جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5647


جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌ شدگان دکتري بدون آزمون دانشگاه آزاد


23 شهريور؛ آخرين مهلت ثبت‌نام بورسيه هيات علمي علوم پزشکي

از سوي مرکز سنجش و پذيرش اعلام شد؛
آغاز ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان کارشناسي دانشگاه آزاد از 21 شهريور


نحوه اسکان دانشجويان در خوابگاه‌هاي دانشگاه فردوسي اعلام شد


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌ شدگان دکتري بدون آزمون دانشگاه آزاد 

 
جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دوره بدون آزمون دکتري تخصصي سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد.

به گزارش مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، نتايج دوره بدون آزمون دکتري تخصصي سال 96 دانشگاه آزاد اسلامي بر روي سامانه اعلام نتايج مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.azmoon.com قابل مشاهده است.

پرونده همه پذيرفته‌شدگان دوره دکتري تخصصي سال 96 براي احراز صلاحيت‌هاي عمومي تحت بررسي است، بنابراين ثبت‌نام و ادامه تحصيل پذيرفته‌شدگان اين مرحله منوط به تاييد صلاحيت‌هاي عمومي‌شان از سوي مراجع ذي‌صلاح خواهد بود.

پذيرفته‌شدگان بايد با در دست داشتن مدارک لازم در زمان تعيين شده به محل‌هاي دانشگاهي مربوطه مراجعه کنند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت کشور مجوز ثبت‌نام اتباع خارجي مقيم متعاقب انجام تشريفات قانوني و بررسي صلاحيت‌هاي اقلامتي اتباع مزبور و اعلام رسمي آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذيرش اين افراد به صورت موقت مي‌باشد.

مدارک لازم براي ثبت‌نام:

1- اصل مدرک تحصيلي دوره کارشناسي ارشد و ريزنمرات با ذکر معدل.

2- اصل شناسنامه عکس‌دار و دو برگ فتوکپي از تمام صفحات آن.

3- شش قطعه عکس 3×4 تمام رخ که در سال جاري تهيه شده باشد (براي مشمولين 12 قطعه).

4- اصل و يک برگ فتوکپي کارت ملي.

5- مدرکي که وضعيت خدمت وظيفه عمومي برادران پذيرفته شده را مشخص نمايد (از جمله فارغ‌التحصيلان دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته يا دکتري عمومي يا لغو معافيت تحصيلي دوره‌هاي مذکور که بيش از يک سال از فراغت از تحصيل فرد نگذشته باشد.)

6- تکميل و ارائه فرم‌هاي درخواست ثبت‌نام و تعهدات مربوط.

7- چنانچه در هر يک از مراحل پذيرش، ثبت‌نام و تحصيل مشخص شود که متقاضي فاقد شرايط مندرج در دفترچه راهنما بوده است، ضمن لغو پذيرش مطابق ضوابط با وي برخورد خواهد شد.

زمان و محل ثبت‌نام:

پذيرفته‌شدگان نهايي همه رشته‌ها بايد شخصا در روز سه‌شنبه 21 شهريور براي ثبت‌نام به واحدهاي مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اينترنتي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده است مراجعه کنند.

همچنين بايد پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از چگونگي ثبت‌نام ورودي‌هاي جديد به سايت اينترنتي واحدهاي دانشگاهي نيز مراجعه کنند.

عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقي شده و هيچ‌گونه اعتراضي پذيرفته نخواهد بود.

پذيرفته‌شدگان واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران مرکزي، تهران جنوب، تهران شمال، سنندج، نجف‌آباد، تبريز، کرج، قم، قزوين، بروجرد، شيراز و اراک جهت اطلاع از چگونگي و زمان ثبت‌نام مقتضي است به آدرس سايت آن واحدها مراجعه کنند.

ميزان شهريه، هزينه خدمات آموزشي و حق بيمه دانشجويي دوره دکتري تخصصي سال تحصيلي 96-97:

1- شهريه پذيرفته‌شدگان از دو بخش شهريه پايه (ثابت) و متغير تشکيل شده که به منظور تامين بخشي از هزينه‌هاي اين دوره در هر نيمسال تحصيلي از دانشجويان دريافت مي‌گردد.

علاوه‌بر دو مورد مذکور دانشجويان در بدو ورود به دانشگاه بايد مبلغ يک ميليون و 320 هزار ريال بابت هزينه خدمات آموزشي به شماره حساب جاري محل دانشگاهي قبولي واريز نمايند.

2- حق بيمه حوادث مبلغ 27 هزار و 500 ريال مي‌باشد که هر پذيرفته شده بايد آن را به حسابي که دانشگاه مشخص نموده واريز نمايد.

3- پذيرفته‌شدگان واحدها و مراکز بين‌المللي و برون‎مرزي توجه داشته باشند که (مطابق آيين‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامي) مجوز انتقال، ميهماني و جابجايي تحت هيچ شرايطي به آنها داده نخواهد شد.


 23 شهريور؛ آخرين مهلت ثبت‌نام بورسيه هيات علمي علوم پزشکي 

 مهلت ثبت‌نام در چهارمين فراخوان جذب بورسيه داخل دانشجويان مقطع دکتري تخصصي در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي 23 شهريورماه پايان مي‎يابد.اين فراخوان به منظور جذب 100 تا 120 نفر از دانشجويان دکتري تخصصي (PhD) در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي به شکل بورسيه اعلام شده است.دانشجويان دکتري تخصصي دانشگاههاي علوم پزشکي که شرايط لازم را دارند مي‌‎توانند با ورود به سايت مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت براساس اعلام نياز دانشگاهها، در اين فراخوان ثبت‌نام کنند.

جذب هيات علمي به صورت بورسيه در چهارمين دوره فراخوان جذب دانشجويان دکتري در هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي درراستاي تأمين نيروي انساني متخصص موردنياز و مأموريتهاي واسپاري شده به دانشگاههاي مناطق آمايشي کشور انجام مي‎گيرد.

شرط اختصاصي شرکت داوطلبان پذيرش متقاضي در مقطع دکتري تخصصي در رشته‎هاي موردنياز علوم پايه پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي (صرفاً رشته‏هاي جامعه‎نگر، مواد دنداني) و تمامي رشته‎هاي تخصصي داروسازي است. متقاضيان بايد در آزمون سراسري دکتري تخصصي پذيرفته شده باشند.

حداکثر سن براي داوطلبين جهت استفاده از بورس داخل 35 سال است.

دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره‎هاي حضوري دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور و موسسات تابعه در اولويت پذيرش و جذب هستند.

شرط معدل مقاطع تحصيلي قبلي متقاضيان براي شرکت در فراخوان در دوره کارشناسي ارشد حداقل 16 و براي دوره دکتري حرفه‎اي حداقل 15 است.

جدول اعلام نياز دانشگاههاي علوم پزشکي براي بورسيه دانشجويان دکتري علوم پزشکي در سايت مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت اعلام شده است.


 از سوي مرکز سنجش و پذيرش اعلام شد؛
 آغاز ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان کارشناسي دانشگاه آزاد از 21 شهريور 

 ثبت‌نام پذيرفته شدگان دوره‎هاي کارشناسي دانشگاه آزاد از 21 شهريورماه آغاز مي‎شود.

پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي کارشناسي سال 96 دانشگاه آزاد بايد براي اطلاع از جزئيات ثبت‌نام در اين دوره‎ها به پايگاه اينترنتي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.sanjesh.iau.ac.ir مراجعه کنند.عدم مراجعه پذيرفته‏شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلفي شده و هيچ گونه اعتراضي پذيرفته نخواهد شد.پذيرفته‎شدگان واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران مرکزي، تهران جنوب، تهران شمال، پزشکي تهران، الکترونيکي، سنندج، نجف‎آباد، تبريز، کرج، قم، قزوين، پرند، بروجرد، شيراز و اراک براي اطلاع از چگونگي و زمان ثبت‌نام بايد به آدرس سايت واحد محل قبولي مراجعه کنند.


 نحوه اسکان دانشجويان در خوابگاه‌هاي دانشگاه فردوسي اعلام شد 

 شرايط اسکان دانشجويان در خوابگاههاي دانشگاه فردوسي مشهد براي سال تحصيلي جديد اعلام شد.

به گزارش دانشگاه فردوسي مشهد، اسکان دانشجويان در خوابگاههاي دانشگاه فردوسي مشهد همزمان با شروع کلاسها انجام مي‏شود.

دانشجويان پذيرفته شده در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري بايد با دانشگاه قبلي تسويه و يا دفترچه اقساط خود را دريافت کنند در غير اين صورت خوابگاه به آنها تعلق نمي‎گيرد.

خوابگاه متاهلين در سال اول تحصيل به دانشجويان واگذار نمي‎شود.

اجاره‎بهاي خوابگاه حدود سه ميليون ريال است.


 خبرنامه 

 وزير بهداشت:

10هزارعضو هيات علمي کم داريم

وزير بهداشت گفت: ما در مورد پذيرش نيروهاي بومي مطابق قانون مجلس در رشته‌ها و مقاطع مختلف عمل مي‌کنيم‌ و اميدواريم با اين کار ميزان طرح اجباري خدمات قانوني پزشکان را به حداقل برسانيم‌.

دکتر سيدحسن هاشمي در گفتگو با خبرنگار مهر درباره قانون 30 درصد پذيرش بومي مصوبه مجلس و تاثير آن بر پذيرش دانشجو در دانشگاههاي علوم پزشکي گفت: ما در مورد پذيرش نيروهاي بومي در رشته‎ها و مقاطع مختلف مطابق قانون مجلس عمل مي‌کنيم‌ و اميدواريم که در اين مسير بتوانيم در آينده تعداد ماه و سال‌هاي طرح اجباري خدمات قانوني پزشکان را به حداقل برسانيم‌.

وي افزود: اين کار موجب مي‎شود از موقعي که اين نيروها وارد بازار کار مي‎شوند گشايشي براي علاقمندان رشته پزشکي ايجاد شود تا از اين حالت که اکنون بر خلاف ميلشان و به اجبار اعزام مي‎شوند، کاسته شود.

وزير بهداشت درباره تعامل با سازمانهاي برنامه و بودجه و امور استخدامي در دولت دوازدهم در زمينه جذب هيات علمي پزشکي به مهر گفت: ما تلاش خود را براي رفع کمبود مي‎کنيم. در حال حاضر تعداد 10 هزار نفر اعضاي هيات علمي کم داريم و از سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامي مطالبه کرده‎ايم اما کاستي و محدوديتهايي که اين سازمانها از نظر منابع دارند را هم متوجه هستيم.

وي يادآور شد: در دولت يازدهم 3 هزار نفر توانستيم به اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌ها اضافه کنيم البته تا استانداردهاي مورد قبول ما و سازمان برنامه و بودجه فاصله زيادي وجود دارد.

هاشمي در زمينه جذب هيات علمي در دانشگاههاي علوم پزشکي گفت: رديف‌هاي جذب هيات علمي معمولا به دانشگاههاي کم‎برخوردار داده مي‎شود اما مشوقي که در نظر گرفتيم اين است که حداقل 30 درصد از ظرفيت دانشگاه‌هاي بزرگ‌ به اعضاي هيأت علمي تعلق مي‎گيرد که حداقل 15 سال در دانشگاه‌هاي کم‌برخوردار فعاليت کرده‌ باشند و مابقي آن را مي‎توانند بدون شرکت در فراخوان و رقابت با ديگران وارد دانشگاههاي مراکز قطب شوند.

وي افزود: اين افراد در سالهاي بعدي خدمتشان مي‌توانند با توجه به شرايط زندگي خود 15 سال بقيه را در دانشگاههاي بزرگ سپري کنند.

براساس راي ديوان عدالت اداري؛

نقل و انتقال دانشجويان علوم پزشکي رايگان شد

ديوان عدالت اداري با رسيدگي به شکايتي در زمينه شهريه نقل و انتقال دانشجويان علوم پزشکي تاکيد کرد: درباره هزينه نقل و انتقال دانشجويان حکمي در قوانين موضوعه وجود ندارد و اين انتقال رايگان است.

به گزارش مهر از ديوان عدالت اداري، هيات عمومي ديوان عدالت اداري در تاريخ 2 خرداد 1396 به يک پرونده درخصوص «ابطال بند 2 پيشنهاد موضوع نامه 1687/5000/د- 10 شهريور 1394 معاون آموزشي و دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درخصوص تجويز انتقالي يا مهماني دانشجو به پرديسهاي خودگردان در قالب پرداخت شهريه» رسيدگي کرده است.

در اين پرونده 6 دانشجو خواستار ابطال اين بخشنامه شده‎اند.

در اين پرونده، شاکيان تاکيد کرده‎اند که اولاً تجويز اخذ شهريه در پذيرش دانشجو به استناد بند «ح» ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه کشور حتي در مورد ظرفيت مازاد از صلاحيت وزارتخانه‎ها از جمله وزارت بهداشت و درمان خارج است.

هيأت عمومي ديوان عدالت اداري در تاريخ 2 خرداد 1396 با حضور رئيس و معاونين ديوان عدالت اداري و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب ديوان تشکيل شد و پس از بحث و بررسي با اکثريت آراء به شرح زير به صدور رأي مبادرت کرده است.

رأي هيأت عمومي: «هر چند نقل و انتقال دانشجويان پذيرفته شده در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي تابع مقررات و آيين‎نامه‎هاي مربوط به نقل و انتقال دانشجويان است و خارج از اين ضوابط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي تکليفي به موافقت با نقل و انتقال ندارند، ليکن نظر به اينکه؛

اولاً: حکم مقرر در بند ح ماده 20 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران مصوب سال 1389 متضمن تجويز جذب دانشجو مازاد بر سهميه آموزش رايگان خود يا ايجاد ظرفيتهاي جديد به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي است و ارتباطي با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ندارد که مستند به بند مذکور به وضع قاعده مبادرت کند.

ثانياً: حکم بند ح ماده 20 قانون ياد شده راجع به نقل و انتقال دانشجوي پذيرفته شده نيست.

ثالثاً: در ماده 60 قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مصوب سال 1393 اخذ وجه در قبال انجام وظايف قانوني دستگاههاي اجرايي نيازمند حکم مقنن است و در مورد هزينه نقل و انتقال دانشجويان حکمي در قوانين موضوعه وجود ندارد، بنابراين بند 2 پيشنهاد موضوع نامه شهريور 1394 معاون آموزشي و دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي که مورد موافقت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي قرار گرفته در قسمتي که ناظر بر تجويز انتقالي يا مهماني دانشجو به پرديسهاي خودگردان در قالب پرداخت شهريه است به لحاظ مغايرت با مقررات پيش گفته، مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري مصوب سال 1392 ابطال مي‎شود.

اين راي از سوي محمدکاظم بهرامي رئيس هيأت عمومي ديوان عدالت اداري اعلام شده است.

معاون دانشگاه خبر داد؛

شناسايي اساتيد داراي رکود علمي دانشگاه آزاد

معاون آموزشي دانشگاه آزاد گفت: طبق بررسيهاي صورت گرفته اعضاي هيات علمي داراي رکود علمي اين دانشگاه شناسايي شدند و به آنها تذکر داده شده است.

عليرضا رهايي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آيين نامه‎اي تحت عنوان تشويق و رکود چند سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامي مصوب و ابلاغ شده بود اما به صورت کامل اجرايي نشده بود.

وي افزود: در سال جاري فرصتي پيش آمد و ارزيابي بر روي اين آيين‎نامه صورت گرفت تا براين اساس معيارهاي مربوط به موفقيت، تشويق و رکود اعضاي هيات علمي نيز مجدد بررسي شود.

معاون آموزشي دانشگاه آزاد اظهار داشت: در سال جاري اين آيين‎نامه در يک نمونه گيري بر روي 20 هزار عضو هيات علمي دانشگاه پياده‎سازي شد و تعدادي از اعضاي هيات علمي مشمول اين آيين قرار گرفتند.

رهايي تاکيد کرد: بيش از هزار نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه مشمول موضوع رکود علمي قرار گرفتند بنابراين به همه افرادي که مشمول رکود علمي قرار مي‎گرفتند اطلاع‎رساني شد.وي اظهار داشت: موضوع رکود علمي اعضاي هيات علمي براي دانشگاه مهم است و بايد اين افراد تحرک علمي پيدا کرده و فعاليتهاي خود را تشديد کنند.


 يادداشت 

 از فارغ‌التحصيلي تا ركود...

زهرا كيان‌بخت

بسياري از افراد بعد از خداحافظي از دانشگاه و فارغ‌التحصيلي، وارد دوره‌اي مي‌شوند كه در آن، تكاپو و حركت جايي ندارد. اين دوره كه مي‌توان آن را به نوعي، دوره ركود و سكون ناميد، معمولا تا مدتها ادامه پيدا مي‌كند و اگر فرد، در مقطع بالاتري قبول شد، ممكن است تغيير كند. يكي از دلايل اين امر، ايجاد نكردن عادت‌هاي خوب در خودمان در دوره دانشجويي است. اين دوران، فرصت خوبي است تا برخي عادتهاي مثبت و رشددهنده را در خودمان نهادينه كنيم. عادت‌هايي كه نه فقط در دوره دانشجويي، بلكه تا پايان عمر نيز به كمك‌مان بيايند و به زندگي‌مان رنگ و حال و هواي متفاوتي ببخشند.

عادات مثبتي مانند سحرخيزي، شروع كردن روز با كارهاي مهم و مرتبط با اهدافمان، ورزش كوتاه صبحگاهي، اختصاص زمان محدود و مشخص به اموري مثل چك كردن ايميلها و پيامهاي تلگرامي آن، معاشرت با افراد موفق و يادگرفتن هر چه بيشتر از آنها، نوشتن برنامه‌هايي كه بايد به آنها عمل كنيم و چگونگي عملكردمان در آن زمينه، داشتن برنامه روزانه، ماهانه و سالانه و ترسيم نقشه راه براي خودمان، مطالعه و عادت به خواندن كتاب و مقاله به طور روزانه، شركت در كلاسها و دوره‌هايي كه حضور در آنها سطح مهارت و دانش ما را تا حد قابل توجهي تغيير مي‌دهد و...

همه اينها كارهايي هستند كه توجه به آنها و زندگي كردن با آنها، مي‌تواند از ما انساني پويا و همواره در حركت، بسازد. به طوري كه اتفاقي مانند فارغ‌التحصيلي نيز نه تنها نمي‌تواند ما را دچار بي‌تحركي و سكون نمايد، بلكه با توجه به فراغت اين ايام، حتي مي‌تواند باعث موفقيت بيشتر و استفاده بهتر از زمان هم بشود.


 ميز خبر 

 مشاور سازمان سنجش خبر داد؛

ظرفيت 181 هزار نفري دوره‌هاي کارشناسي علمي کاربردي

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: با توجه به ظرفيت 181 هزار نفري پذيرش در دوره‌هاي کارشناسي دانشگاه علمي کاربردي، تعداد 72 هزار نفر يعني کمتر از نيمي از اين ظرفيت ثبت‌نام کردند.

دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مهلت ثبت‌نام در دوره‌هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) دانشگاه جامع علمي کاربردي ساعت 24 روز پنجشنبه 16 شهريور به پايان رسيده است.

وي افزود: براساس آمار اوليه تعداد 72 هزار و 747 نفر در دوره‎هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) دانشگاه جامع علمي کاربردي ثبت‌نام کردند.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: ظرفيت پذيرش در دوره‏هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي کاربردي 181 هزار و 725 نفر بود.

توکلي خاطرنشان کرد: پذيرش دانشجو در هر يک از کدرشته محل‌هاي تحصيلي براساس معدل کل مندرج در گواهينامه کارداني، نوع مدرک کارداني و سهميه‌هاي آزاد، شاغل، رزمندگان و ايثارگران، بومي بودن و با توجه به صلاحيت‌هاي عمومي داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمي - کاربردي و مصوبات مربوط صورت مي‌گيرد.

روسيه به دنبال جلوگيري از فرار مغزها از دانشگاه‌هاي اين کشور

مقامات روسيه در نظر دارند تا کمكهاي تحصيلي به دانشجويان اين کشور را افزايش دهند.

به گزارش ايسنا از لايف رو، اولگا واسيلوا وزير علوم روسيه گفت: کمک هزينه‌هاي تحصيلي براي دانشجويان بورسيه در روسيه افزايش خواهد يافت و اين طرح در کارگروههاي مختلف در حال بررسي است.

وي افزود: حمايت از استعدادهاي جوان در دانشگاه‌هاي روسيه، يکي از نگراني‌هاي عمده امروز ماست و بايد با طرح‌هاي حمايتي از خروج نخبگان جلوگيري کرد.وزير علوم روسيه خاطرنشان کرد، افزايش حمايت‌هاي مالي دولت از دانشجويان مقطع فوق ليسانس و بالاتر صورت خواهد گرفت.

در حال حاضر بيش از يک ميليون نفر دانشجو در دانشگاههاي روسيه در حال تحصيل هستند.هرچند تحصيل در دانشگاه‌هاي دولتي روسيه کاملا رايگان است اما دانشجويان نخبه و بورسيه بصورت ماهانه کمک‌هاي مالي از طرف دولت دريافت مي‌کنند که اين رقم براي دانشجويان مقطع فوق ليسانس 7000 هزار روبل است.بسياري از دانشجويان روسيه با هدف يافتن بازار کار بهتر، ترجيح مي‌دهند تا تحصيلات دانشگاهي خود را در کشورهاي اروپايي ادامه دهند.براساس آمار تنها در سال 2017 ميلادي، در کشور کوچک چک تعداد دانشجويان روسيه دو برابر افزايش يافته و به بيش از 5900 نفر رسيده است.

گسترش همکاري دانشگاه کردستان با دانشگاه آلبورگ دانمارک

تفاهم‌نامه همکاري‌هاي تحقيقاتي و تبادل دانشجو و هيأت‌ علمي مابين دانشکده انرژي دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشکده مهندسي دانشگاه کردستان به امضاء رسيد.

به گزارش ايسنا، تفاهم‌نامه همکاري‌هاي تحقيقاتي و تبادل دانشجو و هيأت‌علمي بين دانشکده انرژي دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشکده مهندسي دانشگاه کردستان با حضور جان پدرسون رييس دانشکده انرژي دانشگاه آلبورگ، دکتر بيوراني معاون پژوهشي دانشگاه کردستان و دکتر شفيعي معاون گروه همکاري‌هاي علمي و بين‌المللي دانشگاه کردستان در دفتر رياست دانشکده انرژي دانشگاه آلبورگ به امضاء رسيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي