جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5712


جديدترين رقم فروش گيشه سينماها به روايت پخش‌کنندگان


حلقه منتقدان فيلم نيويورک بهترين‌هاي 2017 را معرفي کرد


رونمايي از مستندي با محوريت مد در ايران


فيلم «برگ جان» در بخش مسابقه جشنواره «وزول»


شجريان با «سيمرغ» در پاريس


شرلوک هلمز 3 ساخته مي‌شود


ميز خبــــر


خبر هنري


 جديدترين رقم فروش گيشه سينماها به روايت پخش‌کنندگان 

 
آمار فروش فيلم‌هاي سينمايي در حالي توسط پخش کنندگان اعلام شد که چهار فيلم سينمايي «آذر»،«شکلاتي»،«وقتي برگشتم...» و «پينوکيو، عاموسردار و رييسعلي» از چهارشنبه هشتم آذرماه به جدول اکران سينماها اضافه شده‌اند.حبيب اسماعيلي مدير دفتر پخش «رسانه فيلمسازان» در گفت‌وگو با ايسنا آمار فروش فيلم سينمايي «وقتي برگشتم» به کارگرداني وحيد موسائيان که از هشتم آذر ماه در سينماهاي تهران اکران شده است را با در اختيار داشتن 18 سالن 35 ميليون تومان اعلام کرد و گفت که اکران اين فيلم در شهرستان‌ها از شنبه آغاز خواهد شد.

او همچنين درباره آمار فروش فيلم سينمايي «غير مجاز» ساخته حسن يکتاپناه که از دهم آبان ماه بر روي پرده سينما رفته است، افزود: اين فيلم سينمايي با اکران در 25 سالن سينمايي تاکنون درمجموع 270 ميليون تومان فروش داشته است که از اين مقدار 210 ميليون تومان سهم فروش در سينماهاي تهران و 60 ميليون تومان در شهرستان‌ها بوده است.

علي سرتيپي مدير عامل «فيلميران» درباره آمار فروش دو فيلم سينمايي «قاتل اهلي» و «زرد» گفت: فيلم سينمايي «قاتل اهلي» به کارگرداني مسعود کيميايي که از اول آذرماه اکران آن آغاز شده است با در اختيار داشتن 62 سالن تا کنون در مجموع در سينماهاي تهران و شهرستان 810 ميليون تومان فروش داشته است، همچنين فيلم سينمايي «زرد» ساخته مصطفي تقي زاده که آخرين هفته اکران خود را سپري مي‌کند در مجموع تهران و شهرستان پنج ميليارد و 380 ميليون تومان فروش داشته است.

سعيد خاني پخش کننده فيلم سينمايي «پينوکيو، عاموسردار و رييسعلي» ساخته سيدرضا صافي درباره‌ي آمار فروش فيلم بيان کرد: اکران اين فيلم سينمايي که در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است از روز پنجشنبه هشتم آذر ماه در سينماهاي شهرستان آغاز شده است و از هفته آينده در سينماهاي تهران اکران خواهد شد. اين پخش‌کننده ارايه آمار فروش اين فيلم را به هفته‌هاي بعد موکول کرد.

احسان ظلي‌پور از دفتر پخش «بليت» که پخش‌ فيلم سينمايي «خفه گي» ساخته فريدون جيراني را بر عهده دارد آمار فروش اين فيلم را در مجموع تهران و شهرستان چهار ميليارد و 20 ميليون تومان اعلام کرد که به تفکيک دو ميليارد و 600 ميليون تومان حاصل فروش در سينماهاي تهران و يک ميليارد و 420 ميليون تومان در شهرستان‌ها بوده است.

او ادامه داد: فيلم سينمايي «خفه گي» در هفتمين هفته اکران خود قرار دارد و در 11 سالن سينمايي به سرگروهي سينما «زندگي» درتهران و 28 سالن سينمايي در شهرستان‌ها اکران مي‌شود. اين فيلم سينمايي در مجموع فقط در روز پنج شنبه 35 ميليون تومان و در روز چهارشنبه 22 ميليون تومان فروش داشته است.

عبدالله عليخاني مدير پخش «پويا فيلم» درباره آمار فروش فيلم سينمايي «خالتور» به کارگرداني آرش معيريان، گفت: فيلم سينمايي «خالتور» با در اختيار داشتن 70 سالن سينمايي به تفکيک دو ميليارد و 100 ميليون تومان در سينماهاي تهران و يک ميليارد و 300 ميليون تومان در شهرستان‌ها فروش داشته است. اين فيلم که در ژانر کمدي ساخته شده در چهارمين هفته اکران خود قرار دارد و در روزهاي چهارشنبه 60 ميليون تومان و پنجشنبه 110 ميليون تومان فروش داشته است.احمد مختاري مدير پخش «هدايت فيلم» آمار فروش فيلم سينمايي «ثبت با سند برابر است» به کارگرداني بهمن گودرزي که از اول آذر ماه اکران آن آغاز شده است را با در اختيار داشتن 28 سالن در تهران 590 ميليون تومان و 50 سالن در شهرستان‌ها 20 ميليون تومان اعلام کرد.فيلم سينمايي «خانه دختر» ساخته شهرام شاه حسيني که از 19 آبان ماه در گروه سينمايي آزاد اکران خود را شروع کرده، تاکنون در مجموع دو ميليارد و 820 ميليون تومان در سينماهاي تهران و شهرستان فروش داشته است. اين فيلم سينمايي به تفکيک با در اختيار داشتن 7 سالن سينمايي در تهران؛ يک ميليارد و 870 ميليون تومان و 24 سالن سينمايي در شهرستان‌ها 950 ميليون تومان فروش داشته است.همايون امکانيان مدير اجرايي پخش «نيکان فيلم» درباره آمار فروش فيلم سينمايي «آذر» به کارگرداني محمد حمزه اي که اکران آن از چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز شده است، بيان کرد که اين فيلم با در اختيار داشتن 15 سالن سينمايي در تهران 42 ميليون تومان فروش داشته است.

او همچنين درباره آمار فروش فيلم سينمايي« شکلاتي» به کارگرداني سهيل موفق، گفت: اين فيلم سينمايي که در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است با در اختيار داشتنن 11 سالن سينمايي در تهران 21 ميليون تومان فروش داشته است که تا کنون اکران‌هاي آن مخصوص مدارس بوده و بعد از تمام شدن سرگروهي فيلم «خفه‌گي»؛ « شکلاتي» جايگزين آن خواهد شد و سپس در شهرستان‌ها نيز به روي پرده سينما مي‌رود.منيژه حکمت مدير دفتر پخش «بامداد فيلم»، آمار فروش فيلم سينمايي «صفر تا سکو» ساخته سحر مصيبي که از اول آذر ماه اکران آن آغاز شده است را با در اختيار داشتن 13 سالن سينمايي 84 ميليون تومان اعلام کرد.


 حلقه منتقدان فيلم نيويورک بهترين‌هاي 2017 را معرفي کرد 

 حلقه منتقدان فيلم نيويورک (NYFCC) منتخبان خود را از ميان آثار 2017 معرفي کرد.«ليدي برد» يا «کفشدوزک» که نخستين تجربه کارگرداني گرتا گرويگ است به راي منتقدان نيويورک به عنوان بهترين فيلم سال 2017 انتخاب شد. جايزه بهترين بازيگر زن نيز به سيرشا رونان براي بازي در همين فيلم اهدا شد. در اين فيلم کمدي که با تمرکز بر يک شخصيت زن ساخته شده، لوري متکالف و لوکاس هجز نيز بازي کرده‌اند.

از ديگر برندگان حلقه منتقدان نيويورک فيلم «پروژه فلوريدا» بود که موفق به کسب جايزه بهترين کارگردان براي‌ شان بيکر شد و در همين حال جايزه بازيگر مرد مکمل را براي ويلم دفو دريافت کرد.

تيموتي شالامه براي «مرا با نامت صدا کن» موفق به کسب جايزه بهترين بازيگر مرد شد و جايزه بهترين بازيگر زن مکمل حلقه منتقدان فيلم نيويورک نيز به تيفاني هديش براي بازي در «سفر دختران» رسيد.

پل تامس آندرسون براي «موضوع فانتوم» جايزه بهترين فيلمنامه را دريافت کرد.

فيلم ترسناک «برو بيرون» نخستين تجربه کارگرداني جردن پيلي نيز بار ديگر جايزه بهترين فيلم اول را به خود اختصاص داد و «کوکو» ساخته ديزني عنوان بهترين فيلم انيميشن سال را از آن خود کرد.اين در حالي است که فيلم «پست» به کارگرداني استيون اسپيلبرگ که به تازگي سه جايزه از جوايز هيات ملي نقد برده بود، موفق به کسب جايزه‌اي از حلقه منتقدان فيلم نيويورک نشد.عنوان بهترين فيلم خارجي‌زبان نيز به «120 ضربان در دقيقه» ساخته رابين کامپيو از فرانسه رسيد و انيس وردا با فيلم «چهره‌ها، مکان‌ها» جايزه بهترين فيلم غيرداستاني را برد.

حلقه منتقدان فيلم نيويورک که از سال 1935 تشکيل شده است و جوايز برندگان را سوم ژانويه 2018 در مراسمي که در نيويورک برگزار مي‌شود به آنها اهدا مي‌کند.


 رونمايي از مستندي با محوريت مد در ايران 

 ايسنا :مستند «بهت مياد» به کارگرداني محمد حسن يادگاري از توليدات مرکز مستند سوره روز دوشنبه 13 آذر ساعت 17:30 در سالن اوستاي حوزه هنري رونمايي خواهد شد.

مستند «بهت مياد» با موضوع تاريخ مد و پوشش در ايران و مدل مواجهه‌ي جامعه ايراني با آن از شهريور ماه سال 95 در پروسه تحقيق و پژوهش قرار گرفته و به تازگي تدوين آن به پايان رسيده است.

محمد حسن يادگاري که پيش از اين مستند «مردي که دوست مي داشتيم» را کارگرداني کرده، «بهت مياد» را مستندي مي‌داند که روايت‌گر مصاحبه با اشخاص و افرادي است که کمتر کسي تا الان سراغشان رفته است.


 فيلم «برگ جان» در بخش مسابقه جشنواره «وزول» 

فارس :فيلم «برگ جان» به کارگرداني ابراهيم مختاري و پخش‌کنندگي بنياد سينمايي فارابي که جايزه غزال زرين بهترين فيلم سينمايي از جشنواره بين‌المللي فيلم سبز را نيز از آن خود کرده بود، در بيست‌وچهارمين جشنواره فيلم‌هاي آسيايي وزول در بخش مسابقه فيلم‌هاي بلند داستاني به نمايش در مي‌آيد.اين فيلم نخستين بار در سي‌وپنجمين جشنواره جهاني فيلم فجر در بخش پانوراماي سينماي آسيا و کشورهاي اسلامي به روي پرده رفته و در فهرست فيلم‌هاي نامزد دريافت جوايز آسيايي قرار گرفته بود. اين جشنواره از 10 تا 17 بهمن سال جاري در کشور فرانسه برگزار مي‌شود.


 شجريان با «سيمرغ» در پاريس 

 مهر:پيش فروش کنسرت «سيمرغ» با صداي همايون شجريان در شهر پاريس آغاز شد.کنسرت «سيمرغ» که تاکنون اجراهاي فاخري در ايران و نقاط مختلف دنيا از جمله هلند داشته، قرار است همزمان با برگزاري جشنواره هنري پارسي زبانان اروپا به مدت 2 شب در پاريس اجرا داشته باشد.

گزينش هوشمندانه عوامل اين پروژه باعث شده تا کنسرت «سيمرغ» در زمره يکي از برجسته ترين آثار موسيقي سنتي قرار بگيرد. اشعار اين اثر برگرفته از شاهنامه فردوسي است. در اين اجرا همايون شجريان به عنوان خواننده، حميد متبسم به عنوان آهنگساز حضور دارند.


 شرلوک هلمز 3 ساخته مي‌شود 

 خبر آنلاين:فيلم سينمايي "شرلوک هلمز 3" با شروع مرحله نگارش فيلمنامه رسماً پيش توليد خود را آغاز کرده است."آرتور کنون دويل"، "کران فيتزجرارد"، "گري ويتا"، "جاستين مالن" و "نيکول پرلمن" افرادي هستند که نگارش فيلمنامه سومين نسخه از فيلم محبوب هاليوودي را بر عهده خواهند داشت.

در حال حاضر حضور سه بازيگر اصلي دو نسخه قبلي فيلم يعني "رابرت داوني جونيور"، "جود لاو" و "ريچل مک آدامز" در اين فيلم قطعي شده است.هنوز درخصوص کارگردان قطعي اين فيلم صحبتي نشده است اما بر اساس آخرين اخبار به احتمال فراوان "گاي ريچي" همچون دو نسخه قبلي کارگرداني سومين اثر را نيز بر عهده خواهد داشت.


 ميز خبــــر 

 نسخه کامل فيلم "316" در شبکه نمايش خانگي

"316" به کارگرداني پيمان حقاني دو سال بعد از اکران در گروه هنر و تجربه به تازگي به شبکه نمايش خانگي آمده است.

پيمان حقاني کارگردان جوان دو سال پيش فيلم سينمايي "316" را روانه اکران در گروه هنر و تجربه کرد که با فروش و استقبال خوبي نيز مواجه شد.

"316" داستان زندگي زني است که خاطرات زندگي و کشورش را از پيش از تولد تا لحظه مرگ روايت مي‌کند. داستان 63 سال زندگي که بيشتر از طريق کفش‌ها و پاهاى شخصيت‌هاى فيلم روايت مي‌شود. داستاني پر حادثه که هم انقلاب و هم جنگ 8 ساله ايران را در بر دارد. در فيلمي که هيچ يک از شخصيت‌هايش ديده نمي‌شوند و اولين نمونه در نوع خودش است با صحنه‌هايي عجيب از جنگ، انقلاب، عشق، توليد مثل، اميد و زندگي و مرگ مواجه مي‌شويم. اين فيلم در سال 92 توليد شد و در سال 94 به روي پرده رفت. حالا پس از گذشت دو سال اين فيلم به تازگي در شبکه نمايش خانگي توزيع شده است.

حقاني در گفت و گو با هنرآنلاين درباره تغييرات احتمالي که در نسخه خانگي اين فيلم شاهد هستيم بيان کرد: فيلمي که در گروه هنر و تجربه با سه دقيقه مميزي روبه‌رو شد و روي پرده سينماها رفت، در نسخه نمايش خانگي بدون مميزي اوليه و کامل توزيع‌شده است.

وي ادامه داد: از ابتدا تصميم داشتيم موسيقي متن فيلم را که بسياري از مخاطبان به دنبال آن بودند، در قالب يک آلبوم مجزا منتشر کنيم که اين اتفاق رخ نداد و در نسخه نمايش خانگي موسيقي متن فيلم نيز کامل وجود دارد. درواقع مخاطب به‌جاي خريد 2 دي‌وي‌دي، يک دي‌وي‌دي تهيه مي‌کند اما با نمايش نسخه کامل فيلم و آلبوم موسيقي آن.

حقاني افزود: موسيقي فيلم "316" ساخته مهيار افشار است که در اسکاتلند تحصيل‌کرده و در خارج از کشور زندگي مي‌کند و اين اولين فيلم ايراني بود که با آن همکاري داشت.

اين کارگردان جوان در ادامه درباره فعاليت‌هاي جديد خود نيز گفت: مشغول بازنويسي فيلم‌نامه "فنس" هستم که يک درام خانوادگي است و علاوه بر آن فيلم‌نامه "ول شدگان" را هم در قالب کمدي نوشته‌ام که يک کمدي مردانه است. اولويتم با "فنس" است و دوست دارم آن را بسازم، اما اگر موفق به انجام آن نشوم به سراغ "ول شدگان" مي‌روم و سال آينده اگر شرايط مساعد باشد اين فيلم را جلوي دوربين مي‌برم.

مدير بخش مستند شبکه ARTE فرانسه به ايران مي آيد

«فابريس پوشو» مدير و سردبير بخش مستند شبکه ARTE فرانسه، براي برگزاري کارگاه «يک توليد مشترک خلاق» يازدهمين دوره جشنواره «سينماحقيقت» به تهران سفر خواهد کرد.

فابريس پوشو متولد سال 1965 (52 ساله) در فرانسه است. او تحصيلات خود را در مدرسه ملي فرانسه به پايان رساند و از سال 1992 تا 2003 به عنوان تهيه‌کننده مستقل فعال بود. او سپس به عنوان سردبير مستند علم و حيات وحش به بخش مستند کانال 3 تلويزيون فرانسه ملحق شد.

پوشو در نوامبر 2005 به بخش مستند تلويزيون 2 فرانسه پيوست و از سال 2008 مسئول برنامه‌ريزي بين شبکه و رسانه‌هاي ديجيتال شد. از فوريه سال 2011 تا ژانويه 2016 وي به عنوان مدير بخش مستند شبکه تلويزيوني 2 فرانسه فعاليت داشت.

فابريس پوشو هم اکنون در شبکه ARTE فرانسه به عنوان مدير و سردبير بخش مستند، در زمينه‌ مسايل اجتماعي، تاريخ و فرهنگ مشغول به کار است. وي همچنين به تدريس تاريخ مستندسازي در دانشگاه سوربن پاريس مي‌پردازد.

شبکه ARTE يک شبکه فرهنگي در اروپاست که قصد دارد از طريق توليد برنامه‌هاي خلاق و نوآورانه، آگاهي و روشن‌بيني بينندگان خود را افزايش دهد.مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي سازمان امور سينمايي، يازدهمين دوره جشنواره فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» را طي روزهاي 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقيقت بهترين راهنماست» که از فرمايشات حضرت علي(ع) است، در پرديس سينمايي چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.

قرار گرفتن ويشکا آسايش در جمع داوران جشنواره فيلم پرواز

اسامي هيات داوران بخش بين الملل سومين جشنواره فيلم «پرواز» اعلام شد و نام ويشکا آسايش هنرپيشه سينماي ايران در جمع داوران ديده مي شود.

طي حکمي از سوي فاطمه اميري دبير سومين جشنواره فيلم پرواز، افسانه پاکرو، ويشکا آسايش، مريم پيربند، مهرداد سيلماني، منصور فروزش، فرناندو وسکوز و مورالي کاپوسامي به عنوان اعضاي هيات داوران بخش بين الملل اين رويداد هنري، کار ارزيابي آثار را آغاز کردند.

پيش از اين نيز دبير سومين جشنواره جهاني فيلم پرواز طي احکام جداگانه اي، زينت رضا به عنوان مشاور عالي دبير، ميثم طهماسبي مدير اجرايي، ميلاد معتمدي فر مدير روابط عمومي، ونوس کانلي مدير هنرهاي تصويري و سياوش معمار را به عنوان مدير طراحي و مواد تبليغي اين جشنواره منصوب کرده بود.

بنابر اعلام روابط عمومي جشنواره پرواز در اين دوره تعداد 108 فيلم به دبيرخانه رسيده که 37 اثر به بخش نهايي اين جشنواره راه يافته اند.


 خبر هنري 

 ادامه تصويربرداري سريال "آنام"

جواد افشار از احتمال پخش سريال "آنام " پس از "ليسانسه‌ها" خبر داد.

اين کارگردان درباره روند کاري اين سريال به هنرآنلاين گفت: در حال حاضر دو ماه ديگر از مرحله تصويربرداري اين سريال باقي مانده است و گروه در شمال و غرب تهران در حال کار هستند.

وي ادامه داد: تاکنون تمام بازيگران اصلي فاز دو اين سريال جلوي دوربين رفته‌اند و احتمال دارد بازيگران ديگري هم به گروه اضافه شوند، علاوه بر اين تدوين اين سريال همزمان در حال انجام است.

افشار درباره زمان پخش اين سريال گفت: به احتمال زياد "آنام" پس از سريال "ليسانسه‌ها" روي آنتن شبکه سه مي‌رود.

فاز اول سريال "آنام " به کارگرداني جواد افشار و تهيه کنندگي اسماعيل عفيفه و به قلم امير عباس پيام با حضور بازيگران شاخص آذربايجان در شهرستان کليبر و آذربايجان شرقي تصويربرداري شد.

اين سريال "آنام" توليد مشترک دفتر آموزش و ارتقاي سلامت و دفتر سلامت جمعيت و خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است.

گلچهره سجاديه، سيروس گرجستاني، عليرضا شجاع نوري، شبنم قلي خاني، امير دلاوري، فريبا متخصص، سيامک صفري، لاله مرزبان و بازيگران آذري؛ شهرام خزرايي، ناصر هاشمي، مهشيد جوادي، هادي افتخار زاده، وحيد فرشي، امير شاکري، شهزاد شکوريان، فيروز عاقلي، سويل شيرگير، فاطمه حسيني، رقيه شاد خواه، فريبا سهرابي، تينا عبدي، رباب رضا زاده، مهدي فتحي، عليرضا موسلاني، حميد صلاحي، علي پور صديقيان، فروغ مشقتي، ميثم ولي خاني، امين حاجي اکبري بازيگران اين مجموعه هستند.

معاون وزير ارشاد:

سياست اصلي سازمان امور سينمايي، افزايش ظرفيت نمايشي فيلمها است

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان امور سينمايي گفت: سياست اصلي اين سازمان افزايش ظرفيت نمايشي فيلمها و سالنهاي نمايش در سراسر کشور است.

محمد مهدي حيدريان در حاشيه مراسم آغازين نوزدهمين نمايشگاه بين المللي کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد به خبرنگاران گفت: طي دو سال اخير 100 سالن نمايش به ظرفيت سالنهاي نمايشي کشور اضافه شد و امسال هم 50 سالن ديگر افتتاح مي شوند.

وي ادامه داد: سازمان امور سينمايي سياست افزايش سالنهاي نمايش را با شتاب ادامه مي دهد تا بتواند از زحمات و تلاش هنرمندان حوزه سينما با ايجاد امکان براي نمايش آثار آنان و استفاده مردم قدرداني کند.

رئيس سازمان امور سينمايي در مورد کمبود فضا براي اکران فيلمهاي جشنواره فجر هم گفت: نگراني براي اکران فيلمهاي جشنواره فجر نگراني همه مديران، بازيگران، تهيه کنندگان و کارگردانان است و تا زماني که ظرفيت و ناوگان نمايشي کشور به حد متعادلي نرسد اين نگراني وجود خواهد داشت.

وي افزود: سازمان امور سينمايي نمي تواند به دليل کمبود ظرفيت سالنهاي نمايشي در کشور از يک حدي بيشتر جلوي توليد فيلم را بگيرد. هم اينک تقاضا براي توليد فيلم در کشور2 يا سه برابر حداقل ميزاني است که مجوز براي آنها صادر مي شود لذا در تلاش هستيم بتوانيم به صورت نسبي تعادل را بين توليد فيلم و ظرفيت نمايشي براي آن ايجاد کنيم.

حيدريان ادامه داد: اکران يک فيلم تابع ميزان جذابيت فيلمهاست، اگر فيلمي جذاب باشد همه دنبال اکران آن خواهند بود.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص علت ساخته نشدن فيلمهاي تاريخي و مربوط به شخصيتهاي تاريخي و اساطيري ايران نيز گفت: نخستين مشکل در اين بخش نبود فيلمنامه خوب است. فيلمنامه خوب فيلمنامه اي است که قصه خوبي را با بيان و ساختار دراماتيک خوب عرضه کند وگرنه هيچ مشکلي در سرمايه و تجهيزات براي ساخت اين نوع فيلمها در کشور وجود ندارد.

وي افزود: در ساخت فيلم بايد از آثار حماسي و کتابهاي معروف استفاده شود و اين مهم به نوعي يک هم افزايي حوزه فرهنگي است. سازمان امور سينمايي در نظر دارد براي فيلمهاي اقتباسي يک جايگاه ويژه و يک گروه ويژه تشکيل دهد و اميدوار است فيلمهايي که براساس کتاب ساخته مي شوند بيشتر شوند.حيدريان ادامه داد: موضوع دفاع مقدس مهمترين واقعه بعد از انقلاب اسلامي است و براي نظام ارزش مضاعف دارد لذا بعد از توليد کتاب در اين زمينه مصور کردن وقايع دفاع مقدس در قالب فيلم جزو ماموريتهاي اصلي وزارت ارشاد است و در اين زمينه اهتمام خواهد ورزيد.

حضور پيانيست اتريشي در تهران

گوتليب واليش (پيانيست مطرح اتريشي) با اجراي آثاري از هايدن، ليست، شوبرت و شومان در تالار رودکي تهران روي صحنه خواهد رفت.به گزارش ايلنا، گوتليب واليش که يکي از پيشتازان نسل جوان هنرمندان اروپايي و از نوازندگان برآمده از مکتب پيانونوازي وين است، پيش از اين نيز، کنسرت‌هايي را در تهران و شيراز روي صحنه برده است. او قرار است اين ‌بار روزهاي 14 و 15 آذر درسالن رودکي به اجراي برنامه بپردازد.

او در اين کنسرت قرار است «سونات براي پيانو در لا بمل ماژور» از ژوزف هايدن، «شش کانسوليشن» از فرانتس ليست، «سه قطعه براي پيانو» از فرانتس شوبرت و «فانتزي در دو ماژور» از روبرت شومان را براي مخاطبان ايراني‌اش اجرا کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي