جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

رضا رويگري:
بازيگران جوان دستمزدهاي ميليوني مي گيرند و پيشکسوتان بي پولند


«کريستين بيل» در فيلمي وسترن


همدردي بازيگر «بازي تاج و تخت» با زلزله‌زدگان کرمانشاه


اختصاص نيمي از فروش پرديس «کوروش» به زلزله زدگان


هانيه توسلي در «سوء تفاهم»


آغاز صداگذاري «کروکوديل»


اكران «اسرافيل» در آذرماه


دنياي هنرمندان


خبر هنري


 رضا رويگري:
 بازيگران جوان دستمزدهاي ميليوني مي گيرند و پيشکسوتان بي پولند 

 
بازيگر سريال "مختارنامه" گفت: برخي براي بازي در يک تئاتر يا فيلم سينمايي ميليون‌ها تومان پول مي‌گيرند ولي آثاري که به ما پيشنهاد مي‌شود از نظر مالي شرايط مناسبي ندارد.رضا رويگري بازيگر سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با ميزان در خصوص آخرين وضعيت جسماني خود گفت: خدا را شکر مراحل درماني و فيزيوتراپي ام به خوبي طي شده و شرايط جسماني‌ام رو به بهبود است. هر چند روند بهبودي به کندي پيش مي‌رود اما اميدوارانه است.

اين بازيگر درباره پيشنهاداتي که پيش از اين براي حضور در آثار سينمايي به وي شده بود افزود: طي ماه‌هاي گذشته چندين پيشنهاد براي بازي در فيلم‌هاي سينمايي به من شده و قرار بود در جشنواره فيلم فجر حضور داشته باشم اما پس از خواندن فيلمنامه و بررسي گروه سازنده تصميم گرفتم آنها را نپذيرم. اميدوار بودم که امسال در جشنواره حضور پيدا کنم اما تاکنون همه چيز منتفي شده و رسماً جشنواره را از دست داده ام.بازيگر سريال مختارنامه در همين راستا افزود: از نظرم کارگرداني آثار پيشنهاد شده به نحوي نبود که مرا براي همکاري قانع کند و ماحصل کار اثر خوبي نمي‌شد. به مدت سه سال است که بازي نکرده‌ام و ترجيح مي‌دهم اگر قرار باشد به عرصه بازيگري برگردم در اثري قدرتمند باشد. بعد از رد کردن آثاري که در مورد آنها صحبت کردم هنوز پيشنهاد تازه اي به من نشده است.

بازيگر فيلم سينمايي اخراجي‌هاي 3 مبالغ نامناسب مالي را يکي ديگر از دلايل نپذيرفتن آثار پيشنهاد شده اعلام و اضافه کرد: علاوه بر کيفيت پايين آثار پيشنهاد شده مبالغي که براي بازي در اين فيلم‌ها به من پيشنهاد مي‌َشد بسيار کم بود و به نحوي نبود که بگويم به خاطر قرارداد خوب بالاخره مي‌شود با گروه کنار آمد و از نقاط ضعف اثر گذشت.

رويگري توزيع نامناسب دستمزد بين بازيگران را ناراحت‌کننده خواند و خاطرنشان کرد: برخي براي بازي در يک تئاتر يا فيلم سينمايي ميليون‌ها تومان پول مي‌گيرند ولي آثاري که به ما پيشنهاد مي‌شود از نظر مالي شرايط مناسبي ندارد. اين روزها در سينما همه چيز باندبازي و يارکشي شده و تمامي پول‌ها به بازيگران جوان مي‌رسد. چطور مي شود که براي پيشکسوتان تا اين حد دستمزدهاي پايين در نظر مي‌گيرند. اين مبالغ خنده دار است و به هيچ وجه نمي‌توان با آنها معيشت خود را بگذارنيم.


 «کريستين بيل» در فيلمي وسترن 

 جديدترين تصاوير از فيلم سينمايي "مخالفان" با بازي "کريستين بيل" توسط کمپاني سازنده اين اثر منتشر شد.

فيلمبرداري فيلم سينمايي "مخالفان" به کارگرداني "اسکات کوپر" به تازگي به پايان رسيده و اين اثر 29 دسامبر 2017 اکران بين المللي خود را در سينماهاي امريکاي شمالي آغاز خواهد کرد.

فيلمنامه اين اثر اکشن/ وسترن توسط دونالد استورات و اسکات کوپر نوشته شده و کوپر کارگرداني اش را بر عهده گرفته است.

کريستين بيل، رزماند پايک، جسي پلمونز و بن فاستر از جمله بازيگران بزرگي هستند که در "مخالف" به ايفاي نقش مي پردازند.در سال 1892، يک کاپيتان افسانه‌اي ارتش با اکراه قبول مي‌کند يک کلانتر و خانواده‌اش را از راه زميني و مسيري بسيار خطرناک عبوردهد.

اسکات کوپر را بيشتر با ساخت آثار وسترن امروزي مي‌شناسيم، آثاري چون «از کوره در رفتن» و اثر متفاوت‌تري مانند «قلب ديوانه»، اين آثار دليل بر فراموش‌کردن فيلم گانگستري سال گذشته‌اش «توده سياه» و حضور متفاوت جاني‌ دپ نيست.

اين‌بار کوپر قصد دارد اثري تلفيقي از ژانرهاي گانگستري و وسترن را در دوره حقيقي خود به تصوير بکشد و بار ديگر با بازيگري چون کريستين بيل همکاري کند.


 همدردي بازيگر «بازي تاج و تخت» با زلزله‌زدگان کرمانشاه 

 بازيگر انگليسي سريال معروف «بازي تاج و تخت» در پيامي در صفحه توئيتر خود، با مردم زلزله‌زده کشورمان ابراز همدردي کرد.به گزارش ايسنا، «ميسي ويليامز» که در سريال شبکه «HBO» در نقش «آريا استارک» ايفاي نقش مي‌کند، در صفحه توئيترش با نوشتن جمله "My Love To Iran"، نسبت به زلزله اخير در غرب ايران واکنش نشان داد.اين توئيت بازيگر معروف ازسوي طرفدارانش بيش از 19 هزار بار "لايک" خورده است.

«ميسي ويليامز» تاکنون در 13 فيلم کوتاه و بلند و پنج سريال تلويزيوني بازي کرده و از سال 2011 تاکنون مشغول بازي در سريال «بازي تاج و تخت» است.


 اختصاص نيمي از فروش پرديس «کوروش» به زلزله زدگان  

 روابط عمومي:مديريت مجموعه سينمايي «کوروش» امروز چهارشنبه 24 آبان ماه، 50 درصد از محل فروش‌ اين سينما را به حادثه‌ ديدگان زلزله غرب کشور اختصاص مي‌دهد.

اين مجموعه براي همدردي و کمک به مناطق زلزله‌زده،همچنين قصد دارد با طراحي کمپيني اقلام مورد نياز را نيز ارسال کند.

امروزچهارشنبه 24 آبان به طور کامل باز است و سانس‌ها به روال عادي خود اکران مي‌شود.

پرديس سينمايي «کورش» به عنوان بزرگترين پرديس سينمايي کشور گفته مي‌شود که همچنان رکوردار فروش روزانه، سالانه و تعداد مخاطب را دارد.


 هانيه توسلي در «سوء تفاهم» 

 روابط عمومي:هانيه توسلي بازيگر سينما و تئاتر نيز به «سوء تفاهم» پيوست.تازه ترين فيلم سينمايي سازمان هنري رسانه‌اي اوج که در شهر تهران کليد خورد، مضموني اجتماعي دارد و گروه توليد فيلم در تلاش هستند «سوء تفاهم» را به جشنواره فيلم فجر برسانند.

مريلا زارعي، اکبر عبدي، هانيه توسلي، کامبيز ديرباز و پژمان جمشيدي ترکيب اصلي بازيگران اين فيلم را تشکيل مي‌دهند.


 آغاز صداگذاري «کروکوديل» 

 روابط عمومي:«کروکوديل» به کارگرداني مسعود تکاور در ادامه مراحل پس از توليد خود به صداگذاري رسيد.

مسعود تکاور نويسنده و گارگردان فيلم سينمايي «کروکوديل» درباره صدا گذاري فيلمش گفت: با توجه به فضاي حادثه اي فيلم «کروکوديل» و شرايط حساس توليد آن، مي خواستم صداگذاري فيلمم واقعي باشد.

بازيگراني اين فيلم عبارتند از: کوروش تهامي، انديشه فولادوند، حسين مهري، الهه حصاري، رضا يزداني، رامين پرچمي، افسانه چهره آزاد، رامتين خداپناهي و ... .


 اكران «اسرافيل» در آذرماه 

 مهر:فيلم سينمايي «اسرافيل» به کارگرداني آيدا پناهنده و تهيه‌کنندگي مستانه مهاجر، پايان آذر ماه اکران مي‌شود.فيلم سينمايي «اسرافيل» از هفته آخر آذر ماه اکران خود را در سينماهاي آزاد آغاز خواهد کرد.

هديه تهراني، مريلا زارعي، هدي زين‌العابدين و پژمان بازغي بازيگران اصلي و علي عمراني، سهيلا رضوي، پوريا رحيمي‌سام و سودابه جعفرزاده ديگر بازيگران اسرافيل هستند.


 دنياي هنرمندان  

 مريل استريپ،

از مدرسه تئاتر تا بازي در تلويزيون

"محمد ملاحسيني"

مري لوييز استريپ در 22 ژوئن سال 1949 در ساميت نيوجرسي آمريکا به دنيا آمد.

وي در برناردزويل بزرگ شد و مادرش هنرمندي در زمينه تبليغات بازرگاني بود و پدرش مدير يک شرکت دارويي.

مريل در کودکي به موسيقي علاقه داشت و به کلاس‌هاي خوانندگي اپراي ايستيل ليبلينگ مي‌رفت. بعد از اخذ مدرک بازيگري از دانشکده واسار در سال1971 به مدرسه تئاتر معتبر ييل رفت و در آنجا با سيگورني ويور بازيگر و وندي واسراستاين نمايشنامه‌نويس همکلاس بود.

استريپ قبل از دريافت مدرک کارشناسي ارشد در سال 1975، در بيش از 40 نمايش بازي کرد. بعد از فارغ‌التحصيلي، اولين تجربه بازيگري خود را در برادوي با نمايش «Trelawney of the wells» کسب کرد.

وي در سال 1976 به خاطر بازي در نمايش «27 واگن پنبه» اثر تنسي ويليامز نامزد دريافت جايزه توني شد و آغاز کار او در تلويزيون با ايفاي نقش همسر يک بازيکن هاکي در مجموعه «مرگبارترين فصل» در سال 1977 محصول شبکه CBS رقم خورد.

در همان سال با بازي در فيلم «جوليا» به کارگرداني فرد زينه مان اولين تجربه سينمايي خود را هم کسب کرد.

استريپ در دوران جنگ جهاني دوم با بازي در نقش اينگا (يک زن ثروتمند آلماني که تلاش مي‌کند شوهر يهودي‌اش را از بازداشتگاه اسراي نازي‌ها نجات دهد) در مجموعه «کشتار همگاني» (1978) برنده جايزه امي بهترين بازيگري شد.

مريل استريپ بازي در فيلم شکارچي گوزن (1978) اولين نامزدي اسکار را برايش به ارمغان آورد و با بازي در کريمر عليه کريمر (1979) اولين اسکار بازيگري را گرفت.

پيشرفت استريپ به قدري سريع بود که با ايفاي نقش يک بازمانده آسيب ديده اردوگاه لهستاني در فيلم انتخاب سوفي (1982) اسکار بهترين بازيگري را براي دومين بار برد.

وي با درخشش در فيلم‌هاي؛ سيلک وود (1983)، از اعماق آفريقا (1985)، فريادي از دل تاريکي (1988) و آيرون ويد (1987) در مدت 5 سال، چهار بار نامزد اسکار شد.

وي دهه 1990 را با درخشش در نقش سوزان ويل آغاز کرد و نهمين نامزدي اسکار را به کارنامه اش افزود. بعد از بازي در فيلم از زندگي‌ات محافظت کن (1991)، در فيلم‌هاي: مرگ برازنده اوست، رودخانه وحشي، پل‌هاي مديسن کانتي درخشيد.

نامزدي‌هاي استريپ در جوايز اسکار با فيلم‌هاي اقتباس(2002) و شيطان پرادا مي‌پوشد (2006) ادامه يافت و با فيلم شک (2008) به افتخار رکورد کسب پانزدهمين نامزدي اسکار رسيد.


 خبر هنري 

 پخش مجموعه «سايبر» با دوبله انگليسي از آي‌فيلم

مجموعه تلويزيوني «سايبر» به‌تازگي توسط شبکه آي‌فيلم به انگليسي دوبله شده و در جدول پخش کانال انگليسي اين شبکه قرار گرفته‌است.

مجموعه تلويزيوني «سايبر» به کارگرداني احمدمعظمي و تهيه کنندگي سعيد کماني از جمعه 26 آبان روي آنتن آي‌فيلم انگليسي قرار مي‌گيرد.

اين مجموعه تلويزيوني با مضمون جرايم اينترنتي توليد شده و درنگارش فيلم‌نامه آن توسط عليرضا آل‌يمين از پرونده‌هاي واقعي استفاده شده است.

در سريال «سايبر» روح‌الله کماني، قاسم زارع، شهروز ابراهيمي، سجاد ديرمينا، نيلوفر شهيدي، سارا منجزي، عليرضا ثاني‌فر، علي جلالي، نازنين پيرکاري، مهرآسا صمدي، سيامک راشدي، عرفان قاسمي و شهاب شاداني به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

پخش مجموعه تلويزيوني «سايبر» از جمعه ساعت 19:00 به وقت GMT 22:30 به وقت تهران آغاز مي‌شود. باز پخش آن نيز در ساعت‌هاي 01:00، 07:00 و 13:00 روز بعد به نمايش گذاشته خواهدشد.

تازه ترين نمايشنامه «مارتين مک دونا»در صحنه تئاتر

تازه ترين نمايشنامه مارتين مک دونا در سال 2018 و با کارگرداني متيو دانستر در شهر لندن به صحنه خواهد رفت.

به گزارش ايسکانيوز به نقل از هاليوود ريپورتر، نمايشنامه «اتفاق خيلي خيلي خيلي تلخ» نوشته مارتين مک دونا با کارگرداني متيو دانستر و بازي جيم برودبنت در ماه اکتبر 2018 (آبان 97) در تئاتر «new Bridge» شهر لندن در قالب اجراي عمومي به صحنه خواهد رفت.

اين دومين تجربه مارتيک مک دونا به عنوان نمايشنامه نويس با جيم برودبنت به عنوان بازيگر بعد از همکاري در نمايش «مرد بالشي» است که سال 2003 در «National Theatre» به صحنه رفت.

«اتفاق خيلي خيلي خيلي تلخ» روايتگر خطر، شادي و پيچيدگي است و در داستان به هانس کريستين اندرسن نويسنده شهير دانمارکي مي پردازد.فيلمنامه ««سه بيلبورد خارج از ابينگ، ميزوري» با بازي فرانسيس مک دورماند، وودي هارلسن و سم راکول ساخته شده است.

اعطاي جايزه ملي وقف به 54 نخبه کشور

نشست خبري دهه وقف با حضورحجت‌ الاسلام والمسلمين علي محمدي نماينده ولي‌فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه و حجت الاسلام والمسلمين احمد شرفخاني؛ معاون فرهنگي و اجتماعي برگزار شد.نماينده ولي فقيه ضمن عرض تسليت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه با بيان اينکه وقف در موضوعات مختلف به دولت و ملت خدمت گزار بوده است، اظهار کرد: امروز ما به همراهي شما اهالي رسانه به همه زواياي ترويج و تبليغ وقف پرداختيم، ولي کافي نيست، من از شما خبرنگاران تقاضا دارم تا به صورت موضوعي و مستقيم خدمات وقف را به مردم معرفي کنيد.

نماينده ولي فقيه با اشاره به خدمات سازمان اوقاف در سال‌هاي اخير عنوان کرد: يکي از خدمات موقوفات وجود بيش از 1400 موقوفه درماني است، که بيشترين سهم را در موقوفات دارند. امروزه حدود 25 درصد از مراکز درماني کشور موقوفه هستند که 30 تا از اين بيمارستان ها در تهران است.حجت الاسلام و المسلمين محمدي با اشاره به موقوفه‌هاي آموزشي بيان کرد: تا امروز 1400 موقوفه در آموزش و پرورش داشتيم که مدارس، حوزه‌هاي علميه و دانشگاه ها را در بردارد.

رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه افزود: 48 درصد امامزادگان، هدايا و نذورات مردمي دارند و متأسفانه 52 درصد امامزادگان هيچ‌گونه نذوراتي ندارند و اگر بخواهيم اين امامزادگان را آباد کنيم تا به مردم خدمات ارائه دهند، به حدود 7 هزار ميليارد تومان بودجه نياز است.

حجت‌ السلام والمسلمين محمدي درخصوص حل مشکلات با ديگر نهادهاي کشوري بيان کرد: درباره حل مشکلات مردم و موقوفات 18 تفاهم نامه با دستگاه ها مختلف تنظيم شده است که از جمله اين مشکلات، با سازمان منابع طبيعي، ميراث فرهنگي و ... برطرف کرده‌ايم.

در ادامه اين مراسم حجت‌ السلام والمسلمين احمد شرفخاني گفت:در اين دهه ما شاهد برگزاري همايش وقف و رسانه و همايش ياوران وقف در ادارات شهرستان‌ها و استان‌ها خواهيم بود.معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف با اشاره به برنامه‌هاي تدارک ديده شده در سطح ملي تاکيد کرد: حضور در حرم مطهر امام خميني (ره) و تجديد پيمان با آرمان‌هاي مقدس آن حضرت به‌عنوان بزرگترين احياگر وقف از برنامه‌هاي آغازين روز هفته است.وي خاطرنشان کرد: مرحوم البرز از خيرين خوش فکري بود که براي توسعه علمي کشور تلاش کرد و با تقدير از دانش آموزان و دانشجويان نمونه گامي در مسير تعليم و تربيت کشور برداشته شده است.

حجت‌ السلام والمسلمين شرفخاني افزود: موقوف? بنياد فرهنگي البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ وعلم ودانش کشور از طريق اعطاء جوائزي به نام جايزه بنياد البرز به دانشمندان، مخترعين، دانشجويان، طلاب و دانش آموزان برتر ايراني، به همت مردي خيرانديش و نيک سيرت، مرحوم حسينعلي البرز تاسيس شد و سالانه جوايز با ارزشي به افراد برگزيده اهداء مي‌شود که در همين رابطه و در راستاي تحقق نيات واقف، همايش پنجاه وپنجمين سال اعطاي جايزه بنياد البرز به منظور تجليل از 54 نخبه کشور، 4 دانشمند، 3 مخترع، 7 نخبه، 30 دانشجوي نخبه و 10 طلبه علوم ديني در سطح ملي در روز سه شنبه مورخه سي ام آبان ماه سال جاري با حضور مسئولين، شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي در سالن همايش حوزه هنري تهران بر گزار مي شود.همچنين در اين کنفرانس مطبوعاتي از کمپين «همه واقف باشيم» و نيز دستاوردهايي چون؛ نرم افزار جامع وقف، سامانه خدمات اوقاف و گنجينه وقف رونمايي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي