جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/05/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5628

هفته چهارم ليگ برتر
منصوريان در سراشيبي سقوط


پرواز تيم ملي کشتي فرنگي به پاريس


خبـــرنامه


خبرنامه


 هفته چهارم ليگ برتر
 منصوريان در سراشيبي سقوط 

 آفرينش- نتايج بد تيم فوتبال استقلال در ليگ هفدهم ادامه دارد.

هفته چهارم هفدهمين دوره ليگ برتر فوتبال کشور با برگزاري 5 ديدار پيگيري شد که در مهم ترين آن ها، پرسپوليس در خانه مقابل سياه جامگان متوقف شد و استقلال هم در ادامه نتايج بد خود، مقابل سايپا تن به شکست داد.

ميثاقيان ترمز تيم برانکو را کشيد

نخستين ديدار هفته چهارم از ساعت 20:45 دقيقه چهارشنبه شب بين تيم هاي پرسپوليس و سياه جامگان در ورزشگاه آزادي تهران آغاز شد که اين بازي با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. فرشاد احمدزاده(6) براي پرسپوليس و اميرمحمد پناهي(85) براي سياه جامگان گل زد.

برانکو در حالي تيمش را براي اين ديدار به ميدان فرستاد که دو تغيير عمده در ترکيب اين تيم داشت. با تصميم وي محمد انصاري پس از يک سال بازي در دفاعي مياني به سمت چپ رفت و حسين ماهيني هم به دفاع راست رفت تا سيدجلال حسيني و شجاع خليل زاده در دفاع مياني کار کنند.

شروع بازي با يک شوک به پرسپوليس همراه بود که به خير گذشت. در دقيقه سوم اين ديدار حسين بادامکي کاپيتان سياه جامگان در موقعيتي تک به تک و عالي مي توانست دروازه ميزبان را باز کند اما ضربه آرام او را عليرضا بيرانوند گرفت تا سرخپوشان نفس راحتي بکشند.

پس از هدر رفتن اين موقعيت پرسپوليسي ها نبض بازي را در اختيار گرفتند و خيلي زود تيم حريف را به خاطر استفاده نکردن از آن موقعيت طلايي تنبيه کردند. در دقيقه 6 فرشاد احمدزاده از دفع ناقص دروازه بان و مدافعان سياه جامگان استفاده کرد و دروازه خالي را باز کرد.

پس از اين گل پرسپوليس بازهم مالک توپ و زمين بود و دو بار ديگر هم توسط عليپور و طارمي دروازه حريف را باز کرد اما هر دو گل آفسايد اعلام شد. در دقيقه 40 عليپور درون محوطه جريمه سياه جامگان سرنگون شد که حاج ملک داور اين بازي برخلاف پرسپوليسي ها اعتقادي به پنالتي نداشت.

در ثانيه هاي پاياني نيمه اول همکاري خوب اميري و طارمي يک فرصت ايده ال ديگر براي سرخپوشان ايجاد کرد که ضربه طارمي را در آستانه ورود توپ به دروازه دروازه بان سياه جامگان مهار کرد.

نيمه دوم اما پرسپوليس افت محسوسي داشت و بيشتر به فکر حفظ نتيجه بود. با اين حال چند موقعيت خطرناک را هم ايجاد کرد. در دقايق مياني نيمه دوم برانکو دست به تعويض زد و گادوين منشا را به جاي عليپور به ميدان فرستاد تا قدرت تهاجمي تيمش را بيشتر کند.

در 10 دقيقه پاياني اين بازي سياه جامگان به فکر جبران گل خورده افتاد و تلاشش را براي نزديک شدن به دروازه پرسپوليس بيشتر کرد و در فاصله پنج دقيقه مانده به پايان بازي بالاخره دروازه بيرانوند باز شد و اميرمحمد پناهي موفق شد گل تساوي را به ثمر برساند.

در دقيقه 91 اين ديدار مهدي طارمي مي توانست دروازه حريف را باز کند و گل سه امتيازي تيمش را به ثمر برساند اما او توپ را به بدن دروازه بان حريف زد.

اولين برد تراکتور با گل محمدي

در روز پنجشنبه تيم هاي تراکتورسازي و نفت تهران در تبريز به مصاف هم رفتند که اين بازي با برتري 2 بر يک سرخپوشان تبريزي به پايان رسيد.

تراکتورسازي که در اين فصل به پيروزي دست پيدا نکرده بود، ابتدا در دقيقه 21 توسط محمد ايران پوريان به گل برتري دست پيدا کرد اما در دقيقه 82 گل تساوي را دريافت کرد. حامد آقايي براي تيم نفت تهران گل زد.

درحالي که بازي وارد وقت هاي اضافه شده بود تراکتورسازي صاحب يک پنالتي شد که محمد ايران پوريان اين پنالتي را تبديل به گل کرد تا سرخپوشان تبريزي به نخستين برد خود در اين فصل دست پيدا کند.

بازگشت سپاهان به ليگ با پيروزي در دربي

در يکي از مهم‌ترين ديدارهاي هفته چهارم 2 تيم ذوب‌آهن و سپاهان از ساعت 20:30 پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم رفتند.

در اين ديدار اميرقلعه‌نويي ترکيب رشيد مظاهري، وحيد محمدزاده ، محمد نژادمهدي، دانيال اسماعيلي‌فر، مهران درخشان‌مهر، حميد بوحمدان، محمدرضا حسيني، احسان پهلوان، ربيع عطايا، مهدي رجب‌زاده و مرتضي تبريزي را به زمين فرستاد.

همچنين براي سپاهان لي اوليويرا، کايرو رودريگز، عزت‌الله پورقاز، حسن جعفري، سعيد آقايي، ميلاد سرلک، محرم نويدکيا، شاهين ثاقبي، حسين پاپي، مهرداد محمدي و ساسان انصاري به ميدان رفتند.

ديدار دو تيم از همان ابتدا سريع دنبال شد و سپاهاني ها مي توانستند روي دو موقعيتي که به دست آوردند، دروازه ي ميزبان خود را باز کنند، اما نمايش خوب رشيد مظاهري در چارچوب دروازه مانع از اين اتفاق شد. در ادامه ذوب اهن هم کم کم به بازي مسلط شد و موفق شد روي ارسال هايي که از جناحين و ضربات ايستگاهي انجام مي داد، چند موقعيت خوب ايجاد کند. سبزپوشان يک بار هم به گل رسيدند که داور مسابقه آفسايد اعلام کرد. شايد اگر درخشش گلرهاي دو تيم نبود، شاهد گل در نيمه ي اول اين ديدار بوديم ولي در نهايت دو تيم با نتيجه ي تساوي بدون گل به رختکن رفتند.

نيمه دوم اين ديدار نسبت به نيمه اول آرام تر آغاز شد و دو تيم محافظه کارانه تر به بازي پرداختند، اما اين سپاهاني ها بودند که آرام آرام پيش آمدند و توانستند حملاتي روي دروازه حريف تدارک ببينند و در نهايت مزد حملات خود را نيز بگيرند و توسط ساسان انصاري در دقيقه 72 دروازه حريف را باز کنند. پس از اين گل، ذوبي ها به دنبال اين بودند تا بتوانند بازي را به تساوي بکشانند اما اين اتفاق نيفتاد و تاکتيک هايي همچون سانتر از جناحين براي ذوبي ها اثري نداشت، حملاتي که با درخشش اوليويرا خنثي شد. در دقايق پاياني نيز اشتباه درخشان مهر باعث شد تا سپاهاني ها گل دوم اين تيم را توسط جلال الدين علي محمدي بزنند تا سپاهان با اين برد به ليگ برگردد.

پارس جنوبي؛ تيمي که به راحتي تسليم نمي شود

تيم فوتبال پارس جنوبي که جدي ترين تعقيب کننده صدرنشين است ديدار هفته چهارم خود را با پيروزي به پايان برد.

در ديگر ديدار اين هفته تيم هاي پارس جنوبي جم و صنعت نفت آبادان در شهر جم به مصاف هم رفتند که طي آن پارس جنوبي به برتري 2 بر يک دست يافت.حامد نورمحمدي در دقيقه 63 و آلويس نانگ 69 براي پارس جنوبي گل زدند و لوسيانو پريرا در دقيقه 3 براي صنعت نفت گل زد.

شاگردان مهدي تارتار با اين پيروزي 10 امتيازي شدند و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپوليس در رده دوم جدول قرار گرفتند تا نشان دهند تهديدي جدي براي بالانشينان جدول رده بندي هستند.

منصوريان در سراشيبي سقوط

اما ديگر ديدار هفته چهارم که همه نگاه ها را به خود جلب کرد، مصاف سايپا و استقلال بود.

اين دو تيم پنچشنبه شب در ورزشگاه تختي به مصاف هم رفتند که اين بازي با پيروزي يک بر صفر سايپا به پايان رسيد. محمد عباس زاده در دقيقه 57 از روي نقطه پنالتي براي سايپا گل زد.

در اين ديدار که تماشاگران استقلال هم استقبال خوبي از آن داشتند شاگردان عليرضا منصوريان در نيمه اول نمايش خوب و جذابي داشتند و موقعيت هاي زيادي را هم روي دروازه حريف ايجاد کردند.

هر چند سايپا هم نمايش قابل قبولي داشت، اما درصد مالکيت توپ استقلال و موقعيت هاي خطرناک روي دروازه اين تيم بيشتر بود و حتي يک بار هم شوت محکم وريا غفوري به تير عمودي دروازه برخورد کرد.

شاگردان علي دايي يک بار در موقعيتي مطلوب قرار داشتند و مي توانستند دروازه استقلال را باز کنند اما سيدمهدي رحمتي در موقعيتي تک به تک توپ علي قلي زاده را مهار کرد.

در دقايق پاياني نيمه اول سجاد شهباززاده مهاجم استقلال به دليل مصدوميت از زمين بيرون رفت.

در نيمه دوم بازي جذاب و تماشايي دو تيم ادامه داشت که سهم استقلال در اين زيبايي بيشتر بود و بخش عمده زمان بازي در اختيار شاگردان عليرضا منصوريان بود. با اين حال در دقيقه 57 اين ديدار مهدي رحمتي روي مهاجم حريف مرتکب خطاي پنالتي شد که محمد عباس زاده اين ضربه را به گل تبديل کرد.

بعد از اين گل استقلال حملات زيادي را روي دروازه سايپا پي ريزي کرد و بارها تا پشت محوطه جريمه حريف هم پيش رفت اما در نهايت نتوانست دروازه شاگردان علي دايي را باز کند و شکست را پذيرا شد.

روزبه شاه علي دوست مدافع تيم فوتبال سايپا در دقيقه 91 اين ديدار با دريافت کارت زرد دوم از بازي اخراج شد.سايپا که مدت ها نتوانسته بود استقلال را شکست دهد، پس از 8 سال موفق شد در اين ديدار با يک ضربه پنالتي طلسم را بشکند و با 10 امتياز به رده سوم جدول رده بندي صعود کند.


 پرواز تيم ملي کشتي فرنگي به پاريس  

 فرنگي کاران ايران براي حضور در رقابت‌هاي جهاني ، امروز(شنبه) تهران را به محل برگزاري اين مسابقات ترک مي‌کنند.

رقابت هاي جهاني کشتي فرنگي در شهر پاريس از 30 مرداد آغازمي شود و در همين رابطه اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي براي حضور در رقابت‌هاي جهاني اين رشته، صبح امروز شنبه 28 مرداد، تهران را به مقصد پاريس محل برگزاري اين مسابقات ترک خواهند کرد.

اسامي اعضاي تيم اعزامي به اين مسابقات به شرح زيراست:

59 کيلوگرم: مهرداد مرداني

66 کيلوگرم: حسين الياسي

71 کيلوگرم: محمدعلي گرايي

75 کيلوگرم: سعيد عبدولي

80 کيلوگرم: يوسف قادريان

85 کيلوگرم: حسين نوري

98 کيلوگرم: سيد مصطفي صالحي زاده

130 کيلوگرم: شهاب قوره جيلي

سرمربي: علي اشکاني

مربيان: محمدعلي چمياني، مهرزاد اسفندياري فر، داود گيل نيرنگ

سرپرست: محمد دليريان


 خبـــرنامه 

 پافشاري اينتر براي جذب ويدال

نراتزوري همچنان براي جذب ستاره بايرن مونيخ تلاش مي‌کند.

تيم فوتبال اينتر در آستانه نهايي کردن معاوضه جفري کوندوگبيا و ژائو کانسلو قرار دارد، اما نقل‌و‌انتقالات اينتر با اين معاوضه تمام نمي‌شود.

سران اينتر همچنان در تلاش هستند تا آرتورو ويدال از بايرن مونيخ را جذب کنند.

با اينکه بايرن مونيخ اعلام کرده بود که اين بازيکن فروشي نيست اما اينتر همچنان براي جذب اين بازيکن پافشاري مي‌کند.

سيمئونه:

اتلتيکو مادريد با حفظ مهره‌هايش کار بزرگي انجام داد

سرمربي تيم فوتبال اتلتيکو مادريد از تلاش‌‌هاي باشگاه براي حفظ بازيکنان مهم او در تابستاني که روخي بلانکو از خريد بازيکن محروم بود، تمجيد کرد.

فصل جديد لاليگا آغاز مي‌شود و اتلتيکو مادريد هم امروز (شنبه) در حالي به مصاف خيروناي تازه صعود کرده مي‌رود که به دليل محروميت از خريد بازيکن تابستان، با همان تيم فصل گذشته‌اش کار خود را شروع مي‌کند.

ديه‌گو سيمئونه سرمربي روخي بلانکو در کنفرانس خبري پيش از اين بازي به خبرنگاران گفت: بدون خريد بازيکنان جديد ما مجبوريم با همان بازيکناني که در تيم‌مان داشتيم، خودمان را تقويت کنيم. باشگاه اما تلاش فراواني براي نگه داشتن تمام بازيکنان مهمش انجام داد و کار مهمي صورت گرفت. کاملاً واضح است آنهايي که ماندند نسبت به باشگاه احساس تعلق خاطر دارند و اين ارزش باشگاه را نشان مي‌دهد. به نظر خيلي‌ها تصميم آنها براي ماندن ممکن است براي‌شان گران تمام شود و به ضررشان باشد اما ما در اين اتفاق نکات مثبتي مي‌بينيم چون مي‌دانيم که چطور بايد بازي کنيم و اين بنيان تيم‌مان را تقويت مي‌کند.

سيمئونه ادامه داد:ما با اشتياق و تواضع کارمان را در اين فصل ليگ آغاز مي‌کنيم و در زمين بازي خودمان را نشان خواهيم داد. مانند تمام مربيان و بازيکنان تمام ليگ‌ها، من هم از اينکه يک فصل ديگر مي‌توانم رقابت کنم، هيجان زده‌ام. خيرونا تيم منظمي است و کاملاً مي‌داند که چگونه بايد بازي کند. چنين تيم‌هايي هميشه خطرناک هستند.

سرمربي آرژانتيني اتلتيکو مادريد در پايان درباره احتمال پيوستن ديه‌گو کاستا، مهاجم چلسي به شاگردان او تأکيد کرد: کاستا الان بازيکن ما نيست، پس درباره‌اش حرفي نمي‌زنم. چيزي که الان برايم از همه بيشتر اهميت دارد، بازي برابر خيرونا و کسب 3 امتياز آن است.

بازگشت اومانيا به ايران

مدافع پيشين پرسپوليس براي عقد قرارداد با يک باشگاه ليگ برتري به ايران بازگشت.

مايکل اومانيا که دو فصل موفق را در ليگ هاي چهاردهم و پانزدهم در پرسپوليس سپري کرد، براي عقد قرارداد با باشگاه پارس جنوبي جم وارد تهران شد.

اومانيا فصل گذشته در ليگ کاستاريکا عملکرد خوبي از خود ارائه داد تا حدي که دوباره به ترکيب ثابت تيم ملي کشورش بازگشت. تيم ملي کاستاريکا هم اکنون در گروه خود در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني روسيه از شانس زيادي براي صعود به اين رقابت ها برخوردار است.

اومانيا با حضور در ايفمارک تست پزشکي را پشت سر گذاشت و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد به زودي با باشگاه پارس جنوبي جم قرارداد امضا خواهدکرد.

ساهاکيان:

کار سختي در نيمه‌نهايي داريم

ملي‌پوش با تجربه بسکتبال ايران کره جنوبي را حريفي دشوار و خطرناک توصيف مي کند.

به گزارش ايسنا، اوشين ساهاکيان پيش از ديدار با کره‌جنوبي درباره اين مسابقه اظهار کرد: به نظرم ديدار برابر کره جنوبي بسيار دشوارتر از آن چيزي است که خيلي‌ها فکر مي‌کنند. کره تيم بسيار خوبي در اين تورنمنت دارد که از ابتداي مسابقات روند رو به رشدي از خودش به نمايش گذاشته‌است.

آنها گام به گام پيش رفتند و توانستند با شکست دادن فيليپين به نيمه نهايي برسند و قطعا برابر ما نيز انگيزه بسيار زيادي خواهند داشت. در مجموع کار بسيار دشواري برابر اين تيم داريم و بايد با تمرکز در دفاع و حمله برنده شويم.

ملي‌پوش بسکتبال ايران با اشاره به قدرت کره‌جنوبي بيان کرد: کره هميشه جزو چهار تيم نخست آسيا بوده و در اين رقابت‌ها نيز عملکرد خوبي از خودش به نمايش گذاشته‌است.

همه تيم‌ها زماني که برابر ايران به ميدان مي‌آيند انگيزه زيادي دارند و ما بايد مراقب باشيم تا در اين مرحله حساس برابر حريف غافلگيرنشويم.

اين تيم هميشه عملکردي منظم داشته، دفاع خوبي دارد و در حمله نيز از توان بازيکنان شوت‌زنش استفاده مي‌کند. همين شرايط است که مي گويم قطعا رقابتمان با کره دشوارتر از ديدار قبلي خواهد شد. کره تيم زهرداري است.

ساهاکيان در پاسخ به اين سوال که ديدار برابر لبنان را چطور ديد؟ بيان کرد: يکي از بزرگترين و سخت‌ترين بازي‌هاي تورنمنت بود که توانستيم در آن برنده شويم. لبنان تيم قدرتمندي داشت و از حمايت هزاران تماشاگرش بهره مي برد اما خدا را شکر که با تلاش بچه ها توانستيم برنده ديدارشويم. لبناني ها از ابتداي مسابقه سعي داشتند فشار زيادي به ما وارد کنند و کارهايي که در ابتداي مسابقه انجام دادند براي همين بود اما آن اتفاق‌ها انگيزه ما را بيشتر کرد که بتوانيم در زمين مسابقه و جلوي هوادارانشان پاسخشان را بدهيم و برنده شويم.

او افزود: به نظرم رمز موفقيت ما در برابر لبنان دفاع خوبمان بود که بايد برابر کره جنوبي نيز همينطور باشيم. خيلي خوب شد که در بازي مرگ و زندگي برابر لبنان برنده شديم و حالا بازيکنان با انگيزه و اعتماد به نفس بسيار بيشتري برابر کره جنوبي حاضر مي‌شوند. اميدوارم که با شکست دادن کره به فينال برسيم و مردم ايران را خوشحال کنيم.


 خبرنامه  

 مهدوي‌کيا:

طارمي در بازي با الاهلي سرنوشت ساز است

ستاره سابق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مهاجمان تيم پرسپوليس به ويژه طارمي مي‌توانند در نتيجه بازي با الاهلي تغيير ايجاد کنند.

به گزارش آفرينش، کنفدراسيون فوتبال آسيا(AFC) با توجه به بازي رفت پرسپوليس و الاهلي در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مصاحبه‌اي را مهدي مهدوي کيا، ستاره پيشين تيم پرسپوليس انجام داده است.

* نظرت درباره عملکرد پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا تا اين جاي کار چگونه است؟

به نظرم پرسپوليس تا اين جاي کار عملکرد بسيار خوبي در ليگ قهرمانان آسيا از خود به نمايش گذاشته و يکي از قدرتمندترين تيم‌هاي حاضر در مرحله يک چهارم نهايي است.

* فعاليت باشگاه پرسپوليس در نقل و انتقالات را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

به نظرم پرسپوليس در نقل و انتقالات خوب عمل کرد و يک مدافع مرکزي و يک مهاجم خطرناک را به خدمت گرفت که اين مهاجم در فصل گذشته در ليگ ايران گل‌هاي زيادي به ثمر رسانده بود. پرسپوليس همچنين در ميانه زمين و سمت چپ چهره‌هاي جديدي را به خدمت گرفت.

* به نظرت کدام بازيکن پرسپوليس توانايي ايجاد تغيير را در بازي دارد؟

بازي مقابل الاهلي يک بازي مهم است و فکر مي‌کنم مهاجمان پرسپوليس به خصوص مهدي طارمي مي‌توانند در نتيجه بازي تغيير ايجاد کنند. طارمي مهاجم گلزن برتر تيم پرسپوليس در ليگ قهرمانان 2017 آسيا است.

* پيش بيني شما از اين دو بازي پرسپوليس با الاهلي چيست؟

اگر پرسپوليس در هر دو بازي رفت و برگشت مقابل الاهلي به پيروزي برسد باعث خوشحاليم است و دوست دارم اما در نهايت رسيدن به مرحله بعد براي ما و همه هواداران پرسپوليس مهمتر از نتيجه است.

* فکر مي‌کنيد تيم سابقتان چه برنامه‌‌اي دارد تا بتواند در ليگ قهرمانان آسيا 2017 به قهرماني برسد؟

پرسپوليس در نقاط مختلف زمين بازيکنان کليدي زيادي دارد و آنها يک تيم خيلي خوب هستند. اميداور آنها بتوانند بعد از چندين سال به قهرمان آسيا تبديل شوند البته براي رسيدن به اين عنوان کار زيادي پيش رو دارند. قهرماني پرسپوليس در آسيا هواداران را بسيار خوشحال مي‌کند و من امسال اميدوارم اين دست آورد محقق شود.

تارتار:

زمانش رسيده که بازيکنانم به تيم ملي دعوت شوند

سرمربي تيم فوتبال پارس جم جنوبي گفت: من در عمرم و در هيچ جاي کشور نديده بودم که هواداران تيمي را به بازي برگردانند.

مهدي تارتار در نشست خبري پس از ديدار تيمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته چهارم ليگ برتر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از هر چيز از هواداران تشکر مي کنم. من در عمرم و در هيچ جاي کشور نديده بودم که هوادران تيمي را به بازي بازگردانند.

سرمربي پارس جنوبي در پاسخ به سوال خبرنگاري که گفت تارتار گفته که نيازي به حمايت رسانه‌ها ندارد، گفت: صحبت من راجع به گزارشگر ديدار سپاهان - پارس جنوبي بود که عدالت را در حق ما رعايت نکرد. اگر رسانه‌ها نباشند، مربي به چه انگيزه‌اي کار کند و بازيکنان چگونه به تيم ملي دعوت شوند؟ از رسانه‌ها مي‌خواهم که از من دلگير نشوند و از همه آنها تشکر مي‌کنم. اگر منظور خود را بد رسانده‌ام، عذر مي‌خواهم.

وي در مورد ديدار مقابل صنعت نفت گفت: آنها زماني که گل اول را دريافت کرديم، تيم ما را در شرايط سخت تشويق کردند. اين سومين باري بود که تيم ما از حريف با يک گل عقب افتاد و به بازي برگشت. بچه‌ها نشان دادند پتانسيل لازم را دارند و وقت آن رسيده که ديده و به تيم ملي دعوت شوند. آنها زيبا بازي مي‌کنند و نتايج خوبي کسب کرده‌اند. به نظرم آنها لياقت دعوت به تيم ملي را دارند.

تارتار در مورد قضاوت حسين زرگر داور اين ديدار گفت: او داور باتجربه‌اي است و به خوبي بازي را مديريت کرد. البته ما هم اعتراض‌هايي به او داشتيم. صنعت نفت هم به خوبي بسته شده و خيلي هزينه کرده است. اين تيم استقلال و پديده را شکست داده اما از همه نظر، ما از اين تيم سرتر بوديم. چه روي نيمکت، چه بازيکنان داخل زمين و چه هواداران همدل بوديم و اين پيروزي را به دست آورديم. اميدوارم اين روند ادامه داشته باشد اما نبايد توقعات از تيم ما بالا برود اگر چه مي‌توانيم تيم بزرگي باشيم و در مقام خوبي از جدول جاي بگيريم.

سوارس:

خريدن کوتينيو و دمبله، راه حل مشکلات بارسلونا نيست

مهاجم اروگوئه‌اي تيم فوتبال بارسلونا اعتراف کرد که مشکلات تيمش با خريد بازيکنان هجومي بورسيا دورتموند و ليورپول برطرف نمي‌شود.لوئيس سوارس معتقد است ضعف‌هاي تيمش در بازي برابر رئال مادريد در سوپر جام اسپانيا فراتر از آن بوده است که با خريد دو بازيکن مانند فيليپه کوتينيو يا عثمان دمبله برطرف شود.

بعد از جدايي نيمار، شايعاتي در خصوص تلاش بارسلونا براي خريد مهاجمان ليورپول و بورسيا دورتموند شنيده شد و آخرين اخبار حاکي از نزديک شدن کاتالان‌ها به جذب اين دو نفر بوده است. با اين حال سوارس تصور نمي‌کند که جذب کوتينيو و دمبله راه حل مشکلات بارسلونا باشد.

سوارس به شبکه کاروسل دپورتيوو گفت: اين دو بازي (برابر رئال مادريد در سوپرجام اسپانيا) اهميت زيادي نداشتند و خريد بازيکناني مانند دمبله و کوتينيو راه حل نيستند. بارسا بايد بداند که تيمي متحد است و بازيکنانش در کنار يکديگر هستند. ما بايد در کنار هم بجنگيم تا از اين وضعيت خارج شويم، چه بازيکن جديد به جمع‌مان اضافه شود چه نشود.

بسکتبال کاپ آسيا - لبنان

يخچالي و جمشيدي در بين بهترين شوت‌زن‌ها

بهنام يخچالي و محمد جمشيدي در بين بهترين شوتزن‌هاي مسابقات کاپ آسيا حضور دارند.کنفدراسيون بسکتبال آسيا (فيبا آسيا)، پنج تن از بهترين شوت‌زن‌هاي رقابت‌هاي بسکتبال کاپ آسيا را معرفي کرد که دو ملي‌پوش ايراني در اين ليست حضور دارند.در اين ليست، بهنام يخچالي و محمد جمشيدي از ايران معرفي شدند. همچنين از فيليپين رومئو و رايت و از اردن عبدين در اين فهرست قرار دارند.

تيم ملي بسکتبال کشورمان امشب (شنبه) و از ساعت 20 به وقت ايران در مرحله نيمه نهايي به مصاف کره جنوبي خواهد رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي