جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5723

دستاورد رايزني با ريزه اسپور؛
کاهش قابل ملاحظه جريمه طارمي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 دستاورد رايزني با ريزه اسپور؛
 کاهش قابل ملاحظه جريمه طارمي 

 جريمه مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس پس از امضاي تفاهم‌نامه بين اين باشگاه و ريزه‌اسپور کاهش قابل توجهي داشته است.حميدرضا گرشاسبي مديرعامل باشگاه پرسپوليس هفته گذشته براي حل مشکل محروميت پرسپوليس از نقل‌‌وانتقالات، جريمه و محروميت چهار ماهه مهدي طارمي به ترکيه رفت و ديداري با مسئولان باشگاه ريزه‌اسپور داشت. اين ديدار پس از آن انجام شد که وزارت ورزش به همراه ساير مسئولان ارشد کشورمان به اين موضوع ورود کردند تا مشکل پرسپوليس حل شود.

گرشاسبي در اين خصوص به سايت باشگاه پرسپوليس گفت: «زماني که رئيس جمهور محترم ترکيه به کشورمان سفر کردند، آقاي دکتر سلطاني‌فر وزير محترم ورزش و جوانان اختلاف پرسپوليس با باشگاه ريزه‌اسپور را با ايشان مطرح کردند و مقرر شد براي رفع مشکل و اختلاف، پيگيري لازم صورت گيرد که در راستاي همين جلسه، همراه با اعضاي کميته حقوقي و بين‌الملل به ترکيه سفر کرديم. سفر ما نيز با سفر آقاي رئيس جمهور و گروه همراه براي شرکت در اجلاس فوق‌العاده سران عضو سازمان همکاري اسلامي به ترکيه همراه شد که شرايط خوبي را براي پيگيري‌هاي ما ايجاد کرد.»

مديرعامل پرسپوليس اما از بيان جزييات مربوط به اين حکم خودداري کرد و گفت که در روزهاي آينده در اين باره صحبت خواهد کرد. او همچنين ظهر ديروز در جمع خبرنگاران گفت که دوشنبه در اين باره صحبت خواهد کرد.گمانه زني ها حکايت از اين دارد که تفاهم‌نامه‌اي بين مسئولان پرسپوليس و ريزه‌اسپور به امضا رسيده که بر اساس آن مبلغ جريمه باشگاه پرسپوليس و مهدي طارمي به طور قابل‌ ملاحظه‌اي کاهش يافته است. همان زمان اعلام شد که طارمي 782 هزار يورو جريمه شده که با رايزني‌هاي صورت گرفته و توافق‌هاي انجام شده اين مبلغ به «50 هزار يورو» کاهش يافته که رقم قابل توجهي است. اين توافق بين طرفين صورت گرفته و قرار شد به اطلاع فيفا نيز برسد.

اما محروميت چهار ماهه طارمي همچنان پابرجاست. محروميت باشگاه پرسپوليس از دو پنجره نقل‌وانتقالاتي است و شنيده شده ممکن است اين محروميت به يک پنجره کاهش يابد يا کلا برداشته شود که در اين زمينه بايد منتظر تصميم فيفا بود.اين اتفاقي است که تاکنون رخ داده و اگر روند کار به همين صورت پيش برود، کم شدن مبلغ جريمه طارمي دستاورد مذاکرات طرفين بوده است.


 خبـــرنامه 

 ادعاي عجيب عابديني؛

گرشاسبي استقلالي است!

در ادامه افشاگري‎هاي مديران اسبق استقلال و پرسپوليس، امير عابديني از حضور يک استقلالي ريشه‎داردر ميان مديران فعلي پرسپوليس خبر داد. او درباره حميدرضا گرشاسبي سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس گفت: «آقاي گرشاسبي مدير موقت است. جعفر کاشاني هم گفته بود گرشاسبي براي بلند مدت مدير پرسپوليس نخواهد بود. همه مي‎دانند که گرشاسبي ريشه شديد استقلالي دارد و عملا نمي‎تواند مدير موفقي باشد.» البته گرشاسبي در روزهاي اخير از يک موفقيت بزرگ در پرونده مهدي طارمي، ريزه اسپور و پرسپوليس خبر داده که اگر واقعيت داشته باشد، بايد يک نمره مثبت در کارنامه اين مدير ظاهرا استقلالي ثبت کرد.

جدايي سرتن چوک از پرسپوليس؛

برادر برانکو وارد مي شود

سرتن چوک، مربي کروات پرسپوليس که با جدايي آندره پاناديچ به عنوان دستيار برانکو ايوانکوويچ انتخاب شده بود پس از يک سال و نيم فعاليت، از اين تيم جدا شد تا فعاليتش را در فدراسيون فوتبال کرواسي پيگيري کند.

چوک با اعلام برانکو از جمع پرسپوليسي‌ها جدا شد و به کرواسي برگشت تا به‌‌عنوان استعدادياب به فدراسيون فوتبال اين کشور کمک کند.

زلاتکو ايوانکوويچ، برادر برانکو روز دوشنبه به تهران مي‌آيد تا به‌عنوان جانشين سرتن چوک، فعاليتش را در اين تيم آغاز کند.

او در فصل 85-1384 ليگ برتر هدايت تيم فوتبال برق شيراز را در ليگ برتر عهده‌دار بود.

محکوميت نفت؛

پيروزي 2.2 ميلياردي کريمي!

علي کريمي و دستيارانش که پس از جدايي از نفت تهران به‌خاطر مطالبات‌شان از اين تيم شکايت کرده بودند، راي خود را از کميته تعيين وضعيت بازيکنان فدراسيون فوتبال گرفتند. طبق اعلام روزبه وثوق احمدي رئيس کميته تعيين وضعيت بازيکنان، باشگاه نفت به‌جهت نقض قرارداد و فسخ غير موجه قرارداد علي کريمي به‌پرداخت مبلغ 22 ميليارد ريال به‌عنوان غرامت و همچنين مبلغ 440 ميليون ريال به‌‌عنوان هزينه رسيدگي محکوم شد.

باشگاه نفت در پرونده عليرضا امامي‌فر به پرداخت 2 ميليارد و 250 ميليون ريال به به‌عنوان غرامت و 45 ميليون ريال بابت هزينه رسيدگي محکوم شد.

پشت پرده حمايت از کرانچار؛

پاي قرارداد 700هزار يورويي در ميان است

سپاهان در نيم فصل اول نتايج دور از انتظاري گرفت که آخرين آن شکست سنگين 0-3 مقابل استقلال بود. با اين همه مديران اين باشگاه بارها و بارها در طول نيم فصل اول از زلاتکو کرانچار حمايت کرده اند. اينطور که به نظر مي رسد دليل اين موضوع فقط به اعتقاد اصفهاني ها به مربي کرواتشان نيست و پاي مسائل مالي هم در ميان است. گفته مي شود مبلغ قرارداد كرانچار بدون آپشن هاى در نظر گرفته شده حدود 700 هزار يورو است كه اين رقم او را از مربيان گران ليگ برتر كرده و يكى از دلايلى كه مديران سپاهان نتوانسته اند كرانچار را از كار بركنار كنند همين رقم سنگين قرارداد اوست.

ايران-يونان در دوحه؟

گمانه زني ها حکايت از مشخص شدن دومين حريف تدارکاتي تيم ملي در سال 97 دارد. بعد از آنکه ازبکستان به عنوان يکي از حريفان تدارکاتي تيم کي روش در راه جام جهاني انتخاب شد حالا شنيده مي شود که بازي با يونان قطعي شده و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد شاگردان کارلوس کي روش در اولين فيفادي سال 2018 که اوايل فروردين ماه 97 خواهد بود در شهر دوحه به مصاف تيم ملي يونان و شاگردان ميشائيل اسکيبه آلماني خواهند رفت. يونان از جمله تيم هاي اروپايي بود که در پلي آف جام جهاني با شکست مقابل کرواسي از صعود به جمع 32 تيم نهايي بازماند.

راي گولچ، زنگ خطري براي کل فوتبال ايران

از فصل آينده ليگ برتر بازيکنان مي‌توانند در صورتي که پرداختي باشگاه يک ماه به تاخير بيفتد،‌ به صورت يکطرفه قراردادشان را فسخ کنند و جدا شوند.

موضوع حکم فيفا درباره آنتونيو گولچ مدافع سابق پرسپوليس که اين باشگاه را محکوم کرده، يک موضوع جالب را به فوتبال ايران يادآوري کرد. اين مدافع استراليايي مدت کوتاهي در ايران بود و بعد به بهانه مرخصي رفت و ديگر برنگشت. او از پرسپوليس شکايت هم کرد؛ اما کسي متوجه نشد چطور او توانسته باشگاه سرخ‌پوشان پايتخت را محکوم کند. مسئولان باشگاه پرسپوليس درباره گولچ مدعي هستند که او بدون اجازه باشگاه را ترک کرده؛ اما اين بازيکن با استناد به ماده 12 مکرر نقل و انتقالات فيفا از ايران رفت و توانست باشگاه را محکوم کند. بر اساس اين ماده اگر از تاريخ هر يک از اقساط قرارداد بازيکن، يک ماه تاخير در پرداخت به وجود بيايد، بازيکن مي‌تواند مراتب را کتبا اعلام و 10 روز بعد از آن قراردادش را يکطرفه فسخ و همه مبلغ قرارداد را مطالبه کند. گولچ هم مستند به همين ماده جدا شد و حالا در CAS سخت است که راي را نقض کرد.

جالب اينکه اين ماده از مقررات فيفا، اين فصل در مقررات نقل و انتقالات ايران هم وجود دارد، اما با توجه به وضعيت فوتبال ايران و اوضاع نابسامان مالي باشگاهها قرار شد اجراي اين ماده از ليگ بعدي باشد. براين اساس هر باشگاهي از فصل بعد در پرداخت هر قسطي از اقساط قرارداد بازيکنان تاخير يک ماهه داشته باشد برابر ماده 13 نقل و انتقالات ايران براي بازيکن حق فسخ يکطرفه ايجاد مي‌شود و حتي در صورت اثبات موضوع باشگاه با مجازات مضاعف هم مواجه خواهد شد.

اورسجي رييس فدراسيون کبدي شد

اورسجي با اخذ اکثريت آرا براي چهار سال به عنوان رييس فدراسيون کبدي انتخاب شد.

انتخاباتي فدراسيون کبدي ديروز به رياست محمدرضا داورزني، معاون ورزش حرفه‌اي و قهرماني وزارت ورزش و جوانان در محل آکادمي کميته ملي المپيک برگزار شد و عباس خواجه اورسجي با 33 راي از مجموع 41 آراي ماخوذه براي چهار سال به عنوان رييس فدراسيون کبدي انتخاب شد.


 خبـــرنامه 

 پائوک؛ مشتري جديد انصاري‌فرد

باشگاه مطرح يوناني براي دومين سال متوالي به دنبال جذب مهاجم ايراني است.باشگاه پائوک تسالونيکي سال گذشته پس از مذاکره با مدير برنامه‌هاي کريم انصاري‌فرد و مهياشدن براي پرداخت 400 هزار يورو به همتايان خود در پانيونيوس قصد جذب اين مهاجم ايراني را داشت اما انصاري‌فرد تصميم گرفت تا راهي تيم المپياکوس آتن شود. اما يک سال پس از آن نيز همچنان تيم پائوک به دنبال تقويت خط حمله خود و جذب کريم انصاري‌فرد است.

انصاري‌فرد که تا سال 2019 ميلادي با تيم المپياکوس قرارداد رسمي دارد، تاکنون بهترين عملکرد را در بين مهاجمان اين تيم مطرح يوناني داشته است. باشگاه پائوک در صورت تصميم قطعي براي انتقال کريم انصاري‌فرد، بايد مبلغ هنگفتي را به همتاي المپياکوسي‌ خود جهت دريافت رضايت‌نامه اين ملي‌پوش ايراني پرداخت کند.

2 استقلالي ديگر در راه اصفهان

تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان به دنبال جذب دو بازيکن پيشين استقلال است.

هاشم بيک‌زاده به همراه احمد آل‌نعمه و محسن بنگر خواهان جدايي از تيم نفت تهران شده‌اند. برهمين اساس شنيده مي‌شود مقصد آينده هاشم بيک‌زاده بعد از جدايي از نفت تيم ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود. با توجه به اينکه بيک‌زاده پيش از اين در تيم‌هاي استقلال و سپاهان شاگرد امير قلعه‌نويي بوده و رابطه‌ خوبي هم با سرمربي کنوني ذوبي‌ها دارد، ظاهراً به دنبال آن است که در نيم‌فصل دوم ليگ هفدهم با پيراهن ذوبي‌ها به ميدان برود.

ميلاد فخرالديني هم که سابقه‌ پوشيدن پيراهن استقلال را دارد، بعد از فسخ قرارداداش با گسترش فولاد، از تيم‌هاي ذوب‌آهن و مشکي‌پوشان خراسان پيشنهاد دارد که با توجه به حضور قلعه‌نويي در اصفهان، ممکن است او هم راهي اين تيم اصفهاني شود.

ملي‌پوش سابق بسکتبال وارد عرصه انتخابات شد

ملي‌پوش سابق بسکتبال ايران و رييس هيات استان اصفهان به جمع نامزدهاي انتخابات اين فدراسيون اضافه شد.

‌ ثبت‌نام از نامزدهاي انتخابات فدراسيون بسکتبال ادامه دارد و سه مدير ديگر وارد عرصه رقابت شدند که در ميان آنها جواد داوري ملي‌پوش سابق بسکتبال ايران و رييس هيات استان اصفهان نيز حضوردارد. به جز داوري که چهاردهمين نفر ثبت نام کرده در انتخابات بود، مازيار ناظمي، محمدحسين جعفري انصاري، کرم الله علي مرادي ، رامين طباطبايي ، حسن ميرزا آقابيک ، محمد رضاعلي ، يوسفي صادقلو ، حميد گراميان، نعيمه ظفر، داريوش سليمي، مازيار صبحي، همايون ايزدپناه و مهرداد هاشمي نيز براي انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

بيت سعيد از استقلال جدا شد

حسن بيت سعيد، مهاجم تيم فوتبال استقلال قراردادش را با اين تيم فسخ کرد و به طور رسمي از جمع استقلالي‌ها جدا شد.

گفته مي‌شود اين بازيکن پيشنهادي از قطر دارد و شايد ادامه‌ فوتبالش را در اين کشور دنبال کند. هر چند که گزينه اصلي او براي بازي کردن در ايران باشگاه فولاد خوزستان است.

از يعقوب کريمي به عنوان گزينه بعدي جدايي از استقلال نام برده مي‌شود.

پوتين:

آمريکا درباره ورزش روسيه شايعه‌پراکني مي‌کند

رييس‌جمهور روسيه مقامات امنيتي آمريکا را متهم کرد که به گريگوري رودچنکف، رشوه داده‌اند تا اطلاعاتي درباره دوپينگ در کشور روسيه را منتشر کند.

به‌ گزارش سايت Inside the games، ولاديمير پوتين در کنفرانس خبري سالانه‌اش بار ديگر آمريکا را متهم کرد به دلايل سياسي عليه ورزش روسيه شايعه پراکني کرده است.

رودچنکف، رييس پيشين آزمايشگاه مسکو اطلاعاتي درباره دوپينگ روسيه منتشر کرد که باعث محروميت روسيه از مسابقات مختلف ورزش شد.

اطلاعاتي که درباره دوپينگ سازمان يافته روسيه در المپيک زمستاني سوچي منتشر شد باعث شد 31 ورزشکار اين کشور از المپيک زمستاني 2018 محروم شوند.

پوتين درباره رودچنکف، اظهار کرد: او تحت کنترل سرويس‌هاي امنيتي آمريکا است. معلوم نيست چه دارويي به او مي‌دهند که هر چيزي آن‌ها نياز دارند مي‌گويد.

پيشنهاد وسوسه‌انگيز استقلال به بازيکن پارس جنوبي

شنيده مي‌شود استقلالي‌ها با پيشنهادي قابل توجه بازيکن تيم پارس جنوبي را وسوسه کرده‌اند.در حالي که هنوز چند روزي به شروع زمان قانوني نقل‌و‌انتقالات نيم فصل باقي مانده، تيم‌ها مذاکرات خود را با بازيکنان مدنظرشان آغاز کرده‌اند.

در همين خصوص شنيده مي‌شود اخيرا باشگاه استقلال با پيشنهادي جالب توجه اميد سينک را وسوسه کرده است. گويا مبلغ اين پيشنهاد براي نيم فصل آنقدر اغوا کننده بوده که سينک را مجاب به تصميم‌گيري در اين خصوص کرده است.

بر اساس اين شنيده‌ها اين بازيکن قصد دارد منتظر پرداختي‌هاي نيم فصل توسط مسئولان باشگاه پارس جنوبي جم بماند و در صورتي که 20 درصد قرارداد بازيکنان تا پايان هفته به حساب آنها از جمله وي واريز نشود، با استقلالي‌ها وارد مذاکره جدي شود.

چيني‌ها آينده ماسکرانو در بارسلونا را مبهم کردند

يک تيم چيني خواهان به خدمت گرفتن ستاره خط دفاعي بارسلونا شده است.

تيم هبه چين با قراردادي ساليانه 6 ميليون يورو درخواست جذب ماسکرانو را داده است درخواستي که هنوز با پاسخي از سوي مدافع با تجربه بارسلونا مواجه نشده است.

با اين شرايط آينده ماسکرانو در نيوکمپ مبهم مي‌شود و ممکن است اين ستاره آرژانتيني راهي شرق آسيا شود.


 
سياسي
دانستني ها
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي