جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

از بين 201 شرکت و در سال 2017 صورت گرفت؛
صعود شرکت فولاد مبارکه به جايگاه يازدهم سازمانهاي دانشي برتر قاره آسيا


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 12


 از بين 201 شرکت و در سال 2017 صورت گرفت؛
 صعود شرکت فولاد مبارکه به جايگاه يازدهم سازمانهاي دانشي برتر قاره آسيا 

بنابر اعلام دانشگاه صنعتي شريف به عنوان نماينده سازمان جهاني MAKE در ايران، شرکت فولاد مبارکه موفق شد از بين 201 شرکت حاضر در ارزيابي جايزه سازمان هاي دانشي برتر قاره آسيا، در سال 2017 به جايگاه يازدهم صعود کند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مدير تضمين کيفيت و تعالي سازماني شرکت فولادمبارکه ضمن اعلام اين خبر گفت: عملکرد شرکت فولادمبارکه در دو محور از محورهاي هشت گانه ارزيابي MAKE بسيار موفق ارزيابي شده است؛ به طوري که در محورهاي «تسهيم دانش» و «فرهنگ دانش محور سازماني» به ترتيب رتبه اول و دوم آسيا را به خود اختصاص داده است.

محمد ناظمي هرندي در ادامه افزود: دانشگاه صنعتي شريف زير نظر بنياد جهاني (MAKE) به طور رسمي از سال 2011 تاکنون جايزه سازمان هاي دانشي برتر را در کشور برگزار ميکند.

وي با بيان اينکه شرکت فولاد مبارکه نيز از شروع اين فرايند در ايران، براي ارزيابي سطح بلوغ دانشي خود در ارزيابي جايزه مديريت دانش محور (MAKE) شرکت کرده است، گفت: اين شرکت در تمامي دوره ها به عنوان سازمان دانشي برتر کشور شناخته شده است.

ناظمي تأکيد کرد: اين ارزيابي ها در سه مرحله انجام ميشود؛ در نخستين مرحله ارزيابي که در بهمن ماه سال 1395 صورت گرفت، دکتر کلاوس نورث مؤسس انجمن مديريت دانش محور آلمان و مشاور شرکت هاي «لوفتانزا»، «زيمنس»، «مرسدس بنز» و... به عنوان ارزياب بين المللي در محل شرکت فولاد مبارکه حاضر شد. در ادامه، پس از انتخاب اين شرکت به عنوان يکي از پنج شرکت برتر دانشي ايران، ارزيابي مرحله دوم در اسفندماه 95 در سالن همايش هاي صداوسيما با ارائه رويکردهاي دانش محور شرکت توسط مديران ارشد سازمان برگزار شد و شرکت فولادمبارکه موفق به دريافت جايزه برترين شرکت دانشي ايران شد و به جمع نامزدهاي برترين سازمان دانشي قاره آسيا راه يافت.

وي خاطرنشان کرد: در مرحله نهايي و پس از بررسي کميته داوران بنياد MAKE آسيا، شرکت فولاد مبارکه موفق شد پس از رقابت با ساير سازمان هاي دانشي برتر اين قاره نظير «سامسونگ»، «کاپيتال»، «تويوتا»، «تاتا» و... به عنوان يازدهم شرکت دانشي برتر آسيا دست يابد.

ناظمي از برگزاري مراسم تقدير از شرکتهاي دانشي برتر آسيا در چين و اهداي نشان سازمان دانشي برتر اين قاره در اواخر اسفندماه سال جاري از طرف بنياد جهانيMAKE خبرداد.

وي کسب اين موفقيت بزرگ را به جامعه صنعت کشور و همچنين به کارکنان فولاد مبارکه به عنوان ارزشمندترين سرمايه شرکت تبريک گفت و اظهار اميدواري کرد: فولاد مبارکه همچنان روند تعالي و دانش محوري خود را همچون گذشته ادامه دهد و قله هاي موفقيت در عرصه هاي بين المللي را يکي پس از ديگري فتح کند.

بنابر اين گزارش، در پي کسب اين موفقيت، وزارت صنعت، معدن و تجارت طي ارسال نامه اي به مديرعامل فولاد مبارکه از زحمات مديريت و کارکنان شرکت در کسب اين موفقيت بين المللي قدرداني کرد.

گفتني است مؤسسه Teleos با همکاري شبکه جهاني دانش Network KNOW از سال 1998 اقدام به طراحي مدل MAKE Most Admired Knowledge Enterprise و برگزاري جايزه سازمان دانشي برتر MAKE به صورت سالانه در سراسر دنيا کرده است؛ ضمن اينکه در حال حاضر اين جايزه به عنوان بزرگترين و معتبرترين مرجع ارزيابي مديريت دانش محور شناخته ميشود که مبناي هدايت هزاران سازمان از چهار قاره در بيش از 130 کشور اعم از کوچک، متوسط و بزرگ از بخشهاي خصوصي، دولتي و حاکميتي نظيرBP ، Siemens، Tata، Samsung، Apple، Google، Dell، Deloitte، IBM،McKinsey ، Sony، Citigroup، Microsoft، HP، Yahoo، POSCO، BMW، NASA و ... است.

رييس بنياد جايزه جهاني MAKE در مکاتبه با معاون اول رييس‌جمهوري خواستار قدرداني از فولاد مبارکه شد

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تنها سازمان ايراني راه‌ يافته به جمع برترين سازمان‌هاي دانشي پيش‌رو در سطح آسياست که دو سال متوالي جايزه جهاني MAKE را دريافت کرده است. جايزه جهاني MAKE در 4 لايه و بيش از 150 شاخص ارزيابي به بررسي و تجزيه ‌و تحليل وضعيت يک سازمان از ديدگاه دانش‌محور مي‌پردازد و تنها شرکت‌هايي در ارزيابي جهاني MAKE موفق به دريافت گواهينامه مي‌شوند که حائز تمامي شاخص‌هاي مربوط باشند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان يکي از مشهورترين سازمان‌هاي دانشي برتر آسياست که توانسته با استفاده از دانش و فناوري، ايجاد ثروت کند. توجه به علم و فناوري و خلق ثروت يکي از موضوع‌هاي مورد توجه و داراي اولويت در برنامه ششم توسعه کشور است که در آن بخش‌هاي صنعتي و خدماتي با کمک‌ دانشگاه‌‌ها و مراکز پژوهشي در قالب مراکز رشد، مي‌توانند ايده‌هاي نوآورانه را به محصول نهايي تبديل کنند. شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان نخستين سازمان ايراني راه‌يافته به جمع برندگان جايزه جهاني سازمان دانشي برتر «MAKE»، توانسته جزو 25 شرکت برتر در جايزه جهاني مديريت دانشي در آسيا معرفي شود.

برترين سازمان‌هاي ايراني شرکت‌کننده در جايزه «MAKE» ايران هر سال از سوي دانشگاه صنعتي شريف به جايزه آسيايي سازمان دانشي برتر معرفي مي‌شوند که به تازگي نتايج ارزيابي سازمان‌هاي آسيايي در جايزه سازمان دانشي برتر آسيا اعلام‌ شده است و شرکت فولاد مبارکه اصفهان موفق به‌ قرارگيري در جمع سازمان‌هاي برنده نشان سازمان دانشي برتر آسيا (Asian Make Award) و کسب جايگاه يازدهم برترين سازمان‌هاي دانشي قاره آسيا از سوي بنياد جهاني سازمان دانشي برترMake) ) در سال 2017 ميلادي (1396) شد.

رتبه دوم آسيا در فرهنگ دانش‌محور سازماني

عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان به‌ويژه در دو محور از محورهاي هشت‌گانه الگوي جهاني Make بسيار موفق ارزيابي‌شده است، به‌گونه‌اي که در محور رهبري ايجاد فضاي تعاملي براي تسهيم دانش موفق به کسب رتبه نخست آسيا و در محور فرهنگ دانش‌محور سازماني موفق به کسب رتبه دوم آسيا و در مجموع محورهاي هشت‌گانه «Make» در رقابت نزديک با ساير سازمان‌هاي دانشي برتر قاره موفق به کسب جايگاه يازدهم آسيا شده است.

امروز حرکت به سمت نوآوري، پژوهش، فناوري و توليد علم از ثروت بسيار مورد توجه قرار گرفته است و تمامي کشورهاي دنيا بناي اقدام‌هاي خود را بر اين امر پايه‌گذاري کرده‌اند. حلقه دانشگاه، توليد و صنعت در قالب مراکز رشد که حلقه‌هاي واسطه‌اي هستند در حال کامل شدن است و قوانين و مقررات براي اينکه روند کار را تسهيل و تسهيلات را فراهم کنند روزبه‌روز در حال تدوين، تصويب و آماده‌سازي هستند. به گفته منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در برنامه ششم توسعه، علم و فناوري به همراه 4موضوع ديگر جزو موضوع‌هايي هستند که به‌عنوان اولويت بايد به آنها توجه شود. وزير علوم تحقيقات و فناوري عنوان کرد: ما وظيفه ‌داريم براي ارتباط بيشتر دانشگاه با بخش‌هاي صنعتي تلاش کنيم. بايد کاري کنيم ايده‌ها و نيازهاي صنعت مطرح شوند و انشاءالله با تلاشي که انجام مي‌شود ايده‌ها به محصول منجر شود.

قدرداني از فولاد مبارکه

نماينده جايزه ميک در ايران خواستار قدرداني از فولاد مبارکه شد. سعيد سهراب‌پور، رييس جايزه جهاني سازمان دانشي make در ايران در مکاتبه با دکتر جهانگيري معاون اول رييس‌جمهور، با ارائه گزارشي از روند اقدامات انجام شده در ايران براي شرکت‌هاي ايراني راه يافته به جايزه جهاني ميک و حضور بيش از 120 کشور جهان در اين جايزه جهاني، خواستار تقدير شايسته از شرکت فولاد مبارکه اصفهان به لحاظ کسب اين موفقيت چشمگير و بي‌نظير شده است. سهراب‌پور در اين مکاتبه با اشاره به اختصاص رتبه 11 آسيا به دو رتبه اول و دوم از محورهاي هشت‌گانه الگوهاي جهاني ازسوي شرکت فولاد مبارکه نوشته است: دانشگاه صنعتي شريف زير نظر بنياد جهاني سازمان دانشي ميک از سال 2011 ميلادي تاکنون ماموريت ارزيابي اين رويداد بزرگ را بر عهده داشته است. سهراب‌پور در مکاتبه خود به اختصاص رتبه نخست آسيا از سوي فولاد مبارکه در محور ايجاد فضاي تعاملي براي تسهيم دانش و رتبه دوم آسيا در محور فرهنگ دانش محور سازماني اشاره کرده است.


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 12 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي