جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5647

گزارش آفرينش از صيد غيرمجاز؛
نسل‌کشي آبزيان در «نم‌رود»

شهردار اروميه:
ايجاد نشاط اجتماعي و رونق اقتصادي؛ از مهم‌ترين اهداف جشنواره انگور

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:
اختصاص هزار و 200 ميليارد ريال براي ارتقاي کيفيت شبکه برق


خبــر


در استان


 گزارش آفرينش از صيد غيرمجاز؛
 نسل‌کشي آبزيان در «نم‌رود» 

 
فيروزکوه-ايرج صادقعلي

صيد غيرمجاز آبزيان در سد «نم‌رود» خطر انقراض برخي از گونه‌هاي ماهي در اين سد را افزايش داده است.

صيادان غيرمجاز ماهي يکي از معضلات زيست محيطي در کشور هستند و دام آنها در پهناي درياچه‎ها، رودها و هرجايي که ماهي براي صيد باشد، گسترانده شده است.

اين صيد، اما در جايي مثل سد «نم‌رود» بيشتر اثرات منفي داشته و خودنمايي مي‎کند.

سد «نم‌رود» سدي مخزني، روي روخانه «حبله‎رود» در حوزه سرزميني استان تهران و شهرستان فيروزکوه روستاي «سُله‌بن» است که عمليات احداث آن از سال 1384 آغاز شد.

حجم 139 ميليون مترمکعبي اين سد، سبب شده تا زمينه‎اي مناسب براي پرورش آبزيان باشد و طبق گفته برخي از کارشناسان، ماهي قزل‌آلا، سفيد رودخانه‌اي و زردپر در اين سد مشاهده مي‌شود.

کافي است در وب، «صيد ماهي در تهران» را جستجو کنيد تا با حجم تبليغات سودجوياني مواجه شويد که براي کسب درآمد بيشتر، گردشگران را با وعده صيد ماهي، آن هم زير گوش پايتخت جذب کرده و به «نم‌رود» مي‌برند.

يکي از گردشگران، دوستدار محيط زيست، درخصوص صيد بي‎رويه ماهي در اين سد به خبرنگار آفرينش گفت: تقريبا نيمي از افرادي که در اطراف اين سد و نيز منابع پايين دستي آب آن چادر زده‌اند، با خود چوب و تور براي صيد ماهي آورده‌اند، در حالي که صيد ماهي، آن هم در اين محل، مي‌تواند به از بين رفتن نسل آنها منجر شود.

محمد اسلامي که با خانواده‎اش، از صبح کنار اين سد، مستقر شده و تفريح مي‎کردند، ادامه داد: نبايد با برخي سودجويي‌‎ها، صدمات جبران‎ناپذير به محيط زيست وارد کنيم، اين سد و مناظر اطراف آن، آن قدر زيبا است که مي‎تواند به تنهايي انگيزه سفر به اين طبيعت بکر باشد و نيازي به صيد ماهي نيست.

وي اضافه کرد: وجود فاصله چند ساعته تا تهران و آب و هواي مناسب، سبب شده که جمعيت چندين ميليوني پايتخت، براي تفريح اين منطقه را انتخاب کنند، از طرفي، برخي افراد نيز از استانهاي ديگر براي تفريح به «نم‌رود» مي‎آيند، آب و هواي خنک و لذت‎بخشي دارد، اما متاسفانه برخي از گردشگران، ماهيگيري مي‎کنند و تعداد صيد آنها کم، هم نيست.

برخي‌ها مجوز صيد دارند

يک کارشناس محلي محيط زيست در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: برخي افراد در تاريخهاي خاصي مجوز صيد ماهي دريافت مي‌کنند که مبلغ اخذ مجوز حدود 15 هزار تومان براي صيد 4 الي 5 ماهي و وزن در مجموع 2 کيلوگرم، آن هم با «لنسر» (چوب و چرخ ماهيگيري) است.

وي اضافه کرد: متاسفانه گاه پيش مي‌آيد که اين افراد بيش از ميزان مجاز صيد مي‌کنند و اين مقدار صيد اضافي، غيرمجاز است و در صورت مشاهده توسط محيط بانان، تعداد صيد اضافي آنها پس گرفته شده و جريمه خواهند شد.

بنا به گفته اين کارشناس، برخي ديگر نيز از تور و دام براي صيد حجم زيادي از ماهيها استفاده مي‎کنند که اين اقدام به طور کلي غير مجاز و ممنوع است.

وي گفت: حتي افرادي که مجوز صيد ماهي دارند نيز حق استفاده از تور و يا دام را ندارند، به طور کلي استفاده از تور در اين منطقه غيرمجاز است.

معمولا بعد از 2 روز 30 ماهي در هر تور صيد مي‎شوند

اين کارشناس، روش سوم صيد غيرمجاز را از طريق گردشگراني دانست که اصولا مجوزي ندارد و افزود: نسل ماهي «زردپر» در اين سد به دليل حجم صيد غيرمجاز در حال انقراض است.

يکي از محيط‎بانان شهر ارجمند، در اين خصوص به خبرنگارآفرينش گفت: همکاران من به طور دائم در حال گشت‎زني در اطراف اين سد هستند و از طرفي نيروهاي مردمي را نيز فعال کرديم، که به محض مشاهده صيد در اين منطقه به ما اعلام کرده و سريع اقدام مي‌شود.

وي افزود: متاسفانه يکي از روشهاي بيرحمانه صيد در اين منطقه تور انداختن است، به طوري که در اين روش، تورهايي که از نخ نازک ساخته شده‎اند، درون آب مستقر مي‎کنند و خود از محل دور مي‎شوند و 2 روز بعد باز مي‎گردند، معمولا در تورها حدود 30 عدد ماهي گرفتار مي‎شوند.

اين محيط‎بان اظهار داشت: مشاهده تور و تشخيص و کشف آن بسيار سخت است، چرا که نخهاي نازک آن درون آب هستند و سر آن بيرون آب قرار داشته و مستتر مي‌شود و يک سنگ روي آن مي‎گذارند که به درون آب نلغزد، اما در بسياري مواقع اين تورها توسط محيط‎‎بانان کشف مي‌شود.

به هرحال، نقش برداشت بي‎رويه از آبزيان اين سد، نگرانيهايي براي انقراض نسل ماهيها به عنوان يکي از زيباييهاي سد و جذابيتهاي گردشگري در پي دارد، تا جايي که اگر به همين طريق صيد مجاز و غيرمجاز را ادامه دهيم، شايد فرزندان ما از وجود ماهي در «نم‌رود» به عنوان خاطراتي از زبان پدر يادکنند.


 شهردار اروميه:
 ايجاد نشاط اجتماعي و رونق اقتصادي؛ از مهم‌ترين اهداف جشنواره انگور  

 اروميه- يزدان پناه

محمد حضرت‌پور؛ شهردار اروميه افزود: امسال سعي شده است جشنواره با طرح و برنامه‌اي متفاوت اجرا شود.حضرت‌پور ايجاد نشاط اجتماعي را يکي از اهداف اصلي جشنواره برشمرد و افزود: شور و نشاط اجتماعي تاثير زيادي در جذب نگاه نوجوان و جوانان ايران زمين به برنامه‌هاي درون‌مرزي و دوري از برنامه‌هاي برون‌مرزي دارد.

شهردار اروميه در ادامه آشنا نمودن نسل جوان با آداب و سنن ايراني و آذربايجاني، ايجاد ارتباط بين نسلي و اثرهاي فرهنگي فاخر و نيز بزرگداشت فرهنگ ايثار و شهادت و خانوده‌هاي شهدا را از ديگر اهداف جشنواره بيان کرد.وي با اشاره به اينکه بايد در اجراي جشنواره‌ها در اروميه نگاه به رونق اقتصاد شهري داشت، تصريح کرد: تا زماني که جشنواره‌هاي انگور و جشنواره‌هاي مشابه نتوانند ارتباط با بخش اقتصادي و اشتغال ايجاد کنند، به مرور زمان ارزش خود را از دست مي‎دهند.

وي در ادامه تاثير جشنواره‌هاي سالهاي گذشته را بنابر بر آمار اعلام شده، مثبت عنوان کرد و ادامه داد: در بحث اشتغالزايي، جشنواره امثال به طور مستقيم براي 500 نفر شغل ايحاد کرده است.وي درخصوص انواع برنامه‌هاي فرهنگي جشنواره اظهار داشت: در اجراي برنامه‌ها به قشرهاي مختلف جامعه توجه شده است تا رضايت آنها جلب شود.


 مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:
 اختصاص هزار و 200 ميليارد ريال براي ارتقاي کيفيت شبکه برق  

 اروميه - صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: امسال يک هزار و 200 ميليارد ريال اعتبار براي ارتقاي کيفيت شبکه توزيع برق در اين استان هزينه مي‌شود.اکبر حسن‌بگلو اظهار کرد: اين اعتبارات که از محل اعتبارات سرمايه‌اي شرکت توزيع برق تامين مي‌شود براي اجراي طرحهاي ارتقاء کيفيت برق، افزايش سطح ولتاژ و کاهش تلفات و استانداردسازي و بهسازي شبکه هزينه خواهد شد.وي با تاکيد بر اولويت اجراي طرحهاي کيفي‎سازي شبکه برق استان بيان کرد: با توجه به اينکه به برکت انقلاب اسلامي اکنون تمام شهرها و 2 هزار و 871 روستاي آذربايجان غربي برقدار شده، کيفي‎سازي خدمات و ارتقاي سطح ولتاژ شبکه توزيع برق آذربايجان غربي در دستور کار قرار گرفته است.

وي با اشاره به اينکه با تخصيص اين اعتبار و اجراي طرحهاي کيفي‎سازي، صنعت برق آذربايجان غربي متحول مي‌شود، اظهار کرد: امسال با اجراي طرحهاي افزايش کيفيت شبکه توزيع برق، ميزان تلفات شبکه از 12.6 دهم درصد به 11 درصد کاهش مي‎يابد.وي ادامه داد: براي کيفي‌سازي شبکه برق 27 طرح با 240 ميليارد ريال اعتبار در هفته دولت امسال در استان آذربايجان غربي به بهره‌برداري رسيد و اين روند تا پايان امسال نيز ادامه مي‎يابد.وي افزود: اکنون تيمهاي کيفي‎‌سازي، شبکه برق تمام نقاط آذريجان غربي را رصد کرده و با شناسايي و بررسي نقاط ضعف به بهسازي و بازسازي کيفيت شبکه برق استان اقدام مي‎‏كنند.مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي درخصوص برقرساني به حاشيه‏نشينهاي شهرهاي استان نيز گفت: در حال حاضر ساماندهي و جمع‎آوري برقهاي غيرمجاز طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.حسن بگلو اضافه کرد: بر همين اساس به ساخت و سازهاي غيرمجاز در حاشيه شهرها تا زمان تعيين تکليف، به صورت غير دائم و موقت برق‎رساني مي‌شود و منازل مسکوني حاشيه‌نشينها نيز برقدار خواهد شد.


 خبــر 

 بهره‌برداري از فاز اول پرديس هنر آبشاردر اصفهان

اصفهان – محمد راعي

فاز اول پرديس هنر آبشار از طرحهاي شاخص شهرداري اصفهان به بهره‌برداري رسيد. در اين پروژه که به منظور رفاه و شادابي مردم و در محل شهربازي سابق شهر اصفهان ساخته شده است، جلوه‎هاي ويژه‌اي به لحاظ نورپردازي و بصري براي زيبايي هرچه بهتر آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سرپرست شهرداري اصفهان با اشاره به اينکه اجراي برنامه‎هاي هنري و فرهنگي مکان مناسبي نداشت، گفت: از اين پس برنامه‌هاي فرهنگي در پرديس هنر برگزار مي‌شود.

مهدي جمالي‌نژاد در آيين افتتاح پروژه پرديس هنر اظهار کرد: پرديس هنر، پروژه‌اي بي‌نظير در کشور است که در چندين فاز تعريف شده است.

تعمير بيش از 740پست برق در استان مرکزي

اراك -الهام فراهاني

معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي از تعمير 742پست در استان طي 4ماه سال جاري خبرداد.مهندس داود منصوري با بيان اينکه يک هزارو 64کيلومتر شبکه برق طي 4ماه سال جاري تعمير و اصلاح شده است، افزود:21هزارو 821چراغ روشنايي معابر نيز اصلاح شده است.

وي برگزاري مانورهاي مديريت بحران و تعميرات جهادي ،برنامه ريزي براي نصب 30 سري خازن روي خطوط 20 کيلو ولت، ايجاد سيستم مديريت ولتاژ،تعمير 47ترانس در محل و انجام50مورد تعميرات گروهي شبکه را از جمله فعاليتهاي اجرايي درراستاي افزايش کيفيت ولتاژ تحويلي به مشترکين برشمرد.

مهندس منصوري با بيان اينکه 11اکيپ خط گرم در استان مشغول فعاليت هستند افزود: با استفاده از پتانسيل گروه خط گرم بدون قطع کردن خط برق، تعميرات و سرويس‌دهي به شبکه‌هاي برق انجام مي‌شود و استان مرکزي توسعه عمليات خط گرم را در دستور کار خود قرار داده است.

وي گفت: انعقاد تفاهمنامه همکاري ايمني در حوزه شهروندي با ارگانهاي مرتبط، شناسايي تعداد 339 مورد کانون خطر در سطح استان و اصلاح 62 مورد از آنها از ابتداي سال جاري تاکنون در قالب بازديدهاي پياده‎روي از شبکه و تاسيسات توزيع برق از جمله فعاليتهاي انجام شده در حوزه ايمني بوده است.

معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي خاطرنشان کرد: برگزاري 13 مورد مانور شناسايي و رفع موانع تبليغاتي از روي پايه‎هاي برق و جمع‌آوري 133 مورد مانع تبليغاتي و برگزاري 240 جلسه کلاس بازآموزي ايمني از ديگر اقدامات صورت پذيرفته در زمينه ايمني است.

‏ ‏مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان خبر داد؛

پوشش عايقي 93 پست برق تا پايان سال 97‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي خوزستان گفت: با توجه به مشکلات پيش آمده در بهمن ماه سال گذشته براي صنعت برق استان، تعداد 93 پست برق تا پايان سال 97 پوشش عايقي مي‎شوند.

محمود دشت‎بزرگ در گفتگو با خبرنگار اين شرکت در مورد اهميت پوشش عايقي اظهار داشت:پس از وقوع پديده گرد و خاک گسترده و همزماني آن با رطوبت و بارش اندک باران در بهمن ماه سال گذشته، سطح عايقي مقره‏هاي چيني دچار ضعف عايقي، جريان خزشي، شکست عايقي و خاموشي در سطح شبکه شد.

وي افزود: پس از بحران يادشده با تشکيل جلسات فني متعدد با کارشناسان و متخصصان وزارت نيرو در سطح ملي و استاني، مقرر شد نسبت به انجام عمليات پوشش عايقي ايستگاههاي برق براي جلوگيري از ايجاد جريان خزشي و شکست عايقي اقدام فوري صورت گيرد.

دشت‌بزرگ درخصوص برنامه انجام پوشش عايقي گفت: دراين راستا،مقررشده 40 دستگاه پست برق تاقبل ازشروع تابستان سال97 در سه مرحله پوشش عايقي شوند،که درمرحله اول 11 دستگاه، مرحله دوم 15 دستگاه و درمرحله سوم 14 دستگاه پست برق انتقال و فوق توزيع پوشش عايقي مي‎شوند.

وي با اعلام اينکه اين عايق‎‏بندي در سطوح ولتاژي مختلف(33/132/230/400) انجام مي‌شود، تصريح کرد: تعداد 53 دستگاه پست برق باقيمانده نيز در سال 97 پوشش عايقي مي‎شوند که در مجموع با هدفگذاري صورت گرفته تا پايان سال آينده 93 دستگاه پست برق با هزينه تقريبي 414 ميليارد ريال پوشش عايقي مي‎گردند.

برگزاري مانور مديريت بحران توزيع برق در شهرستان خمين

اراك -الهام فراهاني

بيست و ششمين مانور مديريت بحران شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي در شهرستان خمين با حضور فرماندار و جمعي از مسئولان اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي اين مانور با حضور بيش از 16 اکيپ تعميراتي از سراسر استان جهت تعميرات شبکه فشار متوسط در روستاهاي دره گرم، قلعه بابو، دمني، تخمار، کجارستان، سوگ قزقان، امامزاده عبدا...، ده ملا، جواديه، چهار چشمه، فرقس، مکان و چغا سيف‌‎الدين برگزار شد.

براساس اين گزارش اين مانور با هدف تعمير بيش از 30 کيلومتر شبکه فشار متوسط با تعويض بيش از 350 عدد پايه مقره و12 عدد کات اوت انجام شد.گفتني است متعادل‌سازي بار شبکه، کاهش تلفات برق، تامين برق پايدار با قابليت اطمينان بالا و کاهش خاموشي‌ها درراستاي جلب رضايت مشترکان از مهمترين اهداف برگزاري اين مانور است.

تشريح عملکرد شش ماهه اداره آب و فاضلاب شهر نراق

اراك -الهام فراهاني

مدير امور آب و فاضلاب شهرستان دليجان در گزارشي عملکرد شش ماه اداره آب و فاضلاب شهر نراق را در بخش بهره‌برداري تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي، عباس قلي‌پور فاضلي مدير امور آب و فاضلاب شهرستان دليجان بغل‌کني يک حلقه چاه آب به عمق 75 متر، نصب و راه‎اندازي دو دستگاه کنتور الکترو مغناطيسي بر روي مخزن 2000 مترمکعبي آب شهر نراق و شناسايي نشت‎‏يابي شبکه آبرساني اين شهر و ترميم آن به منظور کاهش هدررفت آب را از جمله اقداماتي دانست که در بخش بهره‎برداري و به صورت اماني توسط اين اداره انجام گرديده است.


 در استان 

 آغاز عمليات اجرايي بزرگ‎ترين طرح آبرساني شرکت آبفاي جنوب غرب استان تهران

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

عمليات اجرايي احداث خط انتقال الغدير 2 به عنوان بزرگترين طرح آبرساني شرکت آب و فاضلاب جنوب غربي استان تهران، با حضور سرپرست وزارت نيرو، مديرعامل شرکت مهندسي آبفاي کشور، استاندار تهران و جمعي از مسئولين در شهرستان اسلامشهر آغاز شد.به منظور تامين آب شرب شهرستانهاي اسلامشهر، بهارستان، رباط کريم و شهر جديد پرند (خط انتقال الغدير 2) عمليات اجرايي بزرگترين طرح آبرساني شرکت آب و فاضلاب جنوب غربي استان تهران آغازشد.

با اجراي اين عمليات آبرساني که به منظور رفع کمبود آب شرب شهروندان ساکن شهرستانهاي اسلامشهر، بهارستان، رباط کريم و شهر جديد پرند انجام خواهد شد، خدمات بهينه‌تري از سوي شرکت آبفا به شهروندان ارائه خواهد شد.

ابوالفضل صدرائيه مديرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربي استان تهران در حاشيه اين مراسم اظهارکرد: به منظور تامين آب شرب مشترکين ساکن درشهرستانهاي جنوب غرب استان شامل اسلامشهر، بهارستان، رباط کريم و شهرجديد پرند، خط لوله انتقال به طول32 کيلومتر و با اعتباري بالغ بر 1100 ميليارد ريال احداث مي‌شود.

راه‌اندازي مرکز نگهداري سگ‌هاي ولگرد ملارد تا پايان سال

ملارد- برزگر

سرپرست شهرداري ملارد از راه‌اندازي مرکز نگهداري سگهاي ولگرد تا پايان سال در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، علي سلگي افزود: شهر ملارد به علت وجود مناطق حاشيه‌اي و بياباني در اطراف شهر به محل جولان سگهاي ولگرد تبديل شده است که اين مشکل براي شهروندان ممکن است خطراتي ايجاد کند.

وي افزود: شهرداري ملارد براي اينکه ديگر در شهر شاهد جولان سگهاي ولگرد نباشيم زميني دو هکتاري در منطقه دهستان اخترآباد را پيش‏بيني کرده و هماهنگيهاي لازم براي راه‌اندازي مرکز نگهداري سگها در حال انجام است.

وي با اشاره به اينکه انتقال بيماريهاي مشترک انسان و سگ و حمله برخي از اين سگها به شهروندان از مشکلات مهمي است که شهروندان اين شهر با آن روبرو هستند، افزود: اقدامات کوتاه‏مدت جمع‏آوري سگهاي ولگرد توسط کارمندان خدمات شهري شهرداري ملارد در حال انجام است اما با توجه به تعداد بالاي اين سگها اين اقدامات جوابگو نيست.

وي با اشاره به اينکه اين اقدامات کوتاه‏مدت همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: براساس برنامه‏ريزيهاي صورت گرفته تا پايان امسال مرکز نگهداري سگهاي ولگرد در اخترآباد آماده و به بهره‎برداري خواهد رسيد.

تشكيل513 تعاوني در بخش‌هاي مختلف در هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: از ابتداي دولت تدبير و اميد تاكنون 513 تعاوني در بخشهاي مختلف اقتصادي اعم از صنعت، خدمات و کشاورزي تشكيل شده است.محمدعلي سليمي در دوازدهمين جشنواره تعاونيهاي برتر استان هرمزگان كه با حضور دكتر جادري استاندار، آشوري نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از تعاونيهاي استان، برگزار شد، افزود: با تشكيل اين تعداد تعاوني زمينه اشتغال بيش از 7 هزار نفر فراهم شده است.

وي مجموع تعاونيهاي فعال استان را حدود سه هزار تعاوني و مجموع اشتغال ايجاد شده توسط آنان را 69 هزار نفر ذكر و اضافه كرد: بيشترين تعاونيها در زمينه خدمات فعاليت دارند.وي تعيين تكليف تعاونيهاي مشكل‌دار، راه‌اندازي تعاونيهاي توسعه و عمران و اجراي طرح تعاون روستا را از جمله برنامه‌هاي بخش تعاون درراستاي ايجاد اشتغال، توليد و رشد اقتصادي نام برد.

مهندس سليمي، توسعه‎نيافتگي فرهنگ تعاون و عدم دسترسي به منابع مالي را از عمده مشكلات تعاونيهاي استان عنوان كرد.مديرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعي هرمزگان درخصوص دوازدهمين جشنواره تعاونيهاي برتر استان بيان داشت: پس از اعلام فراخوان، 479 شرکت تعاوني و اتحاديه براي شرکت در سامانه اينترنتي دوازدهمين جشنواره تعاونيهاي برتر استان در بخشهاي مختلف ثبت‎نام کرده‎اند كه براساس محورهاي انتخابي، 21 شرکت تعاوني برتر پس از بررسيهاي لازم از سوي تيم داوري، انتخاب و در اين مراسم تجليل شدند.

در اين آيين شفيعي نماينده تعاونگران استان نيز گفت: در سياستهاي اصل 44 قانون اساسي مقرر شده که سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور به 25 درصد برسد که در حال حاضر، سهم اين بخش 7 درصد است.وي عدم فرهنگسازي مناسب، نبود هماهنگي بين دستگاههاي ذيربط، محدوديت مالي و اعتباري، ساختار مديريتي نامناسب را از جمله عواملي ذكر كرد كه سبب محقق نشدن اين امر شده است.در حاشيه برگزاري دوازدهمين جشنواره تعاونيهاي برتر استان هرمزگان، نمايشگاه دستاوردهاي تعدادي از تعاونيهاي استان در سالن آمفي تئاتر كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در بندرعباس برگزارشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي