جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5744


استقرار نيروگاه انرژي خورشيدي در استان البرز

در حوزه صنايع دريايي؛
امضاي تفاهم‎نامه افزايش توليد داخل و ظرفيت اشتغال‎زايي


تحصيل بيش از سه هزار دانش‎آموز در 48 مدرسه استثنايي استان تهران

مدير عامل برق منطقه‎اي خوزستان:
تعويض زنجيره مقره‎‏ها؛يکي از راهبردهاي مقابله با گرد و غبار‏‏


خبــر


در استان


 استقرار نيروگاه انرژي خورشيدي در استان البرز 

 
کرج – خاکپور

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار البرز از روند پيگيري استقرار نيروگاه انرژي خورشيدي در کارگروه اقتصادي خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني استانداري البرز، پنجمين جلسه کارگروه توسعه اقتصادي استان با حضور عبادا... کامکار در محل استانداري برگزار شد.

وي در اين جلسه با اعلام اين خبر گفت: براي اجراي اين طرح در بدو امر اراضي 200 هکتاري پيش‎بيني شده است.

معاون استاندار افزود: درخصوص وضعيت پروژهاي مزرعه خورشيدي مقرر شد اداره کل منابع طبيعي در فاز اول مختصات 200 هکتار را به شرکت توزيع و برق اعلام كند تا شرکت توزيع برق نيز استعلامهاي لازم درخصوص پست و ساير موارد را انجام داده و ظرف يک هفته به مرکز خدمات سرمايه‏گذاري اعلام شود.وي تصريح کرد: همچنين مقرر شد 200 هکتار زمين تعيين شده براي احداث نيروگاههاي خورشيدي جمعا با ظرفيت 100 مگاوات باشد و بهره‎بردار مي‎تواند هم متقاضي سرمايه‏گذاري داخلي و هم متقاضي سرمايه‎گذاري خارجي باشند و اولويت با کساني است که براي طرحهاي سرمايه‎گذاري خارجي در مرکز خدمات سرمايه‎گذاري و براي طرحهاي سرمايه‎گذاري داخلي در پارک علم و فناوري و شرکت توزيع برق استان درخواست اوليه خود را تاکنون ارائه داده‎اند‌. معاون استاندار افزود: به منظور بررسي بيشتر اين موضوع مقرر شد جلسه کارشناسي با حضور کارشناسان پارک علم و فناوري ، اداره کل منابع طبيعي، شرکت توزيع نيروي برق استان، شرکت برق منطقه‌اي تهران و مرکز خدمات سرمايه‎گذاري در پارک علم و فناوري برگزار و نتايج به مرکز خدمات سرمايه‎گذاري اعلام تا در جلسه آتي کارگروه انرژيهاي تجديدپذير ارائه و بررسي شود.وي در ادامه گفت: همچنين مقرر شد 700 الي 800 هکتار زمين در اشتهارد به منظور توسعه سرمايه‎گذاري در ساير بخشهاي مرتبط با نيروگاههاي خورشيدي توسط اداره کل منابع طبيعي اعلام و مختصات زمين جهت بررسي به شرکت توزيع برق استات ارسال شود. کامکار درخصوص بررسي موضوع طرح خدماتي و سرمايه‎گذاري جايگاه cng اظهار داشت: اين طرح نيز به علت عدم اعتبار تسهيلات ارزان چنانچه متقاضي بخواهد از محل اعتبارات بانکي جهت اخذ تسهيلات به منابع بانکي معرفي مي‏شود.وي درخصوص موضوع طرح سرمايه‏گذار خارجي نيز افزود: با توجه به اينکه طرح تکميل نشده طبق ضوابط از طريق مراجع ذيصلاح پيگيري و در صورت موافقت نسبت به تکميل پروژه اقدام لازم صورت گيرد.

بررسي مصوبات جلسه قبل کارگروه اقتصادي، با عملياتي شدن 200 هکتار اقتصاد دارايي در خصوص آخرين وضعيت پروژه‏هاي مزرعه خورشيدي، بررسي موضوع طرح خدماتي و سرمايه‎گذاري جايگاه cngهشتگرد، بررسي موضوع طرح سرمايه‎گذاري خارجي از دستور جلسه اين نشست بود.


 در حوزه صنايع دريايي؛
 امضاي تفاهم‎نامه افزايش توليد داخل و ظرفيت اشتغال‎زايي  

 بندرعباس- شهين صادقي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از امضاي تفاهم‎نامه‌اي به منظور افزايش توليد داخل و افزايش ظرفيت اشتغالزايي در حوزه صنايع دريايي فيمابين استاندار هرمزگان و صندوق توسعه صنايع دريايي خبر داد.

خليل قاسمي اظهار داشت: اين تفاهم‎نامه به منظور حمايت از حوزه صنايع دريايي و حمايت از افراد توانمند، کارآفرين، صنعتگران و نوآوران صنايع دريايي در ايجاد کسب و کارهاي بازار محور با رويکرد توسعه فعاليت اقتصادي مي‎باشد.

وي افزود: تسهيلات قرض‎الحسنه‎اي به منظور ايجاد اشتغال به اشخاص حقيقي و حقوقي واجد شرايط معرفي شده از سوي صندوق صنايع دريايي به جهت نوسازي و بازسازي شناورها و اجراي طرحهاي کارآفريني و دانش‏بنيان در نظر گرفته شده است.

قاسمي عنوان کرد: مبلغ اعتباري اين تفاهم‎نامه 200 ميليارد ريال مي‎باشد که 50درصد آن توسط استانداري و 50درصد آن توسط صندوق صنايع دريايي تامين خواهد شد.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: سقف تسهيلات پرداختي از محل اعتبار مشترک به طرح هاي معرفي شده داراي توجيه فني و اقتصادي حداکثر 600 ميليون ريال و باز پرداخت اين اقساط 60 ماهه مي‎باشد.


 تحصيل بيش از سه هزار دانش‎آموز در 48 مدرسه استثنايي استان تهران  

 دماوند- صادقعلي

رييس اداره آموزش و پرورش استثنايي شهرستانهاي استان تهران گفت: 48 مدرسه استثنايي در سطح شهرستانهاي استان وجود دارد که 3 هزار و 800 دانش‎آموز دراين مراکز مشغول تحصيل هستند.

مجيد جمالي در آيين بهره‎برداري از مدرسه استثنايي خيرساز شهر دماوند در گفت و گو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: دانش‎آموزان استثنايي به رغم داشتن معلوليت، تواناييهاي بسياري براي دستيابي به موفقيت دارند.

وي افزود: شهرستانهاي استان تهران در مجموع داراي 48 مدرسه استثنايي و 10 مرکز با مشکلات ويژه هستند که 11 مدرسه آن به همت خيرين در شهرهاي دماوند، شهر ري، شهريار و ملارد احداث شده است.

وي با اشاره به خدمات ارائه شده در اين مرکز آموزشي گفت: علاوه بر خدمات آموزشي، خدمات توانبخشي نيز دراين مراکز رايگان به دانش‌آموزان ارائه مي‎شود که تمامي هزينه‏هاي آن از سوي دولت تامين مي‎شود.

رييس اداره آموزش و پرورش استثنايي شهرستانهاي استان تهران اظهار کرد: بيش از 3 هزار و 800 دانش‎آموز در مدارس استثنايي شهرستان استان مشغول تحصيل هستند که 1200 دانش‏آموزان نيز بصورت تلفيقي در مدارس عادي اين شهرستان تحصيل مي‎کنند.

وي به گروههاي آموزشي تحت پوشش اين مرکز اشاره کرد و گفت: بچه‎‏هاي کم‏‎توان ذهني، ناشنوا، نابينا، جسمي حرکتي و اختلال طيف اوتيسم دراين مراکز آموزشي حضور دارند.

مدرسه خيرساز تلاش با 11 کلاس آموزشي، کارگاه آشپزخانه، خياطي، نمازخانه، 2 اتاق اداري و اتاق جلسات که به همت خيرين نيک‎انديش احداث شده، امروز در شهر دماوند به بهره‎برداري رسيد.همچنين مدرسه خيرساز استثنايي دخترانه «تلاش» طي مراسمي با حضور جمعي از مردم و مسئولان در دماوند به بهره‎برداري رسيد.حجت‎الاسلام و المسلمين کاظم فتاح دماوندي امام جمعه شهرستان دماوند در مراسم بهره‎برداري از اين مدرسه با اشاره به اينکه توجه به علم آموزي يک ضرورت است، افزود: همه خيرين جامعه به واسطه کمک به توسعه علم از فضيلت بسيار برخوردار مي‎شوند ولي کساني بيشتر بهره مي‎برند که به دانش‎آموزان استثنايي ياري رساند.

وي با اشاره به نياز شهرستان دماوند در بهسازي و ساماندهي مدارس منطقه و تاکيد بر حمايت بيشتر خيرين در تمامي بخشها به ويژه بهداشت و درمان افزود: دماوند به علت زلزله‏خيز بودن نياز به بازسازي مدارس قديمي دارد که حمايت و ياري خيرين دراين زمينه بسيار مهم و ارزشمند است.


 مدير عامل برق منطقه‎اي خوزستان:
 تعويض زنجيره مقره‎‏ها؛يکي از راهبردهاي مقابله با گرد و غبار‏‏ 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: راهبردهاي متنوعي براي پايداري شبکه برق در مقابله با گرد و غبار پيش‎بيني کرده‎ايم که به تناسب شرايط از آنها استفاده خواهيم کرد، يکي از اين راهبردها در کنار شستشوي خطوط و پستها و پوشش عايقي (RTV) تجهيزات، بحث تغيير مقره‎ها از سراميکي به سيليکوني است که در حال انجام شدن است.محمود دشت‎بزرگ بيان کرد: به جاي اقدامات مقابله‎اي با گرد و غبار، صحيح تر آن است از عواملي که براي شبکه برق مشکل ايجاد مي کنند و هزينه‎‏هاي جانبي سنگيني براي اين صنعت به همراه دارد جلوگيري شود تا بتوانيم کارهاي نوسازي و توسعه شبکه را ادامه دهيم، نه اينکه بخش زيادي از توان شرکت صرف برطرف کردن مسائلي شود که از بيرون مشکل‎ساز شده و به شرکت تحميل شده است.

وي با اشاره به بحران بهمن ماه سال گذشته استان و خاموشيهاي به وجود آمده اظهار کرد: سال گذشته گرد و غبار 66 برابر حد مجاز و رطوبت باعث قطعي برق در برخي از نقاط استان شد، لذا براي مقابله با آن و کاهش اثرات آلودگي ناشي از اين پديده مُخَرب تعويض مقره‏ها به عنوان يکي از راهبردها در دستور کار شرکت قرار گرفت. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان ادامه داد: در فاز اول اين راهبرد که لازمه پايداري شبکه برق در مقابله با گرد و غبار است، حدود پنج هزار و 200 زنجيره مقره تعويض شده و در فاز دوم نيز براي تعويض 13 هزار 300 زنجيره مقره برنامه‏ريزي شده که قرار است براي آن مناقصه برگزار شود.وي با اعلام اينکه پايداري شبکه برق نيازمند تعويض حدود 90 هزار زنجيره مقره است، افزود: قرار بر اين است که برنامه تعويض زنجيره مقره‏ها را تا حصول اطمينان از پايداري کامل شبکه در برابر گرد و غبار جلو ببريم و در فاز سوم نيز حدود 20 هزار زنجيره مقره ديگرتعويض شود که به طور کلي بايد گفت؛ اجراي اين راهبرد که تنها يکي از راههاي پايداري برق در شرايط کنوني است حدود 90 ميليارد تومان هزينه در برخواهد داشت.


 خبــر 

 نظارت ضعيف؛ عامل گسترش قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز

شهرقدس-خبرنگار آفرينش

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان قدس با بيان اينکه ضعف در نظارت موجب گسترش قهوه‌خانه‌هاي غيرمجاز در اين شهرستان شده است، بر مشارکت تمام دستگاه‌هاي متولي در طرح جمع‌آوري قليان در قهوه‌خانه‌ها تأکيد کرد.

به گزارش اداره روابط عمومي فرمانداري شهرستان قدس، سيدعلي اينانلو در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر که در فرمانداري شهرستان قدس برگزار شد، درخصوص اجراي طرح جمع‌آوري قليان در قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌هاي شهرستان اظهار کرد: با توجه به گزارشي که نيروي انتظامي ارائه داده است، تمام قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌هاي غيرمجاز مهروموم شده که ما آن را بررسي خواهيم کرد.

وي با اشاره به دليل گسترش اين اماکن اظهار داشت: در صنف‌هاي خاصي که تحت نظارت نيستند يا نظارت ضعيفي وجود دارد، شاهد گسترش واحدهاي غيرمجاز هستيم که اين خود يک آفت است.معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان قدس افزود: سفره‌خانه‌ها محل تجمع افراد خاصي شده و داراي محيط ناسالمي است؛ به‌طوري‌که مردم حاضر نيستند با خانواده به اين اماکن بروند؛ بر همين اساس با واحدهاي متخلف شديداً برخورد خواهد شد.

اينانلو با بيان اينکه ممکن است بگوييم اين اماکن شغل ايجاد کرده‌اند، گفت: اما اين نوع فعاليت‌ها شغل‌هايي مخرب و داراي مشکلات بهداشت، ايمني و امنيتي است که براي مردم مزاحمت ايجاد مي‌کند و ما بايد از گسترش آن‌ها جلوگيري کنيم.وي درخصوص همکاري دستگاه‌ها در طرح جمع‌آوري قليان‌ها در قهوه‌خانه‌ها، بيان کرد: تمام دستگاه‌هايي که به‌نوعي مرتبط با اين موضوع هستند در اين طرح سهم دارند و هر دستگاه بايد با توجه به مسئوليت خود مشارکت کند تا مشکلات شهرستان قدس را در اين بخش کاهش دهيم و شاهد افزايش امنيت و آسايش شهروندان باشيم.

بخشدار رودهن خبر داد؛

اخذ امتياز از اجراي طرح انتقال آب سد لار براي بخش رودهن

رودهن- صادقعلي

بخشدار رودهن از اخذ امتيازهايي از اجراي طرح انتقال آب از سد لار به سد لتيان براي اين بخش خبر داد و گفت: راهدارخانه‌هاي رودهن نيازمند تجهيزات بيشتري هستند

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد صفري درخصوص موضوع انتقال آب از سد لار به سد لتيان اظهار داشت: به موجب انتقال آب لار از مسير بخش رودهن، نشست‌هاي متعددي با مسئولان قرارگاه خاتم‎الانبيا(ص) که مجري اين امر هستند، برگزار شد. وي ادامه داد: با وجود اينکه اين طرح به عنوان يک طرح ملي است، اما قرار شده تا در قبال اجراي اين طرح امتيازاتي نيز به بخش رودهن داده شود؛ اين طرح در 20 کيلومتر اجرايي مي‌شود که 6 کيلومتر از آن از روستاي جورد بخش رودهن عبور
مي‌کند.

بخشدار رودهن با اشاره به اينکه طبق قراردادهاي انجام شده بعد از حفاري و جاري شدن، آب بخش رودهن تأمين شود، گفت: تأمين انشعابات آب روستاهاي وسکاره، آردينه و جورد، روکش آسفالت مسير رفت و آمد خود مجريان که مربوط به اين روستاهاست، از جمله امتيازات گرفته شده در بخش رودهن است.

صفري در ادامه درخصوص مديريت بحران در بخش رودهن بيان کرد: بخش رودهن متشکل از دو شهر و 11 روستاست که براساس برنامه‌ريزي انجام شده مديريت بحران هر شهر شهرداري و شوراي شهر و در روستا نيز دهيار و شوراي روستا مديريت بحران آن منطقه را بر عهده دارند.

وي با بيان اينکه بخش رودهن به عنوان يکي از مسيرهاي پرتردد و مواصلاتي است، تصريح کرد: علاوه بر بخش رودهن روستاهاي چناران، گلاهک و… نيز در مسير ترافيک قرار دارند که همين امر تجهيز راهدارخانه‌هاي مسير را مي‌طلبد. بخشدار رودهن تاکيد کرد: خوشبختانه مرکز عمده تجهيزات هلال احمر شرق استان تهران در روستاي چناران بخش رودهن قرار گرفته است که يک امتياز بزرگ را دربردارد.

صفري با اشاره به اينکه حدود 350 هزار نفر در شرق استان تهران زيرپوشش بيمه تأمين اجتماعي هستند، خاطرنشان کرد: با همکاري سازمان تأمين اجتماعي استان تهران ايجاد يک مرکز درماني تأمين اجتماعي شرق استان تهران به عنوان پايلوت در دستور کار قرار گرفته که بر همين اساس، زميني تعيين و مکاتبات لازم جهت ساخت اين مرکز انجام شده است.

اختصاص 720 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال به مناطق روستايي زلزله‌زده کرمانشاه

کرمانشاه- نوروزي

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار کرمانشاه گفت: 720 ميليارد تومان تسهيلات کم‌بهره توسعه و اشتغال به روستاهاي زلزله‌زده استان کرمانشاه تخصيص يافت.

رضا رحيمي در کارگروه توسعه و اشتغال استان که در استانداري کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اينکه 176 ميليارد تومان تسهيلات به طرح‌هاي اشتغالزايي مناطق روستايي و عشايري استان کرمانشاه پرداخت مي‌شود اظهار داشت: چنانچه اين مبلغ در مدت کمتر از يک ماه جذب شود مي‌توان از سهم 30 درصدي اعتبارات متمرکز کشوري مبلغ بيشتري جذب کرد.

وي با بيان اينکه با استفاده از اين تسهيلات بايد نواحي صنعتي روستايي شهرستان‌هايي همچون دالاهو، گيلانغرب و صحنه احيا شود گفت: با توجه به سرفصل‌ها و نيازهاي استان در حوزه کشاورزي، صنعت و معدن و خدمات تا سقف 15 ميليارد تومان مجوز ايجاد طرح در استان وجود دارد.

معاون امور اقتصادي استانداري کرمانشاه عنوان کرد: 720 ميليارد تومان تسهيلات کم‌بهره با سود چهار درصد در راستاي ايجاد توسعه اشتغال در مناطق روستايي مناطق زلزله‌زده استان تخصيص مي‌يابد که استفاده از اين تسهيلات راهکاري مؤثر در راستاي کمک به اشتغال و جذب سرمايه‌گذاران است.

وي با اشاره به ضرورت ايجاد کارگروه اشتغال در شهرستان‌ها و توجه بيشتر فرمانداران به اين موضوع گفت: هرچند نخستين مطالبه براي کسب و کار بازار کار است اما مهمترين نقش بر عهده مشاوره است.

رحيمي با اشاره به توجه بيش از پيش به طرح‌هاي ملي در استان افزود: نبايد تنها يک بعد از ظرفيت استان را مورد توجه قرار داد و ساير ظرفيت‌ها را ناديده گرفت و در اين راستا بايد به صنايع روستايي بيش از پيش توجه کرد.


 در استان 

 مدير عامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي گيلان:

كسب رتبه‎هاي برتر توسط برق منطقه‌اي گيلان

رشت-سيد اکبر خوشحال

هشتمين جلسه كميسيون توسعه مديريت شرکت سهامي برق منطقه‌اي گيلان درخصوص آسيب‏شناسي محورهاي عمومي ارزيابي عملكرد سال 1395 با حضور مهندس بلبل‎آبادي مدير عامل شرکت سهامي برق منطقه‌اي گيلان، ارزيابان سازمان مديريت و برنامه‎ريزي استان گيلان، معاونين و مديران در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.

در اين جلسه مهندس بلبل‎آبادي با اشاره به اينکه ارزيابي فرصتي است براي شرکت در راستاي تعالي و انجام بهينه امور بيان داشت: براي اينکه در ارزيابيهاي مختلف بتوانيم مسير بهبود، سرآمدي و کارآمدي شرکت را بهبود ببخشيم بايد تعامل بيشتري با دستگاههاي ذيربط داشته باشيم و ديدگاهها و پيشنهادات ارزيابان را مدنظر قرار دهيم. در دو سال اخير شرکت توانست در چندين ارزيابي، رتبه‎هاي برتر را کسب کند که اين موضوع بيانگر اين است که شرکت سهامي برق منطقه‌اي گيلان، شرکتي برنامه محور و سيستماتيک است.عسگرپور رئيس گروه نوسازي اداري و مديريت عملکرد سازمان مديريت و برنامه‎ريزي استان گيلان در خصوص ارزيابي گفت: هدف از ارزيابي، سنجش واقعيتها است. اينکه چقدر يک سازمان در رسيدن به اهداف خود موفق بوده است و اگر در رسيدن به اهداف خود دچار مشکلات و محدوديتهايي بوده است، بتوانيم به سازمان در رسيدن به اهدافش با ارائه راهکار کمک کنيم.

محله‎محوري، رويکرد اصلي خدمات‎رساني است

کرج - خاکپور

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بين‏الملل شهرداري کرج گفت: يکي از برنامه‏هايي که مي‏تواند عدالت اجتماعي را به دنبال داشته باشد، بهبود خدمات با رويکرد محله‎محوري است. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، سيد عليرضا سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بين‏الملل شهرداري کرج در جلسه هم‎انديشي طرح "بهبود نگهداشت شهر" منطقه 7 که در سالن جلسات اين منطقه برگزار شد، اظهار داشت: يکي از برنامه‏هايي که مي‏تواند عدالت اجتماعي را به دنبال داشته باشد، بهبود خدمات با رويکرد محله‎محوري است. وي با بيان اينکه تلاش شهرداري و شوراي اسلامي شهر رسيدن به نقطه مطلوب خدمات رساني است، افزود: اجراي طرح "بهبود نگهداشت شهر" يکي از تدابير اصلي، مهم و ابتکار نوين دکتر نصيري است که در اين طرح تلاش مي‏شود روح وفاق و همدلي را نزد مناطق و سازمانها حاکم کند و نهايتا همه در مقابل شهر احساس مسئوليت کنيم. سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بين‏الملل شهرداري کرج خاطرنشان کرد: با توجه به حضور مناطق، سازمانها در طرح "بهبود نگهداشت شهري" در منطقه 7، تلاش خواهد شد تا محيط شهري با رويکرد استاندارد در راستاي ارتقاي شهري زيبا در اختيار شهروندان قرار گيرد. موسوي عنوان کرد: مشارکت شهروندان، معتمدين محلات، خبرنگاران به عنوان سفير عدالت، در اين طرح مصداق عيني شهر خوب يافتني نيست بلکه ساختي است، مي‏باشد. وي در پايان گفت: شهر زيبا و سالم حاصل اقدامات جزئي شما شهروندان مهربان است و به حرمت دستان پينه بسته کارگران خدمات شهري، بنابراين بياييم‌ شهرمان را تميز نگه داريم و از اموال عمومي، درست استفاده کنيم چراکه اموال عمومي خاستگاه پايداري و توازن قوانين و حقوق شهروندي است.

استاندار هرمزگان:

پيگيري مشكلات اعتباري آبشيرين‎‏كن بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

استاندار هرمزگان در بازديد از پروژه آبشيرين‏كن يكصد هزار متر مكعبي شهر بندرعباس اظهار کرد: اين پروژه يكي از بزرگترين پروژه‏هاي شيرين‎‏سازي آب دريا در سطح كشور است كه با استفاده از توان فني و مهندسي داخلي، پروژه‏اي در سطح پروژه‎هاي اروپايي است.فريدون همتي هدف از اين بازديد را اطلاع از روند پيشرفت فيزيكي پروژه آبشيرين كن بندرعباس و شناسايي و پيگيري مشكلات و موانع پيش روي اين پروژه بيان كرد و گفت: قول مي‏دهيم هر چه سريعتر مشكلات اعتباري اين پروژه را در سطح استان و از طريق نمايندگان استان در مجلس در سطح كلان پيگيري و حل نماييم. وي با تاكيد بر اتمام فاز اول اين پروژه با ظرفيت 20 هزار مترمكعب در شبانه‏روز تا پايان امسال تصريح كرد: تلاش مي‏كنيم اين پروژه با ظرفيت يكصد هزار مترمكعب، ظرف يك سال و نيم آينده به بهره‏برداري برسد و دغدغه تامين آب شهرهاي بندرعباس، روستاهاي غرب اين شهرستان و بندر خمير مرتفع شود. وي افزود: همچنين با اجراي اين پروژه و تامين آب شرب شهرستان بندرعباس از طريق شيرين‏سازي آب دريا، از فشار وارده بر منابع آبي شهرستان ميناب نيز كاسته خواهد شد.

معاون تحقيق و توليد فرآورده‏هاي بيولوژيک موسسه رازي:

سه واکسن جديد طيور؛ در سبد توليدات موسسه رازي

کرج - خاکپور

معاون تحقيق و توليد فرآورده‏‎هاي بيولوژيک موسسه رازي از توليد و عرضه سه واکسن جديد آبله قناري، سه‌گانه غيرفعال نيوکاسل، آنفلوآنزا، گامبورو و برونشيت عفوني با سويه IR12IR و سروتيپ793.B تا سال آينده در اين موسسه خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر علي اسحاقي درخصوص واکسنهاي در دست توليد اين موسسه اظهار کرد: کار تحقيقات و پژوهش بر روي سه واکسن جديد طيور در موسسه رازي به انجام رسيده که يکي از اين واکسنها داراي مجوز از سازمان دامپزشکي است و به زودي به بازار عرضه مي‎شود و دو واکسن ديگر در مرحله نيمه صنعتي قرار دارند.وي گفت: واکسن سه‎گانه غيرفعال نيوکاسل، آنفلوآنزا و گامبورو که محتوي آنتي‎ژنهاي نيوکاسلv4، آنفلوانزاي H9N2 و گامبورو IR07 قابل مصرف براي طيور در همه سنين است و سه‏گانه بودن اين واکسن موجب مي‎شود ايمن‎سازي طيور عليه سه بيماري با يک واکسيناسيون انجام شود و استرس ناشي از واکسيناسيون در طيور کاهش يابد. اين واکسن اکنون در مرحله نيمه صنعتي قرار دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي