جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5668


افزايش توان دفاعي بدن با تغذيه مناسب


چاي‌هايي براي آب کردن چربي شکم


نقش باکتري‌هاي روده در فشارخون بالا


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 افزايش توان دفاعي بدن با تغذيه مناسب 

 انواع و اقسام بيماري ها به علل گوناگون که در بدن ظاهر مي شوند با مقاومت و دفاع روبرو شده و انواع عوارض و دردها که هر کدام نوعي عکس العمل مي باشد از افراد ظاهر مي شود. همراه با ظاهر شدن دردها و عوارض ديگر دفاع بدن نيز شروع مي گردد و هر چه درد بيشتر شود اگر بدن داراي انرژي کافي باشد دفاع بيشتر مي شود.با انرژي کمتر دفاع و تحمل در زمان بيشتري قابل اجرا مي باشد و در صورت وجود نيروي بيشتر در زمان محدود تهاجم و حمله زيادتر قابل انجام است و در صورت پايداري و کم شدن نيروي حمله ممکن است بيماري بر بدن غلبه کرده و عوارض بوجود آورد که درتمام موارد به نيرو و انرژي توجه کرده و با داشتن دانش کافي براي آينده بيماري مي توانيم با انرژي لازم بيماري را از بين ببريم و با قدرت به زندگي ادامه دهيم که پاره اي از بيماري ها به منزله هشداري براي افراد مي باشدو از خواب و تنبلي سلولهاي بدن مي کاهد و آنها را فعال مي کنند. در محيط هاي کم انرژي و افرادي بيشتر به استراحت مي پردازند لازم است بيشتر از انواع محصولات پرانرژي مانند زنجبيل دارچين جينسينگ زردچوبه بهره برداري گردد و آنهايي که به نيروي بدن توجه ندارند انواع دردها در آنها قابل تحمل نمي باشند و باعث ايجاد عوارض مي شوند. در اثر افزايش انرژي بدن هم توانايي مغز در تشخيص و درمان امراض افزايش مي يابد و هم تحمل درد آسان مي شود و آنهايي که به وسايل مختلف انرژي خود را دچار کاهش مي نمايند امراض زودتر بر بدن آنها غلبه مي کنند و باعث ايجاد عوارض مي شوند. در اثر افزايش انرژي بدن هم توانايي مغز درتشخيص و درمان امراض افزايش مي يابد و هم تحمل درد آسان مي شود و آنهايي که به وسايل مختلف انرژي خود را دچار کاهش مي نمايند امراض زودتر بر بدن آنان غلبه مي کنند و باعث نابودي شخص مي شوند.

نويسنده : دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 چاي‌هايي براي آب کردن چربي شکم 

 
چاي سبز يکي از شناخته شده‌ترين انواع چاي است و با فوايد سلامت مختلفي پيوند خورده است. چاي سبز يکي از موثرترين انواع چاي براي کاهش وزن نيز محسوب مي شود.

چاي يکي از محبوب‌ترين نوشيدني ها در سراسر جهان است. اين نوشيدني معطر با استفاده ازبرگ هاي گياه Camellia Sinensis تهيه مي شود، که درختچه اي هميشه سبز بومي آسيا است.به گزارش عصر ايران به نقل از "هلث لاين"، چاي نوشيدن با فوايد سلامت بسياري پيوند خورده است، که از آن جمله مي توان به محافظت از سلول ها در برابر آسيب و کاهش خطر ابتلا به بيماري قلبي اشاره کرد.همچنين، برخي مطالعات نشان داده اند که چاي ممکن است به کاهش وزن و مبارزه با چربي شکم کمک کند. اين در شرايطي است که برخي انواع چاي در اين زمينه موثرتر از نمونه هاي ديگر عمل مي کنند. در ادامه با بهترين چاي ها براي کمک به کاهش وزن و چربي شکم بيشتر آشنا مي شويم.

چاي سبز

چاي سبز يکي از شناخته شده‌ترين انواع چاي است و با فوايد سلامت مختلفي پيوند خورده است. چاي سبز يکي از موثرترين انواع چاي براي کاهش وزن نيز محسوب مي شود. شواهد قابل توجهي وجود دارند که چاي سبز را با کاهش وزن و چربي بدن پيوند داده اند.طي يک مطالعه در سال 2008، 60 فرد چاق به دو گروه تقسيم شده و يک رژيم غذايي استاندارد شده را براي 12 هفته دنبال کردند. اين در شرايطي بود که يک گروه چاي سبز مصرف کرده و گروه ديگر دارونما دريافت مي کردند.

طي مدت زمان انجام مطالعه، افرادي که چاي سبز مصرف کرده بودند 3.3 کيلوگرم وزن بيشتر نسبت به گروه دارونما کم کردند.

مطالعه اي ديگر نشان داد افرادي که براي 12 هفته عصاره چاي سبز مصرف کرده بودند کاهش قابل توجه وزن بدن، چربي بدن و اندازه دور کمر خود را در مقايسه با گروه کنترل تجربه کردند.

اين مي تواند به دليل اين باشد که عصاره چاي سبز از محتواي بالاي کاتچين ها، آنتي اکسيدان هايي طبيعي که ممکن است سوخت و ساز و چربي سوزي را تقويت کنند، سود مي برد.

چاي پوئر

چاي پوئر، يک نوع چاي سياه چيني تخمير شده است. اين چاي را به طور معمول پس از وعده هاي غذايي مي نوشند و رايحه اي خاکي دارد که با نگهداري هرچه بيشتر افزايش مي يابد.

برخي مطالعات حيواني نشان داده اند که چاي پوئر ممکن است قند خون و تري گليسيريد خون را کاهش دهد. همچنين، مطالعات روي حيوانات و انسان ها نشان داده اند که اين چاي ممکن است توانايي کمک به کاهش وزن را داشته باشد.طي يک مطالعه با حضور 70 مرد، شرکت کنندگان به دو گروه تقسيم شده و به يک گروه عصاره چاي پوئر و به گروه ديگر دارونما داده شد. پس از گذشت سه ماه، افرادي که کپسول چاي پوئر دريافت کرده بودند يک کيلوگرم بيشتر از اعضاي گروه دارونما وزن کم کرده بودند.مطالعه اي ديگر روي موش ها نشان داد که عصاره چاي پوئر داراي اثر ضد چاقي بوده و به مهار افزايش وزن کمک کرده است.پژوهش هاي اخير به عصاره چاي پوئر محدود بوده اند، از اين رو پژوهش هاي بيشتري بايد در زمينه اثرات مصرف آن در قالب چاي صورت بگيرد.

چاي سياه

چاي سياه نسبت به ديگر انواع چاي، مانند سبز، سفيد يا اولانگ، اکسيداسيون بيشتري را تجربه مي کند. اکسيداسيون يک واکنش شيميايي است، که در زمان قرار گرفتن برگ هاي چاي در معرض هوا رخ مي دهد و به تيره‌تر شدن برگ هاي چاي منتج شده و ويژگي رنگ تيره‌تر چاي سياه را موجب مي شود.مطالعات مختلف نشان داده اند که چاي سياه مي تواند در زمينه کنترل وزن موثر عمل کند.

نتايج يک مطالعه با حضور 111 شرکت کننده نشان داد که نوشيدن سه فنجان چاي سياه در روز طي سه ماه به کاهش قابل توجه وزن و اندازه دور کمر در مقايسه با گروه کنترل که يک نوشيدني کافئين‌دار ديگر مصرف کرده بودند، منتج شد.برخي اين نظريه را ارائه کرده اند که اثرات کاهش وزن چاي سياه ممکن است به دليل محتواي بالاي فلاون هاي موجود در آن باشد، که يک نوع رنگدانه با ويژگي هاي آنتي اکسيداني محسوب مي شود.نتايج مطالعه اي که طي يک بازه زماني 14 ساله با حضور 4,280 فرد بزرگسال انجام شد، نشان داد، آنهايي که فلاون هاي بيشتري از مواد غذايي و نوشيدني هاي خود، مانند چاي سياه، دريافت کرده بودند از شاخص توده بدني (BMI) کم‌تر نسبت به آنهايي که فلاون هاي کمي دريافت کرده بودند، برخوردار بودند.

با اين وجود، اين مطالعه تنها ارتباط بين شاخص توده بدني و مصرف فلاون را مورد بررسي قرار داده بود. پژوهش هاي بيشتري براي بررسي اثر عوامل احتمالي ديگر بايد انجام شوند.

چاي اولانگ

چاي اولانگ يک چاي سنتي چيني است که تا حدودي اکسيد شده و از نظر اکسيداسيون و رنگ در جايگاهي بين چاي سبز و چاي سياه قرار مي گيرد.چاي اولانگ داراي عطر و طعمي ميوه اي، معطر و منحصر به فرد است، که البته اين شرايط مي تواند با توجه به سطح اکسيداسيون به ميزان قابل توجهي متغير باشد.چندين مطالعه نشان داده اند که چاي اولانگ مي تواند به بهبود کاهش وزن از طريق تقويت چربي سوزي و تسريع سوخت و ساز کمک کند.طي يک مطالعه، 102 فرد داراي اضافه وزن يا چاق به مدت شش هفته هر روز چاي اولانگ مصرف کردند و پژوهشگران دريافتند که مصرف اين چاي با بهبود سوخت و ساز چربي در بدن به کاهش وزن و چربي کمک کرده است.در شرايطي که مطالعات بيشتري بايد در زمينه اثرات چاي اولانگ روي کاهش وزن و چربي سوزي صورت بگيرند، اما نتايج پژوهش هاي صورت گرفته تا به امروز نشان مي دهند که اين چاي به طور بالقوه براي کاهش وزن مفيد است.

چاي سفيد

چاي سفيد کمترين ميزان پردازش را تجربه مي کند و زماني برداشت مي شود که گياه چاي همچنان جوان است.چاي سفيد داراي عطر و طعمي متمايز از ديگر انواع چاي است. اين چاي از عطر و طعمي لطيف، معطر و اندکي شيرين سود مي برد.فوايد چاي سفيد به خوبي مورد مطالعه قرار گرفته اند و از بهبود سلامت دهان و دندان تا کشتن سلول هاي سرطاني را در بر مي گيرند.

با اين که به انجام پژوهش هاي بيشتري نياز است، اما چاي سفيد مي تواند به کاهش وزن و چربي بدن نيز کمک کند. مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که اين چاي و چاي سبز داراي مقادير قابل توجه از کاتچين ها هستند، که ممکن است به بهبود کاهش وزن کمک کنند.افزون بر اين، مطالعات آزمايشگاهي نشان داده اند که عصاره چاي سفيد تجزيه سلول هاي چربي را افزايش مي دهد، در شرايطي که از تشکيل سلول هاي چربي جديد جلوگيري مي کند. با اين وجود، بايد توجه داشت که اين نتايج در آزمايشگاه حاصل شده اند و از اين رو کسب نتايجي مشابه براي انسان نامشخص است.

چاي گياهي

چاي هاي گياهي با استفاده از گياهان دارويي، ادويه ها و ميوه ها تهيه مي شوند. آنها متفاوت از چاي هاي سنتي هستند، زيرا به طور معمول فاقد کافئين هستند و از برگ هاي گياه
Camellia Sinensis تهيه نمي شوند.از محبوب‌ترين چاي هاي گياهي مي توان به چاي زنجبيل، چاي ميوه گل رز، چاي رويبوس، و چاي ترش (Hibiscus) اشاره کرد.اگرچه مواد تشکيل دهنده و فرمولاسيون چاي هاي گياهي مي توانند بسيار متفاوت باشند، برخي مطالعات نشان داده اند که چاي هاي گياهي ممکن است در زمينه کاهش وزن و چربي سوزي موثر باشند.در يک مطالعه حيواني، پژوهشگران به موش ها چاي گياهي داده و دريافتند که ورن بدن آنها کاهش يافته و مصرف آن به عادي سازي سطوح هورموني کمک کرده است.به طور ويژه، چاي رويبوس يک نوع چاي گياهي است که ممکن است در زمينه چربي سوزي موثر عمل کند. نتايج يک مطالعه آزمايشگاهي نشان داد که اين چاي سوخت و ساز چربي را افزايش داده و به مسدود کردن تشکيل سلول هاي چربي کمک مي کند.


 نقش باکتري‌هاي روده در فشارخون بالا  

 محققان دريافتند که متابوليسم باکتري‌هاي روده مي‌تواند عامل فشار خون بالا باشد.

به گزارش ايسنا و به نقل از ساينس، فشارخون بالا، بيماري خاموشي است که بسياري از افراد با آن درگير هستند و ممکن است منجر به بيماري‌هاي مختلف و حتي مرگ شود.

اين بيماري مي‌تواند در خانواده گسترش پيدا کند و عوامل مرتبط با سبک زندگي مانند سيگار کشيدن، رژيم‌هاي غذايي غني از سديم و استرس مي‌توانند اين خطر را افزايش
دهند.

در سال‌هاي اخير، دانشمندان کشف کرده‌اند، برخي از باکتري‌هاي روده نيز ممکن است به فشار خون بالا کمک کنند.

مطالعات انجام شده نشان داد، زماني که باکتري‌هاي روده‌اي با آنتي‌بيوتيک از بين رفتند، بيماران مبتلا به فشار خون بالا، با کاهش فشارخون مواجه شدند و همچنين هنگامي که باکتري‌هاي روده از افراد مبتلا به فشارخون بالا به موش‌هاي سالم پيوند زده شد، فشارخون بالا در موش‌هاي سالم، بالا گزارش شد.اين شواهد تاکنون نتوانسته است اين مکانيسم را توضيح دهد که چگونه باکتري‌ها فشار خون را افزايش مي‌دهد.محققان دانشگاه ايلينوي و دانشگاه براون نتايج موفقيت‌آميزي را در اين زمينه بدست آورده‌اند.

ژن براي يک آنزيم در برخي باکتري‌هاي خاص است که کورتيزول، هورمون استروئيدي، به استروئيد ديگر که به عنوان يک آندروژن شناخته شده، تغيير مي‌کند.

وقتي که باکتري‌ها آن آندروژن را از بين ببرند، محصول نهايي که مولکول GALF ناميده مي‌شود، مانع از فرآيندي است که انتقال سديم از سلول‌هاي کليه انسان انجام شود. وقتي اين اتفاق مي‌افتد، سديم در سلول ايجاد شده و فشار خون افزايش مي‌يابد.

محققان اميدوارند از نتايج اين بررسي براي کشف دارويي براي مبارزه با فشار خون استفاده کنند.

آنها عنوان کردند، اگر آن‌ها قادر به درک آن بودند که باکتري‌ها چه کاري انجام مي‌دهند، مي‌توانستند مهار کننده‌هاي آنزيمي توسعه بدهند که توليد کننده GALF در اين باکتري‌هاست.

يک سوم امريکايي‌ها از بيماري فشارخون بالا رنج مي‌برند.


 خبرهاازعالم علم 

 ضرورت افزايش آگاهي مردم نسبت به سردرد

رئيس پنجمين کنگره سردرد و اولين کنگره بين المللي سردرد و دردبا اشاره به اينکه بر اساس آخرين آمار جهاني هفتمين علت ناتواني در زندگي افراد سردرد گزارش شده است، گفت: به دليل اينکه شکل ظاهري و حرکت فرد مبتلا به سردرد دچار تغيير نمي‌شود به ناتواني ناشي از اين بيماري توجه نشده است.

به گزارش روابط عمومي انجمن سردرد ايران ،دکتر منصوره تقا درآستانه برگزاري پنجمين کنگره سردرد و اولين کنگره بين المللي سردرد و درد اظهارداشت: اين کنگره 19 تا 21 مهرماه سال جاري با موضوعات مختلف و مرتبط با سردرد با حضور صاحبنظران و اساتيد اين حوزه برگزار مي‌شود.

وي به ناتواني‌هاي ناشي از سردرد اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرين آمار جهاني هفتمين علت ناتواني در زندگي افراد سردرد گزارش شده است و اين رتبه حتي پايين‌تر از بسياري‌ بيماري‌هاي شايع مغز و اعصاب قرار دارد.

رئيس انجمن سردرد ايران ادامه داد: فردي که دچار سکته مغزي مي‌شود اصولا سن بالايي داشته و به دليل کهولت سن در صورت ناتواني مدت زيادي دچار ناتواني نخواهد شد ولي فرد دچار سردرد به دليل اينکه اغلب سن پاييني دارد بايد حداقل 20 تا 30 سال با اين مشکل دست و پنجه‌ نرم کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران افزود: متاسفانه در ايران و کشورهاي مشابه چندان به موضوع ناتواني ناشي از سردرد توجه نشده است و به دليل اينکه شکل ظاهري و حرکت فرد تغييري ندارد، ناتواني ناشي از سردرد مورد توجه قرار نمي‌گيرد.

وي با تاکيد بر ضرورت توجه مسئولين به موضوع ناتواني ناشي از سردرد گفت: افراد براي رفع اين مشکل اغلب به صورت خوددرماني اقدام به مصرف مسکن براي رهايي از اين مشکل مي کنند و مصرف اين دارو براي مدت‌هاي طولاني و مداوم عوارضي را براي فرد به همراه خواهد داشت حتي گاهي فرد براي رهايي از اين مشکل در حالت‌هاي شديد روي به مصرف مواد مخدر مي‌آورد.

تقا خاطرنشان کرد: مسئولان حوزه بهداشت و درمان بايد به اين مسئله توجه کنند و اين موضوع نيز توسط رسانه‌ها اطلاع رساني شود تا ارتقاء آگاهي مردم نسبت به موضوع سردرد و ناتواني‌هاي ناشي از آن را شاهد باشيم. همچنين برگزاري هفته آگاهي دادن به مردم نسبت به سردرد مي‌تواند در اين راستا تاثير گذار باشد. اين کنگره با حضور اساتيدي از کشورهاي آمريکا، آلمان ، دانمارک، سوئد برگزار خواهد شد.همچنين رئيس انجمن جهاني سردرد پروفسور ادوينسون که پس از انتخاب شدنش به عنوان ريس انجمن اولين سفر خود را به ايران دارد مباحثي در خصوص سردرد ارائه خواهد کرد.


 خبرپزشكي 

 کاهش ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي با مصرف پتاسيم

مطالعه اي جديد نشان مي دهد مصرف بيشتر سبزيجات و ميوه هاي حاوي پتاسيم مي تواند ميزان ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش دهد.به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني پزشکي مديکال نيوز تودي، تصلب شرايين يکي از عوامل کليدي بيماري هاي قلبي و عروقي است که در پي آن چربي، کلسترول، کلسيم و ديگر مواد در رگ ها و عروق قلب جمع مي شوند و پلاک تشکيل مي دهند. پلاک ها بعد از مدتي سخت مي شوند و جريان خون به قلب را دشوار مي کنند.

تحقيقات جديد گروه تحقيقاتي به سرپرستي «يابين چن»/Yabing Chen استاد پاتولوژي در دانشگاه آلاباما شهر بيرمنگام آمريکا نشان داد که پتاسيم بيشتر به رژيم غذايي مي تواند راهي براي مبارزه با تصلب شرايين و کاهش خطر بيماري قلبي باشد.پتاسيم ، ماده اي معدني و ضروري براي بدن است و نه تنها به بهبود کارکرد سلولي، عصبي و تقويت ماهيچه ها کمک مي کند که ضربان قلب را تنظيم مي کند.

پرتقال، موز، سيب زميني، گريپ فروت، هويج، اسفناج و ديگر سبزيجات سبز برگ، منبعي قوي براي پتاسيم هستند.اين گروه تحقيقاتي در روند مطالعه خود موش هاي آزمايشگاهي را با رژيم هاي غذايي پرچرب با مکمل هاي پتاسيم کم، متوسط و زياد تغذيه کردند و پي بردند موش هايي که رژيم غذايي با پتاسيم کم داشته اند با تصلب شرايين بيشتر و سختي در سرخرگ هاي قلب روبرو شدند؛ اما موش هايي که پتاسيم بيشتري مصرف کرده اند وضعيت بهتري در قلب و عروق دارند.همچنين اين گروه پي بردند که کمبود پتاسيم موجب افزايش کلسيم در رگ ها و در نهايت خودخواري سلولي مي شود که به نوعي روند تخريب داخل سلولي است.

اين تحقيقات بايد روي نمونه هاي انساني نيز انجام شود ولي بيانگر تاثير پتاسيم براي کاهش بيماري هاي قلبي و عروقي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي