جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746


ظريف: ادامه تعهد ايران به برجام، مشروط به پاي بندي کامل آمريکاست

کارشناس سازمان هواشناسي:
موج جديد بارش ها از دوشنبه


خبر

دكتر جاسبي:
آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني، از شخصيت‌هاي تراز اول نظام و يار امام و رهبري بود


سرمقاله


راه‌اندازي بخش دياليز بيمارستان شهداي سرپل ذهاب


تظاهرات عليه سياست هاي مهاجرتي ترامپ‎

معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري:
رئيس جمهور خواستار نظارت مردم بر کار دولت است

وزير خزانه‌داري آمريکا:
برنامه‌ريزي براي وضع تحريم‌هاي جديد عليه ايران


درخواست ييلديريم از ايران و روسيه براي جلوگيري از حمله به ادلب


فرماندار تهران: باران نبارد 52 درصد مردم تهران و البرز فاقد آب خواهند بود


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 ظريف: ادامه تعهد ايران به برجام، مشروط به پاي بندي کامل آمريکاست 

 وزير امور خارجه کشورمان بر اهميت تعهد همه طرف‌ها، به ويژه اتحاديه اروپا و کشورهاي اروپايي بر اجراي برجام در شرايط کنوني تاکيد کرد.محمدجواد ظريف بعد از شرکت در نشست مشترک با رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا و وزيران امور خارجه انگليس، فرانسه و آلمان در مقر اتحاديه اروپا در بروکسل در توييتر خود به تشريح نتايج اين نشست پرداخت.

به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه کشورمان در صفحه توييتر خود نوشت: امروز در نشست بروکسل اجماع قدرتمندي بود که 1- ايران به برجام پايبند است، 2- مردم ايران حق دارند از تمام منافع آن بهره‌مند شوند، 3- هر اقدامي که برجام را تضعيف کند غيرقابل قبول است.

اين ديپلمات عالي رتبه کشورمان در ادامه توييت خود تاکيد کرد: اتحاديه اروپا کاملا آگاه است که ادامه پايبندي ايران به برجام مشروط به پايبندي کامل آمريکا است.

در نشست مشترک وزير امور خارجه کشورمان با نماينده عالي سياست خارجي اتحاديه اروپا و وزراي خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان در مقر اتحاديه اروپا در بروکسل، طرفين در خصوص اقدامات لازم در شرايط کنوني به منظور تداوم اجرا و پايبندي همه طرف‌هاي برجام گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزير امور خارجه کشورمان در اين نشست بر اهميت تعهد همه طرف‌ها، به ويژه اتحاديه اروپا و کشورهاي اروپايي بر اجراي برجام در شرايط کنوني تاکيد کرد.

فدريکا موگريني، هماهنگ کننده کميسيون برجام و وزراي خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان در اين جلسه به طور مشترک بر تعهد اروپا و دولت‌هاي خود بر اجراي برجام به عنوان يک دستاورد منحصر به فرد ديپلماسي چند جانبه تاکيد کردند.

وزير امور خارجه کشورمان همچنين به طور جداگانه با وزراي امور خارجه کشورهاي انگلستان، آلمان و موگريني، نماينده عالي سياست خارجي اتحاديه اروپا ملاقات و در خصوص مسايل مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.‌


 کارشناس سازمان هواشناسي:
 موج جديد بارش ها از دوشنبه 

 کارشناس سازمان هواشناسي گفت : از دوشنبه به تدريج موج جديدي از بارش‌ها از سمت نوار غربي به داخل کشور رخنه خواهد کرد.محمد اصغري در مصاحبه با صداوسيما آغاز بارش‌ها را در مناطق شمالي کرمانشاه به صورت پراکنده بيان کرد و گفت: در ادامه اين موج با شدت و ضعف کردستان، آذربايجان‌هاي شرقي و غربي، همدان، تهران، زنجان، مرکزي و سواحل شمالي کشور را تا چهارشنبه با بارش همراه خواهد کرد.

وي تصريح کرد: سرعت اين موج به قدري زياد است که در روز سه شنبه خيلي سريع ابر‌هاي بارشي خراسان شمالي و خراسان رضوي را هم زير پوشش قرار دهد.


 خبر 

 حضور دکتر روحاني در مراسم اولين سالگرد ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني

رييس جمهور در مراسم اولين سالگرد ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام شرکت کرد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در اين مراسم که با حضور معاون اول رييس جمهور، وزرا و اعضاي دولت، مقامات و مسوولان عالي رتبه کشوري و لشکري، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در مدرسه عالي شهيد مطهري تهران برگزار شد، ضمن قرائت فاتحه ياد و خاطره آيت الله هاشمي رفسنجاني را گرامي داشت.

سخنگوي کاخ سفيد ادعا کرد:

بزرگ ترين نقص برجام، آزادي ايران براي توسعه برنامه هسته اي است!

سخنگوي کاخ سفيد ادعا کرد: يکي از بزرگترين نقاط ضعف برجام، محدوديتهاي مقرر در آن است که ايران را براي توسعه برنامه هسته اي و دستيابي به قابليت توليد تسليحات هسته اي آزاد مي گذارد.به گزارش مهر به نقل از شبکه آي 24 نيوز، «سارا سندرز» سخنگوي کاخ سفيد با طرح يک ادعاي جديد و بي اساس گفت: «يکي از بزرگترين نقاط ضعف برجام ، محدوديتهاي مقرر در آن است که ايران را براي توسعه آشکار برنامه هسته اي خود و دستيابي سريع به قابليت توليد تسليحات هسته اي آزاد و مختار مي گذارد».

وي در ادامه ادعاهاي خود گفت: «دولت آمريکا به همکاري خود با کنگره اين کشور و متحدانش براي رفع اين نقاط ضعف ادامه مي دهد».سارا سندرز در بخشي ديگر از ادعاهاي خود گفت: «رئيس جمهور آمريکا قوياً معتقد است که اين [توافق هسته اي ايران] يکي از بدترين توافقهاي منعقده تا به امروز است».


 دكتر جاسبي:
 آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني، از شخصيت‌هاي تراز اول نظام و يار امام و رهبري بود 

دكتر عبدا.. جاسبي؛ عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت:‌ آيت‌ا... هاشمي همواره مصالح نظام و انقلاب بر هر چيزي ترجيح مي‌دادند و به همين دليل، نزديک‌ترين فرد به امام و رهبري بودند.به گزارش ايلنا، دكتر عبدا.. جاسبي در حاشيه مراسم سالگرد رحلت آيت‌‌ا... هاشمي رفسنجاني در جمع خبرنگاران گفت: آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني يکي از شخصيت‌هاي تراز اول نظام و يار امام و رهبري بود، خدا ايشان را رحمت کند.

ايشان همچنين درباره شخصيت آيت‌‌ا... هاشمي رفسنجاني اظهار کرد: بارزترين ويژگي آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني اين بود که نگاهي کلان به مسائل داشت. ايشان همواره مصالح نظام و انقلاب را بر هر چيزي ترجيح مي‌دادند و به همين دليل نزديک‌ترين فرد به امام و رهبري بودند.


 سرمقاله 

زلزله‌زدگان؛ فراموشاني در لابه‌لاي هيجانات زودگذر

آذر فخري 

طي دو سه ماه اخير، کشور ما دچار انواع مختلف آشفتگي‌ها و درد و داغ‌ها بود و هم‌چنان هست. آشفتگي‌ها و داغ‌هاي بيشتر جبران‌ناپذيري چون زلزله در مناطق غرب کشور، که مدتي است در ميان تاب و تب‌هاي تحرکات اجتماعي و اقتصادي و سياسي، دارد به محاق فراموشي سپرده مي‌شود.

مشکل اساسي ما، به عنوان ملتي بيشتر تابع احساسات و شور جمعي و نيز تابع رسانه‌هاي ملي و غيرمليِ پر سروصدا و هوچي‌گر، تا عملگرا و صادق، اين است که به‌همان نسبت که دچار هيجان و جنب‌وجوش مي‌شويم و براي کمک‌رساني و امداد به هموطنان‌مان، سر از پا نمي‌شناسيم، به‌همان نسبت نيز، به‌سرعت دچار فروکش شور و هيجان‌هاي خود شده و ناگهان، نوعي سکوت و خاموشي و انفعال در پيش مي گيريم

آن‌چه شوربختانه در اين مدت ديده و عميقا احساس مي‌شود، فراموش شدن آسيب و درد و رنج مصيبت‌ديدگان مناطق زلزله‌زده در ميان هياهوها و هيجان‌هاي سياسي و اقتصادي است و اين تنها نه مختص مردم، که شامل مسئولان نيز مي‌شود؛ چرا که اساسا سازمان‌ها و نهادهاي دولتي از راس هرم گرفته تا کف آن، تقريبا همه در کار هم دخالت مي‌کنند و آن‌چه به‌درستي و به سامان به‌آن پرداخته نمي‌شود، وظايف اصلي هر سازمان و نهاد است. در حالي‌که اگر هر کدام از اين‌ها در حيطه‌ي مسئوليت، تعهد و يا تخصص خود عمل مي‌کردند و در همان مسيري که در آن قرار گرفته‌اند، گام برمي‌داشتند، و مصرانه و پي گيرانه، براي ادامه‌ي روند بازسازي، برنامه‌هاي جامع، مدون و کارشناسانه اي ارائه مي‌دادند، طبعا آسيب‌ديدگان زلزله زده، تا به‌حال به سامان رسيده بودند، يا حداقل حل و فصل مشکلات‌شان جريان عادي خود را طي مي‌کرد.

متاسفانه،شيوه‌ي‌ برخورد با مسائل و مشکلات مبتلابه اجتماعي به گونه‌اي است که نوعي بي‌هدفي، پراکنده‌کاري و بي‌برنامگي در اداره‌ي امور ديده مي‌شود. و از همين‌جاست که صداي دردآلود زلزله‌ديدگاني که هنوز منتظر کانکس و يا ترميم خانه‌هاي ويران خود هستند و نيز اقشار آسيب‌ديده در سطوح مختلف شهروندي؛ هم‌چون زنان و کودکان دست‌فروش و معتاد و کارتن خواب، شنيده نمي‌شود، يا آن گوشي که بايد شنوا باشد، در اين ميان غايب است.

مطالبات مردمي، آن‌چنان که دولت‌مردان خود به آن تصريح داشته و دارند، حق مردم است و مسئولاني که توسط همين مردم انتخاب شده‌اند، موظفند، تحت هر شرايطي، خواسته‌هاي به‌حق آنان را پاسخ گويند و به مردم در بهره‌مندي از حداقل حقوق انساني و زيستي در جامعه، ياري رسانند و نيازهاي گوناگون آنان را ناديده نگيرند و کم اهميت نپندارند.

فراموش کردن، به گوشه و زاويه راندن، البته خود عامل محرکي براي احساس نااميدي مردمان آسيب ديده‌اي است که در فصل سرما، هنوز از کمترين امکانات لازم برخوردار نيستند. اميد مي رود مسئولان در هر سطح و هر ميزان از اراده و توان که هستند، هم‌چون بسياري از تشکلات مردم‌نهادي که هنوز در مناطق زلزله‌زده حضور دارند، آگاه به مسئوليت خطير خويش در برابر مردم، با بصيرت و دورانديشي، به فکر حل مشکلات عديده‌اي باشند که روي زمينِ زلزله و در جسم و جان زلزله‌ديدگان، باقي مانده‌است.

a.f.far99@gmail.com


 راه‌اندازي بخش دياليز بيمارستان شهداي سرپل ذهاب  


 تظاهرات عليه سياست هاي مهاجرتي ترامپ‎ 


  معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري:
 رئيس جمهور خواستار نظارت مردم بر کار دولت است 

 «مجيد تخت روانچي» معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري خواستار روشن شدن ريشه اتفاقات اخير کشور شد و گفت: دولت اراده کرده تا برخوردش با مردم شفاف باشد و مردم بتوانند بر کار دولت نظارت داشته باشند.تخت روانچي در گفت وگو با ايرنا در خصوص ناآرامي هاي اخير در برخي از شهرهاي کشور و رويکرد دولت در خصوص اين اتفاقات اظهار کرد: واقعيت قضيه اين است که مردم ما چه نسل جوان چه نسل بالاتر مطالبات به حقي دارند. آقاي روحاني هم گفتند که همه ما بايد پاي صحبت مردم بنشينيم و به نظراتشان گوش دهيم و تصميمات ما بر اساس خواسته هاي ملت باشد.

وي ادامه داد: آقاي رئيس جمهور در سخنراني خود در کنگره حقوق شهروندي و قبل از تحولات اخير، بحث شفافيت را مطرح کردند و گفتند بودجه را بايد در اتاق شيشه اي بگذاريم. اين به اين معنا بود که دولت اراده کرده تا برخوردش با مردم شفاف باشد و مردم بتوانند بر کار دولت نظارت داشته باشند.معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري گفت: تحولات اخير با طرح مطالبات بخش هايي از جامعه شروع شد ولي با اتفاقاتي، تبديل شد به سوء استفاده هايي که متاسفانه عده اي شروع به تخريب کردند و شعارهاي ساختار شکنانه دادند که مردم نيز بلافاصله و هوشيارانه صف خود را از آشوبگران جدا کردند.روانچي با بيان اينکه عده اي با تحريک بدخواهان نظام تلاش کردند سوار موج مطالبات مردم شوند، اضافه کرد:اينها مستقيم يا غيرمستقيم از خارج از کشور خط مي گرفتند و اگر تبليغات رسانه هاي خارجي را رصد کرده باشيد، ديديد که با چه شور و هيجاني اخبار اين اتفاقات را پوشش مي دادند و تحليل مي کردند.


 وزير خزانه‌داري آمريکا:
 برنامه‌ريزي براي وضع تحريم‌هاي جديد عليه ايران 

 وزير خزانه‌داري آمريکا گفت که واشنگتن در حال برنامه‌ريزي براي وضع تحريم‌هاي جديد عليه ايران است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري شينهوا، استيون منوچين وزير خزانه‌داري آمريکا `روز پنج‌شنبه در يک کنفرانس خبري در کاخ سفيد با اعلام اين خبر تصريح کرد: ما اين تحريم‌ها را ارائه کرده‌ايم و فکر مي‌کنم مي‌توانيد انتظار داشته باشيد تحريم‌هاي جديدي عليه ايران اعمال شود.

منوچين در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا تحريم‌هاي جديدي عليه ايران در راه است؟ گفت: انتظار دارم تحريم‌هاي جديدي عليه ايران وضع شود.


 درخواست ييلديريم از ايران و روسيه براي جلوگيري از حمله به ادلب 

 نخست‌وزير ترکيه با بيان اينکه حمله به ادلب موج جديدي از مهاجرت‌ها را ايجاد خواهد کرد، از ايران و روسيه خواست تا به مقامات سوريه درباره اين حملات هشدار دهند.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، بنعالي ييلديريم نخست‌وزير ترکيه پس از برگزاري نماز جمعه در جمع خبرنگاران هشدار داد: حملات به شهر ادلب در سوريه موج جديدي از مهاجرت‌ها را موجب خواهد شد و به روند برقراري صلح در اين کشور آسيب خواهد زد.


 فرماندار تهران: باران نبارد 52 درصد مردم تهران و البرز فاقد آب خواهند بود 

عيسي فرهادي در شوراي اداري استان اظهار کرد:آب 52 درصد شامل 17 ميليون نفر جمعيت شهر تهران و البرز از سدها تامين مي شود.به گزارش مهر،معاون سياسي سابق استانداري خراسان جنوبي با اشاره به اينکه در 47 سال گذشته کمترين ميزان آب را در تهران داشته ايم، بيان کرد: اگر بارندگي ها همين طور ادامه پيدا کند 52 درصد جمعيت تهران و البرز فاقد آب شرب خواهند بود.


 يك نكته از هزاران 

 كاستي‌هاي آزاردهنده يك فرودگاه بين‌المللي!

در حالي كه مدتهاست ضرورت رونق دادن به مسأله گردشگري و تأثير آن در ايجاد فرصت‌هاي شغلي، تقويت وجهه بين‌المللي كشور و... مطرح شده، اما همچنان در عمل، شاهد ضعيف بودن زيرساخت‌ها براي تحقق اين امر هستيم. براي مثال، يكي از نخستين مواردي كه هر گردشگري در بدو ورود به يك كشور و آخرين مكاني كه قبل از ترك يك كشور، با آن مواجه مي‌شود، فضاي فرودگاهي و امكانات موجود در آن است. حال، فرودگاهي همچون فرودگاه امام خميني(ره) عليرغم اينكه همواره به عنوان فرودگاهي بين‌المللي از آن ياد مي‌شود، در زمينه بديهي‌ترين امكاناتي كه انتظار مي‌رود به مسافران خود ارائه دهد، داراي نواقص و كمبودهاي فراواني است.

يكي از نمونه‌هاي اين فقدان امكانات، وضعيت اسفناك سرويس‌هاي بهداشتي در محوطه اين فرودگاه است. براي مسافراني كه گذرشان به اين فرودگاه بين‌المللي! مي‌افتد، درابتداي مسير ورود مسافران به فرودگاه و در انتهاي مسير خروج از فرودگاه ، تنها يك سرويس بهداشتي تعبيه شده كه از لحاظ بهداشتي، در بدترين وضعيت ممكن و بيش‌تر، يادآور سرويس‌هاي بهداشتي جاده‌اي و بين‌راهي است تا سرويس بهداشتي يك فرودگاه بزرگ! حال آن كه نخستين توقعي كه از يك فرودگاه بين‌المللي مي‌رود اين است كه در زمينه تأمين امكانات حداقلي، موفق عمل كرده باشد. به راستي، چرا خدمات‌دهي در چنين مكاني بايد تا اين اندازه ضعيف باشد؟!

همه اينها در حالي است كه به عنوان مثال، نگاهي به تاريخچه و روند پيشرفت كشوري مانند دبي كه امروز، به يكي از جاذبه‌هاي مهم توريستي دنيا تبديل شده، مي‌تواند راز عدم موفقيت ما در زمينه جذب توريست و در مقابل، موفقيت كشوري همانند دبي در اين زمينه را برملا كند.

كشوري كه شايد پيش‌تر، كسي باور نمي‌كرد مردم آن در عرض نيم قرن، از شترسواري به مالکيت يکي از بهترين خطوط هوايي جهان و پيشرفتي چشمگير برسند كه نياز به توضيح ندارد. در فرودگاه دبي، خدمات رفاهي متنوعي ازجمله مراكز پزشكي و اورژانس، حمام، فروشگاههايي براي خريد پوشاك، جواهرآلات، موزه و.... تعبيه شده كه اهميت و حساسيت مقوله رضايت مسافران از فرودگاه را نشان مي‌دهد.

با وجودي كه بسياري از كشورها در جهان امروز، به توريسم به مثابه صنعتي جدي براي كسب درآمد مي‌نگرند و سالانه از اين مسير، ثروت فراواني عايدشان مي‌شود، ما همچنان در ساختن نخستين پله‌ها براي بالا رفتن از نردبان توسعه مبتني بر گردشگري، تعلل مي‌كنيم و تصورمان اين است كه صرفاً با افزودن واژه «بين‌المللي» به اسامي اماكن و سازمانها، به پيشرفتي كه انتظار مي‌رود، دست پيدا كرده‌ايم!


 ميز خبر 

 تسليت رهبر انقلاب، درپي درگذشتِ واعظ شهير؛ حجت الاسلام مظاهري

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي درگذشت روحاني خدمتگزار و واعظ شهير حجت الاسلام آقاي مهدي مظاهري را تسليت گفتند.

الحريري: حزب الله عضوي از دولت لبنان است

'سعد الحريري' نخست وزيرلبنان در سخناني با بيان اينکه مخالفتي با حضور حزب الله در تشکيلات دولت ندارد گفت: حزب الله عضوي از دولت لبنان است و دولت اين کشور دولتي فراگير متشکل از کليه احزاب بزرگ اين کشور است.

به گزارش ايرنا، وي در گفت و گوي خود با روزنامه وال استريت ژورنال افزود: لبنان بايد از تنش ميان ايران و عربستان دور باشد.

وي با رد برخورد و درگيري با حزب الله اظهار داشت که اين گروه مايل است از سياست 'انفصال' لبنان از رقابت عربستان و ايران، به ويژه متوقف کردن تبليغات عليه عربستان و دولت هاي خليج (فارس) پيروي کند.

وي افزود که از ادامه مشارکت حزب الله در دولت لبنان بعد از انتخابات ماه مي آينده (ارديبهشت- خردادماه) استقبال مي کند.

الحريري تصريح کرد: حزب الله به عنوان يک حزب بزرگ در لبنان عضوي از دولت لبنان است و در تشکيلات دولت اين کشور همه احزاب بزرگ کشور مشارکت دارند و اين امر ثبات سياسي در کشور را فراهم کرده و هدف اساسي نيز تحقق ثبات سياسي و وحدت در اين کشور است.

بنا بر اعلام سازمان منع گسترش تسليحات شيميايي؛

تسليحات و مواد شيميايي نظامي ليبي به طور کامل امحا شد

سازمان منع گسترش سلاح‌هاي شيميايي از پايان يافتن روند امحاي آخرين بخش از سلاح‌هاي شيميايي ليبي خبر داده و اين اقدام را "فرصتي تاريخي براي ايجاد جهاني امن‌تر" دانست.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، سازمان منع گسترش سلاح‌هاي شيميايي اعلام کرد امحاي نهايي حدود 500 متريک تن از توليدات شيميايي ليبي در تاسيسات ويژه اين کار در شهر مونستر آلمان "فرصتي تاريخي براي امنيت جهاني و خلع سلاح" است.

احمد ازومجو، مدير اين سازمان طي بيانيه‌اي اعلام کرد اين امر پايان عمليات خلع سلاح شيميايي ليبي را مژده مي‌دهد و گامي ديگر به سوي تحقق هدف اصلي کشورهاي عضو اين سازمان يعني نابودي کامل و دائم تمامي سلاح‌هاي شيميايي است.

توهين زننده ترامپ به برخي کشورها و واکنش مقامات آمريکايي

سخنان توهين‌آميز رئيس‌جمهوري آمريکا درباره مهاجران برخي کشورها که وارد آمريکا مي‌شود، انتقادهاي زيادي در پي داشته است.

به گزارش ايسنا، دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا در نشستي در کاخ سفيد که با حضور نمايندگان دو حزب جمهوري‌خواه و دموکرات برگزار شد، با اشاره به مهاجراني که از هائيتي، السالوادور و بعضي از کشورهاي آفريقايي به آمريکا مهاجرت کرده‌اند، گفت: چرا اين مردم از کشورهايي که چاه مستراح هستند را به اينجا راه مي‌دهيم؟

رئيس‌جمهوري آمريکا گفته است ترجيح مي‌دهد مهاجراني از کشورهايي مانند نروژ به آمريکا بروند.

نمايندگان دموکرات در کنگره آمريکا گفته‌اند اين اظهارنظر ترامپ آشکارا نشان مي‌دهد وي نژادپرست است.

واشنگتن پست نخستين بار در گزارشي از اظهارنظر توهين‌آميز دونالد ترامپ خبر داد.کاخ سفيد بدون تکذيب اين سخنان در بيانيه‌اي اعلام کرد: بعضي از سياستمداران در واشنگتن مدافع منافع کشورهاي خارجي هستند، ولي ترامپ هميشه براي مردم آمريکا مي‌جنگد.


 خبــــر 

 پوتين: کيم جونگ اون فردي زيرک و پخته است

رئيس‌جمهوري روسيه گفت، رهبر کره شمالي فردي زيرک و باهوش است و از بن‌بست اخيري که غرب به دليل برنامه‌هاي اتمي و موشکي براي پيونگ‌يانگ به وجود آورده، با موفقيت خارج شده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه در گفت‌وگو با خبرنگاران روس در يک نشست تلويزيوني گفت: فکر مي‌کنم که کيم جونگ اون، رهبري کره شمالي به خوبي و با موفقيت از اين بن‌بست خارج شده است. او توانسته وظيفه استراتژيک خود را کامل کند. او سلاح اتمي دارد و موشک‌هايي دارد که قابليت هدف قرار دادن کشورهاي ديگر را دارند و 13 هزار کيلومتر برد دارند.اين اظهارات از سوي رئيس‌جمهوري روسيه در حالي مطرح شده که اين کشور تحريم‌هاي بين‌المللي عليه کره شمالي را در سازمان ملل وتو کرده است.

دولت عراق خبر داد؛

بازگشت 50 درصد از آوارگان عراقي به خانه‌هايشان

دولت عراق از بازگشت حدود 50 درصد از آوارگان به خانه‌هايشان در مناطق آزاد شده و دستور نخست وزير براي فراهم کردن خدمات‌رساني در اين مناطق خبر داد.به گزارش ايسنا، به نقل از سومريه نيوز، دبيرخانه کابينه عراق در بيانيه‌اي اعلام کرد: تلاش‌هاي دولت براي رفع نيازهاي اوليه و برقراري ثبات در مناطق آزاد شده به دست نيروهاي دلاور عراقي از داعشي‌ها ادامه دارد.در ادامه اين بيانيه آمده است: طبق دستورات حيدر العبادي، نخست وزير عراق بايد ارائه خدمات اساسي در اين مناطق به آوارگان تضمين شود تا آنها براي بازگشت به خانه‌هايشان اطمينان پيدا کنند، به همين دليل نيز دستورات لازم در اين خصوص به وزارت‌خانه‌ها، استانداري‌ها و کميته‌هاي ويژه داده شده و خانواده‌هاي آواره براي بازگشت داوطلبانه و بدون اجبار به مناطقشان آزاد گذاشته شده‌اند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

هفتادمين اجلاس هيأت مديره

10تا11 اکتبر 2006، تيان جين، چين

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2

ادامه مطالب

انجمن بين المللي دانشگاه ها

سيزدهمين کنفرانس عمومي

قواعد روش براي انتخابات

بخش II- کميته انتخابات

13. يک کميته انتخابات مرکب از حدقل پنج وحداکثر هفت عضو، که توسط هيأت مديره منصوب ميگردند،نامزدهارابررسي ميکنند،ودرصورت استحقاق، آنهاراتأييدوپيشنهاد لازم راارائه ميدهند.

14. براي انتخاب رئيسIAU ، کميته انتخابات، ازميان کانديداها، ترجيحاً يک نفرکانديدا رابراي انتخاب به کنفرانس تقديم مينمايد. اگرچه ممکن است به صورت مساوي بيش ازيک کانديدا پيشنهاد دهد، که دراين صورت الزاماً با رأي مخفي رأي گيري به عمل مي آيد.

15. براي هيأت مديره کميته انتخابات، ازميان کانديداهاي معتبر، باتوجه به مواداساسنامه، تذکراً نياز هيأت مديره به گستردگي نمايندگان اعضاازنظرجغرافيايي وتنوع فرهنگي، وطبيعت دوگانه عضويت انجمن، همچنين نيازبراي تعادل نژادي وادامه هدايت انجمن، براي اعضاي هيأت مديره پيشنهاد ارائه مي دهند:

(i) يک فهرست از کانديداها ازکشورهاي مختلف موجود است تا به عنوان موقعيت نامزدي اعضاي هيأت مديره محفوظ بماندکه ازآنها دونفراز اعضاي سازمان هاي عضو خواهد بود، ونبايد بيش از نصف اعضا ازميان اعضايي باشندکه دوره اول آنها به پايان رسيده است.

(ii) يک فهرست نيزاز کانديداهايي است که مسئوليت معاونت اعضا را به عهده ميگيرند،دراين مورد نيزهرکانديدا از همان گروه جغرافيايي يا فرهنگي وارائه يک دسته بندي مشابه( مؤسسه يا سازمان) بعنوان کانديدا براي عضوي ميباشدکه به عنوان معاون اوخدمت ميکند.

16. در دومين روز اصلي کنفرانس (پنجشنبه،17 جولاي سال 2008) کنفرانس عمومي ابتدا رئيس انجمن را انتخاب مي کند وسپس اعضا ومعاونت اعضاي هيأت مديره را انتخاب مي نمايد.

17. رأي دادن، در صورت لزوم با ورقه و به صورت مخفي خواهد بود. هرعضو با سابقه خوب در پرداخت به موقع بدهي هاي خود تا زمان برگزاري کنفرانس وشامل سال کنفرانس، وبا داشتن نماينده معتبرکه واقعاً حضورداشته باشد داراي يک رأي خواهدبود. يک نماينده علي رغم تعداد اعضايي که نمايندگي ميکندنميتواند بيش ازيک رأي بدهد .(قواعد روش کنفرانس،ماده 21)

18. کنفرانس قبل ازاقدام براي انتخاب رئيسIAU يک گزارش ازکميته انتخابات که نام کانديدا يا کانديداها رابراي انتخاب پيشنهاد ميکند دريافت مي نمايد.

19. درموردي که تنها يک کانديداتوسط کميته انتخابات پيشنهادشده است ودر غيبت به موقع ساير کانديداهاي نامزدشده،کانديداي پيشنهادي توسط کميته انتخابات بعنوان منتخب اعلام ميگردد.

20. اگربيش ازيک کانديدا نامزد شده باشند،کنفرانس انتخاب رئيس را با ورقه انجام خواهدداد، که به صورت زير تنظيم ميگردد:

(i) نام کانديدا ( يا کانديداهاي) پيشنهادشده توسط کميته انتخابات

(ii) نام ها، به ترتيب الفبا از تمامي کانديداهاي نامزدشده، اگرعملي باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي