جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5696


ثبت‎نام 307 كارآفرين در جشنواره کارآفرينان برتر هرمزگان


برگزاري نشست شوراي «پيام‌رسان سلامت» لرستان

عضو مجمع نمايندگان استان تهران:
استفاده کشاورزان از روان آب‌ها براي آبياري مزارع


پزشکي قانوني شهرستان ملارد راه‌اندازي مي‌شود


خبــر


در استان


 ثبت‎نام 307 كارآفرين در جشنواره کارآفرينان برتر هرمزگان 

 بندرعباس- شهين صادقي

مدير کارآفريني و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي هرمزگان گفت: 307 کارآفرين در دوازدهمين جشنواره انتخاب کارآفرينان برتر سال96 ثبت‌نام کرده‌اند." هادي ابراهيمي" افزود: ثبت‌نام از متقاضيان دوازدهمين جشنواره استاني، همزمان با سراسر کشور، يازدهم شهريور در استان آغاز شد که با توجه به مهلت يک ماهه و تمديد آن تا پايان مهرماه، 307 فعال اقتصادي در سطح استان در بخشهاي مختلف كشاورزي، صنعتي و خدماتي با ثبت‌نام در اين سامانه، آمادگي خود را براي حضور در اين جشنواره اعلام کردند.وي، هدف از برگزاري جشنواره امتنان از کارآفرينان را اشاعه و ترويج فرهنگ کارآفريني، تاکيد بر خلاقيت و نوآوري در کسب و کار، ترويج و توسعه فرهنگ کارآفريني، خلاقيت و نوآوري، شناسايي کارآفرينان در سراسر کشور و انتخاب برترين آنها و معرفي به عنوان الگو به آحاد جامعه خصوصاً جوانان، ايجاد فضاي تعامل و همکاري ميان فعالان عرصه‎هاي مختلف اقتصادي در بخشهاي صنعت، کشاورزي و خدمات، ايجاد نشاط و رقابت در فضاهاي کسب و کار، هم‎افزايي و مشارکت کارآفرينان در توسعه اقتصادي کشور و ترويج فرهنگ کار و کارآفريني و تقويت نقش کارآفرينان در نظام تصميم‏سازي کشور و... ذکر کرد.


  برگزاري نشست شوراي «پيام‌رسان سلامت» لرستان  

 خرم آباد-پروين بازگير

نشست شوراي پيام‌رسان سلامت دانشگاه علوم پزشکي لرستان با حضور اصحاب رسانه و به منظور معرفي کارگروه سلامت و امنيت غذايي استان لرستان و ارائه گزارش مأموريت و عملکرد 3 ماهه اول سال 96 دبيرخانه شوراي سلامت و امنيت غذايي برگزار شد.در اين نشست که با حضور نادر همتي معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشکي لرستان برگزار شد، اعضاي کارگروه سلامت و امنيت مواد غذايي معرفي و در مورد ابلاغهاي آنان بحث و تبادل نظر شد.

اين نشست براساس ماده 5 آيين‌نامه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان، ابلاغ شده از سوي هيئت وزيران، کارگروه مشورتي سلامت و امنيت غذايي به عنوان يکي از 13 کارگروه مشورتي شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان و درراستاي پيشبرد اهداف و انجام وظايف شوراي برنامه‎ريزي و توسعه استان تشکيل شده است.

اين کارگروه به همراه دبيرخانه سلامت و امنيت غذايي، پس از بررسي، تصويب و ابلاغ سياستهاي بخش سلامت استان، نظارت بر اجرا و ارزشيابي نتايج برآمده از آن را بر عهده دارد که ترکيب اعضاي اين کارگروه شامل معاون سياسي امنيتي استانداري (رئيس کارگروه)، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان(دبير کارگروه)، رئيس سازمان برنامه و بودجه استان، مديرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداري، مدير کل تعزيرات حکومتي استان، مدير کل استاندارد استان، مدير کل سازمان صدا و سيماي مرکز استان، مدير کل حفاظت محيط ريست استان، رئيس واحد استاني وزارت جهاد کشاورزي، مدير کل دامپزشکي استان، رئيس واحد استاني وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، مدير کل شرکت آب و فاضلاب استان، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي، دادستان مرکز استان، مدير کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان، رئيس واحد استاني وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

نادر همتي معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشکي لرستان گفت: وظايف کارگروه مشورتي سلامت و امنيت غذايي، شامل اجرايي کردن تصميمات شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي، رفع مشکلات استاني مربوط به سلامت و امنيت غذايي و انعکاس پيشنهادهاي مربوط به دبيرخانه شورا، ارتقاي خدمات سلامت و امنيت غذايي در سطح استان و بررسي وضعيت سلامت جسمي در گروه سني کودکان و نوجوانان به ويژه دختران و راههاي بهبود آن، پيشگيري از عفونت و بيماري ايدز و کنترل آن و تهيه بسته‎هاي تربيت بدني در جهت سلامت عمومي است.


 عضو مجمع نمايندگان استان تهران:
 استفاده کشاورزان از روان آب‌ها براي آبياري مزارع 

 دماوند- صادقعلي

عضو مجمع نمايندگان استان تهران از بررسي موضوع آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب در اين مجمع خبر داد و گفت: متأسفانه نظارت مناسبي بر نحوه آبياري مزارع پايين‌دست صورت نمي‌گيرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از دفتر نماينده مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس، قاسم ميرزايي‌نيکو با انتقاد از اينکه بخشي از فاضلاب جنوب تهران رها شده است، تصريح کرد: شبکه فاضلاب پايتخت هنوز تکميل نشده و از سويي نظارت مناسبي بر نحوه آبياري مزارع پايين‌دست صورت نمي‌گيرد بنابراين ممکن است کشاورزان پايين‌دست از روان آب‌ها براي آبياري مزارع استفاده کنند.

نماينده مردم دماوند در مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر لزوم بررسي وضعيت آبياري مزارع جنوب تهران، گفت: متأسفانه چندين سال است اظهاراتي از سوي برخي مسؤولان مبني بر آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب مطرح مي‌شود اين در حالي است که صحت و سقم آن‌ها هنوز به‌درستي تأييد نشده است و نگراني‌هايي را در ميان مردم به وجود آورده است.

ميرزايي نيکو با بيان اينکه براي پيشگيري از آبياري مزارع با فاضلاب بايد شبکه فاضلاب پايتخت تکميل شده و بر نحوه آبياري مزارع نظارت مناسبي صورت گيرد، افزود: وزارت نيرو، وزارت بهداشت، شوراي شهر، شهرداري، فرمانداري شهر ري، سازمان محيط زيست و وزارت جهاد کشاورزي بايد ورودي جدي به اين موضوع داشته باشند تا اعتماد شهروندان از بابت سلامت محصولات کشاورزي جلب شود.

نماينده مردم دماوند در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از اينکه شهر ري با مشکلات و معضلات زيادي مواجه است، تصريح کرد: ميزان معضلات و آسيب‌هاي شهرري به‌اندازه‌اي است که ممکن است موضوع آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب نيز صحت داشته باشد.

ميرزايي نيکو با بيان اينکه اين مجمع به دليل افزايش حجم بررسي مسائل مختلف به موضوع آبياري مزارع جنوب تهران با فاضلاب کمتر پرداخته است، گفت: به‌طورقطع اين موضوع را در اولين نشست مجمع نمايندگان مطرح خواهم کرد.


 پزشکي قانوني شهرستان ملارد راه‌اندازي مي‌شود 

 ملارد- برزگر

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ملارد گفت:‌ با همکاري مجموعه شورا و شهرداري، اداره پزشکي قانوني شهرستان ملارد تا پيش از پايان آبان ماه سال جاري براي خدمت‌رساني به مردم فراهم و در اختيار آن‌ها قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرنگار ما، دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ملارد با اشاره به لزوم استقرار اداره پزشکي قانوني در شهرستان ملارد اظهار داشت: عدم وجود اين اداره سبب شده که شهروندان ملاردي که نياز به بهره‌گيري از اين مجموعه دارند، همواره در سفر بين شهرستاني تا شهريار باشند که در کنار وجود ترافيک و موارد متعدد ديگر، ميزان ورودي پرونده‌هاي پزشکي قانوني در آن شهرستان نيز بيش از ظرفيت آن اداره باشد.

وي ادامه داد: استقرار پزشکي قانوني مستلزم پاي کار آمدن مجموعه استاني و شهرستاني داشت که با همراهي و مشارکت مجموعه شورا و شهرداري اقداماتي براي استقرار اين اداره در شهرستان ملارد صورت گرفت و مقرر شد که تا پيش از پايان آبان ماه سال جاري محل پزشکي قانوني براي خدمت‌رساني به مردم فراهم و در اختيار آن‌ها قرار بگيرد.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ملارد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تسهيل امور براي مراجعه‌کنندگان در دستگاه قضايي شهرستان تصريح کرد: به دليل برخي شرايط ضرب و جرح که گاهاً ميزان بالايي را به خود اختصاص مي‌دهد و ورودي اول پرونده‌هاي قضايي مي‌شود، استقرار اين اداره سبب مي‌شود که مشکلات شهروندان ملاردي در اين زمينه کاهش پيدا کند.

جبله در پايان خاطرنشان کرد: در کنار استقرار مجموعه‌هاي مرتبط با دستگاه قضا براي خدمت‌رساني هر چه بيشتر به شهروندان و مراجعه‌کنندگان، اين مجموعه تلاش ويژه‌اي را تاکنون داشته تا در حوزه فرهنگ‌سازي و آموزش قدم بردارد که البته اقدامات مؤثري را نيز تا هم اينک با همراهي مجموعه فرهنگي اجتماعي شهرستان صورت داده و همچنان نيز در مسير فرهنگ‌سازي پر توان حرکت مي‌کند.


 خبــر 

 برگزاري جلسه کارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي آق‌قلا

گرگان-قهرمان

جلسه کارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي با حضور فرماندار، مديريت شبکه بهداشت و درمان و روساي ادارات شهرستان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت آق‌قلا برگزار شد.

در ابتداي جلسه، گزارش اقدامات به عمل آمده درخصوص پيشگيري شيوع بيماري آنفلوانزاي پرندگان، بررسي راهکارهاي موجود توسط مديريت شبکه بهداشت و رياست شبکه دامپزشکي، رونداجراي پروژه جمع‎آوري فاضلاب شهر و آبهاي سطحي توسط رياست آبفا و همچنين بررسي وظايف و تعهدات ادارات و نهادها در ارتباط با بيماري HIV عنوان شد.

درخاتمه، تامين بودجه جهت پروژه طرح جمع‏آوري فاضلاب شهر آق‌قلا، پيش‏بيني و پيگيري راهکارهاي لازم در امر رفع موانع آمار گزارش و هزينه‏هاي تحميلي از مصوبات اين جلسه بود.

شهردار تبريز:

انتظار از شهرداري بر مبناي خدمات باشد، نه اشتغال‌زايي

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به اينکه در مورد اشتغال نمي‌توان توقعي از شهرداري داشت، گفت: انتظار اصلي از شهرداري بايد بر مبناي خدمات باشد، نه اشتغال‌زايي.

مهندس ايرج شهين‌باهر خاطرنشان کرد: امروز شهرداري‌ در بحث درآمد و نيروي انساني با مشکلاتي مواجه است و از اين‌رو، انتظارات از شهرداري بايد در چارچوب وظايف و ماموريت‌هاي اين نهاد باشد.

وي ضمن معرفي گوشه‌اي از تجارب و سوابق خود گفت: اصالتاً تبريزي‌ام؛ شيفته شهر و ديار خود هستم و در هر جايگاهي بوده‌ام سعي کرده‌ام گرهي از مشکلات شهر را باز کنم. رياست سازمان نظام مهندسي استان و عضويت در شوراي اسلامي شهر تبريز، ازجمله مسئوليت‌هاي است که بنده در آن حضور داشته‌ام و هر يک به نوعي در ارتباط با شهروندان بوده‌است.

شهردار تبريز با اشاره به اين‌که با آگاهي کامل از پيچيدگي‌ها و مشکلات شهر، وارد مسئوليت ‌اجرايي شده‌ام گفت: براي تک‌تک اين مشکلات، برنامه داريم و اميدواريم با همراهي و مشارکت مردم، بر اين مشکلات فايق بياييم.

وي با تاکيد بر اين‌که بايد با خود صريح و بي‌تعارف باشيم، افزود: منکر افتخارات و امتيازات شهر نيستيم اما بايد قبول کنيم که امروز در حوزه‌هاي مختلف شهر، با مشکل مواجهيم. معتقديم بايد با راهکاريابي و جلب مشکارکت و همکاري عمومي، شهري شايسته‌تر را در اختيار شهروندان قرار دهيم.

شهردار تبريز تاکيد کرد: تا زماني که مردم، براي حل مشکلات ورود نکنند، نمي‌توان اميدي به آينده داشت. حضور شهرداري، به تنهايي نمي‌تواند تمام مشکلات شهر را مرتفع کند. يک پيشنهاد ساده شهروندي، بعضاً مي‌تواند يک گره پنهان را حل کند. سعي داريم ديوار بي‌اعتمادي بين مردم و شهرداري را حذف کنيم تا مردم شهرداري را از خود دانسته و براي نقش‌آفريني در توسعه و آباداني شهر، آستين بالا بزنند.

شهين‌باهر با اشاره به در پيش‌بودن تبريز 2018 خاطرنشان کرد: رويدادهايي نظير تبريز 2018 در تمام کشورهاي جهان، يک دستاورد نهايي نيست، بلکه شروعي است براي يک حرکت توسعه‌محور؛ ضرورت مهم اين دوره، تقويت فرهنگ مهمان‌پذيري و تحقق واقعي شعار «هر شهروند، يک ميزبان» است.

وي با بيان اين که مباحث فرهنگي يکي از حوزه‌ها و وظايف شهرداري است، گفت: به همين منظور با توافق‌ صورت‌گرفته با مديرکل محترم آموزش و پرورش استان، مقرر شده فرهنگ شهروندي، به صورت عملي و تاثيرگذار، با حضور کارشناسان شهرداري تبريز در کلاس‌هاي هفتگي برخي مقاطع تحصيلي ارائه شود.

شهردار تبريز متذکر شد: بخشي از برنامه‌هاي تبريز 2018 عملياتي نشده‌‌اند، با اين حال، پروژه‌هايي مهمي از قبيل مرکز همايش‌هاي بين‌المللي، بازآفريني مقبره‌الشعرا و ميدان آذربايجان در حال اجرا است؛ سعي داريم با جمع‌بندي پروژه‌هاي ويژه اين رويداد، گشايش رسمي تبريز 2018 را با افتتاح پروژه‌هاي مهم مقارن کنيم.

شهين‌باهر اضافه کرد: جلب فرصت‌ ميزباني‌هاي ملي و بين‌المللي از مدت‌ها پيش در دستور کار بوده و رايزني‌هاي مهمي نيز براي به ثمر رسيدن‌شان صورت گرفته‌است.

وي مشکلات کالبد شهري، بافت فرسوده و حاشيه‌نشيني را از ديگر معضلات شهر خواند و گفت: رويکردمان در اين خصوص، الگوبرداري از تجربه‌هاي موفق‌ بين‌المللي، تثبيت، نوسازي و تحکيم بافت ناکارآمد شهري است.

رئيس اداره ترويج و هماهنگي جهاد کشاورزي دماوند:

برگزاري دوره آموزشي ارتقاء مهارت‌هاي شغلي

دماوند-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره ترويج و هماهنگي جهاد کشاورزي شهرستان دماوند از برگزاري دوره آموزشي ارتقاء مهارت‌هاي شغلي ويژه بانوان در اين شهرستان خبر داد.رازقه غلامرضايي در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: دوره آموزشي ارتقاي مهارت‌هاي شغلي بانوان درخصوص توليد محصولات سالم کشاورزي با حضور 35 نفر از بانوان و تدريس دکتر طهماسبي برگزار شد.

وي افزود: اين دوره آموزشي با همکاري معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري و معاون امور زنان و خانواده سازمان ملي استاندارد همراه بود و در سالن ترويج مديريت جهاد کشاورزي شهرستان دماوند برگزار شد.رئيس اداره ترويج و هماهنگي جهاد کشاورزي شهرستان دماوند ادامه داد: تغذيه سالم از مهمترين و اساسي‌ترين راه‌هاي دستيابي به سلامت جسم است و در ارتقاي روان انسان نيز تاثير بسزايي دارد.

غلامرضايي با بيان اينکه غذاي سالم غذايي است که از مواد سالم و ايمن تهيه شده باشد بيان کرد: در اين دوره آموزشي بانوان با استانداردهاي غذاي سالم، روش‌هاي نگهداري مواد غذايي، عوامل موثر بر توليد غذاي سالم، فساد مواد غذايي، عفونت و مسموميت غذايي آشنا شدند.

گفتني است در پايان اين نشست کارشناسان استاندارد به سوالات مطرح‌شده از سوي فراگيران پاسخ دادند.


 در استان 

 جايگزيني 4200 کيلومتر کابل خودنگهدار به‌جاي شبکه‌هاي سيم مسي برق در لرستان

خرم آباد - پروين بازگير

مديرعامل شرکت توزيع برق لرستان از جايگزيني چهار هزار و 200 کيلومتر کابل خودنگهدار به جاي شبکه‎هاي سيم مسي برق در اين استان خبر داد.

فريدون خودنيا در جمع خبرنگاران در سخناني با اشاره به جايگزيني چهار هزار و 200 کيلومتر کابل خودنگهدار به جاي شبکه‏هاي سيم مسي در لرستان اظهار داشت: همچنين جمع‏آوري هشت هزار و 536 تن سيم مسي در معرض سرقت، جمع‌آوري 18 هزار و 655 انشعاب غيرمجاز و تبديل بيش از 50 درصد آنها به انشعاب مجاز از ديگر برنامه‏هاي شرکت توزيع برق در استان است.

وي با اشاره به احداث نيروگاه گازي بروجرد توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 6.6 مگاوات گفت: همچنين احداث نيروگاه گازي اليگودرز توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 4.8 مگاوات، احداث نيروگاه گازي دره تخت ازنا توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 1 مگاوات، احداث يک طرح انرژي خورشيدي مسکوني در خرم‏آباد به مقدار ظرفيت 5 کيلو وات و متصل به شبکه از ديگر برنامه‏هاي پيش‎بيني شده در هفته پدافند غير عامل در لرستان بود.

اعزام 64 پزشک متخصص به مناطق مختلف لرستان

خرم آباد - پروين بازگير

نشست تعيين محل خدمت 64 پزشک متخصص در لرستان برگزار شد.

در اين نشست که با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشکي و معاون درمان اين دانشگاه برگزار شد، دکتر ساکي گفت: بعد از توفيقات الهي براي طي کردن مراحل تحصيل اميدواريم بستري فراهم شود تا پزشكان در مسير خدمت‎رساني به مردم نيز موفق و سربلند باشند.

وي ابراز داشت: در سال گذشته به دليل مشکلات مالي که گريبانگير دانشگاه شد، کاستيهايي وجود داشت اما خوشبختانه امسال وضعيت بهتر شده است.

وي عنوان کرد: البته در بعضي مناطق همواره امکانات در حد مردم نبوده است اما برخورد خوب و مناسب پزشکان با بيمار و همراهان مي‎تواند اين نقيصه را مرتفع و رضايت مردم را فراهم سازد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي لرستان خاطرنشان کرد: برخورد شايسته و مناسب با بيماران و همراهان آنها يک اصل مهم در پزشکي است و نوع برخورد با بيماران همواره بيشترين مسئله‏سازي را براي دانشگاه داشته است.

دکتر ساکي اظهار داشت: ما به واسطه رشته‏اي که انتخاب کرده‏ايم نمي‏توانيم خصوصيات انساني را ناديده بگيريم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي لرستان نيز در اين نشست عنوان کرد: بر حسب نيازي که در استان وجود دارد امروز شاهد حضور 64 پزشک متخصص در استان هستيم.

دکتر آسترکي ابراز داشت: اين تعداد از پزشکان متخصص براساس نيازي که در شهرستانهاي مختلف استان وجود دارد تقسيم مي‏شوند تا بتوانيم خدمات مختلف هر تخصص را تا حد امکان در شهرستانها داشته باشيم.

معاون درمان دانشگاه خاطرنشان کرد: البته اين تعداد متخصص هنوز به طور کامل جوابگوي نيازهاي استان نيست اما به جرأت مي‏توان گفت بخش مهمي از خواسته‎هاي ما در حوزه توزيع عادلانه امكانات درماني را مرتفع مي‎سازد.

اجراي طرح ملي شبکه سير حمل و نقل عمومي در مازندران

ساري-سامع

معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي گفت: استان مازندران، يکي از پيشروترين استانهاي کشور در زمينه اجراي طرح ملي "شبکه سير حمل و نقل عمومي" مي‌باشد.

علي نصيري افزود: با عنايت به اجرايي شدن طرح "شبکه سير" از تاريخ اول مهرماه سال جاري با پيگيريهاي اداره حمل و نقل مسافر اين اداره كل موارد مربوط به اجراي اين طرح اعم از ثبت قرارداد شرکتها با شرکتهاي سرشبکه، تغيير بغل‎نويسي ناوگان، تغيير تابلوي شرکتها، ثبت قرارداد ناوگان و رانندگان در سامانه مربوط به طور کامل و دقيق اجرا شد.

همچنين با توجه به حجم بالاي سفرها به استان مازندران، اميد است با همکاري انجمنها و شرکتهاي اتوبوسراني استان، همچون گذشته به بهترين نحو از پتانسيل آنها به منظور خدمات‏رساني بهينه و مناسب به مسافرين عزيز استفاده نماييم.

از سوي شرکت آب و فاضلاب اصفهان؛

آغاز طرح آموزش ضمن خدمت معلمان پايه اول ابتدايي

اصفهان-راعي

مدير روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: تفاهمنامه همکاري بين شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درراستاي توسعه همکاريهاي مشترک در زمينه‎هاي فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي و استفاده سالم و پايدار و نقش دانش‎آموزان و خانواده‎ها در اين زمينه به امضا رسيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد اکبر بني‏طبا ضمن اعلام اين خبر افزود: بدنبال اين تفاهمنامه طرح آموزش ضمن خدمت مقطع اول ابتدايي در تصفيه‎خانه آب باباشيخعلي و گلپايگان توسط کارشناسان روابط عمومي اجرا مي‌شود که در اولين برنامه آن معلمان مقطع اول ابتدايي شهرستان مبارکه در تصفيه‎خانه باباشيخعلي مورد آموزش مصرف بهينه آب قرار گرفتند.

وي پيرامون امضاي اين تفاهمنامه گفت: اين تفاهمنامه در باب فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي واصلاح الگوي مصرف تنظيم و مبادله گرديد لذا اين تفاهمنامه و دستورالعمل نحوه همکاري شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اداره کل آموزش و پرورش استان در جهت فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي و استفاده سالم و پايدار، نقش دانش‏آموزان و خانواده‏هاي آنها در اين زمينه را مشخص مي‎نمايد.

مدير روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص اهميت تفاهمنامه همکاري با آموزش و پرورش استان گفت: با توجه به اينکه کشور ايران در منطقه آب و هوايي خشک و نيمه خشک واقع شده و ميزان متوسط بارندگي در آن حدود يک سوم متوسط جهاني مي‏باشد لذا ضرورت مديريت مصرف آب به عنوان يکي از اجزاي اقتصاد مقاومتي و برنامه‎ريزي در جهت آن واقعيتي اجتناب‎ناپذير است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي