جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5685

شهردار انديشه:
تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهر انديشه


برگزاري نشست هماهنگي نمايشگاه تجهيزات صنعت نفت خوزستان

کارشناس نظارت‌بر مواد غذايي شهرستان دماوند:
نظارت مستمر بر کارخانه‌هاي موادغذايي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي:
افغانستان و پاکستان؛ بازار هدف جديد صادرات آذربايجان غربي


خبــر


در استان


  شهردار انديشه:
 تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهر انديشه 

 
شهريار- برزگر

بهروز کاوياني؛ شهردار انديشه گفت: هر گونه اقدام در ساخت و سازهاي غير مجاز به معناي نقض قوانين و ضوابط شهرسازي است

وي گفت: شهر انديشه اول طراحي و بعد به صورت مهندسي شکل گرفته است و طبق ماده صد ما حق نداريم کوچکترين تغييراتي دراين طراحيها داشته باشيم و تمامي ساخت و سازهاي غيرمجاز به خصوص تجاريها قلع و قمع خواهد شد.بهروز کاوياني در نشست صميمي با اصحاب رسانه اظهار داشت: هر گونه اقدام در ساخت و سازهاي غير مجاز به معناي نقض قوانين و ضوابط شهرسازي است وماده صد قانون شهرداريها وظيفه دارد هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز را تخريب کند و تمامي تغييرات در طراحي شهر نيز بايد از طريق ماده صد اعلام گردد چرا که شهر انديشه به صورت قانوني و هدفمند شکل گرفته است.وي هماهنگ بودن مجموعه اعضاي شوراي اسلامي شهر انديشه با شهرداري را نقطه قابل توجهي درراستاي توسعه و پيشرفت شهر برشمرد و افزود: خوشبختانه امروز شهرداري و شوراي اسلامي شهر انديشه با همدلي کم‎‏نظير، آستين را براي اجراي طرح و پروژه‏هاي متنوع در سطح شهر بالا زده‏اند و اولويت کار نيز اتمام پروژه‏هاي نيمه‎تمام است و اميدواريم با تلاشهاي شبانه‎‏روزي بتوانيم در رضايتمندي شهروندان نقش بسزايي داشته باشيم.


 برگزاري نشست هماهنگي نمايشگاه تجهيزات صنعت نفت خوزستان  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

نشست هماهنگي نهمين نمايشگاه تجهيزات صنعت نفت خوزستان با حضور روساي واحدهاي روابط عمومي شرکت ملي نفت ايران و روساي روابط عمومي شرکتهاي تابعه برگزار شد.در اين نشست که در سالن جلسات ساختمان مرکزي سوم شرکت ملي نفت ايران برگزار شد، موضوعات اصلي درخصوص برگزاري و حضور چشمگير شرکتها در نهمين نمايشگاه تجهيزات صنعت نفت خوزستان بررسي و پيرامون مباحث مختلف در مورد اين نمايشگاه تبادل نظر شد.

نهمين نمايشگاه تجهيزات صنعت نفت خوزستان با هدف ارائه آخرين دستاوردهاي سازندگان تجهيزات صنعت نفت و با حضور 250 شرکت در 15 هزار متر فضاي نمايشگاهي از تاريخ 11 الي 14 آبان ماه در اهواز برگزار خواهد شد.مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه، روز پنجشنبه 11 آبان ماه و با حضور مقامات ارشد صنعت نفت برگزار مي‌شود.


 کارشناس نظارت‌بر مواد غذايي شهرستان دماوند:
  نظارت مستمر بر کارخانه‌هاي موادغذايي 

 دماوند- صادقعلي

کارشناس نظارت بر مواد غذايي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از نظارت و نمونه‌برداري مستمر در کارخانه‌هاي موادغذايي اين شهرستان خبر داد و گفت: 39 کارخانه مواد غذايي در شهرستان دماوند وجود دارد.اميد بختياري در گفتگو با خبرنگار آفرينش، با اشاره به روز جهاني غذا اظهار کرد: به مناسبت روز جهاني غذا اقداماتي چون تهيه بروشور و بنر در شهرستان دماوند صورت گرفته که بارزترين اطلاع‌رساني در بوستان کوثر و دانشگاه آزاد اسلامي دماوند انجام شد.وي افزود: موضوعات مدنظر در اين زمينه مصرف صحيح و به اندازه نمک، قند، چربي‌ها و آشنايي با آلاينده‌ها و مسموميت غذايي است.کارشناس نظارت بر مواد غذايي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: سه مورد از مضرترين مواد غذايي که بايد در مصرف آن توجه شود نوشابه، روغن و نمک است و افراد بايد در مصرف آن مواردي را رعايت کنند.بختياري خاطرنشان کرد: در واقع مي‌توان گفت که نوشابه جايگاهي در سفره ايرانيان ندارد و افراد بايد تا حد ممکن از مصرف آن جلوگيري کنند.

وي اضافه کرد: شهروندان علاوه بر اين که بايد در مصرف نمک نکات لازم را رعايت کرده و نمکدان را از سفره‌هاي خود حذف کنند، در مورد مصرف روغن نيز لازم است که روغن‌هاي پخت و پز و سرخ کردني را در جايگاه مصرفي خود مورد استفاده قرار دهند.کارشناس نظارت بر مواد غذايي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از نظارت بر کارخانه‌هاي توليدکننده موادغذايي و نمونه‌برداري مستمر از محصولات آنها به عنوان فعاليت انجام شده در طول سال خبر داد و بيان کرد: وضعيت کارخانه‌هاي مواد غذايي شهرستان دماوند نسبتا خوب است گرچه مواردي نيز وجود داشته که با آنها برخورد شد اما به طور کلي اين کارخانه‌ها وضعيت نسبتا خوبي دارند.

بختياري عنوان کرد: در حال حاضر تعداد 39 کارخانه در شهرستان دماوند وجود دارد که از اين تعداد 22 واحد به حالت تعطيل و مابقي به صورت فعال و نيمه فعال در زمينه مواد غذايي مشغول فعاليت هستند.


 رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي:
 افغانستان و پاکستان؛ بازار هدف جديد صادرات آذربايجان غربي  

 اروميه - صديقي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: امسال کشورهاي افغانستان و پاکستان به عنوان بازارهاي هدف جديد کالاهاي صادراتي استان انتخاب شده‎اند.

جعفر صادق اسکندري درخصوص وضعيت بازار صادرات استان در سال جاري اظهارداشت:سالهاي گذشته صادرات کالاهاي غيرنقتي آذربايجان غربي به دليل هم‎مرزي با کشور ترکيه، عراق و جمهوري آذربايجان عمدتا به کشور عراق صورت مي‎گرفت افزود: به دليل وجود برخي مشکلات در کشور عراق به خصوص شمال اين کشور استان براي رفع مشکل صادراتي اقدام به پيدا کردن بازارهاي جديد کرده است.

وي با بيان اينکه امسال کشورهاي افغانستان، پاکستان، روسيه و... به عنوان کشورهاي بازار هدف جديد کالاهاي صادراتي استان انتخاب شده‏اند عنوان کرد: امسال بيشترين حجم صادرات استان به دو کشور پاکستان و افغانستان بوده که پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال حجم آن بيشتر شود.اسکندري سيب، کنسانتره را از عمده کالاهاي صادراتي به اين دوکشور عنوان کرد و گفت: امسال با توجه به افزايش ميزان توليد و نيز کيفيت بالاي سيبهاي توليدي استان پيش‎بيني مي‏شود صادرات خوبي به دو کشور هدف جديد در اين خصوص داشته باشيم.رئيس سازمان صعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي از صدور 225 ميليون دلار کالاي غيرنفتي از استان به کشورهاي خارجي طي سال جاري خبر داد و اضافه کرد: اين ميزان در مقايسه با مدت زمان گذشته که 221ميليون دلار بود سه درصد افزايش نشان مي‏دهد.

اسکندري ترکيه، عراق، افغانستان، پاکستان، آذربايجان را پنج کشور عمده هدف کالاهاي صادراتي استان دانست و عنوان کرد: 90 درصد صادرات استان امسال به اين کشورها صورت گرفته است.


 خبــر 

 بازسازي خط 2 بارگيري پالايشگاه شازند

اراك - الهام فراهاني

خط 2 بارگيري پالايشگاه شازند راه‌آهن اراك بازسازي شد.

مدير كل راه‌آهن اراك گفت: طي عمليات بازسازي خط بارگيري پالايشگاه اراك به طول 450 متر،ريلهاي U33 به R60 تبديل شدند.

وي گفت:اين بازسازي به منظور افزايش ايمني سير قطارها و كاهش هزينه‌هاي تعمير و نگهداري خطوط انجام شده است.

جلال‎الدين كوكنار همچنين از اتمام عمليات بازسازي خط 5 ايستگاه اراك به طول 400 متر خبر داد.

کسب مقام اول روابط عمومي آبفاي اصفهان در صنعت آب و فاضلاب

اصفهان-راعي

در هفتمين جشنواره ارزيابي عملکرد روابط عموميهاي صنعت آب و فاضلاب کشور براي دومين سال پياپي روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان مقام اول را به خود اختصاص داد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، هفتمين جشنواره ارزيابي عملکرد روابط عموميها در 5 بخش برگزار شد که شامل اطلاع‎رساني و ارتباطات، انتشارات، پژوهش و افکارسنجي، مديريت و برنامه‎ريزي و آموزش همگاني بوده است که آبفاي استان اصفهان با کسب بيشترين امتياز در تمام بخشها توانست به عنوان مقام اول روابط عمومي در گروه الف در بين شرکتهاي آب و فاضلاب کشور معرفي شود.

مدير روابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي استان اصفهان گفت: ما توانستيم با انسجام، تعامل و عملکرد مشترک به يک فهم و خرد جمعي دست يابيم و در نهايت با عملکرد مطلوب به جايگاه واقعي روابط عمومي آبفاي استان اصفهان در کشور دست يابيم اين درحاليست که برگزاري جشنواره ارزيابي روابط عموميها در کشور در چند سال گذشته متوقف شده بود که در سال 94 مجدد فعال گرديد و در دوسال پياپي برگزاري ششمين و هفتمين جشنواره در سالهاي 94 و 95 روابط عمومي آبفاي استان اصفهان به مقام اول دست يافت.

سيداکبر بني‎طبا مشاور مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با تعامل و ارتباط سازنده با ارباب رجوع در درون سازمان و برون سازمان سعي در تکريم ارباب رجوع داشتيم همچنين در چندسال اخير اطلاع‏رساني به موقع و آموزش مصرف بهينه آب فرهنگسازي و تبليغ و ترويج مصرف آب از جمله رويکردهاي مهم روابط عمومي آبفاي استان اصفهان بوده است.

در شهرستان شهريار؛

ديدار رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي با اعضاي انجمن موسيقي

شهريار- برزگر

عبدالرضا علي‎پناه سرپرست اداره طي نشستي با مسئول انجمن موسيقي و اعضاي انجمن شهرستان شهريار ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار ما، علي‌پناه سرپرست اداره با يعقوب نوروزي مسئول انجمن و اعضا به گفتگو پرداخت.

بنا بر همين گزارش، در اين نشست نوروزي مسئول انجمن موسيقي به برنامه‎هاي انجمن در شش ماهه دوم سال جاري اشاره و در ادامه برگزاري دو جشنواره موسيقي را از برنامه‎‏هاي انجمن موسيقي بيان نمود.

علي‎پناه سرپرست اداره نيز با اشاره به ضايعه فقدان استاد مصطفي شاداب‎فر پيشکسوت هنر موسيقي، انجمن موسيقي را مرکز ثقل و محتوايي هنر موسيقي برشمرد و ارائه برنامه‎هاي هنر موسيقي را در قالب جشنواره در شهرستان بمنظور ايجاد نشاط و پويايي خواستار گرديد.

وي در ادامه افزود: اميدوارم با همدلي و وفاق هنرمندان رشته‎هاي مختلف هنري شاهد تحولي در اين حوزه باشيم.

رئيس اداره راه و شهرسازي دماوند:

رفع تصرف بيش از 4 هکتار از اراضي ملي در رودهن

دماوند-صادقعلي

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند از آزادسازي و رفع تصرف بيش از چهار هکتار از اراضي ملي در منطقه سادات‎محله شهر رودهن به ارزش 21 ميليارد تومان خبر داد.محمد رنجبر در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: درراستاي اجراي فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر حفاظت و صيانت از منابع ملي، اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند با همکاري عوامل يگان حفاظت اراضي اين اداره در چند روز اخير با اخذ دستور قضايي اقدام به رفع تصرف اراضي در اين منطقه پرداخت.

وي افزود: در اين عمليات آزادسازي حدود 113 قطعه از اراضي ملي منطقه سادات محله واقع در شهرستان دماوند به مساحت چهار و نيم هکتار به ارزش تقريبي 21 ميليارد و 500 ميليون تومان از تصرف زمين‌خواران و متجاوزان اراضي ملي آزادسازي و رفع تصرف  گرديد.رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند با تأکيد بر برخورد جدي با هرگونه زمين‌خواري و تصرف اراضي ملي بيان کرد: مقابله با زمين‌خواران همواره در دستور کار اين نهاد قرار دارد و هرگونه حرکت درراستاي تخريب و تصرف در عرصه‌هاي ملي تحت نظر اداره راه و شهرسازي به صورت شبانه‌روزي توسط عوامل حفاظتي رصد شده و با عناصر فرصت‌طلب برخورد قاطع خواهد شد.

رنجبر ادامه داد: به اين ترتيب اداره راه و شهرسازي شهرستان دماوند آمادگي دريافت گزارش و اخبار مردمي در زمينه تصرف و تخريب اراضي ملي از سوي عموم مردم را دارد.

در مراسم روز جهاني استاندارد؛

شرکت فولاد مبارکه اصفهان، واحد نمون? استاندارد شد

اصفهان-راعي

در مراسم روز جهاني استاندارد که با حضور معاون اول رئيس جمهوري و وزير صنعت، معـدن و تجارت در سالن اجلاس سـران برگزار شد، از شرکت فولاد مبارک? اصفهان به عنوان واحد نمون? ملي تجليل شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين مراسم منوچهر نيکفر، معاون فناوري شرکت فولادمبارک? اصفهان به نمايندگي از مديرعامل شرکت، تنديس واحد نمون? کشوري را از دست معاون اول رئيس جمهوري دريافت کرد.


 در استان 

 برگزاري جلسه شوراي حفظ حقوق بيت‎المال در اداره آب منطقه‌اي گلستان

گرگان-قهرمان

پنجاه و دومين جلسه شوراي حفظ حقوق بيت‎المال در اراضي ملي و منابع طبيعي با حضور رئيس کل دادگستري گلستان و دادستان مرکز استان و اعضاي اين شورا در سالن کوثر شرکت آب منطقه‌اي گلستان برگزار شد.سيد هادي هاشميان رئيس کل دادگستري استان و رئيس شوراي حفظ حقوق بيت‎المال استان در اين جلسه گفت: جلسات اين شورا در استان از جلسات مفيد و موثر و نمونه در سطح کشور است که نشان‎دهنده تعامل موثر بين دستگاه قضايي و نهادهاي اجراي و نظارتي استان است.

هاشميان تصريح کرد: تلاش ما اين است که خروجي اين جلسات به عمليات اجرايي نزديک تر باشد و بتوانيم بيش از پيش در حفظ و حراست از حقوق بيت‎المال کوشا باشيم.

رئيس کل دادگستري گلستان در اين جلسه که با موضوع خليج گرگان برگزار شده بود، بيان کرد: گزارش طرح مطالعاتي راهکارهاي احياي خليج گرگان طبق نظر معاون عمراني استانداري تا 25 روز آينده اعلام مي‌شود.

وي تصريح کرد: قرار است اين گزارش براي بررسي و تصميم‏گيري به سازمان حفاظت محيط زيست کشور فرستاده شود.

هاشميان با بيان اين که بايد در تصميم‏گيري براي نجات خليج گرگان شتاب شود گفت: نجات خليج گرگان با ظرفيتهاي استاني امکانپذير نيست و نيازمند شکل‏گيري مطالبه ملي است.

اين مقام ارشد قضايي استان در ادامه سخنان خود از اداره کل منابع طبيعي استان هم خواست: با پسروي آب دريا، ساحل استان را رصد کنند و مراقب دست‎اندازي سودجويان بر زمينهاي ساحلي باشد.

جذب نزديک به 8800 مشترک گاز در استان گلستان

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت گازاستان گلستان درگفتگو با پايگاه اطلاع‎رساني شرکت ازجذب نزديک به 8 هزار و800 مشترک گاز در استان تا پايان نيمه اول سال جاري خبرداد.

وي افزود: از اين تعداد حدود 4440 مشترک شهري بوده و تعداد 4360 مشترک نيز روستايي بودند که جذب اين شرکت شدند

صفرعلي جمال ليواني تصريح کرد:در همين راستا با همت و تلاش مجموعه کارکنان گاز گلستان درمجموع تاکنون بالغ بر 529 هزار و 145 مشترک در سطح استان مصرف‎کنندگان گاز طبيعي مي‎باشند.

مديرعامل شرکت گازاستان گلستان افزود: مشترکين گرامي توجه داشته باشند يکي از موارد مهمي که همواره به آن تاکيد مي‎کنيم رعايت نکات ايمني بوده که در همين جا از همه مصرف‎‏کنندگان گازطبيعي درخواست مي‌شود تا موارد ايمني را به طور کامل رعايت کنند و ضمن فراهم نمودن رفاه و آسايش براي خود و خانواده سال جاري را بدون هيچ حادثه به پايان برسانند.

رونمايي از طرح جلوگيري از ورود کالاهاي نفتي مشابه ساخت داخل

اهواز-خبرنگار آفرينش

همزمان با نهمين نمايشگاه تخصصي ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان، طرح جديد جلوگيري از ورود کالاهاي نفتي مشابه ساخت داخل رونمايي مي‎شود.

نهمين نمايشگاه تخصصي ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان از تاريخ 11 لغايت 14 آبان ماه 96 با همکاري اين شرکت ملي مناطق نفت‏خيز جنوب و شرکت نمايشگاههاي خوزستان در اهواز برگزار مي‌شود.

شرکت ملي مناطق نفت‏خيز جنوب که بيش از 80 درصد نفت توليدي کشور را عهده دار است، در نظر دارد تا همزمان با برگزاري اين نمايشگاه از طرح جديدي رونمايي کند که منجر به جلوگيري از ورود کالاهاي نفتي مشابه ساخت داخل شود.

آغاز اجراي پروژه کمربند سبز علوي در ميناب

با همکاري دادگستري و شهرداري عمليات اجرايي پروژه کمربند سبز علوي با کاشت درختان بومي به مساحت 5 هکتار در ميناب کلنگ زني شد.

«عباس رئيسي»، شهردار ميناب در حاشيه مراسم کلنگ‌زني پروژه کمربند سبز علوي، در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: يکي از مناسب‌ترين و کاربردي‌ترين راه‌ها براي مقابله با حاشيه‌نشيني، افزايش پوشش گياهي در سطح شهرها و اماکن عمومي و پر رفت و آمد است که نه تنها هيچ‏گونه اثرات مخرّب زيست محيطي را در بر ندارد، بلکه راه‏کاري در راستاي توسعه پايدار و بهبود کميت و کيفيت هواست.

وي افزود: بر اساس مطالعات انجام شده کمربند سبز علوي ميناب 5 هکتار از ضلع شرقي خيابان مرحوم عباسي تا حاشيه پل بسيج را در بر خواهد گرفت.

شهردار ميناب به تشريح اهداف تفاهم‌نامه مذکور ميان شهرداري ميناب و مجموعه دادگستري پرداخت و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه مذکور بيش از پنج هکتار از اراضي حاشيه بلوار مرحوم عباسي با استفاده از نهال‌هاي مقاوم و بومي توسط محکومين جرائم خردي که بجاي مجازات حبس در مورد ايشان مجازات جايگزين به انجام خدمات جنگلداري توسط محاکم کيفري ميناب صادر شده است درختکاري مي‌شود.

رئيسي خاطرنشان کرد: جلوگيري از تعرض به اراضي ملي و انفال جلوگيري از گسترش حاشيه‌نشيني، افزايش سرانه فضاي سبز، کمک به زيباسازي شهري و ارتقاء سلامت روان با ايجاد محيط‌هاي مناسب جهت شهروندان محترم، کمک به محيط‌زيست و هواي پاک شهري از جمله اهداف اين طرح 5 هکتاري است.

گونه‌هاي گياهي چون چريش، لور انجير بنگالي، گل ابريشم، گارم زنگي، مشعل جنگلي، جم، انبه، تمر هندي، گل کاغذي و ديگر درختان بومي براي کاشت در اين کمربند انتخاب شده‌اند.

به گزارش ايسنا، در اين آئين به‌صورت نمادين چند درخت بومي توسط امام جمعه و جمعي از مسئولان در اين زمين کاشته شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي