جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

گفت و گوي آفرينش با عاطفه رحمانپور:
حضور بازيگران سينما در تئاتر موجب جذب مخاطبان خاموش مي شود


«آنا»؛ فيلم جديد لوک بسون


فيلم تحسين شده فستيوال کن در آستانه اکران


پايان فيلمبرداري «تگزاس» در برزيل


حضور «پارسا پيروز فر» در اکران خصوصي يک فيلم


انتشار اولين عکس از «مصادره»


«لونه زنبور» در مرحله ساخت موسيقي


ميز خبــــر


خبر هنري


 گفت و گوي آفرينش با عاطفه رحمانپور:
 حضور بازيگران سينما در تئاتر موجب جذب مخاطبان خاموش مي شود 

 "مريم اخوان صالح"

عاطفه رحمانپور بازيگر جواني است كه اين روزهاي در چندين فيلم و تئاتر از جمله «تبريز 2018» به ايفاي نقش پرداخته است.وي درباره حضور بازيگران تئاتر در سينما يا بالعکس گفت: نمي شود نظريه کلي براي همه صادر کرد چرا که تئاتر، سينما و هيچ عرصه هنري ديگري ملک شخصي کسي نيست، بايد هرکسي خود را به دست قضاوت اهالي هنر، اهل فن و عموم مردم بسپارد و با خودش صادق باشد تا مسير صحيح را پيدا کند.

رحمانپور افزود: در عرصه بازيگري با توجه به نمونه هاي متعددي در سراسر دنيا ميتوان گفت حضور بازيگران تئاتر در تلويزيون و سينما تجربه اي موفق بوده است، تئاتر و سينما رابطه اي طولي دارند و نه عرضي، در کشور ما نيز ميتوانند به هم کمک و در جهت تقويت يکديگر حرکت کنند.وي ادامه داد: حضور بازيگران تئاتر در عرصه تصوير مي تواند وجوه هنري کار را افزايش بده و انتقال حس به مخاطب را تقويت کند و حضور بازيگران سينما و تلويزيون ميتواند باعث تقويت اقتصاد تئاتر و جذب مخاطب هاي خاموش بشود، البته بازيگري در تئاتر و سينما تفاوت هايي دارد، در تئاتر نفس تماشاگر بازيگر را سر شوق مي آورد و به علت فاصله بازيگر با تماشگر بازي ها اغراق آميز انجام ميشود.

رحمانپور گفت: صدا و قدرت بيان بسيار اهميت دارد و بازي با تمام حرکات بدن پيش ميرود، در سينما لنز دوربين چشم بيننده است که به کوچکترين حرکات صورت و بدن بازيگر حساس است و ثبتش ميکند و از سختي هاي کار تصوير ميتوان به تداوم حس از صحنه قبل اشاره داشت.

بازيگر فيلم سينمايي« تبريز 2018 » نوشته وکاري از محراب نورزاده درباره حضورش در اين فيلم گفت: دراين فيلم نقش دختر سرخورده اي به نام شيما را بازي مي کردم که از کودکي در ناهنجاريهاي خانواده خود حضور داشته و مقاومت کرده و تمام سعي خود رامي کند که زندگي خود و پدرش را با تمام سختي هايي که يک دختر تنها در جامعه مي کشد سامان دهد.

وي افزود: فيلم « تبريز 2018 » در راستاي فرهنگ سازي جامعه ايراني و تبريز را به عنوان شهري بدون معتاد متجاهر و اولين شهر گردشگري کشورهاي اسلامي معرفي کرده
است.

وي در پايان گفت: در حال تمرين نمايش «نه نه نه » به کارگرداني اميرعباس رنجبر که دي يا بهمن اجرا مي رود هستم.


 «آنا»؛ فيلم جديد لوک بسون 

 کارگردان سرشناس فرانسوي براي ساخت فيلم بعدي اش با عنوان «آنا» آماده مي شود.

به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، لوک بسون کارگردان فرانسوي اعلام کرد فيلم بعدي اش با عنوان «آنا» با حضور هلن ميرن و لوک اوانز ساخته مي شود.

اين فيلم اکشن با همکاري کمپاني لايونزگيت و يوروپاکر ساخته مي شود.

در اين فيلم هلن ميرن، لوک اوانز، کيلين مورفي و بازيگر نوکار ساشا لوس در نقش «آنا» بازي مي کنند.

اين فيلم اولين فيلم بسون است که با همکاري يوروپاکر ساخته مي شود. اين کمپاني اعلام کرده بيشتر در خط توليد فيلم هاي علمي تخيلي و تريلرهاي اکشن حرکت مي کند به همين منظور اين شرکت براي توليد ادامه اي بر فيلم «لوسي» با بازي اسکارلت جوهانسون و به کارگرداني بسون نيز اعلام آمادگي کرده است.بسون جديدترين فيلمش را با عنوان «والرين و شهر هزار سياره» به تازگي اکران کرد. او از نويسندگان و تهيه کنندگان فيلم «ربوده شده» به نقش آفريني ليام نيسون هم بوده است.اوانز به تازگي در فيلم «ديو و دلبر» ديده شد و بازيگر «پروفسور مارستون و زن شگفت انگيز» نيز مي باشد که از همين جمعه در سينماها ديده خواهد شد. هلن ميرن به تازگي بازيگر فيلم «زيبايي موازي» بود.


 فيلم تحسين شده فستيوال کن در آستانه اکران 

 "کشتن گوزن مقدس" پيش از اکران اصلي در جشنواره فيلم کن افتتاح و در بخش مسابقه هفتادمين جشنواره فيلم کن برنده جايزه مشترک بهترين فيلمنامه شد.

به گزارش ميزان، فيلم سينمايي "کشتن گوزن مقدس" ساخته "يورگوس لانتيموس" 3 نوامبر 2017 اکران بين‌المللي خود را در امريکاي شمالي آغار خواهد کرد.

اين فيلم داستان جراحي را روايت کند که بعد از يک عمل جراحي زندگي‌اش دچار طغيان مي‌شود.وي پس از نجات جان بيماري نوجوان درگير اتفاقاتي ناخواسته مي‌شود، زيرا بيمارش بعد از بازگشت به نزد خانواده‌اش رفتارهاي شيطاني بروز مي‌دهد.در اين فيلم بازيگران مطرحي همجون کالين فارل، نيکول کيدمن، رافي کسيدي، بيل کمپ و آليسيا سيلورستون به ايفاي نقش خواهند پرداخت.کارگردانان غير انگليسي زبان کمي در جهان هستند که توانايي ساخت يک فيلم موفق به زبان انگليسي را داشته باشند و لانتي‌موس يکي از آن‌هاست.


 پايان فيلمبرداري «تگزاس» در برزيل 

 فارس:فيلمبرداري فيلم سينمايي «تگزاس» ساخته مسعود اطيابي در برزيل به پايان رسيد و گروه فيلمبرداري عازم تهران شدند.

در اين فيلم حميد فرخ نژاد، سام درخشاني و پژمان جمشيدي به ايفاي نقش‌هاي اصلي مي‌پردازند و بازيگران خارجي نيز در اين فيلم حضور دارند. پژمان جمشيدي با گريمي متفاوت در اين فيلم جلوي دوربين رفت.

بنابراين گزارش، چندي پيش حميد فرخ نژاد همزمان با ايفاي نقش در صحنه‌هاي اکشن، دچار بيماري آپانديسيت شد و در برزيل تحت عمل جراحي قرار گرفت.


 حضور «پارسا پيروز فر» در اکران خصوصي يک فيلم  

 ايلنا:پارسا پيروز فر، بازيگر سينماي ايران، بعد از سالها در يک اکران خصوصي حضور پيدا کرد.

اکران خصوصي فيلم سينمايي مالاريا به کارگرداني پرويز شهبازي (سه‌شنبه 18 مهر ماه) در پرديس سينمايي چارسو برگزار شد.در اين مراسم جوايز کسب شده فيلم در جشنواره‌هاي مختلف خارجي به صورت نمادين به برگزيدگان آنها اهدا شد. نکته قابل توجه در اين مراسم حضور پارسا پيروزفر در يک اکران خصوصي بعد از مدتها بود.در اين مراسم؛ مسعود ردايي، پرويز شهبازي، سعيد سهيلي، محمد رحمانيان، عباس ياري، يغما گلرويي، ساعد سهيلي، هومن بهمنش، پارسا پيروزفر، آذرخش فراهاني، ساغر قناعت، آزاده نامداري، نازنين بياتي، الهام پاوه نژاد و...حضور داشتند.


 انتشار اولين عکس از «مصادره» 

 فارس:اولين عکس از فيلم سينمايي «مصادره» همزمان با روزهاي ابتدايي فيلمبرداري آن منتشر شد.اين فيلم کمدي اولين تجربه کارگرداني بلند سينمايي مهران احمدي است که براي نمايش در جشنواره فيلم فجر آماده مي‌شود.

در خلاصه داستان فيلم آمده است: «ايران خيلي بزرگه ولي ما هم خيلي بدشانسيم...»

رضا عطاران، هومن سيدي، بابک حميديان، ميرطاهر مظلومي، هادي کاظمي، مزدک ميرعابديني، سيامک صفري، ميلنا واردانيان،لوسينه گيراگوسيان، آليسا ميلکستيان و مهران احمدي به همراه بازيگران کودک امير صدرا حقاني و هارميک سوقومونيان ايفاي نقش مي‌کنند.


 «لونه زنبور» در مرحله ساخت موسيقي 

 مهر:احسان بيرق دار ساخت موسيقي فيلم سينمايي «لونه زنبور» به کارگرداني برزو نيک نژاد را برعهده گرفت.

مهران ملکوتي نيز اين ‌روزها در حال انجام آخرين مراحل طراحي و ترکيب صداي «لونه زنبور» است و پس از آن تا 10 روز آينده نسخه‌ اوليه فيلم براي دريافت پروانه نمايش به وزارت ارشاد ارسال مي‌شود.

«لونه زنبور» سومين ساخته برزو نيک نژاد به تهيه کنندگي سعيد خاني است که محسن کيايي، پژمان جمشيدي، بهاره کيان افشار، هومن برق‌نورد، پيام احمدي‌نيا، سياوش چراغي‌پور و رعنا آزادي‌ور با حضور فريد سجادي حسيني بازيگران اصلي اين فيلم هستند.


 ميز خبــــر 

 اجراي 5 نمايش کودک در مراکز فرهنگي هنري

پنج نمايش ويژه کودک و نوجوان در مراکز فرهنگي هنري شهر تهران روي صحنه مي‌روند.

مراکز فرهنگي هنري شهرداري تهران اين روزها با 5 نمايش متفاوت ميزبان کودکان و خانوده‌هايشان هستند.

«زير گنبد طلا» تا 12 آبان روي صحنه فرهنگ‌سراي ابن‌سينا

اين نمايش به نويسندگي و کارگرداني بهاره ميرزاپور از 16 مهرماه تا 12 آبان ماه به روي صحنه مي‌رود. در اين نمايش راضيه رفيع زاده، سامان فرشيدنيا و مريم علي نيا بازيگري مي کنند.

علاقه‌مندان براي تماشاي اين نمايش مي توانند هر روز به غير از شنبه‌ها ساعت 17:30 به فرهنگ‌سراي ابن سينا واقع در شهرک قدس، خيابان ايران زمين شمالي مراجعه کنند.

«رينارد روباهه» تا پايان آبان روي صحنه فرهنگ‌سراي فردوس

اين نمايش به کارگرداني احمد تيموري داستان زندگي رينارد را روايت مي‌کند که روباه بازيگوش و زبلي است که همواره با شوخي‌هاي افراطي‌اش باعث ناراحتي حيوانات مي‌شود و به همين خاطر حيوانات تصميم مي‌گيرند تا او را از جنگل اخراج کنند.

سپيده زينلي، عليرضا زکائي، مژگان مولايي، پويان يزدان جو بازيگران، سپيده زينلي طراحي صحنه و لباس، محمد نجفي آهنگسازي، مريم سلطانيان مترجم اين گروه نمايشي هستند.

علاقه‌مندان براي تماشاي اين نمايش مي‌توانند همه روزه به جز جمعه‌ها ساعت 16 به نشاني فلکه دوم صادقيه، بلوار فردوس، چهارراه مخابرات، فرهنگ‌سراي فردوس مراجعه کنند.

«چوپان و چوب جادويي» تا پايان آبان روي صحنه مجتمع فرهنگي هنري نور

اين نمايش به کارگرداني محمدحسين داداش نيا و بازي مونا کوشش، دلبر کريمي، ريحانه حاجي آبادي و شهاب حسيني روايتگر قصه چوپاني است که به وسيله چوب جادويي مانع آسيب رساندن گرگ به بره‌هايش مي‌شود.

علاقه‌مندان براي تماشاي اين اثر مي‌توانند همه روزه ساعت 18 به مجتمع فرهنگي هنري نور واقع در بزرگراه آيت‌الله کاشاني، بعد از پل حکيم مراجعه کنند.

«پهلوان کچل »تا پايان مهرماه روي صحنه فرهنگ‌سراي فردوس

اين نمايش به کارگرداني سحر پورفرج و نويسندگي مجتبي خمسه داستان حسن کچل را روايت مي‌کند که با خريد دستمال قدرت تصور مي‌کند که ديگر همچون مرد عنکبوتي و بتمن مي‌تواند قهرمان باشد؛ اما با ديدن بي‌تفاوتي مردم تصميم مي‌گيرد کاري کند تا مردم به او توجه کنند و او را قهرمان بدانند.

بازيگران و عوامل اين نمايش عبارتند از: مجتبي خمسه، محمد روستا، محسن بان ور، محبوبه تفضلي، هيراد محمدي؛ بازيگردان و طراح صحنه: مجتبي خمسه، طراح لباس: سحر و ساناز پورفرج، طراح گريم: ليلا پريشان و نوازنده: اميرحسين انصافي.

علاقه‌مندان براي براي تماشاي اين نمايش مي‌توانند ساعت همه روزه 18:30 به فرهنگ‌سراي فردوس واقع در فلکه دوم صادقيه، بلوار فردوس، چهارراه مخابرات مراجعه کنند.

«دزد قصه‌ها» تا ششم آبان روي صحنه فرهنگ‌سراي ابن‌سينا

اين نمايش به کارگرداني عباس قاصدزاده و بازي عباس قاصدزاده، نيما فاضلي، اکرم عبدي، مريم رادپور روايتگر داستان باران دختر روستايي است که به دنبال گم شدن کتاب قصه‌ها سفر پرماجرايي را در جنگل و قصه‌هاي قديمي چون کدوقلقله زن، شنگول و منگول، مبارک و طياره خانم آغاز مي‌کند.

علاقه‌مندان براي تماشاي اين نمايش مي‌توانند همه روز به جز شنبه‌ها، ساعت 16 به فرهنگ‌سراي ابن‌سينا واقع در شهرک غرب، خيابان ايران زمين شمالي، روبروي بيمارستان بهمن، جنب شهر کتاب مراجعه کنند.

پايان مهر، آخرين مهلت ثبت نام در نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال

جواد موحد با بيان اين مطلب افزود: شرکت هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال حداکثر تا پايان مهرماه فرصت دارند تا براي ثبت نام و شرکت در يازدهمين نمايشگاه بين المللي اسلام ديجيتال اقدام نمايند و اين مهلت به دليل ملاحظات در نظر گرفته شده از سوي مصلي تهران به عنوان محل برگزاري نمايشگاه و زمان لازم براي تهيه پيش نيازها قابل تمديد نيست.

وي با تاکيد بر استقبال بسيار خوب شرکت هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات براي شرکت در يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال در مرحله پيش ثبت نام، اظهار داشت: ضروري است تمامي شرکت ها و فعالان حوزه ديجيتال نسبت به تکميل ثبت نام اوليه خود اقدام نمايند.

مدير اجرايي يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه‌هاي ديجيتال تاکيد کرد: اولويت در جانمايي و تحويل غرفه به شرکت کنندگان نيز با کساني خواهد بود که زودتر نسبت به تکميل ثبت نام خود اقدام نمايند.

شايان ذکر است يازدهمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال از تاريخ 20 تا 26 ابان ماه جاري با حضور شرکت هاي داخلي و خارجي فعال در اين حوزه در مصلي تهران برگزار مي شود.


 خبر هنري 

 آخر هفته با آي فيلم

شبکه آي‌فيلم که آخر هفته‌ها 3 فيلم سينمايي از کانال‌هاي سه‌گانه اين شبکه نمايش مي‌دهد، اين هفته فيلم‌هاي «همسر»، «شاه خاموش» و «مي‌خواهم زنده بمانم» را براي مخاطبانش در نظر گرفته‌است.به گزارش روابط عمومي شبکه آي فيلم، فيلم‌هاي سينمايي همسر، شاه خاموش و مي‌خواهم زنده بمانم به ترتيب 20، 21 و 22 مهر از اين شبکه روي آنتن قرار مي‌گيرند.

«همسر» فيلمي به کارگرداني و نويسندگي مهدي فخيم زاده ساخته شده در سال 1372 است که امشب ساعت 21 از آي فيلم فارسي به نمايش گذاشته‌خواهدشد. تکرار آن نيز در ساعت‌هاي 05:00 و 13:00 روز بعد پخش خواهدشد.

مهدي هاشمي، فاطمه معتمدآريا، نسرين مقانلو، پرستو گلستاني و سيروس ابراهيم‌زاده بازيگراني هستند که دراين فيلم ايفاي نقش کرده‌اند.

«شاه خاموش» فيلمي ايراني به کارگرداني و نويسندگي همايون شهنواز محصول سال 1382 است، که رويدادهاي تاريخي و سرنوشت‌ساز دوران جنگ جهاني اول و دوران شاهنشاهي احمدشاه قاجار را به تصوير کشيده‌است.

در اين فيلم بازيگراني همچون علي نصيريان، محمدرضا فروتن، مهتاب کرامتي، محمد صادقي، کاظم هژيرآزاد، ميرطاهر مظلومي اصل، پيتر سليماني‌پور، مجيد ميرزاييان و محمدرضا حقگو در اين فيلم تاريخي به ايفاي نقش پرداخته‌اند. جمعه شب ساعت 22:00 به وقت مکه کانال عربي آي‌فيلم، «شاه خاموش» را با زيرنويس عربي نمايش مي دهد و بازپخش آن در ساعت هاي 04:00، 10:00 و 16:00 روز بعد خواهدبود.«مي‌خواهم زنده بمانم » ساخته سال 1373 به کارگرداني ايرج قادري و نويسندگي رسول صدر عاملي است.

بازيگراني که در «مي‌خواهم زنده بمانم » به ايفاي نقش پرداخته‌اند عبارت‌اند از: فرامرز قريبيان، فاطمه گودرزي، مهناز انصاريان، سام محمد پور، فتحعلي اويسي، شهلا رياحي، ابراهيم‌آبادي و جلال مقدم.

«مي‌خواهم زنده بمانم » ساعت 02:30 شنبه از کانال انگليسي با زيرنويس پخش مي‌شود و تکرار آن در ساعت هاي 08:30، 14:30و 20:30 روز يک شنبه خواهد بود.

حضور«جکي چان» در فيلمي اكشن

جکي چان بازيگر مطرح سينماي آسيا که بيشتر در هاليوود به ايفاي نقش پرداخته اين روزها و در سن 63 سالگي در فيلمي اکشن به ايفاي نقش پرداخته است.

به گزارش ميزان، چان با وجود اينکه از لحاظ ظاهري کمي تکيده تر از گذشته شده اما همچنان اصرار بر انجام عمليات هاي اکشن توسط خودش دارد. چان يکي از معدود بازيگراني است که هيچگاه بدل نداشته و سر همين جريان آسيب هاي جدي را از سر گذرانده است.

فيلم سينمايي "غريبه" به کارگرداني "مارتين کمپبل" 13 اکتبر سال 2017 اکران بين‌المللي خود را آغاز خواهد کرد.

نگارش فيلمنامه "غريبه" را "ديويد مارکني" و "استفان ليتر" از سال گذشته آغاز کردند و فيلمبرداري آن سپتامبر 2016 در نيويورک کليد خورد.

غريبه داستان يک رستوران دار چيني است که در نيوريورک زندگي مي‌کند. زندگي او با گروگان گيري خانواده‌اش توسط پارتيزان‌ هاي ايرلندي دچار فاجعه شده و وي براي بازپس‌گيري خانواده و انتقام به تنهايي روبروي گروگانگير‌ها مي ايستد.جکي چان، پريس برانسون، چالي مورفي، کتي لانگ و روي برن بازيگراني هستند که در فيلم بيگانه به ايفاي نقش پرداخته اند.جکي چان اولين تجربه کاري خود با مارتين کمپبل را پشت سر مي گذارد اما از سوي ديگر پريس برانسون پيش از اين براي بازي در نقش مامور جيمز باند با کمپبل همکاري داشته است.

اجراي نمايش «چه کسي سهراب را کشت؟» تمديد شد

اجراي نمايش « چه کسي سهراب را کشت؟» به نويسندگي و کارگرداني شهرام کرمي در تالار قشقايي مجموعه تئاترشهر يک هفته ديگر تمديد شد.

اجراي نمايش « چه کسي سهراب را کشت؟» به نويسندگي و کارگرداني شهرام کرمي که از روز بيستم شهريور ماه در در تالار قشقايي مجموعه تئاترشهر به صحنه رفته به دليل استقبال قابل توجه تماشاگران تا روز 28 مهر ماه تمديد شد.نمايش «چه کسي سهراب را کشت؟ » به نويسندگي و کارگرداني شهرام کرمي و بازي بهرام شاه محمدلو، رويا افشار،فريد قبادي ، سروش طاهري، آبان حسين آبادي و حسين پور کريمي هر روز ساعت 19 در تالار قشقايي مجموعه تئاتر شهر ميزبان علاقه مندان تئاتر است. علاقه مندان براي تهيه بليت هاي اين نمايش مي توانند يا به سامانه «تيوال» يا به صورت حضوري به گيشه مجموعه تئاتر شهر مراجعه کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي