جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5667


اعلام شرايط جديد وام مسکن

مدير عامل اتحاديه سراسري صياد:
آبزيان حرام گوشت 100 درصد صادر مي‌شوند

وزير رفاه:
انجام کارهاي کوتاه مدت حرام است


تريبون


نهادهاي مالي


 اعلام شرايط جديد وام مسکن 

 
مشاور وزير راه و شهرسازي با اعلام جزئيات اعطاي وام‌هاي جديد مسکن، گفت: بازپرداخت اين وام‌ها 15 ساله و نرخ سود آن، 8 درصد است.غلامرضا سلامي در گفتگو با مهر با تشريح جزئيات جديد وام‌هاي جديد مسکن گفت: مهم ترين مزيت اين وام‌ جديد، افزايش زمان بازپرداخت مسکن از 12 به 15 سال و همچنين کاهش سود تسهيلات از نه و نيم به 8 درصد است؛ ضمن اينکه متقاضي ديگر نيازي نيست يک سال براي دريافت وام منتظر بماند؛ بلکه در يک دوره 10 ماه (دو دوره 5 ماهه) مي تواند پرونده دريافت وام تشکيل دهد.مشاور وزير راه و شهرسازي در خصوص تغييرات جديد براي دريافت وام مسکن يکم گفت: در حال حاضر بايد براي افزايش بهره وري تسهيلات مسکن علاوه بر افزايش خود مبلغ وام، نرخ بهره کاهش و طول بازپرداخت اقساط آن افزايش يابد تا نه به بانک عامل مسکن فشاري وارد شود و نه به دريافت کننده تسهيلات.سلامي ادامه داد: براساس تصميم هيات دولت قرار است از محل بازپرداخت اقساط مسکن مهر، منابع مالي جديد به بانک عامل بخش مسکن تزريق شود تا سياست بهبود شرايط تسهيلات مسکن اجرايي شود.

وي با تأکيد بر اينکه شرايط جديد صرفاً به متقاضيان دريافت تسهيلات از محل صندوق پس انداز مسکن يکم اختصاص دارد افزود: من معتقد به وجود رکود در بازار مسکن نيستم؛ رکود زماني است که تقاضايي براي خريد مسکن وجود نداشته باشد اما در حال حاضر تقاضا براي مسکن ارزان قيمت بالاست و از سوي ديگر نيز تعداد سازندگان مسکن زياد هستند اما آنچه سبب شده تا نتوانيم شرايط فعلي را تغيير دهيم، عدم برقراري ارتباط ميان تقاضاي مسکن مصرفي و سازندگان مسکن است.

مشاور وزير راه و شهرسازي، تصريح کرد: تنها عاملي که سبب مي شود تا تسهيلات مسکن اثرگذار باشد، ورود دولت به بخش تسهيلات مسکن است تا علاوه بر افزايش مبلغ وام، نرخ بهره و مدت زمان بازپرداخت اقساط را کاهش دهد؛ چرا که بانک هاي خصوصي در حال حاضر، توانايي پرداخت تسهيلات مسکن با نرخ بهره پائين راندارند.سلامي با تأکيد بر اينکه از زمان راه‌اندازي صندوق پس انداز مسکن يکم تا به حال، شرايط دريافت تسهيلات آن، بهبود يافته است، اظهار داشت: کاهش نرخ سود تسهيلات مسکن يکم به 9.5 درصد سبب افزايش استقبال از اين صندوق شد اما باز هم آن طور که بايد و شايد نتوانست بين عرضه و تقاضا، ارتباط ايجاد کند که علت آن طولاني بودن مدت زمان انتظار براي دريافت اين تسهيلات است.وي خاطرنشان کرد: بهترين حالت و ايده آل ترين شرايط براي تسهيلات مسکن، کاهش نرخ بهره تسهيلات به 6 درصد و افزايش زمان بازپرداخت اقساط به 20 سال است ولي در حال حاضر دولت چنين منابعي را ندارد و در سالهاي آينده بايد به اين شرايط دست يابيم.به گفته سلامي، بعد از افزايش مبلغ تسهيلات مسکن، مهمترين موضوع ايجاد تعادل ميان منابع و مصارف بانک عامل بخش مسکن است؛ چراکه در غير اين صورت، ممکن است قيمت مسکن افزايش يافته و در عمل اثر افزايش مبلغ وام را از بين ببرد.


 مدير عامل اتحاديه سراسري صياد:
 آبزيان حرام گوشت 100 درصد صادر مي‌شوند  

 مدير عامل اتحاديه سراسري صيادي گفت: آبزيان حرام گوشت صيد شده کاملا به کشورهاي ديگر صادر مي شوند که عمده اين صادرات به کشور چين است.يعقوب دوجي مدير عامل اتحاديه سراسري صيادي در گفت‌و‌گو با ايلنا، در خصوص صيد آبزيان اظهار کرد: ما در 7 استان در شمال و جنوب کشور 152هزار نفر صياد با 12 هزار فروند شناور داريم با اين تعداد نيرو و امکانات صيادي توانستيم به توليد 600 هزار تن در سال برسيم.

وي افزود: البته در بحث صادرات گونه هاي ماهي و آبزي متفاوت است. مقداري از آنها حرام گوشت است که صد در صد صادر مي شود مانند ماهي هاي يال اسبي در جنوب کشور و گربه ماهي، مار ماهي و خرچنگ که به کشورهاي روسيه آسياي شرقي و عمدتا به چين صادر مي شود.


 وزير رفاه:
 انجام کارهاي کوتاه مدت حرام است 

 وزير رفاه گفت: انجام کارهاي کوتاه مدت براي ايجاد رضايت‌هاي کوتاه مدت در اين برهه از زمان حرام است.به گزارش فارس، علي ربيعي در شوراي اداري شهرستان زاوه گفت: ايران دوره‌اي را مي‌گذراند که در آن به ناچار براي گرفتن سهم بيشتري از جامعه، جهاني بايد تلاش بيشتري کند.ربيعي گفت:امروز بايد چيزي را بنا کنيم که آيندگان از آن بهره ببرند.

وي افزود:انجام کارهاي کوتاه مدت براي ايجاد رضايت‌هاي کوتاه مدت در اين برهه از زمان، حرام است.وزير رفاه ادامه داد:دولت تدبير و اميد فعاليت‌هاي خوبي براي اشتغال و معيشت مردم انجام داده است ولي اين فعاليت‌ها کافي نيست.


 تريبون 

 رئيس سازمان خصوصي سازي عنوان کرد:

احتمال بازگشت بخشي از مالکيت سهام عدالت به دولت

رئيس سازمان خصوصي‌سازي از احتمال بازگشت بخشي از مالکيت سهام عدالت به دولت در صورت عدم واريز مابقي مبلغ سهام خود خبر داد.

به گزارش سازمان خصوصي سازي، ميرعلي اشرف عبدالله پوري حسيني گفت: اگر مشمولان مبلغ بقيه سهام خود را نپردازند، سهام آنها پس از اتمام مهلت مقرر به مالکيت دولت خواهد رسيد.

وي در مورد آخرين وضع پرداخت سهام عدالت، اظهار داشت: از اول مرداد تا پايان اسفند، شرکت‌هاي سرمايه پذير موظف به پرداخت سودهاي مربوط به سهام عدالت به سازمان خصوصي سازي بوده و سازمان خصوصي سازي موظف به پرداخت آن به سهام داران است.

وي با بيان اينکه از اول مرداد، سازمان خصوصي‌سازي آمادگي دريافت سود سهام و پرداخت آن به مشمولين را داشته است، گفت: اگر اول مرداد، همه سود به سازمان خصوصي سازي واريز مي‌شد، اين سازمان قادر به پرداخت به موقع آن بود.

رئيس سازمان خصوصي سازي با بيان اينکه تاکنون تنها 500 ميليارد تومان به حساب سازمان خصوصي سازي براي پرداخت سهام عدالت واريز شده است، گفت: شرکت ها 5 ماه ديگر فرصت قانوني براي پرداخت دارند.

وي با بيان اينکه 47 ميليون سهام گيرنده، دهک بندي شده اند و پرداخت ها با توجه به واريزهاي صورت گرفته به صورت هدفمند بر اساس اولويت به سهام گيرندگان داده مي شود، گفت: پرداخت ها از دهک هاي پايين شروع مي شود.

پورحسيني با بيان اينکه از ابتدا نيز قرار بود شروع پرداخت ها از اواخر شهريور باشد، نه اينکه در آن تاريخ تمام سود سهام پرداخت شده باشد، گفت: پرداخت ها ممکن است تا پايان فروردين سال 97 طول بکشد.

وي گفت: اگر مشمولان بقيه سهام خود تا يک ميليون تومان را نپردازند، تنها به اندازه همان ميزان کنوني سهام خود سود دريافت مي کنند و بقيه سهام پس از اتمام مهلت مقرر (پايان مهر) به مالکيت دولت خواهد رسيد.

رسيدگي‌به موضوع تاخير واريز سود سهام عدالت

احمد انارکي محمدي گفت: بسياري‌از مشمولين سهام عدالت بر اين باورند که پس از 10 سال انتظار و نيز بيش از يک سال تاخير،سهام عدالت براي آنها منفعتي در پي‌نداشته است.

احمد‌انارکي‌محمدي، نماينده منتخب شهرستان‌هاي انار و رفسنجان در دوره دهم مجلس شوراي اسلامي در مورد به تعويق افتادن زمان واريز سود سهام عدالت به حساب مشمولين اظهار داشت:تاکنون چندين جلسه در کميسيون‌اقتصادي مجلس‌در مورد موضوع سهام عدالت برگزار شده‌اما به نظر مي‌رسد با توجه به مشکلاتي که براي کارخانجات و شرکتهاي زيرمجموعه سهام عدالت‌ايجاد شده است زيرساختهاي لازم براي واريز سود هنوز فراهم نشده است و سازمان خصوصي‌سازي نتوانسته سود سهام مشمولين را واريز کند.

وي افزود: يکي‌از مواردي که در مورد سهام عدالت بايد رعايت شود موضوع شفاف‌سازي است زيرا بايد مشخص شود آيا شرکتهاي زيرمجموعه سودده هستند يا خير و ميزان سودشان چقدر است.

لزوم جلوگيري از پرداخت نقدي سود سهام عدالت

در همين رابطه ،محمدرضا پورابراهيمي و غلامرضا تاجگردون، رؤساي کميسيون هاي اقتصادي و برنامه و بودجه مجلس، در نامه اي به رئيس جمهور خواستار ‎جلوگيري از پرداخت نقدي سود سهام عدالت شدند.


 نهادهاي مالي 

 عرضه اوراق گواهي سپرده مدت دار يکساله با نرخ سود 16 درصد در شعب منتخب بانک سپه

شعب منتخب بانک سپه از 15 مهر ماه به مدت 6 روز کاري اوراق گواهي سپرده مدت دار يکساله با نرخ سود 16 درصد عرضه مي کند.به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه سود اوراق گواهي سپرده مدت دار يکساله فوق بصورت ماهيانه پرداخت شده و نرخ سود قبل از سررسيد آن نيز 14 درصد مي باشد.

عملکرد مطلوب بانک مسکن در پرداخت تسهيلات ازدواج

بانک مسکن طي چند روز گذشته در راستاي اجراي طرح پرداخت ضربتي تسهيلات قرض الحسنه ازدواج موفق شده علاوه بر پاسخ کامل به زوجين مراجعه کننده به شعب بانک مسکن، به متقاضياني که ازساير بانک ها به اين بانک مراجعه کردند نيز تسهيلات قرض الحسنه ازدواج را پس از بررسي شرايط لازم پرداخت کند.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه خبري بانک مسکن، به دنبال مصوبه 25 تيرماه بانک مرکزي مبني بر اجراي طرح ضربتي تسهيلات قرض الحسنه ازدواج از سوي چندين بانک عامل به منظور کاهش صف متقاضيان دريافت اين نوع تسهيلات، بانک مسکن پرداخت تسهيلات ازدواج به صورت ويژه را از ابتداي مردادماه آغاز کرد.

رئيس کميسيون حمل ونقل و عمران شوراي شهر تهران:

بانک شهر بزرگ ترين پشتيبان شهرداري‌هاست

رئيس کميسيون حمل ونقل و عمران شوراي شهر تهران، حمايت بانک شهر از پروژه هاي شهري را گره گشا دانست و گفت: با توجه به کمبود منابع مالي در شهرداري‌ها از جمله شهرداري تهران، اقدام خوبي از سوي اين بانک در راستاي حمايت از پروژه ها انجام شده است.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، محمد عليخاني با بيان اين‌که بانک شهر به همراه بخش خصوصي در عرصه تامين تجهيزات و ساخت خطوط مترو به خصوص در خط 6 وارد عمل شده و نقش مهمي را در اين زمينه ايفا کرده است، گفت: اين بانک براي پشتيباني از متروي کل کشور به خصوص خطوط 6، 7 و 8 تهران، ده هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري کرده است که تاکنون بيش از شش هزار ميليارد تومان صرف خريد تجهيزات و توسعه خطوط آن شده و در حال حاضر نيز با اعتبار بيش از سه هزار ميليارد تومان کار توسعه را در دست اجرا دارد.

برگزاري قرعه کشي بزرگ ويژه اعضاي کانال تلگرام بانک ملت

بانک ملت قرعه کشي بزرگ ويژه اعضاي کانال تلگرام خود را با جوايزي شامل 200 سکه بهار آزادي برگزار مي کند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملت، اعضاي کانال رسمي اين بانک در تلگرام مي توانند از 15 مهرماه سال جاري با تکميل فرم ثبت نام که لينک آن در کانال و سايت اينترنتي اين بانک قرار خواهد گرفت، در قرعه کشي هفتگي 7 سکه طلا تمام بهار آزادي به مدت 200 روز شرکت کنند.

استقبال مشتريان بانک صادرات از نرخ هاي سود ترجيحي

مشتريان بانک صادرات ايران مي توانند با افتتاح حساب جاري طلايي بدون دسته چک، طي سال 96، تا دو برابر معدل موجودي با نرخ سود ترجيحي، تسهيلات دريافت کنند.به گزارش ايلنا، تدوين و ارائه خدمات و محصولات نوين بانکي از جمله اعطاي تسهيلات از طريق افتتاح حساب جاري طلايي بدون دسته چک، به صورت جدي در دستور کار اين بانک قرار گرفته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي