جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس:
مترو پرديس؛ راهکار رفع بحران ترافيکي تهران و پرديس

مديرکل استاندارد يزد:
ترويج فرهنگ استاندارد، يک ضرورت است


رونمايي از نخستين دستگاه مقره‌‎شوي برق منطقه‌اي خوزستان در سال جديد‏


خبــر


در استان


 رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس:
 مترو پرديس؛ راهکار رفع بحران ترافيکي تهران و پرديس  

 
پرديس- صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس و عضو شوراي اسلامي شهر پرديس با اشاره به نبود بيمارستان در شهرستان پرديس، گفت: اجراي قطار شهري در پرديس به‌عنوان راهکار اصلي براي جلوگيري از ايجاد بحران ترافيکي در پرديس و همچنين تهران است.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حسينعلي سليماني‎فر اظهار داشت: حضور استاندار تهران در شهر پرديس و قرار دادن محوريت شهرستان‌ها در نشست کميته برنامه‌ريزي استان، نشان از تلاش مسئولان براي رفع مشکلات است.

وي افزود: پرديس شهرستاني مهاجرپذير محسوب مي‌شود که جمعيت ساکن در آن در سه بخش اهالي بومي، سرريز جمعيت پايتخت و مهاجر از ساير نقاط کشور به‌صورت گروهي و يا پراکنده قابل تقسيم‌بندي است و از مهم‌ترين دلايل اين مهاجرت مي‌توان به نزديکي به تهران، قيمت نسبتاً پايين مسکن، وجود لکه‌هاي صنعتي و فرصت اشتغال و استقرار در مسير تهران – شمال اشاره کرد.

عدم سنخيت ميان دو شاخص رشد جمعيت و امکانات رفاهي

وي در ادامه با اشاره به واحدهاي مسکن مهر در پرديس يادآور شد: مسکن مهر پرديس بعد از تکميل و تحويل واحدهاي مسکوني، جمعيتي بالغ‌بر 600 هزار نفر را به اين شهر اضافه مي‌کند؛ اما پرسش اين است که آيا اين شهر گنجايش چنين جمعيت قابل‌توجهي را دارد و آيا امکانات موجود پاسخگوي نيازمندي‌هاي آنها هست.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس اضافه کرد: در هر ثانيه 700 ليتر آب وارد منطقه مي‌شود، در حالي که نياز شهروندان به 900 ليتر آب است و با اضافه شدن 600 هزار نفر جمعيت مسکن مهر به اين عدد، بايد به بيش از دو هزار و 400 ليتر افزايش يابد.

وي بيان داشت: اين افزايش نياز به آب در حالي حس مي‌شود که پرديس شهرستاني با منابع محدود آب قلمداد شده و تا 10 سال پيش تهيه آب در برخي مناطق از طريق نصب دستگاه‌هاي مکنده برقي مقدور بود؛ اگر اين وقايع دوباره روي دهد چه کسي پاسخگوي بحران ايجادشده خواهد بود.

سليماني‏فر از عدم سنخيت ميان دو شاخص رشد جمعيت و توسعه امکانات رفاهي در سايت‌هاي مسکن مهر پرديس سخن به ميان آورد و گفت: شرکت عمران و ساير مجموعه‌هاي ذي‌ربط در احداث مسکن مهر به‌جاي احداث زيرساخت‌هاي لازم، اين وظيفه خود را به ساير دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي محول مي‌کند.

کمبود فضاي آموزشي در پرديس

کمبود فضاي آموزشي در پرديس و قانون‌گريزي انبوه‌سازان کمبود مراکز آموزشي از ديگر مسائلي بود که اين مقام مسئول به‌عنوان يکي از کاستي‌هاي شهرستان پرديس بدان اشاره کرد و گفت: طي پنج سال گذشته در شهرستان پرديس با توجه به شاخص‌هاي مذکور در زمينه رشد جمعيت، به‌صورت ميانگين سالانه دو هزار نفر به جمعيت دانش‌آموزي اضافه مي‌شود و از سوي ديگر سازمان نوسازي مدارس اعلام کرده که توان ساخت اين ميزان فضاي آموزشي را ندارد.

سليماني‎فر تصريح کرد: همچنين انبوه‌سازان مسکن مهر به‌نوعي از قانون فرار مي‌کنند و بايد با ايجاد بازوهاي نظارتي قوي از اين قانون‎گريزي‌ها جلوگيري کرد تا تناسب ميان رشد جمعيت و امکاناتي از جمله فضاهاي آموزشي ايجاد شود.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس از اجراي قطار شهري در پرديس به‌عنوان راهکار اصلي براي جلوگيري از ايجاد بحران ترافيکي در پرديس و همچنين تهران ياد کرد و گفت: با رشد فزاينده جمعيت در پرديس و سرعت مهاجرت به اين شهر، قطار شهري نيازي مبرم قلمداد مي‌شود.

وي تصريح کرد: در حال حاضر روزانه جمعيت قابل‌توجهي بين مسير پرديس تا پايتخت سفر مي‌کنند که اگر مراحل ساخت مترو از همين امروز کليد نخورد در آينده بحران ترافيکي گريبانگير نه تنها پرديس بلکه کلان‌شهر تهران نيز خواهد شد.

ضرورت‌هاي ارتقاي جغرافيايي جاجرود به شهر

اين مقام مسئول، ارتقاي جغرافيايي جاجرود به شهر را عامل رفع برخي از مشکلات عنوان کرد و گفت: طي ساليان گذشته موضوع تبديل جاجرود به سومين شهر شهرستان پرديس همواره مطرح بود.

سليماني‎فر ادامه داد: اين منطقه با مساحتي بالغ‌بر 120 کيلومترمربع بر اساس آخرين آمار سرشماري نفوس و مسکن در سال 95 داراي 9 هزار و 864 نفر جمعيت و چهار هزار واحد صنعتي، توليدي و صنفي است. رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس اضافه کرد: در صورت تبديل منطقه جاجرود به شهر و ساماندهي آن در اين قالب، از بروز برخي مشکلات از جمله ساخت‌وسازهاي غيرمجاز جلوگيري مي‌شود.

لزوم تعيين حريم شهرستان پرديس نسبت به مناطق همجوار

وي از تعيين حريم شهرستان‌هاي پرديس و دماوند به‌عنوان موضوعي حل نشده طي ساليان اخير ياد کرد و گفت: در حال حاضر به دليل اين مبحث، بخشي از اراضي شهر بومهن از شهرستان پرديس در شهر رودهن از شهرستان دماوند واقع است. اين مقام مسئول تصريح کرد: درخواست شوراي اسلامي شهرستان پرديس مطالعه اسناد و مدارک در اين زمينه و اصلاح حريم شهر بومهن نسبت به رودهن است.

کيفيت نامناسب آب برخي نقاط روستايي پرديس

سليماني‎فر به کيفيت آب برخي نقاط روستايي شهرستان پرديس اشاره کرد و گفت: هرچند تلاش مسئولان و دستگاه‌هاي آب‌رساني در شهرستان براي تأمين آب در اين خطه قابل‌تقدير است اما کيفيت آب در برخي مناطق روستايي مناسب نيست.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان پرديس تصريح کرد: اين مسئله با همراهي نهادهاي ذيربط درزمينه آب‌رساني قابل‌رفع است که اميدوارم هماهنگي‌هاي لازم صورت گيرد.


 مديرکل استاندارد يزد:
 ترويج فرهنگ استاندارد، يک ضرورت است  

 يزد - اکبر خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت: توسعه و ترويج و تبليغ فرهنگ استاندارد، يک ضرورت اجتماعي و قانوني است.محمد حسين ماجدي اردکاني هنگام سخنراني در دبيرستان دخترانه صغري ناظمپور يزد افزود: طبق بند 3 از ماده 3 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب سال 1371 مجلس شوراي اسلامي، ترويج استانداردهاي ملي ازجمله وظايف اين سازمان مي‏باشد، ضمن اين که دانش‎آموزان و دانشجويان نيز در فراگير شدن اين موضوع در جامعه نقش موثري را ايفا مي‏نمايند.وي ادامه داد: با آن که اين مهم، به صورت ماده قانوني از جمله شرح وظايف کارکنان سازمان استاندارد خودنمايي مي‏نمايد ولي ديرزماني نيست که اين مقوله بر سر زبانها افتاده و با اهميت شده است. ماجدي اردکاني در پايان اظهار داشت: فراگير شدن استاندارد يعني فراگير شدن نظم، قانون و قاعده در همه جا. اين موضوع يک واقعيت غيرقابل انکار است که بايد در اين واقعيت بيشتر تامل نمائيم و تمامي اقشار جامعه، تمامي تصميم‎گيران، تمامي مجريان قوانين و بطور کلي، تمامي هم‎استانيهاي عزيز، دست به دست هم داده و در توسعه و ترويج فرهنگ استاندارد کوشش مضاعف بنمائيم.


 رونمايي از نخستين دستگاه مقره‌‎شوي برق منطقه‌اي خوزستان در سال جديد‏ 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

نخستين دستگاه مقره‎شوي خريداري شده شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در نمايشگاه هفته پژوهش اهواز به نمايش گذاشته شد.

با توجه به شرايط آب و هوايي خاص استان و وقوع پديده گرد و غبار، تجهيزات صنعت برق در معرض آلودگي مداوم قرار گرفته و نيازمند شستشوي مستمر هستند. به همين دليل اين شرکت در سال جديد خريد چندين دستگاه مقره‎شوي مختلف را در دستور کار خود قرار داده که از اولين آنها در نمايشگاه هفته پژوهش استان رونمايي شد.دستگاه خريداري شده يک کاميون بنز توليد داخل با قابليت شستشوي خط گرم و سرد است که جهت شستشوي مقره‎هاي سراميکي و سيليکوني مورد بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان قرار خواهد گرفت.


 خبــر 

 به‎روزرساني ماشين‎آلات راهداري گلستان براي فصل سرما

گرگان-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره ماشين‌آلات اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي گلستان با اعلام اينکه در حال آماده‎سازي براي راهداري زمستانه هستيم، گفت: امسال 1000 ميليون تومان اعتبار براي به‎روزرساني و راه‎اندازي ماشين‌آلات راهداري استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اداره روابط عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان گلستان، "يعقوبعلي تبرائي" در گفت و گويي خبري گفت: با اين اعتبار 40دستگاه ماشين‌آلات سبک، سنگين و نيمه سنگين راهداري که متوقف بودند در حال تعمير و راه‎اندازي هستند.

به گفته وي، تعمير و سرويس 10دستگاه نمک‎پاش موجود در استان از فعاليتهاي ديگر اداره کل براي راهداري زمستانه مي‎باشد.

معاون بهره‌برداري شرکت آبفاي استان مرکزي:

زون‌بندي و مديريت فشار شبکه توزيع آب آشتيان

اراك -الهام فراهاني

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي گفت: عمليات زون‌بندي و مديريت فشار شبکه توزيع آب شهر آشتيان با هدف مديريت بهتر توزيع آب شهري، بهره‌وري و کارايي بيشتر در اين بخش انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي مهندس بهمن آنالويي معاون بهره‌برداري شرکت گفت: درراستاي مديريت مصرف و توزيع عادلانه آب و جلوگيري از بروز حوادث و اتفاقات در شبكه‎هاي آبرساني و در پي آن هدررفت آب، دو دستگاه شير فشارشکن بر روي شبکه توزيع آب شهر آشتيان نصب و اين شهر به 4 زون فشاري تقسيم شد.

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي همچنين اضافه کرد: در همين راستا در آينده نزديک با نصب يک عدد شير فشارشکن ديگر بر روي شبکه آب شهر آشتيان شبکه آب اين شهر به 5 زون فشاري تقسيم خواهد شد و اين امر تاثير بسزايي در ايجاد فشار متعارف در شبکه توزيع و نيز کاهش هدررفت آب خواهد داشت.

انجام عمليات اجرايي تکميل ساختمان اداري راهدارخانه قيطانيه

اراك -الهام فراهاني

عمليات تکميل ساختمان اداري راهدارخانه قيطانيه از سوي اداره کل راهداري وحمل ونقل جاده‎اي استان مرکزي در حال انجام است.

رئيس اداره ابنيه راهها با اعلام اين خبر گفت: محور قديم ساوه-همدان درحوزه شهرستان ساوه فاقد راهدارخانه بود و احداث راهدارخانه مي‏تواند نقش بسزايي در شرايط بحراني و خدمات‎‏رساني به کاربران به هنگام زمستان و وقوع بحرانها داشته باشد.

يحيازاده خاطرنشان کرد اين پروژه با مساحت کل زمين 10000 متر مربع و زير بناي اداري 120 متر مربع در حال اجرا مي‏باشد. علاوه بر اين، انبار نمک اين راهدار خانه مساحتي در حدود 720 متر مربع به خود اختصاص داده است.

وي با اشاره به اين كه اعتبار مصوب احداث اين ساختمان 1100ميليون ريال است، افزود: تاکنون مبلغي بالغ بر 900 ميليون ريال به منظور تکميل اين پروژه هزينه شده است. و درصورت تأمين اعتباري بالغ بر 8000 ميليون ريال احداث آشيانه ماشين‎آلات و ديوار حصار محوطه و در نهايت کل مجموعه به بهره‌برداري خواهد رسيد.

يحيا زاده ضمن بيان اين نکته که اين راهدارخانه در کيلومتر 27 محور قديم ساوه – تهران واقع شده است، گفت: با تلاش همکاران عمليات سفت‏کاري و نما به صورت کامل انجام شده است و نازک‏کاري و نصب درب و پنجره در دست اقدام است و سعي ما بر اين است که عمليات تکميل اين پروژه تا بهمن ماه سال 96 به پايان برسد.

وي در خاتمه گفت: راهدارخانه‌ها براي استقرار شبانه‏روزي راهداران و تجهيزات امدادي احداث مي‌شود که اميدواريم با اين اقدامات شاهد افزايش ايمني و کيفيت خدمت‌رساني به مردم در سطح جاده‌هاي استان مرکزي باشيم.

بازديد استاندار البرز از مراکز نگهداري معلولان

کرج - خاکپور

استاندار البرز از مراکز نگهداري معلولان و کودکان آسيب‌ديده جسمي و حرکتي بازديد كرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني استانداري البرز، محمدعلي نجفي براي حضور در برنامه اي ويژه، عازم غرب استان شد و اين بار نه در نشست و جلسه‎اي رسمي که بازديدي اختصاصي از مراکزي داشت که در آن معنويت بيش از هر نکته‎اي حاکم بود. مراکزي شبيه بسياري از نقاط اين شهر که سقف دارند اما سرپناه قشر خاصي هستند گويي سالهاست که از نگاهها فراموش شده‎اند اما از سوي متوليان امر، گرد فراموشي بر روند خدمت به آنها ننشسته است.

صبح پاييزي سردي است اما داخل که مي‎روي، اجاق مرکز توانمندي توانمهر روشن است و دلهاي کودکاني که در اين مراکز نگهداري مي‎شوند، به عشق متوليان امر گرم گرم است. قريب به 50 کودک زير 14 سال، با انواع و اقسام مشکلات جسمي، حرکتي و معلوليتهاي ذهني در اين مرکز نگهداري مي‏شوند.

دکتر نجفي استاندار البرز در ادامه راهي دومين مرکز نگهداري معلولان شد و اين بار در جمع پسران بالاي 14 سال قرار گرفت و خواست تا دغدغه‌هايشان را با مسئولانشان در ميان بگذارند.

وارد مرکز نگهداري مهرمادر، ويژه معلولين ذهني که مي‏شويد اولين چيزي که جلب نظر مي‏کند، آثار هنري و نقاشيهاست. اين مرکز که توسط بخش خصوصي مديريت مي‎شود، هنرمنداني دارد که دستاني معجزه‎گر دارند، اين دستان معجزه عشق مي‎کنند و زندگي را به جريان مي‎اندازند و در انتظار دستي از حمايت بر سر خود هستند.

استاندار البرز در جريان اين حضور ضمن ديدار با پسران معلول بالاي 14 سال گفتگويي دوستانه و صميمي با اين قشر داشت و لحظاتي در جمع آنها بود.

طبق گزارش اداره کل بهزيستي استان، مددجويان معلول تحت پوشش بهزيستي در البرز 28 هزار نفر است که از اين بين 10 هزار نفر معلول ذهني و 10 هزار نفر معلول جسمي هستند.

ساير معلوليتها نيز از قبيل روان، شنوايي، بينايي، چند معلوليتي است. در استان البرز 70 مرکز شبانه‎روزي نگهداري معلولان نيز وجود دارد که از اين تعداد 48 مرکز شبانه‎روزي 1700 معلول تحت پوشش دريافت يارانه را مورد حمايت قرار داده‎اند.


 در استان 

 قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري کرج:

کنترل سگ‎هاي بي صاحب در استان البرز

کرج – خاکپور

جلسه کارگروه شهرستاني کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان، بويژه سگهاي بلاصاحب با حضور اصغر نصيري قائم مقام معاونت خدمات شهري کرج، عزيزخاني نماينده فرماندار، محمود خدري رئيس اداره دامپزشکي،حميدرضا لشگري، رئيس اداره حفظ محيط زيست ،عباس سعيدي‎کيا رئيس سازمان پسماند شهرداري و نمايندگان دستگاههاي ذيربط در محل معاونت خدمات شهري برگزارشد.

در اين جلسه نصيري با اشاره به حساسيت موضوع جلسه گفت: موضوع کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب از اهميت ويژه‎اي برخوردار بوده طوري که استاندار بارها تذکراتي داده و فرماندار شخصا جلساتي در اين رابطه برگزار کرده است و بيشتر مديران ارشد بر عملياتي شدن جلسات تاکيد دارند. وي افزود: معاونت خدمات شهري بعنوان دبيرخانه کارگروه براساس دستورالعمل وزارت کشور سعي در برگزاري منظم جلسات نموده است.

اين مسئول اظهار داشت:طي روزهاي اخير گزارشات مختلفي ارائه شده وهمواره اين موضوع بعنوان يکي از مهمترين موضوعات مديريت شهري دنبال مي‎شود.

نصيري در ادامه با اشاره به بند 15ماده 55 قانون شهرداريها گفت: مطابق اين قانون شهرداريها موظف هستند در زمينه کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان اقدامات لازم را بعمل آورند.وي اضافه کرد: البته در کنار آن،بند 14ماده 55 همان قانون نيز نسبت به ايمنسازي فضاهاي شهري تاکيد دارد.اين مسئول تصريح کرد: در سالهاي اخير پيرامون مفهومي بعنوان "سلامت شهري" توسط دانشگاهيان مقلات زيادي ارائه شده و در محاورات نيز به آن اشاره مي‏شود، بر همين اساس ما در مجموعه شهرداريها موظف به ارتقاء سطح بهداشت و ايمني فضاهاي شهري (HSE) هستيم.

نصيري خاطرنشان ساخت: مدتي قبل بدليل شيوه آنفولانزاي مرغي، با فعاليت و همکاري گسترده مجموعه شهرداريها و کمک به حوزه دامپزشکي، مرغهاي مبتلا از سطح مرغداريهاي کرج بويژه جنوب شهرستان، خارج وامحاء شد.نصيري از ارائه آمار غيرواقعي گله نموده واضافه کرد: آمارهاي ارائه شده در خصوص کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب، پايه واساس درستي نداشته وبا واقعيتها تناقض دارد.

وي همچنين در رابطه با واگذاري عمليات کنترل سگهاي بلاصاحب به بخش خصوصي اظهار داشت:در مديريت پسماند شهرداري کرج جلساتي در مورد امکان‎سنجي واگذاري عمليات کنترل سگهاي بلاصاحب به بخش خصوصي و تشکلهاي مردم‎نهاد، براساس ماده 9 دستورالعمل وزارت کشور برگزار شده ودر اين خصوص اقداماتي صورت گرفته است.قابل ذکر است در اين جلسه در خصوص مکان‏يابي براي ايجاد پناهگاه، جهت نگهداري سگهاي بلاصاحب، بحث وگفتگو شد و مقرر گرديد با بررسي دقيق درخواستهاي ارائه شده از سوي بخش خصوصي،گزارش آن به کارگروه تحويل گردد.

برگزاري كارگاه مديريت بحران در شركت نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

كارگاه آموزشي مديريت بحران در شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان برگزار شد.اين كارگاه يك روزه با حضور مديران و روساي مختلف اين شركت در سالن كنفرانس اداره مركزي برگزار و مباحث مختلف مقابله با بحران و مشكلات ناشي از آن توسط مدرس مربوطه تشريح گرديد.

بيات مدرس اين كارگاه با اشاره به اينكه بايست از بحرانها نيازهاي شناختي بشود اظهار داشت: در وقوع بحران مهمترين اصل مشخص كردن فرماندهي عمليات و تبعيت كردن ساير اركان از تصميمات وي است.

وي همچنين با اشاره به گسترش تكنولوژي و استفاده اكثريت جامعه از فناوري شبكه‎هاي اجتماعي كه مي‎تواند كوچكترين خبر را با سرعت هرچه تمامتر در لايه‎هاي مختلف اجتماع پخش و نشر نمايد افزود: در اين ميان روابط عمومي مهمترين نقش را دارد و بايست با اطلاع‎رسانيهاي بموقع جلوي انتشار اخبار نادرست و شايعات را بگيرد.

شهردار اصفهان:

تسهيل‎کننده امور فرهنگي هستيم

اصفهان-راعي

شهردار اصفهان با بيان اينکه مديريت شهري متولي حوزه‏هاي فرهنگي شهر نيست گفت: بايد زيرساختهاي شهر را فراهم کنيم تا همه کساني که در اين حوزه فعال هستند نقش فرهنگي خود را به شکل واقعي ايفا کنند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت‌ا... نوروزي در مراسم تکريم و معارفه معاون و رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان اظهار کرد: امروز معارفه آقاي عيدي به عنوان مديري است که براي اداره امور فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهر انتخاب شده و تقدير و تشکر از مديراني است که در گذشته اين مسئوليت را برعهده داشتند.

وي ادامه داد: حوزه‏اي که در چارت جديد شهرداري اصفهان مسئوليت آن به آقاي عيدي واگذار شده بيشترين ارتباط را با بدنه جامعه دارد چراکه هنرمندان پيش برنده جامعه، فرهنگيان هدايت‌کنندگان مسير آن و ورزشکاران تأمين‌کننده سلامت جامعه هستند.

وي با تاکيد بر اينکه فرهنگ و هنر نبايد ابزاري براي ارائه سلايق شخصي و باندي باشد، افزود: هنر مي‎تواند جامعه را متحول کند و فرهنگ مي‏تواند زيرساختهاي اصلي جامعه را به سوي کمال هدايت کند.

در شهرداري منطقه 5 کرج اتفاق افتاد؛

ارتقاء رتبه پاسخگويي به سامانه 137در کمتر از يک ماه

کرج – خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي منطقه 5شهرداري کرج سيدمحمدجواد حسيني از کسب رتبه چهارم وقابل قبول منطقه در پاسخگويي به سامانه 137طي آبان ماه خبر داد.مدير منطقه اظهار داشت: با توجه به بالاترين حجم شکايات و مطالبات مردمي اين منطقه در سامانه 137، خوشبختانه با تاکيدات و پيگيريهاي شبانه‎روزي پرسنل تلاشگر حوزه‎هاي مختلف خدمات شهري، امور عمراني وترافيک به درخواستهاي شهروندان که بعضا مربوطه به سنوات پيشين بوده است،رتبه منطقه در پاسخگويي به سامانه 137طي بازه زماني يک ماهه از رتبه آخر به رتبه چهارم ارتقاء يافت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي