جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5762


نقش سلولهاي بدخيم درتضعيف نيروي دفاعي بدن


اختلال در خواب ، نشانه‌ي اوليه آلزايمر


خبرپزشكي


خبر


 نقش سلولهاي بدخيم درتضعيف نيروي دفاعي بدن 

 در اين جهان هستي هر چيزي در جاي مناسب خود داراي استفاده و خواص مي‌باشد، سلول‌هاي بدخيمي‌كه در بدن افراد ضعيف تشكيل مي‌شود در همانجا با غذاهايي كه مصرف مي‌شود مي‌توانند خطرناك باشد.بطوركلي و بر طبق مشاهدات، سلول‌هاي بدخيم در بدن افراد ضعيف تشكيل مي‌شود و با محيط اسيدي پيشرفت مي‌كنند. يا غذاهاي حيواني مهاجم مي‌شود و گياه خواري باعث بي آزار شدن سلول‌هاي بدخيم مي‌شود.معمولاً مصرف گياهان باعث پايين آمدن جريان الكتريسيته در بدن مي‌شود و بعضي از گياهان محرك مي‌توانند باعث تقويت اعمال بدن شوند.

فلفل، سير و پياز، ترب و ساير ادويه محرك باعث شدت بخشيدن به جريان الكتريسته بدن شده و اعمال بدن را تقويت مي‌نمايند.

در صورت افزايش نيروي مقاومت بدن، حمله سلول‌هاي مهاجم كاهش يافته و هنگامي‌كه سلول‌هاي دشمن نمي‌تواند به بدن آسيب برساند در نقطه‌اي مخفي مي‌شود.

عدم تعادل و هماهنگي در نيروي دفاعي بدن نسبت به سلول‌هاي بيگانه، باعث آشفتگي بدن مي‌شود و هنگامي‌كه نيروي دفاعي بيشتر از قدرت دشمن مي‌شود حالت تهاجمي‌بدن افزايش يافته و سلول‌هاي بيگانه تا اندازه‌اي تابع مي‌شوند.

در صورتي كه اختلاف پتانسيل بين سلول‌هاي دفاعي بدن، و واحدهاي مهاجمي ‌دشمن در حدود تعادل قرار گيرد حالات حمله و دفاع كاهش يافته و با انر‍ژي مورد نياز شخص مي‌تواند سلول‌هاي بيگانه را به محلي ديگر انتقال دهد.

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 اختلال در خواب ، نشانه‌ي اوليه آلزايمر 

 پزشکان آمريکايي معتقدند اختلال در خواب و چرخه بيداري مي‌تواند از نشانه‌هاي اوليه بيماري آلزايمر باشد.به گزارش ايسنا، متخصصان علوم پزشکي در آمريکا اظهار داشتند: اختلال در ساعت زيستي بدنِ افرادي که حافظه‌شان دچار مشکل نشده اما اسکن‌هاي مغزي‌شان نشان‌دهنده آلزايمر است، زودتر اتفاق مي‌افتد.يافته‌هاي جديد مي‌تواند به پزشکان کمک کند تا افرادي را که در معرض فزاينده ابتلا به آلزايمر هستند سريع‌تر از آنچه در حال حاضر امکانپذير است شناسايي کنند زيرا آسيب‌هاي ناشي از اين بيماري مي‌تواند 15 تا 20 سال پيش از ظاهر شدن علائم باليني در مغز تشخيص داده شود.همچنين مطالعه ديگري روي موش‌هاي آزمايشگاهي نشان داد که اختلال در ساعت زيستي، رشد پلاک‌هاي آميلوئيد را در مغز افزايش مي‌دهد که با آلزايمر مرتبط است.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، همچنين نتايج مطالعات گذشته که در آمريکا روي انسان و حيوانات آزمايشگاهي انجام گرفته حاکي از آن است که سطح آميلوئيدها در طول روز و شب متغير است و در زمان خواب سطح آميلوئيد کاهش پيدا مي‌کند. علاوه بر اين چندين مطالعه نشان مي‌دهد سطح آميلوئيدها در مواقعي که فرآيند خواب دچار اختلال مي‌شود افزايش مي‌يابد.


 خبرپزشكي 

 10 عامل سکته مغزي در ايران و جهان

دبير دهمين کنگره استروک ايران بيان کرد: در 90 درصد موارد 10 عامل فشار خون، چربي خون، قند خون، استعمال سيگار، افزايش وزن، عدم ورزش، تغذيه نامناسب ، استرس، بيماري‌هاي قلبي و مصرف الکل علت اصلي بروز سکته مغزي در بين افراد بوده است.

به گزارش روابط عمومي انجمن سکته مغزي ايرن ، دکتر شهرام اويس قرن با توجه به برگزاري دهمين کنگره استروک ايران، بيان کرد: سکته مغزي در تمام دنيا شايع است اما در کشور از شيوع بالايي برخوردار است به گونه‌اي که احتمال بروز سکته مغزي در جوانان ايراني 7 برابر بيش از جوانان غربي است.

اين متخصص مغز و اعصاب با بيان اينکه سکته مغزي دومين علت شايع مرگ ايرانيان است، افزود: متاسفانه در کشور ما به دليل افزايش سن جمعيت احتمال بروز سکته مغزي در آينده بيشتر مي‌شود.

وي با توجه به تحقيقاتي که به همکاري 32 کشور در خصوص شيوع و علل سکته مغزي انجام شده است، يادآور شد: در 90 درصد موارد 10 عامل فشار خون، چربي خون، قند خون، استعمال سيگار،مصرف الکل، افزايش وزن، عدم ورزش، تغذيه نامناسب ، استرس ، بيماري‌هاي قلبي و مصرف الکل علت اصلي بروز سکته مغزي در بين افراد بوده است.

اويس قرن شيوع فرهنگ اشتباه شهرنشيني را از جمله علل بروز سکته مغزي در جوانان ايراني دانست و افزود: متاسفانه جوانان ما به دنبال افزايش شهرنشيني و شيوع فرهنگ غلط آن دچار عدم تحرک، عدم مصرف ميوه سبزي، چاقي و ... شدند که اين مسائل موجب شيوع سکته مغزي در آنها شده است.دبير دهمين کنگره استروک ايران خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه عوامل سکته مغزي در بين تمام مردم جهان برابر است اما متاسفانه شيوع آن در جوانان ايراني به دليل سبک زندگي و عدم توجه به عوامل سلامتي بيشتر است. متاسفانه جوانان ايراني هنگامي که دچار عارضه مي‌شوند يا به پزشک مراجعه نمي‌کنند يا در صورت مراجعه و تشخيص، روند درمان را پيگيري نمي‌کنند.وي تصريح کرد: البته ژنتيک نيز در بروز سکته مغزي نقش مهمي دارد و افرادي که سابقه خانوادگي اين عارضه را دارند بيشتر در معرض خطر هستند.اويس قرن در خصوص انواع سکته‌هاي مغزي و راه‌هاي درمان آن، گفت: سکته مغزي به دو دسته سکته هايي که در اثر خونريزي در بافت مغز ايجاد مي شوند و سکته هايي که در اثر ايجاد لخته در عروق مغز پديدار مي شوند . در مورد دوم چنانچه بيماران در4 ساعت اول بروز علايم به اورژانس مراجعه کنندمي توانند با تزريق داروي حل کننده لخته تا حد زيادي سلولهاي مغزي را نجات داد و از فلج دايمي يا ناتواني بيمار در صحبت کردن جلو گيري کرد دبير دهمين کنگره استروک ايران افزود: اگر افرادي که دچار سکته مغزي (سکته‌هايي که موجب ايجاد لخته خون مي‌شود) مي‌شوند در 4 ساعت اوليه بروز سکته به بيمارستان مراجعه کنند درمان مي‌شوند در غير اينصورت عوارض سکته بروز مي‌يابد.


 خبر 

 جذب دود سيگار در خون طي 6 ثانيه

عضو هيات مديره انجمن سرطان ايران به مضرات متعدد استعمال سيگار اشاره کرد و گفت: دود سيگار طي 6 ثانيه جذب خون شده و در30 ثانيه به مغز فرد مي رسد.

دکتر ناصر پارسا در گفت و گو با ايرنا با اشاره به اينکه چهار هزار نوع ماده شيميايي در دود سيگار است که 70 نوع آن سرطان زا است، بيان کرد: اين موضوع براساس بررسي و شواهد علمي بين المللي اعلام شده و مردم بايد از مصرف سيگار بشدت خودداري کنند.

پارسا به کاهش مصرف سيگار در آمريکا اشاره کرد و گفت: 40 سال پيش در آمريکا 52 درصد مردم سيگار مصرف مي کردند اما در اين مدت با اقدامات انجام شده استعمال سيگار در اين کشور به 28 درصد رسيده است.وي افزايش قيمت سيگار، اخذ ماليات از آن و فرهنگ سازي در جوانان را از جمله اقدامات براي کاهش مصرف سيگار اعلام کرد و گفت: مجلس شوراي اسلامي با وضع قوانين لازم مي تواند زمينه انجام اين کار را فراهم کند.

وي گفت: استعمال اين ماده دخاني سبب ابتلا به 12 نوع سرطان و همچنين باعث تشديد بيماري هاي تنفسي مي شود.

افزود: سرطان هاي ريه، معده، مثانه، خون، روده بزرگ و لوزالمعده از جمله سرطان هايي است که فرد براثر استعمال سيگار دچار آنها مي شود.

افزايش ماندگار مواد غذايي به كمك نانو كامپوزيتهاي ضد ميكروبي

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکي تبريز، در تحقيقات خود موفق شده‌اند نانوکامپوزيتي طراحي کنند که بتواند به عنوان بسته‌بندي‌ فعال و به منظور افزايش زمان ماندگاري گوشت قرمز به‌کار گرفته شود. اين نانوکامپوزيت از ترکيباتي کاملاً طبيعي, زيستي و داراي ارزش تغذيه‌اي ساخته شده تا در حفظ محيط زيست و سلامتي انسان‌ها اثرگذار باشد. نتايج اين طرح در صنعت بسته‌بندي‌ مواد غذايي، جهت کاهش بار ميکروبي و جلوگيري از اکسيداسيون و فساد آن‌ها نيز قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش ستاد ويژه توسعه فناوري نانو،امروزه مواد مورد استفاده در بسته‌بنديي‌هاي معمولي و رايج مواد غذايي، عمدتاً مواد سنتزي و مشتق شده از فراورده‌هاي نفتي هستند. اين مواد علاوه بر آلودگي‌هاي زيست محيطي، ممکن است سلامتي انسان را نيز به خطر بياندازند. به همين دليل در سال‌هاي اخير استفاده از نانوکامپوزيت‌ها در صنعت بسته‌بندي‌ مواد غذايي، توجه بسياري از محققين را به خود جلب کرده است.

محمود عليزاده ثاني- دانشجوي مقطع کارشناسي ارشد رشته علوم و صنايع غذايي (گرايش کنترل کيفي مواد غذايي)- در تبين اهداف اين مطالعه‌ گفت: «مهم‌ترين هدف افزايش زمان ماندگاري گوشت قرمز طي نگهداري در يخچال، به کمک نانوکامپوزيتي ضدميکروبي بود. بدين منظور بسته بندي‌اي تحت عنوان بسته بندي‌هاي خوراکي بيو نانوکامپوزيت (بسته بندي ترکيب شده از چند ماده) از موادي کاملاً طبيعي و زيستي؛ همانند پروتئين آب پنير، نانوفيبر سلولز، نانوذرات دي اکسيد تيتانيوم و اسانس رزماري طراحي شده است.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي