد:
 جلسات 10 ساعته با نمايندگان بختياري‌ها درباره «سرزمين کهن» 

 
معاون سيماي رسانه ملي از برگزاري جلساتي با نمايندگان چهار محال و بختياري براي رفع مشکل سريال «سرزمين کهن» و نمايش قسمت هايي از آن براي اين نمايندگان سخن گفت.

مرتضي ميرباقري معاون سيماي رسانه ملي در گفتگو با مهر درباره سريال «سرزمين کهن» و تصميمات جديدي که براي پخش اين مجموعه به کارگرداني کمال تبريزي گرفته شده است، گفت:نقطه نظراتي نسبت به اين سريال وجود داشت و نقدهايي وارد شد که براي رفع آنها دوستان ما در چهار محال و بختياري نمايندگاني تعيين کردند و با آنها جلساتي را برگزار کرديم.وي ادامه داد: مي توان گفت ما طي 2 تا 3 هفته گذشته چندين جلسه 10 ساعته با نمايندگاني از چهار محال و بختياري برگزار کرديم و تمام نکات مورد نظر را دريافت و موارد را اعمال کرديم و اکنون اميدواريم در اين فرآيند بعد از اينکه همه مسايل مرتفع شد اين سريال فاخر را پخش کنيم.

ميرباقري درباره زمان پخش سريال «سرزمين کهن» نيز عنوان کرد:حتي بخش هايي از سريال هم براي اين افراد نمايش داده شد و اميدوارم توافق نهايي به انجام برسد تا تکليف پخش اين سريال نيز مشخص شود.

معاون سيما در پايان درباره سريالي که گفته شد طرح آن از مرضيه برومند است و در شبکه اميد به توليد مي رسد، عنوان کرد:اين سريال هنوز در مرحله ايده، تحقيق و نگارش است و هنوز نام آن هم مشخص نيست. البته ما به نويسندگان مي گوييم که سه اسم پيشنهادي براي سريال ها ارايه کنند تا ما يکي از آنها را نهايي کنيم. خانم برومند هم سابقه بسياري دارند و آثار خوبي هم داشته اند و فعلا در حال تحقيق روي اين سريال هستند.


 احتمال ساخت قسمت دوم "محمد رسول‎ الله(ص)"  

 تهيه کننده "محمد (ص)" گفت: مجيد مجيدي براي ساخت قسمت دوم "محمد (ص)" بسيار مشتاق است. مگر مي‌شود در مورد چنين شخصيت بزرگواري فيلم ساخت و همواره مشتاق نبود.محمدرضا صابري مدير شرکت نورتابان و تهيه‌کننده فيلم سينمايي «محمد رسول الله(ص)» در گفت‌وگو با ميزان گفت:در حال حاضر مشغول اکران بين‌المللي فيلم هستيم و تا اين دوره اکران‌ها به پايان نرسد پيش توليد آغاز نخواهد شد.

وي در ادامه افزود: بدون شک ساخت قسمت دوم را در برنامه داريم و اين اتفاق به عمل خواهد پيوست اما همه چيز به پايان اکران‌هاي بين‌المللي‌ما بستگي دارد و بعد به ساخت بخش دوم اين فيلم سينمايي خواهيم پرداخت.اين تهيه کننده سينما با اشاره به ميل مجيد مجيدي براي ساخت قسمت دوم اين اثر ادامه داد: مجيد مجيدي براي ساخت قسمت دوم "محمد رسول الله (ص)" بسيار مشتاق است. مگر مي‌شود در مورد چنين شخصيت بزرگواري فيلم ساخت و همواره مشتاق نبود.صابري درباره برنامه‌هاي آتي خود در سينما خاطرنشان کرد: من همواره در بخش زيرساخت‌هاي سينما به فعاليت پرداخته و در آن بخش خدمت کنم. البته اگر در برهه‌اي از زمان کاري باشد انجام خواهم داد اما فعلاً برنامه اي براي آينده ندارم.


 «آنتونيو باندارس» به لامبورگيني پيوست 

 "آنتونيو باندراس" بازيگر مطرح سينماي هاليوود به فيلم سينمايي "لامبورگيني" به کارگرداني "مايکل رادفورد" پيوست.

به گزارش ميزان، علاوه بر باندراس تاکنون حضور "الک بالدوين" در اين فيلم قطعي شده اما هنوز در مورد ساير بازيگران اثر هيچ صحبتي به ميان نيامده است.

در حال حاضر "رابرت مورسکو" که در سابقه نگارش فيلمنامه‌هايي همچون "کراش"، "فالکون" و "يک چشم پادشاه را در کارنامه داشته مشغول نگارش لامبورگيني است.

لامبورگيني فيلمي بر اساس زندگينامه مخترع و سازنده "فروريکو لامبورگيني" است و باندراس در اين فيلم نقش اول را ايفا خواهد کرد.

باندراس به عنوان يکي از پرکارترين بازيگران هاليوود امسال بازي در 9 فيلم را تجربه خواهد کرد. وي يکي از بازيگراني است که نقش‌هاي متفاوتي را در کارنامه دارد.

باندراس به تازگي فيلم سينمايي "رواقي" را در شرف اکران دارد. فيلم سينمايي "رواقي" به کارگرداني "ايساک فلورنتين" و با بازي "آنتونيو باندراس" اکران بين‌المللي خود را از زمستان 2017 آغاز خواهدکرد.

اين فيلم در مورد وکيلي است که بعد ازدست دادن خانواده‌اش خودش شخصاً به دنبال قاتلان افتاده و درصدد گرفتن انتقام بر‌مي‌آيد.


 بارپخش«لبه تاريکي» از آي فيلم 

 روابط عمومي:سريال جديد شبکه آي فيلم، «لبه تاريکي» است که در جدول پخش اين شبکه قرار گرفته است.اين مجموعه قصه مردي است که پس از، از دست دادن همسرش به اعتياد روي مي‌آورد، او در اين ميان با يکي از دوستان قديمي‌اش که از طريق فروش مواد مخدر زندگي‌اش را مي‌گذراند روبه رو مي‌شود و…

دانيال حکيمي و پژمان بازغي در کنار بازيگراني نظير محمد علي کشاورز، رويا تيموريان، يکتا ناصر، مينا جعفرزاده، رضا خندان، آزيتا لاچيني ، فرهاد بشارتي ، امير آتشاني، عليرضا جعفري، آرام جعفري، شقايق ناظري و… به نقش آفريني در اين سريال پرداخته اند.


 «ترور سرچشمه» در ايستگاه پاياني تدوين 

 صداوسيما:کارگردان «ماجراي نيمروز» گفت: «ترور سرچشمه» در مراحل پاياني مونتاژ قرار دارد.

محمد حسين مهدويان درباره جديد‌ترين اثرش افزود: مستند ترور سرچشمه در مراحل پاياني مونتاژ قرار دارد و به زودي اخبارش اعلام مي‌شود.وي ادامه داد: تصميم داشتم اثري با مضمون اجتماعي به نام «لاتاري» را کليد بزنم و حدود چهار ماه روي فيلمنامه آن کار کردم، اما اين اثر هنوز مجوزهاي لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نگرفته است و ترجيح مي‌دهم اين فيلم را به ثمر برسانم، اما اگر نشد کاري ديگر را کليد مي‌زنم.مستند بلند «ترور سرچشمه» به کارگرداني محمدحسين مهدويان و تهيه‌کنندگي مجيد رجبي‌معمار محصول مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي است و در اولين نمايش عمومي در يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت روي پرده مي‌رود.


 «آذر» پروانه نمايش گرفت 

صبا:فيلم سينمايي«آذر» به تهيه کنندگي نيکي کريمي و کارگرداني محمد حمزه اي پروانه نمايش گرفت و بزودي اکران مي شود.نيکي کريمي در اين فيلم در کنار تهيه کنندگي به عنوان نقش اصلي حضور دارد و يکي از متفاوت ترين حضورهاي خود را تجربه کرده است.اين فيلم در بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر حضور داشت و آخرين نمايش آن در جشنواره فيلم شهر بود که با استقبال بسيار خوبي همراه شد.در اين فيلم نيكي كريمي، حميد رضا اذرنگ، فريد سجادي حسيني، هستي مهدوي، مهران نائل، شيرين اقاكاشي، مائده طهماسبي، پريسا هاشم پور، مانيا عليجاني و ليلا زارع با حضور پژمان جمشيدي و هومن سيدي به ايفاي نقش مي پردازند.


 هديه‌اي براي دوستداران «علي حاتمي» 

 ايسنا:در سالروز تولد علي حاتمي، نمايشگاه «سپيده مبرهن» شامل خطاطي ديالوگ‌هاي فيلم «هزاردستان» افتتاح مي‌شود.

سپيده مبرهن هنرمندي است که براي ششمين سال پياپي، رنگ قلم بر ديالوگ‌هاي ماندگار سينماي علي حاتمي را به علاقه‌مندان اهدا مي‌کند.

افتتاحيه اين نمايشگاه با حضور هنرمندان سينما و رشته خوشنويسي 24 مردادماه 1396 ساعت 18 در سالن کنفرانس بوستان نظامي گنجوي، واقع در خيابان توانير، بالاتر از سفارت بلغارستان برگزار مي‌شود.


 دريچه هنر 

 نمايش سه فيلم انيميشن «مرکز گسترش» در جشنواره کوُزوو

سه فيلم انيميشن «سوزنبان»، «درخت پرتقالي» و «شايعه» از توليدات مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، در جشنواره انيميشن «کوُزوو» روي پرده مي‌روند.

به گزارش روابط عمومي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، هشتمين دوره جشنواره انيميشن Anibar طي روزهاي 23 تا 29 مردادماه 96 در شهر «پژا» کشور کوُزوو برگزار مي‌شود و فيلم‌هاي انيميشن «سوزنبان» به کارگرداني مهدي خرميان، «درخت پرتقالي» ساخته اميرهوشنگ معين و «شايعه» کار ليلا نوروزي، در بخش مسابقه فيلم‌هاي انيميشن کوتاه جشنواره روي پرده مي‌روند.

در اين بخش، فيلم‌هاي منتخب انيميشن کشورهاي روسيه، فرانسه، آلمان، کرواسي، دانمارک، سوئيس، هلند، جمهوري چک و... به نمايش درمي‌آيند.گفتني است:انيميشن «سوزنبان» درباره‌ي سوزنبان پيري است که سال‌ها به انتظار زني در يک ايستگاه نشسته است تا اينکه متوجه مي‌شود اين زن در تخيل اوست. «درخت پرتقالي» هم درباره‌ي دختر بچه‌اي است که درون پرتقال زندگي کرده و براي احياي درخت، به شهري بالاي ابرها سفر مي‌کند. «شايعه» نيز به روايت داستان زني مي‌پردازد که با ديدن صحنه‌اي دچار سوءتفاهم شده و شايعه‎اي را به وجود مي‌آورد که اين شايعه رفته‌رفته تبديل به يک هيولا مي‌شود و کل جهان را در برمي‎گيرد!

همکاري «جيمز کامرون و آرنولد » براي ساخت سه گانه اي جديد از ترميناتور

همان گونه که از تيتر خبر متوجه شديد نسخه ي ششم ترميناتور در راه است. طبق تازه ترين خبر منتشر شده، ستاره عناوين قبلي ترميناتور يعني «آرنولد شواتزنگر» قرار است براي ششمين بار ترميناتور محبوب سينماي جهان را مقابل دوربين ببرد.به گزارش جام جم آنلاين از 30نما4، فيلمبرداري اين فيلم در سال آينده آغاز خواهد شد و شروعي بر يک سه گانه جديد از ترميناتور مي باشد. سه گانه اي که گفته مي شود «جيمز کامرون» بر ساخته شدنش نظارت مستقيم خواهد داشت.

کارگرداني ترميناتور بعدي بر عهده ي خالق فيلم «ددپول» يعني  «تيم ميلر» مي باشد و آرنولد در اين زمينه اعلام نموده براي احياي مجموعه ي ترميناتور بسيار مشتاق و اميدوار است.

او به دنبال آن است تا به همراه جيمز کامرون بتوانند اين مجموعه فيلم ها را نجات داده و روحي تازه بر کالبد آن ها بدمند. از سال 1984 که نخستين بار ترميناتور به سينما راه يافت چيزي بيش از 30 سال مي گذرد و در اين مدت زمان همواره شاهد بالا و پايين شدن سير تکاملي عناوين ترميناتور بوده ايم.

اخبار موجود همگي نويد سه گانه اي جديد با ساختاري که شايسته ي يک عنوان اکشن است را مي دهند.

بنا به خبري که رسانه ي سينمايي «The Playlist» منتشر نموده، فيلمبرداري نسخه ي ششم ترميناتور در ماه مارس سال آينده تحت نظارت جيمز کامرون و تهيه کنندگي «ديويد اليسون» آغاز مي شود. امتياز ساخت اين عنوان متعلق به شرکت هاي فيلم سازي «پارامونت» و «اسکاي دنس» مي باشد.

موسيقي،نمايش «زنمرد» با اجراي ارکستر ملي ايران

تالار وحدت 23 و 24 مرداد، ميزبان موسيقي،نمايش «زنمرد» با اجراي ارکستر ملي ايران است.به گزارش روابط عمومي بنياد رودکي، «زنمرد» يک اثر ترکيبي است که اجراي موسيقي آن را ارکستر ملي ايران به رهبري فريدون شهبازيان بر عهده دارد.

اين رويداد به نويسندگي و کارگرداني کامران رسول‌زاده و دراماتورژي علي شمس اجرا مي‌شود و آرمان مهربان، تنظيم کننده قطعه‌هاي موسيقي-نمايش «زنمرد» براي ارکستر ملي است.

عاطفه رضوى، سارا ميرايى و کامران رسول‌زاده در اين موسيقي-نمايش به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 ميز خبر 

 حضورهيات 80 نفره از ايران درنمايشگاه کتاب پکن

غلامرضا نوعي، مديربخش نمايشگاه هاي خارجي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران، درکنفرانس مطبوعاتي نمايشگاه کتاب پکن، گفت: هياتي 80 نفره ازکشورمان دراين رويداد فرهنگي حضورخواهند داشت.

به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران، کنفرانس خبري بيست و چهارمين دوره نمايشگاه کتاب پکن با حضور محمد رسول الماسيه، رايزن فرهنگي ايران در چين و غلامرضا نوعي، مدير بخش نمايشگاه هاي خارجي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران و جائو خايون، از مديران برگزارکننده نمايشگاه بين المللي کتاب پکن در پکن
برگزار شد.

غلامرضا نوعي، مدير بخش نمايشگاه هاي خارجي به تشريح برنامه هاي ايران در نمايشگاه پرداخت و گفت: جمهوري اسلامي ايران با هياتي 80 نفره در اين رويداد فرهنگي حضورخواهد داشت. درادامه اين برنامه مديربخش نمايشگاه هاي خارجي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران به تشريح برنامه هاي حضور ايران در اين نمايشگاه پرداخت و گفت: 9 نويسنده شناخته شده ازايران درغرفه حضوردارند. هم چنين 3 گروه موسيقي نيزدرمدت برگزاري نمايشگاه درغرفه ايران به اجراي برنامه مي پردازند.

نوعي درادامه معرفي برنامه هاي ايران گفت: نمايش بيش از 950 عنوان کتاب در زمينه هاي مختلف، حضور13 ناشر، 3 آژانس ادبي، برگزاري هفته فيلم ايران درموزه ملي چين و حضور 3 تصويرگرازجمله برنامه هاي ديگر غرفه ايران درنمايشگاه است.

وي در ادامه گفت: نمايش 70 اثرتصويرگري از تصويرگران ايران، معرفي پيشکسوتان معاصراهل قلم ايران، معرفي صنعت نشرايران و معرفي نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از برنامه هاي ديگري است که درغرفه ايران اجرامي شود.

بيست و چهارمين دوره نمايشگاه کتاب پکن از تاريخ 1تا 5 شهريورماه برگزار مي شود.

اکران «پريناز» در گروه «هنر و تجربه»

دومين ساخته‌ بلند بهرام بهراميان با عنوان «پريناز» از چهارشنبه يکم شهريور در گروه «هنر و تجربه» اکران مي‌شود.

به گزارش مهر، فيلم سينمايي «پريناز» به کارگرداني بهرام بهراميان و تهيه‌کنندگي محمد نجيبي محصول سال 1389 است و بابک کايدان فيلمنامه اين فيلم را براساس قصه‌اي از بهرام بهراميان نوشته است. فاطمه معتمدآريا، مصطفي زماني، فرهاد آييش، طناز طباطبايي، مژگان بيات، شبنم قلي خاني، فرخ نعمتي، مائده طهماسبي، اميرحسين فتحي و... بازيگران اين فيلم هستند و مريم ضيايي بازيگر خردسال فيلم است.

«پريناز» از روز چهارشنبه يکم شهريور ماه در گروه «هنر و تجربه» روي پرده مي‌رود.در خلاصه‌ داستان فيلم آمده است: دختر بچه‌اي مادر خود را از دست داده و قرار است از سوي خانواده مادري‌ نگهداري شود، اما در خانواده جديد ماجراهاي خارق‌العاده‌اي براي وي رخ مي‌دهد که زندگي خانواده را با چالش‌هايي رو به رو مي‌کند.

راه‌يابي 514 نوازنده و خواننده به مرحله نهايي جشنواره ملي موسيقي جوان

514 نوازنده و خواننده در سه بخش موسيقي دستگاهي، نواحي و کلاسيک به مرحله نهايي يازدهمين جشنواره ملي موسيقي جوان راه يافتند.

به گزارش روابط عمومي يازدهمين جشنواره ملي موسيقي جوان، با پايان داوري مرحله نخست يازدهمين جشنواره ملي موسيقي جوان، اسامي راه‌يافتگان به مرحله نهايي اين جشنواره اعلام شد.

دبيرخانه اين جشنواره بعداز پايان کار کميته‌هاي تخصصي داوري مرحله اول و بررسي بيش از هزار و 500 اثر ارسالي در سه بخش موسيقي نواحي، دستگاهي و کلاسيک؛ اسامي 514 نوازنده و خواننده را براي اجرا در مرحله نهايي اعلام کرد.

بر اين اساس هنرمندان نوجوان و جوان موسيقي کشور با راه‌يابي به مرحله نهايي طي روزهاي برگزاري جشنواره در حضور هيأت داوران به اجرا خواهند پرداخت.

يازدهمين جشنواره ملي موسيقي جوان با دبيري هومان اسعدي و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسيقي کشور توسط انجمن موسيقي ايران و با حمايت معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و با همکاري دفتر موسيقي و بنياد رودکي، در ماه شهريور در تهران برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي