جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5685

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:
نتايج تکميل ظرفيت ارشد و دکتري وزارت بهداشت امروز اعلام مي‌شود

در مقطع ارشد دانشگاه آزاد؛
اطلاعاتي درباره نحوه ارزيابي پايان‌نامه


اعلام نتايج برخي رشته‌هاي آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي

معاون پژوهشي دانشگاه لرستان:
تربيت دانشجو در مقاطع دکتري و بالاتر با همکاري دانشگاه برلين


خبرنامه


ميز خبر


 رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:
 نتايج تکميل ظرفيت ارشد و دکتري وزارت بهداشت امروز اعلام مي‌شود 

 رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: نتايج انتخاب رشته تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد و دکتري وزارت بهداشت امروز؛ شنبه، 6 آبان اعلام مي‌شود.دکتر محمد حسين پورکاظمي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، با اشاره به اينکه 8 هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و بيش از 550 نفر در مقطع دکتري وزار ت بهداشت اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند گفت: ظرفيت کارشناسي ارشد 800 نفر ظرفيت پذيرش دکتري 92 نفر است که اين ظرفيت به دليل تقاضاي دانشگاهها نسبت به ظرفيتي که در هفته‌هاي اخير اعلام شده بود افزايش داشته است.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: در مقطع کارشناسي ارشد علوم پزشکي 660 نفر و در مقطع دکتري 70 نفر به صورت شهريه‌پرداز پذيرش مي‌شوند و مابقي ظرفيت پذيرش مربوط به رشته‌هاي بدون شهريه است.

گفتني است آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي سال 96 روزهاي 22 و 23 تيرماه و آزمون دکتري تخصصي4 خرداد سال جاري برگزار شد و مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در تکميل ظرفيت آزمون دکتراي تخصصي علوم پزشکي يکشنبه 29 مهرماه به پايان رسيد.


 در مقطع ارشد دانشگاه آزاد؛
 اطلاعاتي درباره نحوه ارزيابي پايان‌نامه  

 براساس بخشنامه‌هاي منتشرشده، دو نمره از 20 نمره پايان‌نامه دانشجويان مقطع کارشناسي‌ارشد با نظر شوراي گروه تخصصي و شوراي تحصيلات تکميلي يا شوراي پژوهش و فناوري واحد به مقاله اختصاص مي‌يابد و در صورت عدم ارائه پذيرش مقاله تا 6 ماه پس از تاريخ دفاع (در صورت نداشتن مشکل نظام وظيفه)، ارزيابي کيفي پايان‌نامه دانشجو حداکثر عالي و از نظر کمي حداکثر نمره 18 ارزيابي خواهد شد.

به گزارش آنا، در حالي که جمعيت زيادي از «ترم اولي‌ها» از اول مهر در کلاس درس حاضر شده‌اند، برخي دانشجويان «ترم آخري» مقاطع تحصيلات تکميلي سخت در حال آماده کردن پايان‌نامه و جلسه دفاع هستند.

جلسه دفاع از پايان‌نامه يکي از فني‌ترين و تکنيکي‌ترين مراحل تحصيل يک دانشجو مي‌تواند باشد، به‌طوري که اطلاع دقيق از قوانين اين جلسه و نحوه ارزيابي پايان‌نامه مي‌تواند کمک زيادي به نمره کسب‌شده نهايي داشته باشد. دوره کارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مقاطعي است که طي ساليان اخير با استقبال داوطلبان مواجه شده است و درصد قابل توجهي از جمعيت بيش از يک و نيم ميليون نفري اين دانشگاه را دارد. اما شايد اين جمعيت دانشجو اطلاع چنداني از نحوه ارزيابي پايان‌نامه کارشناسي‌ارشد نداشته باشد.

براساس بخشنامه‌هاي منتشرشده، دو نمره از 20 نمره پايان‌نامه دانشجويان مقطع کارشناسي‌ارشد با نظر شوراي گروه تخصصي و شوراي تحصيلات تکميلي يا شوراي پژوهش و فناوري واحد به مقاله اختصاص مي‌يابد و در صورت عدم ارائه پذيرش مقاله تا 6 ماه پس از تاريخ دفاع (در صورت نداشتن مشکل نظام وظيفه)، ارزيابي کيفي پايان‌نامه دانشجو حداکثر عالي و از نظر کمي حداکثر نمره 18 ارزيابي خواهد شد.

از سوي ديگر نحوه ارزيابي مقالات به اين صورت است که پذيرش يا چاپ مقاله در مجله‌هاي آي‌اس‌آي دو نمره؛ پذيرش يا چاپ مقاله در مجله‌هاي علمي- پژوهشي وزارتين 1.5 نمره، پذيرش يا چاپ مقاله در مجله‌هاي انگليسي زبان داخلي يا خارجي يا آي‌اس‌سي (انتشار يافته در ايران) 1.5 نمره، پذيرش يا چاپ مقاله در مجله‌هاي علمي – ترويجي يک نمره، پذيرش يا چاپ مقاله در مجله‌هاي فارسي‌زبان نمايه شده در آي‌اس‌سي (انتشار يافته در ايران) يک نمره، چاپ مقاله در کنفرانس‌هاي معتبر ملي و بين‌المللي داخل کشور نيم نمره و اختراع، اکتشاف، اثر بديع هنري و... تا دو نمره خواهد داشت. طبق اين گزارش موارد فوق مي‌تواند همزمان و متعدد باشد ولي سقف آن دو نمره است و در صورت ارائه ثبت اختراع يا ساير موارد بند «ح» از طرف دانشجو، گروه تخصصي در خصوص نمره وي به جاي نمره مقاله تصميم‌گيري کند.

البته اين پايان کار نيست و طبق بخشنامه‌هاي جديد دو نمره ديگر نيز به ارزيابي مديريت پژوهش پايان‌نامه کارشناسي‌ارشد اختصاص دارد که توسط استادراهنما و امور پژوهشي دانشکده تعيين مي‌شود. تعداد، زمان ارائه گزارش‌هاي سه ماهه، ارزيابي استاد از گزارش‌هاي سه ماهه، گزارش شفاهي و دفاع به‌موقع پايان‌نامه از مهم‌ترين شاخص‌هاي اين بخش است.

البته خبر خوش براي دانشجوياني که در ارائه پايان‌نامه تاخير دارند اينکه طبق حکم اخير ديوان عدالت اداري، کسر نمره به‌خاطر تاخير در دفاع از پايان‌نامه غيرقانوني است.


 اعلام نتايج برخي رشته‌هاي آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي 

 اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص نتايج سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاه‌هاي اجرايي كشور منتشر شد.در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

باعنايت به برگزاري سومين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي كشور در تاريخ 21 آبان ماه 95، نتايج آزمون استخدامي مربوط به سازمان زندانها و اقدامات تامين و تربيتي کشور، كه نتايج آنها نهايي و مورد تأييد قرار گرفته است، براي سير ساير مراحل استخدامي اعلام مي‌گردد.

داوطلبان مي‌توانند نتيجه نهايي سومين آزمون استخدامي متمرکز دستگاههاي اجرايي - آبان 1395 را در متن همين اطلاعيه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور ملاحظه کنند.


 معاون پژوهشي دانشگاه لرستان:
 تربيت دانشجو در مقاطع دکتري و بالاتر با همکاري دانشگاه برلين 

 معاون پژوهشي دانشگاه لرستان از تربيت دانشجو در مقاطع دکتري و بالاتر با همکاري دانشگاه لرستان و برلين خبر داد.دکتر محمد فيضيان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: دانشگاه لرستان تفاهم‌نامه‌اي با دانشگاه برلين براي تربيت دانشجوي مشترک در مقاطع دکتري و پسادکتري(پست‌دکترا) امضا کرده است.

وي با بيان اينکه براساس تفاهم‌نامه مذکور دانشجوياني از دانشگاه لرستان به برلين و دانشجوياني از دانشگاه برلين به لرستان مي‌آيند، ادامه داد: مدت اقامت هر يک از دانشجويان در مقطع دکتري دو سال و در پسادکتري يک سال درنظر گرفته شده است.

فيضيان با بيان اينکه دانشگاه برلين در بحث نانو و شيمي با دانشگاه لرستان همکاري مي‌کند، افزود: در حال حاضر دو دانشجوي خانم در مقطع پسادکتري در اين دانشگاه مشغول تحصيل بوده که براي کارهاي تحقيقاتي به آنها حق‌الزحمه‌اي (بيش از يک ميليون تومان) پرداخت مي‌کنيم و چنانچه مراحلي از کارشان توسط استاد مربوط تائيد شود به دانشگاه برلين اعزام خواهند شد.

وي با بيان اينکه در مدت اقامت دانشجويان آلماني به دانشگاه لرستان بايد همه زيرساخت‌هاي لازم براي آنها فراهم شود، يادآور شد: اين تفاهم‌ نامه نتيجه چهار سال تلاش دانشگاه لرستان بوده است.

معاون پژوهشي دانشگاه لرستان تصريح کرد: قطعاً اين مراودات در تبادل دانش علمي و فني با نوع تحقيقاتي که انجام مي‌شود مؤثر خواهد بود و دانشجويان ما با تحقيقات ساير کشورها آشنا مي‌شوند.

وي گفت: پيگير هستيم تا از طريق دانشگاه مونيخ، دانشجويان رشته مکانيک حمايت شوند.

فيضيان در پايان با اشاره به کمبود امکانات در اين دانشگاه گفت: در تهيه وسايل و تجهيزات آزمايشگاهي با مشکلاتي مواجهيم به عنوان مثال دستگاهي که قرار بوده 6 ماه پيش خريداري و به دانشگاه فرستاده شود هنوز به دست ما نرسيده و اين در حاليست که هزينه آن نيز قبلاً پرداخت شده است.


 خبرنامه 

از سوي وزارت علوم؛

منشور حقوق فرهنگي دانشجويان منتشر شد

براساس منشور حقوق دانشجويي، دانشجويان مي‌توانند نهادهاي اجتماعي متنوعي تأسيس کنند. اين نهادها مي‌توانند در زمينه‌هاي علمي و يا مذهبي، ادبي، هنري، فرهنگي، اجتماعي و... فعاليت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر «منشور حقوق دانشجويي» اخيرا توسط معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت علوم با هدف آگاه شدن دانشجويان از حقوق خود به دانشگاهها ابلاغ شد، اين منشور از 6 فصل و 68 ماده تشکيل شده است که فصل پنجم آن به حقوق فرهنگي و اجتماعي دانشجويان اختصاص دارد که به شرح زير است؛

عضويت و فعاليت در نهادهاي اجتماعي و فرهنگي

دانشجويان حق دارند در نهادهاي اجتماعي و فرهنگي دانشگاه عضو شوند و در آنها فعاليت کنند. ازجمله اين نهادها انجمنهاي علمي دانشجويي و کانونهاي فرهنگي و هنري دانشجويان است دانشجويان تمام گرايشها و مقاطع تحصيلي يک رشته دانشگاهي اعضاي انجمن علمي متناظر با همان رشته به شمار مي‌روند و نياز به ثبت‌نام ندارند؛ اما فعاليت در کانونها نيازمند عضويت داوطلبانه دانشجويان در آنهاست.

تأسيس نهادهاي اجتماعي و فرهنگي

دانشجويان حق دارند نهادهاي اجتماعي متنوعي تأسيس کنند. اين نهادها مي‌توانند در زمينه‌هاي علمي و يا مذهبي، ادبي، هنري، فرهنگي، اجتماعي و... فعاليت کنند. ازجمله مهمترين اين نهادها که سازوکار تأسيس و فعاليت در آنها مشخص است، مي‌توان به انجمن علمي دانشجويي و کانون فرهنگي و هنري اشاره کرد.تشکيل انجمن علمي بين رشته‌اي، شوراي دبيران انجمنهاي علمي دانشجويي دانشکده و دانشگاه، و اتحاديه انجمنهاي علمي دانشجويي ازجمله ديگر نهادهايي است که دانشجويان حق تأسيس آنها را دارند. حمايت از انجمنهاي علمي دانشجويي و نظارت بر عملکرد آنها برعهده شوراي حمايت و نظارت بر انجمنها و اتحاديه‌هاي علمي دانشجويي است. مجمعهاي تخصصي کانونهاي فرهنگي، هنري، اجتماعي و ديني دانشجويان دانشگاههاي کشور نيز از جمله نهادهاي ديگري است که دانشجويان حق دارند آن را تأسيس کنند.

فعاليت مطبوعاتي علمي، فرهنگي و اجتماعي

همه دانشجويان حق دارند براي راه‌اندازي نشريه به طور مستقل به دبيرخانه نشريات دانشجويي دانشگاه مراجعه کنند و پس از اخذ مجوز، مطالب علمي، فرهنگي و اجتماعي خود را منتشر کنند. انجمنهاي علمي دانشجويي و کانونهاي فرهنگي نيز مي‌توانند به عنوان شخصيت حقوقي، در حوزه فعاليت خود نشريه داشته باشند.

برگزاري و شرکت در اردوهاي دانشجويي

برگزاري اردو و يا شرکت در اردوهاي برگزارشده توسط ساير نهادها، از حقوق دانشجويان است. طبق ضوابط، برگزاري هر اردو يا سفر دانشجويي که به نحوي از امکانات دانشگاه استفاده کرده يا در فضاي دانشگاه اطلاع‌رساني و هماهنگي شود، مستلزم اخذ مجوز از شوراي فرهنگي دانشگاه است.

معرفي و ابلاغ سرپرست اردوهاي فرهنگي وعلمي بر عهده معاونت فرهنگي، اردوهاي آموزشي بر عهده معاونت آموزشي و اردوهاي ورزشي بر عهده معاونت دانشجويي يا ورزش دانشگاه است.

همچنين مي‌بايست اطلاع‌رساني درباره برگزاري اردوها ازسوي برگزارکننده اردو به صورت علني و عمومي انجام شود تا تمام دانشجويان واجد شرايط به صورت عادلانه، حق ثبت‌نام در اردو را داشته باشند.

سفرهاي عمره دانشجويي (زير نظر ستاد عمره دانشجويي وابسته به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دردانشگاهها)، اردوي راهيان نور (زير نظر ستاد مرکزي راهيان نور) و اردوهاي جهادي ازجمله اردوهاي متداول دردانشگاهها هستند.

نمايندگي و مشارکت در شوراهاي دانشگاه

شوراهاي تخصصي، کميته‌ها و هياتهاي گوناگوني در دانشگاه وجود دارد که دانشجويان حق دارند در برخي از آنها نماينده داشته باشند. يکي از مهمترين آنها شوراي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه است که طبق آيين‌نامه مديريت دانشگاهها نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه و نماينده بزرگترين تشکل اسلامي دانشجويي دانشگاه در آن عضويت دارند. همچنين دانشجويان حق دارند در کميته ناظر بر نشريات دانشگاهي و شوراي انضباطي نيز نماينده داشته باشند.

شرکت در جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگي و اجتماعي

دانشجويان حق دارند در جشنواره‌ها و مسابقات متعدد فرهنگي که به صورت دوره‌اي در دانشگاههاي کشور برگزار مي‌شود، شرکت کنند. برخي از اين جشنواره‌ها عبارت است از: جشنواره‌ها و مسابقات دانشجويي قرآن کريم، جشنوار ه ملي حرکت ويژه انجمنهاي علمي دانشجويي کشور، جشنواره نشريات دانشجويي ويژه نشريات دانشجويي کشور، جشنواره رويش ويژه کانونهاي فرهنگي و هنري و...

رئيس دانشگاه خبر داد؛

بازسازي تمام خوابگاه‌هاي دانشگاه تبريز در سال جاري

رئيس دانشگاه تبريز گفت: در تابستان تمامي ساختمانهاي خوابگاهي اين دانشگاه بازسازي و تعمير شدند.محمدرضا پورمحمدي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در تابستان امسال با اختصاص بودجه يک ميليارد و 250 ميليون توماني، تمامي ساختمان هاي خوابگاهي اين دانشگاه بازسازي و تعمير شدند.وي افزود: همچنين امکانات تربيت بدني خوابگاههاي اين دانشگاه نيز بازسازي کامل شد.رئيس دانشگاه تبريز اظهار داشت: در اين دانشگاه به تمامي دانشجويان دختر روزانه و به بيش از 90 درصد دانشجويان پسر خوابگاه ارائه مي‌شود.پور محمدي عنوان کرد: دانشجويان دوره‌هاي شبانه نيز به خوابگاههاي خودگردان زير نظر دانشگاه معرفي مي‌شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد منصوب شد

با حکمي از سوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، داريوش جاويد به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد منصوب شد.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامي،رئيس دانشگاه آزاد همچنين در نامه‌اي جداگانه، از زحمات مجيد شمس رئيس سابق دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد قدرداني کرد.


 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه خبر داد؛

راه‌اندازي مقطع ارشد مهارتي دانشگاه علمي کاربردي از سال 98

رئيس دانشگاه علمي‌کاربردي کشور از راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد مهارتي در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر اميد در مراسم بيست و پنجمين سالگرد تأسيس دانشگاه علمي‌کاربردي ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: امروز برنامه اصلي اين دانشگاه بر پايه ارتقاي کيفي است و در صورتي که همه دانش‌آموختگان اين دانشگاه به نيروهاي متخصص تبديل شوند ما به رسالت دانشگاه عمل کرده‌ايم.

رئيس دانشگاه علمي کاربردي ضمن بيان اينکه درراستاي رسالت علمي‌کاربردي 70 درصد دروس اين دانشگاه عملي باشد و بايد اين قضيه در دانشگاه تحقق يابد، خاطرنشان کرد: از سال 98 به بعد در مقطع کارشناسي ارشد رشته تأسيس خواهيم کرد، البته کارشناس ارشد مهارتي را در اين دانشگاه خواهيم داشت و رشته‌هاي نظري شامل آن نمي‌شود.

وي افزود: رشته‌هاي نظري و شبه نظري دانشگاه محدود مي‌شود و در مسير مأموريت‌گرايي مراکز رشته‌هاي عملي و پرکاربرد را اضافه خواهيم کرد.

اميد خاطرنشان کرد: در دنيا 17 هزار شغل شناخته شده وجود دارد که براي آنها دوره مهارتي تعريف شده در حاليکه در کشور ما تنها 3000 شغل شناخته شده وجود دارد.

رئيس دانشگاه علمي کاربردي ادامه داد: با شناخت اين رشته‌هاي جديد و تربيت نيروي مهارتي در اين رشته‌ها، شغل‌هايي زيادي براي نيروي انساني به وجود مي‌آيد.

وي گفت: رشته‌هاي موردنياز هر استان تعريف شود و دانشجو در آنها پذيرش و تربيت شود. 500 پودمان در اين دانشگاه داريم که مي‌تواند به 5000 مورد برسد.

رئيس دانشگاه علمي کاربردي با بيان اينکه ايجاد مراکز رشد از برنامه‌هاي ماست که البته نياز به حمايت مسئولين است، يادآور شد: مسئولين لرستان از مراکز علمي کاربردي حمايت کنند و رشته‌هاي موردنياز استان را به ما معرفي کنند تا در آن زمينه‌ها رشته راه‌اندازي کنيم.

استاد راهنماي دکتر پوريا اميريان:

جامعه علمي، نابغه بزرگي را از دست داد

استاد راهنماي مرحوم دکتر اميريان در دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي، با اشاره به فعاليت‌هاي علمي اين استاد درگذشته دانشگاه، از تاليف سه کتاب در حوزه جي‌آي‌اس به زبان انگليسي توسط وي خبرداد و گفت: جامعه علمي امروز نابغه بزرگ و پرتلاشي نظير دکتر پوريا اميريان را از دست داد.

دکتر علي اصغر آل‌شيخ در گفتگو با ايسنا با اعلام اين مطلب شخصيت علمي و اخلاقي مرحوم دکتر پوريا اميريان از دانش‌آموختگان دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي را بي‌نظير توصيف کرد و گفت: او در دوره کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري شاگرد اول دانشگاه و يکي از نوابغ سيستم‌هاي اطلاعاتي مکان بود و از دانشجويان بسيار پرتلاش دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي به شمار مي‌رفت. به طوري که در رشته خود سه کتاب به زبان انگليسي تاليف و منتشر نمود.

وي در ادامه تصريح کرد: استعداد فوق‌العاده مرحوم اميريان در دانشگاه خواجه نصير زبانزد بود و او از جمله افرادي به شمار مي‌رفت که در دوره تحصيل و بعد از تحصيل همواره از ارائه کمک و مشاوره‌هاي علمي و آموزشي به دانشجويان دريغ نمي‌کرد و حتي وقتي که خارج از ايران بود نيز همواره به دانشجويان ارتباط داشت و سعي مي‌کرد تا جايي که امکان دارد در زمينه‌هاي مختلف علمي به آنها کمک کند.

استاد راهنماي دکتر اميريان در دانشگاه خواجه نصير خاطرنشان کرد: متاسفانه حدود چهار سال پيش ايشان به دليل بيماري تومور مغزي و جراحي آن توسط پروفسور سميعي کشور را ترک کرد چرا که بايد براي دسترس به پزشک خود در نزديک‌ترين محل زندگي او سکونت مي‌کرد، دراين مدت نيز به عنوان محقق در سازمان نقشه‌برداري انگلستان مشغول به کار شد و در دانشگاه‌هاي اين کشور و همچنين دانشگاه آکسفورد تدريس مي‌کرد.

دکتر آل‌شيخ يادآور شد: ارتباط دکتر اميريان بعد از خروج از کشور به هيچ عنوان با دانشجويان و دانشگاه قطع نشد و من همواره با او و همسرش از طريق ايميل در تماس بودم که متاسفانه بيماري امکان استفاده از نابغه‌ها و استعدادهاي درخشان نظير دکتر اميريان را از جامعه علمي ايران و حتي جهان گرفت.

دکتر پوريا اميريان دانش‌آموخته دانشگاه خواجه نصيرطوسي در سه مقطع تحصيلي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري و از مدرسان دانشگاه آکسفورد روز دوم آبان ماه جاري در بيمارستاني در آکسفورد درگذشت.

نظرسنجي براي انتخاب رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز

کميته برگزاري نظر سنجي از اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شيراز در جهت کمک به انتخاب رئيس دانشگاه، از اعضاي هيات علمي اين دانشگاه دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکي شيراز، اين نظرسنجي با هدف بهره‌مندي از نظر اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شيراز روز پنجشنبه چهارم آبان در ساختمان مرکزي دانشگاه برگزار شد.

اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شيراز در اين نظرسنجي، نام گزينه‌هاي پيشنهادي خود براي رياست دانشگاه را از ميان 300 عضو هيات علمي واجد شرايط که داراي حداقل مدرک دانشياري و سن زير 60 سال هستند، اعلام کردند.

پس از اخذ نظر اعضاي هيات علمي دانشگاه، کميته برگزاري اين نظرسنجي در دانشگاه، جمعبندي نظرات را به کميته انتصابات در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي معرفي و در اين خصوص، تصميم‌گيري مي‌شود تا يکي از بازوهاي مشورتي کميته انتصابات در تعيين رئيس يکي از مهمترين قطبهاي علمي کشور در منطقه باشد.

کميته برگزاري نظرسنجي، تاکيد کرده است که اين اقدام به منزله انتخاب و يا انتصاب فردي از ميان گزينه‌ها نبوده، همچنين فرآيند برگزاري و تصميم‌گيري نهايي، با نظر کميته انتصابات وزارت بهداشت صورت مي‌گيرد.

براساس اعلام کميته برگزاري نظرسنجي، افراد پيشنهادي بايد به عنوان اولويتهاي خدمت در اين منصب، تسلط کامل به اهداف چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران در سال 1404، سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري در حوزه سلامت و نيز برنامه ششم توسعه بوده و توانايي برنامه‌ريزي و اجرا براساس ضميمه حکم ابلاغي وزارت بهداشت، توسط رييس جمهور را داشته باشند.

دکتر محمدهادي ايمانيه از سال 1384 رياست دانشگاه علوم پزشکي شيراز را برعهده دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي