جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5686

خطر حذف بيخ گوش تيم هاي ايراني
سد بزرگ 8 ميلياردي مقابل سرخابي ها

آخرين گمانه زني ها درباره ليست خروجي استقلال
شفر خانه تکاني مي کند


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 خطر حذف بيخ گوش تيم هاي ايراني
 سد بزرگ 8 ميلياردي مقابل سرخابي ها 

 
باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس دو روز ديگر فرصت دارند بخش عمده اي از بدهي هايشان را پرداخت کنند تا از فصل آينده رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا کنار گذاشته نشوند.

کنفدراسيون فوتبال آسيا مدت هاست سختگيري براي صدور مجوز حرفه‌اي باشگاه ها را آغاز کرده و 8 آبان آخرين فرصتي است که به تيم‌هاي ايراني داده تا بخشي از بدهي‌هايشان را پرداخت کنند.

شهريورماه امسال، کنفدراسيون آسيا بايد راي نهايي خود در مورد تيم هاي ايراني را صادر مي کرد، اما در مذاکرات و رايزني هايي که رئيس فدراسيون فوتبال با مسئولان اين کنفدراسيون داشت، دو ماه فرصت گرفت و حالا مهلت دو ماهه نيز تمام شده و همچنان بدهي هاي استقلال و پرسپوليس پابرجاست.

سعيد فتاحي، مسئول کميته مسابقات سازمان ليگ در مورد آخرين وضعيت بدهي هاي اين تيم ها گفت: باشگاه‌هاي استقلال، پرسپوليس و تراکتورسازي برخي از مشکلات خود را برطرف کرده‌اند ولي بدهي‌هاي عمده برمي‌گردد به موضوع حق پخش که اصلي‌ترين مشکل اين باشگاه‌ها در آسياست. پرسپوليس براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا بايد حدود سه ميليارد و استقلال حدود چهار تا پنج ميليارد از بدهي‌شان را تا دو روز آتي تسويه کنند.

دو باشگاه پرطرفدار تهراني درحالي بايد تا دو روز آينده مبلغ هشت ميليارد تومان را پرداخت کنند که جيب شان خالي است و اسپانسرهايي هم که براي خود جذب کرده اند نتوانسته اند به تعهداتشان عمل کنند.

ضمن اينکه باشگاه پرسپوليس چند پرونده همزمان ديگر هم دارد که بار مالي زيادي را روي دوش اين باشگاه خواهد گذاشت. جريمه پرونده مهدي طارمي در انتقال به باشگاه ريزه اسپور ترکيه يکي از اين پرونده هاست.

در مقابل وضعيت استقلال هم رو به راه نيست و با شکايت مدافع اسبق آبي ها، وضعيت براي اين تيم بحراني تر شده است.

امير حسين صادقي مدافع اسبق استقلال که در پيکان حضور دارد، بابت طلب هايش از اين باشگاه به AFC شکايت کرده. آرش شکرريز وکيل اميرحسين صادقي در خصوص شکايت موکلش به AFC بابت طلبش از دو باشگاه استقلال و تراکتورسازي تبريز گفت:«موکلم اميرحسين صادقي به علت شکايت از دو باشگاه استقلال و تراکتورسازي به AFC مراجعه کرده است.روز گذشته ايميلي از دپارتمان حقوقي با رونوشت از کميته انضباطي AFC دريافت کردم که حاکي از دريافت شکايت و ثبت آن در کميته انضباطي و دپارتمان حقوقي AFC است.»

بايد ديد در اين فرصت کوتاه آيا مسئولان اين دو باشگاه مي توانند بخشي از بدهي هايشان را پرداخت کنند و مشکل پرونده مالي شان را برطرف کنند يا از رقابت هاي فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا کنار گذاشته خواهند شد؟

کدام تيم‌هاي ايراني جانشين سرخابي‌ها در آسيا مي‌شوند؟

طبق قانون کنفدراسيون فوتبال آسيا و آئين‌نامه ليگ قهرمانان آسيا در صورت حذف پرسپوليس و استقلال به خاطر بدهي‌ها، 5 تيم شانس جايگزيني آنها را دارند.

اين مسئله در مورد تيم نفت تهران هم صدق مي‌کند و اگر نفت تهران نتواند استانداردهاي ليگ قهرمانان آسيا را کسب کند و مجوز حرفه‌اي براي حضور در اين مسابقات را بگيرد، در آن صورت نيز يک تيم ديگر ايراني جايگزين نفت در ليگ قهرمانان آسيا خواهد شد.

براساس قوانين کنفدراسيون فوتبال آسيا و همچنين آئين‌نامه مسابقات ليگ قهرمانان، در صورت حذف پرسپوليس، استقلال و نفت تهران از ليگ قهرمانان و در صورتيکه ايران 1+3 سهميه در مسابقات فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا داشته باشد، در آن صورت تا رده هشتم جدول فصل گذشته، تيم‌ها شانس جايگزيني دارند و مي‌توانند به جاي 3 تيم پرسپوليس، استقلال و نفت تهران به اين مسابقات وارد شوند. طبق جدول فصل گذشته ليگ برتر، 8 تيم اول به اين ترتيب هستند:

1- پرسپوليس2 - استقلال تهران3 - تراکتورسازي تبريز4 - ذوب‌آهن اصفهان5 – سپاهان6 – پيکان7 - استقلال خوزستان8 - گسترش فولاد تبريز

در صورت حذف پرسپوليس، استقلال و نفت تهران، به احتمال زياد تيم‌هاي ذوب‌آهن، سپاهان و پيکان، جايگزين اين تيم‌ها در ليگ قهرمانان‌ آسيا خواهند شد. البته استقلال خوزستان با توجه به اينکه در رده پايين‌تري نسبت به اين تيم‌ها قرار دارد و اينکه شرايط مالکيت اين باشگاه نيز در هاله‌اي از ابهام قرار دارد، احتمال حضورش در آسيا بسيار ضعيف است.


 آخرين گمانه زني ها درباره ليست خروجي استقلال
 شفر خانه تکاني مي کند 

 با نتايجي که استقلال تا پايان هفته دهم ليگ برتر گرفته، گمانه زني ها در خصوص تغيير بازيکنان اين تيم توسط سرمربي آلماني، افزايش يافته است.وينفرد شفر سرمربي آلماني آبي ها در چند مصاحبه اعلام کرده که استقلال بيمار است و حال خوبي ندارد و به همين دليل کار او در تيم براي بازگشت چندان راحت نيست.

استقلال تهران که تغييرات پي در پي را تجربه مي کند، روندي سقوطي اش را از اول فصل ادامه داده است. اما چرا استقلال به اين روز افتاد؟ در ابتداي فصل منصوريان براي کم کردن هجمه باخت شش بر صفر به العين امارات، يک ليست گرانقيمت و بلند بالا را تحويل باشگاه استقلال داد تا با تزريق نيروهاي جديد بتواند در قامت يک قهرمان در فصل جديد عرض اندام کند اما اوضاع آنطوري نشد که منصوريان مي خواست.

منصوريان که فصل پييش گفته بود در تغييرات زيادي در تيمش نمي دهد، 10-11 بازيکن را تغيير داد و البته چند بازيکن تاثيرگذار مثل کاوه رضايي، رابسون جانواريو وهراير مگويان را از دست داد.

مگوياني که به گفته بسياري از کارشناسان مي توانست در اين روزها به درد کارهاي دفاعي استقلال بخورد. حالا استقلال پس از مصدوميت پژمان منتظري و بلاتکليفي مجتبي جباري و جدا شدن کاوه رضايي نه دفاع آخر دارد، نه هافبک طراح و نه مهاجم نوک شش دانگ! اميد ابراهيمي هم پس از پايان دوران مصدوميتش اصلا با اميد ابراهيمي فصل قبل، قابل مقايسه نيست. منصوريان پس از شنيدن شعار حيا کن، رها کن وحاشيه هايي که پيش آمد، ترجيح داد استعفا دهد و از استقلال برود. هواداران خشمگين استقلال با آمدن وينفرد شفر، کمي آرام شدند.

سرمربي آلماني با لبخند آمد و استقلال در اولين بازي با تيم فولاد خوزستان بدون گل مساوي کرد. پس از اينکه استقلال نساجي را دو بر يک در جام حذفي شکست داد، هواداران آبي اميدوار شدند که استقلال حداقل دربي را به پرسپوليس واگذار نکند که بر خلاف انتظارشان اين اتفاق افتاد. حالا استقلال تهران با 13 امتياز اختلاف با صدرنشين فعلي ليگ تقريبا از قهرماني نا اميد شده است و چشم به جام حذفي دارد تا حداقل بتواند قهرمان شود و سهميه بگيرد.

در همين حال از اردوي آبي ها خبرهاي متفاوتي به گوش مي رسد. خبرهايي از تغيير و تحولات در ليست بازيکنان.

شايد نبوغ ذاتي کاوه رضايي و سرعت بازيکناني نظير بهنام برزاي در فصل گذشته مي توانست خط آتش استقلال را زنده نگه دارد اما در اين فصل با تفاضل منفي 5 و تنها 4 گل زده، خط حمله استقلال در تيررس همه انتقادهاست. تيمي که يکي از بهترين خط حمله هاي تمامي ادوار ليگ برتر را دارد، آمار اين فصلش نشان مي دهد که انتخاب هاي سرمربي سابق براي خط حمله کاملا نادرست بوده است. حالا بيشترين گمانه زني ها از تغييرات در خط حمله آبي ها است. جايي که بازيکناني نظير سجاد شهباززاده و علي قرباني و حسن بيت سعيد و جابر انصاري و فرشيد اسماعيلي نتوانسته اند انتظارها را برآورده کنند.

در هر حال خبرها حاکي از آن است که شفر مي خواهد براي نيم فصل خانه تکاني کند و چندين بازيکن را از ليست استقلال کنار بگذارد. آخرين گمانه زني ها حاکي از آن است که او براي ليست خروجي اش، هشت بازيکن را در نظر گرفته است.

حسن بيت سعيد: بازيکن جنوبي و خوزستاني استقلال که از قرار معلوم او هم گرفتار نحسي شماره 7 شده است و با بازي نکردن در دربي شايعه جدايي او بيش از گذشته به گوش مي رسد. بيت سعيد بازيکن مورد علاقه بهتاش فريبا و پندار توفيقي بود و به عنوان يکي از برگ هاي برنده فصل نقل و انتقالات به استقلال آمد، ولي حالا در ترکيب تيم جايي ندارد و از سوي ديگر نسبت خانوادگي اش با يکي از مربيان تيم فولاد و همچنين حضور دوست ديگرش نظير زهيوي در اين تيم، بيت سعيد را در يک قدمي فولاد قرارداده است و همه شواهد نشان مي دهد او يکي از اولين گزينه ها براي جدايي از استقلال باشد. او در تمرين استقلال هم به شفر گفته که قصد جدايي دارد و به همين دليل شفر به او اجازه تمرين
نداد.

سجاد شهباززاده : مهاجم نا آماده اين روزهاي استقلال پس از يک تجربه بد در ترکيه و قهرماني در جام حذفي با نفت، با توپي پر به استقلال آمد تا بتواند نگاهي به تيم ملي هم داشته باشد. شهباززاده که به تازگي از بند مصدوميت رها شده، حالا مهاجم دوم استقلال است و هنوز به آمادگي کامل نرسيده است. احتمال ماندن او در اردوي آبي ها 50-50 است و البته آنطور که خودش مي گويد جنگيدن براي بهتر شدن کاري است که چندين بار انجام داده است.

علي قرباني :مهاجم سوادکوهي آبي ها که شفر روي او حساب ويژه اي باز کرده بود هنوز نتوانسته رضايت سرمربي آلمان را کسب کند. قرباني اين فصل با فصل گذشته اصلا قابل مقايسه نيست و قرباني که فصل گذشته در ليگ برتر 6 گل زده بود امسال فقط يک گل آن هم به نساجي ليگ يکي است! شفر در تمرينات از قرباني جنگيدن و دويدن براي پرس مي خواهد. خود قرباني فکر مي کرد که در حاشيه امن است و هيچ خطري فعلا تهديدش نمي کند اما نمايش ضعيف او در چند هفته گذشته شفر را مردد کرده است.

جابر انصاري: جابر انصاري يکي از بازيکنان موثر استقلال در دربي بود. او بابت جاگيري و خلق موقعيت کارنامه خوبي دارد ولي از بابت هدر دادن موقعيت ها خيلي ها را مايوس کرده است. انصاري بيش از آن که مهاجمي جنگجو باشد، فرصت طلب است و با زيرکي به گل مي رسد اما در دربي85 بي دقتي کرد و سه موقعيت مسلم گلي که برايش پيش آمد را به گل تبديل نکرد. انصاري فصل قبل هم در ليست خروج حضور داشت و گسترش فولاد قاطعانه به دنبالش بود اما در نهايت منصوريان او را در استقلال نگه داشت. نمايش انصاري در دربي کمي وضعيت جابر را بهتر کرده و شايد از ليست خروجي هاي استقلال خارج شود.

لئوناردو پادوواني: تغيير و تحول ديگر را مي توان در دفاع استقلال دنبال کرد؛ جايي که به نظر مي رسد شفر از پادوواني کاملا نا اميد است و به نظر مي رسد با بازگشت منتظري، او در ليست مازاد قرار مي گيرد.

مدافع بلند بالاي برزيلي اين فصل به دليل نبودن زوج فصل قبلش رابسون، کمي در تيم تنها است و شايد بازنشسته شود. شفر در اين روزها مدافعي سرعتي مي خواهد تا بتواند قلب دفاع کند تيمش را سرو سامان بدهد.

يعقوب کريمي: بازيکن پر حاشيه استقلال، ابتداي فصل بين ماندن و رفتنش حرف هاي بسياري زده شد. يعقوب کريمي وينگر چپ آبي ها در پازل فکري شفر آلماني جايي ندارد به احتمال زياد نيم فصل در ليست خروجي ها قرار خواهد گرفت. بازيکني که خيلي ها فکر مي کردند مي تواند سمت چپ استقلال را براي سالهاي سال بيمه کند حالا يکي از جدي ترين گزينه هاي خروج است .

سيد مهدي رحمتي: قرارداد سيد مهدي رحمتي با استقلال قرارداد محکمي است اما او فعلا ذخيره سيد حسين حسيني شده است. رحمتي از نشستن روي نيمکت ناراضي است و اين نارضايتي اش را به شيوه هاي مختلف نشان داده است.

او با اميرقلعه نويي، پرويز مظلومي، عليرضا منصوريان و حالا با ميک مک درموت به مشکل خورده است و البته خيلي دوست دارد که ميک مک درموت از استقلال برود. ميک يکي از مخالفان اصلي سيد مهدي رحمتي است. شفر براي اينکه رحمتي را کنار بگذارد، بايد از هفت خوان قراردادش بگذرد. قراردادي که نه مظلومي و نه منصوريان نتوانستند به خاطرش رحمتي را کنار بگذارند. رحمتي دو فصل پيش با استقلال قرارداد سه ساله اي بست و حالا يک فصل ديگر از قراردادش باقيمانده
است.

مجتبي جباري: مجتبي جباري بازيکني است که البته در معادلات مديريتي استقلال از ليست اين تيم کنار گذاشته شد و حالا مديران باشگاه استقلال مي خواهند او را کنار بگذارند تا جا براي شفر باز شود.اين در حالي است که بازيکنان استقلال دوست ندارند جباري از تيم برود. جباري که با اميد زيادي به استقلال آمد حالا در آستانه قرارگرفتن در ليست خروجي است.

با توجه به روحيه خاص شفر او به دنبال بازيکني است که بتواند نود دقيقه فشار بياورد و پرس کند و اميدوار باشد و البته خودش را در موقعيت گل قرار دهد. خصوصياتي که اين روزها در کمتر بازيکن استقلال مي توان پيدا کرد و حالا شفر قصد دارد در اندک فرصت باقي مانده اميد مرده تيم را زنده کند؛ کاري که شايد فقط از دست يک مربي آلماني بر مي آيد.


 خبـــرنامه 

 درگيري رحمتي و اميد

استقلال تکذيب مي‌کند

ايلنا در خبري عجيب مدعي شد که سيد مهدي رحمتي و اميد ابراهيمي ساعاتي پيش از شروع مسابقه و زماني که در هتل حضور داشتند با يکديگر بگو‌مگو پيدا کرده که اين درگيري رفته رفته‌ شديد‌تر هم شد و حتي دخالت سايرين هم تا دقايقي بي‌فايده بود. اين سايت جزئيات اين درگيري را هم به اين شرح اعلام کرده است: «ماجرا از آن قرار است که رحمتي در هتل پيشنهاد شرط‌بندي را ميان بازيکنان مطرح مي‌کند و از آنها مي‌خواهد هرکدام مبلغ 100 هزار تومان پول وسط بگذارند و پيش‌بيني‌شان از دربي را بگويند تا در پايان هرکس حدسش درست از آب درآمد پول‌هاي جمع شده به او برسد. اين پيشنهاد از سوي رحمتي باعث برافروخته شدن ابراهيمي شد و اين بازيکن واکنش تندي به کاپيتان نيمکت‌نشين آبي‌ها داشت.

اعتراض ابراهيمي به رحمتي براي مطرح کردن شرط‌بندي پيش از دربي بود که عقيده داشت تمرکز بازيکنان را از بين خواهد برد و البته برخي ديگر هم مي‌گويند رحمتي روي باخت استقلال در دربي شرط بسته بود که اين موضوع اعتراض و ناراحتي هافبک دفاعي آبي‌پوشان را در پي داشت.» در پي انتشار اين خبر اما باشگاه استقلال آن را تکذيب کرد و اعلام کرد که با ارسال آن به کميته حقوقي باشگاه، اين موضوع را در مراجع قانوني پيگيري خواهد کرد.

اعتراض رسمي استقلال

داور دربي اشتباه کرد

باشگاه استقلال طي نامه‌اي نسبت به قضاوت بيژن حيدري در داربي هشتاد و پنجم که با برتري پرسپوليس به پايان رسيد، اعتراض کرد. در اين نامه به اخراج نشدن کمال کاميابي نيا اشاره شده است. کاميابي نيا در ‌دقيقه 34 ديدار استقلال و پرسپوليس روي ابراهيمي مرتکب خطا شد ولي داور به اشتباه به ربيع‌خواه کارت داد. کاميابي نيا در ‌دقيقه 78 نيز مرتکب خطا شد که با کارت زرد بيژن حيدري روبه‌رو شد. استقلالي‌ها معتقدند که اگر کارت اول به درستي به او داده مي‌شد، اين بازيکن بايد در ‌دقيقه 78 از زمين اخراج مي‌شد.

استقلال در حالي به اين ماجرا اعتراض کرده که بيژن حيدري درباره اين صحنه اين طور توضيح داده است: « ربيع‌خواه در چند دقيقه سه بار مرتکب خطا شد و به همين دليل به او کارت نشان دادم. در اين صحنه، ربيع‌خواه از بالا تنه و کاميابي‌نيا از پايين تنه مرتکب خطا شدند.»

اطمينان کلوپ

سال‌ها در ليورپول مي‌مانم

يورگن کلوپ در اين فصل نتايج ضعيفي با ليورپول کسب کرده و در رده نهم جدول رده بندي قرار گرفته است. شکست سنگين و پر گل برابر تاتنهام يک بار ديگر زمزمه‌هاي برکناري کلوپ را بر سر زبان‌ها انداخت ولي اين مربي در آستانه بازي با هادرزفيلدتاون با رد اين شايعات عنوان کرد که سال‌ها در ليورپول مي‌ماند.

يورگن کلوپ درباره برکناري از ليورپول گفت: «خيلي‌ها به من پيام دادند که به حرف کارشناسان فوتبالي توجه نداشته باشم. شايد مردم فکر کنند که مربي‌اي نيستم که بتوانم شرايط را تغيير دهم ولي در باشگاه کسي اين طور فکر نمي‌کند. با تغيير مربي مشکلات باقي خواهند ماند. بايد بتوان مشکلات را حل کرد و از سر راه برداشت. من فکر نمي‌کنم مشکل تيم باشم و اگر اين طور باشد خودم کنار مي‌روم. الان 100 درصد تمرکز من روي موفقيت تيم است و به همين خاطر نگران نباشيد چون با اين شرايط مي‌خواهم سال‌ها در ليورپول بمانم.»

دست خالي دايي براي مصاف با پرسپوليس

سايپا در هفته يازدهم رقابت‌هاي ليگ برتر، روز سه‌شنبه مقابل پرسپوليس قرار خواهد گرفت. اين بازي يکي از حساس‌ترين بازي‌هاي اين هفته است. اما سايپا در اين بازي اميد خالدي را به دليل سه اخطاره بودن به همراه نخواهد داشت، اين در حالي است که رضا علي‌ياري هم مصدوم است و به اين بازي نمي‌رسد. ايوب کلانتري هم ديگر بازيکن سايپا است که رباط صليبي پاره کرده است و چند ماه از ميادين به دور خواهد بود. در غياب اين 3 بازيکن علي دايي و تيمش کار سختي براي مقابله با پرسپوليس دارند.

مرادي:

رستمي بايد مدرک بدهد که به ايران برمي‌گردد

رئيس فدراسيون وزنه‌برداري گفت: رستمي بايد مدارکي ارائه کند که پس از مسابقات قهرماني جهاني به ايران برمي‌گردد.

علي مرادي در گفت‌وگو با ميزان، در خصوص مشکلي که براي صدور ويزاري کيانوش رستمي به وجود آمده اظهار داشت: از طريق کميته برگزاري مسابقات اطلاع دادند که کيانوش رستمي به دليل نقص مدارک بايد مجددا به سفارت آمريکا در دوبي برود. به همين دليل براي اين وزنه‌بردار وقت مصاحبه گرفته خواهد شد تا ويزا براي او و برادرش صادر شود. ضمن اين که مشکلي که براي کيانوش رخ داده ممکن است براي ساير وزنه‌برداران هم رخ دهد.

وي ادامه داد: کيانوش رستمي بايد مدارکي ارائه کند که پس از مسابقات قهرماني جهاني به ايران برمي‌گردد. اين که گفته مي‌شود کيانوش مصدوم است واقعيت ندارد اما مشکل فعلي کيانوش را نه مي‌توانيم بگوييم حاد است و نه مي‌توانيم بگوييم حاد نيست در نهايت اميدواريم کيانوش بتواند به آمريکا اعزام شود.

رئيس فدراسيون وزنه‌برداري تصريح کرد: اين مسئله براي ما هم تازگي دارد چون دفعات قبل بعد از مرحله مصاحبه، دوباره درخواست انجام مصاحبه نمي شد اما براي رستمي اين اتفاق رخ داد. ما واقعا بابت اين اتفاق نگرانيم.

درگيري ويدال در يک باشگاه شبانه

ستاره شيليايي بايرن مونيخ بار ديگر در خارج زمين حاشيه ساز شده است. آرتورو ويدال که هميشه در بيرون زمين حواشي زيادي داشته، بنا بر گزارش نشريه بيلد پس از پيروزي 4-0 بايرن مونيخ مقابل ماينتز در ماه سپتامبر، همراه با دوستانش در يک باشگاه شبانه باعث آزار و اذيت ديگران شده و درگيري شديدي درست کرده به طوري که چند نفر از حاضران در کلوپ آسيب ديدند. البته مدير اين باشگاه شبانه در گفت و گو با رسانه هاي آلمان اعلام کرده ويدال و دوستانش تقصيري نداشتند و تنها از خودشان دفاع کردند اما نشريه بيلد همچنان روي گزارش خودش تاکيد کرده است.

همين حواشي باعث شده بار ديگر شايعات مربوط به تمايل بايرن مونيخ به فروش ويدال و بازگشت اين بازيکن به سري آ که مورد علاقه تيم اينتر قرار دارد، قوت بگيرد. ويدال 30 ساله در زمان حضور در يوونتوس هم چند بار در بيرون زمين حاشيه درست کرد و رسانه هاي ايتاليا همين موضوع را يکي از دلايل يووه براي فروش او اعلام کردند.


 خبـــرنامه 

 وضعيت مبهم بازيکنان کاتالونيا در پي اعلام استقلال

در پي اعلام استقلال پارلمان کاتالونيا، روزنامه چاپ مادريد در گزارشي بررسي کرده که وضعيت بازيکنان و تيم‌هاي اين ايالت چه خواهند شد؟

پارلمان کاتالونيا در راي‌گيري‌ محرمانه اي با 70 راي موافق تصميم به ايجاد «جمهوري کاتالونيا» گرفته است. در اين راي‌گيري همچنين 10 راي مخالف و 2 راي بي‌طرف هم وجود داشته است. اما اين اتفاق چه تاثيري روي ورزش اسپانيا خواهد گذاشت؟ تيم ملي چه خواهد شد و چه کسي قانون‌گذاري مي‌کند؟

روزنامه اسپانيايي مارکا در گزارشي به اين موضوع پرداخته است. اين روزنامه نوشته، کاتالونيا مستقل به اين معني نيست که تيم‌هايش هرجا که بخواهند بازي کنند. همچنين اگر براي موضوعي نياز به دخالت کاتالونيا باشد، چون جامعه بين‎الملل چنين کشوري را نمي‎شناسد مشکلاتي پيش خواهد آمد.

رئيس بارسا اعلام کرد که اين باشگاه به کارش در رقابت‌هاي لاليگا ادامه خواهد داد و قبول کردن فدراسيون کاتالونيا يا اين که بارسلونا در کدام ليگ اجازه بازي دارد و در کدام ليگ نه بستگي به نظر فيفا دارد. همچنين اين احتمال وجود دارد که تصميم‎گيري درباره مسائل ورزشي اين ايالت حتي تا 6 سال هم زمان ببرد.

اين احتمال وجود ندارد که بارسلونا يا اسپانيول يا ديگر تيم‌هاي کاتالونيايي شاغل در اسپانيا بلافاصله از ليگ‌هايشان جدا شوند. اما در قوانين ليگ فوتبال اسپانيا آمده که تيمي از کشور ديگر به جز آندورا اجازه حضور در ليگشان را ندارد.

اما اين بخشي از مشکلات است و بخش ديگر مربوط به سطح بين‌المللي است. جايي که برخي بازيکنان ديگر اجازه بازي کردن براي تيم ملي اسپانيا را نخواهند داشت. همچنين قوانين جديدي هم براي ليگ قهرمانان اروپا توسط يوفا وضع خواهد شد تا تکليف تيم‌هاي حاضر در اين تورنمنت مشخص شود. طبيعتا بايد سهميه اسپانيا افزايش پيدا کند و سهميه‎اي هم به کاتالونيا اختصاص داده شود.

ثبت دوستانه ايران و پاناما در فيفا

تيم هاي ملي فوتبال ايران و پاناما در شهر گراتس اتريش به مصاف هم مي روند.

ديدار دوستانه فوتبال تيم ملي فوتبال ايران و پاناما به صورت رسمي در سايت رسمي فيفا درج شد.

طبق اعلام فيفا بازي تيم ملي ايران و پاناما در تاريخ 9 نوامبر(18 آبان ماه) در شهر گراتس و در منطقه اشتيرييا برگزار خواهد شد.

احمدزاده در جمع سه نامزد نهايي بهترين فوتباليست ساحلي جهان

سازمان جهاني فوتبال ساحلي اسامي سه نامزد نهايي کسب عنوان برترين بازيکن جهان را معرفي کرد.

اسامي سه نامزد دريافت عنوان برترين بازيکن جهان در يک سال اخير در حالي از سوي سازمان جهاني فوتبال ساحلي معرفي شد که طبق آراي سرمربيان و کاپيتان‌هاي تيم‌هاي ملي جهان، نام محمد احمدزاده، کاپيتان تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در کنار برونو ژاوير و مائوريسينيو، دو بازيکن تيم ملي برزيل قرار گرفته است.

محمد احمدزاده پيش از اين عنوان برترين بازيکن جام جهاني 2017 باهاما را کسب کرده است.

همچنين پيمان حسيني و محمدحسين ميرشمسي نيز به ترتيب در جمع سه نامزد نهايي برترين دروازه‌بان و مربي سال جهان قرار گرفته‌اند. نفرات منتخب نهايي در مراسم گالا فوتبال ساحلي در شب پاياني رقابت‌هاي جام بين قاره‌اي جهان (سيزدهم آبان) اعلام خواهند شد.

با هدف برگزاري ديدار دوستانه با ستارگان ايران

ديدار هياتي از باشگاه اينتر با سرکنسولگري ايران در ميلان

در راستاي هماهنگي ديدار دوستانه بين ستارگان اينتر و ستارگان ايران، هياتي از باشگاه اينتر با سرکنسول ايران در ميلان ديدار و گفت‌وگو کرد.

تيم فوتبال ستارگان اينترميلان ايتاليا با نام ( Inter for ever ) با محوريت اسطوره آرژانتيني خودش خاوير زانتي و فرانچسکو تولدو و ستارگان نامي سالهاي نه چندان دور اين باشگاه، حالا چند سالي هست که با انجام بازي‌هاي خيريه و عام المنفعه در کشور محتلف جهان به ميدان مي‌رود.اين تيم پس از مذاکرات چندين ماهه باشگاه هنرمندان ايران براي برگزاري مسابقه‌اي خيريه بين ستارگان فوتبال ايران و ستارگان اينترميلان قرار است بزودي در ايران به ميدان برود. به همين منظور هياتي از اين باشگاه ايتاليايي با حضور در کنسولگري جمهوري اسلامي ايران در شهر ميلان، با سرکنسول ايران ديدار و گفت‌وگو کردند.

در اين ديدار امير مسعود ميري سرکنسول ايران ضمن خوش آمدگويي به مهمانان، از علاقه مندي خود براي سفر ستارگان اينترميلان به ايران گفت و تاکيد کرد تمامي مساعدت هاي لازم براي حضور به موقع ستارگان اينتر در ايران را انجام خواهد شد و کليه امور محوله براي انجام هر چه بهتر اين مسابقه خيريه را با هماهنگي با وزارت امورخارجه به کار خواهد بست.

ميري ادامه داد: بدون شک برگزاري اين مسابقه خيريه در ايران همچون ديدار خاطره انگيز و به يادماندني پرسپوليس و آث ميلان، گامي ارزشمند در جهت تعاملات فرهنگي و ورزشي بين دو کشور بوده و طرفداران پرشمار فوتبال ايران بي صبرانه براي حضور ستارگان اينترميلان در ايران لحظه شماري خواهند کرد.در اين ديدار که فرانچسکو تولدو دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال ايتاليا و باشگاه اينتر، ورونيکا اولداني مسئول هماهنگي مسابقه، کارلو باروفي مديرعامل شرکت ميران، امير قاضي ميرسعيد عضو فدراسيون فوتبال ايتاليا و تني چند از مديران انجمن دوستي ايران و ايتاليا حاضر بودند، فرانچسکو تولدو ضمن سپاس و قدرداني از فراهم کردن زمينه اين بازي گفت: بي صبرانه منتظر سفر به ايران و حضور در اين ديدار خيريه هستم.وي ادامه داد: نسبت به فوتبال ايران شناخت خوبي دارم و مي‌دانم تيم ملي فوتبال شما به عنوان دومين تيم به جام جهاني 2018 روسيه راه پيدا کرده و از مربي نامدار فوتبال جهان، کارلوس کي‌روش سود مي‌بريد. بازي ستارگان آث ميلان و پرسپوليس را ديدم و از حضور تماشاگران فوتبالدوست شما و ابراز علاقه خاصه شان به ستاره هاي ميلان متعجب شدم. اين اتفاق و مهمان نوازي مردم خونگرم کشور شما، هم من و هم ساير ستارگان اينتر را براي حضور در اين ديدار خيريه ترغيب کرد. اميدوارم که مسابقه خوب و جذابي را با حضور ستاره هاي دو کشور شاهد باشيم.

در پايان اين ملاقات فرانچسکو تولدو دروازه بان سابق تيم ملي ايتاليا و باشگاه‌هاي ميلان و اينتر پيراهن شماره يک خود را از طرف ستارگان اينترميلان به سرکنسول ايران اهدا کرد.

تيم هاي ستارگان فوتبال اينترميلان و ستارگان فوتبال ايران قرار است بزودي در ايران ديداري خيريه را برگزار کنند. زمان و مکان اين ديدار بزودي اعلام خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي