جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718


تاثير شغل افراد در بروز بيماريهاي گوارشي


مبارزه با سرطان ريه با مصرف اين 6 ماده غذايي


بهترين راه مقابله با سرطان


خبرپزشكي


خبر


 تاثير شغل افراد در بروز بيماريهاي گوارشي  

 برحسب کار و فعاليت و شغل افراد و دستگاه هضم غذا و خروج مواد زائد داراي اختلاف در شکل و حالت و ترشحات و غيره مي باشد و افرادي که بيشتر بطور نشسته و پشت ميز کار مي کنند داراي معده بزرگتر از اندازه و روده هاي تنگ تر از حال طبيعي مي باشند.

اين افراد به انواع بيماري هاي معده و ترشح اضافي اسيد معده و آنزيم ها در اين ناحيه باعث بزرگ شدن معده و اضافه شدن ترشحات و عوارض ديگر مانند ورم و زخم و تورم قابل مشاهده مبتلا مي شوند.

وارد شدن فشار بر معده باعث بزرگ شدن آن و جمع شدن روده ها باعث تنگي و عدم هضم و نقصان حرکت غذاها در روده باعث به وجود آمدن تنگي و گاهي ورم و عوارض ديگر در روده کوچک و بزرگ مي شود.افرادي که بيشتر زمان زندگي خود را به حالت ايستاده و يا خوابيده مي گذرانند دستگاه هاضمه آنها يکنواخت تر بوده و قطعه اعضاي داخلي بهم نزديک تر مي باشد و اشخاصي که بيشتر از سبزي ها و ميوه ها و مواد سلولزي بهره مي گيرند داراي دستگاه هضم و دفع بهتر مي باشند و کمتر به امراض اين دستگاه دچار مي شوند.

تهيه و تنظيم : محمد تقي اشتري دليوند


  مبارزه با سرطان ريه با مصرف اين 6 ماده غذايي 

 يکي از بهترين روش هايي که مي توانيد براي دور نگه داشتن سرطان از بدن خود مد نظر قرار دهيد، مصرف ميوه ها و سبزيجات تازه است.از طريق برخي تغييرات در سبک زندگي خود مي توانيد احتمال ابتلا به سرطان ريه را کاهش دهيد، که البته بزرگترين تغيير در اين زمينه ترک سيگار محسوب مي شود. احتمالا از اين تغيير کليدي آگاه هستيد، اما آيا مي دانستيد که برخي مواد غذايي نيز مي توانند خطر ابتلا به اين سرطان را کاهش دهند؟

به گزارش عصر ايران به نقل از "اکتيو بيت"، شايد عجيب به نظر برسد که آنچه وارد معده شما مي شود بتواند بر شرايط آينده ريه هاي شما تاثيرگذار باشد، اما منابع بسياري به اين نکته اشاره داشته اند که محتويات سالم برخي مواد غذايي مي توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. در ادامه با شش ماده غذايي که مي توانند بر کاهش خطر ابتلا به سرطان ريه تاثيرگذار باشند، بيشتر آشنا مي شويم.

ميوه ها و سبزيجاتي با رنگ روشن و درخشان

يکي از بهترين روش هايي که مي توانيد براي دور نگه داشتن سرطان از بدن خود مد نظر قرار دهيد، مصرف ميوه ها و سبزيجات تازه است. به لطف آنتي اکسيدان هاي موجود در ميوه ها و سبزيجاتي با رنگ روشن، که به طور خاص مي توان از ويتامين هاي C و A نام برد، مي توانيد خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهيد. تراکم پايين اين ويتامين ها با خطر بيشتر ابتلا به سرطان ريه پيوند خورده اند.

تقريبا تمامي ميوه ها و سبزيجات داراي برخي ويژگي هاي آنتي اکسيداني هستند، اما هرچه رنگ آنها روشن‌تر باشد گزينه بهتري محسوب مي شوند. بر همين اساس، شما مي توانيد مصرف توت ها، کدو مسماي زمستاني، فلفل دلمه اي ها، و کوجه فرنگي ها را مد نظر قرار دهيد. مصرف ميوه ها و سبزيجات تازه روشي سالم براي دريافت کربوهيدارت ها نيز محسوب مي شود.

مغزهاي خوراکي

مصرف مغزهاي خوراکي مي تواند اثر مثبتي بر خطر ابتلا به سرطان ريه داشته باشد. اين مساله صرف نظر از وضعيت سيگار کشيدن و ديگر عوامل خطر آفرين شناخته شده درست است.

نتايج مطالعات صورت گرفته در اين زمينه نشان داده اند افرادي که بيشتر مغزهاي خوراکي مصرف مي کنند با کاهش خطر ابتلا به سرطان ريه مواجه هستند. فوايد مصرف مغزهاي خوراکي حتي ميان افراد سيگاري نيز ديده شده است.

ماهي

چربي هاي اشباع که در گوشت حيوانات وجود دارند مي توانند خطر ابتلا به سرطان ريه را افزايش دهند، اما اين مساله درباره ماهي صدق نمي کند. اين ماده غذايي به طور معمول سرشار از اسيدهاي چرب امگا-3 است، که بر خلاف چربي هاي اشباع، يک نوع چربي مفيد براي بدن انسان هستند.

اما کدام ماهي ها بيشترين فايده را براي انسان دارند؟ براي کسب بيشترين فوايد سلامت مي توانيد مصرف ماهي هاي سالمون، خال مخالي، و تن را مد نظر قرار دهيد، که پژوهش ها نشان داده اند اثر چشمگيري بر کاهش خطر ابتلا به سرطان ريه دارند. اما اگر به مصرف گوشت قرمز يا ماهي علاقه اي نداريد، شايد بهتر است نگاهي به گزينه بعدي داشته باشيد.

لوبياها

مقاله اي که در سال 2005 توسط بي بي سي منتشر شد به فوايد مصرف لوبياها (و سويا) به عنوان روشي براي کاهش خطر ابتلا به سرطان ريه اشاره داشت. اين مقاله بر اساس مطالعه اي که با حضور 3,000 شهروند آمريکايي انجام شده و پيوند بين مصرف لوبيا/سويا و خطر کمتر ابتلا به سرطان ريه را نشان مي داد، نوشته شده بود.

اثر محافظتي به نظر مي رسد با ترکيبات شبه استروژني موجود در اين مواد غذايي مرتبط است، که خطر ابتلا به سرطان را تا 46 درصد کاهش مي دهند. اين ترکيبات استروژن مانند که منشا گياهي دارند به نام فيتواستروژن ها شناخته مي شوند و در مطالعات گذشته نيز اثر محافظتي در برابر برخي تومورها را نشان داده بودند.

غلات کامل

به جاي استفاده از نان سفيد، برنج سفيد، و پاستاي سفيد بهتر است جايگزين هايي که از غلات کامل تهيه شده اند (از جمله کينوآ و جو دوسر) را مصرف کنيد. غلات کامل کربوهيدارت ها و مواد مغذي بيشتر، از جمله آنتي اکسيدان ها، را نسبت به غلات پالايش شده ارائه مي کنند.

مطالعه اي که در سال 2008 در نشريه Circulation منتشر شد به تجزيه و تحليل عادات غذايي و موارد سرطان و بيماري قلبي بين بيش از 72,000 زن در يک بازه زماني بيش از 18 سال پرداخت. پژوهشگران پيوندي قوي بين يک رژيم غذايي سرشار از ميوه، سبزيجات و غلات کامل و خطر کاهش يافته ابتلا به سرطان، بيماري قلبي و مرگ را شاهد بودند.

کاري

اگر در پي روشي تند و تيزتر براي پيشگيري از سرطان ريه هستيد، ادويه کاري ممکن است براي شما مفيد باشد. ماده فعال زردچوبه - ادويه اي که در بسياري از دستورالعمل هاي غذايي براي بهبود رنگ و عطر و طعم استفاده مي شود - به نظر مي رسد از ويژگي هاي ضد سرطان برخوردار است.

با اين وجود، مصرف روزانه غذاهاي هندي ممکن است انتخاب خوبي نباشد، زيرا به طور معمول بسيار چرب هستند.

بر همين اساس، پژوهشگران استفاده از يک مکمل به شکل قرص براي بهره‌مندي از فوايد بدون عوارض جانبي، مانند ابتلا به بيماري قلبي، را مد نظر قرار داده بودند. مطالعات به فوايد زردچوبه در پيشگيري از سرطان هايي مانند خون، پروستات، پوست، روده بزرگ و ريه اشاره داشته اند.


 بهترين راه مقابله با سرطان  

 رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران، گفت: 50 درصد موارد ابتلا به سرطان منجر به فوت بيمار مي شود.به گزارش روابط عمومي انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران، دکتر محمدرضا قوام نصيري در آستانه برگزاري دوازدهمين کنگره ساليانه کلينيکال آنکلوژي ايران و دومين کنگره بين المللي کلينيکال آنکولوژي که از 22 تا 24 آذر 96 در هتل المپيک تهران برگزار خواهد شد، افزود: چالش هاي درمان سرطان در ايران مشابه کشورهاي پيشرفته و آسياي شرقي است.وي با عنوان اين مطلب که سرطان در مراحل ابتدايي تشخيص داده نمي شود، گفت: اکثر سرطان ها در مراحلي تشخيص و درمان آغاز مي شود که هزينه بر است و اين هزينه ها متوجه بيمار و دولت است.قوام نصيري تاکيد کرد: حتي هزينه درمان سرطان هايي که نتيجه مثبت هم داشته باشد، قابل مقايسه با ساير بيماري ها نيست.

وي با عنوان اين مطلب که 50 درصد موارد ابتلا به سرطان منجر به فوت مي شود، افزود: متاسفانه سرطان در ايران و دنيا رو به افزايش است، بطوريکه در دو دهه اخير منحني افزايش موارد ابتلا به سرطان در ايران و اروپا، خيلي شدت پيدا کرده است.رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران با اعلام اينکه در حال حاضر حدود 700 هزار مبتلا به سرطان در کشور داريم، تاکيد کرد: سرطان دومين عامل مرگ و مير در کشور بعد از بيماري‌هاي قلبي عروقي است.

به گفته قوام نصيري، بهترين راه مقابله با سرطان پيشگيري، تشخيص زودرس و غربالگري است.


 خبرپزشكي 

 شايع‌ترين علت بروز تومور در ناحيه دهان

دبير مشاور علمي دوازدهمين کنگره انجمن دندانپزشکان عمومي ايران گفت: شايع‌ترين علت تشکيل کيست‌ها و تومورها، عوامل عفوني است که به‌ دنبال آلوده شدن پالپ دندان‌ در انتهاي ريشه و در داخل استخوان به ‌وجود مي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي انجمن دندانپزشکان عمومي ايران، دکتر وحيد مسگرزاده ‌در مورد تومورها و کيست‌هاي ناحيه دهان اظهار کرد: اين ضايعات شيوع بالايي دارند اما بيشتر آنها داراي ماهيتي خوش خيم هستند؛ شايع‌ترين دلايلي که در تشکيل کيست‌ها و تومورها ديده مي‌شود علت عفوني داشته است.

وي بيان داشت: تومورها و کيست ها با عللي ديگر نيز مانند ازدياد سلول‌هاي سازنده بافت‌هاي دنداني يا سلول هاي غدد بزاقي مي‌توانند تشکيل و اين گونه مشکل ها را ايجاد کنند، البته بيشتر اين ضايعات بايد درمان شوند تا مشکلي براي بيمار در آينده ايجاد نکنند.

مسگرزاده با تاکيد بر اينکه بسيار مهم است که روش درماني صحيح در اين زمينه نيز اعمال شود، تصريح کرد: به طور کلي هرگونه تغيير در رنگ يا حالت لايه هاي مخاطي دهان، ايجاد هرگونه زخم در محيط دهان يا ايجاد هرگونه توده، اگر بدون علت واضح باشد و بيشتر از2 هفته ماندگار شود، بايد تحت معاينه و آزمايش هاي تشخيصي قرار گيرد.

جراح دهان، فک و صورت گفت: درصد بالايي از مراجعان مبتلا به ضايعات بدخيم حفره دهان بسيار دير اقدام به درمان مي‌کنند که هرگونه تعلل در اين امر باعث سخت‌تر شدن درمان و پايين‌تر آمدن شانس موفقيت درمان مي‌شود.

وي در خصوص ميزان شيوع شکاف لب و کام در ايران نيز اظهار کرد: در مورد آمار اين بيماري در ايران اطلاعات دقيقي در دست نيست اما طبق کتاب هاي مرجع اين آمار در آمريکاي شمالي يک مورد در 700 زايمان است البته اين آمار به نسبت نژادهاي مختلف يا عوامل زمينه اي ديگر متفاوت است.

دبير مشاور علمي دوازدهمين کنگره علمي ساليانه انجمن دندانپزشکان عمومي ايران افزود: در ايران نيز شاهد اين مشکل هستيم و برخي از اين بيماران به علت درآمد پائين يا قرارداشتن در مناطق محروم از درمان به موقع و مناسب محروم هستند.

جراح دهان، فک و صورت خاطرنشان کرد: در ايران تمام امکانات لازم براي جراحي اين بيماران فراهم است و موفقيت‌هاي زيادي در اين زمينه حاصل شده است.

دوازدهمين کنگره علمي ساليانه انجمن دندانپزشکان عمومي ايران در روزهاي 19 تا 22 دي ماه سال جاري در مرکز همايش هاي برج ميلاد در تهران برگزار مي شود.


 خبر 

 مزاياي مصرف صبحانه

يکي از فايده هاي صبحانه خوردن پيشگيري از افزايش قند خون و مقابله با ديابت نوع 2 مي باشد. صبحانه در يک رژيم غذايي سالم نقش مهمي ايفا مي کند. چون باعث تنظيم متابوليسم بدن و کاهش وزن مي شود. به مطالعات تازه پزشکي درباره صبحانه دقت کنيد.

مناسب‌ترين زمان‌بندي براي صرف صبحانه در ساعات نخست صبح است و بهبود متابوليسم کلي بدن و کاهش عوارض مرتبط با ديابت نوع دو و ساير اختلالات مرتبط با سن مي‌انجامد.مطالعات تازه پزشکي نشان مي‌دهند که خوردن صبحانه کمک مي‌کند تا ژن‌هاي ياري‌رسان به کاهش وزن فعال شوند. هم‌چنين بر اثر صرف صبحانه سطح گلوکز خون و انسولين بهبود مي‌يابد و از ابتلا به ديابت نوع دو جلوگيري مي شود.

محققان توصيه مي‌کنند که افراد پيش از ساعت 9:30 صبح صبحانه بخورند تا از مزاياي آن بهره‌مند شوند. اين تحقيق نشان مي‌دهد که صبحانه مهمترين وعده غذايي در روز است و سبب افزايش کارکرد ژن‌هايي مي‌شود که به افراد کمک مي‌کنند تا وزن‌شان کاهش يابد. بالعکس در صورت نخوردن صبحانه افزايش قند خون را در فرد شاهد هستيم که موجب افزايش وزن بدن مي‌شود بدون توجه به آنچه افراد در بقيه روز مي‌خورند.

«دانيلا جاکوبوويتز» در اين‌باره مي‌گويد که مناسب‌ترين زمان‌بندي براي صرف صبحانه در ساعات نخست صبح است و بهبود متابوليسم کلي بدن و کاهش عوارض مرتبط با ديابت نوع دو و ساير اختلالات مرتبط با سن مي‌انجامد.پژوهشگران روي 36 داوطلب بررسي را انجام دادند که نيمي از آنان چاق بودند. تمام شرکت‌کنندگان در مطالعه مبتلا به ديابت بودند. در يک روز صبحانه و ناهار خوردند در حالي که در روز دوم تنها ناهار خوردند. آزمايش خون و اندازه‌گيري آن‌ها در هر دو روز انجام شد. همچنين سطح گلوکز و انسولين خون آزمايش شدند. نتيجه نشان داد که خوردن صبحانه سطح قند خون و انسولين را بهبود مي‌بخشد و در طولاني مدت سبب کاهش وزن مي‌شود


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي