جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5750

افشاگري جباري؛
به شفر گفته بودند من نباشم


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 افشاگري جباري؛
 به شفر گفته بودند من نباشم 

 
خبر فسخ يک طرفه قرارداد مجتبي جباري توسط باشگاه استقلال همه را شوکه کرد. پذيرفتن چنين رفتاري با بازيکن محبوب هواداران اصلا پذيرفتني نبود و حالا هم که خبر رسيده باشگاه طبق قراردادي که با جباري بسته بوده حق فسخ قرارداد را داشته. جباري درباره اين اتفاق، توضيحات جالبي را داده است:

به شفر گفته بودند جباري نباشد

مردم از شرايط من در باشگاه استقلال خبر دارند و مي‌دانند چه اتفاقاتي رخ داد و چطور مرا از تيم استقلال کنار گذاشتند. هيچ دليل قانع‌کننده‌اي براي کنار گذاشتنم از استقلال اعلام نشده است. در ابتدا گفتند بحث پزشکي بوده است که اين موضوع نادرست بود و صحت نداشت. در ادامه مدعي شدند شفر تمايلي به حضور من در تمرينات نداشته است که آقاي شفر هم گفت چنين اظهارنظري نکرده است. همچنين محمد زرندي، مدير‌رسانه‌اي باشگاه نيز در جريان اين موضوع که شفر من را نمي‌خواسته، قرار نداشته است. آقاي شفر به من گفت که از همان ابتدا به او اعلام شده بود، رحمتي مي‌تواند در تمرينات شرکت کند، اما جباري چنين حقي ندارد و کارش تمام است!

با فسخ قرارداد اشتباهات‌شان تکميل شد

من براي حل مشکل از فدراسيون فوتبال پيگير شدم و آنجا اطلاع پيدا کردم که مسئولان باشگاه استقلال مدعي شده‌اند من در تمرينات شرکت نکرده‌ام که اصلاً چنين چيزي صحت ندارد. ادعاي خودداري‌ من از شرکت در تمرينات استقلال عدم احترام به شعور مردم است. در برنامه 90 مواردي مطرح شد که همه متوجه شدند من تمايل به شرکت در تمرينات نداشتم يا اينکه مرا از تيم کنار گذاشتند. در جلسه‌اي که به همراه آقاي توفيقي‌ (معاون ورزشي باشگاه استقلال) با آقاي وثوق‌احمدي (رئيس کميته تعيين وضعيت بازيکنان فدراسيون فوتبال) داشتيم، قرار شد باشگاه استقلال مستندات خود را براي اينکه من در تمرينات شرکت نکرده‌ام، ارائه کند که چنين اتفاقي رخ نداد. در آن نشست آقاي وثوق احمدي به ما توصيه کرد که مشکلات را در فضايي دوستانه برطرف کنيم که اين‌طور نشد و در نهايت تصميم به فسخ قرارداد گرفتند. به نظر مسئولان باشگاه استقلال با اين کار اشتباهات‌شان را کامل کردند.

بايد پاسخگو باشند

عده‌اي مي‌خواستند مرا از باشگاه استقلال دور کنند. اين تصميم را آقاي افتخاري گرفته است، چون من در جلسه‌اي با حضور بازيکنان مطالبي را بيان کردم که باعث ناراحتي‌شان شده است. برخي مسائل در باشگاه استقلال آزاردهنده است. وينفرد شفر به من مي‌گفت که اين حق يک بازيکن نيست که از حضور در تمرينات منع شود و رفتار نادرست به شمار مي‌آيد. تا به امروز مسئولان باشگاه استقلال دلايلي براي کنار گذاشتن من نداشته اند. باشگاه استقلال دولتي است و مديران اين باشگاه را از سوي دولت انتخاب مي‌شوند. آنها که از جيب خود براي باشگاه هزينه نمي‌کنند و هزينه‌ها از بيت‌المال تأمين مي‌شوند. با اين شرايط بايد نسبت به کارهايي که انجام مي‌دهند به مردم پاسخگو باشند.

منصوريان به فکر خودش بود

مردم خودشان مي‌دانستند که مديريت باشگاه در قبال من چه کاري کرده است و من هم سعي کردم اگر موضوعي وجود دارد، راحت به آنها بگويم. البته اجازه دادم زمان مشخص کند که چه اتفاقي رخ داده است. يک بار هم با سرمربي تيم نشستيم و صحبت کرديم تا به او بگويم که چه اتفاقي رخ داده است. فقط متأسفم که مدت زمان کوتاهي در خدمت استقلال بودم. من را کنار گذاشتند و مديرعامل يا هر کسي که اين کار را کرده بايد پاسخ اين سؤال را بدهد. فکر مي‌کنم باشگاه با نظر منصوريان و البته فشار هواداران من را جذب کرد، اما متأسفانه رفتار منصوريان به‌عنوان سرمربي براي من قابل قبول نبود، چون او پشت بازيکن خود نايستاد و فقط فکر خودش بود.


 خبـــرنامه 

 رئيس فدراسيون چوگان:

با مشارکت مردم، نهادها و ارگان ها، چوگان را در کشور فعال تر مي کنيم

رئيس فدراسيون چوگان گفت: قصد داريم با مشارکت و همياري مردم، نهادها، ارگان ها و بخش خصوصي، شاهد برگزاري بازي چوگان در بيشتر شهرهاي ايران باشيم.

به گزارش آفرينش و به نقل از روابط عمومي فدراسيون چوگان، حجت اله دهخدايي با اشاره به حضور بخش ها و نهادهاي مختلف به منظور احياي فراگير ورزش فراملي ايران گفت: در نخستين گام، توسعه چوگان در بين نيروهاي مسلح از اهميت ويژه اي برخوردار است چرا که نهادهاي نظامي و انتظامي در ايران داراي زيرساخت هاي مناسب و پرسنل و کادر آشنا به فنون سوارکاري هستند که البته با مساعدت رئيس وقت ستاد مشترک نيروهاي مسلح در ابلاغ دستوري مبني بر توسعه ورزش چوگان در کليه سطوح نيروهاي مسلح و پس از تاکيد مقام معظم رهبري در احياي ورزش ملي ايرانيان، اين مهم با سرعت بيشتري همراه شده است.

وي افزود: البته هم اکنون بازي چوگان در بين پرسنل نيروي زميني ارتش و سپاه در حال تمرين و آموزش است و پرسنل نيروي زميني ناجا نيز در فرايند آموزشي به سر مي برند. اما با اين حال ما قصد داريم فعاليت آموزشي را پس از اخذ نتايج مطلوب در پايتخت، به استان هاي ديگر هم بسط و گسترش دهيم تا شاهد افزايش جمعيت چوگان بازان کشور باشيم.

رئيس فدراسيون چوگان، حضور بخش خصوصي بويژه در چرخه توليد اسب را بسيار مهم توصيف کرد و افزود: زمين بازي و اسب، از مهمترين ارکان بازي چوگان است و بنابراين نبود تعداد کافي اسب چوگان باز از مهمترين موانع توسعه اين ورزش در کشورمان به شمار مي رود و در اين بين لازم است با اعلام حمايت همه جانبه از بخش خصوصي، صنعت پرورش اسب چوگان را در کشوربيش از پيش فعال نمود.دهخدايي در پايان گفت: به کليه علاقمندان و فعالان بخش خصوصي اين اطمينان را مي دهيم که فدراسيون چوگان با تمام بضاعت از کليه طرح هاي اصلي و جنبي مرتبط با توسعه چوگان حمايت مي کند و اين آمادگي را دارد در کليه سطوح کارشناسي فني و اجرايي، مشاوره لازم را به
دست اندرکاران وعلاقمندان چوگان بويژه فعالان صنعت پرورش اسب ارائه دهد.

درگذشت گلر بانوان ملوان

آتنا محمدي، دروازه‌بان تيم منحل شده ملوان انزلي به دليل ايست قلبي از دنيا رفت. سارا قمي هم تيمي سابق آتنا محمدي درباره اين اتفاق گفت: «آتنا متولد سال 1372 بود و در يک سال گذشته دچار مشکل افت فشار بود. گفته شده پزشک معالج قرصي را براي او تجويز کرده بود و ظاهرا شب آخر به دليل بالا بودن دوز قرص حال او وخيم شد و قبل از رسيدن به بيمارستان دچار ايست قلبي شد. آتنا دو سال و نيم در تيم ملوان بازي کرد و پس از انحلال اين تيم ديگر تيمي نداشت و در مدرسه فوتبال من مشغول بازي کردن بود و هميشه از من مي خواست تا يک تيم را پيدا کنم تا او نيز بتواند به فوتبال ادامه‌ دهد و آرزويش اين بود که يک روز گلر تيم‌ ‌ملي شود.»


 خبـــرنامه 

 حرکت پرخاشگرانه دستيار کي‌روش؛

مقابله با مشاور فيفا

«جيم هان‌سن» مشاور برنامه‌ريز فيفا در حوزه استراتژيک که سابقه دبيرکلي فدراسيون فوتبال دانمارک را در کارنامه فوتبالي خود دارد با دعوت فدراسيون فوتبال به ايران سفر کرده است. او در کمپ تيم‌هاي ملي حضور يافت تا از نزديک در جريان اتفاقات رخ داده در مرکز تيم‌هاي ملي قرار بگيرد اما در اين ميان يک اتفاق عجيب رخ داد.

مشاور فيفا که با همراهي خطير مشاور دبيرکل فدراسيون فوتبال در مرکز تيم‌هاي ملي حضور يافته بود با اتفاق بدي مواجه شد؛ آنجايي که اوسيانو کروز مربي تيم ملي با ديدن اين دو و هيئت همراه عصباني شد و به شدت به آنها تاخت. هان‌سن قصد داشت از ساختمان شماره يک کمپ، محل تمرين تيم ملي و دفتر کي‌روش (ساختمان PEC) بازديد کند اما دستيار کي‌‌روش با عصبانيت به آنها گفت که بايد حضورشان را از قبل با او و کي‌روش هماهنگ مي‌کردند و به همين دليل مانع بازديد اين گروه شد.

پس از اين اتفاق بد و آبروريزي، مسئولان فدراسيون بررسي اين موضوع را در دستور کار قرار دادند و حراست فدراسيون فوتبال و احتمالا کميته اخلاق پيگير اين موضوع هستند.

معماي بزرگ برانکو؛

نوراللهي يا ماهيني؟

محروميت محسن ربيع خواه و کمال کاميابي نيا به خاطر دريافت کارت زرد سوم در طول اين فصل، در بازي با گسترش فولاد از هفته بيستم اعمال خواهد شد. از آنجا که برانکو از اول فصل، بنا را بر اين گذاشته بود که با 2 هافبک دفاعي بازي کند و غير از ربيع خواه و کاميابي نيا، دو هافبک باتجربه روي نيمکتش ندارد، بايد به فکر تغيير شکل بازي تيمش باشد. او مي‌خواهد به جاي استفاده از 2-2-2-4 به سيستم 2-4-4 لوزي برگردد؛ سيستمي که برانکو در طول فصل قبل با اتکا بر آن، تيمش را به قهرماني در ليگ رساند.

با اين حال، هنوز در مورد اينکه احمد نوراللهي قرار است براي سرخپوشان بازي کند يا حسين ماهيني، معمايي وجود دارد. نوراللهي به تازگي کارت بازي خود را دريافت کرده و از نظر برانکو، مهره‌اي تاثيرگذار است اما چون مدت‌ها از فوتبال دور بوده، شايد نتواند به سرعت خود را در زمين بازي با ساير بازيکنان وفق بدهد. حسين ماهيني ديگر گزينه بازي به عنوان تنها هافبک دفاعي تيم است اما حسين توانايي انجام اين کار را در بالاترين سطح ممکن ندارد.

آخرين باري که ماهيني به عنوان هافبک دفاعي براي پرسپوليس بازي کرد، ديدار با استقلال در دور برگشت فصل قبل بود که آبي پوشان موفق شدند با حساب 3 بر 2 برنده از زمين خارج شوند آن هم در روزي که ماهيني نتوانست به اندازه کافي موفق باشد.با توجه به شرايطي که پيش آمده، به برانکو نگران وضعيت خط مياني تيمش است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي