جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633


مصرف انواع گياهان مناسب و تلخ و كاهش قدرت سلول‏هاي مهاجم


چشمه ي خشك چشم را جدي بگيريد!


بو کردن غذا باعث چاقي مي‌شود

محققان توصيه مي کنند؛
ماموگرافي بعد از 40 سالگي ريسک سرطان سينه را کاهش مي دهد


خبرپزشكي


خبرهاازعالم علم


 مصرف انواع گياهان مناسب و تلخ و كاهش قدرت سلول‏هاي مهاجم 

 
در اثر دقت در رژيم غذائي و مصرف انواع گياهان مناسب و تلخ که داراي نيروي الکتريکي کمتري نسبت به غذاهاي ترش و حيواني مي‏باشند از قدرت سلول‏هاي مهاجم کاسته و بدن مي‏تواند بخوبي زندگي کند.سلول‏هاي مهاجم و بدخيم نيز مانند سلول‏هاي بدن در دراز مدت دچار پيري و ضعف مي‏شوند و افرادي كه در مدت طولاني به اين بيماري مبتلا شده و در مقابل اين بيماري مقاومت مي‏نمايند هم داراي دفاع بيشتر و هم سلول‏هاي مهاجم ضعيف‏تر و ناتوان‏تر مي‏گردند و به نظر مي‏رسد افرادي که ساليان دراز با اين بيماري زمان مي‏گذرانند داراي مقاومت بيشتر و حتي گاهي داراي طول عمر بيشتر از سايرين مي‏باشند.

انواع ترکيبات گياهي طبيعي که داراي رنگ‏هاي زرد و قهوه‏اي و قرمز مي‏باشند اغلب مربوط به ترکيبات گوگردي مي‏باشند که به راحتي در گياه خشک مي‏سوزند و در بدن نيز به سوخت و ساز سلول‏هاي بدن کمک مي‏کنند انرژي داخلي بدن را افزايش مي‏دهند و افراد را در مقابل اغلب بيماري‏ها و سرطان مقاوم مي‏سازند و افرادي که از اين گياهان بهره مي‏گيرند داراي مقاومت بيشتر در مقابل بيماري خطرناک سرطان مي‏شوند.ترکيبات قرمز نباتات و ميوه‏ها هم ممکن است مربوط به انرژي خورشيدي و محيطي باشد که اين انرژي‏هاي فوري براي افراد ضعيف بسيار اساسي مي‏باشند و افرادي که ضعيف مي‏شوند و سيستم گوارش آنها نمي‏تواند انرژي لازم را از غذاها بدست آورد مي‏توانند از محصولات و ميوه‏هاي قرمز بهره گيرند و انرژي خود را افزايش دهند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 چشمه ي خشك چشم را جدي بگيريد! 

 آذر فخري

مدتي است احساس مي كنيد چيزي توي چشم تان رفته و هر كار مي كنيد و به هر روشي دست مي زنيد نمي توانيد آن را بيرون بياوريد. بعضي روزها هم اين حس را داريد كه چشم تان به نور خورشيد حساس شده است و يا تحمل نور روز و اتاق روشن را نداريد. احساس سوزس و خارش در چشم مي كنيد. دل تان مي خواهد فقط دراز بكشيد و برايب مدتي چشم ها را ببنديد. ولي حتي وقتي كه چشم ها را بسته ايد باز هم حس مي كنيد چيزي توي چشم تان هست و همان احساس خارش و وسوزش ادامه دارد.

براي خيلي ها اين مشكل فصلي است و ناشي از آلرژي هاي فصلي . اما گاهي خارش و سوزش و احساس شن در چشم ناشي از يك مشكل اساسي است به نام « خشكي چشم ». خشكي چشم را بايد جدي گرفت و چاره اي براي آن انديشيد. چون با ادامه يافتن احساس شن در چشم و خارش ، بافت هاي چشم و در نهايت بينايي صدمه مي بيند. خشكي چشم به اندازه ي بيماري آنژين صدري كيفيت زندگي فرد را تحت تاثير قرار مي دهد. خوب داستان چيست؟

عاملي که عملکرد توليد اشک را نامطلوب کند، موجب خشکي آن مي‌شود. در بسياري از موارد لايه اشک ‌هيپراسمولار مي‌شود که دليل آن، کاهش ترشح مايع يا تبخير زياد اشک است.‌ هيپراسمولاريتي اشک به التهاب در سطح چشم و بي‌ثباتي روند توليد اشک منتهي مي‌شود. زنان در سنين يائسگي، استفاده‌کنندگان از لنزهاي تماسي، افرادي که به‌تازگي تحت جراحي تصحيح عيوب انکساري قرار گرفته‌اند، افراد در معرض آلودگي‌هاي شغلي و محيطي، مبتلايان به بيماري‌هاي سيستميک مانند پارکينسون، ديابت و بيماري‌هاي اتوايميون و مصرف‌کنندگان برخي از داروهاي سيستميک و موضعي، بيش از ساير افراد در معرض ابتلا به خشکي چشم قرار دارند.

بسياري از چشم پزشکان دلايل خشکي چشم را به دو گروه متاثر از کمبود آب و متاثر از تبخير زياد آب تقسيم‌بندي مي‌کنند. در گروه خشکي چشم ناشي از کمبود آب، اين گروه مبتلايان به خشکي چشم ناشي از افزايش سن يا دلايلي مثل ابتلا به ايدز، سارکوئيدوز و لنفوما غدد اشكي از ترشح مايع اشكي بازمي مانند.

در گذشته به بيمار مبتلا به خشکي چشم ترکيبات اشک مصنوعي مي‌دادند و از وي خواسته مي‌شد در صورت نياز از اين ترکيبات استفاده کند، اما امروزه درک از بيماري خشکي چشم و درمان‌هاي موجود براي آن نسبت به گذشته متفاوت است و با شناخت بهتر مکانيسم خشکي چشم و پيشرفت‌هاي دارويي که در اين زمينه انجام شده است، درمان‌هاي بهتري براي اين گروه از بيماران مطرح شده‌اند.

بهتر است درمان را مثل برخورد با هر بيماري ديگر، با محدود كردن عوامل محيطي و يا كنترل آن ها شروع كنيم. بهتريم روش ها معمولا آن روش هايي هستند كه شما را از استفاده داروها بي نياز كنند.

درمان‌هاي غيردارويي

1) دوري از باد، محيط غبار و دود آلود و محيط‌هاي خشک براي آغاز درمان بسيار مناسب است. دور کردن صندلي کار از مقابل دستگاه تهويه هوا، استفاده از مرطوب کننده‌هاي هوا، استراحت کوتاه و گاه به گاه در هنگام کار طولاني‌مدت با کامپيوتر، استفاده از قطره‌هاي اشک مصنوعي پيش از شروع علايم و اجتناب از مصرف داروهايي که خشکي چشم ايجاد مي‌کنند، در برخي از بيماران در مراحل خفيف بيماري موثر است.

بايد بدانيد که آنتي‌هيستامين كه براي درمان آلرژي يا بي‌خوابياستفاده مي شود و نيز داروهاي ضداحتقان‌هاي موضعي يا داروهايي که خاصيت آنتي‌کولينرژيک دارند، ممکن است خشکي چشم ايجاد کنند.

2) بهداشت پلک:

پاكيزه نگه داشتن چشم عملي حياتي براي همگان است. اما براي فردي كه دچار خشكي چشم شده اين روش ، بسيار مهم تر است. بايد از کمپرس گرم، ماساژ پلک و شست‌وشوي پلک با صابون‌هايي که تحريک کننده نيستند، استفاده کند. ترکيبات حاوي پلي‌اتيلن‌گليکول و سورفاکتانت‌هاي غيرمحرک مي‌توانند به تميز کردن پلک‌ها بدون تحريک خود چشم کمک کنند.

3) سوند اشکي:

اين سوندها دو نوع قابل جذب و غيرقابل جذب دارند . افرادي که به خشکي شديد چشم مبتلا هستند، از لنزهاي تماسي براي بهبود سطح چشم کمک مي‌گيرند.

4) مکمل‌هاي غذايي:

اسيدهاي چرب ضروري، اثر مثبتي بر روند توليد چربي به‌وسيله غده ميبومين دارند، در نتيجه التهاب پلک را کاهش مي‌دهند. اين اسيدهاي چرب ضروري در دانه‌هاي گياهي و روغن ماهي موجودند.


  بو کردن غذا باعث چاقي مي‌شود 

 محققان دانشگاه برکلي کاليفرنيا دريافتند که بوي مواد غذايي مصرفي، تاثير مهمي بر چگونگي تعامل بدن با کالري آن دارد و بو کردن غذا موجب چاقي مي‌شود.

به گزارش ايرنا از مديکال اکسپرس، در واقع حس بويايي، عامل اصلي لذت بردن از خوردن غذاست و زماني که اين حس از بين برود، ميزان غذاي مصرفي کاهش مي‌يابد.محققان در جريان آزمايش روي موش‌هاي چاق دريافتند زماني که اين موش‌ها حس بويايي خود را از دست مي‌دهند، وزن آنها نيز کاهش مي‌يابد.

نکته عجيب اين که ميزان غذاي چرب مصرفي اين موش‌ها با ميزان غذاي موش هايي که داراي حس بويايي بودند، يکسان بود؛ اما در پايان آزمايش وزن موش‌هاي فاقد حس بويايي، نصف وزن موش‌هاي داراي اين حس بود. از سوي ديگر موش‌هايي که حس بويايي آنها تقويت شده بود با مصرف غذاي يکسان، در مقايسه با ساير موش‌ها چاق‌تر هم شده بودند.بر اساس نتايج اين تحقيقات بوي مواد غذايي مصرفي، تاثير مهمي بر چگونگي تعامل بدن با کالري آن دارد. در صورتي که نتوانيد بوي غذا را احساس کنيد، احتمالا بدن، کالري دريافتي از غذا را ذخيره نمي‌کند.به عبارت ديگر افزايش وزن صرفا حاصل ميزان کالري مصرفي نيست، بلکه با نحوه حفظ اين کالري در بدن نيز ارتباط دارد. اين نتايج بيانگر ارتباط کليدي بين سيستم بويايي و بخش‌هايي از مغز است که سوخت و ساز بدن را کنترل مي‌کنند. اين نتايج راهگشاي توليد داروهايي است که از طريق غيرفعال کردن سيستم بويايي، سوخت و ساز بدن را کنترل مي‌کنند.


 محققان توصيه مي کنند؛
 ماموگرافي بعد از 40 سالگي ريسک سرطان سينه را کاهش مي دهد 

 به گفته محققان، آغاز غربالگري سالانه سرطان سينه از 40 سالگي به کاهش مرگ ناشي از بيماري تا 40 درصد کمک مي کند.

به گزارش مهر، اليزابت کاگان آرلو، سرپرست تيم تحقيق در بيمارستان پروتستان نيويورک، در اين باره مي گويد: «اگر زنان سالانه از 40 سالگي شروع به ماموگرافي کنند، در بلندمدت تاثير چشمگيري خواهد داشت زيرا در اينصورت زنان کمتر از سرطان سينه خواهند مُرد.»

در اين مطالعه محققان، تعداد مرگ و ميرهايي که ممکن است در نتيجه غربالگري ماموگرافي قابل پيشگيري باشد را مقايسه کردند.

آنها براي برآورد تاثيرات احتمالي سه طرح از مدل کامپيوتري استفاده کردند: شروع غربالگري سالانه از 40 سالگي، غربالگري سالانه در سن 45 تا 54 سال و سپس غربالگري هر دوسال يکبار در سنين 55 تا 79 سال، و غربالگري دوساله در سنين 50 تا 74 سال.يافته هاي اين پژوهش نشان داد توصيه به شروع غربالگري سالانه در سن 40 سالگي باعث کاهش بيشترين مرگ و مير ناشي از سرطان سينه مي شود که ميزان کاهش آن تقريبا 40 درصد است، در صورتي که در مورد دو حالت غرباگري ديگر، ميزان کاهش مرگ و مير 23 تا 31 درصد بود.


 خبرپزشكي 

 زماني که نوشيدن چاي عامل بيماري مي‌شود

رئيس انجمن صنايع غذايي ايران گفت: استفاده از اسانس و رنگ‌هاي غير مجاز در چاي، بيماري‌هاي غير واگير در دراز مدت در افراد ايجاد مي‌کند.محمدحسين عزيزي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: نوشيدن چاي بعد از غذا احتمال بروز فقر آهن را به خصوص در ميان افراد مستعد افزايش مي‌دهد اما اگر اين نوشيدني به صورت سالم و طبيعي مصرف شود مي‌تواند از بروز بسياري از سکته‌ها و بيماري‌هاي قلبي و عروقي جلوگيري کند.

وي بيان کرد: اگر برگ‌هاي چاي در مراحل اوليه چيدن خشک شود و غنچه‌هاي چاي باز نشده باشد، به آن در اصطلاح چاي سفيد مي‌گويند که معمولا در بين مردم ايران مصرف آن رايج نيست.رئيس انجمن صنايع غذايي ايران عنوان کرد: چاي‌هاي عطري که داراي اسانس رنگ‌هاي غيرطبيعي بوده مي‌تواند سلامت افراد را در دراز مدت به خطر بياندازد.

وي تصريح کرد: متاسفانه 50 درصد چاي‌هايي که در بازار داخلي به فروش مي‌رسد، از کشورهاي هند و امارات وارد مي‌شود که اکثرا عطري بوده و داراي اسانس و رنگ‌هاي مختلفي هستند که اگر اين رنگ‌ها از سلامت کامل برخوردار نباشند در دراز مدت باعث بروز سرطان‌هاي مختلف در بدن افراد مي‌شود.عزيزي يادآور شد:چاي داراي آنتي اکسيدان بوده و در پيشگيري از بيماري‌هاي غيرواگير از جمله قلبي و عروقي و سرطان موثر است که در صورت طبيعي نبودن عطر و رنگ اضافه شده مي‌تواند نتايجي عکس را براي افراد ايجاد کند.


 خبرهاازعالم علم 

 اين حبوبات و غلات را نخريد

يک مسئول سازمان غذا و دارو به جزئيات مهمي درباره چگونگي خريد حبوبات و غلات پرداخت.

به گزارش تسنيم، نسترن محمدي - رئيس اداره نظارت بر مواد غذايي و آشاميدني با منشأ گياهي سازمان غذا و دارو اظهار داشت: حبوبات و غلات بسته بندي شده از لحاظ آفات کنترل مي شوند ولي حبوبات و غلات فله اي چنين شرايطي را ندارند.

محمدي، اظهار داشت: انواع حبوبات و غلات بسته بندي شده مورد تاييد سازمان غذا و دارو هستند و تأکيد مي‌شود شهروندان در خريد حبويات و غلات به پروانه بهداشتي و آرم سازمان غذا و دارو و مجوزهاي لازم ديگر بر روي بسته بندي آنها دقت کنند.

رئيس اداره نظارت بر مواد غذايي و آشاميدني با منشأ گياهي سازمان غذا و دارو گفت: حبوبات و غلات بسته بندي شده در کارخانجاتي که قوانين و شرايط بهداشتي را رعايت مي‌کنند تهيه مي‌شوند و با حضور و تأييد مسئول فني اين اقدام انجام مي‌شود.

محمدي اظهار داشت: حبوبات و غلات بسته بندي شده از لحاظ آفات کنترل مي‌شوند ولي حبوبات و غلات فله اي چنين شرايطي را ندارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي