جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5672

هفته نهم ليگ برتر
رونمايي از اولين دستپخت «شفر» در آزادي

با وجود پيش بيني سقوط در رده بندي؛
حضور ايران در سيد 3 جام جهاني 2018 قطعي شد


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته نهم ليگ برتر
 رونمايي از اولين دستپخت «شفر» در آزادي 

 
آفرينش- ليگ برتر اين هفته، تحت الشعاع اولين دستپخت سرمربي آلماني استقلال قرار گرفته است.

هفته نهم ليگ برتر فوتبال کشور، امروز و فردا با برگزاري هشت ديدار پيگيري خواهد شد که در مهم ترين بازي ها، پرسپوليس در اهواز به مصاف استقلال خوزستان مي رود و «وينفرد شفر» هم براي اولين بار در يک ديدار رسمي روي نيمکت استقلال مي نشيند.

پنجشنبه 20 مهر

پيکان – گسترش فولاد / ساعت 16:00 / ورزشگاه شهداي شهر قدس

تيم پيکان درشرايطي ميزبان گسترش فولاد تبريز است که با 14 امتياز در رده چهارم ليگ برتر قرار داردو جزو تيم‌هاي صدرنشين حساب مي‌شود. درست بر عکس گسترش فولادي که با هفت امتياز در قعر جدول رده بندي حضوردارد. شاگردان جلالي در شرايطي به مصاف گسترش فولاد مي‌روند که اين ديدار اولين بازي رسمي فيروز کريمي به عنوان سرمربي اين تيم تبريزي است.

استقلال خوزستان – پرسپوليس / ساعت 17:00/ ورزشگاه غدير اهواز

پرسپوليس در شرايطي پيش از ديدار با الهلال در دوربرگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا در اهواز به ميدان مي‌رود که با 14 امتياز در رده سوم جدول است. شاگردان برانکو با تيمي کامل به مصاف استقلال خوزستان نمي‌روندو بازيکنان محروم و مصدوم زيادي در اين تيم ديده مي شود.

استقلال خوزستان هم که در رده پانزدهم جدول جا خوش کرده، احتياج مبرمي به کسب پيروزي در اين ديدار دارد. قطعا جدال تدابير تاکتيکي عبدالله ويسي و برانکو جذابيت‌هاي فراواني خواهد داشت.

جمعه 21 مهر

سپاهان – سياه جامگان / ساعت 16:00 / ورزشگاه نقش جهان اصفهان

سپاهان و سياه جامگان در شرايطي رو به روي هم قرار مي‌گيرند که هر دوتيم با 7 امتياز در رده‌هاي سيزدهم و چهاردهم جدول هستند. هم سپاهان و هم سياه جامگان درهفته‌هاي گذشته نتايج خوبي نگرفته اند و براي جدايي از انتهاي جدول امتياز‌هاي کامل بازي را مي‌خواهند.

سايپا – سپيد رود / ساعت 16:00 / ورزشگاه پاس قوامين تهران

شاگردان دايي که از هشت بازي گذشته 12 امتياز اندوخته دارند، در ديداري خانگي به مصاف سپيدرودي مي‌روند که نوسان زيادي در ليگ داشته. پيروزي در اين ديدار مي‌تواند سايپا را به دوباره به جمع تيم‌هاي بالاي جدول برساند به خاطر همين دايي و شاگردانش با تمام قوا به مصاف سپيدرود خواهند رفت.

تراکتور سازي – پارس جنوبي جم / ساعت 16:00 / ورزشگاه يادگار امام تبريز

مسلما يکي از ديدار‌هاي جذاب اين هفته در تبريز برگزار خواهد شد. تراکتورگل محمدي که در رده هشتم جدول حضور دارد، کار سختي براي کسب پيروزي مقابل تيم صدرنشين پارس جنوبي جم دارد. در طرف مقابل هم پارسي‌ها با تکيه بر تفکرات مهدي تارتار و براي ادامه صدر نشيني براي پيروزي به زمين مي‌روند.

پديده – ذوب آهن / ساعت 16:30 / ورزشگاه ثامن مشهد

تيم رده دومي پديده که در هفته‌هاي اخير فوق العاده نتيجه گرفته، ميزبان ذوب آهني است که نتوانسته تا اينجاي کار انتظارات را برآورده کند و در رده هفتم جدول قرار دارد. قلعه نوعي و شاگردانش براي رسيدن به رده‌هاي بالاي جدول کارسختي در مشهد خواهند داشت.

استقلال – فولاد خوزستان / ساعت 17:00 / ورزشگاه آزادي تهران

ديدار استقلال و فولاد اولين تجربه سرمربي گري وينفرد شفر در استقلال است. از اين رو هواداران استقلال بسيار مشتاق هستند تا تيم تحت هدايت شفر را از نزديک ببينند. البته از شانس بد استقلال رده يازدهمي، اين تيم بايد به مصاف فولادي برود که در رده پنجم جدول حضوردارد. پيروزي دراين مسابقه مي‌تواند کار شفر را دراستقلال ساده‌تر کند، اما عدم نتيجه گيري هم مي‌تواند پيامد‌هاي ناخوشايندي در همين ابتداي کار داشته باشد.

صنعت نفت آبادان – نفت طلائيه / ساعت 17:15 / ورزشگاه تختي آبادان

شاگردان کمالوند درشرايطي در ديدار خانگي ميزبان نفت طلائيه هستند که فقط 7 امتياز از 8 بازي گذشته کسب کرده اند. درآن طرف ميدان هم نفت پرحاشيه و پرخبري قرار دارد که دوباره حميد درخشان را به عنوان سرمربي روي نيمکت خود مي‌بيند.


 با وجود پيش بيني سقوط در رده بندي؛
 حضور ايران در سيد 3 جام جهاني 2018 قطعي شد 

 بر اساس نتايج و رتبه تيم‌ها در رنکينگ فيفا، تيم ملي فوتبال ايران در سيد 3 جام جهاني روسيه قرار خواهد گرفت و فرصت خوبي براي صعود از گروهش خواهد داشت.

رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني در شرف پايان است و در اين بين چهره 23 تيم از 32 تيم حاضر به جام جهاني مشخص شده است.

فيفا براي تعيين سيدبندي جام جهاني، به رده بندي آتي خود اکتفا مي‌کند. در اين بين با توجه به مشخص شدن 23 تيم‌ حاضر در جام جهاني، سيدبندي خيلي از تيم‌ها مشخص شده که از اين بين، تيم ملي فوتبال ايران براي اولين بار در سيد 3 قرار خواهد گرفت. البته استفاده از ابزار پيش‌بيني رتبه‌بندي فيفا نشان مي‌دهد که نه تنها ايران در رتبه‌بندي بعدي تيم‌هاي ملي صعود نخواهد کرد بلکه به دليل برگزار شدن بازي‌هاي رسمي اغلب کشورهاي ديگر، 8 رتبه هم سقوط خواهد کرد.

دانمارک، آمريکا، هلند، مصر، تونس، سنگال،‏ ايرلند و بلغارستان تيم‌هايي هستند که با امتيازات جديد خود بالاتر از ايران قرار خواهند گرفت و ايران را به رتبه 33ام خواهند فرستاد. با توجه به اين که رتبه‌بندي بعدي ملاک قرعه‌کشي جام جهاني خواهد بود حتي با اين سقوط هم ايران در سيد سوم جام جهاني خواهد ايستاد، چرا که صعود 8 تيم پايين‌تر از ايران در رتبه‌بندي فيفا به جام جهاني قطعي است. کره جنوبي، ژاپن، عربستان سعودي، نيجريه، صربستان، پاناما و دو تيم از بين هندوراس-استراليا و مراکش-ساحل عاج، حتما در جام جهاني حاضر خواهند بود و همه آن‌ها در رتبه‌بندي فيفا پايين‌تر از فيفا قرار دارند؛ تيم‌هايي که حضور ايران در سيد سوم را ضمانت مي‌کنند. البته امکان بالاتر آمدن صربستان و ژاپن به سيد سوم هم با صعود تيم‌هايي رده پايين‌تر مثل بورکينافاسو وجود دارد. پيش بيني سيدبندي جام جهاني روسيه به شرح زير است:

سيد يک:

روسيه ـ آلمان ـ برزيل ـ پرتغال ـ آرژانتين ـ بلژيک ـ لهستان ـ فرانسه

سيد دو:

اسپانيا ـ پرو (در صورت صعود) ـ سوئيس (در صورت صعود) ـ انگليس ـ کلمبيا ـ ايتاليا (در صورت صعود) ـ مکزيک ـ اروگوئه

سيد سه:

کرواسي يا دانمارک (در صورت صعود) ـ کاستاريکا ـ ايسلند ـ تونس (در صورت صعود) ـ مصر ـ سنگال (در صورت صعود) و ايران

سيد چهار:

صربستان ـ نيجريه ـ استراليا يا هندوراس (در صورت صعود) ـ ژاپن ـ مراکش (در صورت صعود) ـ پاناما ـ کره جنوبي ـ عربستان سعودي

اگر ايران در قرعه کشي جام جهاني خوش شانس باشد، مي تواند با تيم هاي روسيه- پرو (در صورت صعود) و پاناما همگروه شود که آسان ترين قرعه ممکن براي ايران است. در بدترين حالت ممکن هم اين شرايط است که با آلمان - اسپانيا و نيجريه همگروه شويم.


 خبـــرنامه 

 وقتي غيبت محمدي در دفاع چپ تيم ملي احساس مي شود

تيم ملي در نبود دفاع چپ تخصصي خود بار ديگر از ناحيه‌اي که پاشنه آشيل بود، گل خورد.

ايران با حضور مهرداد پولادي در جام جهاني 2014 برزيل در دفاع چپ به ساختار دفاعي خوبي رسيد. تيم ملي با حضور پولادي در جام ملت‌هاي 2015 استراليا و تا پيش از اخراج اين بازيکن در دقيقه 42 بازي مقابل عراق نيز عملکرد خوبي در خط دفاعي داشت، اما پس از قرار گرفتن احسان حاج‌صفي در اين پست، پاشنه آشيل تيم ملي مشخص شد.

تيم ملي در بازي با عراق دو گل مشابه (مشابه از نظر ضعف دفاع چپ تيم ملي ايران) دريافت کرد که عدم پوشش منطقه پشت دفاع چپ عامل دريافت اين دو گل بود. گل سوم عراقي‌ها در جام ملت‌ها نيز که از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد، باز از همين ناحيه بود که عدم پوشش حاج‌صفي در منطقه دفاع چپ باعث عبور مهاجم تيم ملي عراق شد و مرتضي پورعلي‌گنجي با خطايي که انجام داد يک پنالتي به عراقي‌ها تقديم کرد.

ضعف بازيکناني که در دفاع چپ تيم ملي قرار گرفتند، ادامه داشت و در بازي رفت با ترکمنستان و ديدار با عمان در مقدماتي جام جهاني نيز تيم ملي دو گل به همين طريق دريافت کرد تا کارلوس کي‌روش از اين مسئله نگران‌تر شود. پاشنه آشيل تيم ملي با حضور ميلاد محمدي در دفاع چپ برطرف و حتي اين منطقه به نقطه قوت تيم کي‌روش تبديل شد. محمدي از ناحيه کتف دچار مصدوميت شد و در دو بازي دوستانه قبلي تيم ملي غايب بود که غيبت او پاشنه آشيل تيم ملي را بار ديگر نمايان کرد.

ديدار دوستانه با روسيه جدي‌ترين بازي شاگردان کي‌روش بود که با نتيجه يک - يک به پايان رسيد. در اين بازي هم گلي مشابه بازي با عراق در جام ملت‌ها يا گل‌هايي که مقابل ترکمنستان و عمان در مقدماتي جام جهاني دريافت کرديم، وارد دروازه تيم ملي شد. ارسال به سمت چپ خط دفاعي و مدافعي که پشت سر خود را پوشش نداده بود، پاس به دهانه دروازه و در نهايت گل. در اين بازي احسان حاج‌صفي جايگزين محمدي در دفاع چپ شده بود تا مشخص شود در صورت نبود دفاع چپ تخصصي مانند پولادي يا محمدي، چه سرنوشتي در انتظار خط دفاعي تيم ملي است.

تاکيد افتخاري؛

شفر مجيدي را نخواسته است

ماجراي فرهاد مجيدي و استقلال همچنان پر حرف و حديث است و هر روز حرف تازه‌اي در اين باره زده مي‌شود. آخرين شايعه اين است که سيد رضا افتخاري مدير عامل باشگاه مخالف حضور او در کادر فني باشگاه است. اما او اين خبر را هم تکذيب کرد. بخش‌هاي مهم حرف‌هاي افتخاري را در اين باره بخوانيد:

*اگر مي خواستم به اين مسائل توجه کنم که بايد خيلي ها را رد مي کردم. اگر ملاک کار اين چيزها باشد که اصلا نبايد کار کنم. من انتقادات را به دل نمي گيرم و حتي از آن استقبال هم مي کنم. اگر هم کسي توهين کند که اين توهين به خودش بر مي گردد. مجيدي در تيم ملي 5 سال بازيکن خودمان بود و او را از آن موقع مي شناسم. ارتباط خوبي هم با مجيدي داشته ام. ملاک من انتقادات نيست. ملاک من تصميم کميته فني است. ما يک کميته فني تشکيل داده ايم که قرار است درباره سرمربي و دستيارانش تصميم بگيرد. بايد به اين کميته احترام گذاشت. هر مربي هم بخواهد بيايد بايد از يک فيلتري رود شود. ما در انتخاب مربيان نه دخالت مي کنيم نه فشاري مي آوريم.*من قبلا هم گفتم که وزارت ورزش اصلا و ابدا دخالتي در اين مسائل ندارد. مجيدي بازيکن خوب و محبوبي در استقلال بوده است. هواداران هم او را از من مديرعامل مي خواهند. هوادار مي خواهد مجيدي برگردد ولي به هر حال انتخاب شدن به عنوان مربي ضوابطي دارد. کميته فني سوابق، اخلاق و رزومه را بررسي مي کند و به گزينه ها نمره مي دهد. اگر گزينه هايمان امتياز لازم را به دست بياورند، به نوعي قبول مي شوند و در استقلال کار مي کنند، اگر هم نياورد کار نمي کند.*وقتي مجيدي به تيم ملي آمد، 17 سال سن داشت ولي مثل بازيکنان بزرگ بازي مي کرد. او با وجود سن کم در زمين همانند باتجربه ها بود. اين که دليل نمي شود. ممکن است يک مربي جوان بيايد و نتيجه هم بگيرد. اما صادقانه بگويم شفر چنين درخواستي نداشته است. مطمئن هستم اگر شفر کسي را بخواهد شخصا به من مي گويد.

سورپرايز برانکو؛

ملي‌پوش‌ها خط خوردند

پرسپوليس در حالي امروز (پنجشنبه) به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت که ملي‌پوشان اين تيم در ترکيب ثابت تيم ملي مقابل روسيه به ميدان رفتند. کاروان تيم ملي صبح ديروز به ايران رسيد آن هم در شرايطي که آخرين تمرين سرخپوشان قبل از سفر به اهواز صبح ديروز انجام شد. با توجه به اين قضيه، ملي پوشان پرسپوليس حتي فرصت ريکاوري پيدا نکردند تا برانکو تصميم بگيرد حسيني و اميري را همراه تيمش به اهواز نبرد.

وقتي که شيلي باعث حذف خودش از جام جهاني شد!

شيلي به شکلي عجيب از رسيدن به جام جهاني باز ماند.شيلي که برابر برزيل به يک تساوي براي صعود به جام جهاني نياز داشت، با سه گل مغلوب شد و با توجه به نتايج بازي هاي ديگر از رسيدن به جام جهاني بازماند. اما حتي اين شکست هم مي توانست باعث صعود شيلي شود؛ اگر چند ماه پيش فدراسيون فوتبال اين کشور عليه بوليوي شکايت نمي‌کرد. شيلي که مقابل بوليوي بدون گل متوقف شده بود، عليه نلسون کابرا به فيفا شکايت کرد. کابرا متولد پاراگوئه بود و اسناد لازم به منظور بازي کردن براي بوليوي را دريافت نکرده بود.فيفا پس از بررسي هاي لازم حکم به برتري 3-0 شيلي مقابل بوليوي داد و چون کابررا مقابل پرو هم به ميدان رفته بود، شکست 2-0 پرو مقابل بوليوي به برتري 3-0 بدل شد. شيلي دو امتياز و پرو هم سه امتياز از اين شکايت سود بردند. عجيب اينکه در نهايت همان سه امتيازي که پرو به لطف شکايت شيلي کسب کرده بود، باعث حذف شيليايي ها شد.

بازگشت روني به تمرينات اورتون بعد از 100ساعت کار اجباري

کاپيتان پيشين تيم ملي انگليس بعد از 100 ساعت کار اجباري در گلخانه مرکزي به تمرينات اورتون بازگشت.وين روني چندي پيش به دليل رانندگي در حالت مستي دستگير و به صد ساعت کار اجباري بدون دستمز محکوم شد.کاپيتان پيشين تيم ملي انگليس با توجه به تعطيلات ليگ به گلخانه مرکزي رفت و پس از صد ساعت کار در آنجا به تمرينات اورتون بازگشت تا تيمش را همراهي کند.


 خبـــرنامه 

 نفت واگذار نشد

ذوب‌آهن در آستانه آسيايي شدن

ماجراهاي باشگاه نفت طلائيه به شکلي پيش مي‌رود که اين باشگاه در آستانه حذف از ليگ قهرمانان آسيا قرار گرفته است و ظاهرا در پرداخت بدهي‌هاي نفت به اداره ماليات ابهاماتي جدي به وجود آمده است. قرار بود جلسه‌اي در وزارت ورزش براي واگذاري قطعي باشگاه نفت به شرکت نفت طلائيه پارس و محيدرضا جهانيان برگزار شود اما با نامه‎اي که از سوي بازرسي شعبه دو دادسراي فرهنگ و رسانه به وزارت ورزش ارسال شد از واگذاري باشگاه نفت به اين شرکت جلوگيري شد. با توجه به مشکلاتي که در اين باره به وجود آمده، به نظر مي‌رسد تا پايان مهلت کنفدراسيون فوتبال آسيا يعني 18 روز ديگر، اين مشکلات حل نخواهد شد و لغو پروانه حرفه‌اي نفت و حذف اين باشگاه از ليگ قهرمانان آسيا قطعي به نظر مي‌رسد.

با حذف نفت از آسيا، تيمي که بيشترين شانس را براي جايگزيني اين تيم دارد ذوب‌آهن اصفهان است. اين باشگاه که فصل گذشته در ليگ برتر پنجم شد، از لحاظ مديريتي در سطح استانداردي قرار دارد و هيچ مشکلي براي کسب پروانه حرفه‌اي آسيا ندارد. اين يک فرصت بادآورده و استثنايي براي ذوب‌آهن است که به راحتي و بدون هيچ مشکلي دوباره شانس حضور در آسيا را به دست بياورد.

اولتيماتوم فيفا؛

پيام‌هاي سياسي و مذهبي ممنوع

اجلاس بين المللي فوتبال جهان ديروز برگزار شد که حاصل آن بيانيه‌اي در مورد ممنوعيت هر گونه شعار سياسي، مذهبي و ... در ميادين فوتبال شد، به شکلي که حتي پيغام فرستادن در مورد افراد فوت شده هم ممنوع است! بر اساس اين بيانيه همه بازيکنان و تيم‌هاي فوتبال از اشاره به هر گونه پيغام، شعار، تصوير يا تبليغ سياسي، مذهبي يا تبليغات مازاد بر تبليغ پيراهن‌شان منع شده‌اند. در واقع به جز اسم، شماره، لوگوي تيم، لوگوي اسپانسر، تبليغ اسپانسر، تاريخ بازي و نوع تورنمنت، اضافه شدن هر گونه شعار سياسي يا مذهبي روي پيراهن تيم ها ممنوع است. فيفا همچنين اشاره به هر گونه افراد شامل افراد فوت شده را روي پيراهن‌ها در بازيهاي رسمي ممنوع کرده است.

شايعه‌اي که اگر ثابت شود، فوتبال جهان را تکان مي‌دهد

احتمال تباني در ديدار پرو و کلمبيا در مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه وجود دارد.

بامداد چهارشنبه پرو و کلمبيا در آخرين هفته مرحله مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه به مصاف هم رفتند که اين ديدار با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد. با توجه به شکست 3 بر صفر شيلي مقابل برزيل، پرو توانست به پلي‌آف صعود کند و کلمبيا به صورت مستقيم به جام جهاني راه يافت.

با اين حال تصاويري از اين بازي منتشر شد که نشان مي‌دهد احتمال تباني ميان دو تيم وجود داشته است. در جريان بازي رادامل فالکائو بارها با بازيکنان پرو صحبت کرد و هنگام حرف زدن جلوي دهانش را مي‌گرفت. او حتي با بازيکنان ذخيره پرو صحبت کرد. با توجه به اين که شکست شيلي در دقايق ابتدايي نيمه دوم تقريبا مشخص شده بود و کلمبيا با يک گل در دقيقه 56 از پرو پيش افتاد، بعيد نيست تباني اتفاق افتاده باشد چون خوسه پائولو گرو در دقيقه 76 توانست گل مساوي را براي پرو به ثمر برساند.

حواشي، کاپيتان سوم استقلال را از ليست خارج مي‌کند؟

اين احتمال وجود دارد که کاپيتان سوم تيم فوتبال استقلال از اين تيم کنار گذاشته شود.به گزارش ميزان، يعقوب کريمي در يکي دو سال اخير سير نزولي داشته و نتوانسته بازيکني شود که همه از او انتظار داشتند. بازي کردن در پست‌هاي غيرتخصصي شايد به ضرر کاپيتان سوم تيم فوتبال استقلال تمام شده باشد اما اين بازيکن اصلا در حد و اندازه خودش نبوده و بيشتر درگير مسائل حاشيه‌اي بود.

او در فصل جاري هم بيشتر مصدوم بوده و اين روز‌ها هم به تمرينات اختصاصي مي‌پردازد. کريمي که چند روز پيش با دو قلاده سگ در تمرين استقلال حضور پيدا کرد و حاشيه‌ساز شد، هنوز نتوانسته خودش را پيدا کند.

خبر مي‌رسد ادامه اين روند شايد وينفرد شفر را مجاب کند تا يعقوب را از ليست استقلال کنار بگذارد. اتفاقي که براي هافبک استقلال مي‌تواند خبر بدي باشد.

آرژانتيني ها علاوه بر مسي دست به دامن جادوگر شدند!

آرژانتين در حالي با هت‌تريک مسي به جام‌جهاني صعود کرد که يک اتفاق حاشيه اي اين صعود را تحت الشعاع خود قرار داده است.

آرژانتين در آخرين ديدار خود در مقدماتي جام جهاني 2018 در اکوادور به مصاف اين تيم رفت. آلبي سلسته براي صعود به جام جهاني تنها نياز به پيروزي داشت و گل دقيقه يک اکوادور ياران مسي را نا اميد کرده بود اما بهترين بازيکن جهان توانست با سه گلي که به ثمر رساند، آرژانتين را به روسيه برساند. اما حال خبر مي رسد که بروخو مانوئل ساحر مشهور آرژانتيني براي محکم کاري با خرج فدراسيون اين کشوربه کيتو فرستاده شده بود تا در صورت لزوم از جادوي خود براي صعود آرژانتين استفاده کند.

اين جادوگر داراي قدي متوسط است، انگشتر طلا به دست مي‌کند، دستبند به دست مي‌اندازد و موهايي صاف و بلند دارد. برخي مي‌گويند او را در هتل هيلتون شهر گواياکيل ديده‌اند و برخي نيز مدعي شده‌اند که او مستقيماً به کيتو سفر کرده و در ورزشگاه آتاهائولپا حضور داشته است. همه تاييد مي‌کنند که او در اکوادور حضور داشته و اسلحه مخفي آرژانتين براي صعود به جام جهاني بوده است. نام او مانوئل است و هرچند که شناخته‌شده نيست ولي براي فدراسيون آرژانتين، همين ناشناخته بودنش کليدي بوده است.

البته برخي هواداران شناخت نسبتاً خوبي از او دارند. آن‌ها معتقدند که باشگاه استوديانتس به کمک اين جادوگر موفق شد عنوان قهرماني کوپا ليبرتادورس در سال 2009 را از آن خود کند. او رابطه نزديکي با خوان سباستين ورون دارد و تا به امروز نيز يکي از دلايلي که به فوتبال نزديک بوده، رابطه‌اش با ورون است. در حقيقت اين ورون بوده که با درخواست فدراسيون آرژانتين، از اين جادوگر خواسته که به همراه تيم به اکوادور سفر کند. با اين‌حال قرار بر اين بود که بدون سر و صدا، جادوگر آرژانتيني، آلبي سلسته را همراهي کند. در ابتدا او از اين کار سر باز زده ولي در نهايت طبق شرايطي قبول کرده که به‌صورت مخفيانه با تيم سفر کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي