جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

مدير جهاد کشاورزي ملارد:
اجراي برنامه‌هايي به‌ منظور توسعه کشاورزي در شهرستان ملارد

با دستور قضايي و تلاش گروه گشت و بازرسي؛
3 حلقه چاه غيرمجاز در دماوند،پر و مسلوب المنفعه شد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌اي گلستان:
پيشرفت فيزيکي 17 درصدي طرح آبرساني به شهرستان کلاله

مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي:
اعزام 10تيم اسکان اضطراري به مناطق زلزله‎‏زده کرمانشاه


خبــر


در استان


 مدير جهاد کشاورزي ملارد:
 اجراي برنامه‌هايي به‌ منظور توسعه کشاورزي در شهرستان ملارد  

 ملارد- برزگر

مدير جهاد کشاورزي شهرستان ملارد بر اجراي برنامه‌هايي به‌منظور توسعه کشاورزي در اين شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار ما، اسماعيل صارمي اظهار داشت: شهرستان ملارد داراي ظرفيت‌هاي بسيار بالايي در حوزه کشاورزي است که مي‌تواند مسير توسعه اين بخش را به‌خوبي طي کند.وي ادامه داد: براي رسيدن به توسعه کشاورزي بايد دانش و علوم روز را در اين صنعت پياده کرده و کشاورزان را با اين علوم آشنا نمود.مدير جهاد کشاورزي شهرستان ملارد با اشاره به اينکه بايد از توانايي‌هاي خود در زمينه کشاورزي براي توليدات بيشتر و پيش رفتن به سمت توسعه اقتصادي استفاده کنيم، خاطرنشان کرد: يکي از مهم‌ترين راهکارهاي اساسي براي رسيدن به توسعه اقتصادي پيشرفت در زمينه کشاورزي و ارتقاي توليدات است.

صارمي بيان داشت: هم‌اکنون بخش کشاورزي با کمبودها و مشکلاتي روبه‌رو است که بايد تدابير و برنامه‌ريزي‌هاي اساسي را به‌منظور توسعه اين صنعت پيش بگيريم.وي گفت: اين شهرستان در حوزه کشاورزي داراي ظرفيت‌هاي بسيار بالايي است که مي‌توان با استفاده از اين ظرفيت‌ها مسير توسعه کشاورزي و همچنين اقتصادي را داشته باشيم.مدير جهاد کشاورزي شهرستان ملارد گفت: هم‌اکنون اين شهرستان در حوزه مکانيزاسيون توانسته رتبه برتر را به خود اختصاص دهد که بايد با استفاده از اين ظرفيت به اهداف موردنظر در زمينه کشاورزي رسيد.صارمي تأمين آب کشاورزي را مهم خواند و گفت: با جذب اعتبارات در بخش کشاورزي مي‌توانيم در مسير توسعه کشاورزي اقدامات لازم را انجام دهيم و برنامه‌ها و اهداف موردنظر را در اين زمينه اجرايي کنيم.وي با اشاره به اينکه با رفع مشکلات کشاورزان و ارائه تسهيلات به آنان مي‌توانيم مسير توسعه کشاورزي را در اين شهرستان شاهد باشيم، گفت: استفاده از دانش روز و فناوري‌هاي جديد در حوزه کشاورزي و همچنين استفاده از روش‌هاي نوين آبياري مي‌توانيم صنعت کشاورزي را در بخش‌هاي مختلف با رشد و توسعه همراه سازيم.


 با دستور قضايي و تلاش گروه گشت و بازرسي؛
 3 حلقه چاه غيرمجاز در دماوند،پر و مسلوب المنفعه شد 

 دماوند- صادقعلي

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند از پرو مسلوب‎المنفعه شدن سه حلقه چاه غيرمجاز در اين شهرستان با دستور قضايي خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، حميدرضا حسيني با اعلام اين خبر اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسي و اخذ دستور قضايي سه حلقه چاه غيرمجاز در مجموع به عمق 80 متر و دبي 3.5 ليتر در ثانيه در محدوده عملکرد اين امور پر و مسلوب‏المنفعه شد.وي ادامه داد: با انجام اين عمليات از خروج 69 هزار و 300 مترمکعب آب در سفره‌هاي زيرزميني اين امور جلوگيري خواهد شد.

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند همچنين با بيان اينکه 11 حلقه چاه غيرمجاز شناسايي شد، تصريح کرد: ادوات توقيفي دو حلقه چاه غيرمجاز که در حال حفاري بود نيز توقيف و به پارکينگ اين امور منتقل گرديد.

حسيني در پايان خاطرنشان کرد: امور منابع آب شهرستان دماوند براساس قانون با هرگونه تخلف در زمينه آب‌هاي سطحي و زيرزميني با اهتمام جدي برخورد قانوني خواهد نمود.


 معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌اي گلستان:
 پيشرفت فيزيکي 17 درصدي طرح آبرساني به شهرستان کلاله 

 گرگان-قهرمان

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌اي گلستان از پيشرفت فيزيکي بيش از 17 درصدي طرح آبرساني به شهرستان کلاله خبر داد و گفت: مشکلات طرح در سال جاري اعتبار اندک آن در بودجه است و لازم است با توجه به پروژه‎هاي تعريف شده در سال جاري، اعتبار طرح تقويت گردد.

داود گيلک در بازديد مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استان از طرح آبرساني شهرستان کلاله اظهار کرد: هدف از اجراي طرح آبرساني به شهر کلاله، تامين آب شرب شهر کلاله براي افق سال 1415 براي جمعيتي بالغ بر 62 هزار نفر مي‎باشد.وي افزود: از جمله اقدامات انجام شده تاکنون در اين طرح، خريد و اجراي خط انتقال اصلي از چشمه آق‎‏سو به مخزن 5000 مترمکعبي و خط انتقال اضطراري منطقه کوسه به طول 8.2کيلومتر، حفر5 حلقه چاه عميق، احداث مخزن 2000 مترمکعبي کوسه شهر کلاله (قبل از پل) با پيشرفت 40 درصد مي‎باشد و در سال جاري نيز عمليات اجراي بخشي از طرح آبرساني به شهر کلاله (بخش اول) و حفر 2 حلقه چاه عميق شروع شده است.معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌اي گلستان، افزود: عمليات اجراي طرح آبرساني به شهر کلاله از سال 1391 شروع و تاکنون بيش از 17 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.


 مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي:
 اعزام 10تيم اسکان اضطراري به مناطق زلزله‎‏زده کرمانشاه  

 اروميه- يزدان پناه

مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي از اعزام 10تيم اسکان اضطراري به مناطق زلزله‎زده کرمانشاه خبرداد. حسن محمودي با اشاره به وقوع زلزله اخير افزود: حدود 120 نفر از امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر استان آذربايجان غربي در قالب 16 تيم به استعداد چهار تيم آواربرداري و دو تيم واکنش سريع و و 10 تيم اسکان اضطراري و همچنين يک تيم درمان اضطراري20 نفره جهت شرکت در عمليات آواربرداري، اسکان و درمان اضطراري سحرگاه دوشنبه عازم کرمانشاه شدند.

وي افزود: يک فروند بالگرد جمعيت هلال احمر استان و 17 دستگاه خودرو و تجهيزات زنده‌ياب و آواربرداري اعم از ميني بوس، آمبولانس، هايلوکس، پيکاپ، کرافتر، کاميون، اسکانيا، ايسوزو، تويوتا وانت و مزدا دوکابين و همچنين تامين چهار دستگاه توسط ساير ادارات به استان کرمانشاه ارسال شده است.

محمودي تصريح کرد: به دليل همجواري اين استان به منطقه زلزله‎زده و بنا به اعلام ستاد مديريت بحران کشور تاکنون 7 هزار تخته پتو و 200 دستگاه چادر در ساعت‌هاي اوليه به کرمانشاه ارسال شد.مديرعامل هلال احمر آذربايجان غربي با اعلام آمادگي اين ارگان براي امدادرساني به حادثه‌ديدگان گفت: تيم‌هاي واکنش سريع، درمان و اسکان اضطراري و آواربرداري به کرمانشاه اعزام شدند.


 خبــر 

 بازديد مدير و معاونين منطقه خليج فارس از مرکز انتقال نفت عسلويه

بندرعباس- شهين صادقي

مدير و معاونين منطقه خليج فارس از مسير صعب‏العبور خط لوله 36 اينچ ميعانات گازي به طول 388 کيلومتر و تاسيسات انتهايي بندر عباس و مرکز انتقال ميعانات گازي عسلويه بازديد به عمل آوردند.

درحاشيه اين بازديد، مدير منطقه خليج فارس گفت: اين بازديد درراستاي وضعيت فني خط، نيازها و بررسي وضعيت جغرافيايي خطوط احداث شده و شناسايي مسائل خط و آشنايي بيشتر با مرکز و کارکنان صورت گرفت.

عليرضا عطار بيان داشت: در حال حاضر روزانه حدود 120 هزار بشکه ميعانات گازي از طريق اين خط به منظور تامين خوراک پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس منتقل مي‎گردد.

تأييد حکم شهردار صباشهر از سوي مقامات استاني

شهريار- برزگر

مراسم معارفه اوليه مهندس ايرج مرادبيگي در سالن اجتماعات صباشهر برگزار گرديد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از اداره روابط عمومي شورا و شهرداري صباشهر جلسه معارفه شهردار صباشهر، مهندس ايرج مرادبيگي با حضور حجت‎الاسلام والمسلمين موحدي نيا امام جمعه محترم صباشهر، مهندس اميني معاونت محترم فني و عمراني فرمانداري شهرستان شهريار، رياست و اعضاي محترم شوراي اسلامي، سرپرست، معاونين و مديران شهرداري در سالن جلسات برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه مهندس اژدري رياست شوراي اسلامي گزارشي از نحوه انتخاب شهردار بيان نمود.

در پايان جلسه، مهندس اميني معاونت فني و عمراني فرمانداري شهرستان شهريار ضمن تشکر از حضور مهمانان حاضر در جلسه، انتخاب آگاهانه و کارشناسي شده اعضاي شوراي اسلامي شهر به جهت معرفي مهندس مرادبيگي به عنوان شهردار صباشهر را تبريک گفته و ضمن تقدير از زحمات شهرداران سابق و سرپرست شهرداري به معضلات موجود در شهر اشاره و بيان داشت با همکاري اعضاي شوراي اسلامي نسبت به اولويت‎بندي مشکلات موجود و رفع آن اقدام عاجل صورت گيرد.

پس از اتمام تعميرات ساليانه؛

واحد 6 نيروگاه مسجدسليمان به شبکه سراسري پيوست

اهواز-خبرنگار آفرينش

واحد 6 نيروگاه مسجدسليمان پس از اتمام تعميرات ساليانه به شبکه سراسري متصل شد.

مديرعامل سد و نيروگاه مسجدسليمان، با اشاره به بررسي و تحليل شرايط فني مربوط به واحد 6 پيش از شروع تعميرات ساليانه افزود: در مدت خروج اين واحد، به منظور ارزيابي سرعت پاسخگويي تجهيزات، بررسي و تست کليه فرامين کنترلي و حفاظتي با موفقيت انجام شد.

"فرهاد عليدوستي" ادامه داد: بررسي اتصالات سيم پيچ، هسته ژنراتور وتميزکاري آن، تعويض کنتورهاي مربوط به سيستم کنترل، اصلاح لاجيک سيستم جوکي پمپ گاورنر، ارزيابي مجدد تنظيمات مربوط به تجهيزات ابزار دقيق، رفع اشکال از سيستم آب‎بندي تجهيزات مکانيکي و رفع اشکال از سيستم ارتعاش‎سنجي اين واحد، از جمله اقداماتي مهمي بود که در اين تعميرات ساليانه صورت گرفت.

وي خاطرنشان کرد: با پيش‎بيني و تامين به موقع متريال در زمان خروج اين واحد و همت همه متخصصان نيروگاه، تعميرات ساليانه اين واحد در موعد زمان‎بندي شده با موفقيت به اتمام رسيد.

معاون آبزي‎پروري اداره کل شيلات گلستان:

افزايش 50 درصدي توليد ميگو

گرگان-قهرمان

معاون آبزي‎پروري اداره کل شيلات گلستان گفت: صيد ميگو در تنها مجتمع پرورش ميگو شمال کشور با افزايش 50 درصدي توليد پايان يافت.

محمود سقلي با اعلام اين خبر بيان داشت: در سال جاري 650 هکتار از مزارع مجتمع پرورش ميگو گميشان زير کشت رفته و نسبت به سال گذشته، 32 درصد افزايش در اين زمينه داشته‏ايم.

وي با اشاره به ميزان ذخيره‏سازي بچه ميگو در مجتمع اظهار کرد: عمليات ذخيره‎سازي 123 ميليون قطعه بچه ميگو گونه وانامي در ارديبهشت ماه در استخرهاي مجتمع پرورش ميگو گميشان انجام شده که برداشت 1689 تن ميگو، نتيجه اين ذخيره‏سازي بوده است.

وي با بيان اينکه امسال توليد ميگو بيشتر از حد انتظار و پيش‎بيني رقم خورده خاطرنشان کرد: پيش‎بيني ما براي توليد ميگو 1500 تن بوده است که خوشبختانه امسال توليد بيشتر از حد انتظار بوده است. همچنين براساس برنامه ششم توسعه توليد نيز 12/6درصد رشد داشته‎ايم.

معاون آبزي‎پروري شيلات گلستان در پايان خاطرنشان کرد: طبق روند سالهاي گذشته بخش اعظمي از ميزان 1689 تن ميگو توليدي استان صادر شده است که کشورهاي نظير لبنان، چين، امارات، هنگ‎کنگ و... هدف صادرات ما بوده‎اند.

گفتني است مجتمع پرورش ميگو گميشان، تنها مجتمع توليد ميگو در شمال کشور است که توليد انبوه ميگو گونه وانامي را انجام مي‎دهد.

شهردار اصفهان در جلسه علني شوراي شهر:

شرکت اتوبوسراني اصفهان، نيازمند تحول است

اصفهان-راعي

شهردار اصفهان گفت: وضعيت سازمان اتوبوسراني به شکلي است که بايد تغيير و تحولاتي در آن انجام شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت‌ا... نوروزي در جلسه علني شوراي شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به اين موضوع پيشنهاد مي‎شود تا لايحه دوفوريتي انتخاب قدرت‌ا... افتخاري براي عضويت در هيات رييسه شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان بررسي شود. وي افزود: البته اگر امکان داشت اين لايحه بايد به صورت 3 فوريتي ديده مي‎شد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: براي انتخاب آقاي افتخاري تحقيقات زيادي کردم تا وضعيت کاري او مشخص شود چراکه به اتوبوسراني نبايد نگاه غيرسيستمي کرد به دليل اينکه شرکت واحد اتوبوسراني امروز مانند گاراژهاي قديم نيست بلکه محاسبات زيادي براي اداره اين شرکت نياز است.نوروزي اضافه کرد: مدير اين شرکت بايد با مسايل ترافيکي آشنا باشد که البته آقاي افتخاري آشناييهاي لازم با اين حوزه را دارد.


 در استان 

 مجري طرح‎هاي خطوط برق منطقه‌اي خوزستان:

آغاز ‏پروژه احداث خط 132 کيلو ولت ميانگران – دهدز

اهواز-خبرنگار آفرينش

مجري طرحهاي خطوط شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: فاز اول احداث پروژه خط 132 کيلوولت ميانگران- دهدز به طول 20 کيلومتر به صورت دو مداره به تعداد 70 دستگاه دکل فلزي مشبک با استفاده از هادي دريک شروع شد.

امير قائدي اظهار کرد: فاز اول اين پروژه تا محل پست آنزان در محدوده جغرافيايي شهرستان ايذه است و هدف از اجراي آن افزايش پايداري و ضريب اطمينان شبکه فوق توزيع منطقه، کاهش محدوديت و تامين برق صنايع و متقاضيان مي‎باشد.وي ادامه داد: مدت زمان انجام اين پروژه هفت ماه است و هزينه اجراي فاز اول 120 ميليارد ريال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان پرداخت مي‎شود.

مجري طرحهاي خطوط شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اضافه کرد: کليه مراحل طراحي و خدمات مهندسي و همچنين ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي پروژه توسط شرکتهاي داخلي انجام خواهد گرديد.

ايجاد زمينه‎هاي همکاري بيشتر با دستگاه‎هاي خدمات‏رسان

اراك -الهام فراهاني

يکي ديگر از سري جلسات صحن رسمي شوراي دوره پنجم با حضور مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک و اصحاب رسانه با محوريت رسيدگي به نامه‎هاي واصله و همچنين ارائه گزارش در خصوص وضعيت تقاطعهاي غيرهمسطح سطح شهر برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه دکتر افلاکي رييس شوراي شهر بيان داشت: مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک طي هفته‏هاي اخير در سکانداري مديريت شهري پر توان ظاهر شده‎اند.

وي در ادامه با اشاره اينکه مهندس تاجران بايست در تصميمات خود شورا را مورد مشورت بيشتر قرار دهد؛ افزود: قطعا شهردار اختيارات گسترده‏اي دارد و شوراي شهر نيز حيطه اين اختيارات را افزايش مي‏دهد تا امور در دست اجرا تسريع و تحول چشمگيري در سيستم شهري و شهرداري حاصل شود.در بخش ديگري از اين جلسه مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک نيز ضمن اشاره به ايجاد زمينه‎هاي همکاري و تعامل بيشتر با دستگاههاي خدمات‏رسان توزيع برق، آب و فاضلاب، گاز و مخابرات به منظور جلوگيري از هدررفت منابع و اقدامات همسو، بيان داشت: با توجه به اينکه دستگاههاي مرتبط با امور شهري و خدمات‏رسان به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات دقيق نمي‎توانند راهنماي خوبي براي شهرداري باشند و نقشه لازم از تاسيسات زيرزميني را در اختيار ندارند، طي جلساتي که در اين خصوص برگزار گرديده بر همکاري همسو به منظور کيفي‏سازي خدمات تاکيد فراوان شده است.

توسط روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان؛

برگزاري کارگاه خبرنويسي و عکاسي خبري براي رابطان خبري‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

کارگاه آموزشي خبرنويسي و عکاسي خبري براي رابطان خبري روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان برگزار شد.

تورج فتاحي؛ مدير روابط عمومي شرکت در اين کارگاه آموزشي گفت: در عصر ارتباطات اهميت کارکرد خبر و اطلاع‌رساني بر همگان روشن است که مجهز شدن به اين توانايي ارتباطي در هدايت افکار عمومي بسيار مهم و تاثيرگذار است.وي ادامه داد: رسالت روابط عمومي به عنوان مهمترين منبع توليد خبر در سازمان جستجوي اطلاعات و اخبار و انتقال آن به مخاطبان است لذا در اين ميان رابطان خبري واحدها نيز بايد با شناخت مجموعه‎اي که در آن کار مي‎کنند به توليد خبرهايي با ارزش خبري بالا اقدام کنند.

فتاحي تصريح کرد: مهمترين مرحله در فرآيند تهيه خبر شناخت خبر است که بدون شک رابطان خبري با اشراف بر موضوعات سازماني و مهارتهاي فردي و ذاتي مي‎توانند با توجه به دوره آموزشي برگزار شده به تهيه و توليد خبر بپردازند.

وي اضافه کرد: در چنين شرايطي لازم است نيروهاي روابط عمومي و رابطان خبري به علم اطلاع‌رساني آگاه باشندتا بتوانند در کنار اصحاب رسانه به فعاليت حرفه‎اي خود ادامه دهند و برنامه‎هاي شرکت را تشريح کنند، چرا که شرکت برق منطقه‌اي خوزستان، منطقه جغرافيايي وسيعي در دو استان خوزستان و کهگيلويه و بوير احمد را پوشش مي‎دهد و کارهاي ارزنده‎اي در اين خصوص براي پايداري شبکه برق در اين دو استان در حال انجام است که نيازمند اطلاع‌رساني دقيق، سريع و حرفه‎اي است.در ادامه اين کارگاه آموزشي حسن دهقاني کارشناس خبر روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان، به عنوان مدرس اين دوره آموزشي اظهار کرد: برخورداري از دانش خبرنويسي در دنياي پيچيده کنوني نيازمند طي کردن مراحلي مبتني بر علم و آشنايي با شيوه‏هاي خبرنويسي و عکاسي است که اميدوارم اين کارگاه آموزشي فرصتي باشد تا رابطان خبري با اصول اساسي اين حرفه آشنا شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي