جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

براي جلوگيري از ايجاد جو رواني منفي در جامعه:
دولت از افزايش نرخ حامل انرژي جلوگيري مي کند

وزير نفت مطرح کرد:
آغاز ثبت نام آزمون استخدامي وزارت نفت


معادلات انرژي


ميز خبر


 براي جلوگيري از ايجاد جو رواني منفي در جامعه:
 دولت از افزايش نرخ حامل انرژي جلوگيري مي کند 

 رييس کانون کارفرمايان جايگاه داران سوخت کشور گفت:زماني مي توانيم بگوييم طرح برندينگ به طور کامل اجرايي شده که زنجيره سوخت از بخش تامين تا توزيع و عرضه در دست بخش خصوصي باشد.ناصر رييسي فر در گفتگو با مهر با بيان اينکه زماني مي توانيم بگوييم طرح برندينگ به طور کامل اجرايي شده که زنجيره سوخت از بخش تامين ( واردات و توليد محصول با کيفيت) تا بخش توزيع و عرضه در اختيار بخش خصوصي قرار گيرد، گفت: سه سال است که با وجود افزايش قيمت تمامي اقلام مصرفي سبد خانوار، نرخ بنزين ثابت مانده و دولت به بهانه هاي متفاوت براي جلوگيري از ايجاد جو رواني منفي در جامعه از افزايش نرخ اين حامل انرژي جلوگيري مي کند.

وي اجراي اين طرح را به نوعي حرکت معکوس و از پايين به بالا در راستاي اجراي خصوصي سازي دانست و ادامه داد: اجراي اين طرح موجب مي شود تا از سيستم کارمزدي به سمت دريافت حق الزحمه از مشتريان حرکت کنيم. اين در حالي است که همچنان بخش توليد سوخت ( پالايشگاه ها) در دست بخش خصوصي واقعي نيست. از طرفي از آنجايي که هزينه تمام شده واردات بنزين بيش از نرخ فروش آن است، هيچ بخش خصوصي مايل به پذيرش چنين شرايطي نيست.

رييس فر همچنين به مشکلات متعدد بين جايگاه داران با شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي به عنوان نماينده دولت اشاره کرد و افزود: قراردادي که با شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران با جايگاه داران به منظور تامين سوخت آن جايگاه منعقد مي شد به نوعي يک طرفه بود. به اين معنا که اگر جايگاه دار به هر دليلي قصد تغيير کاربري جايگاه خود را داشت چنين امري مقدور نبود. از طرفي کارمزدها با تاخير يک ماهه و گاهي بيشتر به جايگاه داران پرداخت مي شد. اين در حالي است با عضويت در يکي از اين 70 شرکت داراي مجوز براي اجراي طرح برندينگ، جايگاهداران مي توانند کاربري جايگاه خود را تغيير داده و همچنين کارمزد خود را دو تا سه روز پس از فروش سوخت دريافت کنند.

دريافت 40 تومان کارمزد براي هر ليتر بنزين از سوي بخش خصوصي

طبق گفته اين فعال بخش خصوصي، در حال حاضر جايگاه داران که ميزان فروش بنزين شان در ماه بيش از يک ميليون و 300 هزار ليتر است، 40 تومان براي هر ليتر بنزين کارمزد دريافت مي کنند. در حاليکه جايگاه داراني که ميزان فروش بنزين شان به هر دليلي کمتر از يک ميليون و 300 هزار ليتر در ماه باشد، کارمزدي معادل 55 تا 70 تومان براي هر ليتر بنزين دريافت مي کنند. با عضويت در طرح برندينگ از آنجايي که ويژگي اين طرح پرداخت کارمزد تقريبا يکسان به تمام جايگاه داران است اين افراد که به دليل فروش پايين تر کارمزد بيشتري دريافت مي کردند به تعبيري متضرر مي شوند، اما بي شک در خلال انجام اين طرح جدولي طراحي مي شود که منافع هر دو دسته جايگاه داران تامين شود. البته عدم عضويت در اين طرح بلامانع است.رييس کانون کارفرمايان جايگاه داران سوخت کشور در پاسخ به اين پرسش که گفته مي شود برخي از افراد فعال در طرح برندينگ اهليت نداشته و حتي با برخي از اعضاي شوراي شهر جلساتي داشته اند، گفت:موافقم که برخي در حوزه انجام طرح برندينگ اهليت ندارند.

در مورد جلساتي که برخي با اعضاي شوراي شهر داشتند هم مطالبي شنيده ام اما اجازه بدهيد صحبتي در اين زمينه نکنم چرا که به طور عادي تحت فشارهايي قرار مي گيرم. البته خودم به هيچ گروه و جناحي وابسته نيستم و همواره تلاش کردم به فعاليت حرفه اي خود خارج از فضاي سياسي بپردازم.

وي همچنين با تاکيد بر اينکه اجراي طرح برندينگ در حال گذار است ادامه داد: متاسفانه نحوه اجرا و مزاياي اين طرح به نيکي تبيين نشد اما اکنون بايد تلاش کنيم تا اجراي آن به خوبي انجام شود.


 وزير نفت مطرح کرد:
 آغاز ثبت نام آزمون استخدامي وزارت نفت  

 
وزير نفت از برگزاري آزمون استخدامي وزارت نفت در نيمه دي‌ماه امسال خبر داد و گفت: ثبت نام براي اين آزمون آغاز مي‌شود.

به گزارش وزارت نفت، بيژن زنگنه درباره آخرين وضعيت برگزاري آزمون استخدامي وزارت نفت گفت: صنعت نفت عليرغم واگذاري همه پتروشيمي‌ها و بيشتر پالايشگاه‌ها، در سال 1392 با تراکم نيروي انساني و افزايش چشمگير تعداد نيروهاي آن نسبت به سال 1384 روبرو بود و از همين جهت در چهار سال گذشته از جذب نيروي جديد خودداري شد. اين درحالي است که متاسفانه بيشتر نيروهاي اضافه شده به صنعت نفت در گروه‌هاي شغلي مربوط به فعاليت‌هاي پشتيباني عمومي هستند.

وي ادامه داد: از طرفي آخرين آزمون منسجمي که در سطح صنعت نفت براي استخدام برگزار شد، مربوط به ارديبهشت سال 1392 بود که در آن آزمون نيز به دلايل ساختار طراحي شده براي آن، اين صنعت تا حد زيادي از جذب نيروهاي ممتاز محروم شد و از طرفي سالانه با بازنشستگي تعدادي از نيروهاي متخصص خود روبرو است و اين بدان معني است که عليرغم تراکم نيروي انساني، در طي سال‌هاي آينده در برخي از بخش‌هاي تخصصي با کمبود نيروي انساني مواجه مي شود.

زنگنه افزود: از طرف ديگر نظام اجرايي صنعت نفت بالاخص با رفع تحريم‌ها و ورود شرکت‌هاي خارجي، اجراي مدل جديد قراردادهاي نفتي، رشد چشمگير توليد گاز، گازرساني به روستاها و نيروگاه‌ها و صنايع و در نتيجه تغيير ماهيت سوخت رساني، واگذاري تمامي پتروشيمي‌ها و پالايشگاه‌ها، دچار تغييرات چشمگيري نسبت به گذشته شده و مي‌شود.

وزير نفت ادامه داد: در همين اساس، نوع نياز صنعت نفت به نيروها نيز تغيير کرده و امروز نياز زيادي به بدنه چابک و نخبه برخوردار از دانش روز هستيم که کيفيت بدنه سياست‌گذاري و کارفرمايي کشور در بخش نفت و گاز را ارتقا دهند و فضاي فکري و جهت گيري‌هاي ما را تحت تاثير قرار دهند.

وي با بيان اينکه ستادهاي ما در صنعت نفت نياز به تقويت دارند گفت: 30 سال پيش در جامعه، عموم مردم تصور قطعي داشتند که عموم کارکنان صنعت نفت به زبان انگليسي، به عنوان يک ابزار ارتباطي با دنيا با توجه به سطح بالاي استانداردهاي صنعت نفت، مسلط هستند، ولي متاسفانه امروز با چنين شرايطي روبرو نيستيم و اين نياز جدي ما است که نيروهاي جديدي که جذب مي شوند از سواد بالايي در تمام حوزه هاي تخصصي و عمومي برخوردار باشند. به همين جهت هم رشته‌هايي مثل رشته‌هاي مهندسي نفت گرايش‌هاي مختلف، اقتصاد، اقتصاد انرژي، حقوق و حقوق تجارت بين الملل، مديريت اجرايي گرايش‌هاي مختلف، مديريت مالي و مهندسي ايمني که تا به حال چندان مورد توجه نبوده‌اند، در نيازهاي استخدامي ديده شده است. با توجه به شرايطي که براي ورودي آزمون بخش نخبگان در نظر گرفته شده، براي اولين بار در صنعت نفت، ورودي آزمون و نه صرفاً خروجي آن، از افراد نخبه است و جذب از بين نخبه‌ترين‌ها انجام خواهد شد که تجربه جديدي است.

علاقمندي وزير به جذب نيروهاي برجسته و توانمنددر صنعت نفت

وزير نفت با تاکيد بر اينکه ما علاقه مند هستيم راهي ايجاد کنيم که نيروهاي برجسته و توانمند که قرارداد مستقيم با وزارت نفت دارند نيز بتوانند از طريق آزمون‌هايي که برگزار مي کنيم جذب رسمي صنعت نفت شوند، گفت: سازمان امور اداري و استخدامي به دلايل قانوني، مجوز برگزاري آزمون داخلي را به صنعت نفت نمي دهد، ولي طي مذاکرات انجام شده، روشي اتخاذ شده که براي رفع نياز بخش‌هاي حرفه اي صنعت، آزمون در بين افراد داراي حداقل 4 سال سابقه ممتد کاملا مرتبط با نفت برگزار شود.

وي ادامه داد: در کل هرچند که به نظرم راه حل اشتغال جوانان استخدام دولتي نيست و بدنه دولت روز به روز بايد کوچکتر، نخبه تر و چابک تر شود، ولي اميدوارم با توجه به شرايط پيچيده فعلي اشتغال در کشور، اين دو آزمون اميدي را در دل مخاطبان خود ايجاد کند و نتيجه آن نيز به نفع مردم ايران باشد.

وزير نفت با بيان اينکه مجوز استخدام 2300 نفر براي اين آزمون‌ها از سازمان امور اداري و استخدامي پس از طي مراحل مختلفي دريافت شد ادامه داد: 1250 نفر از اين سهميه به جذب نخبگان و 1050 نفر هم براي جذب افراد حرفه‌اي با تجربه اختصاص يافته است. به نحوي که همکاران من در وزارت نفت و شرکت‌هاي تابعه برنامه ريزي کرده اند، عموم جذب نخبگان به ستادهاي شرکت‌ها و بخش‌هاي تخصصي در سکوهاي توليد نفت و گاز و عموم جذب نيروهاي باتجربه به واحدهاي عملياتي اختصاص داده شده است.

زنگنه گفت: ثبت نام طي هفته جاري آغاز مي‌شود و زمان برگزاري آزمون نيز نيمه دي ماه است. براي جذب 1050 نفر و 1250 نفر دو آزمون جداگانه و با شرايط متفاوت برگزار مي شود. نحوه برگزاري آزمون‌ها طبق مقررات صنعت نفت خواهد بود که دو بخش عمومي و اختصاصي دارد. سياست ابلاغ شده به برگزارکنندگان آزمون اين است که بخش تخصصي آزمون افراد حرفه اي براي جذب 1050 نفر را از سوالات کاربردي و مرتبط با حرفه طراحي کنند.

وي درباره استخدام فارغ التحصيلان دانشگاه صنعت نفت نيز گفت: ما در طي سال‌هاي گذشته و از تيرماه 92 تاکنون در تنها مواردي که جذب و استخدام داشته ايم از ميان فارغ التحصيلان دانشگاه صنعت نفت بوده است. همچنين در سال هاي گذشته نيز براي جذب اين دانشجويان از سازمان امور اداري و استخدامي تقاضاي مجوز مي کرديم که معمولا هم با بخشي از آن موافقت مي شد.

وزير نفت افزود: در سال جاري نيز دستور ويژه اي براي جذب فارغ التحصيلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت دادم که تمام فارغ التحصيلان گروه مذکور که اسامي آنها در بانک اطلاعاتي شرکت ملي نفت ثبت شده، براي مصاحبه فراخوان شوند و با آن‌ها مصاحبه شود و افرادي که حايز شرايط حداقلي براي جذب هستند، پذيرفته شوند به طوريکه تا جاي امکان دارد براي رفع نيازهاي استخدامي وزارت نفت از اين گروه فارغ‌التحصيلان که حايز شرايط هستند استفاده شود. چون طبق مقررات قديمي صنعت نفت که شامل فارغ التحصيلان فعلي نيز مي شود، اين افراد صرفاً از شرکت در آزمون استخدامي معاف هستند ولي بايد بر اساس نياز استخدامي پس از طي موفقيت آميز مراحل مصاحبه، طب صنعتي و گزينش جذب شوند.


 معادلات انرژي 

 دبيرکل اوپک:

بازار نفت در حال رسيدن به توازن مجدد

دبيرکل اوپک گفت، بازار نفت با روندي پرشتاب در حال رسيدن به توازن مجدد است و کاهش توليد ها «تنها گزينه قابل دوام» براي برقراري ثبات مجدد در بازار است.

به گزارش تسنيم به نقل از بلومبرگ، محمد بارکيندو، دبيرکل اوپک گفت، بازار نفت با روند پرشتابي در حال رسيدن به توازن مجدد است و کاهش توليد ها «تنها گزينه قابل دوام» براي برقراري ثبات مجدد در بازار است.سهيل المزروعي، وزير انرژي امارات نيز در کنفرانسي در ابوظبي گفت، کاهش جهاني توليد به کاهش ذخاير نفت خام از ارقامي بي سابقه کمک کرده است. حمد الرومحي، وزير نفت عمان گفته، کشور از تمديد توافق کاهش توليد که در ماه مارس منقضي مي شود حمايت مي کند و پيش بيني مي کند که توليد کنندگان توافق را تا پايان سال 2018 تمديد کنند.بارکيندو افزود، سازمان کشورهاي صادر کننده نفت در گزارش ماهيانه خود که روز دوشنبه منتشر مي شود، برآوردش از رشد تقاضا براي نفت را در سال هاي 2017 و 2018 به «بالاي 1.5 ميليون بشکه در روز» افزايش خواهد داد. وي گفت، ميزان ذخاير نفتي تنها امسال بيش از 180 ميليون بشکه کاهش يافته است.کاهش توليد هاي اوپک و ديگر توليد کنندگان از جمله روسيه و عمان در حال نتيجه دادن است و قيمت نفت برنت به بالاترين رقم دو سال گذشته رسيده است.بارکيندو افزود: ما شاهد نشانه هاي روشني هستيم از اينکه بازار با يک سرعت رو به رشدي در حال رسيدن به توازن مجدد است و ثبات دارد به بازار بر مي گردد...من اطمينان دارم که اگر ما بسيج نمي شديم و براي اقدام مشترک جهت پاسخگويي به اين بحران اجماع نمي کرديم، صنعت نفت در شرايطي بدتر از امروز قرار داشت.

وزير انرژي امارات هم با تاييد نظر بارکيندو گفت، کاهش توليد هاي هماهنگ اوپک و ساير توليد کنندگان به کاهش ذخاير نفت از ارقام بي سابقه کمک کرده است. وي افزود: «من در مورد کل سال 2018 خوش بين هستم.» سال 2018 «سال ترميم» بازار نفت خواهد بود.

مصوبه دولت براي شرکت نفتي ها

با تصويب دولت، اعضاي هيات موظف شرکت ملي نفت ايران، هم تراز با مقامات در قانون مديريت خدمات کشوري هستند.به گزارش مهر، هيات وزيران در جلسه 1396.8.17 به پيشنهاد مشترک وزارت نفت و سازمان اداري و استخدامي کشور و به استناد تبصره 1 ماده 71 قانون مديريت خدمات کشوري مصوب 1386 تصويب کرد:

اعضاي موظف هيات مديره شرکت ملي نفت ايران همتراز مقامات موضوع بند (هـ) ماده 71 قانون مديريت خدمات کشوري-مصوب 1386- محسوب مي شوند.

مدير عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي عنوان کرد؛

افزايش 10 درصدي ارسال اتان به پتروشيمي‌ها

مدير عامل مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: توليد اتان در سال جاري 10 درصد رشد داشته است.به گزارش شرکت مجتمع گازي پارس جنوبي؛ مسعود حسني، مدير عامل مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: تا پايان مهر اين شرکت بيش از يک ميليون و 303 هزار تن اتان توليد کرده است.

وي در ادامه با بيان اينکه اتان ارسالي به پتروشيمي‌هاي منطقه ( جم، کاويان و مرواريد) در سال گذشته در اين مدت حدود يک ميليون و 187 هزار تن بوده است، اظهار داشت: توليد اتان در سال جاري 10 درصد رشد داشته است.گفتني است؛ با توجه به اينکه اتان يکي از منابع اصلي خوارک براي مجتمع هاي پتروشيمي به شمار مي رود، جداسازي و توليد اتان براي تامين خوراک پتروشيمي‌ها همواره يکي از اولويت‌هاي مجتمع گاز پارس جنوبي بوده است. از سوي ديگر با توجه به اهميت اتان براي صنعت پلاستيکي پلي‌اتيلن و قيمت مناسب آن به عنوان خوراک افزايش توليد اين محصول در پارس جنوبي زمينه جذب سرمايه‌گذاري خارجي را نيز فراهم مي‌کن

پيشرفت 80 درصدي نوسازي شبکه انتقال گاز کشور

نوسازي شبکه انتقال گاز کشور به ويژه در قالب طرح جامع خوزستان از جمله مهم‌ترين طرح هاي صنعت گاز کشور است که تاکنون با روند پيشرفت بالغ بر 80 درصد ادامه داشته است.

به گزارش وزارت نفت، سعيد توکلي درباره ابلاغيه وزير نفت مبني بر نوسازي شبکه انتقال گاز، به خبرنگار شانا گفت: بخشي از اين ابلاغيه، به تاسيسات و خطوط لوله مربوط مي‌شود که تاکنون 80 درصد از اين طرح اجرايي شده است.

وي استان خوزستان را قديمي ترين بخش حوزه توليد گاز و نفت در کشور خواند و گفت: در دوران دفاع مقدس استان خوزستان به عنوان يک قطب انرژي مهم در کشور شناخته مي‌شد به همين دليل بارها هدف حمله‌هاي دشمن و بمباران قرار مي‌گرفت، همين شرايط سبب شده بود صنعت نفت به تعميرات سريع و اضطراري با کمترين امکانات روي آورد، اکنون نيز بخشي از شبکه انتقال که نوسازي مي‌شود مربوط به استان خوزستان است.توکلي ادامه داد: حجم زيادي از خطوط انتقال گاز خوزستان با پيگراني‌هاي هوشمند بررسي و عيوب شناسايي مي‌شد اما به مرور زمان بخشي از خطوط و تاسيسات دچار فرسودگي بالا ناشي از تعميرات مکرر و عمر طولاني شد و ديگر از لحاظ هزينه، ريسک و قابليت اطمينان براي تعمير مقرون به صرفه نبودند، به همين دليل بايد نوسازي مي شدند.

مديرعامل شرکت انتقال گاز اظهار کرد: ابتدايي ترين پالايشگاه گازي ما در بيدبلند است که خط اول سراسري از آنجا تا آستارا احداث شد و وظيفه صادرات گاز مارون و آغاجاري به روسيه را در دوران پيش از انقلاب بر عهده داشت، اکنون نيز خط ششم سراسري از عسلويه تا بيدبلند، اهواز، ايلام، لرستان، مياندوآب و دهگلان ادامه مي‌يابد که نقش مهمي در تامين گاز کريدور غرب کشور دارد به‌ويژه که صادرات گاز به بغداد و بصره نيز از همين کريدور اجرايي مي‌شود.


 ميز خبر  

 توليدات مجتمع‌هاي پتروشيمي غرب کشورادامه دارد

مدير کنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي گفت: بررسي‌هاي ما بعد از وقوع زلزله نشان مي‌دهد که خوشبختانه هيچ يک از واحدهاي پتروشيمي در منطقه آسيب نديدند.به گزارش فارس ،علي محمد بساق زاده مدير کنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به حادثه زلزله در غرب کشور گفت: بررسي‌هاي ما بعد از وقوع زلزله نشان مي‌دهد که خوشبختانه هيچ يک از واحدهاي پتروشيمي در منطقه آسيب نديدند.

وي ادامه داد: در حال حاضر توليد در اين مجتمع ها که براي چنين حوادثي آمادگي داشتند و طراحي آنها به گونه‌اي است که زلزله‌هاي با ريشتر بيشتر را نيز تحمل مي کنند ادامه دارد.

بساق زاده تصريح کرد: همچنين خط لوله اتلين غرب که اتيلن را از عسلويه به مهاباد منتقل مي کند نيز در شرايط خوبي به سر مي‌برد و هيچ آسيبي به اين خط وارد نشده است.

زلزله مانع توليد نفت ميدان آذر نشد

مجري طرح توسعه ميدان آذر در شرکت مهندسي و توسعه نفت گفت: توليد نفت در ميدان آذر بدون وقفه در جريان است و جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومي وزارت نفت ،کيوان ياراحمدي، مجري طرح توسعه ميدان آذر در شرکت مهندسي و توسعه نفت، گفت: توليد نفت در ميدان آذر بدون وقفه در جريان است و جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

وي ادامه داد: هم‎اکنون توليد تجمعي نفت در ميدان آذر به مرز 6 ميليون بشکه نزديک شده است.

ميدان نفتي آذر در بلوک اناران، در دماغه کوه‎هاي زاگرس و در امتداد مرز ايران و عراق در جنوب غربي ايلام بين شهرهاي مهران و دهلران قرار گرفته است.هم‎اکنون روزانه بيش از 30 هزار بشکه نفت از اين ميدان مشترک برداشت مي‎شود.

توليد گاز از ميدان پارس جنوبي از مرز 85 ميليارد متر مکعب گذشت

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به توليد 85,4 ميليارد مترمکعب گاز ترش غني در نيمه نخست امسال گفت: توليد تجمعي گاز از ميدان پارس جنوبي در سال گذشته به 155.23 ميليارد متر مکعب رسيد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، يحيي رشيدي به بهره برداري از 14 سکوي گازي ( فازهاي 12، 15 و 16، 17 و 18، 19 ، 20 و 21) در دولت يازدهم اشاره کرد و گفت: مجموع گاز ترش غني توليد شده از اين سکوها تاکنون 135,60ميليارد متر مکعب بوده است.

وي با بيان اين‌که تاکنون 25 سکوي گازي در پارس جنوبي به بهره برداري رسيده، افزود: با توجه به پايان تعميرات اساسي، اين سکوها تا پيش از زمستان به آمادگي توليد با ظرفيت کامل مي رسند.

رشيدي، توليد ايمن و پايدار گاز از پارس جنوبي و ايجاد ظرفيت‌هاي جديد توسعه را اولويت اصلي شرکت نفت و گاز پارس عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته رقم توليد گاز پارس جنوبي تا پايان سال به روزانه 570,5 ميليون متر مکعب مي رسد که اين ميزان توليد با توجه به پيش بيني هاي انجام شده در بخش عمليات توليد و همچنين پشتيباني هوايي و دريايي محقق خواهد شد.

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس توليد تجمعي گاز پارس جنوبي از ابتداي توليد تا پايان شهريورماه امسال را 1147 ميليارد متر مکعب اعلام کرد و با اشاره به تکميل طرح‌هاي درحال توسعه پارس جنوبي در مدت دو سال آينده گفت: بر همين اساس و با افزايش توليد از ميدان پارس جنوبي، ميزان توليد تجمعي گاز کشور از اين ميدان در سال‌هاي آينده بطور چشمگيري افزايش خواهد يافت.

وي با اشاره به افزايش 53 درصدي توليد گاز پارس جنوبي از سکوهاي جديد، سهم فعلي توليد گاز اين ميدان را 64 درصد اعلام کرد و گفت: با اتمام توسعه بخش فراساحل فازهاي پارس جنوبي، سهم شرکت نفت و گاز پارس از اين توليدات بالغ بر 75 درصد خواهد بود.

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس در ادامه با تاکيد بر تقويت توان نيروي انساني شاغل در بخش مديريت عمليات و توليد اين شرکت، وجود نيروي انساني متخصص را رکن اصلي پيشبرد اولويت‌ها و تحقق برنامه هاي راهبردي دانست و افزود: مديريت منابع انساني بر اساس اصول بنيادي اين شرکت در حوزه هاي توليد و توسعه، از سال‌هاي گذشته به جذب نيروهاي متخصص اقدام کرده و با برگزاري دوره‌هاي آموزشي و حرفه اي، سطوح تخصص کارکنان را در حين خدمت ارتقا داده است.

وي همچنين کيفيت، سرعت و دقت فعاليت‌هاي نظارتي و اجرايي در بخش فراساحل را مطلوب ارزيابي و اظهار کرد: با توجه به رفع محدوديت‌ها و توسعه فضاي بين‌المللي در عرصه صنعت نفت و گاز، ضمن افزايش علاقمندي شرکت‌هاي خارجي براي همکاري در طرح‌هاي پارس جنوبي، کيفيت و سرعت فعاليت‌ها، نصب تجهيزات و قطعات يدکي افزايش يافته که اين امر اثر مطلوب و مستقيمي بر افزايش و استمرار توليد داشته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي