جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5624

شهردار تبريز:
تبريز بايد جايگاه جهاني خود را بازيابي کند


درخشش فرزندان همکاران شرکت آب منطقه‌اي گلستان در جشنواره قرآني وزارت نيرو


برگزاري دومين نشست شوراي مديران بهزيستي استان گلستان


پايان اجراي سنگفرش خيابان مدرسه گلستان توسط شهرداري


خبــر


در استان


 شهردار تبريز:
 تبريز بايد جايگاه جهاني خود را بازيابي کند 

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به روند انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي سال 2018 گفت: اين توفيق بين‌المللي، به سختي حاصل شده و به عنوان فرصتي که تا دهه‌هاي متمادي ديگر نصيب کشورمان نخواهد شد، بايد مورد بهره‌برداري مطلوب قرار گيرد.دکتر صادق نجفي در برنامه گئجه‌لر سيماي سهند با بيان اين مطلب اظهار داشت: موضوع تبريز 2018 نخستين‌بار در نشست سازمان شهرهاي متحد و حکومت‌هاي محلي منطقه غرب آسيا و خاورميانه (UCLG) در استانبول مطرح شد و طي آن، به عنوان دبير اطلس‌ شهرهاي اسلامي تاکيد کرديم که جايگاه کهن‌شهرهاي اسلامي نسبت به دهه‌هاي پيشين، تضعيف شده و بايد تقويت شود.

وي با اشاره به اين‌که احياي جايگاه متمدن شهرهاي اسلامي، تنها از مسير تعاملات گردشگري ممکن است، ادامه داد: خوشبختانه موضوعي که در نشست استانبول مطرح کرديم، با استقبال اعضا مواجه شد و پيرو آن، با رايزني‌هاي مستمر بعدي و حمايت‌هاي دستگاه ديپلماسي کشور، موفق شديم در رقابت نزديک با شهرهاي مهم جهان اسلام، نام تبريز را به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در سال 2018 ثبت کنيم.شهردار تبريز تاکيد کرد: اين موفقيت، با تلاش بسيار حاصل شده و نحوه بهره‌گيري از آن، قطعاً مورد قضاويت نسل‌هاي آتي قرار خواهد گرفت.وي يادآور شد: تبريزي که به گواه تاريخ، 185 سال مرکزيت سياسي و اجتماعي کشور را در حکومت‌هاي مختلف عهده‌دار بوده و ربع‌رشيدي آن، روزگاري، مرجع اصلي علم‌آموزان بوده، بايد جايگاه اصيل خود در عرصه‌هاي بين‌‌المللي بازيابي کند.

دکتر نجفي تاکيد کرد: از ماه‌هاي بعد از موفقيت تبريز 2018، شاهد ابتکارات ارزشمند شهروندان در تکريم اين فرصت بين‌المللي بوده‌ايم، اما با اين حال، «تبريز 2018» هنوز تا رسيدن به مرحله فراگيري عمومي فاصله‌ دارد.

شهردار تبريز با اشاره به اين‌که علي‌رغم نبود قانون مديريت واحد شهري در کشورمان، شهرداري‌ها به مرجع مطالبات عمومي تبديل شده است، گفت: اين توقعات را با جان و دل مي‌پذيريم، اما دست‌کم از دستگاه‌هاي مختلف دولتي انتظار داريم درخصوص مباحث فرهنگي در محدوده تاثيرگذاري خود، وارد عمل شوند.


 درخشش فرزندان همکاران شرکت آب منطقه‌اي گلستان در جشنواره قرآني وزارت نيرو 

 گرگان-قهرمان

شش نفر از فرزندان همکاران شرکت آب منطقه‌اي گلستان توانستند در مرحله استاني چهاردهمين جشنواره قرآني وزارت نيرو موفق به کسب رتبه‌هاي اول، دوم و سوم شوند.

اميرحسين ملکي در مقطع دوم پسران توانست در رشته مفاهيم نفر اول، پوريا داوديان در مقطع دوم پسران نفر دوم رشته احکام، فاطمه الوند در مقطع دوم دختران نفر سوم رشته احکام، مهسا جديدي در مقطع اول دختران نفراول رشته احکام، فاطمه معيري در مقطع دوم دختران نفر اول رشته احکام وفاطمه چلچلايي نيز نفر دوم رشته حفظ در مقطع دوم رشته دختران را کسب نمودند.

مرحله استاني چهاردهمين دوره جشنواره قرآني وزارت نيرو در استان گلستان 12 مرداد ماه در حسينيه دزيانيهاي شهرستان گرگان برگزار شد و 16 نفر از فرزندان همکار شرکت آب منطقه‌اي استان در اين مسابقات شرکت نمودند که 6 نفر آنان حايز رتبه برتر شدند.گفتني است مرحله کشوري اين مسابقات در شهريور ماه با اعزام نفرات برتر استاني در شهر تبريز برگزار مي‎شود که از شرکت آب منطقه‌اي گلستان اميرحسين ملکي در رشته مفاهيم، مهسا جديدي در رشته احکام و فاطمه معيري نيز در رشته احکام به اين مسابقات اعزام مي‎شوند.


 برگزاري دومين نشست شوراي مديران بهزيستي استان گلستان  

 گرگان-قهرمان

دومين نشست شوراي مديران بهزيستي استان گلستان با حضور مديرکل،معاونين ،مسئولين وروساي ادارات بهزيستي استان درسالن کنفرانس الغدير شهرستان گرگان برگزار
شد.

در اين جلسه مديرکل بهزيستي گلستان ضمن ابراز خرسندي از عملکرد استان در سال جاري و اقدامات و برنامه‎هاي صورت گرفته در 2سفر پرخيروبرکت معاون محترم وزير و رياست سازمان بهزيستي کشور به اين استان از ابتداي امسال تاکنون گفت: براساس اعلام رياست محترم سازمان، تا پايان سال جاري 140 مرکز اورزانس اجتماعي در کشور افتتاح خواهد شدکه با پيگيري و تلاش کارکنان بهزيستي استان، سهميه استان گلستان در اين حوزه به حداکثر ظرفيت ممکن افزايش يافت.

غفاري افزود: با تلاش همکاران محترم چه در داخل و چه در خارج سازمان، 6مرکز اورژانس اجتماعي با حضور معاون وزير و رياست محترم سازمان بهزيستي کشور در شهرهاي بندرترکمن،گميشان، علي‌آباد، کلاله، آق‌قلا و مينودشت افتتاح شد که تا پايان سال جاري 2مرکز ديگر در شهرهاي آزادشهر و راميان نيز به بهره‌برداري خواهد رسيد.

ايشان با تاکيد بر اهميت نقش اين اداره کل در کارگروههاي تخصصي استان خاطرنشان ساخت: اداره کل بهزيستي استان همواره در کارگروههاي استان به عنوان دستگاه اصلي و مهم حضور داشته است بطوريکه اغلب مصوبات اين کارگروهها ازجمله تدوين طرح شهيد شوشتري در سکونتگاههاي غيررسمي، طرح کاهش طلاق، زنان سرپرست خانوار و... مربوط به سازمان بهزيستي بوده است و خوشبختانه با استقبال مسئولين محترم بيش از90 درصد اين مصوبات نيز اجرايي شده است.

وي ازديگر اقدامات وبرنامه‌هاي سال جاري را راه‌اندازي بيست و دومين خانه امن کشور دراستان، برگزاري 2همايش کشوري (همايش مسئولين روابط عمومي بهزيستي سراسر کشور و همايش مديران حراست بهزيستي سراسر کشور)، افتتاح 9واحد مسکن ويژه خانواده‌هاي 2معلوليتي در هفته بهزيستي، افزايش اعتبار تسهيلات بانکي مددجويان تا چند برابر نسبت به سال گذشته از سه ميليارد تومان به بيش از16 ميليارد تومان و... عنوان نمود.

درادامه اين جلسه براساس ارزيابي شاخصهاي کيفي عملکرد ادارات بهزيستي شهرستانها که به همت دفتر مديريت عملکرد و تحول اداري اين اداره کل انجام شد.

درحوزه توانبخشي، شهرستان گنبد با 117امتياز، در حوزه مشارکت مردمي، شهرستان بندرگز با 111امتياز در حوزه اجتماعي، شهرستان بندرترکمن با 120 امتياز درحوزه پيشگيري، شهرستان راميان با 147.5امتياز در حوزه مديريت، بندرگز با 176 امتياز، در حوزه پشتيباني، شهرستانهاي آق‌قلا و کلاله هرکدام با 98 امتياز رتبه‌هاي اول را کسب نمودند که درمجموع تمامي اين حوزه‌ها،اداره بهزيستي شهرستان بندرگز با کسب 799.73امتياز از1000امتياز، رتبه اول را به دست آورد.


 پايان اجراي سنگفرش خيابان مدرسه گلستان توسط شهرداري  

 بهارستان –اصغري

سنگفرش خيابان مدرسه با مساحت 5600 متر مربع تا هفته دولت به بهره‌‎برداري مي‌رسد.

به گزارش آفرينش از بهارستان، سنگفرش و جدولگذاري خيابان شهيد رجايي توسط شهرداري گلستان تا هفته دولت سال جاري پايان مي‌يابد.

بهروز کاوياني اظهار داشت: اينگونه اقدامات در مبلمان شهري سبب ارتقاء حس زيباشناسانه و هارموني بصري در کليت فضا مي‎شود در اين صورت است که فضاهاي شهري در برخورد با کاربران عرض اندام کرده و نمادي از شخصيت، فرهنگ و هويت اجتماعي را به رخ مي‌کشد.


 خبــر 

 شهردار رباط کريم:

چهارراه «دادگستري» با مصوبه شوراي تامين رباط کريم مسدود شد

رباط کريم -ذبيح‌ا... اصغري

شهردار رباط کريم از مسدود شدن چهارراه «دادگستري» با مصوبه شوراي تامين اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مسعود مختاري درخصوص مسدود شدن چهارراه «دادگستري» شهر رباط کريم در جمع خبرنگاران بيان کرد: اين اقدام توسط مصوبه شوراي تامين شهرستان رباط کريم به منظور تسهيل تردد در مسير بلوار «آزادگان» صورت گرفته و شهرداري هيچ گونه نقش و دخالتي در مسدود کردن آن نداشته است.

شهردار رباط کريم افزود: هر چند از لحاظ فني و تکنيکي اين اقدام براي تسهيل تردد و جلوگيري از هرج و مرج در چهار راه دادگستري شهرستان رباط کريم، ضروري است اما شهرداري رباط کريم همواره به دليل وجود ملاحظاتي درراستاي کاهش زمان تردد شهروندان ساکن در اين منطقه به اقداماتي از قبيل اجراي پروژه‎هايي چون دوربرگردان قبل از ميدان آزادگان، ترميم و تکميل پل زيرگذر راه‎آهن در تسهيل عبور از مسير پر تردد جاده شهريار پرداخته است.

وي بيان کرد: به دليل نبود فضاي کافي در چهار راه دادگستري و عدم تطابق دوربرگردانها با مسيرهاي روبرو همواره شاهد هرج و مرج و شلوغي ترافيک در اين محدوده بوده و به دليل اينکه فضاي کافي براي اقدامات اصلاحي وجود نداشته است اين چهارراه موقتا با کار کارشناسي توسط پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان رباط کريم و درخواست شوراي تامين مسدود شده است.

مختاري در پايان گفت: شهرداري رباط کريم در طرحي اخيرا به ساماندهي بلوار آزادگان پرداخته و با تراش و روکش آسفالت اين بلوار اقدام مهمي در جهت ساماندهي و افزايش نظم در اين خيابان کرده است.

راه‌اندازي نخستين کيوسک هوشمند در پالايشگاه آبادان

اهواز-خبرنگار آفرينش

اولين کيوسک از مجموعه کيوسکهاي هوشمند پالايشگاه آبادان نصب و راه‎اندازي شد.

با راه‌اندازي اين کيوسکها امکانات فراواني در اختيار مراجعه‎کنندگان و کارکناني که به شبکه رايانه‌اي شرکت پالايش نفت آبادان دسترسي ندارند فراهم گرديد.

از خدماتي که در اين کيوسکها ارائه مي‎شود مي‎توان موارد زير را نام برد: ايجاد نقطه دسترسي سخت‎افزاري براي همه کارکنان و مراجعه‌کنندگان، دسترسي همکاران فاقد رايانه به سرويسهايي نظير؛ نظام حقوق و دستمزد، سامانه جامع پرسنلي، سيستم رزرو غذاي باشگاه، نظام پيشنهادها، دسترسي به درگاه فن‎آوري اطلاعات و برنامه‎هاي غذايي رستورانهاي پالايشگاه، دسترسي به وبگاه روابط عمومي و اطلاع از آخرين رويدادهاي پالايشگاه و نيز دسترسي به وبگاههاي ديگر ادارات.

همچنين تکريم ارباب رجوع، ارائه نظام رهگيري مکاتبات با خدمات‎دهي اختصاصي براي ارباب رجوع و شرکتهاي طرف قرارداد پالايشگاه به منظور رهگيري مکاتبات با پالايشگاه است ارائه بيش از 22 سرويس و سامانه اطلاعاتي که به مرور بر شمار آنها افزوده خواهد شد.

هم‌اکنون نمونه آزمايشي اين طرح در دفتر مرکزي و ساختمان امور اداري (دروازه 13) پالايشگاه نصب شده است.

ارتقاء ضريب پايداري شبکه برق در گتوند

اهواز-خبرنگار آفرينش

پروژه افزايش قدرت مانور و همچنين توسعه فيدر، با هدف کاهش مدت زمان خاموشيهاي ناخواسته و افزايش قابليت اطمينان شبکه در شهرستان گتوند انجام گرديد. منصوري، مدير توزيع برق شهرستان گتوند با اعلام اين خبر گفت: در اين پروژه که با هدف افزايش ضريب پايداري شبکه و همچنين امکان مديريت صحيح در موقعيتهاي بحران صورت گرفت علاوه بر جمع‌آوري شبکه‎هاي فرسوده از زمينهاي کشاورزي، 10 هزار متر شبکه جديد براي ارتقاء قدرت مانور و 6 هزار متر شبکه براي احداث فيدرهاي خروجي پستهاي جديد و عقيلي نيز به بهره‎برداري رسيد.

وي اضافه کرد: در همين راستا، با نصب 272 پايه فشار متوسط، 16 کيلومتر شبکه هوايي احداث شده است.منصوري همچنين اعتبار هزينه شده براي انجام اين پروژه را 15 ميليار ريال اعلام و ابراز اميدواري کرد: با بهره‌برداري از پروژه مذکور شاهد خاموشيهاي کمتر و پايداري بيشتر در شبکه برق اين شهرستان خواهيم بود.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان:

حفظ ذخاير آب با مديريت مصرف آب در بخش کشاورزي و خانگي

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان به همراه معاون بهره‏برداري با حضور در برنامه زنده راديويي روزنه گزارش کاملي از وضعيت منابع تامين آب شرب در استان گلستان و شهر گرگان بيان نمود.

محمد هادي رحمتي افزود: با توجه به اينکه ما در سطح کشور هرساله با خشکسالي متوالي مواجه هستيم و با تغيير اقليم پيش مي‎رويم، هر ساله منابع آب بسياري هدر مي‎رود که اين خود نياز به فرهنگسازي دارد.

وي با اشاره به اينکه سرانه مصرف آب مردم استان متاسفانه 220 ليتر در شبانه‎روز است گفت: استاندارد جهاني 130 ليتر است ولي ما تقريباً دو برابر استاندارد جهاني مصرف داريم و از اين مقدار سهم آشاميدن 3 تا 4 ليتر است و بقيه صرف نظافت و استحمام و مستقيما فاضلاب مي‏شود.

وي با بيان اين مطلب که 95 درصد منابع تامين آب استان وابسته به آبهاي زيرزميني و چاهها و 5 درصداز آبهاي سطح الارضي استفاده مي‌شود افزود با توجه به اينکه استان گلستان منطقه کشاورزي است در معرض آلودگي سموم قرار دارد تنها مديريت مصرف آب در بخش کشاورزي و خانگي مي‌تواند به حفظ ذخاير آب کمک کند و گذر منطقه از بحران خشکسالي را آسان‌تر نمايد.مديرعامل آب و فاضلاب شهري استان گلستان خاطرنشان کرد: در گلستان از هيچ سدي براي تامين آب شرب شهرها استفاده نمي‎کنيم و اين يک مشکل حاد و اساسي است و باعث شده تا در شهري چون گرگان که 420 هزار نفر جمعيت دارد و در آن از 84 حلقه چاه آب و دو حلقه رودخانه زيارت و الگندره، در تابستان آبدهي کم شود.

رحمتي تصريح کرد: اين کاهش شديد آبدهي منابع تامين باعث شده تا در گرگان از سيستم مديريت فشار استفاده کنيم يعني شبها فشار آب برخي قسمتها را کم کنيم و با آبگيري مجدد روز بعد جريان آب را برقرار کنيم اما تا چند سال ديگر نمي‌توانيم از اين روش براي تامين آب استفاده نموده و عملا چاره‎اي نداريم تا در سالهاي آينده به سمت منابع آبي پايدار برويم چون تعداد جمعيت و مشترکين سالانه 15 درصد در حال افزايش است.


 در استان 

 شهردار اروميه:

30 درصد جمعيت شهر اروميه کشاورزي مي‌کنند

اروميه- يزدان پناه

شهردار اروميه گفت: بيش از 30 درصد جمعيت شهر اروميه مشغول کشاورزي هستند که يکي از مناسب‌ترين راه‌ها براي ايجاد اشتغال براي جوانان شهر است.

شهردار اروميه اظهار داشت: شهر اروميه بيش از 11 هزار و 200 هکتار وسعت دارد و از اين مقدار کوچه‌ها و خيابان‌ها 2 هزار و 500 هکتار را به خود اختصاص داده‌اند و تعداد خيابان‌ها به 950 خيابان و کوچه‌ها به 11 هزار و 300 عدد رسيده است.

وي افزود: کل خانوارهاي شهر اروميه در قالب ساکنين تجاري و خدماتي 280 هزار واحد مسکوني است که مجموعه شهرداري اروميه به جمعيت يک ميليون و 200 هزار نفري شهر اروميه خدمات ارائه مي‌کنند که در اين ميان جمعيت جوان 15 الي 40 سال دغدغه مسئولان هستند.

حضرت‌پور تصريح کرد: بودجه شهرداري اروميه در سال 90 از 100 ميليون تومان به يک هزار و 250 ميليون تومان در سال 95 افزايش يافته است.

وي خاطرنشان کرد: سال 95 تعداد کارکنان شهرداري اروميه 4 هزار و 217 نفر بود که امروز اين رقم به 4 هزار و 417 نفر رسيده است که اين افزايش نفرات از طريق آزمون بوده است و امروز در قالب شرکت‌هاي مختلف در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

شهردار اروميه يادآور شد: در طول پنج سال بيش از 9 هزار مترمربع از راه‌هاي خاکي براي معيشت هر چه بهتر مردم آسفالت‌کاري شده است و در سال 95 کل مساحت فضاهاي سبز 300 هکتار بود که در طول اين پنج سال به 600 هکتار افزايش يافته است و براي هر شهروند 11.5 متر سرانه فضاي سبز وجود دارد.

وي تصريح کرد: در مناطق کم‌برخوردار مشکلات آب گرفتگي و سيل وجود داشت که امروز از طريق کانال‌ها و جدول‌گذاري به طول يک هزار کيلومتر اين مشکل برطرف شده است و پياده‌روسازي يکي ديگر از اقدامات مجموعه شهرداري و سازمان‌هاي وابسته به اين مجموعه است که از اين ميان مي‌توان به ديوارکشي سد شهرچايي اشاره کرد.

حضرت‌پور بيان کرد: شوراي شهر در دور سوم و چهارم بسيار به مجموعه شهرداري کمک کرده است و کارهايي که انجام شده است به سبب فکر مناسب و مصوبات خوب شوراي اسلامي شهر اروميه است که توسعه شهري را افزايش داده است و مجموعه شهرداري اروميه در کشور در رتبه‌هاي برتر قرار دارد.

وي با اشاره به ديگر اقدامات شهرداري اروميه اظهار داشت: از ديگر اقدامات اين مجموعه مي‌توان به ايجاد فرهنگسراها، ايجاد 7 ايستگاه آتش‌نشاني، تجهيز 45 ايستگاه آتش‌نشاني، 60 پارک محله‌اي و 4 باب کتاب‌خانه اشاره کرد و 70 هکتار زمين براي رفاه حال مردم در اختيار باغ رضوان قرار گرفته است.

شهردار اروميه افزود: شعار يک هزار شغل در هر سال مصوبه‌اي است که در شوراي اسلامي شهر تصويب شده است و جمعيت 30 درصدي از کشاورزي ارتزاق مي‌کند که مناسب‌ترين راه براي ايجاد شغل براي جوانان و فارغ‌التحصيلان است که مجموعه شهرداري نيز به آن توجه دارد و دومين راه براي رسيدن به فضاي ايجاد اشتغال جذب گردشگر و توريست است.

وي يادآور شد: براي جذب گردشگر بايد زيرساخت‌ها فراهم شود که برخي از زيرساخت‌ها توسط دولت ايجاد شده است و بخش عمده بر عهده ما و شناساندن شهرمان است و برگزاري مسابقات بين‌المللي يا جشنواره‌هاي کشوري نيز مي‌تواند پتانسيل‌هاي شهر اروميه را به همگان نشان دهند که در اين ميان بخش‌هاي خدماتي نيز منتفع مي‌شوند که در نهايت سبب ايجاد شغل براي جوانان مي‌شود و همسو با دولت و با استفاده از استعدادها تلاشمان بر اين است که براي جوانان ايجاد شغل کنيم تا از مشکلات آتي جلوگيري شود.

حضرت‌پور با اشاره به جلوگيري از مشکلات اجتماعي و فردي جوانان خاطرنشان کرد: ايجاد فرهنگسراها نيز يکي از مناسب‌ترين راه‌ها براي جلوگيري از مشکلات اجتماعي جوانان است که در امر ديني و فرهنگ‌سازي گام برمي‌دارد.

وي با اشاره به مشکلات مالي گفت: مجموعه شهرداري در بحران جدي مالي قرار دارد و درآمد شهرداري به 300 ميليون تومان يعني يک دهم 3 ميليارد تومان رسيده است ولي با وجود تمامي مشکلات تلاش مي‌کنيم تا اروميه را به‌عنوان نگين شهرهاي کشورمان تبديل کنيم به‌گونه‌اي که هيچ‌گونه مشکل اجتماعي در آن وجود نداشته باشد.

شهردار اروميه با اشاره به شفافيت کارهاي مجموعه شهرداري تأکيد کرد: مردم در همه حال حامي مالي و پشتيبان تمامي اقدامات مجموعه شهرداري هستند و آماري که ارائه مي‌شود همگي مکتوب هستند و به هيچ وجه ريالي در حق مردم خيانت نمي‌کنيم.

توقيف "بيل مکانيکي" 5 ميلياردي قاچاق در يزد

يزد- اکبر خيرخواه

رئيس پليس آگاهي استان از توقيف يک دستگاه "بيل مکانيکي" قاچاق به ارزش پنج ميليارد ريال توسط ماموران پليس اين استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حسين رضايي" با اعلام اين خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي استان هنگام کنترل محورهاي مواصلاتي يک دستگاه تريلي "ماک" را که با محموله "بيل مکانيکي" از جنوب کشور به سمت تهران در حال حرکت بود براي بررسي اسناد و مدارک متوقف کردند.

وي ادامه داد: ماموران پليس پس از انجام بررسيهاي لازم متوجه شدند بيل ميکانيکي موردنظر فاقد اسناد و مدارک گمرکي بوده و به صورت قاچاق بارگيري شده است که به همين منظور خودرو توقيف شد.

رئيس پليس آگاهي استان يزد ضمن اشاره به دستگيري يک متهم در اين خصوص و معرفي وي به مقامات قانوني، تصريح کرد: ارزش اين بيل مکانيکي پنج ميليارد ريال برآورد شده است.

سرهنگ رضايي يادآور شد: قاچاق کالا ضربات جبران‌ناپذيري را به بدنه اقتصاد کشور وارد خواهد کرد که لازم است در راه مبارزه با اين معضل پنهان همه دستگاههاي مسئول همکاري و تلاش لازم را داشته باشند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي