جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633

وضعيت مبهم نيمکت آبي پوشان
از فرصت 3 هفته اي به منصوريان تا مذاکرات پشت پرده با مربي خارجي

پشت پرده تعويض‌هاي پرسپوليس
وقتي که «برانکو» مچ «ربروف» را خواباند


خبـــرنامه


خبرنامه


 وضعيت مبهم نيمکت آبي پوشان
 از فرصت 3 هفته اي به منصوريان تا مذاکرات پشت پرده با مربي خارجي 

 
آفرينش- نيمکت استقلال پس از شکست در هفته پنجم ليگ برتر، لرزان تر از هر زمان ديگري به نظر مي رسد.آبي پوشان پايتخت پس از باخت به پديده وارد بحران تازه اي شدند و اين بار هواداران يک صداتر از هميشه خواستار برکناري عليرضا منصوريان شدند. استقلال در 5 هفته ابتدايي ليگ، تنها 4 امتياز کسب کرده و اين باعث شده تا يکي از بدترين شروع هاي اين تيم در تاريخ ليگ به نام منصوريان ثبت شود.

پس از شکست مقابل پديده گمانه زني ها حکايت از استعفاي منصوريان داشت؛ اما اين اتفاق نيفتاد و برخي خبرها به فرصت 3 هفته اي هيات مديره به سرمربي استقلال اشاره دارد.

با وجود باخت بسيار بد آبي‌پوشان مقابل پديده و شعارهاي سکوها عليه منصوريان گويا فعلا خبري از اخراج نيست. همچنين با توجه به حرکات منصوريان در کنار زمين، برداشت مي‌شد اين مربي در کنفرانس مطبوعاتي بعد از بازي استعفا خواهد داد اما فعلا خبري از استعفا نيست. با منتفي شدن نسبي استعفا و اخراج، حالا خبر از ماندن اين سرمربي به گوش مي‌رسد.

خبر استعفا از طريق شبکه هاي اجتماعي منتشر شد و در نهايت مهاجري سرمربي پديده تاييد کرد که منصوريان به او گفته که استعفا مي دهد. اما ظاهرا پس از پايان بازي نظر منصوريان عوض شده و بازيکنان هم او را از استعفا منصرف کرده اند.

نظر افتخاري، مديرعامل باشگاه استقلال اين بوده که تا هفته هشتم و تا بازي سپيدرود رشت به اين مربي فرصت بدهد و اين البته بر خلاف نظر برخي ديگر از اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال است.

در واقع با اين شرايط کادرفني فعلي استقلال 3 بازي پارس جنوبي، ذوب‌آهن و سپيدرود فرصت دارد تا اين تيم را از بحران نجات بدهد. بعد از اين سه بازي ليگ مجددا تعطيل خواهد شد و احتمالا اگر استقلال نتايج لازم را نگرفته باشد، مديران باشگاه استقلال گزينه اصلي خود براي جانشيني اين مربي را معرفي خواهند کرد. البته براي قطعي شدن وضعيت اين تيم بايد تا کنفرانس مطبوعاتي منصوريان منتظر ماند. اما بعيد به نظر مي‌رسد که تا تعطيلي بعدي ليگ برتر اتفاق خاصي رخ بدهد. مصدوميت بازيکنان کليدي استقلال مانند اميد ابراهيمي و خسرو حيدري و نقش آنها در خروج آبي‌ها از بحران يکي از دلايلي است که استقلالي ‌ها را مي‌تواند مجاب کند که به منصوريان با اين بازيکنان فرصت دوباره‌اي بدهند. خود منصوريان هم به افتخاري قول داده که با بازگشت مصدومان استقلال مثل اميد ابراهيمي و خسرو حيدري و همچنين بازگشت پادوواني و اسماعيلي به ترکيب، اوضاع استقلال بهتر خواهد شد.

منصوريان خودش هم مي داند که وضعيت استقلال قرمز است و او روي لبه تيغ قرار دارد. اما تعطيلي ليگ به خاطر بازي هاي ملي، آخرين فرصت او براي ريکاوري و بازگشت استقلال به وضعيت عادي خواهد بود. فرصتي که در صورت ادامه ناکامي براي منصوريان تمديد نمي شود.

مذاکرات پشت پرده اعضاي هيات مديره با مربي خارجي

اما ماجرا به اينجا ختم نمي شود. گويا برخي اعضاي هيات مديره که به طور کلي مخالف سرسخت ادامه کار منصوريان هستند، مذاکرات خود را با گزينه خارجي آغاز کرده اند و منتظر استعفاي منصوريان هستند تا اين مسئله را به طور علني اعلام کنند. حتي برخي از آن ها به دنبال اين بودند تا پس از شکست 1-6 مقابل العين منصوريان را برکنار کنند که اين اتفاق تا به امروز به تعويق افتاد.

در همين راستا قرار است اعضاي هيئت مديره در اين زمينه با محمدحسين قريب، رئيس هيئت مديره باشگاه هم که در جلسات هيئت مديره حضور پيدا نمي‌کند، تماس گرفته و وي را مجاب به حضور در جلسه کنند.

برخي اعضا پيش از بازي استقلال مقابل پديده، مذاکراتي هم از سوي باشگاه با يک گزينه خارجي انجام داده‌اند که برخلاف آنچه که در رسانه‌ها نام‌هايي مانند داليچ و اسکوچيچ مطرح شده، اين گزينه‌ها مطرح نيستند و جانشين منصوريان يک مربي اروپايي است که فعلا اعضاي هيئت مديره باشگاه قصد معرفي او را نداشته و پس از استعفا يا برکناري منصوريان او را معرفي مي‌کنند تا کارش را در وقفه‌اي که در رقابت‌هاي ليگ برتر ايجاد شده آغاز کنند.

درخواست هواداران از داليچ؛ به استقلال بيا

با توجه به اينکه ماندن يا رفتن عليرضا منصوريان، هنوز در هاله‌اي از ابهام است، اما برخي از هواداران اين تيم در صفحه ايسنتاگرام، به يک جاشين احتمالي او خوش‌آمد گفته‌اند. زلاتکو داليچ، سرمربي پيشين العين امارات و از دوستان برانکو ايوانکوويچ يکي از مربياني است که نام او به عنوان جانشين احتمالي عليرضا منصوريان مطرح شده است. حتي شايعه شده است مذاکره با او شروع شده و او درخواست 800هزار دلاري از استقلال داشته است. با وجود اين شايعات که در غياب اخبار رسمي منتشر شده است، اعضاي هيات مديره هنوز تصميم خود را درباره ادامه کار با منصوريان نگرفته‌اند و البته زماني، عضو هيات مديره اين تيم مذاکره با اسکوچيچ يا داليچ را رد کرده است. از طرفي بازيکنان استقلال هم با انتشار پست‌هايي در صفحات شخصي خود از عليرضا منصوريان حمايت کرده‌اند.

با وجود اين هواداران استقلال با توجه به تجربه مشابه پرسپوليس، در صفحه شخصي داليچ از او خواسته‌اند به استقلال بيايد و حتي بعضي از آن‌ها فراتر رفته‌اند و به او بابت آمدن به استقلال خوش‌آمد گفته‌اند. هواداراني که تمايل دارند داليچ در استقلال تجربه‌اي مشابه برانکو ايوانکوويچ در پرسپوليس داشته باشد و حداقل براي فصل بعد تيمي مدعي از استقلال بسازد.

البته هم‌چنان کساني هم هستند که حتي در همين پست‌ها از منصوريان دفاع مي‌کنند و از ديگران مي‌خواهند از منصوريان حمايت کنند و منتظر مدعي شدن استقلال باشند.


 پشت پرده تعويض‌هاي پرسپوليس
 وقتي که «برانکو» مچ «ربروف» را خواباند 

 
پرسپوليسي‌ها با اينکه با حساب 2 بر صفر از الاهلي عربستان عقب بودند اما بازي را به تساوي کشيدند تا يک اتفاق ويژه در بازي رفت يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا 2017 رقم بخورد. ماجراي اين بازي در نوع خود جالب است. پيش از شروع کار، برانکو در مصاحبه‌هايش گفته بود تيم حريف را به خوبي آناليز کرده و مي‌داند چطور بايد به الاهلي فشار وارد آورده و اين تيم را غافلگير کند.

سرمربي سرخپوشان در آخرين بازي خود مقابل سياه جامگان از ترکيبي استفاده کرد که در واقع ترکيب اصلي سرخ ها نبود. خليل‌زاده در مرکز دفاع، حسين ماهيني در دفاع راست، محمد انصاري در دفاع چپ و وحيد اميري که مدام به سمت راست گرايش پيدا مي‌کرد. سرخپوشان برابر سياه جامگان با اين ترکيب تن به تساوي آن هم در آخرين دقايق بازي دادند اما اتفاق مهم‌تري رخ داد و برانکو به خواسته‌هايش قبل از بازي با الاهلي يعني فريب دادن حريف رسيد.

بازي که شروع شد، روي يک اتفاق عجيب در دقيقه 2 بازي، الاهلي به گل رسيد. يک غافلگيري به تمام معنا! اما بعد از اين گل، پرسپوليس روند خوبي داشت. توپ‌ها از خط مياني به خط حمله مي رسيد و تيم، بارها در موقعيت گلزني قرار گرفت اما مشخص بود سرگئي ربروف سرمربي اوکرايني الاهلي پرسپوليس را به خوبي آناليز کرده بود. او توانست در نيمه اول، مهدي طارمي، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده را از قالب تيم پرسپوليس و امور تاکتيکي سرخپوشان محو کند. به همين خاطر مسلمان و احمدزاده کمترين تاثير را در بازي داشتند و طارمي نيز در گلزني و حتي گرفتن پنالتي از حريفش ناکام ماند.

اما بين دو نيمه اتفاق مهم ديگري افتاد. يکي از اعضاي کادرفني به برانکو توصيه کرد بايد تن به ايجاد تغييرات گسترده در تيم بدهد تا بار ديگر به الاهلي رو دست بزند. برانکو اما به خودش فرصت داد تا بازي در نيمه دوم را تجربه کند. سرخپوشان در همان اول نيمه دوم، گل ديگري دريافت کردند تا پروفسور سرخپوشان از کوره در رفته و يک تصميم حياتي بگيرد.

در تمام اين مدتي که برانکو به ايران آمده (فروردين 1394) تا قبل از بازي با الاهلي، او هرگز راضي نمي‌شد تا آخرين دقايق بازي دست به ترکيب تيمش بزند و معمولا تعويض‌هاي برانکو از دقيقه 65 به بعد شکل مي‌گرفت تا به بازيکنان ذخيره تنها يک سوم از زمان بازي را براي تاثيرگذاري بر نتيجه بدهد. تعداد بازي‌هايي که سرخپوشان 3 تعويض خود را انجام نداده باشند نيز، کم نيست.

برانکو اما اين بار براي خنثي کردن نقشه ربروف اقدام جالبي انجام داد و تا قبل از رسيدن به دقيقه 70 هر 3 تعويض خود را انجام داد. ديگر اتفاقي که رقم خورد، مدل تعويض‌ها بود. برانکو مثلث طارمي - فرشاد - مسلمان را از زمين بيرون کشيد و به کمال کاميابي نيا، گادوين منشا و بشار رسن بازي داد. همين موضوع باعث شد همه آناليزهاي ربروف
به هم بريزد.

چون او قدرت شوتزني منشا را نمي‌دانست و هرگز بازي از بشار رسن نديده بود. پرسپوليس نيز با دو هافبک دفاعي به نام کمال کاميابي نيا و محسن ربيع خواه، کاملا ميانه ميدان را تسخير کرد و توانست در موقعيت گلزني قراربگيرد.برانکو در اين بازي بارها به همتاي اوکرايني خود در الاهلي «رودست» زد و برنده مطلق اين ديدار، سرمربي کروات پرسپوليس بود.


 خبـــرنامه 

 مقايسه عملکرد فوق‌ستاره‌هاي فوتبال اسپانيا

بارسلوناي بدون مسي يا رئال بدون رونالدو؟

مقايسه‌ بين دو فوق‌ستاره رئال مادريد و بارسلونا نشان مي‌دهد که يکي از اين دو تيم وابستگي کمتري به فوق‌ستاره خود دارد.

کريستيانو رونالدو که تاوان هل دادن داور در ديدار بارسلونا - رئال مادريد در دور رفت از سوپرجام اسپانيا را پس از اخراجش از ميدان با پنج جلسه محروميت از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال اسپانيا داد، در کنار از دست دان بازي برگشت سوپرجام اسپانيا، در پيروزي 3 بر صفر رئال برابر دپورتيوو لاکرونيا در هفته نخست لاليگا نيز غايب بود. او همچنين در بازي‌هاي پيش‌روي کهکشاني‌ها برابر والنسيا، لوانته و رئال سوسيه‌داد در لاليگا هم نمي‌تواند تيمش را همراهي کند.

در مقايسه جالبي که شبکه تلويزيوني «اسکاي اسپورتس» بين ليونل مسي و کريستيانو رونالدو انجام داده، آمار نشان مي‌دهد که در رقابت‌هاي فصل گذشته لاليگا، رئال مادريد بدون فوق‌ستاره پرتغالي‌اش بهتر از بارسلوناي بدون مسي نتيجه گرفته است.بر اين اساس بارسلونا در 6 بازي از رقابت‌هاي فصل گذشته لاليگا در حالي که ليونل مسي را در اختيار نداشت 3 پيروزي، يک تساوي و 2 شکست را تجربه کرد و اين يعني 50 درصد پيروزي. در مقابل رئال مادريد فصل گذشته در 10 بازي لاليگايي نتوانست از رونالدوي 32 ساله استفاده کند، اما خللي در کار اين تيم به وجود نيامد و شاگردان زيدان تمامي 10 بازي خود را با برد به پايان بردند و اين يعني 100 درصد پيروزي.تيم‌‌هاي رئال مادريد و بارسلونا بازي هفته اول خود در فصل جديد لاليگا را با برد به پايان برده‌اند.

سه مربي، گزينه هدايت تيم ملي اميد

براي هدايت تيم فوتبال اميد کشورمان سه گزينه مطرح شده است.

پس از نتايج ضعيف اميرحسين پيرواني همراه با تيم فوتبال اميد در مسابقات انتخابي قهرماني فوتبال زير 23 سال آسيا و حذف اين تيم از مسابقات، فدراسيون فوتبال سه گزينه را براي جانشيني او در نظر گرفته است.حميد استيلي، رحمان رضايي و فرشاد فلاحت‌زاده سه گزينه‌اي هستند که کميته فني فدراسيون فوتبال در خصوص انتخاب يکي از آنها هنوز به جمع بندي نهايي نرسيده، اما نام آنها براي هدايت تيم اميد مطرح شده است. در صورتي که يکي از اين نفرات هدايت تيم اميد را براي مسابقات انتخابي المپيک 2020 توکيو به عهده بگيرد و اميرحسين پيرواني همچنان در بدنه تيم‌هاي ملي باقي بماند، هدايت تيم جوانان به او واگذار خواهد شد.

تنيس روي ميز تور جهاني - جمهوري چک

صعود برادران عالميان با صدرنشيني درمرحله مقدماتي

رقابت‌هاي تنيس روي ميز تور جهاني در جمهوري چک با تداوم پيروزي‌هاي دو نماينده کشورمان پيگيري شد.

در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها و از گروه 16 نوشاد عالميان که حريفاني از شيلي و جمهوري چک را شکست داده بود، به مصاف «کيليان اورت» نفر 163 جهان از آلمان رفت و مقابل اين حريف به برتري 4 بر 3 دست يافت تا گام به مرحله بعدي بگذارد.همچنين در گروه 27 نيما عالميان قرار بود در سومين بازي خود قرار بود مقابل «روبرت فلوراس» از لهستان قرار بگيرد، اما به دليل غيبت اين ورزشکار، نماينده کشورمان پيروز شد و با ايستادن در صدر گروهش راهي مرحله بعدي شد.نيما در ديدارهاي قبلي‌اش توانسته بود حريفاني از اتريش و اسلواکي را مغلوب کند.

رئال به دنبال تمديد قرارداد 6 بازيکن

قهرمان اروپا در نظر دارد تا قرارداد ستاره‌هاي کليدي خود را تمديد کند.روزنامه اسپانيايي «مارکا» گزارش داد باشگاه رئال مادريد قصد دارد قرارداد 6 ستاره خود را به همراه قرارداد زين‌الدين زيدان، سرمربي فرانسوي‌اش تمديد کند. طبق اين گزارش ايسکو، مارکو آسنسيو، کريم بنزما، مارسلو، دني کارواخال و رافائل واران در اين فهرست هستند.«مارکا» خبر داد آسنسيو با امضاي قرارداد جديد، خود را تا سال 2023 به کهکشاني‌ها متعهد خواهد کرد و بنزما نيز قراردادش تا سال 2021 با سفيدپوشان مادريدي تمديد خواهد شد. 4 بازيکن ديگر هم با امضاي قرارداد جديد تا سال 2022 در اين تيم ماندني خواهند شد.زيدان هم که از زمان قبول هدايت رئال مادريد اين تيم را به 7 قهرماني از جمله 2 قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و يک قهرماني در لاليگا رسانده، قراردادش تا سال 2020 تمديد مي‌شود.نکته جالب در قرارداد ايسکو خواهد بود که گفته مي‌شود بند فسخ 700 ميليون يورويي در آن گنجانده خواهد شد.کريستيانو رونالدو، گرث بيل، توني کروس و لوکا مودريچ بازيکناني بودند که قراردادشان با رئال مادريد فصل گذشته تمديد شد.

ولي پور، دومين طلايي ايران در مسابقات يونيورسياد

هادي تيران ولي پور با پيروزي در فينال وزن 58 – کيلوگرم تکواندوي يونيورسياد، قهرمان شد و به مدال طلا رسيد.

در ادامه بازيهاي دانشجويان جهان و در روز دوم مسابقات تکواندو، هادي تيران ولي پور ملي پوش وزن 58 – کيلوگرم در فينال برابر روي براگانکا از پرتغال قرار گرفت که در يک مبارزه برتر موفق شد 7 بر 5 پيروز شود و با قهرماني در اين مسابقات، کاروان ايران را صاحب دومين مدال طلا کند.تيران راند اول را 3-0 برد، در راند دوم نتيجه 5 بر 3 به سود ملي پوش ايران بود و در تا پايان راند سوم تيران برتري 7 بر 5 را حفظ کرد تا قهرمان شود. تيران ولي پور در پايان اين مسابقه به شدت از سوي تماشاگران تشويق شد.تيران ولي‌پور در مسابقات قبلي خود ابتدا المرزوقي از امارات را 21 بر يک مغلوب کرده بود و در يک هشتم نهايي برابر سوزوکي از ژاپن پيروز شد.در ساير مبارزات، مليکا ميرحسيني در وزن 67 – کيلوگرم بانوان 11 بر 8 اوليا ميوتس از روسيه را مغلوب کرد. در مبارزه بعدي آنيکا گودل از لهستان مقابل ميرحسيني حاضر نشد تا ملي پوش ايران به يک چهارم نهايي صعود کند. او در مبارزه بعدي چنگ چن از چين را 2 بر صفربرد و به نيمه نهايي صعود کرد.ميرحسيني در نيمه نهايي ميرحسيني به مصاف چيا چوانگ از چين تايپه رفت که در نهايت با نتيجه 10 بر 4 شکست خورد و فينال نرسيد تا صاحب مدال برنز يونيورسياد شود.همچنين در وزن 80 – کيلوگرم اميرحسين اميدي 21 بر صفر مقابل التوبي از عمان به برتري رسيد، اما در يک هشتم نهايي در مصاف با وي تينگ ليو از چين تايپه در يک مبارزه بحث برانگيز 16 بر 15 بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. داوران در ثانيه آخر ضربه سه امتيازي ورزشکار ميزبان را قبول کردند و اعتراض ايراني ها نيز نتيجه اي نداشت.

پيش از اين آرمين هادي پور در وزن 54- کيلوگرم قهرمان شده بود تا اولين طلاي کاروان ايران در يونيورسياد به دست آيد.


 خبرنامه  

 کي‌روش اسامي تيم ملي را اعلام کرد

دعوت از 5 پرسپوليسي و 3 استقلالي

اسامي بازيکنان دعوت شده براي ديدار مقابل کره‌جنوبي و سوريه از سوي سرمربي تيم ملي اعلام شد.

اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال از بعدازظهر ديروز (چهارشنبه) در تهران آغاز شد و کارلوس کي روش ، سرمربي تيم ملي فوتبال اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو را به شرح زير اعلام کرد:

حامد لک از فولاد خوزستان، عليرضا بيرانوند، سيد جلال حسيني، محمد انصاري، وحيد اميري و مهدي طارمي از پرسپوليس، اميد نورافکن، وريا غفوري، روزبه چشمي از استقلال تهران، سعيد آقايي از سپاهان، مهدي ترابي از سايپا.

لازم به ذکر است، اسامي بازيکنان لژيونر نيز روز 5 شهريور ماه از سوي سرمربي تيم ملي اعلام خواهد شد.

فرار از کابوس تعليق

پرسپوليس پول دستياران ژوزه را پرداخت کرد

سرخپوشان پايتخت از خطر تعليق و کسر امتياز فرار کردند.

باشگاه پرسپوليس با حکم دادگاه CAS به پرداخت مبلغي در حدود 400 هزار يورو به دستياران ژوزه مانوئل سرمربي اسبق و پرتغالي خود محکوم شده بود که اين مبلغ پرداخت شد.

اين مبلغ براي اين مربيان ارسال شد تا اين پرونده بسته شده و خطري از اين ناحيه پرسپوليس را تهديد نکند.

محمدعلي ترکاشوند معاون اقتصادي باشگاه پرسپوليس اين خبر را تائيد کرد.

پورمورسوي:

پيکان مقابل ما انتحاري بازي خواهد کرد

سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان گفت: پيکان مقابل ما انتحاري بازي مي‌کند که اين مساله کار ما را سخت خواهد کرد.

سيروس پورموسوي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر پيکان تهران گفت: بازي ما مقابل پيکان سخت‌ترين بازي‌ما در اين پنج هفته خواهد بود. پيکان از نظر فني تيمي قابل احترام است و من مجيد جلالي را مربي خوب و قابل احترامي مي‌دانم. به نظر من نتايج اخير پيکان از روي بدشانسي بوده و مطمئنم آنها اين نتايج را جبران مي‌کنند. ما هم خوشبختانه دو برد خوب کسب کرديم و اکنون شرايط‌مان خوب است و مي‌خواهيم با کسب امتياز از ديدار مقابل پيکان به ادامه ليگ هم اميدوارتر باشيم.

«نظرتان در مورد تيم پيکان چيست و آيا فولاد مي‌تواند موفق به شکست اين تيم شود؟»، وي در پاسخ به اين پرسش نيز گفت: ما نمي‌توانيم در رابطه با کل مجموعه پيکان با کسب نتايج اخير برداشت کنيم، چون آنها تيمي خوب و کامل هستند که به خوبي فوتبال بازي مي‌کنند. پيکاني‌ها از روي بدشانسي نتايج خوبي نگرفته‌اند، با اين حال ما نکات منفي و مثبت آنها را ديده‌ايم و در زمين از آن استفاده خواهيم کرد.

سرمربي تيم فوتبال پيکان تصريح کرد: پيکان فصل گذشته هم از هفته هفتم و هشتم بود که به يکباره سير صعودي پيدا کرد و مطمئنم آنها انتحاري بازي مي‌کنند تا به نتيجه برسند و با شرايط خوبي به تعطيلات ليگ بروند. پيکان مي‌خواهد خودش را از انتهاي جدول جدا کند و اميدوارم بچه‌هاي ما حساسيت مسئله را درک کنند تا بتوانيم حداقل امتياز اين بازي را دشت کنيم.

پورموسوي در پاسخ به اين پرسش که جدول فعلي ليگ برتر را چقدر واقعي مي‌داند و آيا جايگاه استقلال در رتبه چهاردهم ليگ و فولاد در رتبه چهارم جدول است، تأکيد کرد: فکر مي‌کنم جدول واقعي را بايد در نيم‌فصل دوم ببينيم. طبيعي است که اکنون تيم‌ها در جدول بالا و پايين بروند و مطمئناً از تعطيلاتي که پيش رو داريم تيم‌هاي پايين جدول بيشتر تلاش خواهند کرد تا خودي نشان بدهند، با اين حال من فکر مي‌کنم ليگ اين فصل هم از نظر تعطيلات مانند فصل گذشته باشد و به همين دليل در نيم‌فصل اول کيفيت خوبي را نمي‌بينيم، اما در نيم‌فصل دوم شرايط بهتر خواهد شد و بازي‌ها هم با کيفيت‌تر خواهد شد، در آن شرايط مي‌توانيم جدول واقعي ليگ را ببينيم.

جلالي:

کنت براي ما بازي مي‌کند

سرمربي تيم فوتبال پيکان گفت: فولاد تيمي لحظه‌اي است و ما بايد سعي کنيم در لحظه‌هاي خاص اشتباه نکرده و آنها را کنترل کنيم.

مجيد جلالي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر تيم فوتبال فولاد خوزستان اظهار داشت: مي‌دانيد که فوتبال پستي و بلندي زياد دارد. متأسفانه ما در چهار بازي اخير انتظارمان برآورده نشده است. با اين حال ما شرايط را نسبت به فصل گذشته بررسي کرديم و متوجه شديم که عملکردمان بهتر از شروع فصل قبل بوده اما نواقصي داريم که اين نواقص هنوز برطرف نشده است. مشکل اصلي ما اين است که موقعيت‌هاي‌مان را تبديل به گل نکرديم که بايد اين مسئله را به زودي رفع کنيم.

وي ادامه داد: ما يک بازيکن نيجريه‌اي گرفته‌ايم که کار‌هاي او به اتمام رسيده و اين بازيکن مي‌تواند اين هفته براي ما بازي کند. يک بازيکن ديگر هم جذب کرديم (بازيکن سنگالي) که کار‌هاي او هم در حال انجام است و فکر مي‌کنم ITC اين بازيکن برسد. ما تمام تلاش‌مان اين است که به شرايط خوب برگرديم، چون به مهارت و شخصيت بچه‌هاي‌مان اعتقاد داريم. بازيکنان من اعتقاد کامل به توانايي‌هاي خود دارند و حتي بيشتر از من تلاش مي‌کنند تا قابليت‌هاي‌شان را ثابت کنند.

سرمربي تيم فوتبال پيکان در واکنش به اظهارات محمود شيعي، مديرعامل باشگاه پيکان مبني بر اينکه از سرمربي تيمش حمايت مي‌کند چون او برنامه سه ساله دارد و اينکه اين برنامه سه ساله چيست، گفت: ما در اصل برنامه کلي‌مان را از فصل گذشته به باشگاه داديم که برنامه خوب و قوي بود. همان‌طور که گفتم همه شما مي‌دانيد فوتبال پستي و بلندي دارد و در روز‌هاي سخت هم اين تجربه است که به کار شما مي‌آيد، تجربه مديريتي، مربيگري و حتي بازيکنان در شرايط سخت مشخص مي‌شود که چه کسي يار شماست و چه کسي را نزديک خود داريد. در باشگاه ما همه اثبات خواهند کرد که چه تجربه خوبي داريم و همه ما روي اين مسئله اتفاق نظر داريم. ما مي‌خواهيم شايستگي‌هاي‌مان را در ميدان مسابقه نشان بدهيم تا بتوانيم به نوعي زحمات پرسنل ايران‌خودرو و مديريت باشگاه را هم جبران کنيم.

جلالي در پاسخ به سؤالي مبني بر اينکه آيا کنت، مهاجم نيجريه‌اي پيکان مي‌تواند مانند گادوين منشا ستاره اين تيم شود، گفت: به او اميدواريم. نمي‌توانم قبل از ورود اين بازيکن به ميدان مسابقه اظهارنظري کنم اما چيزي که قطعيت دارد او ما را در خط حمله کامل‌تر مي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي