جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633


فرصت مجدد «انتخاب رشته آزمون دستياري دندانپزشکي» آغاز شد


دانشگاه‌ها تا 10 شهريور براي ثبت اطلاعات تغذيه‌اي فرصت دارند


نتايج آزمون اي‌پي‌تي دانشگاه آزاد اعلام شد


جزئيات برگزاري دومين آزمون بسندگي زبان عربي دانشگاه تهران


امروز؛ آخرين مهلت دريافت کارت آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 فرصت مجدد «انتخاب رشته آزمون دستياري دندانپزشکي» آغاز شد 

 
براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دستياري دندانپزشکي آغاز شده است و شرکت‌کنندگان در آزمون دستياري دندانپزشکي مي‌توانند نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‎نامي خود اقدام کنند.بر اين اساس، شرکت‎کنندگان در آزمون دستياري دندانپزشکي مي‌توانند تا ساعت 24جمعه 3 شهريور 96 با داشتن کد رهگيري و با مراجعه به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به آدرس www.sanjeshp.ir، نسبت به ويرايش رشته محلهاي انتخابي خود اقدام کنند.

افرادي که تاکنون اقدام به انتخاب رشته محل نکرده‌اند نيز مي‌توانند رشته محل‌هاي موردنظر خود را انتخاب کنند.به اطلاع متقاضيان استفاده از سهميه‎هاي 25 درصد رزمندگان (شامل همسر و فرزندان معزز شهدا، جانبازان بالاي 25 درصد و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، همسر و فرزندان مفقودالاثرها، رزمندگان و جهادگران داراي حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه) و 5 درصد رزمندگان (شامل همسر و فرزندان رزمندگان داراي حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان کمتر از 25 درصد، همسر و فرزندان جانبازان کمتر از 25 درصد، همسر و فرزندان جهادگران داراي حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه) مي‌رساند با توجه به اينکه متاسفانه عده‌اي از اين عزيزان سهميه خود را اشتباه انتخاب کرده بودند و اکنون تصحيح گرديده است، "رتبه در سهميه" تعدادي از شرکت‌کنندگان سهميه‌هاي مذکور ممکن است تغيير کرده باشد.

بنابراين با توجه به رفع مشکل سهميه ثبت‌نامي اين افراد و دريافت نتيجه استعلام سهميه‌هاي رزمندگان و ايثارگران از مراجع ذيربط، کارنامه اوليه اصلاح شده و در همين سايت در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.درواقع، امكان دارد تنها مورد "رتبه در سهميه" برخي داوطلبان تغيير کرده باشد و "رتبه کل" هيچ تغييري نکرده و به قوت خود باقي است و شرکت‌کنندگان مي‌توانند با توجه به کارنامه اصلاح شده خود، نسبت به انتخاب رشته محل يا ويرايش انتخابهاي قبلي خود اقدام کنند.


 دانشگاه‌ها تا 10 شهريور براي ثبت اطلاعات تغذيه‌اي فرصت دارند 

 
دانشگاهها تا 10 شهريور ماه فرصت دارند اطلاعات آشپزخانه و سالنهاي غذاخوري دانشگاه خود را در سامانه تغذيه صندوق رفاه دانشجويان ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از روساي دانشگاههاي تحت پوشش صندوق رفاه دانشجويان و وزارت علوم، درخواست کرد پيرو مصوبه جلسه روساي ادارات خوابگاه و تغذيه دانشگاههاي سراسر کشور در روزهاي 24 و 25 مرداد 96 در شهر مقدس مشهد، دانشگاهها و مراکز آموزش عالي، اطلاعات رتبه‌بندي خدمات تغذيه‌اي دانشگاه خود را تا 10 شهريور 96 در سامانه فاز دو صندوق رفاه دانشجويان ثبت کرده و نمايندگان دبيران مناطق نيز فرمهاي ارزيابي تکميل شده را حداکثر تا 15 شهريور به صندوق رفاه دانشجويان اعلام کنند.


 نتايج آزمون اي‌پي‌تي دانشگاه آزاد اعلام شد 

 نتايج آزمون اي‌پي‌تي مرداد ماه دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد.

به گزارش مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، داوطلبان آزمون اي‌پي‌تي دانشگاه آزاد مي‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني English.iau.ac.ir از نتيجه اين آزمون مطلع شوند.امکان بازيابي شماره پرونده داوطلبان از طريق شماره تماس4743 و انتخاب کليد شماره 3، فراهم شده است.


 جزئيات برگزاري دومين آزمون بسندگي زبان عربي دانشگاه تهران  

 دومين آزمون بسندگي زبان عربي دانشگاه تهران 23 شهريورماه در دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران برگزار مي‎شود.دومين آزمون بسندگي زبان عربي دانشگاه تهران (الاختبار الشامل لتقويم المهارات اللغويه) تحت عنوان (اشتمال) 23 شهريورماه برگزار مي‌شود.ثبت نام براي شرکت در اين آزمون از 4 شهريورماه آغاز و تا 18 شهريورماه ادامه دارد.

اين آزمون با تاکيد بر جنبه کاربردي زبان، جايگزين تافل در دوره‌هاي تحصيلات تکميلي و براي سنجش و ارزيابي مهارت‌هاي زبان عربي در عرصه‌هاي شغلي و حرفه‌اي برگزار مي‌شود.افرادي که حداقل نمره لازم را در اين آزمون کسب کنند، با دريافت گواهينامه معتبر مي‌توانند براي شرکت در آزمون جامع رشته‌هاي مرتبط، مدرک اشتمال را جايگزين تافل انگليسي کنند.علاقه‌مندان براي دريافت منابع آزمون و اطلاعات بيشتر بايد به نشاني http://literatu re.ut.ac.ir مراجعه کنند.همچنين ثبت‌نام و صدور کارت براي شرکت در اين آزمون از طريق سايت جامع آموزش دانشگاه تهران به نشاني http://ems.ut.ac.ir صورت مي‌گيرد.

نتايج نهايي اين آزمون 27 شهريورماه اعلام خواهد شد.اولين آزمون بسندگي زبان عربي دانشگاه تهران 28 تيرماه در دانشکده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران برگزار شد.


 امروز؛ آخرين مهلت دريافت کارت آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي  

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با تاکيد بر اين که چهارمين آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي کشور روز سوم شهريور برگزار مي‌شود، گفت: داوطلبان تا ساعت 24 امروز پنج‌شنبه، دوم شهريور ماه فرصت دارند پرينت کارت شرکت در آزمون را دريافت کنند.دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين مطلب اظهار کرد: چهارمين‌آزمون استخدامي متمرکز دستگاه‌هاي اجرايي کشور که در سال 96 در دو نوبت صبح و بعد ظهر روز جمعه، سوم شهريور ماه 96 در 53 شهرستان مختلف کشور و 118 حوزه امتحاني جمعا براي تعداد 402 هزار و 430 داوطلب که از اين تعداد 222هزار و 736 نفر زن و ما بقي مرد هستند، برگزار خواهد شد.وي در ادامه تصريح کرد:‌ بر اساس برنامه زماني اعلام شده تعداد 224 هزار و 214 داوطلب از 402 هزار و 430 داوطلب شامل داوطلبان گروه‌هاي يک، دو، سه و چهار در آزمون نوبت صبح و تعداد 178 هزار و 216 داوطلب ديگر از 402هزار و 430 داوطلب شامل داوطلبان گروه‌هاي 5 و 6 در آزمون نوبت بعد از ظهر سوم شهريور ماه جاري شرکت مي‌کنند.دکتر توکلي تاکيد کرد: کارت شرکت در آزمون تمام داوطلبان از ساعت 12 روز سه‌شنبه، 31مرداد ماه براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفت و لذا تمام داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 3 شهريور ماه جاري به سايت سازمان سنجش وارد شده و با وارد کردن اطلاعات ثبت‌نامي اقدام به دريافت پرينت کارت خود کنند.وي گفت: تا ساعت 8 صبح روز چهارشنبه اول شهريور ماه جاري تعداد 157 هزار و 152 داوطلب نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون فوق اقدام کردند.


 خبرنامه 

 اعلام راهنماي مصاحبه داوطلبان «رشته‎هاي زنان و روانپزشکي»

جزئيات راهنماي سنجش الکترونيک و مصاحبه حضوري داوطلبان رشته‌هاي تخصصي روانپزشکي و زنان از سوي وزارت بهداشت اعلام شد.

به گزارش وزارت بهداشت، معاونت آموزشي وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض برخي پذيرفته‌شدگان آزمون دستياري در رشته‌هاي روانپزشکي و زنان و زايمان تاکيد کرد: باتوجه به شرايط خاص رشته‌هاي تخصصي روانپزشکي و زنان، هدف از مصاحبه و سنجش الکترونيک داوطلبان اين رشته‎ها تنها جلوگيري از آسيبهاي بعدي به داوطلبان بوده و در اين ارزيابي به هيچ وجه سنجش دانش پزشکي فرد مدنظر نيست.

در چهل و چهارمين دوره پذيرش دستيار تخصصي پزشکي به منظور ارزيابي بهتر شرايط و خصوصيات مندرج در آيين‌نامه نقص عضو موثر حرفه‌اي که در دفترچه راهنماي پذيرش دستيار نيز مندرج است، با در نظر گرفتن شرايط خاص برخي رشته‌ها، متقاضيان مربوطه مورد ارزيابي ويژه قرار مي‌گيرند.

بالطبع اين ارزيابي براي پيشگيري از آسيبهاي احتمالي به داوطلبين است، چرا که چنانچه به هر دليلي حکم دستياري به دليل وجود نقص عضو موثر حرفه‌اي فسخ شود، آسيبهاي رواني و اجتماعي مختلف بر دستيار وارد خواهد کرد.

لذا با توجه به شرايط ويژه براي ورود افراد به برخي از رشته‌ها، قبل از پذيرش نهايي دستيار و شروع دوره وي و قبل از صدور حکم دستياري در رشته به منظور بررسي توانمنديهاي غيرشناختي مرتبط با تحصيل و سپس کار (بدين معني که در اين ارزيابي به هيچ وجه سنجش دانش پزشکي فرد مدنظر نيست)؛ براي داوطلبان دو رشته تخصصي زنان و روانپزشکي مصاحبه ساختارمند و ارزيابي برخي خصوصيات فردي توسط روش مبتني بر رايانه قبل از پذيرش نهايي و ورود به دوره انجام مي‎گيرد.

براساس نتايج اين مجموعه ارزيابيها اقدام به غربالگري داوطلبان فاقد شرايط حداقلي مندرج در آيين‌نامه خواهد شد. بديهي است که اکثريت داوطلبان واجد شرايط لازم ادامه تحصيل هستند و اين روش به داوطلبان کمک خواهد کرد در مسير درست تري ادامه تحصيل دهند.

همچنين فرم انتخاب رشته محل داوطلباني که بدين ترتيب مجوز ورود به دو رشته روانپزشکي و زنان را پيدا نمي‎کنند، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکي بررسي و به ديگر رشته‎هايي که انتخاب کرده‌‎اند (به جز رشته‌هاي زنان و زايمان و روانپزشکي) و حد نصاب نمره قبولي را دارند معرفي مي‎شوند.

زمان برگزاري آزمونهاي الکترونيک و مصاحبه

آزمون الکترونيک رشته‌هاي روانپزشکي و زنان و زايمان روز جمعه 3 شهريورماه ساعت 7:30 صبح در مرکز طبي کودکان دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي‎شود و پس از آن آزمون مصاحبه رشته روانپزشکي روز شنبه 4 شهريورماه ساعت 7 صبح در مرکز طبي کودکان دانشگاه علوم پزشکي تهران و آزمون مصاحبه رشته زنان و زايمان روز شنبه 4 شهريورماه ساعت 7 صبح در مرکز مهارتهاي باليني دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار خواهد شد.

ضروري است تا داوطلبان اطلاعات جامعي درخصوص نحوه برگزاري سنجش الکترونيک و مصاحبه حضوري و ساختارمند داشته باشند به همين منظور همزمان با توزيع کارت ورود به جلسه داوطلبان، راهنماي شرکت در آزمون به ايشان ارائه شده است.

نکاتي درخصوص سنجش مبتني بر رايانه

با توجه به اينکه حضور در مرکز سنجش الکترونيک به نوبت (در دو نوبت) انجام مي شوند ممکن است داوطلبان حدود دو ساعت قبل از شروع آزمون الکترونيک مبتني بر رايانه و بخش تشريحي در قرنطينه باشند، براي حفظ شرايط مطلوب و آرامش جو محل آزمون، شايسته است در تمام زمان حضور در قرنطينه آرامش خود را حفظ کنند.

امکانات رفاهي و پذيرايي جهت آسايش داوطلبان در حد توان در محل آماده شده است. به همراه داشتن هرگونه تلفن همراه يا تبلت و ساعتهاي هوشمند يا ساير ادوات رايانه‌اي در محل قرنطينه ممنوع است و مصداق تقلب در آزمون خواهد بود لذا قبل از ورود به قرنطينه اين گونه وسايل خود را تحويل واحد انتظامات و حفاظت آزمون مستقر در محل آزمون دهند.

بخش الکترونيک شامل تعدادي سوال عمومي است که با استفاده از رايانه و مبتني بر سامانه‎هاي تحت شبکه انجام مي‎شود. اين بخش داراي نزديک به 200 سوال مجزا است که پس از ورود به سامانه و وارد کردن کدهاي لازم براي ورود به صفحه شخصي فرد که مراقبين و کارشناسان در اين زمينه آنها را راهنمايي خواهند کرد، بايد به ترتيبي رايانه سوالات را در اختيار داوطلب گذاشته است به آنها پاسخ دهند و بهتر است اولين پاسخي که به نظر داوطلب مي‎رسد را ارائه کند، هيچ سوالي را بي جواب نگذارند، سوالات واجد نمره منفي نيستند.داوطلبان بايد توجه اکيد داشته باشند که زمان در نظر گرفته شده براي پاسخگويي به کل سوالات مبتني بر رايانه حداکثر 45 دقيقه است، پس زمان خود را به خوبي مديريت کرده و از آن حداکثر استفاده را بکنند.چنانچه در حين آزمون هرگونه مشکلي در رايانه داوطلب يا کل رايانه‌ها پيش آيد (مثل قطع برق، قطع ارتباط رايانه با سرور سوالات، يا هر مورد پيش‎بيني نشده ديگري)، داوطلبان نگران نباشند زيرا مستندات لحظه به لحظه آزمون بر روي سرور مرکزي ضبط و نگهداري مي‌شوند و بلافاصله پس از رفع نقص، داوطلب مي‌تواند به آزمون خود ادامه دهد و وقت وي کاملا محفوظ خواهد ماند.اعتراض به هرگونه مشکلي را پس از پايان آزمون مي‎تواند به صورت مکتوب به دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي، مسئولين برگزاري آزمون يا در صورت لزوم عوامل حفاظت آزمون برسد. فرد مطمئن باشد دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي با نهايت دقت همه موارد را مورد بررسي قرار خواهد داد. پس داوطلب در حين برگزاري فرآيند آزمون براي بيان اعتراضات احتمالي هرگز اقدام کند.

بخش تشريحي اين آزمون شامل سه زير بخش است و سوالات اين بخش نيز اصلا تخصصي نيست. داوطلبان به دقت سوالات آن را مطالعه کنند و با دقت به سوالات بصورت نوشتاري با خط خوش و خوانا و با استفاده از خودکار يا خودنويس حداکثر در يک برگه A4 پاسخ دهند.

نکاتي درخصوص مصاحبه حضوري و ساختارمند

مصاحبه داوطلب در يک ايستگاه با حضور تعدادي از اساتيد برجسته رشته مربوطه، انجام خواهد شد و کارشناسان مربوطه فرد را به محل مصاحبه هدايت و در آنجا براي استقرار در ايستگاه هاي مصاحبه راهنمايي مي‎کنند که داوطلب بايد با آنها همکاري کند. هدف از انجام اين مصاحبه بررسي و ارزيابي توانمنديهاي غيردانشي فرد است لذا نيازي به آماده‌سازي و مطالعه کتب مرجع آزمون پذيرش دستيار يا کتب مرجع رشته‌هاي روانپزشکي و زنان و زايمان نيست.در ايستگاه مصاحبه بسته به رشته تخصصي بين چهار تا شش سوال متفاوت از داوطلب توسط هيئت ممتحنه پرسيده خواهد شد. داوطلب بايد آرامش خود را در اتاق مصاحبه حفظ کند. در اين مکان از فرد سوالاتي که نيازمند تصميم‎گيري آکادميک و تخصصي براي بيمار يا... باشد، پرسيده نخواهد شد. فرد در پاسخگويي به همه سوالات دقيق، صريح و صادق باشد.

در ايستگاه، ارزياباني حضور دارند که با استفاده از فرمت استاندارد با داوطلب مصاحبه (پرسش و پاسخ) خواهند کرد و براساس محتواي پاسخها، نحوه ارائه پاسخها، روش برخورد فرد در هنگام پاسخگويي و توجه و هماهنگي داوطلب در ارايه پاسخها به فرد امتياز خواهند داد.


 يادداشت 

 حذف آيين‌نامه‌هاي فرماليته و غيرمنطقي چه زماني اتفاق مي‌افتد؟

زهرا كيان‌بخت

يكي از مشكلات جامعه ما در بخشهاي مختلف اين است كه در بسياري از موارد، نكاتي جزء قوانين مختلف سازمانها نوشته مي‌شود كه مبتني بر واقعيت نبوده و درواقع، به دليل همين غيرواقع‌بينانه‌بودن، ضمانت اجرايي لازم را هم ندارند. اين مساله، در درازمدت، چهره مخدوشي از عمل به قوانين را در سازمانهاي مختلف، به وجود آورده است. به طوري كه، در بسياري از موارد، خود كارمندان و مسئولان بخشها نيز، درمورد قوانين مكتوب، فرمها و آيين‌نامه‌هايي كه وجود دارد، به مخاطبان خود عنوان مي‌كنند كه اين فقط يك امر فرماليته است! و چندان جدي
نيست!

به عنوان يك مثال كوچك، برخي دانشگاهها، حتي دانشگاههايي كه دانشجويان بايد در قبال تحصيل در آنها، شهريه بپردازند، در فرمهاي ثبت‌نام دانشجويان، عنوان مي‌كنند دانشجوي دكتري نبايد شاغل باشد. بر همين اساس، دانشجو هم در فرم ثبت‌نام خود، تعهدنامه مزبور را پر كرده و تعهد مي‌دهد كه در طول دوره تحصيل در مقطع دكتري اين دانشگاه، شاغل نباشد! و پاي برگه را نيز امضا مي‌كند.

مي‌دانيم اصولا دانشجوي دكتري بودن در بسياري از دانشگاههاي خارج از كشور و برخي دانشگاههاي داخل، خود، نوعي شغل شمرده مي‌شود و دانشجو، درحالي كه فرصت پژوهش در آزمايشگاه و انجام كارهاي تحقيقي برايش فراهم است، در قبال تحصيل خود، حقوق دريافت مي‌كند. اين امري كاملا مرسوم و طبيعي است.

در چنين شرايطي، بديهي است كه دانشجوي مزبور، به دليل دريافت حقوق از دانشگاه خود و ملزم به كار و تحقيق بودن در همان دانشگاه، نبايد هم به فكر شغلي ديگر و دريافت حقوق از جايي ديگر باشد! چراكه از او انتظار مي‌رود همانند يك كارمند، به فعاليت علمي و پژوهشي در دانشگاه پرداخته و وقت خود را تنها در اين محيط، بگذراند.

اما چگونه ممكن است از دانشجوي شهريه‌پردازي كه دانشگاه وي، نه تنها در قبال تحصيل او، حقوقي به وي پرداخت نمي‌كند، بلكه شهريه‌ها و هزينه‌هاي كلاني را نيز از وي مي‌گيرد، انتظار داشته باشيم و از او تعهد بگيريم كه تا پايان دوره دكتري خود، شاغل نباشد؟ سوال اين است كه پس در اين صورت، دانشجوي مزبور، هزينه‌هاي تحصيل خود را چگونه بايد تامين كند؟ در اينجا، همان گونه كه مشخص است با تعميم دادن برخي قوانيني كه در بعضي از دانشگاههاي خارجي و داخلي وجود دارد، دانشجوي دكتري را كه هم به دليل بودن در سن كار و هم به دليل نياز او به كار براي پرداخت شهريه، شاغل بودنش الزامي است، مجبور به دروغگويي كتبي كرده و از او تعهد و امضا هم مي‌گيريم كه مبادا به دنبال شغل و كاري باشد!

بديهي است بسياري از دانشجوياني كه اين فرم را در روز ثبت‌نام خود پر و امضا مي‌كنند، يا در همان زمان شاغل هستند و يا بعدا، مجبور خواهند شد به دنبال كار و شغل در حين تحصيل باشند. آنها در همان زمان امضاي فرم هم مي‌دانند اين فرم و قانون درج شده در آن، منطقي و قابل توجيه نيست، اما چون فرم كردن چنين فرمهايي، جزء مراحل ثبت‌نام شمرده مي‌شود، مجبور مي‌شوند به امضاي آن مبادرت كنند. چه خوب بود اين قوانين فرماليته و بدون پشتوانه منطقي، كم‌كم ازادارات و سازمانهاي ما رخت بربندند تا بلكه چهره قوانين‌مان كمي دقيق‌تر و شفاف‌تر شود.


 ميز خبر 

 جزئيات فرصت مطالعاتي پژوهشگاه علوم ورزشي براي دانشجويان دکتري

پژوهشگاه علوم ورزشي، دانشجويان دوره دکتري دانشگاه‌هاي سراسر کشور را براي فرصت مطالعاتي کوتاه‌مدت جذب مي‌کند.به گزارش پژوهشگاه علوم ورزشي، اين پژوهشگاه به‌عنوان مرجع علمي - پژوهشي ورزش کشور آمادگي جذب دانشجو (تمام دانشجويان دوره دکتري دانشگاه‌هاي کشور در رشته تربيت‌بدني و همچنين رشته‌هاي مرتبط) براي فرصت مطالعاتي کوتاه‌مدت (6 ماهه) را دارد.

دانشجويان متقاضي مي‌توانند از ظرفيت‌هاي موجود پژوهشگاه استفاده کنند. پذيرفته‌شدگان در اين دوره‌ها از حقوق و مزاياي دوره‌هاي فرصت مطالعاتي وزارت علوم براي دانشجويان بورسيه و غيربورسيه بهره‌مند خواهند شد.

دانشجويان علاقه‌مند مي‌توانند پس از کسب اطلاع از شرايط پذيرش (در دانشگاه خويش) به مطالعه سوابق اعضاي هيئت‌علمي پژوهشگاه و ساير اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها که به شکل تمام‌وقت يا پاره‌وقت با پژوهشگاه همکاري دارند، اقدام کرده و به مذاکره با اين اعضاء مبادرت کنند تا پس از کسب موافقت آنان، نامه پذيرش و دعوت‌نامه پژوهشگاه را دريافت کنند.

ادامه روند پذيرش نيز در دانشگاه مبدأ و سازمان امور دانشجويان انجام مي‌گيرد که بخشنامه‌هاي جاري در سايت اين سازمان قابل‌مطالعه است.

شرايط دقيق استفاده از فرصت مطالعاتي در دانشگاه‌هاي مبدأ بر اساس سهميه‌هاي مشخص انجام مي‌شود و لذا دانشجويان مي‌توانند در گام نخست از شرايط دانشگاه خويش اطلاعات لازم را کسب کرده و چنانچه داراي شرايط لازم بودند، اقدام به مکاتبه با اعضاي هيئت‌علمي پژوهشگاه کنند.

دانشجويان علاقه‌مند مي‌توانند براي هرگونه کسب اطلاعات بيشتر به معاونت پژوهشي پژوهشگاه علوم ورزشي و با دکتر زارعيان به شماره تلفن 88747884 داخلي 115 تماس بگيرند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي