جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

فرماندار پرديس:
بيش از 8 هزار واحد صنعتي پرديس، متولي خاصي ندارد

به مناسبت هفته پژوهش؛
برگزاري سمينار طراحي و ساخت سلول‎هاي خورشيدي بهينه

در آذربايجان غربي؛
افتتاح هزار و چهارصد واحد مسکن مهر در دهه فجر امسال


خبــر


در استان


 فرماندار پرديس:
 بيش از 8 هزار واحد صنعتي پرديس، متولي خاصي ندارد 

 پرديس- صادقعلي

فرماندار شهرستان پرديس گفت: 8 هزار و 625 واحد صنعتي اين شهرستان متولي خاصي ندارد.مرتضي حيدري؛ فرماندار شهرستان پرديس به مشکلات اين شهرستان اشاره و اظهار کرد: تصفيه‌خانه آب و فاضلاب مسکن مهر مشکلات عديده‌اي به وجود آورده که سبب شده گره‌هاي زيادي در بخش مسکن مهر به وجود آيد.

وي همچنين به مسائلي مانند تصفيه‌خانه فاضلاب شهر پرديس و فروش پساب اين تصفيه‌خانه، طرح تفصيلي و نبود خطوط ريلي، مراکز فرهنگي، ازون‌تپه، شهرک امام خميني(ره)، فاضلاب روستايي، مشکلات فرهنگي، اجتماعي و... اشاره کرد.

فرماندار شهرستان پرديس گفت: مشکلي در زمينه برق نداريم و تا پايان سال 1397 حدود 63.20 مگاولت آمپر آماده مي‌کنيم.

حيدري ادامه داد: تا پايان فروردين‌ماه زيرسازي پست موبايل انجام مي‌شود و به روستاي سعيدآباد شهرستان پرديس 80 مگابايت برق مي‌رسد.

وي با بيان اينکه در زمينه گازرساني در پرديس مشکلي ندارد؛ گفت: اما در بخش بهداشت و درمان مشکلاتي وجود دارد و در اين شهرستان بيمارستان نداريم؛ دو راهکار داريم‌، ابتدا خريد خدمت و يا خريد بيمارستان را مي‌توانيم انجام دهيم.

فرماندار شهرستان پرديس افزود: خريد بيمارستان را با مشارکت دانشگاه شهيد بهشتي مي‌توانيم انجام دهيم تا بيمارستان 60 تختخوابه را احداث کنيم.

حيدري با بيان اينکه 8 هزار و 625 واحد صنعتي شهرستان پرديس متولي خاصي ندارند، اضافه کرد: اين واحدهاي صنعتي تصفيه‌خانه آب و فاضلاب هم ندارند.

وي گفت: در اين خصوص اعتبار هم نداريم و فاضلاب روستايي و واحدهاي صنعتي استان تهران و وزارت صنايع آنها را به رسميت نمي‌شناسد.

فرماندار شهرستان پرديس ادامه داد: فاضلاب سعيدآباد و خسروآباد با مشکل روبه‌رو شده‌اند و 18 ميليارد سرمايه براي تأمين بودجه و ساخت آن لازم است.

حيدري افزود: در زمينه احداث ايستگاه قطار مشکل داريم؛ يک ايستگاه در پرديس و بومهن با رديف بودجه حمل و نقل، طي دو سال آينده ساماندهي خواهد شد

وي اضافه کرد: ساخت مسکن براي ساکنان ازون‌تپه بومهن را 20 درصد بنياد مسکن و 80 درصد شهرداري انجام مي‌دهند و در مناطق مختلف شهر اين مشکل وجود دارد و دريافت زمين را براي ساخت واحد براي محرومان در نظر داريم.

فرماندار شهرستان پرديس گفت: مجمع خيرين مسکن‌ساز براي نخستين بار در استان تهران در شهرستان پرديس ايجاد شده و با کمک خيران کارهاي مهمي انجام مي‌شود.


 به مناسبت هفته پژوهش؛
 برگزاري سمينار طراحي و ساخت سلول‎هاي خورشيدي بهينه  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

به مناسبت هفته پژوهش سمينار طراحي و ساخت سلولهاي خورشيدي بهينه با استفاده از فناوري سيليکون آمورف با همکاري شرکت برق منطقه‌اي استان خوزستان و معاونت پژوهشي و فناوري دانشگاه شهيد چمران با حضور مديرعامل و ساير مديران اين شرکت و نيز پژوهشگران علاقه‎مند در سالن اجتماعات نمايشگاههاي بين‎المللي اهواز برگزار شد.

نبي‎اله کوثريان مجري طرح تحقيقاتي فناوري ساخت سلولهاي خورشيدي در اين سمينار گفت: سلولهاي خورشيدي فتوولتاييک که انرژي نوري را به طور مستقيم به انرژي الکتريکي تبديل مي‎کنند، جايگزيني آينده‎دار براي توليد انرژي مي‏باشند.

عضو هيئت علمي دانشگاه چمران اهواز قابل دسترس بودن ابزار و امکانات اين روش در کشور را يکي از دلايل انتخاب اين نوع فناوري دانست و افزود: از مزاياي مهم سلولهاي خورشيدي که سبب شده توجه بسياري از پژوهشگران و سياستگذاران به اين زمينه جلب شود را مي‏توان قابليت جايگزيني با انرژي فسيلي، امکان استفاده در مناطق دورافتاده، کاهش توليد گازهاي گلخانه‏اي، کاهش دي‎اکسيدکربن و باران اسيدي نام برد.

وي ادامه داد: ساخت آنها به روي زمينه‏هاي بسيار ارزان و انعطاف‏پذير مانند شيشه و پلاستيک که در دماي بالا عملکرد بهتري نسبت به سيليکونهاي کريستالي دارند، بالا بردن راندمان آنها در دماهاي بالا و سازگار با محيط بويژه در مناطق گرمسيري و وجود ابزارهاي لازم آن در کشور جهت بومي‎سازي و امکان ساخت آن در ابعاد بزرگ از مزاياي ديگر اين نوع سلولها هستند.

کوثريان اضافه کرد: مطالعات انجام اين پروژه در ايران همسطح با مطالعات جهاني است و از نظر فناوري و دانش کار در سطح مناسبي قرار دارد که تنها براي رسيدن به توليد انبوه نيازمند برطرف شدن کمبودهاي جانبي از جمله محدوديت در ابزار و دستگاهها و سيستم متناسب با نياز اين صنعت است که توجه بيشتري طلب مي‏کند.

گفتني است اين پروژه ارزشمند، حاصل چندين سال تلاش بي‎وقفه است که در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به ثبت رسيده و داراي کد ملي است، اين طرح با حمايتهاي مادي و معنوي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان و تجهيز آزمايشگاه تحقيقاتي سلولهاي خورشيدي در دانشگاه شهيد چمران اهواز به سرانجام رسيده است.‏


 در آذربايجان غربي؛
 افتتاح هزار و چهارصد واحد مسکن مهر در دهه فجر امسال  

 اروميه- صديقي

پرونده مسکن آذربايجان غربي با افتتاح يک هزار و 400 واحد مسکن مهر در دهه فجر امسال و 954 واحد در سال آينده بسته مي‌شود.نود و نهمين جلسه شوراي تامين مسکن آذربايجان غربي با حضور معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي، مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي استان برگزار شد.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي در اين جلسه بر تدوين برنامه‌هاي نوين در عرصه تامين مسکن و ارائه راهکارهاي کارآمد براي خانه‎دار شدن مردم تاکيد کرد و گفت: شوراي تامين مسکن با اولويت اتمام طرح مسکن مهر برگزار مي‏شود و لازم است بحث و تبادل نظر درباره چگونگي اجراي طرحهاي جامع مسکن در دستور کار جلسات گنجانده شود.

تقي کهوريان با بيان اينکه شتاب در روند خانه‏دار شدن متقاضيان مسکن مهر حياتي است، ادامه داد: حجم عمده‏اي از مشکلات و مسائل طرح مسکن مهر آذربايجان غربي در دولت تدبير و اميد حل و فصل شده است.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي در اين جلسه اظهار کرد: تکميل خدمات زيربنايي از جمله آب، برق، گاز و فاضلاب و همچنين عمليات آماده‏سازي در دست اجراست و با پيگيريهاي انجام شده در استان و سطح ملي به زودي با تامين اعتبار لاز مشکلات اين بخش مرتفع خواهد شد.

ابراهيم مبارک قدم پيشرفت اجرايي پروژه‏هاي مسکن مهراستان را 91 درصد اعلام کرد و گفت: با افزايش تسهيلات پرونده مسکن مهر در شهرستانهاي اشنويه، پيرانشهر، مياندوآب و تکاب بسته شده و در ديگر شهرستانها با شتاب در حال اجراست.وي يادآور شد: پيشرفت اجرايي پروژه‏هاي تعاوني مسکن مهر در شهرستانهاي ماکو، خوي، سلماس، نقده، بوکان و شاهين‎دژ بالاي 87 درصد است.

مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي با اعلام اينکه 26 هزار 159 واحد در قالب تعاوني مسکن مهر در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر احداث شده، ادامه داد: همچنين 14 هزار و 712 واحد به شکل خودمالگي و گروهي در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر استان ساخته شده است.

مبارک قدم درباره روند احداث خدمات روبنايي در پروژه‏هاي مسکن مهر استان تصريح کرد: ساخت چهار باب مدرسه در سايتهاي مسکن مهر شهرستانهاي مياندوآب، اشنويه، محمديار و خوي و نيز يک باب ساختمان کلانتري در منطقه گلمان اروميه در حال اجراست.

نود و نهمين جلسه شوراي تامين مسکن با دستور کار ارائه گزارش وضعيت پيشرفت اجرايي پروژه هاي طرح مسکن مهر استان، بررسي وضعيت خدمات زيربنايي پروژه‎هاي مسکن مهر ارائه گزارش هزينه‎هاي انجام گرفته توسط دستگاههاي خدمات‎رسان مطابق بررسي مصوبات جلسات گذشته و بحث و تبادل‎نظر درخصوص مشکلات و مسائل مسکن مهر تشکيل شد.


 خبــر 

 مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات:

ارائه آخرين دستاوردهاي فناوري روز در حوزه صنعت تفريحات با حضور بيش از 120 شرکت داخلي و خارجي

اصفهان-راعي

آخرين دستاوردهاي فناوري روز صنعت تفريحات، سرگرمي و شهربازي در نمايشگاه «امتک 2017» از 30 آذر تا سوم دي ماه در شهر آفتاب به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سعيد رسا؛ مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات به‌عنوان کسي که موفق شده تنها رويداد نمايشگاهي در اين زمينه را به شمار رويدادهاي مهم اضافه کند، در اين باره گفت: نمايشگاه صنعت تفريحات با عنوان تجاري «امتک» يک رويداد کاملا تخصصي است که امسال از 30 آذر تا سوم دي ماه در شهر آفتاب برگزار مي‎شود. در سال‌هاي نخست تمرکز اصلي ما روي توانمندي‌هاي داخلي بود. در واقع تلاش مي‌کرديم در ابتداي کارمان معرفي تمام و کمال از اين صنعت داشته باشيم. در ادامه مسير اما به سراغ شرکت‌هاي خارجي هم رفتيم. يعني از دوره چهارم اين رويداد به طور رسمي به يک ايونت بين‌المللي تبديل شد و فعاليت‌هاي خوبي هم در اين عرصه داشتيم.

وي افزود: نمايشگاه امتک تا امروز موفق به جذب همکاري 13 شرکت نمايشگاهي فعال در عرصه برگزاري رويدادهاي صنعت تفريحات هم شده است. در اين مسير اعتماد فعالان اين صنعت در کشورهايي چون چين، ترکيه و روسيه هم به ما جلب شده و همکاري‌هاي نمايشگاهي مشترک داريم.

مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات پيرامون شرايط دوره هفتم اين نمايشگاه اظهار داشت: امسال بيش از 120 شرکت داخلي و خارجي در کنار ما هستند که نشان مي‌دهد نسبت به دوره گذشته حدود 30 درصد در بخش داخلي و حدود 15 درصد در بخش خارجي رشد داشته‌ايم. نکته قابل توجه درباره امتک 2017 حضور مستقيم 15 شرکت خارجي با نمايندگان اصلي آنهاست؛ اتفاقي که کمتر در رويدادهاي نمايشگاهي داخلي شاهد آن هستيم.

مديرکل استاندارد يزد:

بيش از نهصد ترازو، آزمون شده است

يزد- خيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد گفت: از ابتداي امسال تاکنون، بيش از نهصد ترازو، توسط کارشناسان آزمايشگاههاي همکار اداره کل آزمون شده است.

محمد حسين ماجدي اردکاني که در حضور خبرنگاران صدا و سيماي مرکز يزد، بر کار آزمون ترازوها نظارت داشت؛ افزود: طبق ماده 14 ضوابط اجرايي و مقررات اوزان و مقياسها و وسايل سنجش، کليه اوزان و مقياسها و وسايل سنجش مشمول استاندارد اجباري در سراسر کشور، که مورد استفاده دستگاههاي دولتي و يا غيردولتي و کارخانجات وساير مراکز تجاري قرار مي‏گيرد، بايست در فواصل زماني معيني مورد آزمايش و کاليبره کردن واقع شوند که اين کنترل و آزمايش در اصطلاح استاندارد آزمون دوره‏اي ناميده مي‏شود.

وي ادامه داد: البته لازم به ذکر است طبق ماده 15 ضوابط اجرايي مذکور، اين آزمون حداقل سالي يک بار انجام مي‎شود ولي در بعضي از موارد نسبت به وضعيت وسايل سنجش ممکن است در هر دو سال يک بار و يا با فاصله زماني بيشتري طبق نظر سازمان استاندارد انجام شود.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: طبق ماده 21 ضوابط اجرايي و مقررات اوزان ومقياسها و وسايل سنجش ( موضوع بند7 ماده 20) پرداخت هزينه آزمايش و علامتگذاري اوزان و مقياسها و وسايل سنجش اعم از آزمايش اوليه و يا دوره‎اي براساس تعرفه مصوب برعهده صاحبان و مالکان آنها مي‎باشد که مسئوليت‎پذيري، تدين و تعهد هم‎استانيهاي عزيز، در ادامه اين راه، بسيار مايه دلگرمي کارشناسان اداره کل استاندارد استان يزد بوده و هست.

ماجدي اردکاني در پايان گفت: در جهت بسترسازي و اجراي استانداردهاي حوزه اندازه‎شناسي، اوزان و مقياسها در استان آمادگي کامل داريم و از هيچ کوششي در اين زمينه دريغ نخواهيم نمود، ضمن اين‌که با اتاق اصناف استان هم کاملاً هماهنگ هستيم. آزمايشگاههاي همکار اين حوزه، بازو و موتور محرکه اصلي گسترش استاندارد مي‏باشند و مسئولين استاندارد استان، حمايتهاي لازم را در حق آنها روا خواهند داشت.

شهردار اروميه:

فاز اول تقاطع غيرهمسطح آذربايجان به بهره‎برداري رسيد

اروميه- يزدان پناه

فاز اول تقاطع غيرهمسطح آذربايجان با حضور سرلشکر جعفري؛ فرمانده کل سپاه، شهردار اروميه، استاندار و نمايندگان، اعضاي شورا به بهره‎برداري رسيد.

شهردار اروميه در اين خصوص گفت: تاکنون براي افتتاح فاز نخست اين پروژه 45 ميليارد تومان هزينه شده و کل هزينه پيش‌بيني شده براي به بهره‌برداري رسيدن کامل آن 200 ميليارد تومان است.

حضرت‏پور با اشاره به اينکه پروژه آذربايجان شامل 4 فاز است، اظهار داشت: فاز اول آن به طول 910 متر با عرض 11 متر مي‏باشد.

وي درخصوص تاثير افتتاح فاز اول بر کاهش ترافيک ابراز داشت: اين فاز شامل باند برگشت جاده امامزاده به خيابان والفجر است و بر رفع ترافيک فلکه آذربايجان 40 درصد تاثيردارد که مي‎توانيم از اين باند به صورت دوطرفه استفاده کنيم، يا مسير آن صبحها از سمت والفجر به امامزاده و بعد از ظهر، عکس آن باشد.

شهردار اروميه درخصوص زمان بهره‎برداري فاز دوم اين پروژه گفت: تلاش مي‎کنيم تا ارديبهشت سال 97 فازدوم آن را همراه با زيرگذر افتتاح کنيم وهمچنين برنامه‎ريزي براي افتتاح کل پروژه هفته دولت سال آينده است.

شهردار اروميه در پايان اظهار اميدواري کرد با کمک نمايندگان بتوانيم در بودجه برنامه ششم براي پروژه‎هاي عمراني شهر اروميه همچون ساير شهرها مثل تهران، کرج و اصفهان در رديف ملي بودجه پيش‎بيني کنيم.


 در استان 

 برگزاري اولين جلسه ستاد بحران زمستاني شهر رباط کريم

رباط کريم-ذبيح اله اصغري

شهردار رباط کريم از هماهنگي برگزاري اولين جلسه ستاد بحران زمستاني شهرداري رباط کريم با حضور اعضا خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ در اين جلسه که با حضور اعضاي ستاد بحران در سالن جلسات شهرداري برگزار شد مشکلات احتمالي و ضعفهاي موجود براي مقابله با بحران بررسي و راهکارهاي موردنياز ارائه شد.

مجتبي اکبري مسئول خدمات شهر با بيان اينکه امکانات و تجهيزات لازم براي مقابله با بحرانهاي زمستاني مهيا شده است از کمبودهاي موجود نيز سخن گفت و درخصوص مقابله با آب گرفتگي برخي معابر و زيرگذرها توضيحاتي داد که با نظرات اعضا تمهيدات لازم در اين خصوص اعمال شد.

در ادامه اين جلسه همچنين مقرر گرديد ستاد مرکزي در سازمان خدمات موتوري و ستادهاي فرعي در سه نقطه ديگر از جمله الارد و پرندک، سفيدار و مرکز شهرمستقر شوند تا در هنگام بارش نزولات آسماني در کمترين زمان ممکن خدمات خود را ارائه نمايند.

مهندس گل‎بابايي؛ دبير جلسه، در بياناتي اهميت و نقش ستاد بحران در مواجهه با بارش نزولات آسماني اقدامات آن را مهم عنوان کرد و گفت: کنترل سيلاب در اين شهر اجتناب‏ناپذير است و نقاطي در شهر وجود دارد که حادثه‎خيز هستند که از جمله آنها بافت فرسوده و زيرگذرها در زمان بارش باران با مشکل مواجه هستيم که اميدواريم با تصميمات گرفته شده اين مشکل حل شود.وي گفت : طي چند روز آينده محل استقرار کيسه‏هاي شن و نمک مشخص مي‌شود و اطلاع‏رساني لازم نيز به شهروندان ارائه مي‌شود تا در مواقع ضروري مورد استفاده قرار گيرد.

کارشناس ارشد توسعه روستايي دانشگاه لرستان:

توسعه روستاها؛ عامل تقويت گردشگري کشاورزي

کارشناس ارشد توسعه روستايي دانشگاه لرستان گفت: جذب توريست در مناطق روستايي با توجه به مهمان‌نوازي مردم لرستان باعث تبليغات مثبت براي فروش محصولات کشاورزي و صنايع دستي در اين مناطق خواهد شد.

زينب اسدپوريان در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اينکه امروزه صنعت گردشگري به عنوان يک فعاليت اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي به سرعت در جهان رو به رشد است و نقش مهمي در پويايي اقتصادي کشورها بر عهده دارد، اظهار کرد: گردشگري انواع و اقسام گوناگوني دارد که شامل گردشگري روستايي، گردشگري کشاورزي، اکوتوريسم (طبيعت‏‌گردي)، گردشگري فرهنگي و... است.

وي با اشاره به اينکه لرستان يکي از استان‌‏هايي است که داراي جذابيت‌‏هاي لازم براي توسعه گردشگري و جذب توريسم است، افزود: وجود جاذبه‎هاي اکوتوريستي متنوع از جمله وجود آبشارها (آبشار وارک، آبشار نوژيان، آبشار بيشه، آبشار گريت و ديگر آبشارها)، درياچه‎هاي طبيعي و مصنوعي (درياچه گهر و درياچه کيو)، سراب‏‌ها و چشمه‌‏هاي زيبا و متنوع، همچنين وجود جاذبه‏‌هاي فرهنگي و ديگر جاذبه‏‌ها، لرستان را به يکي از قطب‌‏هاي گردشگري در سطح کشور تبديل کرده است در صورتي که بتوان از اين قابليت‏‌ها و توانمندي‌‏ها درراستاي توسعه استان گام برداشت.

اين کارشناس ارشد توسعه روستايي دانشگاه لرستان با تاکيدبر اينکه همان‏طور که بيان شد يکي از انواع گردشگري، گردشگري روستايي است که در آن گردشگران با بازديد از مناظر طبيعي، فرهنگي و تاريخي و ديگر جذابيت‏‌هاي موجود در روستا، با آداب و رسوم و اعتقادات روستاييان آشنا شده و از فرهنگ آن‏ها ياد مي‏‌گيرند، خاطرنشان کرد: در لرستان نيز با توجه به وجود فرهنگ بومي غني، توسعه گردشگري روستايي در روستاهاي استان، مي‏‌تواند مزاياي بي‏شماري را براي ساکنين اين مناطق به ارمغان بياورد و در نهايت توسعه‏‌يافتگي در سطح استان را به دنبال داشته باشد.

وي بيان کرد: با توسعه گردشگري در سطح روستا مشاغل متعددي ايجاد مي‏‌شود که بخش عمده‌‏اي از جمعيت روستايي که به دليل نداشتن زمين و آب براي کشاورزي مجبور به مهاجرت از روستا مي‌‏شوند، از اين طريق مي‏‌توانند در روستا بمانند و روستاها نيز به اين صورت خالي از سکنه نخواهد شد.

اسدپوريان اظهار کرد: چنانکه امروزه پديده مهاجرت از روستا به شهرهاي بزرگ در کشور به پديده غالب اين روزهاي استان تبديل شده اما مي‏‌توان گفت به نوعي باعث تنوع ‏بخشي به اقتصاد محلي خواهد شد. همچنين با توجه به اعتقادات و آداب و رسوم روستاييان و فرهنگ غني و مهمان‌نوازي مردم روستايي لرستان، توسعه اين نوع گردشگري مي‏‌تواند با شناساندن فرهنگ بومي استان به گردشگران، باعث تبادلات فرهنگي بين گردشگران و مردم روستايي شود.

اين کارشناس ارشد توسعه روستايي دانشگاه لرستان يادآور شد: با توسعه گردشگري مردم روستايي از انزوا و گوشه‌‏گيري بيرون خواهند آمد که اين امر هم باعث تقويت ارتباطات روستاييان با خارج از روستا خواهد شد.

اسدپوريان اضافه کرد: توسعه در روستاها باعث ايجاد و تقويت گردشگري کشاورزي خواهد شد. در اين نوع گردشگري، گردشگران با بازديد از روستا و مزارع کشاورزي باعث بازاررساني و بازاريابي محصولات کشاورزي خواهد شد. محصولات کشاورزي متنوعي که در روستاهاي استان توليد مي‌‏شود و به دليل نبود بازار مناسب و تبليغات، به کمترين بها به فروش مي‏‌رسند. اين موضوع باعث سرخوردگي و نااميدي روستاييان در توليد کشاورزي خواهد شد.

نصب و راه‎اندازي 14 دستگاه فشارسنج ديجيتال در شبکه توزيع آب گاليکش

گرگان-قهرمان

مدير امور آب و فاضلاب منطقه گاليکش از نصب و راه‎اندازي 14 دستگاه فشارسنج ديجيتال در شبکه توزيع آب اين شهرستان خبر داد.

مظاهر ملکان افزود: با نصب و راه‎اندازي اين فشارسنجهاي ديجيتالي و تکميل پايش فشار در سايت تله‎متري شرکت آب و فاضلاب، تهيه نقشه‏هاي همفشار شبکه توزيع آب به منظور بهينه‎سازي بهره‎برداري و مديريت مصرف ممکن مي‎شود.

به گفته وي، با نصب اين فشارسنجها مي‎توان از ورود آسيبهاي احتمالي در اثر افزايش يا کاهش بدون برنامه‎ريزي فشار آب در شبکه‎هاي توزيع آب جلوگيري نمود.

وي گفت: با اجراي اين طرح راندمان خدمات‏رساني بالا خواهد رفت و مديريت شبکه توزيع آب هرچه بهتر انجام مي‏شود.

مدير امور آب و فاضلاب منطقه گاليکش تصريح کرد: اين فشارسنجها با اعتبار 42 ميليون تومان از محل اعتبارات داخلي خريداري شده است.

شهر گاليکش داراي 9 حلقه چاه 5 مخزن ذخيره آب مي‎‏باشد و بيش از 8 هزار مشترک تحت پوشش امور آب و فاضلاب اين شهرستان قرار دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي