جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

ضرورت آموزش هاي رفتاري؛
از 4 ايراني يک نفر دچار اختلالات رواني است


ازدواج روزانه 20 هزار کودک در جهان


خبرها


ميز خبر


 ضرورت آموزش هاي رفتاري؛
  از 4 ايراني يک نفر دچار اختلالات رواني است 

 
باور اينکه از هر 4 ايراني يک نفر درگير اختلالات رواني در سطح خفيف تا شديد است با ديدن شهرونداني که به سرعت عصباني مي شوند، از کوره در مي‌روند و يا در ارتباطات روزمره‌شان با چالش‌هاي زيادي رو به رو هستند، چندان سخت نيست.انجمن علمي روان پزشکان ايران ميزان شيوع اختلالات روان بين افراد 15 تا 65 سال بدون احتساب اختلالات شخصيتي را 24 درصد اعلام کرده است. اورژانس اجتماعي کشور نيز با اعلام اينکه 23.6 درصد از ايرانيان به انواع اختلالات رواني مبتلا هستند، نشان مي دهد مساله توجه به «سلامت روان» در کشور موضوعي جدي است که بايد توجه مسئولان را به خود جلب کند.

به گزارش ايسنا، بر اساس تعريف سازمان بهداشت جهاني، سلامت افراد يک جامعه نه تنها ابعاد جسمي را در برمي گيرد بلکه بيش از همه ابعاد ذهني و فکري شهروندان يک جامعه را شامل مي‌شود. بر اساس تعريف اين سازمان «سلامت رواني در درون مفهوم کلي سلامت قرار دارد و سلامت يعني توانايي کامل براي ايفاي نقش‌هاي رواني و جسمي؛ سلامت به معناي نبود بيماري يا عقب‌ماندگي نيست.»

10 اکتبر (18 مهرماه) روز جهاني سلامت روان است که اولين بار در سال 1992 ميلادي توسط فدراسيون جهاني سلامت روان به اين نام خوانده شد. به همين مناسبت گفت‌وگويي براي بررسي وضعيت سلامت روان ايرانيان با حسين اسد بيگي، رئيس اورژانس اجتماعي داشتيم که مشروح آن در ادامه مي‌آيد:

23 درصد ايرانيان به انواع اختلالات رواني مبتلا هستند

حسين اسدبيگي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينکه در حال حاضر 350 ميليون نفر در جهان دچار افسردگي هستند، گفت: در دنيا از هر 4 نفر، يک نفر دچار مشکلات روان شناختي و اختلات رواني است. گاهي اين اختلالات با يکديگر همپوشاني نيز دارند يعني ممکن است يک نفر هم افسردگي و اختلالات اضطرابي داشته و هم مصرف کننده مواد مخدر باشد. در ايران نيز بر اساس تحقيقي که چند سال گذشته انجام شد ، 23.6 درصد افراد به انواع اختلالات رواني مبتلا هستند.

وي در ادامه با اشاره به پژوهشي که درباره اعتياد و گسترش افسردگي در اطرافيان اين اشخاص انجام شده است افزود: بر اساس نتايج اين پژوهش متوجه شدم از هر 75 نفري که مانند خانواده معتادان درگير اين مساله بودند، تنها 8 نفر افسردگي نداشتند؛ يعني از هر 75 نفر ، 67 نفر به افسردگي مبتلا بودند.

اسدبيگي در ادامه با اشاره به شعار روز جهاني سلامت روان تصريح کرد: همچنين سازمان بهداشت جهاني هرسال براي کل سال موضوعي انتخاب مي کند. بر همين اساس، سال 2017 تحت عنوان «افسردگي» نام گذاري شده و «شعار بيا صحبت کنيم» براي مقابله با اين اختلال انتخاب شده است.

از هر 5 نفر در دنيا، يک نفر «افسردگي» در محيط کاري را تجربه مي کند

وي با اشاره به اينکه روز سلامت روان امسال نيز با عنوان خاص «بهداشت روان در محيط کار» نام گذاي شده است، اظهار کرد: اين شعار نشان مي دهد که بايد به سلامت روان در محيط هاي شغلي مانند کارگاه ها و سازمان ها و... توجه شود. سازمان بهداشت جهاني معتقد است افسردگي در راس علل بيماري‌ها است. اين افراد يا سر کار نمي روند يا نمي توانند به صورت کامل به شکل مولد از توانمندي‌هايشان استفاده کنند. در محيط هاي کاري در دنيا از هر 5 نفر، يک نفر مشکلات سلامت روان را تجربه مي کند. به همين دليل بسياري از کارفرمايان براي داشتن محيط کاري سالم به دنبال سياست گذاري هستند.

رئيس اورژانس اجتماعي با بيان اينکه در آمريکا هزينه مربوط به سلامت روان 2.5 هزار ميليارد دلار تخمين زده شده است افزود: پيش بيني شده تا سال 2030 اين رقم به 6 هزار ميليارد دلار نيز افزايش يابد. در آمريکا 10 درصد کارکنان به دليل افسردگي غيبت از محل کار دارند.

50 درصد افسرده‌ها هرگز درمان نمي‌شوند

اسدبيگي در ادامه با شاره به اينکه در دنيا 50 درصد از افراد افسرده هرگز درمان نمي شوند، عنوان کرد: مسائل شناختي در زمان ابتلا به افسردگي مانند مشکل در تصميم گيري و حافظه باعث مي شود به عملکرد شغلي افراد در 94 درصد از زمان کار آسيب وارد شود. تحقيقي در ژاپن درباره ارتباط استرس ها با محيط کاري نشان مي دهد که32.4 درصد از کارگران گفته اند در سال گذشته از استرس و اضطراب محيط کار در رنج بوده‌اند. همچنين پژوهش ها در شيلي در سال 2011 نشان داده 28 درصد از کارگران و 13.8 درصد کارفرماها معتقدند که استرس و افسردگي در اقداماتشان مشهود است.

رئيس اورژانس اجتماعي کشور با تاکيد بر اهميت نقش روان شناس و مشاور و مددکار اجتماعي در زندگي افراد و محيط کاري اضافه کرد: در گذشته مراجعه به مشاور و روان شناس براي مردم دشوار بود و آنها خجالت مي کشيدند ولي الان بار اين داغ ننگ يا خجالت کاسته شده است. حتي در مواردي مي بينيم که افراد مراجعه به روان شناس يا مشاور را نوعي «کلاس اجتماعي» مي‌دانند.

وي در ادامه با انتقاد از هزينه بالاي خدمات روان شناختي در کشور تصريح کرد: سالهاست از متخصصين درخواست مي کنيم براي اينکه افراد بيشتري بتوانند از خدمات روان شناسي استفاده کنند، اقدامات و خدمات مشاوره‌اي و روان شناختي تحت پوشش بيمه قرار بگيرد؛ اما تنها تعداد محدودي شرکت‌هاي بيمه تکميلي هستند که اين خدمات را به کارکنان بعضي نهادها ارائه مي کنند و بيشتر مردم از بيمه خدمات درماني براي مشاوره محروم هستند.اسدبيگي با بيان اينکه تنها علت مراجعه نکردن مردم براي دريافت خدمات روان شناسي مربوط به هزينه بالاي آنها نيست، اظهار کرد: بايد اين را هم در نظر گرفت که خيلي وقت ها افرادي را مي بينيم که حتي زمانيکه هزينه مشاور و روانشناس و مددکار را قبلا پرداخت کرده اند با اين وجود از خدمات استفاده نمي کنند. يعني نمي‌شود گفت که علت استفاده نکردن از خدمات مشاوره‌اي فقط هزينه بالاي آنهاست. گاهي مردم براي ديدن يک متخصص بيماري هاي جسماني که حدود 5 دقيقه ويزيتش طول مي کشد هزينه هاي بالايي را پرداخت مي کنند. اين متخصص مي تواند در يک ساعت با اختصاص حدود 5 دقيقه بيش از 10 بيمار را ويزيت کند اما روان شناس در 45 دقيقه تنها يک نفر را مي بيند. پس مردم هزينه گزافي براي پزشک مي پردازنند ولي براي روان شناس و مشاور کمترين هزينه را در سبد کالايشان قرار مي دهند.

افزايش خشونت در جامعه نسبت به دهه‌هاي قبل

وي در ادامه با بيان اينکه تعداد اندکي مشاور و روانشناس و متخصص هستند که هزينه هاي چند صد هزار توماني دريافت مي کنند ولي معمولا تا وقتي کسي شکايت نکند به آنها رسيدگي نمي شود، گفت: در حال حاضر مشاهده مي کنيم که پرخاشگري و خشونت در جامعه نسبت به دهه‌هاي قبل بيشتر شده و از سطح تحمل و مداراي مردم نيز کاسته شده است. به همين دليل نياز به آموزش «مدارا» و «تاب آوري» به مردم حس مي شود. اگر به دنبال اين هستيم که جامعه‌اي سالم، به دور از آسيب‌هاي اجتماعي داشته باشيم جز با کمک و ياري متخصصان و روان شناسان، مددکاران ، مشاوران و تدابير سياست گذاران عرصه‌هاي روان و سلامت به اين هدف نخواهيم رسيد.

اسد بيگي با اشاره به نقش مداخلات غير دارويي در بهبود سلامت روان افراد نه به ايسنا گفت: مداخلات دارويي و غيردارويي وقتي با هم انجام شوند در اختلالات رواني موثرتر هستند. اين به اين معناست که بايد پزشکان و روان پزشکان هرچه بيشتر با روان شناسان و متخصصان بهداشت روان و مددکاران تعامل داشته باشند تا موفقيت در بهبودي بيماران بيشتر مشاهده شود.بهتر است مسئولان حوزه‌هاي بهداشتي به نقش روان شناسان در بهبودي بيماران مبتلا به اختلالات رواني بيشتر توجه کنند و از اقدمات و خدماتي که بالقوه در اين صنف وجود دارد آگاه شوند و استفاده کنند.

وي در پايان با ابراز اميدواري از همکاري بيشتر حوزه‌هاي بهداشتي در بهبود سلامت روان تصريح کرد: در دهه‌هاي اخير هر سال همکاري صنف‌هاي مختلف مربوط به بهداشت روان بيشتر شده است و اميدواريم در آينده همکاريها و هماهنگي‌ها افزايش يابد زيرا اين تعامل باعث مي شود گروه‌هاي هدف، که افراد دچار مشکلات رواني هستند، بيشتر از اين خدمات استفاده کنند.


 ازدواج روزانه 20 هزار کودک در جهان 

 بر اساس گزارش مشترک صندوق نجات کودک و بانک جهاني که به تازگي منتشر شده است، در سال حدود هفت و نيم ميليون دختر زير سن قانوني در جهان ازدواج مي‌کنند و نزديک به 100 ميليون دختر به دليل عدم حمايت قانوني در کشورهايشان در معرض «ازدواج کودکان» قرار دارند.به گزارش ايسنا، تعدادي از اين کشورها سن قانوني ازدواج براي دختران را بالا برده يا از روش‌هاي ديگر براي جلوگيري از اين امر استفاده مي‌کنند اما اين موضوع در کشورهاي زيادي همچنان چالش برانگيز است.

برخي از اين ازدواج‌ها به دليل مغايرت با قانون کشورها به طور رسمي و قانوني ثبت نمي‌شوند. روش اجراي ضعيف قوانين و وجود عرف‌هاي سنتي خارج از دايره قانون بخشي از دلايل ادامه يافتن ازدواج‌هاي غيررسمي کودکان است.سنت ازدواج در سن پائين در برخي از فرهنگ‌ها و سنن ريشه دار است و همين امر باعث عدم توفيق دولت‌ها در ريشه‌کن کردن ازدواج زير سن قانوني شده است.کريستين مک نيل، مسئول سياست گذاري صندوق نجات کودک مي‌گويد: با وجود اينکه قدم اول در راه بر طرف کردن اين معضل قرار دادن موانع قانوني است اما خطر ازدواج براي ميليون‌ها کودک دختر در جهان ادامه دارد مگر آنکه با آن برخورد ضربتي کنيم. بايد نگرش جوامع را تغيير دهيم تا بتوانيم يکبار براي هميشه اين معضل را ريشه کن کنيم.مسئول سياست گذاري صندوق نجات کودک ادامه تحصيل را بهترين راه براي رشد سالم دختران و بالا رفتن توانايي آنان در تامين معيشت خود مي داند.به گزارش يورونيوز، يافته‌هاي اين تحقيق در کنفرانس توقف ازدواج کودکان با شرکت کشورهاي آفريقايي در ماه اکتبر امسال به ميزباني سنگال ارائه خواهد شد. رهبران دولت‌هاي آفريقايي، رهبران مذهبي و افراد پر نفوذ در جامعه، سازمان‌هاي حقوق کودک و آژانس‌هاي سازمان ملل متحد براي بر طرف کردن معضل ازدواج کودکان در اين کنفرانس شرکت خواهند کرد.


 خبرها 

 معاون اجتماعي سازمان بهزيستي :

جلوگيري از زباله‌گردي کودکان تا 6 ماه آينده

معاون اجتماعي سازمان بهزيستي کشور با تاکيد بر ضرورت رسيدگي به وضعيت بحراني کودکان زباله‌گرد گفت: بايد طي 6 ماه آينده اين کودکان را از زباله‌گردي جدا کنيم و آنها را به سمت کارهاي سوق دهيم که آسيبي به آنها نرسد.

حبيب الله مسعودي فريد (معاون اجتماعي سازمان بهزيستي کشور) در گفت‌وگو با ايلنا در رابطه با فعاليت کودکان زباله گرد بخصوص در کارگاه‌هايي که قابل رصد نيستند، بيان داشت: اين کودکان اغلب در لايه‌هاي پنهان مشغول به فعاليت هستند، با توجه به اينکه کنوانسيون بين‌المللي حقوق کودک را پذيرفته‌ايم، مهمترين بخش اين کنوانسيون اين است که کودکي که زير 15 سال سن دارد، حق کار کردن ندارد. کودکان بين 15 تا 18 سال هم تا زماني که کار، سلامت آنها را تحت تاثير قرار ندهد اجازه کار کردن دارند، بنابراين در بحث زباله‌گردي کودکان باتوجه به اينکه اين کار شايسته کودک نيست و شان و سلامت رواني آنها را تهديد مي‌کند و از همه مهمتر عواقب بسيار بدي در سلامت جسم آنها دارد بايد هرچه سريعتر نسبت به جلوگيري از اين کار اقدام شود.

بايد از خانواده کودکان زباله‌گرد حمايت شود

وي افزود: در مورد کودکان زباله‌گرد بهترين حالت اين است که خانواده آنها بررسي و حمايت شود و اگر قرار است؛ کودک کار کند بايد در يک کار تميز و بدون آسيب ساماندهي شود، اگرچه ممکن است در کوتاه مدت به کودکان اين امکانات داده شود که از دستکش استفاده کنند و يا آنها را از آسيب زباله‌هايي همچون سرنگ حفظ کنيم، اما در نهايت بايد به اين وضعيت بحراني کودکان کار به طور ويژه‌اي رسيدگي شود، بايد طي 6 ماه آينده اين کودکان را از زباله‌گردي جدا کنيم و آنها را به سمت کارهاي سوق دهيم که آسيبي به آنها نرسد.

وي در رابطه با قول وزارت بهداشت در خصوص احداث بيمارستان کودکان کار و خيابان و حمايت از اين کودکان بيان داشت: جداسازي کودکان کار از ساير کودک‌ها درست نيست، اعلام شد که تمام کودکاني که بيمه داشته باشند، مي‌توانند از مراکز درماني بطور رايگان استفاده کنند، اين در حالي است که بسياري از اين کودکان اعم از ايراني و يا مهاجر فاقد برگه‌هاي هويتي و متعاقب آن بيمه هستند.

شرط گذاشتن وزارت بهداشت براي درمان کودکان کار و خيابان

فريد بيان داشت: در واقع کودکان ايراني هم که بي‌شناسنامه هستند؛ مشکلات عديده‌اي در رابطه با درمان دارند، نامه‌نگاري‌هايي با وزارت بهداشت داشته‌ايم و اين وزارتخانه اعلام کرده‌است که اين کودکان بايد برگه هويت داشته باشند، بعضي‌ها کارت ندارند و ممکن است به تهيه آن نيز دسترسي نداشته باشند، بايد براي کودکان داراي شرايط خاص اعم از ايراني و غيرايراني شرايط خاصي فراهم شود و يا کد خاصي به آنها داده شود تا بتوانند از خدمات بيمه‌اي و درماني بهره‌مند شوند، بيمه سلامت ايرانيان تحت نظر بهداشت است و بايد در اين خصوص با اين وزارتخانه رايزني شود، البته وزارت رفاه در حال پيگيري اين مساله است.

معاون اجتماعي سازمان بهزيستي کشور در ادامه تاکيد کرد: اگر کودکان برگه هويتي داشته باشند؛ بيمه ايراني پوشش بالايي براي آنها در کشور دارد، اما مساله اصلي اين است که بايد به سمت تلفيق اجتماعي گروه‌هاي خاص سوق پيدا کنيم، همانطور که همه بچه‌ها به بيمارستان مي‌روند و به بخش کودکان مراجعه مي‌کنند، کودکان کار نيز بايد از اين امکانات بهره‌مند شوند.

از والدين کودک آزار بايد سلب حضانت شود

وي در رابطه با کودکان در معرض آسيب بخصوص در خانواده‌ها بيان داشت: بايد از والديني که اقدام به کودک آزاري مي‌کنند، سلب حضانت شود که اگر قانون حمايت از حقوق کودک و نوجوان در مجلس دنبال شود و با سرعت زياد جلو برود، مي‌تواند دست قضات را در اين موضوع بازتر بگذارد.

وي تاکيد کرد که در لايحه حمايت از حقوق کودک و نوجوان مفهوم کودک آزاري وسيع‌تر شده است و حتي اگر پدر و مادري و هر کسي که از کودک مراقبت مي‌کند، اجازه ندهد کودک درس نخواند يا به بهداشت و سلامت کودک رسيدگي نکند، جزو مصاديق کودک آزاري قلمداد خواهد شد و با آنها برخورد مي‌شود.

کشف 70 هزار ليتر سوخت قاچاق در ميناب

فرمانده درياباني هرمزگان از کشف 70 هزار ليتر سوخت قاچاق در جنگل هاي حراي ميناب و دستگيري قاچاقچيان سوخت خبر داد.

سرهنگ علي اصغر خرم روي در مصاحبه با ايرنا گفت: قاچاقچيان، اين محموله را در يک فروند شناور که در جنگل هاي دريايي حرا پنهان شده بود، جاسازي کرده بودند.

وي ادامه داد: ماموران درياباني با کار اطلاعاتي دقيق موفق شدند، پيش از خروج شناور از مخفيگاه، محل آن را شناسايي کنند.

فرمانده درياباني هرمزگان اضافه کرد: اين شناور و سوخت قاچاق آن در درگيري مسلحانه با قاچاقچيان کشف و توقيف و هفت نفر در اين عمليات دستگير شدند.

سرهنگ خرم روي با اشاره به جريمه سنگين قاچاقچيان به ازاي هر ليتر سوخت کشف شده از آنان اظهار کرد: به طور معمول قاچاقچيان هنگام رو به رو شدن با ماموران درياباني سعي مي کنند سوخت قاچاق را پيش از دستگيري در دريا بريزند تا جريمه کمتري پرداخت کنند.

وي گفت: ماموران درياباني در اين عمليات از اصل غافلگيري استفاده کردند و پيش از آن که قاچاقچيان 70 هزار ليتر گازوييل را به دريا بريزند و آسيب جبران ناپذير به محيط زيست وارد کنند، قاچاقچيان را دستگير و محموله را کشف و ضبط کردند.

جنگل هاي حرا در اطراف خور تياب در سه کيلومتري بندر تياب ميناب واقع شده است.

درختان حرا، در بخش ‌هاي کم‌عمق خور خوران کنار و روي تپه‌هاي جزيره مانندي که هنگام پايين رفتن آب دريا از آب بيرون مي‌مانند، قرار گرفته‌ است.

اين جنگل ها هنگام بالا آمدن آب دريا، در آب‌ هاي خليج فارس به حالت شناور مي‌ماند و با فروکش کردن آب دريا به مدت 6 تا 7 ساعت مانند جنگل‌هاي مناطق خشک نمايان مي‌شوند.


 ميز خبر 

 ناپديد شدن بيش از 150 نفر در آتش‌سوزي اخير کاليفرنيا

پليس آمريکا اعلام کرد: بيش از 150 نفر در آتش سوزي‌هاي جنگلي اخير در کاليفرنيا مفقود شده‌اند.به گزارش ايسنا، پليس محلي کاليفرنيا با بيان اينکه در جريان آتش‌سوزي‌هاي جنگلي اخير در شمال اين ايالت از بيش از 150 نفر اطلاعي در دست نيست، اعلام کرد: دست کم 15 تن کشته و بيش از 1500 خانه تخريب شده است.

برخي رسانه‌هاي داخلي آمريکا شمار تلفات اين حادثه را تاکنون 17 تن اعلام کرده‌اند.

پليس کاليفرنيا همچنين اعلام کرد: يکي از مناطق شمالي از شهر سانفرانسيسکو بيشترين ميزان خسارت را از اين آتش‌سوزي ديده است و کل منطقه در آتش سوخته است.

گزارش مي شود که يک آتش سوزي تازه در نزديکي ناحيه اوکمونت شهر سانتا رزا، شهري که بيشترين خسارات را در اين حوادث ديده بود، شروع شده است.

صدها خانه در سانتا رزا در آتشي سوخته که گفته مي شود حرارت آن شيشه ماشين ها را ذوب مي کند.

طبق اعلام مقامات محلي ايالت کاليفرنيا 155 نفر در جريان اين آتش‌سوزي ناپديد شده‌اند هرچند اين امکان وجود دارد به دليل همهمه و شلوغي در زمان تخليه مناطق حادثه ديده اطلاعات آنان ثبت نشده باشد.

به گزارش شبکه خبري بي‌بي‌سي، اين آتش‌سوزي در ايالت کاليفرنيا در نوع خود مرگبارترين بوده و دود ناشي از آن حتي در سانفرانسيسکو و در فاصله حدود 100 کيلومتري محل حادثه هم مشاهده شده است.

علت اين آتش سوزي ها که يکشنبه شب شروع شد هنوز معلوم نيست اما دليل اصلي گسترش سريع آن بادهايي به سرعت 80 کيلومتر در ساعت در هواي داغ و شديدا خشک است.

رئيس پليس پايتخت:

روزانه 620 سرقت در تهران

سردار رحيمي : در 6 ماه ابتدايي امسال 116 هزار و 662 فقره سرقت رخ داده است که به طور ميانگين روزانه در داخل تهران 620 فقره سرقت داشته ايم.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، سردار سرتيپ حسين رحيمي در نشست امنيت عمومي و مقابله با جرم و سرقت بر همدلي و همکاري هرچه بيشتر پليس و دستگاه قضايي تاکيد کرد و افزود: ما انتظارمان از قضات اين است که همکاران ما را که گاهي اوقات روزها براي دستگيري يک مجرم تلاش مي کنند تشويق کنند و به آنها انگيزه دهند.

وي گفت: در 6 ماه ابتدايي امسال 116 فقره جرم سرقت رخ داده که 76 هزار و 538 فقره کشف شده است که نشان از کشف 66 درصدي اين جرايم را دارد.سردار رحيمي افزود: 38 درصد سرقت ها در تهران در اين مدت خرد و 62 درصد سرقت هاي مهم از قبيل سرقت از منازل، خودرو، موتورسيکلت و کيف قاپي بوده است.

وي گفت: در مجموع ما شاهد افزايش 4 درصدي وقوع سرقت در 6 ماه ابتدايي امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بوديم به اين ترتيب که در اين مدت سرقت از طلافروشي ها 400 درصد افزايش، سرقت از مغازه ها 18 درصد و سرقت از بانک ها 300 درصد افزايش داشته است.فرمانده انتظامي تهران بزرگ درباره سرقت مسلحانه هم افزود: در اين مدت شاهد افزايش 52 درصدي وقوع اين سرقت ها و افزايش 62 درصدي کشف آن در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ايم.سردار رحيمي گفت: در اين مدت سرقت به عنف 16 درصد کاهش داشته و ميزان کشف آن هم 18 درصد کاهش و سرقت عادي 4 درصد بيشتر صورت گرفته است اما کشف آن 7 درصد کاهش داشته است.

وي در بخش ديگري از سخنانش به اجراي مرحله سوم طرح رعد در هفته آينده اشاره کرد و افزود: باتوجه به افزايش وقوع و کاهش کشف ميزان جرايم بررسي صورت گرفت و مشاهده کرديد عمق عملکرد کلانتري ها پايين آمده است و در همين راستا طرح رعد را در دستور کار قرار داديم.

سردار رحيمي همچنين به دستگيري نزديک به 33 هزار مجرم موادمخدر و 100 هزار معتاد متجاهر در 6 ماه ابتدايي امسال اشاره کرد.وي در ادامه به موانع اجراي دستگيري محکومان متواري اشاره کرد و گفت: برخي احکام بدون اطلاعات کامل و فقط با نام و نام خانوادگي به ما ارسال مي شود و بيشتر نشاني هاي اعلامي از سوي دادسرا، واهي يا متعلق به سالهاي گذشته است و وجود نشاني هاي متعدد از يک متهم کار ما را سخت کرده است.

برگزاري کارگاه اختلالات رفتاري کودکان و تغذيه سالم در سراي محلات منطقه 7

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري از برگزاري کارگاه اختلالات رفتاري کودکان و تغذيه سالم در سراي محلات منطقه با هدف افزايش سطح آگاهي و مهارت‌هاي والدين خبر داد.به گزارش روابط عمومي شهرداري ، محمدرضا غلامي با اعلام اين مطلب افزود: ريشه اصلي پرخاشگري ، عصبانيت و بي حوصلگي کودکان در تغذيه نامناسب آن هاست. رشد طبيعي و بهنجار زيستي، ذهني، حسي و حرکتي کودکان به طور جدي بستگي به کميت و کيفيت تغذيه آنان در مراحل مختلف دارد از اين رو تغذيه مطلوب و صحيح کودکان از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

وي تاکيد کرد: آموزش بازيهاي مشارکتي، جشن روز جهاني کودک در کارگاه هاي نقاشي ،کارگاههاي مهارتهاي ارتباط با کودکان، امنيت کودکان، رشد و خلاقيت بخشي از اقداماتي است که در سراي محلات منطقه در هفته جهاني کودک اجرا مي شود.

معاون شهردار منطقه خاطرنشان کرد: مهارتهاي ارتباط صحيح با فرزندان، تورهاي تفريحي، بازديد از موزه پست، معاينه پديکلوزيس، تست غربالگري بينايي ، شنوايي و گفتاري نيز به منظور ارتقا سلامت کودکان در خانه هاي سلامت سراي محلات منطقه اجرا مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي