جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5659

دکتر پارسي مديرکل بهزيستي گيلان:
تمام تلاش من و همکارانم در جهت رضايتمندي مردم، ارتقاي مستمر کيفيت و کاهش آسيب هاي اجتماعي مي باشد


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 10


 دکتر پارسي مديرکل بهزيستي گيلان:
 تمام تلاش من و همکارانم در جهت رضايتمندي مردم، ارتقاي مستمر کيفيت و کاهش آسيب هاي اجتماعي مي باشد 

 سازمان بهزيستي گيلان تلاش فراوان دارد تا در جهت رفاه اجتماعي و خدمات به معلولان و نيازمندان استان گيلان گامهاي بلندي بر دارد .گفتني است که سازمان بهزيستي گيلان در تير ماه سال 1395 به منظور تحقق مفاد اصول سوم بيست يکم و بيست نهم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تشکيل شد تا بر اين اساس با اتخاذ تدابير و ارائه خدمات و حمايتهاي غير بيمه اي با حفظ ارزشها کرامتهاي والاي انساني و تکيه بر مشارکتهاي مردمي و همکاري نزديک سازمانهاي ذيربط در جهت گسترش خدمات اجتماعي (حمايتي ) – توانبخشي – باز پروري و پيشگيري از معلوليتها و آسيبهاي اجتماعي – تامين نيازهاي اساسي گروههاي کم بهره اقدام مي نمايد. سازمان بهزيستي گيلان نيز در اجراي وظايف محوله با مديريت پر تلاش و مردمي دکتر پارسي و همچنان پرسنل زحمتکش و عاشق خود تاکنون توانسته است در حوزه هاي امور فرهنگي و پيشگيري امور اجتماعي ،مراکز و مجتمع هاي حمايتي امور توانبخشي معلولين به خدمات مهمي بپردازد. شايان ذکر است که اساسي ترين خدمات بهزيستي که نظر دکتر پارسي را توانست بخود جلب کند ايجاد فضاي سبز و بستر سازي جهت رفاه پيرمردان و پير زنان تحت پوشش و همچنين احداث شير خوارگاهي مستقل که با ايجاد انگيزه توانست در جذب کمکهاي مردمي اقدام نمايد.دکتر پارسي مدير کل با تدبير سازمان بهزيستي گيلان همچنين در ادامه افزود در هفته دولت امسال با آيين افتتاح 2 هزار و 693 واحد مسکوني خود مالکيتي مسکن مهر در سطح کشور 32 مدد جوي تحت پوشش بهزيستي گيلان نيز در شهرستان ماسال صاحب خانه شدند.

دکتر پارسي در ادامه گفت براي حمايت از جامعه هدف به هر متقاضي مبلغ 100 ميليون ريال کمک بلاعوض پرداخت شد و همچنين زمينه دريافت تسهيلات به مبلغ 300 ميليون ريال براي متقاضيان نيز فراهم مي باشد .دکتر پارسي گفت خوشبختانه توانسته ايم با ايجاد همدلي و همزباني قدم هاي مثبتي براي ارتقاء کيفيت خدمات رساني به محرومان قدم برداريم و همچنين تلاش داريم بهزيستي کشور نيز تمام تلاشش اين است ، در ايجاد عدالت اجتماعي و تقسيم آن بين مردم و محرومان گام مثبتي برداريم.

دکتر پارسي مديريت کل سازمان بهزيستي گيلان افزود با انجام اقدامات پيشگيرانه از جمله اعتياد – طلاق – آسيب هاي اجتماعي تلاش فراوان داريم و همچنين سعي ميشود تا اينکه عدالت اجتماعي را ميان جامعه هدف اجرايي کنيم چون تاکيد رياست سازمان بهزيستي کشور است و از طرفي افزايش مستمري مددجويان و مساعدت هاي اجتماعي از محوري ترين اقدامات و فعاليتهاي سازمان بهزيستي در سراسر کشور مي باشد و در حال حاضر 11 هزار و 300 واحد مسکوني براي خانواده هاي دو معلوليتي در حال احداث است که از اين ميان 400 واحد سهم استان گيلان است.مدير کل بهزيستي گيلان نيز راه اندازي اورژانس اجتماعي 123 بهزيستي در اغلب شهرستانها ياد کرد و گفت ارائه خدمات مختلف در جهت رفع کاهش معضلات اجتماعي از ديگر خدمات سازمان مي باشد.

دکتر محمد رضا پارسي مدير بومي سازمان بهزيستي گيلان که انساني نجيب و از بدنه ي سازمان معرفي شده است خود نيز درد کشيده است و درد محرومان را لمس ميکند . دکتر پارسي در خصوص مراکز گفتار درماني شنوايي سنجي و توان بخشي نيز به حمايت و توجه هر چه بيشتر تاکيد داشت و ياد آور شد و گفت بايد از مردم گيلان سپاسگزاري کنم چون در همه جا يارو ياور ما هستند اگر کمک هاي مردمي نبود ما قادر به سرويس دهي و ارتقاء کيفيت آن نبوديم.

در پايان از تعامل و همکاري خوب مقامات استاني در احداث واحد مسکوني مددجويان در سطح استان قدرداني کرد و گفت از حمايتهاي مديران استان و نمايندگان مردم عزيز و شوراي اسلامي خصوصا" حضرت آيت الله قرباني که براي لحظه اي از کمک به مددجويان بهزيستي غافل نمي باشد سپاسگزارم .

ما هم از همدلي که دکتر پارسي توانست بين مقامات و سازمانها بهزيستي گيلان ايجاد کند قدرداني به عمل مي آوريم همچنين از تلاش هايي که در ايجاد رضايت مردم و ارتقاء مستمر کيفيت و زندگي و گاهي آسيب هاي اجتماعي در سطح استان صورت صورت مي گيرد تقدير مي کنيم.

مدير کل بهزيستي گيلان در خصوص پروژه مهم مناسب سازي معابر عمومي و ادارات دولتي ويژه معلولان در استان گيلان اشاره کرد و گفت يکي از اساسي ترين اقدامات بهزيستي گيلان اجراي انجام مناسب سازي به صورت پايلوت مي باشد.

موضوع مناسب سازي معابر براي استفاده معلولان از خدمات شهري از دوره برنامه سوم توسعه مطرح شد که ما هم پيگير آن هستيم چون مناسب سازي و فضا هاي عمومي در استان کمک به توانمند سازي و خود باوري معلولان مي شود.دکتر پارسي در ادامه افزود به زودي هم مراکز شهرستانهاي استان مجهز به واحد اورژانس اجتماعي ميشود.همچنين با حمايت دولت تدبير و اميد ،توانستيم حدود100 مرکز غير دولتي زير نظر سازمان بهزيستي در حال ارائه خدمات به مردم عزيز گيلان را راه اندازي کنيم و همچنين بيش از 550 مهد کودک شهري و روستايي فعال داشته باشيم و نزديک به 80 مرکز توانبخشي به معلولان ذهني خدمات مي دهند بيش از 210 کودک بي سرپرست را نگه داري مي کنند.

وقتي کارنامه دکتر پارسي را ورق مي زنيم به عمق اعتقاد اين پزشک انسان دوست ميتوان پي برد و بايد اعتراف کرد و گفت دکتر از توانايي بالايي برخوردار است او عاشق است عاشق انسان دوستي علي الخصوص با ايجاد همدلي و همزباني توانست معضلات پيچيده معلولين عزيز گيلان را يکي پس از ديگري از سر راه بر دارد . دکتر پارسي در پايان گفت خيرين گيلاني همچون ستارگاني هستند که در کهکشان نوراني مي درخشند و افزود يک بانوي گيلاني که نمي خواست اسمش برده شود هزينه ساخت بزرگترين شيرخوارگاه بهزيستي را به دوش گرفته و در محوطه سازمان بهزيستي گيلان زير نظر دکتر پارسي در حال احداث مي باشد که انشاالله شاهد افتتاح بزرگترين شير خوارگاه در بهزيستي شهر رشت خواهيم بود. به اميد آن روز

رشت:سيد اکبر خوشحال


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 10 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي