جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5628

ازسوي مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شد؛
مهلت يک‌روزه «انتخاب رشته و ويرايش اطلاعات» براي داوطلبان «کنکور ارشد پزشکي»


برگزاري «اختتاميه المپيادهاي بين‌المللي رياضي و شيمي» در دانشگاه شهيد بهشتي


انتخاب رشته بيش از 59 درصد از داوطلبان «آزمون سراسري»


اعلام نتايج "آزمون دستياري تخصصي پزشکي"


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 ازسوي مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شد؛
 مهلت يک‌روزه «انتخاب رشته و ويرايش اطلاعات» براي داوطلبان «کنکور ارشد پزشکي» 

 
به گزارش مرکز سنجش آموزش پزشکي، مهلتي يک روزه براي انتخاب رشته مجازين کنکور کارشناسي ارشد پزشکي سال 96 درنظر گرفته شده است.

در همين راستا و به منظور ارائه تسهيلات به داوطلبان کنکور کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي سال 96، روز سه‎شنبه 31 مردادماه 96 به انتخاب رشته و ويرايش فرم انتخاب رشته اختصاص داده شده است.

لذا تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌محل و متقاضيان استفاده از تسهيلات استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون که نتوانسته‌اند در زمان تعيين شده، نسبت به انتخاب رشته محل اقدام كنند و يا نياز به ويرايش انتخابهاي خود دارند، مي‎توانند در اين مهلت، انتخاب رشته محل خود را انجام دهند.

داوطلبان مي‌توانند از ساعت 8 صبح روز سه‌شنبه 31 مرداد تا ساعت 24 همان روز نسبت به ثبت انتخابهاي خود اقدام کنند.

بنابراعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، از بين 28 هزار نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته در اين آزمون، تاکنون حدود 25 هزار نفر فرم انتخاب رشته را تکميل کرده‌اند.

ظرفيت پذيرش در دوره کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 96 حدود 7 هزار نفر است.


 برگزاري «اختتاميه المپيادهاي بين‌المللي رياضي و شيمي» در دانشگاه شهيد بهشتي 

 
به گزارش سازمان سنجش آموزش كشور، مراسم اختتاميه هجدهمين المپياد بين‌المللي رياضي و دهمين المپياد بين‌المللي شيمي روز پنجشنبه مورخ 26 مرداد با حضور دكتر تسليمي قائم مقام وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري، دكتر خدايي معاون وزير و رئيس سازمان سنجش آموزش كشور، روساي برخي دانشگاهها و همچنين استادان ايراني و خارجي با اهداي مدال و لوح تقدير به نفرات برتر در دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه شهيد بهشتي برگزار گرديد.

معرفي برگزيدگان المپياد بين‎المللي علمي دانشجويي

در اين مراسم، برگزيدگان المپياد بين‎المللي علمي دانشجويي در دو رشته رياضي و شيمي معرفي و تقدير شدند.

هجدهمين دوره المپياد بين‌المللي رياضي و دهمين دوره المپياد بين‌المللي شيمي در روزهاي 22 تا 26 مرداد در دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.

در المپياد بين‌المللي رياضي در بخش تيمي، تيم ايران، اول؛ روسيه، دوم؛ و اوکراين، سوم شدند. همچنين در المپياد بين‌المللي رياضي، کشور ايران 5 مدال، کشور روسيه دو مدال و کشور اوکراين يک مدال کسب کردند.

به ترتيب؛ علي چراغي؛ مدال طلا و رتبه اول، عليرضا عطايي؛ مدال نقره و رتبه دوم، سرگئي ژانوسف از روسيه؛ مدال نقره و رتبه سوم، اميرحسين اخلاصي؛ مدال نقره و رتبه چهارم، کيوان ميرزايي؛ مدال برنز و رتبه پنجم، کريستينا اوگانسيان از روسيه؛ مدال برنز و رتبه ششم، محمد هنري؛ مدال برنز و رتبه هفتم و دنيس اسميرنوف؛ از اوکراين مدال برنز و رتبه هشتم را کسب کردند.

در دهمين دوره المپياد بين‌المللي شيمي در بخش تيمي، ايران، اول؛ روسيه، دوم و تاتارستان، سوم شدند.

در المپياد شيمي، تيم ايران دو مدال، تيم روسيه سه مدال، تيم تاتارستان دو مدال و تيم اوکراين يک مدال کسب کردند.

امير سعيدنيا؛ مدال طلا و رتبه اول، سيدحيدر مروج؛ مدال نقره و رتبه دوم، نيکلاي بوشکف از روسيه؛ مدال نقره و رتبه سوم، سرگئي کوزين از روسيه؛ مدال برنز و رتبه چهارم، ديميتري بولماتنکف از تاتارستان؛ مدال برنز و رتبه پنجم، الکسي ساديکف از روسيه؛ مدال برنز و رتبه ششم، امير گيزاتوليان از تاتارستان؛ مدال برنز و رتبه هفتم، ميکيتا اونيژوک از اوکراين؛ مدال برنز و رتبه هشتم را کسب کردند.


 انتخاب رشته بيش از 59 درصد از داوطلبان «آزمون سراسري»  

 مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون سراسري سال 96 و همچنين ثبت‌نام داوطلبان شرکت در گزينش‌ رشته‌هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي در برخي از کد رشته‌هاي تحصيلي که پذيرش در آنها صرفا براساس سوابق تحصيلي(معدل کتبي ديپلم) صورت مي‌گيرد روز پنجشنبه 19 مردادماه آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمديد شده روز چهارشنبه 25 مرداد ماه جاري پايان پذيرفت.

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، بيش از 59درصد از پذيرفته‌شدگان آزمون سراسري 96 اقدام به انتخاب رشته كرده‌اند.

اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي در نيمه دوم شهريور ماه

براساس برنامه اعلام شده، نتيجه نهايي پذيرفته‌شدگان کنکور 96 نيمه دوم شهريور ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.


 اعلام نتايج "آزمون دستياري تخصصي پزشکي" 

 نتايج نهايي چهل و چهارمين آزمون پذيرش دستيار تخصصي بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر شده است.طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، نتايج آزمون دستياري تخصصي پزشکي اعلام شده و داوطلبان مي‌توانند با ورود به سايت مرکز سنجش از نتيجه آزمون خود مطلع شوند. اين آزمون در ارديبهشت ماه 96 برگزار شده است.

کارنامه اوليه در تاريخ اول تيرماه 96 و پاسخنامه در تاريخ 7 خرداد 96 بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قرار گرفت.

8 هزار و 41 نفر از داوطلبان حد نصاب 150 نمره را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته محل شدند. از اين تعداد 6 هزار و 194 نفر انتخاب رشته کردند.

تعداد پذيرفته‌شدگان نهايي 3 هزار و 401 نفر است که شامل 2 هزار و 411 نفر سهميه آزاد، 531 نفر سهميه بومي مناطق محروم، 22 نفر سهميه مازاد استعداد درخشان، 347 نفر سهميه رزمندگان و ايثارگران، 12 نفر سهميه بورسيه دانشگاه بقيه‌ا... و 78 نفر بورسيه نيروهاي مسلح داراي حد نصاب مي‌باشد.


 خبرنامه 

 توزيع كارت «آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي» در هفته جاري

براساس اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري چهارمين آزمون استخدامي متمركز دستگاه‌هاي اجرايي كشور در سال 1396، كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌شنبه 31مردادماه براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

لذا كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ در آزمون‌، براي شركت در جلسه امتحان بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع‌رساني مذكور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (نام، نام‌خانوادگي، كد ملي، سال تولد و...) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد پيگيري و...) از كارت شركت در آزمون خود يك نسخه پرينت تهيه و براساس آدرس و زمان تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند.

بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و همچنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است.

چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا كد پيگيري موردنياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا كد پيگيري ثبت‌نام اقدام نمايد.

لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلباني فراهم مي‌باشد كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند.

لذا ضرورت دارد داوطلباني كه اطلاعات فوق را مفقود نموده‌اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.

درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغايرتي مشاهده شد، داوطلبان لازم است به اين شرح اقدام نمايند:

با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 2، 4، 5، 6، 7، 10، 11، 12، 13، 14، 15، 18 و 19 (شامل نام خانوادگي، نام، تاريخ تولد، شماره شناسنامه، كد ملي، دين، سهميه، نام دستگاه اشتغال، داوطلب بومي، حالت بومي، نوع بومي، تاريخ فارغ‎التحصيلي و معدل آخرين مدرك تحصيلي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 3 شهريور منحصراً به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند و در صورتي كه نسبت به بندهاي 3، 8، 9، 16، 17، 20، و 21 (جنس، معلوليت، نيازمند منشي، مقطع تحصيلي، عنوان رشته تحصيلي و اولويت انتخابي) تفاوتي مشاهده نمودند ضروري است مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه (كه در اطلاعيه مربوط به اين آزمون، در سايت سازمان سنجش درج شده) مراجعه نمايند.

چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب فاقد عكس مي‌باشد و يا چنانچه عكس روي كارت وي داراي اشكالاتي از جمله؛ فاقد مهر، واضح نبودن عكس و يا اشتباه بودن عكس مي‌باشد ضروري است ضمن همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، 2 قطعه عكس 4 ×3 و كارت ملي يا شناسنامه عكسدار مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاري آزمون مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد. بديهي است در غير اين صورت فرد به عنوان متخلف تلقي مي‌گردد.

ضمناً ساير اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون هر داوطلب براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام كه توسط خود داوطلب تكميل گرديده، در نظر گرفته شده است.

داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه 25 درصد ايثارگران توجه داشته باشند كه سهميه مندرج بر روي كارت شركت در آزمون آنها براساس اطلاعات تكميلي مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام (خوداظهاري) در نظر گرفته شده و در صورت تاييد سهميه توسط ارگان مربوط، اين سهميه در مراحل بعدي براي آنان اعمال مي‌گردد، در غيراين صورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد.

داوطلبان براي آگاهي بيشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنماي شركت در آزمون كه بر روي سايت قرار دارد پرينت تهيه و نسبت به مطالعه دقيق آن اقدام نمايند.

آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

نماينده سازمان سنجش در روزهاي چهارشنبه 1 شهريور و پنجشنبه 2 شهريور صبح از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الي 18:00 در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد.

براي اطلاع آن دسته از داوطلباني كه ملزم به مراجعه به نماينده رفع نقص كارت سازمان مي‌گردند، حوزه رفع نقص كارت، شهرستانهاي محل برگزاري آزمون مي‌باشد كه آدرس و محل تشكيل باجه رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون هر شهرستان در قالب جدولي در متن اطلاعيه سازمان سنجش در اين خصوص، مشخص گرديده است.

در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون‌، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس‌دار الزامي است.

فرآيند برگزاري آزمون نوبت صبح از ساعت‌ 8:30 (هشت و سي دقيقه‌) و نوبت عصر از ساعت‌ 14:30 (چهارده و سي دقيقه) روز جمعه 3 شهريورماه مي‌باشد.در ورودي ِحوزه‌هاي امتحاني براي آزمون نوبت صبح رأس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) و براي آزمون نوبت عصر رأس‌ ساعت‌ 14:00 (چهارده) بسته خواهد شد؛ لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهاي ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحاني حاضر باشند.

هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس‌دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاك‌كن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته باشد.داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله كيف دستي، ساك دستي، پيجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، كتاب، ماشين‌حساب، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن و همچنين وسايل شخصي به جلسه آزمون اكيداً خودداري نمايند. بديهي است كه به همراه داشتن هر كدام از وسايل مندرج در اين بند به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري رفتار خواهد شد.

داوطلبان درصورت لزوم مي‌توانند سوال يا سوالات خود را در اين خصوص تا روز پنجشنبه 2 شهريور همه روزه در وقت اداري با بخش پاسخگويي اينترنتي مندرج در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org و يا شماره ‌تلفن‌ 42163-021 در ميان بگذارند.

داوطلبان مي‌توانند فايل جداول مربوط به شهرستان‌ محل‌ برگزاري و باجه‌هاي رفع نقص چهارمين آزمون‌ استخدامي متمركز دستگاههاي اجرايي كشور سال‌ 1396 را از طريق سايت سازمان سنجش در متن همين اطلاعيه دريافت كنند.


 يادداشت 

 جايگاه «تعاملات علمي استاد و دانشجو» در دانشگاه‌هاي ما

زهرا كيان‌بخت

يكي از معيارهاي بسيار مهم در اعتبار دانشگاه‌ها، ميزان تخصص و مجرّب بودن اساتيد آنها مي‌باشد؛ البته اين به تنهايي كافي نيست، بلكه در كنارِ بالا بودن سطح علمي و حرفه‌اي اساتيد، در صورتي كه فضا براي استفاده بهينه دانشجويان از تجارب و آموزه‌هاي اساتيد، فراهم باشد و درواقع، روابط و تعاملات علمي محكم و قابل قبولي بين استادان و دانشجويان، برقرار باشد، مي‌توان اميدوار بود كه دانشگاه مزبور، در سايه اين تعاملات علمي به جايگاه خوبي برسد.

همين مسأله، همان‌طور كه در بسياري از دانشگاه‌هاي برتر خارجي، جزء امور مسلم و بديهي شمرده مي‌شود و اساتيد، نقش محوري و كليدي را در توفيقات علمي دانشجويان و ارتقاي سطح دانش و مهارت آنها ايفا مي‌كنند، يكي از نقاط ضعف محيطهاي آكادميك ما هم محسوب مي‌شود؛ چراكه در دانشگاهها و پژوهشگاههاي ما، هنوز آن گونه كه بايد و شايد، اين مسأله به درستي تعريف نشده است و روابط استاد و دانشجو و مناسبات علمي كه بايد در محيطهاي علمي ميان اين دو دسته وجود داشته باشد، معمولا به كلاس‌هاي درسي محدود مي‌شود كه در آن، استاد، به بيان پاره‌اي مطالب پرداخته و دانشجو، مطالب گفته شده را چه به منظور يادگيري و چه به منظور پاس كردن درس و قبولي در امتحان، يادداشت مي‌كند.

اين مسأله به خصوص در مورد رشته‌هاي علوم انساني، بسيار اسف‌بار است و به دلايل مختلف، چارچوب علمي تعريف‌شده‌اي در رابطه استاد و دانشجو براي نوع روابط و آموختن دانش و مهارت و كسب تجربه وجود ندارد.

مثلا درمورد واحد پايان‌نامه كه به طور مستقيم، نيازمند نظارت استادان راهنما و مشاور و يادگيري هرچه بيشتر دانشجو است، آنچه در عمل، و خارج از آيين‌نامه‌ها و قوانين مكتوب، اتفاق مي‌افتد، اين است كه اساتيد، به طور معمول، نظارت آن‌چناني‌اي بر روند انجام كار دانشجو ندارند و بعضا، بسياري از اساتيد راهنما و مشاور، كم‌ترين نقش را در روند نگارش پايان‌نامه دارند، اين در حالي در كشور ما اتفاق مي‌افتد كه در بسياري از دانشگاه‌هاي معتبر خارج از كشور، دانشجويان در حين انجام امور پژوهشي و علمي مربوط به پايان‌نامه خود، اساتيد راهنما را به صورت ناظر تمام و كمال همه مراحل، همواره در كنار خود مي‌بينند و استادان، همان طور كه جزء وظايف استاد راهنما تعريف شده است، به طور واقعي، دانشجويان را در جريان كار، راهنمايي و هدايت علمي مي‌نمايند.

اين مسأله، به عنوان يكي از معضلات آموزش عالي ما كه پيامدهاي منفي زيادي را نيز به همراه دارد، مدت‌هاست در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي ما وجود دارد، به طوري كه خود دانشجويان و اساتيد نيز به دليل جوّ حاكم، پذيرفته‌اند وظيفه و نقش اساتيد، همين است و بيش‌تر نه! چيزي كه دود آن بيش از هر چيز، به چشم اعتبار دانشگاه‌هاي ما مي‌رود و مانع از پويايي علمي دانشگاه‌ها مي‌شود...


 ميز خبر 

 انتخاب رشته «دوره‌هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد» ادامه دارد

سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به انتخاب رشته بيش از 230 هزار داوطلب در رشته‌هاي با آزمون اين دانشگاه گفت: ثبت‌نام در رشته‌هاي بدون آزمون همچنان ادامه دارد.

دکتر اميررضا شاهاني، در گفت‌وگو با خبرگزاري آنا، درباره آمار نهايي تعداد متقاضياني که براي تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب رشته کرده‌اند؛ گفت: مهلت انتخاب رشته در رشته‌هاي باآزمون دانشگاه آزاد اسلامي به پايان رسيد و بيش از 230 هزار نفر فرم انتخاب رشته اينترنتي خود را تکميل کردند.او از رشد 20 درصدي تعداد ثبت‌نام‎کنندگان در دانشگاه آزاد اسلامي نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: نتايج نهايي اين دوره‌ها احتمالا در دهه سوم شهريور از طريق سامانه سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي اعلام مي‌شود.سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي همچنين از امکان ثبت‌نام متقاضيان در دوره‌هاي بدون آزمون خبر داد و گفت: داوطلبان رشته‌هاي بدون آزمون همچنان مي‌توانند براساس علاقه‌مندي خود رشته‌ها را انتخاب کنند و سامانه براي اين دسته از داوطلبان کماکان باز است.شاهاني با اعلام انتخاب رشته بيش از 61 هزار نفر در رشته‌هاي کارشناسي بدون آزمون و 10 هزار و 500 نفر در رشته‌هاي کارداني بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نتايج دوره‌هاي بدون آزمون از سوي خود دانشگاه و در اواخر شهريور اعلام مي‌شود.

تغيير در شيوه‎نامه دوره دکتري دانشگاه آزاد

سرپرست مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامي همچنين از تغيير در شيوه‎نامه دوره دکتري و ارتقاي سطح کيفي آن در آينده‌اي نزديک خبر داد.

اميررضا شاهاني سرپرست مرکز سنجش دانشگاه آزاد درباره توجه به تحصيلات تکميلي در مقطع دکتري گفت: شيوه نامه دوره دکتري دانشگاه آزاد اسلامي در حال بررسي است و با معاونان آموزشي واحدهاي مختلف دانشگاهي در اين مورد بحث شده است.

او ادامه داد: اين سياست به دليل توجه به ارتقاي سطح کيفي آموزشي در دانشگاه آزاد بوده و بعد از جمعبندي مباحث و اتفاق‎نظر شاهد تغييراتي مثبت در شيوه‎نامه دوره دکتري دانشگاه آزاد خواهيم بود.

از جمله تغييراتي که براي اين شيوه‎نامه درنظر گرفته شده است تهيه شيوه‎نامه‌اي مانند شيوه‎نامه وزارت علوم و با همان جهتگيري و سبکِ کاري است.»شاهاني افزود: رتبه مقالات ارائه شده از سوي دانشجويان دوره دکتري، کيفيت آن و موارد آموزشي از اين قبيل در شيوه‎نامه جديد مورد توجه قرار مي‌گيرد و اميدواريم براي سال تحصيلي جديد بتوانيم اين شيوه‎نامه را اجرايي کنيم.او درباره وضعيت ظرفيت دوره دکتري براي سال تحصيلي جديد يادآوري کرد امسال کاهش ظرفيت در اين دوره را شاهد خواهيم بود و يکي از چالش‌هايي که بايد به آن توجه شود جداسازي کلاس‌هاي مقطع کارشناسي ارشد و دکتري از يکديگر بوده در حالي که در تحصيلات تکميلي نبايد چنين تفکيکي داشته باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي