جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5761

‏ شهردار اهواز مطرح کرد؛
ضرورت برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز

رييس محيط زيست شهرستان بندرانزلي:
برخورد قانوني با خريد و فروش انواع پرندگان

توسط شرکت توزيع نيروي برق خوزستان؛
بهره‎برداري از 79 پروژه برق در دهه فجر


صدور بيش از 14 هزار کارت شناسايي غيرقابل جعل

شهردار اصفهان:
پرستاران، ضامن سلامتي و حفظ جان مردم هستند


خبــر


در استان


 ‏ شهردار اهواز مطرح کرد؛
 ضرورت برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز 

 
اهواز-خبرنگار آفرينش

شهردار اهواز از ايجاد دو سوله بحران که هم امکان امدادرساني و هم اسکان داشته باشد براي سال 97 خبر داد.منصور کتانباف اظهار کرد: لازم است دستگاه‌هاي شهري تمهيدات لازم را انديشيده و پيش‌بيني کرده باشند تا در هنگام رخ‌دادن حوادث طبيعي مانند سيل و زلزله آماده خدمات‌رساني مطلوب باشند که البته ظرفيت‌هاي خوبي در اين موضوع در اهواز وجود دارد.شهردار کلانشهر اهواز بيان کرد: شهرداري هم به تبع اين موضوع بايد به سمت تجهيز و آماده شدن حرکت کند که در اين راستا براي سال97 پيش‌بيني کرده‌ايم دو سوله بحران را که هم امکان امدادرساني و هم اسکان داشته باشد ايجاد کنيم و بودجه آن را هم درنظر گرفته‌ايم.

کتانباف گفت: در ستاد بحران استان هم پيشنهادي با عنوان محل اسکان موقت مطرح کرده‌ايم که ظرفيت نگهداري تعداد بالايي از شهروندان را داشته باشد و البته امکانات زيرساختي آن مانند آب، برق، امکانات رفاهي و بهداشتي و درمانگاه از قبل بايد مهيا شود که اميدواريم اين پيشنهاد اجرايي شود.

وي افزود: خوشبختانه استان براي مقابله با بحران امکانات خوبي دارد ولي دستگاه‌هاي مختلف بايد با برگزاري مانور نحوه خدمات‎رساني و مديريت بحران را تمرين کرده و موارد را مرور کنند تا در زمان بروز حوادث آمادگي لازم را داشته باشند.کتانباف درباره وظايف پيشگيرانه شهرداري در ساخت و سازها با توجه به وجود خطر زلزله در اهواز بيان کرد: قطعا نظارت‌هاي لازم را بيش از پيش انجام مي‌دهيم و بايد بگويم مطمئنا سازمان نظام مهندسي نظارت دقيقي بر مراحل اجراي ساخت دارد و تا استانداردهاي لازم براي ساختماني لحاظ نشود، پايان کار آن صادر نخواهد شد.

وي افزود: پديده ساخت‌وسازهاي غيرمجاز از ديرباز در کشور ما وجود داشته که بايد نظارت خود را بر اين کارهاي غيراصولي بيشتر کنيم که البته عمده تلاش ما بايد روي تغيير فرهنگ برخي مردم در اين زمينه باشد تا تصميم نگيرند به هردليلي و به‌علت ناچاري دست به ساخت‌وساز غيراستاندارد بزنند و بدانند که با اين کار با جان خود، اطرافيانشان و مردم بازي مي‌کنند.کتانباف گفت: حرکت‌هاي سلبي هم در اين زمينه بايد انجام شود که دستگاه‌هاي مسئول در اين موضوع مانند شهرداري، دستگاه قضائي، دستگاه نظامي و فرمانداري بايد اقدامات لازم را انجام دهند و سکونتگاه‌هاي غيرمجازي وجود دارد که بايد با اقدام هماهنگ اين دستگاه‌ها به آن‌ها رسيدگي شود زيرا شهرداري به تنهايي نه توان و نه مسئوليت دارد وارد برخورد با اين ساخت ‌و سازهاي غيراصولي شود.


 رييس محيط زيست شهرستان بندرانزلي:
 برخورد قانوني با خريد و فروش انواع پرندگان  

 رشت-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي محيط زيست گيلان، احسان هادي رييس محيط زيست شهرستان بندرانزلي گفت: با عنايت به ممنوعيت شکار به دليل احتمال وجود آنفلونزاي فوق حاد پرندگان، با خريد و فروش انواع پرندگان مهاجر آبزي و کنارآبزي تالاب برخورد قانوني مي‎شود.

هادي‎پور اين روزها با محيط‎بانان به گشت و پايش بازارهاي محلي مي‎رود و درصورت مشاهده متخلفين و عاملين خريد و فروش به مراجع قضايي معرفي مي‎شوند.

لازم به ذكر است كه تالاب انزلي در اين موقع از فصول سال ميزبان انواع مختلف پرندگان مهاجر مي‎باشد که به يک چشم‎انداز بسيار زيبا تبديل شده است.


 توسط شرکت توزيع نيروي برق خوزستان؛
 بهره‎برداري از 79 پروژه برق در دهه فجر  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

به مناسبت دهه مبارک فجر 79 پروژه توسط شرکت توزيع نيروي برق خوزستان در مناطق مختلف اين استان به بهره‎برداري خواهد رسيد.رضا غضنفري مديرعامل اين شرکت گفت: براي طراحي و اجراي 79 پروژه حدود 380 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده که در 23 نقطه استان خوزستان به بهره‎برداري خواهد رسيد.مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق خوزستان تصريح کرد، شهرهاي آبادان، خرمشهر، مسجدسليمان، ايذه، رامهرمز، هفتگل، باغملک، دشت آزادگان، گتوند، شوشتر، شوش، انديمشک، دزفول، الوارگرمسيري، صفي‎آباد، شادگان، اروند کنار، انديکا، بهبهان، ماهشهر، بندر امام خميني، اميديه و هنديجان از مناطقي هستند که به برکت ايام‎ا... دهه فجر پروژه‎هاي برقي در آنها به بهره‎برداري خواهد رسيد.

غضنفري خاطرنشان کرد، اين پروژه‏ها در زمينه کاهش تلفات، توسعه شبکه، اصلاح شبکه، روشنايي معابر و کاهش بار شبکه بوده و اميد است به اين ترتيب در تابستان 97 شاهد برق پايدارتري براي تمامي نقاط استان به ويژه مناطق يادشده باشيم.

مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق خوزستان ميزان اشتغالزايي در طول زمان طراحي، ساخت و اجراي 79 پروژه برقي را تعداد 762 نفر عنوان نمود.


 صدور بيش از 14 هزار کارت شناسايي غيرقابل جعل 

 بندرعباس-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره حراست اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان از راه‎اندازي سامانه كنترل تردد جهت شناسايي افراد بدون مجوز و صدور بيش از 14 هزار كارت غير قابل جعل از طريق اين سامانه در بزرگترين بندر تجاري کشور خبر داد. حسن دادور در اين رابطه اظهار داشت: با تلاش شبانه‎روزي هشت ماهه كارشناسان فني اداره حراست بندر شهيد رجايي، سامانه كنترل تردد جهت شناسايي افراد بدون مجوز در بزرگترين بندر تجاري کشور راه اندازي شد.وي با بيان اينكه از جمله عواملي كه امنيت يك مجموعه را تحت تاثير قرار مي دهد، نحوه كنترل افرادي است كه به آن مجموعه تردد مي‎كنند، افزود: اين اقدام پس از هماهنگي با ستاد مرکزي سازمان بنادر و هم راستا با پروژه كنترل تردد بندر شهيد رجايي اجرايي و به صدور كارتهاي شناسايي هوشمند RFID با استاندارد Mifare منجر شد.

به گفته دادور، فن‎آوري RFID در استانداردهاي جديد به حدي پيشرفته، قابل اطمينان و سريع است که در حال حاضر در بسياري از گوشيهاي تلفن همراه وجود دارد و به عنوان درگاه انتقال پول در فروشگاههاي معتبر دنيا مورد استفاده قرار مي‎گيرد.رئيس اداره حراست اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان اظهار كرد: درراستاي اجراي اين طرح، بيش از 14 هزار كارت هوشمند غيرقابل جعل طي هشت ماه گذشته، صادر و پس از شارژ به متقاضيان تحويل داده شده است.


 شهردار اصفهان:
 پرستاران، ضامن سلامتي و حفظ جان مردم هستند 

 اصفهان-راعي

شهردار اصفهان گفت: پرستاران فرشتگان مهربان و دلسوزي هستند كه ضامن سلامتي و حفظ جان مردم هستند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت‌ا... نوروزي با حضور در بيمارستان تخصصي خانواده و در جمع پرستاران شهر اصفهان، ضمن خسته نباشيد به پرستاران شهر عنوان كرد: پرستاران در كارنامه خود سلامت انسانها را به يادگار مي‎گذارند به همين دليل به آنها لقب فرشته نجات مي‎دهند.


 خبــر 

 مصوبات کميسيون آموزش؛ گامي در رفع چالش‎هاي آموزش و پرورش هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت:دستاوردهاي سفر اخير اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و مصوبات اين کميسيون گام بلندي در رفع چالشهاي آموزش و پرورش هرمزگان است.

دانش هاشمي‎پور در حاشيه جلسه اين کميسيون که در ساختمان مجلس در بهارستان برگزار شد، افزود: بدنبال سفر اخيراعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي و معاونين وزارت آموزش و پرورش به هرمزگان و بازديد از مدارس و فضاهاي آموزشي در مناطق استان، نشستي به منظور بررسي مصوبات اين سفر در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد که پس از گزارش آموزش و پرورش هرمزگان مصوبات مهمي به تصويب رسيد که رفع چالش نيروي انساني ماندگار در يک دوره پنج ساله از اهم موارد است.

وي ادامه داد: درراستاي اين مصوبات به منظور متعادل‎سازي نيروي انساني و بومي گزيني، همه استخدامها در آموزش و پرورش هرمزگان از طريق دانشگاه فرهنگيان و ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگيان به روش بوم - بوم خواهد بود و درصد استخداميها نيز براساس مصوبه جديد به 3/5 درصد ارتقاء مي‎يابد که با اين روش حداکثر طي يک فرايند پنج ساله، مشکلات نيروي غيرماندگار استان حل خواهد شد.

به گفته مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان؛ همچنين حد نصاب قبولي در آزمون دانشگاه فرهنگيان براساس ميانگين استاني (رقابت درون استاني) تعيين خواهد شد و حد نصاب نمره علمي براي پذيرش در دانشگاه فرهنگيان، در مناطق از امتياز 6500 به 5500 کاهش مي‎يابد که در نتيجه شانس پذيرش دانش‎آموزان بومي به ميزان چشمگيري افزايش پيدا مي‎‏کند.

هاشمي‏پور همچنين گفت: به منظور تقويت بنيه علمي دانش آموزان پيش دانشگاهي استان در سال تحصيلي جاري براي رقابت با دانش‎آموزان استانهاي برخوردار، مصوب گرديد اعتبار و تسهيلات لازم براي دانش‏آموزان در مرکز استان و برگزاري دوره‎هاي مطالعاتي در اردوگاه شهيد باهنر تهران با برترين اساتيد کشوري، اختصاص داده شود.

اين مسئول با اشاره به يکي از چالشهاي اساسي آموزش و پرورش هرمزگان در بحث مدارس فرسوده خاطرنشان کرد: در اين نشست براي اين مهم مصوب گرديد سازمان نوسازي مدارس نسبت به انجام پروژه‌هاي نيمه تمام و تخصيص اعتبار ويژه اقدام و حداقل بين 30 تا 40 ميليارد پس از تخصيص اعتبار به وزارت، به استان ابلاغ نمايد.

مدير کل آموزش و پرورش هرمزگان تخصيص اعتبار لازم جهت تجهيزات، امکانات و نيازهاي آموزشي مدارس شبانه‎‏روزي و هنرستانهاي استان را از ديگر مصوبات اين نشست عنوان کرد و گفت: قطعا با اجراي اين مصوبات بخش مهمي از مشکلات آموزش و پرورش هرمزگان که حول سه محور زيرساختها، تجهيزات و نيروي انساني است مرتفع و مسير توسعه در آموزش و پرورش هرمزگان افق روشني را پيش رو خواهد داشت.


 در استان 

 يک مسئول:

مدارس بندرعباس از لحاظ ساختماني آسيب‌پذيرند

‌عضو شوراي اسلامي شهر بندرعباس گفت: مدارس شهر بندرعباس با مشکلات فراواني مواجه هستند، اکثر اين مدارس نا ايمن هستند و بيش از يکسال است که مبلغي را بعنوان سرانه مدارس دريافت نکرده‌اند و مديران مدارس ما از اين زاويه زير فشار زيادي هستند.

‌به گزارش ايسنا،‌ آبتين اميري در جلسه علني شوراي اسلامي شهر بندرعباس، افزود: ديدگاه حاکم بر شهرداري و شوراي اسلامي شهر بندرعباس کمک به مدارس شهر بندرعباس است و ما روزانه با درخواست‌هاي متفرقه از سوي مديران مدارس براي کمک به مدارس روبرو هستيم. در همين راستا همه ساله براي آغاز سال تحصيلي جديد، شهرداري مبلغ هنگفتي را از اعتبارات فرهنگي خود براي کمک به مدارس و بازگشايي آن‌ها هزينه مي‌کند.

عضو کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر بندرعباس تصريح کرد: عوارض و سرانه پرداختي شهرداري بندرعباس به آموزش و پرورش استان بايد صرف مدارس شهر بندرعباس شود و در غير اين صورت بايد شهرداري بندرعباس بايد تدبيري اتخاذ کند که خود بصورت مستقيم به مدارس شهر کمک کند و از پرداخت آن به سازمان آموزش و پرورش خودداري کند.

اميري خاطرنشان کرد: وارد کردن مدارس شهري به بحث هاي تجاري يک آسيب به بحث آموزش است و در دراز مدت سبب آسيب پذيري مدارس به لحاظ ساختماني و زير ساخت خواهد شد و به‌جاي نگاه تجاري به مدارس بايد عوارض و سرانه پرداختي شهرداري به آموزش و پرورش به مدارس پرداخت شود، تا مدارس و مديران آن از زير فشار مالي خارج شوند. با اين وجود‌ با تجاري کردن بخشي از مدارس با هدف درآمد زايي مدارس موافقت کرده‌ايم و منتظر راهکارهاي حقوقي سازمان آموزش و پرورش در اين خصوص هستيم.عضو شوراي اسلامي شهر بندرعباس اضافه کرد: بسياري از مدارس شهر بندرعباس به لحاظ ساختماني آسيب پذير هستند و بسياري از آن‌ها دو شيفت هستند و ادامه دادن اين وضع خطرات زيادي را براي دانش آموزان ايجاد مي‌کند.

اميري اظهار کرد: اگر شهرداري مبلغي را به عنوان سرانه يا عوارض به نهاد يا اداره‌اي پرداخت مي‌کند، آن نهاد نيز بايد نسبت به هزينه کرد آن پاسخگو باشد و آموزش و پرورش هم از اين قاعده مستثني نيست يا در غير اين صورت شوراي اسلامي شهر بندرعباس با تصميمي متفاوت شهرداري را مؤظف بر تغيير نحوه ‌پرداخت اين عوارض خواهد کرد.

مديرعامل برق منطقه‎اي گيلان:

در مدار بودن پست‎هاي انتقال و فوق توزيع برق گيلان

رشت-خبرنگار آفرينش

تمامي پستهاي انتقال و فوق توزيع شرکت سهامي برق منطقه‎اي گيلان برقدار و در مدار مي‎باشند.

«مهندس بلبل‏آبادي» مدير عامل شرکت سهامي برق منطقه‎اي گيلان درخصوص بارشهاي باران و برف طي روزهاي قبل در استان گيلان بيان داشت: همانطور که انتظار مي‎رفت مطابق پيش‏بيني هواشناسي شاهد بارش باران و برف در کليه نقاط استان گيلان بوديم که با آماده‏باش کامل اکيپهاي فني و تخصصي، عملياتي، اجرايي، تدارکاتي و پشتيباني و آماده بکار بودن خودروهاي سواري و کمک‌دار و با همياري شرکتهاي پيمانکار و خصوصي، خوشبختانه اوضاع کاملا تحت کنترل درآمد.مدير عامل شرکت سهامي برق منطقه‎اي گيلان گفت: عليرغم اينکه در بعضي از مناطق شاهد خروج متناوب بعضي از خطوط 63 و 132 کيلوولت از مدار بوديم اما تا مشکلي در بخش پستهاي فشار قوي برق گيلان وجود ندارد و تمامي پستهاي انتقال و فوق توزيع شرکت سهامي برق منطقه‎اي گيلان برقدار و در مدار مي‎باشند.

در استان يزد؛

برگزاري کارگروه شفاف‎سازي و سالم‎سازي اقتصاد مقاومتي

يزد ـ اکبر خيرخواه

کارگروه شفاف‎سازي و سالم‎سازي اقتصاد ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان با حضور اعضا در محل اداره کل امور اقتصاد و دارايي استان يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور اقتصادي و دارايي يزد، در اين نشست گزارشي از وضعيت مبارزه با فساد مالي، اداري و اقتصادي در استان و آخرين وضعيت برش استاني و درصد پيشرفت برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان توسط دستگاههاي ذيربط ارائه شد و مورد بحث و بررسي قرار گرفت.همچنين گزارش از وضعيت راه‎اندازي سامانه استعلام در بستر شبکه دولت و طرح پيشنهادي براي بهبود عملکرد خدمات دفاتر پيشخوان درراستاي توسعه دولت الکترونيک ارائه شد.

مديران و نمايندگان دستگاههاي اجرايي عضو اين کارگروه هم به ديدگاهها و نظرات خود را در حوزه فناوري و الکترونيکي کردن فعاليتها و خدمات طرح کردند.کارگروه يادشده با هدف توسعه دولت الکترونيک، مبارزه با اقتصاد زيرزميني قاچاق، شفاف‏‎سازي و مبارزه با فساد مالي، اداري و اقتصادي، توسعه اقدامات فرهنگي مبارزه با فساد، توسعه و حمايت فکري و معنوي و امنيت حقوق مالکيت، اجراي بودجه‎ريزي مبتني بر عملکرد پايدار منابع درآمدي دولت، بهينه‎سازي اندازه و اصلاح ساختار مالي دولت، تقويت خود اتکايي استانها و شفاف‎سازي بودجه هزينه‎اي و سرمايه‎اي دولت در استان تشکيل شده است.اداره کل امور اقتصادي و دارايي يزد، عضو کارگروههاي ارتقاي بهره‎وري، توسعه صادرات، تسهيل و رفع موانع توليد، اشتغال، گفتمان‎سازي و فرهنگسازي اقتصاد مقاومتي، مردمي کردن اقتصاد و و رئيس کارگروه شفاف‎سازي و سالم‎سازي ستاد راهبري و فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان يزد مي‎باشد.

فعاليت‎هاي اقتصادي در بستر امن و شفاف انجام شود

دبير کارگروه شفاف‎سازي و سالم‎سازي اقتصاد ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان يزد با بيان اينکه فساد در نبود نظارت و شفافيت اتفاق مي‎افتد گفت: فعاليتهاي اقتصادي بايد در بستر امن و شفاف انجام شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور اقتصادي و دارايي يزد، احمد ترحمي بهابادي در نشست کارگروه شفاف‎سازي و سالم‎سازي اقتصاد ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان، شفاف سازي را الکترونيکي کردن عملکرد و فعاليتهاي مالي و اقتصادي و سالم‎سازي را نظارت عنوان کرد.

وي خواستار ارائه نظرات و پيشنهادات دستگاههاي مربوطه براي شفاف‎سازي وسالم‎سازي فعاليتهاي اقتصادي شد و تصريح کرد: بسته به نوع پيشنهادات ارائه شده، اين پيشنهادات را براي عملياتي شدن در کارگروه، ستاد فرماندهي استان و کشور مورد بحث بررسي قرار خواهيم داد.دبير کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان يزد بر رفع موانع پيش رو براي تحقق اهداف و برنامه‎ها تاکيد کرد و گفت: ارائه پيشنهادات بايد بر مبناي نظام ارائه پيشنهادات باشد تا به شفاف‎سازي و سالم‎سازي کمک شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي