جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633

استاندار آذربايجان غربي:
اختصاص 1/5 ميليارد دلار؛ براي اشتغال روستايي در آذربايجان غربي


پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي با همدلي و هم‎افزايي

مدير منطقه اروميه در ملاقات با فرماندار خوي:
افزايش 16 درصدي ميزان ذخيره‎سازي نفت سفيد منطقه در چهارماهه نخست سال

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي:
وجود بيش از 59 هزارحلقه چاه غيرمجاز در آذربايجان غربي


خبــر


در استان


 استاندار آذربايجان غربي:
 اختصاص 1/5 ميليارد دلار؛ براي اشتغال روستايي در آذربايجان غربي 

 اروميه- صديقي

استاندار آذربايجان غربي گفت: 1/5 ميليارد دلار براي اشتغال روستايي در آذربايجان غربي در نظر گرفته‌ شد‌.

قربانعلي سعادت اظهار داشت: در ارتباط با رسته‌هاي مطالعه شده در حوزه اشتغال بايد از نظر تطبيقي بدانيم که بسترهاي لازم در رسته‌هاي مختلف در کدام شهرستان وجود دارد و امکان سرمايه‌گذاري در چه حوزه‎هايي براي شهرستان‌هاي مختلف فراهم است.

وي گفت: براي مثال در شمال استان و حوزه ارس بسترها و زيرساخت‌هاي لازم براي سرمايه‌گذاري در حوزه شيلات و پرورش ماهي وجود دارد در حالي‌ که در جنوب استان بيشتر امکان زنبورداري و توليد عسل فراهم است.

سعادت عنوان کرد: با توجه به اولويت‌بندي نرخ بيکاري در آذربايجان غربي بايد رسته‌ها در شهرستان‌هاي مختلف تقويت شوند همچنين در همين راستا 1.5 ميليارد دلار براي اشتغال روستايي در نظر گرفته‌ شده که به‌زودي ابلاغ مي‌شود.استاندار آذربايجان غربي با اشاره به فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در استان اظهار داشت: ظرفيت بالايي براي کارهاي خدماتي در آذربايجان غربي وجود دارد بنابراين اگر بر روي گردشگري سرمايه‌گذاري کنيم اشتغال بالايي در استان ايجاد مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: همچنين در تعدادي از دهستان‌هاي آذربايجان غربي که رسته‌ها در آنها قابل پياده کردن است بايد زيرساخت‌هاي لازم براي سرمايه‌گذاري فراهم شود و به‌ اين‌ ترتيب اشتغال پايدار در استان ايجاد کنيم.سعادت با اشاره به لزوم توجه به نيازسنجي‌ها و بازارهاي مصرف در رسته‌هاي مطرح‌شده گفت: توجه به بازارهاي داخلي و همچنين صادرات به بازارهاي خارجي الزامي است تا طوري نشود که پس از توليد محصولات نتوانيم آنها را در بازار هضم کنيم.


 پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي با همدلي و هم‎افزايي  

 کرج - خاکپور

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز گفت: در مباحث اجتماعي به ويژه موضوعات مربوط به جوانان بايد به دور از اقدامات جزيره‎اي و موازي با مديريت واحد نسبت به برنامه‎ريزي و بسترسازي مناسب اقدام کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي استانداري البرز، فتح‌ا... حقيقي در جلسه هم‌انديشي نظام مراقبتهاي اجتماعي دانش‎آموزان "طرح نماد" که در کانون امام علي(ع) آموزش و پرورش تشکيل شد پيشاپيش ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و لزوم برنامه‎ريزي دقيق براي اجراي برنامه‎هاي اين هفته افزود: در اين رابطه بايد اهتمام ويژه‎اي از سوي مديران وجود داشته باشد تا نسبت به تبيين و تشريح آرمانهاي دفاع مقدس به خصوص براي نسل جوان اقدام شود.

وي با بيان اينکه سال گذشته همايشي به همت آموزش و پرورش با حضور جمع کثيري از دانش‎آموزان برگزار شد ادامه داد: بر اين اساس برخلاف روال هميشگي چنين مراسمهايي، از دانش‎آموزان خواسته شد که مسائل، مشکلات و دغدغه‎هاي خود را در موضوعات مختلف بيان کنند که نفرات داوطلب به مباحث با اهميتي اشاره کرده و پيگيريهاي لازم در اين رابطه با مطالبات آنها صورت گرفت.

حقيقي دامنه مباحث و موضوعات اجتماعي را بسيار گسترده دانست و گفت: در اين حوزه بايد نگاه اجتماعي داشت و برنامه‎ريزيهاي لازم را بر اين محور طراحي کرد که البته با پرهيز از موازي‎کاري و اقدامات جزيره‎اي شاهد دستاوردهاي موثري خواهيم بود.


 مدير منطقه اروميه در ملاقات با فرماندار خوي:
 افزايش 16 درصدي ميزان ذخيره‎سازي نفت سفيد منطقه در چهارماهه نخست سال 

 اروميه- يزدان پناه

احمد مجرد مدير شرکت ملي پخش فرآورده‏هاي نفتي منطقه اروميه ضمن ديدار و ملاقات با فرماندار جديد شهرستان خوي و تبريک انتصاب وي به پاره‌اي از اقدامات مهم توزيع سوخت در شهرستان خوي پرداخت.اروميه احمد مجرد مدير منطقه اروميه ضمن تاکيد بر ذخيره‎سازي سوخت دوم نيروگاه خوي از افزايش 16 درصدي توزيع نفت سفيد شهري و روستايي خبرداد و تصريح کرد: توزيع و ذخيره‌سازي نقاط صعب‌العبور روستايي در سطح منطقه اولويت اصلي شرکت بوده و از مطالبات اصلي حقوق شهروندي است.

مجرد افزود: با پيگيريهاي صورت گرفته در حال حاضر ظرفيت ذخيره‌سازي نيروگاه خوي تکميل شده و در زمستان سالجاري مشکلي وجود نخواهد داشت.وي گفت: در چهارماه نخست سال جاري بالغ بر 64 ميليون ليتر نفت سفيد در سطح منطقه توزيع و ذخيره‌سازي شده است و اميدواريم اين روند صعودي توزيع و ذخيره‌سازي نفت سفيد تا فرارسيدن فصل سرما و يخبندان حفظ شده و مردم در زمستان سال جاري همانند سال گذشته مشکلي نداشته باشند.عابدي فرماندار ويژه شهرستان خوي ضمن تقدير از عملکرد سوخت‌رساني به مصرف‌کنندگان به اهميت شهرستان خوي به عنوان دومين شهر پرجمعيت استان اشاره کرد و به تعامل هرچه بيشتر در ارتقاي ميزان رضايتمندي ساکنين شهرستان خوي تاکيد کرد.برپايه اين گزارش در اين ملاقات معاون مالي و اداري و رئيس روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه اروميه و رئيس شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ناحيه خوي حضور داشتند.


 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي:
 وجود بيش از 59 هزارحلقه چاه غيرمجاز در آذربايجان غربي 

 اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي گفت: 59 هزار و 162حلقه چاه غيرمجاز در استان وجود دارد. کيومرث دانشجو افزود: از تعداد 59 هزار و 162 حلقه چاه غيرمجاز استان حدود 99.2 درصد در بخش کشاورزي و مابقي به ميزان 0.8 درصد در مصارف صنعت و شرب و بهداشت قرار دارد.

وي اظهار کرد: بيشترين تعداد چاههاي غيرمجاز در حوضه درياچه اروميه به ترتيب در شهرستانهاي اروميه، مياندوآب و سپس به ترتيب در شهرستانهاي مهاباد، نقده ، بوکان، شاهين‌دژ، اشنويه، سلماس و تکاب قرار دارد. دانشجو ادامه داد: تعداد چاههاي غيرمجاز پر و مسلوب‎المنفعه شده استان از سال شروع طرح احيا، و تعامل‌بخشي منابع آب زيرزميني (سال 93) تاکنون به ترتيب سال 93 تعداد 177 حلقه، سال 94 تعداد 585 حلقه، سال 95 تعداد 1540 حلقه و در چهارماه اول سال جاري تعداد 287 حلقه بوده است.

وي در رابطه با تعداد حلقه چاههاي مجاز داراي پروانه بهره‌برداري استان گفت: در آذربايجان غربي تعداد 36 هزار و 944 حلقه چاه مجاز داراي پروانه بهره‌برداري وجود دارد که از اين تعداد 92.2 درصد در بخش کشاورزي، 4.8 درصد در بخش صنعت و خدمات و مابقي به ميزان 3 درصد مربوط به مصارف شرب و بهداشت است.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي اظهارکرد: درراستاي مقابله با حفر و بهره‌برداري غيرمجاز از منابع آب زيرزميني، از محل اعتبارات طرح تعامل بخشي و ظرفيت بخش خصوصي اقدام به بکارگيري گشت و بازرسي از منابع آب به تعداد 41 اکيپ در سال جاري شده است که بيشترين تعداد اکيپها نيز در شهرستانهاي اروميه و مياندوآب مستقراست. وي هدف از اين اقدام را حضور و گشت‎زني مستمر در دشتها، توقيف و انتقال به پارکينگ دستگاههاي حفاري غيرمجاز، شناسايي منابع غيرمجاز، برداشت‎کننده از منابع آب زيرزميني و سطحي و اعلام گزارشات مربوطه براي اقدامات بعدي، امحاء چاههاي غيرمجاز در حين حفر عنوان کرد.

دانشجو تصريح کرد: علاوه برآن پروژه اطلاع‎رساني و فرهنگسازي در سطح استان با هدف افزايش آگاهي عمومي بهره‌برداران و مسئولين محلي و ستادي از وضعيت منابع آب زير زميني و محدوديتهاي اين منابع و تبعات برداشتهاي غير مجاز و بي‌رويه از اين منابع استراتژيک در دست اقدام است و جلسات متعددي در اين رابطه برگزار شده است.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي اظهار کرد: برقدار کردن چاههاي ديزلي جزو شرح وظايف شرکت آب منطقه‌اي نيست با اين حال از محل اعتبارات ستاد احياي درياچه اروميه در سال 93 و با هماهنگي و تفاهم با شرکت توزيع برق استان به تعداد 101 حلقه چاه ديزلي شهرستان اروميه برق‎رساني صورت گرفته است. همچنين از اين محل تعداد 4500 کنتور هوشمند آب و برق خريداري و تاکنون 3هزار و 714 مورد در شهرستان اروميه نصب و کاليبره شده است.


 خبــر 

 در ششمين دوره آئين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران؛

اعطاي تنديس زرين سرآمدي روابط عمومي به شرکت فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان-راعي

ششمين دوره آئين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران با حضور حسين مهري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مديرعامل شرکت پست جمهوري اسلامي ايران دکتر شجاعي کياسري مشاور وزير کشور و رئيس مرکز روابط عمومي و اطلاع‎رساني وزارت کشور، هوشمند سفيدي دبيرکل و سخنگوي خانه روابط عمومي ايران و جمعي از روابط عموميها در دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين آئين تنديس زرين سرآمدي به دليل تعهد به سرآمدي و طي مسير سرآمدي براساس مدل تخصصي شده EFQM در روابط عمومي و کسب حداقل 780 امتياز طبق آراي ارزيابان در ششمين دور? آيين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران و دريافت 6 ستاره براساس مميزي انجام شده و رأي هيئت داوران به شرکت فولاد مبارکه اعطا شد.

برگزاري سومين همايش طرح نسيم سلامت سازمان تامين اجتماعي در استان البرز

کرج – خاکپور

درراستاي افزايش سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمري‎بگيران تامين اجتماعي،با حضور دکتر حسين شاهوردي مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي سومين دوره آموزشي افزايش سطح سواد سلامت سالمندان در مشکين‎دشت استان البرز برگزار گرديد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي مديريت درمان تامين اجتماعي استان البرز، در اين مراسم، مهندس شادبخش رئيس کانون بازنشستگان شهرستان کرج به عنوان آغازگر برنامه، ضمن عرض خيرمقدم به ميهمانان از تعامل مناسب بين اداره کل بازنشستگان و مسمتري‎بگيران سازمان تامين اجتماعي، کانون بازنشستگان و مستمري‎بگيران استان البرز، مديريت درمان و اداره کل تامين اجتماعي اين استان تقدير و قدرداني نمود.

وي ضمن اظهار بي‎نظير بودن استقبال از سومين دوره آموزشي افزود: استان البرز همواره به عنوان يکي از استانهاي پايلوت در اجراي برنامه‎هاي ستادي و اجرايي سازمان تامين اجتماعي در کشور موفق بوده است. وي همچنين اظهار داشت: پيگيري مستمر بازنشستگان و مستمري‎بگيران در اجراي اين برنامه فرهنگي و آموزشي در مشکين‌دشت قابل تحسين است. در ادامه دکتر حسين شاهوردي مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي با قدرداني از تلاشهاي به عمل آمده در برگزاري اين همايش اظهار داشت: براساس پايشها و بررسيهاي کارشناسي، استان البرز در برگزاري همايش مذکور در کشور نمونه و الگو مي‌باشد.

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني اروميه:

نصب تاکسي‌متر در 7000 تاکسي اروميه

اروميه- صديقي

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني اروميه گفت: نيمه دوم امسال بر7 هزار دستگاه تاکسي، تاکسي‌متر نصب مي‌شود.

فخرالدين معصوم‌زاده با بيان اينکه يکي از طرح‌هايي که امسال به صورت جدي اجراي آن را دنبال مي‌کنيم نصب و راه‌اندازي تاکسي متر براي رفاه حال شهروندان در تاکسي‌هاي اروميه است، اظهار داشت: طي آن مسافران کرايه‌هاي خود را به صورت الکترونيکي به ميزان مسافت طي کرده بدون پرداخت پول نقد پرداخت مي‌کنند.

وي با بيان اينکه برنامه‌ريزي براي اجراي اين طرح در مراحل پاياني است، افزود: پيش‎‏بيني مي‌شود اين طرح با اعتبار بيش از 10 ميليارد تومان توسط شرکت سرمايه‌گذار در نيمه دوم امسال براي 7 هزار تاکسي گردشي، خطي و تلفني نصب و راه‌اندازي شود.

برگزاري همايش پيشگيري از آسيب‎هاي اجتماعي براي کارکنان ادارات مخابرات شرق استان گلستان

گرگان-قهرمان

کارگاه آموزشي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي باحضور کارکنان ادارات مخابرات شرق استان برگزار شد.

در اين کارگاه که با حضور کارکنان ادارات مخابرات شرق استان برگزار شد؛ ابتدا حميدرضا مسلمي رئيس اداره حراست ضمن تاکيد بر اهميت آموزش در پيشگيري از آسيبها گفت: هدف از تشکيل اين کارگاه را افزايش سطح آگاهي درجهت پيشگيري از سرقتها و آسيبهاي اجتماعي ناشي از فضاي مجازي دانست و به تاثير آن در سلامت جامعه اشاره نمود.

درادامه اين کارگاه آموزشي سرگرد تيموري معاونت اجتماعي نيروي انتظامي و سرهنگ باراني رئيس پليش پيشگيري از سرقت و سرگرد قزلسفلو رئيس پليس فتا نيروي انتظامي شهرستان گنبد هرکدام جداگانه در زمينه راههاي جلوگيري از هرگونه سرقت و لزوم رعايت نکات امنيتي، نوع آسيبهاي ناشي از استفاده نادرست از فضاي مجازي و راهکارهاي جلوگيري از اين آسيبها سخن گفته و تاکيد داشتند آموزش تاثير فراواني برکاهش جرم داشته که بايد در همه سطوح جدي گرفته شود.

مديرعامل شرکت مديريت پسماند شهرداري‌ها در دماوند و پرديس:

ساخت پناهگاه سگ‌هاي ولگرد در منطقه گندک دماوند

دماوند- صادقعلي

مديرعامل شرکت مديريت پسماند شهرداري‌ها در شهرستان‌هاي دماوند و پرديس از دستور کار قرار دادن ساخت پناهگاه سگ‌هاي ولگرد به مساحت 2 هکتار در منطقه گندک رودهن خبر داد. آرش شهريور در گفتگو با خبرنگار آفرينش درخصوص پيگيري‌هاي تأسيس اين سازمان اظهار کرد: بيش از 20 سال است که مرکز دفن پسماند درخصوص هفت شهر به اضافه بخشداري‌ها و دهياري‌ها به جزء شهرستان فيروزکوه و ارجمند در گندگ انجام مي‌شود که براساس طرح جامع پسماند شهرداري دماوند در سال 92، اين مکان به عنوان بهترين نقطه اعلام شد.

وي افزود: در اين خصوص توسعه و ايجاد کارخانه پردازش، کمپوست و توليد انرژي درراستاي ارائه توجيه اقتصادي در نظر گرفته شده است و با توجه به اينکه گندک به عنوان مرکز دفن پسماند پرديس و بومهن نيز به شمار مي‌رود بنابراين مديران شهرداري‌ها و خدمات شهري آنها نيز در اين کارگروه دعوت مي‌شوند.


 در استان 

 معاون بازرگاني سازمان صنعت‌ آذربايجان غربي:

عراق مقصد 65 درصد کالاهاي صادراتي آذربايجان غربي است

اروميه- صديقي

معاون امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: در 4 ماه نخست سال 96 از کل صادرات آذربايجان غربي به کشورهاي همجوار، 65 درصد صادرات به کشور عراق انجام شده است.

حسين محمدجاني با مقايسه عملکرد 4 ماه نخست معاونت امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربايجان غربي در سال 96 در قياس با همين مدت در سال 95 اظهار داشت: در اين مدت صادرات از لحاظ وزني 34 درصد افت و از لحاظ ارزشي 3 درصد رشد داشته است و واردات نيز از لحاظ وزني 12.30 درصد رشد و از لحاظ ارزشي 8 درصد افت داشته است.

معاون امور بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي با اشاره به عمده کالاهاي صادر شده توسط تجار و امور گمرکات در 4 ماه نخست امسال گفت: در اين رابطه خرما، هندوانه تازه، آب سيب، روغن صنعتي، کف‌پوش منگوله باف، سيمان پورت لند به‌استثناي سيمان‌سفيد، سيب تازه، آب‌ميوه کنسانتره، محصولات پلاستيکي، محصولات نباتي، آب سيب، مغز پسته و نيز يک مقدار شيريني ازجمله کالاهاي صادراتي استان آذربايجان غربي بوده است.

وي با اشاره به اينکه بيشترين صادرات به کشور عراق که از کشورهاي هدف صادراتي است 65 درصد بوده است افزود: از سوي ديگر کشور ترکيه با 24 درصد، پاکستان با 2.2 درصد، افغانستان 1.2 و ارمنستان 1.1 و روسيه، هلند، کره، گرجستان، آلمان با زير 1 درصد از ديگر کشورهاي هدف صادراتي آذربايجان غربي هستند.

محمدجاني با بيان اينکه اعزام هيئت تجاري به جمهوري آذربايجان سبب افزايش همکاري دوجانبه در بخش‌هاي کشاورزي، صنعتي، گردشگري و نمايشگاهي شده است افزود: از سوي ديگر، سبب برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي ايران در نخجوان، منجر به افزايش همکاري درزمينه صادرات شد.

وي بيشترين کالاي وارداتي در سال گذشته را موز دانست و بيان کرد: علاوه بر آن، پرتقال تازه يا خشک‌شده، دستگاه کمباين، موتور گيربکس آسانسور، تخته فيبري، نخ چند لايه، ماشين‌هاي تراش، اجزا و قطعات تريلر، يراق‌آلات براي در و پنجره پي‌وي‌سي و يو پي‌وي‌سي از ساير محصولات وارداتي بوده است.

وي با اشاره به اينکه سهم ارزشي کشور ترکيه به‌عنوان کشور مبدأ وارداتي در 4 ماهه اخير 70 درصد بوده است؛ افزود: سهم ساير کشورهاي مبدأ وارداتي ازجمله اکوادور 5 درصد و آلمان 4 درصد، ايتاليا 3 درصد، چين 2 درصد، لهستان 1.5 درصد و قبرس 1 درصد، گرجستان و عراق و هلند 1 و زير 1 درصد است.

فرماندار پرديس:

کمبود آب در شهرستان پرديس نداريم

پرديس- صادقعلي

فرماندار شهرستان پرديس گفت: کمبود آب در شهرستان پرديس نداريم؛ اما براي تأمين آب موردنياز در آينده، خط انتقال آب از سد لار به سد لتيان اجرا مي‌شود.

مرتضي حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش درخصوص مشکل کمبود آب آشاميدني، صنعتي و کشاورزي در شهرستان پرديس اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان پرديس کمبود آب نداريم؛ اما برنامه‌ريزي‌هايي که براي آينده شهرستان در نظر گرفته شده است، نياز به منابع آبي بيشتر را ضروري مي‌سازد.

وي درخصوص اين تصميمات گفت: برنامه‌ريزي‌ها شامل اجراي يک خط انتقال آب از سد لار به سد لتيان بوده تا بخشي از آب شرب موردنياز شهر تهران تأمين شود.

فرماندار شهرستان پرديس افزود: همچنين از اين خط لوله انشعابي نيز گرفته خواهد شد تا وارد تصفيه‌خانه آب شهر پرديس شود.

وي اضافه کرد: پس از تکميل و بهره‌برداري از خط انتقال آب سدهاي لار و لتيان، افزايش ورودي آب را به شهرستان شاهد خواهيم بود؛ به صورتي که در حال حاضر يک هزار و 200 ليتر آب در ثانيه به شهرستان وارد مي‌شود اما پس از آن به دو هزار و 500 ليتر در ثانيه خواهد رسيد.

حيدري با بيان اينکه اين طرح مشکلات را به شکل وسيع رفع مي‌کند، اضافه کرد: شهرستان پرديس در آينده براي شهروندان تهراني محل تفرجگاهي خوبي خواهد بود و مردم در اين فضاي خوب و هواي بسيار عالي گردش و تفريح کرده و در کنار آن اشتغال‌زايي بالايي صورت مي‌گيرد و اين امر تأثير بسزايي در کاهش نرخ بيکاري خواهد داشت.

پذيرش مقاله پژوهشگر برق منطقه‌اي خوزستان در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق ‏‏

‏ اهواز – خبرنگار آفرينش

مقاله يکي از کارکنان شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق که در تهران برگزار شده بود پذيرش و به صورت سخنراني ارائه گرديد.مقاله سعادت بهرامي از کارکنان معاونت بهره‌برداري با عنوان“ جايابي بهينه سيستمهاي ذخيره‎ساز انرژي به همراه پاسخ تقاضا به منظور تشکيل نيروگاه مجازي“ در کنفرانس بين‌المللي تحقيقات بنيادين در مهندسي برق که در دانشگاه علامه طباطبايي تهران برگزار شده بود، پذيرش و به صورت سخنراني ارائه گرديد. در بخشي از اين مقاله آمده است: در دهه‎هاي اخير انواع تکنولوژيهاي ذخيره‌ساز انرژي به طور روزافزوني توسعه پيدا کرده‌اند. از سوي ديگر، پاسخ تقاضا يکي از مسائل مطرح در سيستمهاي تجديد ساختاريافته است. اين موضوع به معني تغيير در مصرف برق مشترکان نسبت به الگوي طبيعي مصرف آنها مي‎باشد. به مجموعه‎اي از بارها، منابع توليد پراکنده و ذخيره‎کننده‎هاي انرژي الکتريکي (منابع انرژي توزيع شده)، که با هم جمع شده‎اند، نيروگاه مجازي گفته مي‎شود. هدف نيروگاه مجازي بيشينه کردن ميزان سود خود است. زماني که نيروگاه مجازي تا حدي بارهاي مجموعه خود را کاهش مي‎دهد، اين کاهش بار مصرفي، خود نوعي توليد مجازي برايش محسوب مي‎شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي