جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5628


قبوض کاغذي تلفن ثابت حذف مي‌شود

رئيس سازمان خصوصي‌سازي:
مشمولاني که شماره شباي حساب بانکي داده باشند، سود سهام عدالت مي‌گيرند

علت اظهارات متناقض مدير تلگرام
دبير شوراي عالي فضاي مجازي : طرف خارجي بعضا ملاحظاتي دارد


نهادهاي مالي


تريبون


 قبوض کاغذي تلفن ثابت حذف مي‌شود 

 
معاون شرکت مخابرات ايران از حذف قطعي قبوض کاغذي تلفن ثابت شرکت مخابرات ايران تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: همزمان با اين طرح، برنامه افزايش کانال‌هاي ارسال و دريافت صورت‌حساب و اعلام صورت‌حساب يک ماهه در دستورکار است.داود زارعيان در گفت‌وگو با فارس، از حذف قطعي قبوض کاغذي تلفن ثابت شرکت مخابرات ايران تا پايان سال جاري خبر داد و اظهار داشت: اين کار در يک پروسه حدوداً 8 ماهه در سراسر کشور اجرا مي‌شود.

معاون مشتريان شرکت مخابرات ايران افزود: هم‌زمان با برنامه حذف قبوض تلفن ثابت، برنامه افزايش کانال‌هاي ارسال و دريافت صورت‌حساب و اعلام صورت‌حساب يک ماهه براي رفع نياز مشترکان در دستورکار است.زارعيان تصريح کرد: صورت‌حساب به صورت پيامکي و صوتي براي مشترکان ارسال خواهد شد و علاوه بر اين، روش‌هاي جديدي از جمله سرويس دايرکت دبيت يا پرداخت صورت‌حساب توسط بانک از طرف مشترک)نيز ارائه خواهد شد.وي ادامه داد: پروسه حذف قطعي قبوض کاغذي تلفن ثابت از مرحله مطالعات از اکنون شروع شده و تا پايان سال به اتمام مي‌رسد.


 رئيس سازمان خصوصي‌سازي:
 مشمولاني که شماره شباي حساب بانکي داده باشند، سود سهام عدالت مي‌گيرند 

 رئيس سازمان خصوصي‌سازي با اشاره به اينکه مشمولاني که شماره شباي حساب بانکي داده باشند، سود سهام عدالت مي‌گيرند، گفت: سود مشمولاني که شماره شبا نداده‌اند محفوظ است و پس از ورود شماره شبا به سامانه سهام عدالت، سود اين سهام به حسابشان واريز مي‌شود.به گزارش ايلنا ،رئيس سازمان خصوصي‌سازي با اشاره به اينکه مشمولاني که شماره شباي حساب بانکي داده باشند، سود سهام عدالت مي‌گيرند، گفت: سود مشمولاني که شماره شبا نداده‌اند محفوظ است و پس از ورود شماره شبا به سامانه سهام عدالت، سود اين سهام به حسابشان واريز مي‌شود.

پوري‌حسيني با اشاره به اين‌که 17 ميليون از مشمولان سهام عدالت کد شباي حساب بانکي خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند، گفت: ثبت نشدن کد شبا موجب تأخير در واريز نخستين مرحله از سود سهام عدالت به حساب آنها مي‌شود.

رئيس سازمان خصوصي‌سازي افزود: اگر قرار باشد در شهريور ماه سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واريز کنيم، کساني که شماره شباي حساب بانکي خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده‌اند اين سود را دريافت نخواهند کرد و در اين زمينه جاي گلايه‌اي باقي نخواهد ماند. وي با اعلام اين‌که تا کنون حدود 30 ميليون نفر از مشمولان، شماره شباي حساب بانکي خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند، يادآور شد: از اين تعداد حدود 27 ميليون شماره شبا مورد تأييد قرار گرفته است و اگر امکان واريز سود اين سهام را در شهريور ماه داشته باشيم تنها براي مشمولاني سود سهام واريز مي‌شود که شماره شباي حساب خود را در اين سامانه ثبت کرده باشند و شماره شباي آنها تأييد شده باشد. پوري‌حسيني در پاسخ به اين پرسش که سود سهام عدالت افرادي که شماره شباي آنها در سامانه سهام عدالت ثبت نشده است به آنها تعلق خواهد گرفت يا نه، گفت: سود سهام عدالت اين دسته از مشمولان محفوظ خواهد بود و هر زمان که مشمولان شماره شباي حساب بانکي خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند اين سود را دريافت خواهند کرد. وي با بيان اين‌که سود سهام عدالت هر فرد بسته به ميزان اقساط تسويه‌شده است، گفت: هر فردي به‌اندازه سهام خود از اين سود بهره‌مند خواهد شد و اگر مشمولي کد شباي خود را وارد سامانه سهام عدالت نکرده باشد، سازمان خصوصي‌سازي منتظر مي‌ماند تا اين دسته از مشمولان نيز شماره شباي خود را وارد سامانه کنند و پس از آن سود را به حساب آنها واريز خواهد کرد.


 علت اظهارات متناقض مدير تلگرام
 دبير شوراي عالي فضاي مجازي : طرف خارجي بعضا ملاحظاتي دارد 

 درباره تناقضاتي که بعضا در اظهارات مقامات دولتي ايران و مسئولان تلگرام وجود داشته، دبير شوراي عالي فضاي مجازي مي‌گويد: طرف خارجي بعضا ملاحظاتي دارد. بازار هدف پيام‌رسان خارجي، جهاني است و ملاحظات اقتصادي نيز دارد. ممکن است اظهاراتي کند که در چارچوب منافع خودش باشد و همچنين سعي مي‌کند کمترين حد ممکن را از الزام‌ها و اعلام مقررات کشورهايي که در آنها فعاليت مي‌کند، بپذيرد.

به گزارش ايسنا،اخيرا جنجال‌هايي درباره انتقال سرورهاي تلگرام ايجاد شده بود. در مقطعي از طرف وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اين‌طور مطرح شد که تلگرام انتقال سرورهايش به ايران را پذيرفته است، از طرف مقابل پاول دورف، مديرعامل تلگرام در صفحه توييتر خود نوشت: هيچ يک از سرورهاي تلگرام (و يا هر سروري با اطلاعات شخصي کاربران ما) به ايران منتقل نشده و آنجا مستقر نخواهد شد.

البته چند روز بعد، در سايت تلگرام مطالبي درباره روش‌هايي براي افزايش سرعت انتقال داده تلگرام نوشته شد: «ما از سرورهاي توزيع‌شده خود براي افزايش سرعت دانلود در مناطق بدون سانسور که در آنها آزادي بيان تضمين شده‌است استفاده مي‌کنيم و حتي در آن مناطق نيز به آنها اعتماد نمي‌کنيم. اما وقتي تلگرام در مناطق ديگر به شدت محبوب مي‌شود، فقط مي‌توانيم روي CDN ها تکيه کنيم که با آنها از نقطه‌نظر فني مانند سرويس‌دهنده‌هاي اينترنت (ISP) رفتار مي‌کنيم که فقط داده‌هاي رمزنگاري شده‌اي را که قادر به کشف رمز آن نيستند، دريافت مي‌کنند. به لطف اين فناوري، سرعت دانلود عکس‌ها و فيلم‌هايي که به صورت عمومي منتشر مي‌شوند، در مناطقي مانند ترکيه، اندونزي، عربستان سعودي، هند، ايران و عراق به مراتب افزايش مي‌يابد، بدون اينکه کمترين خدشه‌اي به امنيت وارد شود.

در نهايت نيز محمود واعظي اظهار کرد: هر کسي از سرور برداشتي دارد؛ اين موضوع که گفتند تلگرام سرورهاي خود را به ايران منتقل کرده که ايران بتواند آن را فيلتر کند و به اطلاعات آن دسترسي داشته باشد و دخالت کند، به درستي توسط مديرعامل تلگرام تکذيب شده است، اما آن چيزي که ما به آن اشاره کرديم و بر اساس توافق انجام مي‌شود، اين است که سرورها به ايران منتقل شده براي اين که سي‌دي‌ان در آن قرار بگيرد تا کانال‌هاي پرظرفيت و پرمصرف به‌جاي اين که به خارج بروند و برگردند، اطلاعات در همين داخل با سرعت و کيفيت بالا منتقل شود و هيچ‌کس اين موضوع را تکذيب نکرده است.

ابوالحسن فيروزآبادي با بيان اينکه طبق گزارش‌هاي دريافتي با انتقال سرورهاي تلگرام به ايران تقريبا همه کانال‌هايي که از داخل فعال مي‌شوند، در سرور داخلي قرار مي‌گيرند و مسير ارتباطي آنها در داخل طي مي‌شود، افزود: همچنين در حال گفت‌وگو با تلگرام هستند که مقررات جمهوري اسلامي را رعايت کند و در بسياري از زمينه‌ها نيز توافقاتي حاصل شده است.


 نهادهاي مالي 

 مديريت دارايي ها و بدهي هاي تعاوني افضل توس به بانک آينده واگذار شد

بانک آينده اعلام کرد: براساس ابلاغ بانک مرکزي و مصوبه شوراي پول و اعتبار، مديريت دارايي‌ها و بدهي‌هاي تعاوني اعتبار افضل توس، به بانک آينده واگذار شده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک آينده، تاکنون اطلاعات و مستندات اوليه جمع‌آوري شده است و پس از هماهنگي‌هاي لازم با بانک مرکزي و مرجع قضايي، امر انتقال سپرده‌هاي سپرده‌گذاران، طبق برنامه زمان‌بندي انجام خواهد شد.برنامه زمان‌بندي، وفق هماهنگي‌هاي انجام شده، هر چه زودتر اعلام مي شود.

روابط عمومي بانک ملي ، بادريافت تنديس زرين ، سرآمدشد

ششمين دوره آئين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ملي ،روابط عمومي اين بانک با کسب بالاترين امتياز موفق شد از ارزيابي هاي اين دوره سربلند بيرون آمده و تنديس زرين (برترين نشان) ششمين دوره آئين سرآمدي را دريافت نمايد و عنوان روابط عمومي سرامد را از آن خود کند.

احداث آزادراه مراغه – هشترود با مشارکت بانک سپه

مديرعامل بانک سپه از نهايي شدن اقدامات براي اخذ مجوز از بانک مرکزي و راه اندازي طرح آزاد راه مراغه – هشترود در استان آذربايجان شرقي با مشارکت اين بانک خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه، محمد کاظم چقازردي در ديدار با دکتر اسماعيل جبارزاده استاندار آذربايجان شرقي ضمن اعلام خبر فوق، افزود: آزاد راه مراغه – هشترود با مشارکت وزارت راه و مسکن و شهرسازي ، بانک سپه و شرکت سومي که اضافه مي شود پس از اخذ مجوز از بانک مرکزي عملياتي خواهد شد.

دريافت گواهينامه رعايت حقوق مصرف کنندگان توسط بانک توسعه صادرات

شعبه خرم آباد بانک توسعه صادرات ايران موفق به دريافت گواهينامه استاني درجه سه رعايت حقوق مصرف کنندگان از سوي استانداري استان لرستان شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات ايران، بر اساس آيين نامه اعطاي گواهينامه استاني رعايت حقوق مصرف کنندگان، عملکرد سال 1395 شعبه خرم آباد مورد بررسي و ارزشيابي قرار گرفت.

اهدا کتاب نفيس قرآن‌طباخ به استانداري مرکزي از سوي بانک‌پاسارگاد

بانک‌پاسارگاد، در راستاي ايفاي رسالت‌هاي اجتماعي خود، يک جلد کتاب نفيس قرآن طباخ را جهت بهره‌مندي علاقمندان، پژوهشگران و محققان، به استانداري مرکزي و انجمن آثار و مفاخر فرهنگي اهداء کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌ عمومي بانک‌ پاسارگاد، اين کتاب نفيس به خط عبدالله طباخ هروي، از قرآن‌هاي نفيس و کم‌نظير گنجينه‌ آستان قدس رضوي است که در سال 1394 با حمايت بانک‌پاسارگاد چاپ و رونمايي شد.

حمايت از توسعه حمل و نقل ريلي در صدربرنامه‌هاي بانک شهر

مديرعامل بانک شهر با اشاره به اهميت ناوگان حمل نقل عمومي،حمايت از توسعه حمل و نقل ريلي را در صدربرنامه‌هاي بانک شهر دانست. به گزارش آفرينش به نقل ازمركز ارتباطات و روابط عمومي بانك شهر ،مديرعامل بانک با تاکيد بر اينکه توسعه حمل و نقل ريلي کلان شهرها برگ زريني در افتخارات بانک شهر است،گفت: با حمايت هاي بانک شهر در حوزه حمل و نقل ريلي خط 7 متروي تهران عملياتي شده است.


 تريبون 

 در اتاق بازرگاني ايران و آلمان تشريح شد :

مشکلات سرمايه گذاران خارجي در ايران

سامان ملک‌ پور معاون بازرگاني شرکت کناف در نشست خبري که در اتاق بازرگاني ايران و آلمان برگزار شد،با تاکيد بر حضور اين شرکت در اوج تحريم‌ها در ايران و سرمايه‌ گذاري 100 ميليون يورويي آن طي دو دهه فعاليت عنوان کرد: پس از برجام هم در شرايطي که بسياري از هيات‌هاي تجاري براي حضور در ايران ترس و واهمه دارند، کناف در ايران حضور دارد و حتي سرمايه‌ گذاري خود را چند برابر کرده است که اين امر مي‌ تواند نقش موثري در جهت رونق صنعت ساختمان و بخش توليد در فضاي رکود کنوني باشد.

به گزارش آفرينش ،وي با اشاره به اين که، اين افزايش سرمايه در اوج تحريم‌ها بود، گفت: اکنون هم با وجود توافق برجام هنوز برخي هيات‌هاي تجاري براي سرمايه‌ گذاري در ايران ترس و واهمه دارند، اما کناف در صورت رفع بروکراسي‌هاي اداري، کارخانه جديد خود را سال آينده در شيراز احداث خواهد کرد که حداقل 200 متخصص ايراني به صورت مستقيم در آن مشغول به کار خواهد شد.

ملک‌پور درباره مشکلات سرمايه گذاران خارجي در ايران هم بيان کرد: نبود يک پنجره واحد براي سرمايه‌گذاري خارجي يک معضل محسوب مي‌شود. از طرفي برخي قوانين موجود با هم در تضاد هستند و مجموع اين اتفاقات مي‌تواند سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي را با تاخير مواجه کند.

ملک‌ پور درباره اقدامات محيط زيستي اين شرکت هم گفت: در بحث معدن‌کاري، کناف اين مسئوليت را براي خود تعريف کرده که معادن را پس از بهره‌برداري با روش‌هايي مانند درختکاري و غيره بازسازي کرده و به چرخه طبيعت بازگرداند، اما در اين ارتباط همکاري لازم و نگاه درستي از سوي سازمان جنگل‌ها وجود ندارد و در اين بخش در ايران با مشکل مواجه هستيم.

معاون بازرگاني شرکت کناف اضافه کرد: يکي از مزيت‌هاي محصولات کناف سرعت توليد آن است و به همين جهت در زمان اجراي پروژه مسکن مهر بسيار مورد استقبال گرفت و ما پروژه‌هاي بسياري را در مسکن مهر اجرا کرديم.

وي درباره عمر مفيد اين پنل‌ها هم بيان کرد: عمر مفيد اين پنل‌ها متناظر با عمر مفيد ساختمان در نظر گرفته شده است که در ايران عمر مفيد ساختمان‌ها 30 سال است. البته اين تکنولوژي در کناف وجود دارد که پس از اين مدت هم پنل‌ها در شرکت باز توليد و دوباره به چرخه مصرف بازگردند، اما در مجموع با توجه به اينکه پايه اصلي محصولات گچ است، امکان بازگشت به طبيعت هم وجود دارد و آلودگي محيط زيستي را نخواهد داشت

همچنين برزو افقهي مدير ارشد فروش کناف در اين نشست تصريح کرد: تا کي شاهد فاجعه هايي مانند پروژه پلاسکو بايد باشيم، آيا بهتر نيست با استاندارد کردن مصالح و رعايت قوانين و مقررات باعث به وجود آمدن چنين فجايعي در ساختمان ها نشويم؟!

وي درباره سهم واردات در اين زمينه و تاثير آن بر توليد داخل و با بيان اينکه توان عرضه بيشتر از تقاضاي بازار است و با توجه به توليد کافي در بازار داخلي نياز زيادي به واردات نيست گفت: واردات عمدتا شامل محصولات چيني مي شود(که کيفيت لازم را ندارند) و در عين حال بايد به اين موضوع توجه کرد که کاهش تعرفه هاي گمرکي، واردات اين محصول را بيشتر مي کند و در سال اقتصاد مقاومتي نيز بايد حمايت هاي لازم از توليد داخلي صورت گيرد.

گفتني است که ،کناف از سال 1374 وارد ايران شده است و اکنون يکي از شرکت‌هاي پيشتاز به لحاظ حجم سرمايه‌ گذاري خارجي در ايران محسوب مي‌شود.

کناف در سال 1930 و بعد از جنگ جهاني دوم در آلمان آغاز به کار کرد و پس از آن صادرات خود را به کشورهاي اروپايي، آفريقايي و آسيايي در پيش گرفت.

کناف اکنون هم يکي از بزرگترين شرکت‌هاي فعال در صنعت ساختمان ايران است که در زمينه توليد سيستم‌ها و مصالح بر مبناي ماده معدني گچ و سيمان و عايق‌هاي صوتي و حرارتي فعاليت دارد.

يارانه نقدي مرداد واريز و قابل برداشت شد

يارانه مردادماه ساعت 24 پنج شنبه به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت شد.

به گزارش تسنيم،هفتاد و هشتمين مرحله يارانه نقدي خانوارها، ساعت 24 بامداد روز پنج‌شنبه 26 مرداد به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت شد.بر اين اساس، طبق روال گذشته يارانه هر فرد 45 هزار و 500 تومان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي